RUBRIEK VOOR VRAGEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 6 MAART 192Ï DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnês van Haarlem's Dagbladworden door een spedalen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Hout- straat 93, met duidelijke vermelding van naam en woonplaatsVragen waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd De namen der vragers blijven redactiegeheim. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Ik ben gehuwd en woon in Bloe mendaal. Van I Jan. tot 1 Juli 1928 was ik werkzaam te Haarlem op een inkomen van f 1400 per jaar en van dien tijd tot beden te Amsterdam op een salaris van f 1800. Mijn aanslag 1928/1929 vermeldt: inkomen f 1500. levensonderhoud f 900; Rijksbelasting f 15.12 Verdedigingsbelasting f 3.30 en Gem. bel. f 18. 1. Hoeveel moet dit worden, als het inko men f 1400 is? 3. Hoeveel moet ik nu nog in Haarlem of Amsterdam betalen? ANTWOORD: 1, Rijksinkomstenbelasting f 12.60. Verdedigingsbelasting f 2.80. Gem. inkomstenbelasting f 15. 3. Vermoedelijk wordt ge nog als forens te Haarlem aangeslagen naar een inkomen van f 1500, voor f 22; in dat geval zou uw aanslag te Bloemen daal met f 6 verminderd moeten worden. Naar een inkomen f 1400 zou de forensenaanslag f 19 bedragen en zou de aanslag, onder 1 vermeld, met i' 5 ver minderd worden. RECHTSZAKEN. VRAAG; In mijn waterleiding zit geen af- tapkraantje bij den meter, zoodat ik de lei ding bij vorst niet leeg kan laten loopen. Wis moet dat kraantje laten aanbrengen, de huurder of de verhuurder? ANTWOORD: De huurder. VRAAG: Mag mijn vader brieven, die aan mij geadresseerd zijn openen? ANTWOORD; Als gij minderjarig zljt wel. VRAAG: Ik ben al vier jaar als dagmeisje in een betrekking en kreeg Vrijdag een zwerende vinger en moest onder dokters behandeling.è Maandag heb ik mevrouw medegedeeld, dat ik nog niet kon werken; zij gaf mij mijn loon van de afgeloopen week en ik werd op staanden voet ontslagen. 1. Heeft mevrouw daartoe het recht? 2. Op hoeveel weken loon heb ik recht? 3. Mag mevrouw de nieuwjaarsfooi terug eischen? ANTWOORD: 1. Neen. 3. Als gij Zaterdags betaald werd op 2 weken loon. 3. Neen. PERSONEEL. VRAAG; Ik ben op staanden voet ont slagen omdat ik te laat kwam. Als ik te laat kom, blijf ik altijd des avonds langer wer ken dan mijn tijd is, zonder extra vergoe ding. 1. Heb ik recht op 14 dagen loon? 2. Waar moet ik mij vervoegen, als men mij niet wil betalen? ANTWOORD: l. Gij hebt recht op het loon, Zoolang' als de dienstbetrekking bij een ge wone opzegging op dien dag zou hebben voortgeduurd. 2. Tot het Bureau van Arbeidsrecht, Jans- weg 39, 's avonds om 7.30 uur, VRAAG: Mijn dagmeisje, dat per week be taald wordt op Zaterdagavond, zegt mij Maandag, dat zij deze week voor het laatst bij mij werkt. 1. Is zij in haar recht? 2. Moet ik haar a.s. Zaterdag haar loon uitbetalen? 3. Mag ik haar rentekaart inhouden? 4. Hoe moet ik verder in deze handelen'? ANTWOORD: 1. Neen. 3. Neen, als zij Maandag daarop niet terug komt, kunt gij het inhouden voor schade vergoeding. 3. Neen. 4. Zie onder 2. VRAAG: Een huishoudster, aangenomen tegen een maandeliJksch loon, 'op den I5en van de maand, zegt op den 21en van dezelfde maand haar betrekking op. Op welken da tum kan zij volgens plaatselijk gebruik haar dienst verlaten? 2. Op welk gedeelte van het loon heeft zij recht bij binnen tij dsch vertrek? ANTWOORD: 1. Als ook op den 15den der maand betaald werd tegen b.v. den 15den Maart als de opzegging op 21 Januari ge schiedde. 2. Tot den dag van het vertrek vermin derd met een bedrag gelijk aan het loon ovei den tijd, dat de> dienstbetrekking had behooren voort te duren. VRAAG: Ik ben als vaste werkster voor twee dagen in de week werkzaam en heb wegens ziekte twee weken niet kunnen werken. Op hoelang doorbetaling van loon heb Ik recht? ANTWOORD: Naar onze meening (aan nemende, dat gij per dag betaald werd) op het loon over 2 dagen. Werd gij per week be taald, dan op het loon over 2 weken. (Dit laatste nemen sommigen ook aan in het eerste geval). VRAAG: Welke verplichtingen heeft men bij ziekte tegenover een dagmeisje met vol len kost? ANTWOORD: Doorbetaling van het loon gedurende 14 dagen. VRAAG: Mijn dagmeisje te 14 Jan. zonder eenige aanleiding uit haar dienst weggeble ven. Ik heb haajr daarop geschreven, dat zij mij de nieuwjaarsfooi benevens een week loon moest teruggeven. Dit laatste heeft zij gedaan, maar het eerste weigerde zij. Is zij verplicht de nieuwjaarsfooi terug te geven? ANTWOORD: Neen. PLANTEN. VRAAG: Mijn 10-jarige Clivia had ver leden jaar twee stekken, die Ik weggenomen heb. Nu krijgt de plant dorre punten aan de bladeren. Zij heeft nog nooit gebloeid. Wat moet ik doen tegen dat bruin worden en om wat bloemen te krijgen? ANTWOORD: Het dorre punten krijgen ïs hoogst waarschijnlijk een gevolg van armoe de: te weinig voedsel en water. Wacht tot einde Maart; verpot dan en geef om de 14 dagen vloeimest of bloemenmest en volop water, doch zorg er voor, dat het water van onderen de pot. kan verlaten. In Augustus beginnen met minder water te geven. DIEREN. VRAAG: Mijn kippen zijn en blijven aan het ruien. Wat is daartegen te doen? ANTWOORD: Daar is niets tegen te doen alskrachtig voedsel en vooral veel groen voer. Geef per kip iederen ochtend een eet lepel paardengehakt door het oehtendvoer, dan zullen ze in een paar weken wel weer van de rui hersteld zijn. RECEPTEN. VRAAG: Hoe bereidt men sinaasappel marmelade? ANTWOORD: Borstel 12 sinaasappelen en 3 citroenen goed schoon, wasch-ze en zet ze met 1 3/4 liter water op. Laat ze koken, tot ze zoo zacht zijn, dat men er met een zilve ren vork gemakkelijk in kan prikken. Neem de vruchten dan uit het vocht weeg ze en doe hun gewicht aan suiker In het overge bleven vocht. Snijdt de vruchten in vieren, ontdoe ze zorgvuldig van pitten en vezels, haal de schillen er af en doe het vrucht- vleesch in de suikeroplossing. Ontdoe de schillen van het witte gedeelte en snijdt het buitenste in smalle reepjes; doe die in de suikeroplossing. Laat onder af en toe roeren de marmelade inkoken, totdat een druppel, op een bord gedaan, niet meer uit vloeit, maar in zijn geheel blijft. Neem er dan het schuim af, vul er de schoone, uitgekook te potjes mee en sluit dadelijk met voch tig perkament af. SPORT EN SPEL SCHIETEN. NATIONALE COMPETITIEWEDSTRIJD BUKS 1928/1929 Aan den uitslag der derde ronde ontlee- pen we het volgende: Staande houding. 2de klasse: 1. Bloemen- daal Commando, 1428 punten; 2. Generaal Jouberfc, Overveen 1409 punten; 3. Graaf Florls, Vogelenzang, 1363 punten. Hoogste korpsschutter: A. J. Hekker, Overveen 295 punten. 3de Klasse: I. Bloemendaal Commando n 1356 punten; 2. Bloemendaal Commando I 1355 punten; 3. Generaal van Merlen, Haar lem 1354 punten; 4. Graaf Floris, Vogelen zang, 1293 punten; 5. Oranje, Umuiüen 1231 punten. Hoogste korpsschutter: D. W. Duiker, Haarlem 280 punten, Dick Hout graaf, Bloemendaal 280 punten. Kniele.nde houding. 1ste klasse: 1. Schiet- ver. Rijswijk 1447 punten; 2. Generaal Jou- bert. Overveen 1443 punten; 3. J. v. Glijmes, Bergen op Zoom 1431 punten: 4. Prins Hen drik, Maassluis 1430 punten: 5. Willem Teil, Bodegraven 1427 punten. Hoogste korps- schutter: W. Faasc-., Overveen 297 punten. Knielende houding. 2de klasse: 1. Wasse- naarsche Politie Schietvereeniging 1440 pun ten; 2. Graaf Floris, Vogelenzang. 1429 pun ten; 3. Juliana, Wassenaar 1425 punten; 4 Willem Teil, Harderwijk 1424 punten; 5. Baarn en Omstreken 1417 puntan. 3de Klasse: 1. Juliana, Wassenaar 1415 punten; 2. Schietver, Domburg I 1397 pun ten; 3. Willem Teil, Bodegraven, 1389 pun ten; 4. Piet Cronjo, Ermelo 1339 punten 5. Aljehiahsgeest, Voorscholen 1389 punten. HOCKEY PROEFWEDSTRIJD TE AMSTERDAM Zaterdag 9 Maart wordt op het Stadion te Amsterdam een proefwedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen, die er als volgt uit zien. Elftal A: Doel: Hardebeck (Amsterdam). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H. O. C.) Midden: Maas (Haagscli Lyceum). Anker man (H. D. M.) en Van Lierop (Hilversum). Vóór: Kop (Bloemendaal), Jannink (Am sterdam), v; d. Roovaart (H. D. M.)t v. Tien hoven (Hilversum) en Tinbergen (H. D. M.) Elftal B: Doel: Hoekstra (Haagscli Lyceum). Achter: Mangelaar Meer tens (Haagseh Lyceum) en Leembruggen (Amsterdam!. Midden: Hoffman (Victoria), C. v. d. Ha gen (Hilversum) en Eilers (Amsterdam). Vóór: Van Citters (M. H. C.), Van Voorst van Beest (H. D. M.) Leegstra (Hilversum), Kist (Haagseh Lyc.) en Houtzager (Gooi). (Hbld.) DAMMEN. SIMULTAANSéANCE J. W. v. DARTELEN. Donderdagavond 7 Maart zal door den heer J. W. van Dartelen een simultaanséance ge geven worden in het gebouw van den Chr. Haarl. Bestuurdersbond aan de Bakenesser- gracht. De deelneming aan deze séance is voor alle Haarlémsche damspelers gratis .opengesteld. GYMNASTIEK. DE a.s. BONDSVERGADERING. Een jaar geleden besloot de Bondsverga dering in beginsel tot opheffing der roye menten, maar nog steeds is deze kwestie niet opgelost! Juridisch bezien drong zich eerst de vraag naar voren: welke is de ware A.T.B., de groep van Minden met de geroyeerden of de offi- cieele K.N.G.V.-groep van der Zijl? In twee instanties werd deze zaak reeds gerechtelijk bekeken, waarbij het K.N.G.V. resp. won en verloor. Ongetwijfeld zal het Veibono in hooger beroep gaan, zoodat het juridische einde van de kwestie nog steeds niet in zicht is. De Amsterdamsche groep van der Zijl wil een korter weg bewandelen en verzoekt nu de a.s. Zaterdag en Zondag in Amsterdam te houden Bondsvergadering, 't geschil bui ten de procedure om tot een goed einde, te brengen. Zou de Bondsvergadering aan dit verzoek willen en kunnen voldoen, dan is er nogeen hinderpaal te overwinnen: de ge royeerde vereenlgingen schreven nl. aan het Bondsbestuur, dat zij zich bij eventueele op heffing van het royement voorbehouden, al of niet weer lid van het Verbond te worden! Alle gedane moeite, en deze te zeker niet gering zou dus nog vergeefsch kunnen zijn Waarop stuit de vrede (afgezien van de procedure) toch af? De vorige Bondsverga dering besloot o.a., de royementen op te hef fen, zoodra in Amsterdam de toestand van vóór de uitspreking van het royement zou zijn hersteld. Een,jaar te" onderwijl gepas seerd, en nog is geen voldoende resultaat bereikt. Bij de onderhandelingen beweren beide partijen (Bondsbestuur eenerzijds, be stuur v.Minden c.s. anderzijds) de noódige soepelheid te hebben betracht, maar het Bondsbestuur acht zich nog niet tevreden, terwijl v. Minden c.s. ver genoeg meenen te zijn gegaan. En daartusschen zit eenigszins in de knel de groep van der Zijl, waarvan verschillende vooraanstaanden van meenihg zijn, dat de concessies, door het Bondsbe stuur gedaan tèn behoeve van de groep v. Minden, te ver gingen ten koste van v. d. Zij! c.s., dus van de- officieele Amsterdamsche K.N.G.V.-groep zelf. Evenals in de wedstrij den-kwestie (waarover straks) stond het Bondsbestuur dus tusschen twee vuren. Bevatte de formule, die opheffing der royementen mogelijk maakte, eenerzij ds de voorwaarde, dat in Amsterdam de oude toestand, moest worden hersteld, anderzijds werd voldaan aan den eisch, dat in beginsel een grieven-commissle zou worden ingesteld, die een rapport aan de Bondsvergadering zou voorleggen.. Deze grieven-commissie werd niet door de Bondsvergadering aanvaard, omdat zij meen de, dat éen of meer Bondsbestuursleden niet vrij zullen uitgaan, maar omdat zij den weg wilde effenen vcor de weder-opneming der geroyeerden. Ook degenen, die den stoot ga ven tot instelling der grieven-commissie, gingen van hetzelfde standpunt uit. M.a.w. tusschen beide motie-deelen bestaat onver brekelijk verband in dien zin, dat de grie ven-commissie eerst aan 't werk kan. gaan, wanneer in Amsterdam de oude toestand hersteld zou zijn. De algemeen gekoesterde verwachting, dat de royementen spoedig zouden worden op geheven, werd evenwel beschaamd, en daar om zullen a.s. Zaterdag of Zondag zeker de noodige maatregelen genomen worden tot een zeer spoedige afdoening. Zaak zal 't dan echter zijn, dat' de Am sterdamsche geroyeerde vereenigingen vol komen afzien van 't door hen gemaakte voor behoud, al of niet toe te treden. Wanneer door die vereenigingen niet onvoorwaarde lijk wordt verklaard, dat zij weer tot het Verbond wenschen toe te treden, dan ver valt gezien de bedoeling van de Bondsver gadering 1928 de reden, een rapport sa men te stellen. Merkwaardigerwijze wenseht de Rotter- damsche Turnbond hierin accoord gaande met de grieven-commissie, een behandeling van het rapport buiten de royementen om. N.o.m. is dit standpunt volkomen ïn strijd met de bedoeling van de laatste Bondsver gadering, zooals wij hierboven uiteenzetten. Uit het feit, lat de voorzitter van den R. T. B. lid is van de grieven-commissie, mogen wij concludeeren, dat 't rapport met de a.s. Bondsvergadering klaar zal blijken te zijn. Misschien is dit laatste organisatorisch foutief, maar aan den anderen kant zou t de taak van de Bondsvergadering kunnen vergemakkelij ken. Na al 't ondervonden oponthoud zal de Bondvergadering nu toch wel definitieve be sluiten willen nemen, en daarbij zal 't van belang zijn, uit te vorschen, aan wien de tra ge gang van zaken te wijten is, en vooral, waarop de partijen getraind zijn, opdat de Bondsvergadering als hoogste autoriteit in het K. N. G. V. de desbetreffende ge schilpunten kan beëindigen. Ook enkele ande.re zaken van eenig kwes tieus belang moeten nog door de Bondsver gadering worden geregeld. Vooreerst betreffen zij onderwerpen, die min of meer met de contributie-regeling in verband staan. Om o.a. de contributie te verlagen, werd voor enkele jaren de enkelvoudige indeeling ingevoerd, die ongeveer hierop neerkwam, dat de gewesten werden opgeheven. De na tuurlijke groei van het K. N. G. V. werd daardoor verstoord, en nu komen in aan sluiting daarmede de klachten los over ge brekkige samenwerking. De 4 Friesche krin gen, die nu hun gewest Friesland missen als bindend geheel, verloren reeds zooveel con tact, dat nu daarover algemeen geklaagd wordt. En omgekeerd: waar de kringen wer den opgeheven, om het gewest als kring te laten bestaan (Zeeland!), worat 't verband tusschen de deelen ook steeds losser. Letten we op Noord-Holland, dan moet geconsta teerd worden, dat daar de commissie, die verband zou brengen tusschen de kringen, wegens gebrek aan medewerking moest wor den ontbonden. Overigens doen vele kringen niet de minste moeite, in contact te_komen met andere. Nu de contributie dus indertijd verlaagd is, wenseht de Zeeuwsch-Branbantsche kring ze weer te verhoogen, om mogelijk te maken, dat het officieel orgaan in handen komt van alle leden der aangesloten vereenigingen. De wensehelijkheid van dit laatste wordt door zéér velen gevoeld, maar of dit ten koste mag gaan van een contributie-verhooging met de helft, zal door de meesten hunner worden betwijfeld. In den Zeeuwsch-Bra- bantschen kring werd reeds fraude in de aangifte door de vereenigingen van de aan tallen leden verwacht, als deze in wedstrij den met een vast percentage van hun leden aantallen moeten uitkomen. Bij contributie- verhooging zou deze fout nog grooter wor den, en toch komt de Zuidelijke kring met een voorstel in dien zin. Het voorstel heeft dan ook oJ, niet de minste kans op aanne ming. Immers gaat met de verhooging van de contributie samen een verlaging van het aantal leden,' óók in verband met het' te BILLY BOE VOOR DE KINDEREN ..O, wat ïs dat?" vroeg Billy weder. Toen ze bij de rotsen waren aangeland, Rotsen, waaruit vlammen slcegen, Als 6tond de gansche boel in brand. En de rotsen schitterden. Als gloeide er een groote hoop, Van electrische lichtjes, Bij een groote bioscoop. „Dat is het duïvelsdal," zei Redneb, „0,'t is een verschrikkelijk oord, Het dal der raenscheneters, Waar iedereen wordt vermoord." „Laat ons daar een kijkje nemen, 'k Heb nog nooit een spook gezien. Laat staan een menscheneter," Zei Billy, „of ben je bang misschien?" Denk aan deplaatjes van morgen.-Ze houden een verrassing voor jullie ift, verwachten bedanken voor het lidmaatschap van verschillende pla.ttelandsvereeniglngen. Ten slótte stippen we hier nog even aan de meeningsverschillen, die ontstonden naar aanleiding van met Pinksteren te houden nationale wedstrijden. Toestemming daar voor werd aan 't Bondsbestuur aangevraagd door Concordia te Zaandam, Hercules te Drachten, en door den Rotterdamschen Turn bond. Zaandam kreeg aanvankelijk alléén toestemming, maar later volgde ook Rotter dam, om den R. T. B. niet de dupe te doen zijn van den verloren brief, waarin het Bondsbestuur voor de wedstrijden verlof werd gevraagd. Drachten ontving een weige ring. De toestemmingen aan Zaandam en Roterdam gingen evenwel gepaard met be perkingen, die begunstigingen beteekenden ten opzichte van de concurreerende stad. Ook hier stond het Bondsbestuur dus tus schen twee vuren. Beide plaatsen zijn nu on tevreden over die beperkingen, en ook is -er verschil van meening over de' afspraken. Bovendien gaat men in Friesland niet ac coord met de weigering aan Drachten. Een en ander zal natuurlijk Zondag aanleiding tot debat geven. De Bondsvergadering heeft dus Zaterdag en Zondag heel wat te behandelen, waarover veel verschil van meenihg bestaat. W. L. ATHLETIEK. KON. NED. ATHLETTEK UNIE, Voor het eerst na de algemeene vergade ring kwam het bestuur van de Kon. Ned. Athletiek-Unie te Utrecht in vergadering bijeen. De nieuwe leider, de heer D. J. de Vries, opende de vergadering en heette in het bijzonder de nieuw gekozen bestuursle den welkom. Na bespreking van tal "van .zaken van huis- houaelijken aard, benoeming, van dïv.erse commissies en afgevaardigden werd het wed strijd-programma conform het voorstel van de Techn. Commissie als volgt samengesteld: 14 Juli: Nederland—West-Duitschland Heer en. 14 Juli: Nederland—West-Duitschland Dames. 29 Juli': Prins Hendrik-beker. 4 Aug.: Voorwedstrijden NederL. Kampi- ,*v\*ehannen Dames erv Heeren.. 11. Augustus: (Waarschijnlijk) Nederland- België Dames. 18 Augustus: Nederlandsche kampioen schappen Dames. 24 en 25 Aug.: Nederlandsche kampioen schappen Heeren. ISeptember: (Eventueel) Tsjecho-Slowa- kijeNederland. BILJARTEN. Tournooi Wilhelmma-biljart Beker. De biljartvereeniging „D. E. S." heeft we derom den roosterwedstrijd om bovenge- noemden beker uitgeschreven. Dit is een jaarli,jks wéderkeerend evenement in de bil- jartsport van de Spaarnestad, waaraan een achttalspelers van pl.m. 10 moyenne, 4 uit Haarlem en 4 uit Amsterdam op uitnoodï- ging deelnemen. Het zal plaats nebben in het lokaal van „D. E. S." aan de Groote Markt, alhier. Er worden partijen van 250 caramboles cadre gespeeld van 6 tot en met 10 Maart e.k. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) INGEZONDEN MEDEDEEIJNGEN a 60 Cts. per regeL HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij Kinkhouwer, Billi- tonstraat 87, een huissleutel; De Winter, Havenstraat 12, een gedeelte van een gou den broche; Van der Vossen, Heerenweg 89, een glacé handschoen; Controle gemeente- financiën. Raadhuis 6, postzegels; Mevr. Van Cittert, Koediefslaan 82, een Duitsche her dershond; Gemeentebode, Raadhuisplein, een parapluie; Hoes, Binnenweg 175, een rïj- wlelbelastingmerk; G. Blom, Binnenweg 63, een zakmes; G. Sloof, Lindenlaan 8, een sle de; A. Verdonkschot, Glipperweg 37, een kin derhandschoen; J. Kramer, Berkenlaan 6, een kinderportemorinaie met inhoud; Poel- egest, Cloosterweg 15, een paar damesschoe nen; Boon, Santpoorterstraat 54, Haarlem, eexi zeemlederen kinderschoentje; C. de Winter, Heerenweg 94, een rijwielpamp; H. Romijn, Drieheerenlaan 24, een stormlan taarn; H. Mulder, Kruisweg 799, Haarlem mermeer, een portemonnale met inhoud; Havenstraat 27, een hondje; J. Otte. Banka- Straat'75, een hond; Koediefslaan 101. een rijwielbelastingmerk; Zijlstra, Elzenplein 45. Haarlem, een zakmesje; G. van der Zem, Raarhlisstraat 83, een pad vindersmes; Bu reau van politie, Raadhuisstraat, een slinger van een auto, een .ceintuur, een handbe schermer en éen witte handschoen, ORANJE Weiger namaak en let er op dat op elk®, tablet het woordBAYER" staat Prijs 75 cts DONDERDAG 7 MAART HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.30 Concert, door hët AVRO-Trio. 2.00 Lezing door P„ Hydelaar: Gas L d. huishouding. 2.30 GramofoonmuzieË 3.00 .Kniples. 4.00 Ziekenuurtje.. :5.00 Sport- praatje door H. Hollander. 6.00 Concert door het Omroep-orkest, o.m'. operettemuziek van Kalman. 7.15 Engelsche les. 8.15'"AansL v. h. Concertgebouw te Amsterdam. Concertge=» bouw-orkest o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg, Daarna persber. Vervolgens dansmuziek tot 12.00. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV,-uitzending), 11.00 Korte Ziekendienst o. 1. V, Ds. 3. v. Potegem. 12.30 Concert. Mëj. Sandowy, piano en orgel. P. de Vries, fluit, J. Richters, viool, 2.00 Schooluitz. Zendingsles door J. H. Blinde. 6.00 Orgelconcert door H. P. R. Huy» gens. 7.00 Boekhoudles. 7.30 Muziekpraatje door G. v. Ravenswaay: De symphonieën van Beethoven. 8.00 Concert. Mevr. E. ter Brake= Sandemann, zang, Mevr. v. Tuyll v. Seroos= kerken, viool. Koor en Fanfarecorps, samen" gesteld uit verpleegden. Mevr. J. Neumam» Leeflang, begei. Br. Lagas, leider volkszang, Sprs, Ds. C. J. v. Paassen, Ds. J. A. v. Leeu= wen, C. F. Bierens de Haan en Dr. J. v. d. Spek, welke over de verpleging van lijders aan vallende ziekten spreken, DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra~ mofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, cell®, piano). 1.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Beeld- uitZu 2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.05 Cause rie. 4.20 Concert. J. Muirella, alt, Brown's kwintet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Vasten-me- ditatie.6.35 Nieuwsb. 6.50 Voor den landbou= wer. 6.55. Muziek. 7.05 Mozart's pianosonaten* 7.20 Novellenbespreking. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Albert Sandler Trio. Dansorkest en variété. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Speech van den Spaanschen Ambassadeur. 9.55 Nieuwsb. 10.00 Concert. De militaire kapel. F. Phillips, bariton. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.20 Protest, causerie. 12.50 Orkestconcert, 4.05 Klassiek concert. 8.20 Liter, causerie, 8.50 Concert. Orkest. Mme. Haremboure, zang, LANGENBERG 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 5.05 Pho= nola-concert. 7.20 Duetten uit Ital. opera's (Caruso). Gramophoonplaten. 8.0-5 .„Candi da", mysterie in 3 acten van Shaw. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1649 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Orkesteoncert. 4.50 Le zingen. 7.20 Concert voor viola en piano, ge volgd door vocaal concert van Finsche Volks wijzen. 8.20 Piano-recital door Wiatschezlaw Witkowsky. 8.50 Vocaal concert. Fellcie Hüni- Mihcsek (sopraan). Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 391.6 M. 10.20 Gramophoonplaten. 5.20 Concert. 7.20 Orkest- en koorconcert. 10.40 Orkest-concert. BRUSSEL 511.9 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 7.20 Gramophoonplaten. 8.35 „De Regimentsdocli- ter" (fragmenten). Opera-comique van Doni zetti.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12