Crescent CIGARETTES HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 8 MAART 1929 UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE HET CONCOURS VAN „ST. MICHAEL". Voor het muziekconcours dat door „St. Michael" is uitgeschreven ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, bestaat veel be langstelling. Het concoursterrein ligt naast het mooie „Groenendaal", dat zoo gemakkelijk met de tram te bereiken is, zoodat er voor de ver- eenigingen van buiten veel aantrekkelijks zit in de deelneming. Er kwamen ook al inschrij vingen binnen uit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, IJmuiden, Hoorn, Zeist, Lim burg en natuurlijk ook uit Haarlem. Het weiland naast Groenendaal wordt naar de eischen ingericht. Aan den kant van de Vrijheidsdreef komt een eerepoort. Op het terrein zullen fraaie bloemperken worden aangelegd. Voor een restaurant en eenige verversc-hingstentjes wordt natuurlijk ge zorgd. Het terrein wordt eleetriseh verlicht. Er zijn vele en raoote prijzen ter beschik king van het bestuur gesteld, o.a. een gouden medaille door de directie der N. Z. H. T. M. Het gemeentebestuur schonk 100 voor aan schaffen van prijzen. De concoursdagen zijn vastgesteld op Zon dag 14. 21 en 28 Juli. doch de opening zal plaats hebben op Zaterdag 13 Juli met een concert, te geven door de jubileerende ver- eeniging. Voorts hebben verschillende mu ziek- en zangverenigingen de toezegging gedaan op de Dinsdagen en Donderdagen en zoo mogelijk op de Zaterdagen, des avonds concerten Ier opluistering te geven. De jury zal bestaan uit de hecren: W. van Ern. oud-kapelmeester 4e reg. infanterie te Zeist. Nlc. Gerhard, oud-dirigent der H.O.V. te Den Haag, A. L. Hazebroek, gewezen luit.- kapelmeester der Kon. Marine te Haarlem, Sam. Vlessing, toonkunstenaar te IJmuiden, en H. W. Hofmeester, musicus Haarlem. IJMUIDEN. POLITIEKE VERGADERING Donderdagavond vond in de groofce zaal van Thalia een openbare vergadering plaats, die was belegd door de groep Schilling, na aanleiding van de publicaties in het Volks weekblad inzake de steun verleening door de gemeente VeLsen. DeD zaal was tot op de laatste plaats bezet. Velen moesten zich zelfs met een staanplaats tevreden stellen. Onge veer 750 personen waren aanwezig, toen de voorzitter de heer S. Baarda de vergadering opende. Na een kort openingswoord trad de heer Schilling als spreker op, die begon te verklaren, dat hij evenals de voorzitter reeds opmerkte, slechts noode er toe gekomen is, deze vergadering te beleggen. De manier, waarop spreker den laatsten tijd in het Volksweekblad bestreden werd, noopte hem er toe. Voortdurend wordt hij in genoemd blad op een lage manier aangevallen, als hij zich dan op een andere plaats verdedigt, wordt hem dit door de sociaal-democraten kwalijk genomen. Een groot aantal ingezete nen is niet meer gediend van deze lectuur. Spreker wijst on het communiqué der vak centrales betreffende de steunverleening door de gemeente. Alle vakcentrales hebben hiervoor hun tevredenheid betuigd. Het is een exceptie, dat de vakorganisaties haar goedkeuring over een gemeentelijke steun verlening uitspreken. Verder betoogt de heer Schilling, dat de oorzaak van alles, wat tegen hem wordt ondernomen, gezocht moet worden in het feit, dat spreker den wethou derszetel bekleedt en niet een der leden van de S. D. A. P. Uitvoerig zet spreker daarna uiteen wat door B. en W. en de commissie voor steunverleening in de koude dagen is gedaan. Volgens spreker hebben de extra maatregelen, door de gemeente genomen, reecis meer dan f 10.000 gekost. Van de gelegenheid tot debat werd aller eerst gebruik gemaakt door den heer L. van Hameien, die het woord voerde namens de redactie van het Volksweekblad. Hij besprak allereerst de kwestie der candidaatstelling bij de vorige raadsverkiezing en oefende daarna critiek op de wijze waarop de steun verleening door B. en W. was ter hand ge nomen. Spreker was van meening dat er meer or ganisatie in de wijze van steunverleening ha-J behooren te zijn. Namens de s. d. raadsfractie debatteerde daarna het Raadslid de heer W. F. Visser, namens de Federatie Velseu der S. D. A. P. de heer ter Napel. Beide sprekers verweten den heer Schilling en zijn groep hun on trouw aan de S.D.A.P. Laatstgenoemde gaf als zijn meening te kennen, dat alleen door nauwe samenwerking de arbeidersklasse iets kan bereiken. De heer den Bok, gesalarieerde van den Centralen Bond van Transportarbeiders zet te daarna nog uiteen de wijze waarop het communiqué der vakcentrales was tot stand gekomen en waarom dit was verzonden. Als laatste debater voerde de heer Roelse het woord. Alle sprekers werden daarna door den heer Schilling beantwoord. Te middernacht werd de vergadering, die af en toe vrij rumoerig was, door den voor zitter gesloten. VELSEN VERGADERING GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 12 Maart 1929, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeoling. 3. Vaststelling van algemeene voorwaar den. waaronder vergunning tot het aanleg gen of doen aanleggen van een weg. als be doeld in artikel 3 der bouw- en woningveror dening zal worden verleend. 4. Machtiging tot ondcrhandsche verpach ting van de standplaats voor rij- en voer tuigen en rijwielen nabij het zeestrand. 5. Verkoop van grónd te Velsen. G Slu'ten van een contract mot de N.V. Ncierlandrche Thermo-Chemische Fabrie ken. gevet, if-id te Amsterdam, inzake de on- schadelijkmaking van vee-cadavers en afge keurd vee. 7. Vaststelling van de over 1929 aan de be sturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. zoo mede van de regelen, volgens welke de uit betaling zal plaats hebben. 8. Verleenen van bijdragen uit de ge- rrntfko.'i aan besturen v.?n bijzondere n et. ge subs f cl leerde bew a a rschólen. 9. Aanvragen van besturen van bijzondere bewaarscholen om subsidie over 1929. 10. Aangaan van een overeenkomst met het bestuur van het R.K. Lyceum te Haar lem omtrent de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot die inrichting van onder wijs cn wijziging der verodeningen op de heffing en invordering van retributiegeld. 11. Rapport van de commissie van onder zoek inzake de reorganisatie van de brand weer. 12. Benoeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager onderwijs te IJmuiden. DE VAKCENTRALES EN DE STEUN VERLEENING Naar aanleiding van de verschillende be richten betreffende de steunverleening voor komende in de dagbladen waren de besturen van de Centrale R.K. organisatie, den IJmui- der Besturen Bond. den IJmuider Christelij ke» Besturen Bond en de Federatie van Bouwvakarbeiders in vergadering bijeen ge komen ter bespreking van den algemeenen toestand, en de Steunverleening in het bij zonder. De volgende verklaring werd opgesteld: „Zij stellen er prijs op te verklaren, nu, na het functioneeren der bijzondere steunrege ling gedurende de zeer strenge vorstperiode, voorzoover beoordecling thans mogelijk is, hun tevredenheid uit te drukken over de wijze waarop, op hun terrein, door B. en W. is ingegrepen en ten spoedigste, daar waar noodlg, steun werd verleend. Niettemin zijn zij van meening en zullen het op prijs stellen, Indien in de .toekomst bij gelegenheden van ingrijpenden socialen aard, met de plaatselijke Vakcentrales over leg wordt gepleegd, omtrent de uitvoering van e.v. te nemen maatregelen." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BiHNEM BEST.. maar buiten is 't beter ala ge er maar voor zorgt, dat de koude wind geen vat op U heeft Wandelen is gezond, in alle jaargetij den, maar met 'n doos Lakerol op zak! Lükerol behoedt U voor verkoudheid' 50 cts. per doos bij alle Apothekers en Drogisten SPORT EN SPEL VOETBAL Ned. Vcctóalbfflkid. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING L Eerste klasse: R.C.H.—U. V. V. 'A. C. Weij Jr.) A.D.O.Hermes-D. V. S. (W. C. Laarmans) HilversumH.F.C. (J. Grootmeijer). SpartaV. U. C. (J. Mutters). Stormvogels—A j ax (W. Eijmers). 2e klasse A. Z. V. V.—K. F. C. ZeeburgiaW. F. C. Helder—H. R. C. HollandiaWest Frisia Alcmaria Victrix—A. F. C. Tweede kïasse E. V. V. A.—D. E. C. B. F. C.H. V. C. BloemendaalHaarlem (C. Westerbeek). ZandvocrtBaarn (L. F. A. v. d. Burg). Veloxde Spartaan. 3e klasse C. AssendelftAmstel De KennemersO. V. V. O. WatergraafsmeerZ. R. C. E. D. W.—Kinheim. 3de klasse D. AlphiaSclieveningen. Hlllinen—E. H. S. SchotenL. F. C. T. H. B.—U. V. S. Vierde klasse B. HalfwegSwift S. C. A.de Zeemeeuwen De VolewijckersR. C. A. Reserve le klasse. de Spartaan 2—Stormvogels 2 Z. F. C. 2—A. F. C. 2 H. F. C. 2—S. D. O. 2 Ajax 2Hilversum 2 Reserve tweede klasse A. Blauw-Wit 3—Hollandia 2 Haarlem 2—A. F. C- 3 K. F. C. 2—V. V. A. 2 AFDEELING IT. Eerste klasse: Blauw-WitV. S. V. FeijenoordH. V. V. D. F. C.—'t Gooi H. B. S.Excelsior E. D. O.—Z. F. C. Tweede klasse A O. D. S.—Quick OvermaasV. O. C. A. S. C.—V. L O. S. B. M. T.—Xerxes. D. H. C.—Unita6 Tweede klasse B: S. V. WNeptunus Gouda—R. F. c. Fortuna—Steeds Hooger s. v. v.—q v. v. Hercules—Mei-wede. Reserve eerste klasse: Unitas 2—D. H. C. 2 Xerxes 2H. B. S. 2 C. V. V. 2—D. F. C. 2 V. O. C. 2Feijenoord 2 U. V. V. 2—Sparta 2 AFDEELING m Eerste klasse. Robur et VelocitasZ. A. C. WageningenA. G. O. V. V. Enschedésche BoysGo Ahead. VitesseEnschedé HeraclesTubantia. AFDEELING IV. Eerste klasse. RoermondM. V. Willem II-c. B. V. V.W elmina P. S. V.—N. O. A. D. L. O. N. G. A.Eindhoven. AFDEELING V. Eerste klasse. G. V. V.— Be Quick Friesland-Velocitas LeeuwardenAlcdes W. V. V.—G. V. A. V. VeendamAchilles DE A.S. SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Men schrijft ons: Donderdagmorgen ontvingen de Middelbare en Lagere scholen den oproep voor bovenge noemde wedstrijden. Ook nu zal deze uitnoodiging niet nalaten bij de schooljeugd leven in der -brouwerij te brengen. Op verschillende scholen is deze vacantiebezigheid reeds het gesprek van den dag voor de jongens van de hoogste klas. Reeds worden er officieus elftalletjes samen gesteld. Wij hebben den oproep ook ingezien en durven zeggen, dat deze circulaire er wezen mag. Het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond heeft kans gezien den moreelen steun te verkrijgen van een commissie van aanbeveling, bestaande uit autoriteiten op het onderwijsgebied. Daar is in de allereerste plaats de hoofd-inspecteur van het Lager- Onderwijs, de heer K. Brants, de inspecteurs van het Middelbaar- en Lager Onderwijs, de heeren Dr. S. Elzinga en G. H. Weustink, de directeuren van het Kennemer Lyceum en van de 2de 5 j. H.B.S.. Dr. A. de Vletter en Dr. A. D. Donk. Verder vertegenwoordigers van de Ambtelijke Hoofden-vereeniging, de Bond van Nederlandsche Onderwijzers, het Ned. Onderwijzers Genootschap, de Bond van Nederlandsche Schoolhoofden en het Hoofd der Christelijke Noor der school, de heer Roos- jen. De commissie van voorbereiding bestaat uit Dr. Spoelder, rector van het Gymnasium; H. L. Warnier, inspecteur van den dienst der Lich. Opvoeding; J. Admiraal, leeraar in de Lich. Opvoeding en P. Dankelman, voorzitter van den Haarl. Voetbalbond. Er zal in drie afdeelingen worden gespeeld. In afd. A. mogen leerlingen uitkomen, die in 1910 of later geboren zijn. In afd. B zij, die in 1913 of later geboren zijn en in afd. C. zij, die in 1915 of later geboren zijn. Zoo zijn er nog een aantal bepalingen: bijv. een school mag met niet meer dan één elf tal uitkomen; leerlingen beneden 12 jaar mo gen alleen bij uitzondering deelnemen; de wedstrijden in afd. A. en B. duren 11/2 uur en in afd. C. 1 uur; er zal voor gezorgd worden dat geen elftal meer dan 4 wedstrijden be hoeft te spelen, geen enkel elftal zal tweemaal op een dag behoeven te spelen, enz. De medewerking wordt ingeroepen van de hoofden van onderwijs, terwijl met wenschen betreffende de samenstelling van het wed strijdprogramma (wegens bezwaren van reli gieuzen aard) rekening gehouden zal worden. Laten wij hopen, dat deze circulaire haar uit werking niet mist en dat het overgroote deel der scholen aan deze wedstrijden zal deel nemen. Goed weer in de Paaschvacantie en de schooljeugd zal zich wel vermaken! BILJARTEN. TOURNOOI „WILHELMINA-BILJART- BEKER". In het iQkaal van de B. V. „D. E. S." al hier zijn de jaarlijksche wedstrijden begon nen om bovengenoemden beker. Vóór den aanvang sprak de heer Van Ter- wisga, voorzitter van „D. E. S.", een kort openingswoord. De eerste partij ging op het eene biljart tusschen de twee Haarlemmers H. J. Metz (H. B. C.) en D. A. de Foeljaeger (D. E. S., bekerhouder en kampioen van Haarlem). In het begin waren beiden niet op stoot en ging het spel gelijk op. Later kwam De Foeljae ger wat beter in en noteerde series van 25, 29, 15, 10 en 38 en nam hierdoor een aan merkelijke» voorsprong; de stand na 25 beurten was 195 om 148 voor De Foeljaeger. Even daarna maakte hij nog eens 19 en tot slot een serie van 27. Zijn partner noteerde toen 192 in 30 beurten. Op het andere biljart streden W. H. Ver- heyde ('„Haarlem Noord") en C. Keyzer („Benoorden het IJ", Amsterdam). In de 4e beurt maakte de laatste een mooie serie van 59, waarin fraaie piqués en massés elkaar afwisselden. De stand was toen reeds 83 om 13. Op de 9de en 10de beurt weer series van 31 en 26, waardoor het was: 146 om 42. De partij stond er toen hopeloos voor Verheyde voor; doch deze gaf nog niet gewonnen en scoorde 14, 16 en 30, maar op deze laatste serie antwoordde Keizer met 24. De stand was toen na 16 beurten 114 om 177 voor Keyzer. Daarna kwam een inzinking voor beiden. Wel maakte Verheyde nog eens 22, docli zijn partner maakte 13, 31 en 6, waarmede de 259 caramboles cadre vol waren in 28 beur ten. Verheyde stond op 176. Daarna traden de Haarlemmers H. J Metz <"H. B. C.) en W. H. Verheyde (Haarlem- Noord) in het strijdperk. Laatstgenoemde was er aanstonds goed in en maakte achter elkaar 9, 9, 3, 40, 22 en 26, waardoor de stand na 6 beurten 109 om 16 was. Van een inzin king van zijn tegenstander wist Jan Metz eenige partij te trekken om met series van 12. 22 en 11 wat in t-c loopen. Doch daarna was het met hem gedaan: Verheyde wint met 250 om 145 in 32 beurten. Op de andere tafel was een mooie partij aan den gang tusschen P. Kobus (Vrienden kring) en C. Keyzer (Benoorden 't IJ). Kobus nam het eerst de leiding door op de 4de beurt een fraaie 35 te scoren; doch zijn partner maakte achtereenvolgens 24, 20 en 47, zoodat de stand na 8 beurten was 60 om 99 voer Keyzer. Op de 12de beurt een serie van 40 door Kobus: ze stonden toen 1^1 go>ijk. Daarna gingen ze eenogen tijd gelijk op. Toen maak te dc Amsterdammer 11. 27 en 55 en 10 met buitengewoon fraai klein spel; de 250 waren vol in slechts 20 beurten. Kobus noteerde 167. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. rookt. Bovendien bevat elk doosje, naast puntenbons van dubbele waarde, een zegel. Bij inzending van 50 van deze zegels ontvangt ge een zwaar verzilverden sigarettenkoker. Bij eiken winkelier is deze koker te itwalWbeferA Donderdagavond zijn de wedstrijden voort gezet. Eerst traden de Haarlemmers Jan Metz (H. B .C.) en P. Kobus (Vriendenkring) in het strijdperk. Al spoedig was de H. B. C.-er met series van 10, 12, 18, 28 en 13 in het voordeel, zoodat de stand na 8 beurten was: 92 om 54 voor Metz. Met een serie van 27 op de 10de beurt kwam Kobus wat bij; doch op de 12de en 13de beurt scoorde Jan Metz 31 en 13, waardoor de stand was: 152 om 112 voor Metz. Na enkele poedels maakte hij we der 25 en 10. Met Kobus wilde het niet vlot ten. Tenslotte maakte Metz uit in 29 beur ten, het was: 250 om 212. Op het tweede biljart streden de club- genooten Leeger en Denber (Insulinde, Am sterdam). In het begin had Leeger de lei ding. Na '10 beurten was het 81 om 25 in zijn voordeel. Daarna kwam Denber er wat beter in, terwijl zijn partner een inzinking had. Met kleine series van 13, 22, 10 en 16 had hij de leiding overgenomen, 110 om 101. Maar Leeger gaf niet op; hij wist weer vóór te ko men en ten slotte te winnen met 250 om 183 in 34 beurten. Vervolgens speelden Verheyde (Haarlem- Noord) en Kobus (Vriendenkring). In deze partij was laatstgenoemde beter op stoot, dan in zijn vorige partij. Met 25, 10, 19 en 25 stond hij in 7 beurten op 95. Verheyde no teerde toen 56. Daarna volgde voor Kobus een slechte periode, waarvan zijn tegenstander gebruik maakte om wat op te halen. Maar even later scoorde Kobus 22 en 18, om fnet een eindserie van 53 uit te maken in 25 beurten. Verheyde stond op 174. Donker (Insulinde) en De Foeljaeger (D. E. S.) streden op het tweede biljart. De Haar- lemsche kampioen was in het begin wat achter; doch op de 11de beurt scoorde hij een fraaie 49 en had meteen een tamelijken voorsprong, dien hij niet meer uit handen gaf, ofschoon Donker met 10, 30 en 22 nog even kwam opzetten. De Foeljaeger bleef echter in de meerderheid en maakte ten slotte onder groote spanning uit met 250 om 214 in 33 beurten. GYMNASTIEK. TURNVEREENIGING IJMUIDEN. Bovengenoemde turnvereeniging geeft Dins dagavond 12 Maart een uitvoering in het gebouw „Thalia" te IJmuiden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Voor eogro» bij: Fa C.H. S. HE ILKER,Haarlerr SCHEEPVAARTBERICHTEN Amsterdam 6 Maart van Arica n. Iquique. Amstelland 6 Maart 2 uur van Las Pal- mas, Buenos Aires n. Amsterdam. Aludra 7 Maart te Hamburg v. Rotter dam. Alpherat 6 Maart te Santos, Buenos Ayres li. Rotterdam. Andijk 7 Maart v. Hamburg n. Rotter dam. Aagtekerk p. 7 Maart 3 uur Dover, Rotter dam n. Australië. Beemsterdijk 6 Maart te Boston van Rot terdam. Ceres 6 Maart van Sapele naar Koko. Deucalion j. 6 Maart 12 u. Azoren, Am sterdam n. West-Indië. Eemstroom 7 Maart te Hamburg van Rot terdam. Herdonhall p. 5 Maart Gibraltar, Bombay n. Rotterdam. ïndrapoera 7 Maart 12 u. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Johan de Witt p. 6 Maart Perim, Batavia n. Amsterdam. Kennemerland 6 Maart 18 u. v. Montevideo Buenos Ayres n. Amsterdam. Kinderdijk 5 Maart v. Cristobal, 26 Maart te Hamburg verwacht, Pacifickust naar Rot terdam. Klipfontein 6 Maart te Marseille, Beira n. Rotterdam. Kota Baroe p. 7 Maart 1 u. Kaap Bon, RoU terdam n. Ned.-Indië. Moena p. 6 Maart Ouessant, Batavia n, Amsterdam. Makian 6 Maart 12 u. op 3 gr. 39 min. Z. ert 67 gr. 59 min. O., Rotterdam n. Batavia. Nias 7 Maart te Antwerpen, Beira n. Rot terdam. Rotterdam 6 Maart v. Konstantinopel, New-York n. de Midd. Zee. Reggestroom p. 6 Maart Ouessant, Amster dam n. W. Afrika. Radja p. 6 Maart Perim, Amsterdam n. Java. Sumatra p. 6 Maart Ouessant, Rotterdam' n. Kaapstad. Scheldestroom 6 Maart v. Havre, W. Afrika n. Amsterdam. Stella 7 Maart 1 u. v. Bremen naar Ham burg. Sommelsdijk 7 Maart van Rangoon, Cal cutta n. Rotterdam. Streefkerk 6 Maart te Calcutta v. Rotter dam. Schouwen 7 Maart 16 u. te Padang, New- York n. Java. Slamat 7 Maart 10 u. v. Colombo, Bata via n. Rotterdam. Sibajak 6 Maart v. Rotterdam n. Batavia, 7 Maart 8 u. te Southampton. Veendam 4 Maart v. Barbados n. Marti nique. Vulcanus 7 Maart te Amsterdam van Ham burg. Van Rensselaer 6 Maart v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Van der Lijn p. 7 Maart Perim, Amster dam n. Batavia. Zosma 7 Maart te Hamburg v. Bremen. Andijk 7 Maart van Hamburg naar Ant werpen (verb.) Abbekerk passeerde 7 Maart Gibraltar, Australië naar Rotterdam. Burgerdijk 7 Maart te Newport News van Rotterdam. Garoet 7 Maart n.m. te Amsterdam van Rotterdam. J. P. Coen 7 Maart te Genua, Amsterdam naar Batavia. Jacatra 6 Maart te Belawan, Deli van Sa- bang. Kota Radja 7 Maart 16 u. van Londen, Ba tavia naar Rotterdam. Medan 7 Maart te Marseille, Java naar Rotterdam. Menado 7 Maart van Catania, Rotterdam naar Java. Noorderdijk passeerde 7 Maart Vlissingen, Antwerpen naar de Pacifickust via Londen. Phrontis 6 Maart te Batavia. Patria 7 Maart van Marseille, Java naar Rotterdam. Rotti 7 Maart nm. van Amsterdam naar' Hamburg. Siantar 6 Maart van Singapore naar Ba tavia. Sibolga 24 Febr. van Belawan naar Ran goon. Schiekerk passeerde 7 Maart Perim, Ran goon naar Rotterdam. Scheldestroom 7 Maart n.m. te Amsterdam van West-Afrika. Abbekerk 6 Maart 23 u. van Oran, Austra lië naar Rotterdam. Djember passeerde 7 Maart 11 u. Ouessant, Rotterdam naar Java. Grootenaijk 6 Maart te San Francisco, Antwerpen naar de Pacifickust. Insulinde 7 Maart 13 u„ van Suez, Rotter dam naar Batavia. Koudekerk passeerde 7 Maart Perim, Bom bay naar Rotterdam. Maasdam 8 Maart 2 u.. voorgaats van den N. Waterweg verwacht, New-York naar Rot terdam. Patria 7 Maart 10 u. te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Veendijk 7 Maart van Madras, Rotterdam naar Calcutta.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14