BEURSKRONIEK. FLITSEN Oe Man met den Konelvnet FHIILLGTCN. STADSNIEUWS EÜS£R-PASTILLES HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 2 MAART 1929 Expansie van handel en industrie, stijging van de handelsbeweging. Da kunstzyde-industrie. Roe- meensche renten. De beurs. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No 1405 - DE MINUUT DIE EEN EEUW LJJKT Als ie even by de buren gaat aanloopen er» je hoort, in antwoord op de schel, een stem binnen waarschuwen om op te schieten, want de eerst© gasten zijn er al voor de partij. ("Nadruk verboden.)" Amsterdam, 28 Februral. De geleidelijke expansie van onzen handel en de industrie komt uit verschillende feiten naar voren. Gaf nog dezer dagen de secre taris van de Utrechtsche jaarbeurs in zijn persspeech niet te kennen, dat hij zijn ge bruikelijke uiteenzetting van den economi- schen toestand van ons land nu wel achter wege kon laten, omdat die toestand nu vrij wel het normale had bereikt? Maar niet alleen is de toestand, enkele uitzonderingen in aanmerking genomen, normaal, in ver schillende opzichten valt een opmerkelijke uitbreiding ten goede aan te wijzen. Neder land bewijst in de laatste jaren, dat het handels- en landbouwland van voorheen, ook op industrieel gebied een uitnemende plaats kan innemen. Zoo werd dezer dagen weer de oprichting gemeld van een synthe tische stikstof fabriek bij de cokesovens ts Sluiskil (Zeeuwsch Vlaanderen), met een capiclteit van 40.000 tot 45.000 ton stikstof per jaar. Verder vermeldde de St.crt. dezer dagen de oprichting van Feuer's Graanhandel (N.V.) met een kapitaal van f 1 mülioen, waarvan 3 ton geplaatst en volgestort. Het zijn slechts enkele voorbeelden van de voort durende uitbreiding der handels- en in dustrieels activiteit. De handelsstatistieken over Januari van dit jaar wezen in dezelfde richting. Zoowel invoer als uitvoer geven een stijging te zien vergeleken met Januari van 1928. De invoer bedroeg n.L 233 millioen gld. tegen 216 millioen in Jan. 1928, de uitvoer 153 millioen, tegen 140 millioen in Jan. 1920 Het schijnt dat de noodzakelijkheid de kunstzijde-producenten in Europa er toe bréngt, tot nauwere en meer daadwerkelijke samenwerking t,e komen. Nu verluidt weer, dat binnenkort de besprekingen tusschen de ikijnstzijde-iiidustrieelen in ons werelddeel hervat zullen worden, waarbij niet alleen nadere bijzonderheden inzake de stabilisatie va,n de markt onder het oog zouden worden gezien, doch tevens tot een zekere overeen komst gekomen zou worden. Men zou de op richting van een uitvoerorganisatie der Europeesche kunstzij de-industrie overwegen en op de komende conferentie ernstig be kijken. Wat betreft den uitvoer van Italiaan- sche kunstzijden garens zou nu reeds een voor Duitschland niet onbevredigende op lossing bereikt zijn. Er zijn onlangs verschillende klachten ge uit door houders van oude Boemeensche schuld, dat de coupons der obligaties voor zien van vierkant stempel, niet volgens het accoord van Parijs, doch krachtens de rege ling van Berlijn worden betaald. De ver- eeniging v. d. Effectenhandel heeft dit aldus verklaard, dat in 1924 vertegenwoordigers van Belgische houders van Boemeensche staatsschuld een voorloopige schikking met Roemenië troffen, waarna de stukken met een vierkant stempel werden voorzien. Nu de Boemeensche regeering het standpunt in neemt, dat de aldus gestempelde stukken ■buiten het accoord van Parijs vallen en inzake couponbetaling niet meer hebben te vorderen dan hetgeen Duitsche houders wordt aan- COoP. VERBRUIK SVERPENIGING „PATRI MONIUM". De Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Pa trimonium" G. A. houdt haar jaarvergadering Donderdag 5 Maaxt. De agenda vermeldt, behalve de rekening en verantwoording over 1928, de bestuursver kiezing en dé verkiezing van een commissaris. Aan de beurt van aftreden zijn als bestuurs leden de heeren M. de Braai en Chr. van Heerden en als commissaris de heer J.H. Nie- móller. Het jaarverslag memoreert de verbouwing der bakkerij waardoor, zooals gezegd wordt, een geheel is verkregen dat aan hooge etschen voldoet. Ofschoon door de verbou wing als anderszins zwaardere lasten vielen te dragen, vervolgt het verslag, was toch het afgeloopen jaar gunstig ten opzichte der ex ploitatie. De omzet vermeerderde niet onbe langrijk, waardoor we goede uitkomsten ver kregen, zoodat niettegenstaande de meerdere onkosten een redelijk dividend kan uitge keerd worden. De balans wijst aan een totaal bedrag van f 47.158.37^ met een brutowinst van 4.545.52 1/2. De exploitatie-rekening wijst aan een totaal bedrag van 61.099.45j4. Aan arbeidsloonen werd betaald een bedrag van 13-822.72. Voorgesteld wordt van de winst te besteden een bedrag aan dividend en tantièmes van 2.686.25. EEN GESCHIEDENIS VAN DEN GEHEIMEN DIENST. Uit het En gelach van DOUGLAS VALENTINE. M> We bevonden ons in een soort nauwen in gang, als uitgehold in den grond tusschen de rotsen en dit portaal voerde omlaag naar een ruime rotskamer .Ik reikte met mijn hand naar de zoldering: die droop van vochtig- heid. Francis en Monica stonden al m deze ruimte, toen ik ze achterna kwam. Ik be greep direct waarom ze daar zoo stil stonden: een lichtschijnsel kwam van het andere ein de van de spelonk en een vreemd geluid, een soort krampachtig snikken bereikte onze ooren. Ik kroop voorwaarts door de duisternis in de richting van het licht. Mijn uitgestrekte handen tasten naar een opening. Ik bukte, króop om een stuk rots heen en zag een an dere kamer, die verlicht werd door een drui pend stuk kaars dat aan den grond was vastgekleefd. Op den rotsbodem lag een man, snikkend alsof zijn hart zou breken. Hij had een militairen overjas aan met gelen streep over den rug. geboden, hebben de Belgen, die meenen dat het accoord van Parijs geen onderscheid maakt tusschen ronde en vierkante stempels en alle in België afgestempelde stukken dus gelijkkelijk met 40% moeten worden betaald, zich tot Boekarest gewend en stappen geno men, om de zaak tot een bevredigende op lossing te brengen. Daarom meent het Am- sterdamsche bestuur het resultaat van die stappen te moeten afwachten. De nieuwe Boemeensche stabilisatie- leening (7%) werd sterk overteekend. De beurs opende in deze week met een lustelooze stemming, klaarblijkelijk een wei nig onder den invloed van het beweerde ge heime verdrag tusschen Frankrijk en België en de nog veel geheimer interpretatie daar van. Men scheen aanvankelijk biervan eenlge verstoring in de goede verstandhouding te verwachten. Later trok deze wolk op, al bleef men ook om andere reden nog wat gereser veerd, namelijk in verband met de vrees voor een discontoverhooging. Het bezoek van New York's beurspresident bracht wel vroo'ijkheid en enthousiasme voor een wijle, maar de handel verbeterde er niet noemenswaard door. Later kwam er evenwel eeh beetje kentering en kreeg een vaste stemming de overhand, al was de han del niet overal van veel beteekenis. Zoo kwamen banken met weinig verschillen af. In de industrleele afdeeling bleven Marga rine Unies vast, terwijl Batavia Margarine gevraagd werd bij oploopende koersen, op gerucht omtrent overneming door de Mar garine Unie. Philips boette eenlge tientallen punten in, al vond een voorbijgaand horstel plaats. Kunstzijde-waarden met weinig be langstelling en daardoor per saldo een paar punten lager. Oliewaarden legden een vaste houding aan den dag en in Alg. Exploraties ging veel om, op aankoopen door insiders vermoedelijk, op het bericht omtrent aanboring van een nieuwe spuitbron. Later drukten winstnemin gen den koers. Koninklijke kwam ten slotte met een koerswinst van ruim 10 punten uit den strijd. Rubbers waren bU voortduring aan den vasten kant, al was de handel niet groot. De grondtoon blijkt gunstig te zijn- Zoo kwam men hier per saldo 10 en meer punten hooger aï. Scheepvaarten verlaten en nagenoeg onver anderd, behalve voor Scheepvaart Unies, die nogal gevraagd werden, soms voor Belgische rekening. Suikers aanvankelijk stil en luier, trok ken later wat aan en bleken meerendeels prijshoudend bij geringe affaire. Alleen H V. A. was bepaald vast en monteerde dus een paar punten. Tabakken met heel weinig belangstelling en daardoor slechts met geringe koersver schillen, zonder dat een bepaalde lijn viel waar te nemen. BEURSMAN. NUTSSPAARBANK TE HARLEM Vergelijkend overzicht over Februari 1929-1928 Aantal behandelde posten 14088 (v.j. 13671) Aantal inlagen 10923 (v.j. 10813). Aantal te rugbetalingen 3165 (v.j. 2858). Ingelegd f 490.779.41 /5 (vj. f 507.036.561/2) Terugbe taald f 428.088.041/2 (v.j. f S78.294.12). Meer ingelegd f 62.691.37 (vj. f 128.742.44 1/2) Aan tal nieuwe boekjes 289 (v. j. 342). Aantal af betaalde boekjes 115 (v.j. 115). Spaarbusjes op 28 Februari 1929 in omloop: 2369. Geledigd in Februari 1929: 205 busjes met totaal f 3376.09 1/2. Aantal kluisloketten verhuurd op 28 Febr. 1929: 170. VEERTIG JAAR EEN KAPPERSZAAK. De heer G. H. van Looy heeft Vrijdag den dag herdacht, waarop hij 40 jaar geleden zijn kapperszaak vestigde. In 't huis op den hoek van de Damstraat en Lange Veerstraat heeft hij 's morgens talrijke bewijzen van belang stelling in den vorm van brieven, telegram men, bloemen en persoonlijke bezoeken ont vangen. Het personeel bracht hem een bloe menhulde. Onder de belangstellenden waren ook eenige raadsleden en daar de heer Van Looy veel werkt voor tooneelvereenigingen hebben ook deze zich niet onbetuigd ge laten Psst! riep ik hem toe, terwijl ik mijn pistool uit mijn zak trok. Terwijl ik dat deed raakte Francis, die mij achterop gekomen was. mijn arm aan opdat ik weten zou dat hü er was. Psstl herhaalde ik, thans luider. De mam draaide zich om en kwam ver schrikt op zijn knieën overeind. Toen hij het pistool zag, stak hij zijn handen boven het hoofd. Smerig en ongeschoren, zijn ge zicht nat van het schreien.het was een trieste verschijning. Kamerad! Kam er ad! mompelde hij dof. Napoo! Kaput! Englander! Ik staarde naar de zonderlinge gestalte, nauwelijks mijn óoren kunnend gelooven. Het loopgraven jargon op deze plaats! Ben je een Engelschman? vroeg ik, Ja, ik ben een Engelschman Sir, ant woordde hij met een boersch dialect. De hemel zij mij genadig! En zonder te denken aan mijn pistool, be dekte hij het gezicht met de handen en barstte in een wilde huilbui uit, terwijl hij zich als een waanzinnige op den grond heen en weer gooide. Ga terug naar Monica, fluisterde ik te gen Francis, ik zal het met dat jong- mensch wel klaar spelen. Ik slaagde er in hem een beetje te kal- meeren. Gewoonte is een tweede natuur en hoe groteske figuren wij beiden ook waren, dat Sir waarmee hij mij had aangesproken, had de officier in mij wakker gemaakt. Ik praatte met hem zooals ik met eèn van de mannen van mijn eigen compagnie zou heb- HET WITTE KRUIS. Onder leiding van den heer A. W. Michels kwam Vrijdagavond de afdeeling Haarlem van „Het Witte Kruis" Jn algemeene verga dering bijeen. Bij het begin der vergadering herdacht de voorzitter in eenige gevoelvolle woorden het heengaan van dr. A. van Dam, dien spr. schetste als een volijverig secretaris, wiens heengaan voor de afdeeling een zwaar ver lies is. Het beste eerèn wij zijn nagedachte nis door in zijn voetstappen te wandelen en gelijk dr. Van Dam deed de belangen van Het Witte Kruis te behartigen, eindigde spreker. Als een stille hulde aan de nagedachtenis van dr. Van Dam verhieven de aanwezigen zich eenige oogenblikken van hun zitplaat sen. Aan de orde kwamen de jaarverslagen, die aan de leden in druk zijn gezonden. Nadat de heer Van Vlodrop had medegedeeld, dat de kascommissie de rekening en verant woording over 1928 had in orde bevonden, werd de penningmeesteres, mej. Bordes dé charge verleend. De Begrootingen voor 1929 werden onver anderd vastgesteld. Als lid van het Bestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van dr. A. van Dam werd ge kozen mr. L. G. van Dam. Het bestuur zal er naar streven, dat in toekomst weder een tweede medicus in het bestuur komt. Dit kan gebeuren zeide de voorzitter, óf doordat een der leden van het bestuur zijn functie neerlegt óf doordat het bestuur met tweè le den wordt uitgebreid. Het laatste is wellicht gewenscht nu er een 5e badhuis komt, deed spr. opmerken. Nadat de heer Modoo verslag van de laat ste algemeene vergadering had uitgebracht, werd na eenige bespreking de vergadering gesloten. NEDERLANDSCHE TOERISTENBOND „NATURA". Donderdagavond werd voor de afdeeling Haarlem van bovengenoemd verbond een lezing met lichtbeelden gehouden door den heer P. van Amelrooy uit Haarlem, die met de talrijke aanwezigen bij de vertooning van een prachtige collectie lichtbeelden een reisje maakte naar Londen en het eiland Wight. Vele opnemingen uit Londen gaven den aan wezigen een heel goeden Indruk, hoe het In een wereldstad toegaat, terwijl bleek, mede door de zeer duidelijke uiteenzetting van den spreker, dat het eiland Wight van een bijna onvergelijkelijke schoonheid is. zoodat een reisje daarheen alleszins aan te bevelen is. Vele toehoorders gaven zich als lid van het verbond op. Het programma van „Natura" voor de maand Maart luidt: 4 Maart: dansavond met attracties in „Olympla". 9 Maart: liefdadigheids balmasqué in het Brongebouw. 10 Maart: wandeling in de omgeving van Haarlem. 16 Maart: balmasqué in „Olympia". 23 Maart: bezoek aan de Fokkerfabrieken te Amsterdam. 25 Maart: lezing met lichtbeelden over Duitschland. 31 Maart: wandeling in de omgeving van Haarlem. EEN BAZAR. Men schrijft ons: Door de geweldige uitbreiding van het voormalig Schoten is de Nederduitsch Her vormde Gemeente aldaar gedwongen de hand te leggen op grond waarop zij in de komen de jaren die gebouwen zal laten verrijzen die voor den arbeid in haar midden on misbaar zijn. Het eerste gebouw, dat zij daarop wil stichten Is er een waarin jeugdwerk en wijkarbeid een onderdak kunnen vinden en een Fröbelschool kan worden gehouden. Om aan het noodige geld te komen is men onlangs niet alleen met een actie be gonnen om contribuanten te winnen voor het bouwfonds, dat ise opgericht, maar wil men er nu ook een bazar houden. Dinsdag 5 Maart e.k. zal deze des namiddags half drie geopend worden. Hij woidt gehouden in de Fröbelschool, Colensostraat. Is a.s. Dins dag de dag van opening, op Vrijdag d.a.v zal hij des avonds 10 uur worden gesloten, nadat hij eiken dag van 25 en van 710 uur geopend zal zijn geweest Een groote hoeveelheid goederen, waar onder zeer veel zeer mooie artikelen, werden door het comité ontvangen, dat nu natuur lijk hoopt dat alles nu ook weer in de han den van koopgrage bezoekers verdwijnen zal. Het comité Is zich bewust dat de lang durige felle koude en de daarmee samen hangende werkloosheid aan de koopkracht van vele Schotenaren kwaad heeft gedaan en het bedoelde resultaat van den bazar niet weinig bedreigt. Daarom hoopt het dat ook velen buiten Schoten wonenden en nog vol doende koopkracht bezittenden den bazar zul len bezoeken en flink zullen willen helpen dezen weer leeg te maken, opdat de kas van de penningmeesteresse zoo voi mogelijk wor de. Natuurlijk zullen er ook de noodige at tracties zijn voor groot en klein; o.a. op Woensdagmiddag voor de jeugd een poppen kast. ben gedaan en tenslotte werd hij stil en keek me aan. Hij was nog maar een jongen, maar op het eerste gezicht leek hij, vervuild en uitgehongerd als hij er uit zag, wel veertig. Onder zijn overjas, die van Duitsch maaksel was, droeg hij de gehavende lompen van wat eens een Engelsche khaki-unlform was ge weest. Hij heette Maggs, Ebenezer Maggs. genie soldaat was hij geweest en krijgsgevangene gemaakt Ln Augustus 1914 bij Mons. Het was een verhaal van lijden en ontbering wat hij me op zijn trouwhartige, onopgesmukte ma nier deed. Hij was na een lange, afschuwe lijke reis in het gevangenenkamp bij Wesel beland en had daar twee lange jaren van slecht eten, strenge behandeling en ontze nuwende verveling gehad. Toen had een vin dingrijk Belgisch kampgenoot, dien hij John noemde, en die in gelukkiger dagen smokke laar in deze zelfde grensstreek was geweest, hem een middel aan de hand gedaan om te ontsnapnen. Het was vijf dagen geleden dat zij het kamp waren ontvlucht en ieder on eigen gelegenheid hun weg hadden gezocht naar de vallei van Karei de Groote waar zij weer zouden bijeen komen om gezemelijk te trachten over de grens te glippen. Maar John was niet verschenen. Vier-en-twintig uur had Ebenezer vergeefs gewacht, toen had hij den moed verloren en had in ziln wanhoop een toevluchtsoord gezocht in dit hol. Ik ging Francis en Monica halen. Maggs schrok toen ze binnenkwamen. Ik ben geen gezélschap voor oen dame. Sir, fluisterde hij tegen m!j, ils sie er veel INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cent» per re«el. STOFZUiGERHUlb MAERTLNb BARTELJORISSTRAAT 16 TELEF. No. 10756 5 Apei K!op=Veeg-Stofzuigers.f 175.— TRAM EN AUTOBUS. FELLE CONCURRENTIE. Een gedeelte van de autobuslijnen 1 en 3 loopt thans parallel met de tramlijn Station- Soendaplein. Het gevolg is, dat een vrij felle concur rentie ontstaan is. Aan het rijdend en controleerend perso neel van de tram is opdracht gegeven om de gevallen dat autobussen op oneerlijke manier passagiers aan de tram ontnemen aan de directie te rapporteeren. Het moet voorgeko men zijn, dat autobussen op het Soendaplein voor het wachthuisje der tram stoppen om daar de passagiers op te nemen die op de tram staan te wachten. f?oms stoppen ook de autobussen bij de Dr. Leijdsstraat om daar trampassagiers op te nemen, hoewel de halte voor de autobussen 50 M. verder is. Bij de tramhalte KloosterstraatKleverlaan is het evenzoo. De veiligheid op den weg wordt daardoor niet gediend, omdat soms hard gereden wordt. Het moet het voornemen der tramdirectie zijn om zich met de gerapporteerde feiten tot den gemeenteraad te wenden, omdat het niet juist geacht wordt, dat de autobussen in staat gesteld worden passagiers aan de tram te ontnemen. PERSONEEL BROCKWAY MIJ NACHTVERGADERING. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd in het gebouw de Centrale een verga dering van het personeel der Brockway Maatschappij gehouden, welke vergadering was belegd door den Centralen Bond en den R.-K. Bond van Transportarbeiders. Te circa 1 uur opende de voorzitter, de heer A. Mars deze bijeenkomst waarbij hij er zijn groote vreugde over uit sprak dat het personeel in zoo'n groot aantal op deze spoed-vergadering was verscnenen. Spreker deelde mede dat feitelijk reeds het doel waarvoor de spoedvergadering was uitgeschreven, was vervallen. De vertrou wensman van het personeel was door de Di rectie ontslagen en de besturen vernamen dat het overige deel van het personeel niet te smerig uit Hindert niet Maggs, zei ik gemoedelijk, ze zal best begrijpen dat het jouw schuld niet is. We zaten op den grond bijeen bij het licht van Ebenezer Magg's kaars en Francis en ik bespraken de situatie. Het hol waarin we ons bevonden een oude schuilplaats van smokkelaars, was dezelfde plek waar Fran cis zich verscheidene dagen verborgen had gehouden bij zijn diverse pogingen om over de grens te komen. De grens was namelijk nog geen halve mijl hier vandaan en liep dwars door het bosch. Er liep hier geen „doodelijke draad" langs de grens, een prik keldraadversperring die onder electrischen stroom rtond, zooals tusschen Nederland en bezet België, de grenslijn werd hier bewaakt door patrouilles. Deze waren ter sterkte van vier man in het bosch geposteerd, telkens op afstanden van 250 meter, zoodat de schildwachten, die twee aan twee patrouil leerden een terrein van elk ruim 100 meter bewaakten. Het was nu half vijf in den middag. Het stond voor ons allebei vast dat we dien avond of dien nacht nog 'n poging zouden wagen om over de grens te komen. Francis gaf me een teeken met een knipoog in de richting, van den krijgsgevangene. Maggs, zei ik. we zijn er alle vier be roerd aan toe, maar onze zaak is aanmerke lijk slimmer dan de jouwe. Ik kan je alleen maar dit vertellen; als een van ons drieën gepakt wordt, wordt hij vast en zeker dood geschoten en met iedereen die zich in ons aapg van plan was dit ongemotiveerd ontslag zon der meer te laten gaan. Opdat geen onorga nisatorische daden zouden gebeuren, hebben daarop de besturen besloten deze spoedver gadering uit te schrijven waarop dan het personeel een beslissing zou kunnen nemen, omtrent verder te nemen stappen. Voorts was het wel eigenaardig, aldus de voorzitter, dat juist hedennacht vergaderd wordt, daar te 12 uur de overeenkomst is af geloopen en dus het personeel een contract- loos tijdperk is ingegaan. Door den heer Sormani, werd hierop me- dedeeling gedaan van de verzonden corres pondentie aan de Directie van de Brockway Mij. en verder aan B. en W. Een conferen tie over deze voorstellen heeft nog niet plaats gevonden, doch naar alles wat in de Raads zitting bij het verleenen der concessie is gesproken en wat verder in de andere con ferenties is toegezegd mogen de besturen verwachten dat binnen korten tijd wel een conferentie zal plaats vinden. De vergadering besloot met algemeene stemmen met de door het bestuur geyolgds gedragslijn accoord te gaan en verder om, zoodra ook maar een enkele roepstem v^h de zijde der organisaties wordt gehoord, di rect opnieuw in spoedvergadering bijeen te komen. Aan het slót werden nog verschil lende klachten geuit o.a. dat de leden van het personeel reeds maanden aan hun uni form moeten betalen zonder dat men de uniform krijgt, verder dat men niet de.vrijs dagen ontvangt waarop men recht heeft. Het bestuur zal zich met de directie verstaan. Met een kort woord sloot hierop de heer Mars de zeer druk bezochte vergadering te 4 uur. EEN MEE- EN EEN TEGENVALLER. Een abonné kwam Vrijdag met een glans van genoegen op zijn gelaat ons ge bouw binnenstappen en vroeg de redactie te spreken. Een vertegenwoordiger der redactie daalde de trappen af en hem toonde de abonné op zijn geopende hand twee kippeneieren, die aanmerkelijk in grootte verschilden, fiet eene, dat wij den meevaller zouden willen noemen, woog 97 gram en zou bij wijze van spreken altijd! een struisvogel geen oneer aangedaan hebben. Het andere ei, dat wij „tegenvaller" zou den willen doopen, was zeer klein en woog slechts 31 gram. De abonné was niet zeker dat deze beide eieren van één kip afkomstig waren en toon de zich een optimist door zich al bij voorbaat te verheugen op de twee dooiers die, naar hij vast verwachtte, in het groote ei zouden zit ten en niet te achten het kleine doolertje dat ongetwijfeld in het tegenvallertje zal huizen. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) gezelschap bevindt zal precies hetzelfde ge daan worden. Als je mijn raad wilt aanne men, ga dan van ons weg en probeer het ju Je eentje; het ergste wat jou gebeuré kan is dat ze Je terugsturen naar het kamp. Dan zul je gestraft wórden oindat je ontvlucht bent; maar je zult èr niet je hachje bij In schieten. Ebenezer Maggs schudde zijn uitgeteerde» kop. Ik blijf bij u, antwoordde hij gedeci deerd. Het is veel beter om met z'n vie ren bil elkaar te blijven en het geeft meer bescherming voor de juffrouw. Ik ben niet zoo bang voor de Duitschers! Ik blijf bij dc heeren officieren (ik had hem onzen rang genoemd) en de juffrouw, als u er niets op tegen hebt, Sirs! We legden ons bij dat onwrikbare besluit neer. Voor we onze hachelijke onderneming zouden beginnen, wilde Francis op verken ning uitgaan. Ik vond dat hij al meer dan genoeg had gedaan dien dag en zei dat ook. Maar Francis was niet van zijn voornemen af te brengen. Ik ken hier In het bosch den weg on den tast, oude jongen, zei hij, het is voor mij heel wat minder gevaarlijk dan voor jou. Ik zal de kaart hier laten en er de route op aangeven; dan kunnen jullie den weg vin den als mij iets overkomt. Als ik vannacht om twaalf uur niet terug beu, hoef je niet langer op me te wachten en moeten jullie op eigen gelegenheid de poging doen. (Wordt vervolgd.)] INr.F.ZONDFN M'ticnctl INCFN M) Cu. p,r reeel. Het afdoende middel legen hoest en verkoudheid en alle aandoeningen der si ij m vliezen. Prijs por aluminium kokertje 60 cent.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6