BALATUM! HERINGA &WUTHRICH, Haarlem BLIKSEMBEVEILIGING UIT BE .PERS DE HAARLEMSCHE EN DE HAAGSCHE CIJFERS. a m a m a a m a a n a a m a a n w a m a a a g a w a a a a a a a a a a a a a a a a a a a o a a a a UIT DE OMSTREKEN J.G. WASSENAAR, JANSWEG 17 THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND Vreemd geld en chèques HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG MAART 1929 (Adv. Ing. Mcd.) meer zou voldoen aan begeerten op verkeers gebied, welker vervulling voor Nederland schadelijk wordt geacht. Van zin, haar verbintenissen ook op dat terrein naar de eischen des tijds in het be lang mede van eigen handel en scheepvaart ten volle na te komen zal de regeering daar naast blijven letten op de beperkingen, haar by het scheppen van nieuw recht gesteld door haar roeping om rechtmatige Neder landsche belangen passend te beschermen. Aldus hare gedragingen regelend naar een zoowel nationaal als internationaal gespro ken, h.L zuiveren maatstaf, kan zij ter berei king van de door haar met allen ernst nage streefde duurzame goede verstandhouding met België de voortzetting van de onderhan delingen, welke in den meest vriendschap-, pelijken geest worden gevoerd, met vertrou wen tegemoet zien en daaraan, zooveel als van haar afhangt richting geven. Verbinding Scheldc-Rijn. Gaarne geeft zij daarbij In antwoord op de daaromtrent gestelde vraag de verzekering, dat, het niet in haar voornemen ligt, een be slissing te nemen betreffende de verbinding tusSehen de Nederlandsche Schelde en den Rijn zonder mei, bevoegde vertegenwoordi gers der verschillende betrokken belangen voeling te houden. Zoo veel mogelijk wodcrkccrigheid. tn het Voorloopig Verslag wordt gevraagd waarom in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer be treffende dit Hoofdstuk werd verklaard, dat het noodig is, dat de te treffen regeling ^zooveel mogelijk (en niet „geheel") op den voet van vederkeerigheid geschoeid zij. De ve,rklarlng moge worden gevonden iu dc om standigheid, dat de wederzijclsehe desiderata, ■wat hun beteckens betreft nici in alle dee- lgn gemakkelijk vergelijkbaar zijn. Intus- schen ls het streven der regeering gericht op het bereiken van die billijke wederkeerlg- held, die vele leden wenschten te zien in acht genomen. Met betrekking tot hei door sommige leden geopperd bezwaar tegen dc wijze, waarop de nieuwe besprekingen met de Belgische re geering zijn aangeknoopt, herinnert de mi nister eraan, dat de verwerping van het Ver drag van 1925 door de Staten-Generaal, de bereidverklaring van de Nederlandsche re- peering om mede te werken, een herziening der verdragen van 1839 niet ongedaan heeft gemaakt. De regeering heeft na die verwerping te kennen gegeven, dat zij eenigen tijd zou be hoeven om zich op niewe onderhandelingen te kunnen voorbereiden. Toen die voorberei ding was beëindigd, heeft zij zich met de Belgische regeering, die inmiddels meerma len den wensch te kennén had gegeven, spoedig de besprekingen te hervatten, in ver- binding gesteld. En toen haar duidelijk was geworden, welke desiderata van Belgische zyde naar voren werden gebracht, heeft zij rich dienaangaande geuit en de Nederland-' scha con tra-verlangens in groote lijnen ken^ baar gemaakt. De - rógceringsvcrklating: De Nieuwe Rotterdamsche Courant zegt, dat het menigeen verheugd zal hebben, dat de regeering haar licht over de zaak heeft laten schijnen. .Jammer slechts, dat dit licht weinig duisternis wegvaagde. Als b.v. de ministers van buitenlandsche zaken en financiën liet vooruitzicht der publicatie door het Utrechtsch Dagblad in hooge mate betreurden, waarom hebben zij zich dan hepaald tot, de passieve overtuiging dat geen ingrijpen van de regeering publicatie zou kunnen voorkomen? Ingrijpen in den zin van preventieve censuur was natuurlijk uitgesloten, had echter geen zachte aan drang kunnen plaats hebben? In den oor logstijd heeft de regeering menigmaal den bladen verzocht, ten opzichte van bepaalde geruchten of berichten voorzichtigheid te betrachten. Aan den anderen kant ontheft de omstandigheid, dat de regeering niet uit drukkelijk gewaarschuwd heeft, de hoofd redactie van het Utrechtsch Dagblad geens zins van alle verantwoordelijkheid, die het blad trouwens ook niet terug heeft gewezen. „Op de (eerste) publicatie zijn de vragen aan de Franschc en Belgische regeering en een voorloopig justitieel onderzoek gevolgd. Eveneens de spontane informaties van Brit- sche zijde, welke volgens minister De Geer de conclusie wettigen, dat in het verzoek om inlichtingen aan de belde andere regeerin gen geboden, gelegenheid om „de schade lijke werking aan de publicatie zooveel doen lijk te ontnemen" niets onvriendelijks mocht worden gezien. Vóór dien had de mi nister van buitenlandsche zaken, die via den heer van Betmlngen reeds sinds pl.m. 10 Februari op de hoogte was, een onderzoek door deskundigen laten Instellen. Over de uitkomsten daarvan werd echter niets mede gedeeld." PERSONALIA 14 April zal de heer G. Elsnerus Jr., pianist en lefder van de Jazzband „The Pa lace Band", zijn 12 12-Jarlg jubilé vieren. Er is een feestcommissie benoemd. HET TRAMPERSONEEL. GEEN LOONSVERBETERING. Zooals bekend is hebben de vakverenigin gen aan de (/.reetje der N. Z. H. T. M. /er- zocht om de loonen te verhoogen, eventueel een extra uitkeerlng te willen verstrekken. De directie heeft dit verzoek afgewezen en aan de vakverenigingen medegedeeld, „dat de omstandigheden tengevolge van de lang durige vorstperiode noch voor onze maat schappij, noch voor ons personeel zoodanig zijn geweest, dat.daardoor een extra uitkee- ring gewettigd zoude zijn te achten. Boven dien heeft, onze maatschappij wegens het ge mis van belangrijk goederenvervoer slechts gering voordeel van de gesloten vaart ge had." In het orgaan van den Prot. Christelijke» Bond wordt hierbij aangeteekend. dat het in bet voornemen ligt zich niet, zonder meer bij deze beslissing neer te leggen. ARROND.-RECHTBANK. Geraffineerde verduisteringszaak. Een expediteur uit Bloemendaal stond te recht wegens het zich wederrechtelijk toe eigenen van een partij meubelen, die hij anders dan door misdrijf onaer zich had. Verdachte belastte zich met het vervoer van goederen, die in bewaring opgeslagen werden. De onderhavige meubelen ontving hij door bemiddeling van een assurantiekantoor hier ter stede. Zij behoorden aan een fabrikant te Heemstede. De meubelen werden bij diens verhuizing naar Bussum opgeslagen in een bollenschuur aan den' Zijlweg. De meubelen waren ongeveer f 3009 waard. Verdachte heeft ze verkocht voor f 300. Wü herinneren er aan dat onlangs voor het Kantongerecht werd veroordeeld de op- kooper, die ze voor dien prijs had gekocht van een dame, die hij geadviseerd had een valschen naam op te geven. De eigenaar van de goederen vertelde thans als getuige, dat toen hij eens naar zijn meubelen kwam kijken, bleek, dat zij niet meer aanwezig waren. Verdachte zei hem dat het assurantiekantoor ze door een dame had laten weghalen. Den houder van de opslagplaats stelde verdachte het voor alsof de meubelen ge haald werden om te worden nagekeken. Dat heeft een Haarlemsch opkooper inderdaad gedaan om de goederen te taxeeren. De op kooper bracht een dame mee, die het bewaar- Iood voor de goederen voldaan heeft De be waarder had daarop geen bezwaar om de meubelen mee te geven, zoodat ze weg waren toen de eigenaar er naar kwam kijken. Tusschentijds zijn een tuinslag en een kleed weggehaald door verdachte's broer en medefirmant. Tegen den opkooper heeft verdachte gezegd, dat hij een ameublement te koop had van een dame die het kwijt wou. Verdachte heeft die dame gehaald en de dame heeft een kwitantie van verdachte a f 300 geteekend met een anderen dan haar eigen naam. De dame, als getuige gehoord, vertelde met f 300 verminderd met f 40 bewaarloon naar huis te zijn gekeerd, die Bos later is komen halen. Verdachte ontkende dat het deze dame ge weest is. Voorts ontkende hij de meubelen bewaard of afgegeven te hebben, dat heeft volgens hem de houder van de opslagplaats gedaan. Wat deze verdachte vraagt van de lichtgelooviglïeid van de Rechtbank, gaat alle perken te buiten, aldus de Officier van Justitie. De houding die verdachte hier aanneemt, is al heel onverstandig. Voor spr. staat het „onder zich hebben" vast zoogoed als het wederrechtelijk toe eigenen. Wegens verduistering vraagt spr., gezien verdachte's ongunstige reputatie, acht maan den gevangenisstraf. De verdediger mr. Julius Hoog ontwikkelde bezwaren tegen de samenstelling van het dossier. Hij kan voorts niet inzien* dat ver duistering bewezen is. De meubels zijn opge slagen door de firma, niet door. verdachte al leen. Niet bewezen ls, dat verdachte verkocht heeft, dat heeft de dame gedaan, zij Is. de kroongetuige. Aan haar verklaringen hecht pi. echter niet voel waarde. Hij vraagt vrijspraak en onmiddellijke in vrijheidstelling van zijn cliënt. I-Jet laatste verzoek weigerde de Rechtbank uitspraak Donderdag., a Ernstige aanrijding. Onze lezers zullen zich herinneren, dat. 1 December op den Heerenweg bij de Van Hogendorpstraat een bestuurder van e.en handwagen van de firma De Loor, meubel- handel te Haarlem, aangereden is door een auto. De loopknecht werd geschept door den auto, kreeg een hersenschudding en heeft on geveer twee maanden in het ziekenhuis moe ten verblijven en kan nu nog zijn werk niet doen. Wegens het veroorzaken van die aanrij ding stond een 22-jarig student uit Drieber gen terecht. Hem was ten laste gelegd, dat de stuurinrichting en de remmen niet in orde waren en er geen ruitenwisscher was op zijn auto, terwijl het regenachtig weer was. De handwagen reed half op het asphalt half op de klinkers van het rijwielpad en was voorzien van een goeden reflector en een lantaarn. Na de aanrijding lag de loopknecht be wusteloos tusschen het spatbord en den mo torkap van den auto. Een fietser, die het ongeluk gezien heeft, constateerde, dat de auto gereden heeft met gedempte lichten. Een getuige, die in den auto heeft meege- redeix zei, dat de snelheid 30 a 35 K.M. was. Hij heeft den handwagen gezien toen de aan rijding gebeurd was. De officier van justitie vroeg aanhouding van de zaak om nog een deskundige te hooren. De Rechtbank besloot derhalve de zaak over drie weken verder te behande len. UITSPRAKEN. Brand stichting. Een jaar gevangenisstraf was geëischt tegen den boerenknecht uit Llsse, die bij zijn patroon te Haarlemmermeer den boel In brand heeft gestoken door een lucifer in een hooiberg to gooien. Conform dezen elsch luidde de uitspraak. VOETBAL BELGIë—NEDERLAND, EXTRA-TREINEN VAN DE AMERICAN EXPRESS. Er wordt veel belangstelling verwacht voor den internationalen voetbalwedstrijd België- Nederland, die Zondag 24 Maart op het Beerschot-terrein te Antwerpen gespeeld wordt. Evenals vorige jaren laat de American Ex press Cy., in samenwerking met de Neder landsche Spoorwegen, ook ditmaal ter gele genheid van den België-Nederland-wedstrijd extra-treinen loopen. Twee. treinen heen en weer op Zondag 24 Maart en één, die Zater dagsmiddags vertrekt en Zondagavond te rugkeert. Het vertrek der twee extra-treinen uit Amsterdam Zondagsochtends is bepaald op 7.08 en 7.29. Uit Haarlem vertrekt de eer ste treip 's morgens te 7.34 en de tweede le 7.50 uur. Des avonds, na den wedstrijd, gaan die treinen resp. 20.07 en 20.14 van Antwer pen Zuid De minister heeftoude gegevens gebruikt. 30 OF 45 OPCENTEN OP DE GEMEENTEFONDS BELASTING? In ons vorig nummer hebben wij reeds medegedeeld, dat de minister van financiën in de toelichting op zijn gewijzigd wetsont werp inzake de financieele verhouding tus schen rijk en gemeenten, berekend heeft, dat Haarlem bijna 9 ton zou moeten halen uit de opcenten op 'de gemeentefondsbelas ting, wat een heffing van 45 opcenten noo dig zou maken. Bovendien wezen wij er op. dat de bereke ningen van den minister niet klopten met de Haarlemsche gegevens. Wethouder Mr. Sljugenberg heeft indertijd cijfers medegedeeld in een vergadering van den Vrijzinnig Democratischen Bond, waar bij hij kwam tot een berekening dat Haar lem een kleine 6 ton zou moeten dekken uit de opcenten op de gemecntefondsbelasting, wat neerkomt op 30 opcenten. Wij teekenen hiérbijaan, dat de minister voor zijn nieuwe berekening blijkbaar over geen juiste cijfers beschikt heeft. Wij hebben in Den Haag een onderzoek ingesteld op het departement van financiën. Daar werd ons medegedeeld, dat de gegevens die gebezigd zijn voor de berekeningen welken invloed het gewijzigde ontwerp zal hebben voor de verschillende gemeenten, verstrekt zijn door het Centraal Bureau voor Statis tiek. Op dit Centraal Bureau voor Statistiek ver klaarde de heer de Visser, chef van de 5de afdeeling, dat de cijfers wat de inkomsten belasting aangaat, verstrekt zijn door een commissie uit de Vereeniging van Neder landsche Gemeenten, die daartoe inlichtin gen gevraagd heeft 'aan de verschillende ge meentediensten. Maar wat de cijfers over de grondbelasting betreft daarover loopt ln hoofdzaak het verschil in de berekening van den Haag en Haarlem die zijn berekend naar gegevens verstrekt door den inspecteur der directe belastingen, die daarvoor de kohieren der grondbelasting 1927 geraad pleegd heeft. Deze gegevens waren van begin 1927. Daar bij is dus geen rekening gehouden met de verhoogde opbrengst door de annexatie die 1 Mei 1927 in werking getreden is. Daardoor is het dus verklaard, dat de mi nister de opbrengst der opcenten op de grondbelasting voor Haarlem ongeveer een ton te laag geraamd heeft. Het ls wel eigenaardig dat de regeering in het gewijzigde wetsontwerp uitzonderingsbe palingen voor Haarlem opneemt in verband met de annexatie, terwijl bij de uitwerking van die becijfering geen rekening gehouden is met de financieele gevolgen van die an nexatie! Het zal nu nog berekend moeten worden welke berekening juist is inzake het verlies dat Haarlem zal lijden door het vervallen van de 125 opcenten op de Rijksinkomsten- belasting en de Gemeentelijke inkomsten belasting van 11/2 pet. Den Haag heeft dit bedrag f 71.000 hooger gesteld dan Haar lem. Bovendien heeft Haarlem de vermoede- Ui ke opbrengst van de verteringsbelasting f 40.000 hooger geraamd dan dc minister nu doet. Heeft Haarlem ook ln deze quaestie gelijk, dan is al meer dan 2 ton gevonden, waardoor het dus niet noodig zou zijn om hier 45 op centen op de Gemeentefondsbelasting te leggen. Wij hebben berekend r-elke gevolgen het voor de Haarlemsche belastingbetalers zou hebben als inderdaad die 45 opcenten noodig waren. Voor een gezin zonder kinderen: Zuiver inkomen '1 hans ver schuldigd aan 125 op centen op de Rijksin komstenbe lasting en de üem. in komstenbe lasting Verschul digd vol gens de nieuwe re geling plus 30 opcenten. Verschul digd vol gens de nieuwe re geling plus 45 opcenten. f 800 f 1.— f 1.30 f 1.45 900 3.— 3 90 4.35 1000 6 50 6 50 725 1200 13 50 11-70 13 05 1400 2250 1690 1SS5 1600 31.50 23.4 J 26.10 1900 45.00 35.10 39 15 2200 59 50 46 80 5220 2500 74 50 58.50 65.25 3(00 00.50 73.- 87- 3500 124.50 97.50 108 75 4000 14950 U7.- 130 50 5000 204 50 169.— 1SS50 60.0 259.50 221.— 246.50 8000 374 50 33S 377.- 10.000 494 50 468. 522.- 12.000 624.50 624.— 696.- 15 000 819.50 858.— 9 5".- 1S000 1.04450 1 092.— 1.218.- 21.000 1.279.50 1.326.— 1.479.— 25.000 1.619.50 1 638.— 1.827.— 30.000 2.094 50 2 023.— 2.262.- 35.000 2.619.50 2 418.— 2 697.— 40.000 3.194.50 2SOS.— 3.132.— 50 000 4.494.50 3.5S8.— 4 002.- 60 000 5.944 50 4.368.— 4.872.— 70.000 7.494.50 5.148.— 5.742.- Uit deze berekening blijkt, dat 't voor den belastingbetaler van zeer veel gewicht is of hij 30 of 45 opcenten op de gemeentefonds- belasting zou móeten "betalen. Het verschilt meer dan 111/2 pet. van den gelieelen aanslag. Als er 30 opcenten betaald moeten worden hebben de inkomens van f 1200 tot f 12.000 minder te betalen dan tegenwoordig. Meer betalen móeten de inkomens van f 15.000 tot f 25.000, terwijl volgens de nieuwe regeling de inkomens boven de f 30.000 weer voordeel zouden brengen. Als er evenwel 45 opcenten zouden komen hebben slechts de inkomens van f 1200 tot f 8000 minder te betalen dan tegenwoordig. Meer betalen moeten dan de inkomens bo ven f 8000 tot f 35.000. Boven de f 350Ö0 wordt het volgens de nieuwe regeling weer voor- deeliger. HET FRANSCH- BELGISCH VERDRAG. DE INVRIJHEIDSTELLING VAN fraft&rheïnëvr Tn ons Buitenlandsch Overzicht van heden maakten we reeds melding van de invrij heidstelling van Frank-Heine. B. T. A. seint ons thans uit Brussel, dat Frank inderdaad Woensdagavond op vrije voeten is gesteld krachtens een bevel van den rechter van in structie gegeven op eisch van den Procu reur des Konings. De vervalsching van het paspoort, waarvoor hij, naar gemeld werd, in hechtenis is genomen, geeft niet het recht, hem in voorloopig arrest te houden, daar uit het onderzoek is gebleken, dat, mocht er dan al valsch materiaal zijn gebruikt, er geen schade is toegebracht. Bovendien, al had de instructie op afdoende wijze aange toond, dat de- documenten door het Utr. Dagbl. gepubliceerd, valsch waren en dat Frank er de maker van was, geeft dit, vol gens de Belgische wet toch niet het recht de preventieve hechtenis te handhaven. DE EMMABLOEM-COLLECTE. OP WOENSDAG 17 APRIL. De bekende jaarlijksehe Emmabloem-col lecte ten bate van den Algemeenen Strijd te gen de tuberculose zal. behoudens goedkeu ring van B. en W., dit jaar gehouden worden op Woensdag 17 April a.s. Jongedames, die hun "medewerking willen verleenen aan deze collecte, kunnen zich nu reeds opgeven aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. DE „BEROOVING" TE DEVENTER S. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De Jeugdige S., uit Deventer, die onlangs in het Nieuwe Plantsoen aldaar aan een boom vastgebonden en „beroofd" was van circa 15.000 en in hechtenis werd gehou den, verdacht van onder één hoedje te heb ben gespeeld met een of meer „baroovers", is thans door de justitie voorloopig op vrije voeten gesteld. Thans blijven nog in voor- loopige hechtenis J. D. en H. F. v. S., die door een broer van S. zijn aangewezen als de daders der berooving, meldt de N. R. Ct. JUBILEUM. 12 Maart hoopt de heer J. Snelkens den dag te herdenken, dat hU vóór 25 jaar bj) oen heer P. Baggerman, hoofdagent van dt Heinekens' Bierbrouwerij, in dienst trad. jubileum n. H. witbraad Heden was het 40 Jaar geleden dat de heer N. H. WItbraad te Heemstede in dienst trad van de firma I. H. A. Gebing, makelaars in tabak te Amsterdam. Hedenmorgen ontving de jubilaris aan zijn woning reeds veel bloemen.en eenige schrif telijke gelukwenschen Op het kantoor te" Amsterdam wordt de dag eerst Zaterdag gevierd daar het Donder dag en Vrijdag te druk Is met de Inschrij vingen. mr. j. e. van der boon f. Woensdagmiddag ls op 76-jarigen- leeftijd overleden Mr. Johannes Engelbertus van der Boon, Griffier bij het Kontongerecht, al- De heer van'der Boem "begon"zijn loopbaan als griffier te Doesburg, waar bij ook eenigen tijd kantonrechter-plaatsvervanger was. Op 24 September 1895 werd hij Griffier bij het Kontongerecht te Schiedam en van 6 October 1902 tot zijn overlijden was hij Griffier bij het Kantongerecht alhier. Op 6 October 1927 vierde de heer Van der Boon onder vel- blijken van belangstelling zijn 25-jarig jubileum als Griffier. De teraardebestelling is bepaald op Zater dag 9 Maart a.s. te 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. IJMUIDEN. LEDENVERGADERING VER. v. NIJVER HEIDSONDERWIJS. Woensdagavond vond in het schoolgebouw de algemeene ledenvergadering plaats van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland. Voorzitter was de heer D. Bais. Het jaarverslag van den secretaris werd ongewijzigd vastgesteld. Volgens dit verslag bedroeg het aantal leden op eind 1928: 156, waarva» 24 donateurs, 40 begunstigers en 92 leden. Aangaande het nieuwe schoolgebouw wordt medegedeeld, dat na ettelijke conferenties met het bestuur en met den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs de architect der vereeniging, de heer A. Baart te Leeuwarden daarop het definitieve plan heeft uitgewerkt. Het plan is 14 Juni 1928 ter goedkeuring aan den Minister toegezonden. Aangezien om trent de inrichting der praktijklokalen nog geen overeenstemming is bereikt was de toestand op 31 December zoo, dat nog geen definitieve stappen konden worden gedaan. Het aantal leerlingen op 1 Januari 192-8 bedroeg 153, nl. mach. bankwerkers, tim meren, autotechniek en eleotrotechniek resp. 51, 58, 13 en 31. Eind December waren deze cijfers resp. 152, 52, 51, 24 en 25. De Nijverheidsavondschool werd op 31 Dec. 1923 bezocht door 135 leerlingen, nl. timme ren 40, metselen 5, mach. bankwerkers 60, eleotrotechniek 24 en schilderen 6. Uit de rekening en verantwoording van de dagschool blijkt, dat zijn ontvangen aan schoolgelden 3088.28, opbrengt vervaardig de voorwerpen en oud-materiaal 1910.75, subsidiën Rijk 32000, gemeente 9600. Uit gegeven werd o.a. aan salarissen 39712.40, gebouw, meubilair, machines en werktuigen 4075.98, algemeene kosten 13011.08. De bpgrooting sluit in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van 101.915. De aftredende bostursleden, de heeren D. Bais en J. C. Dunnebier werden herkojen. De voorzitter deelde mede, dat vermoede lijk blnnenkor.t de definitieve goedkeuring op het plan voor het nieuwe schoolgebouw zal worden verkregen, aangezien thans overeen stemming Inzake de praktijklokalen is be reikt. Na afloop der vergadering gaf de direc teur der school, de heer H. Zeeman een de monstratie met het filmtoestel, welk toestel eenigen tijd geleden door de vereeniging ten dienste van het onderwijs werd aangekocht. ingezonden medepeelingen i 60 cta per regeL DE GOEDKOOPSTE VLOERBEDEKKING wg MET GARANTIE1.19 PER EL WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Maart, medegedeeld dooi het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bildt. Hoogste barometerstand 773.3 m.M. te Kalshot. Laagste barometerstand 750.3 m.M. te Andanes. Verwachting: zwakke, later toenemende Noordelijken tot Westelijken of Zuid-Weste lijken wind, toenemende bewolking, later wel licht regen, kans op nachtvorst, overdag lichte tot matige dooL •BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 774 mM. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059. 7 Maart-. Hoogste gisteren 43 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden tot 12 uur43 F. HAARLEM, 7 Maart. Ondertrouwd: 6 Maart: J. H. Brand en M..J. Spoor; B. E. Franz en W. Hotz; P. J. Klumper en P. M. Arentsen; C. J. Vlugt en J. W. v. d. Neut; H. A. Mens en D. Hartog. Getrouwd: 6 Maart: H. Waning en A. Em bers: A. Corver en F. Piers; M. L. H. Smit en M. Buis; A. J. van Engelen en H. M. Suren- donk; W. F. P. Ockerse en L. J. Tideman. Bevallen: 4 Maart: A. C. Timmer—Paulen z. Maart: M, J. v. d. VeldenMeiland d. 6 Maart: M. Castenrmller—v. d. Burg z. Overleden: 4 Maart: P. J. M. Jonckbloedt, 48 j.* L. Heerenstraat; 5 Maart: C. N. P. Terhorst, 62 j., President Steynstraat. UITVOERING IJMUIDER VOLKSSTEM. De IJmuider Volksstem, directeur de heer J. Port.- -Haarlem,- geeft :-a-.atVr-ijdftgavond een uitvoering in Thalia, met medewerking van het Symphonie-orkest „Euphonic" BENNEBROEK RAADSVERGADERING Vrijdagavond 8 Maart ten 7 1/2 uur houdt de raad een openbare vergadering over de navolgende punten: Aankoop van grond. Geldleening. Rondvraag, BEVERWIJK LAGER ONDERWIJS. Voor de benoeming van een onderwijzeres in de handwerken aan de openbare U. L. O. school hebben B. en W. de volgende voor dracht opgemaakt: No. 1. Mej. A. J. Vorstelman te Santpoort. No. 2.Mej. E. C. M. Misset, te Overveen. No. 3. Mej. A. van Noordwijk te Amsterdam ZANDVOORT het v ac antieoord van „zomers BUITEN" WORDT IN 1930 GEOPEND. Ten Stadhuize heeft de vereeniging „Zo mers Buiten" de overeenkomst geteekend in zake de door haar bij de gemeente gesloten leening groot f 362.000 voor het bouwen en exploit eeren van een groot vacantieoord te Zandvoort. Het gebouwencomplex zal bestaan uit 41 eensgezinsvillatjes en een hotel-restaurant met 40 hotelkamertjes en twee groote res taurantzalen, welke pl.m. 500 personen kun nen bevatten In het voorjaar van 1930 zal het vacantieoord worden gepoend. Medegedeeld door de Nation. Bsnkvereen. te Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur DONDERDAG 7 MAART 1929 Biljetten Berlijn59.12 -59 32 Parijs 9.71 9 82 Belga 34 EO —35 CO New-York2 47 2 50 Londen12 lO —1214 Chèques Berlijn.....".59 18 - 59 25 Parijs 9 72 9 78 Brussel34 60 -34 70 Zürich47 95 -48 05 Londen12 1C^ -12 12 Rome IJ 02 -13 12 Madrid37 30 - 37 60 Weenen 35-00 -35 >5 New-York (Cable)2 43 2 50 Kopenhagen66 42 —66 60 Oslo66 45 66-62 Stockholm 66 57 —66-75 Praag.7.34 7.44

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2