v TWEEDE KAMER. EERSTE KAMER STADSNIEUWS SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 14 MAART 1929 13 Maart- De Ziektewet in amendementen. De kring der verzekerden- De loongrens- Thuiswerkende kleermakers. De bedrijfsvereeniging en de plichten der leden. Vandaag is de artikelsgewijze bespreking aangevangen van de Ziektewet. Zij staat on getwijfeld onder het motto, dat de minister gisteren koos: „grijp, wat gegrepen worden kan, want het betere is dikwijls de vijand van het goede" of m. a. w. ga nu maar met mij mee, want wat ik vraag is een compro mis. Bij inwilliging van allerlei eischen. die de beteekenis van de Ziektewet op onder scheidene punten kunnen opvoeren, bestaat de groote mogelijkheid, dat door een samen gaan van minderheden er in het geheel geen Ziektewet komt." De minister en verschillende leden willen dan ook maar zoo sober mogelijk de amen dementen bespreken en in geen enkel op zicht teruggrijpen in wat over de onder scheidene problemen vroeger was gezegd en gestreden. De minister hield voet bij stuk, hij wilde practisch werk doen en zoo kreeg heel hel, tweede betoog van den heer Duijs, historisch alerminst, relief in des bewind- mans -antwoord. Het breede betoog van den heer Duijf over den kring der verzekerden. Qak wij z{jn van meerling, dat onder het hui- aig intermezzo-kabinet discussies, die heel de voorgeschiedenis ophalen van elke bepalii.g uit de Ziektewet, ongewenscht zijn, wijl het thans gaat om het wetsontwerp, zooals dat aan de Kamer is voorgelegd geworden door een intermezzo-minister, die practisch werk •wil doen. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat het volkomen gewettigd is, wanneer men eigen gedachten door amendeerlng in de wet poogt te brengen. Slechts het ophalen van oude discussiêu heeft op hst oogenblik zoo uiterst weinig zin. De beer Duijs opende de bespreking der amendementen met een amendement, het welk den kring derverzekerden wilde uit breiden, zoodanig dat. ook huisbedienden, chauffeurs etc. onder de wet zouden vallen. Een amendement, dat de minister afwees, wijl hij voorzichtig willende te werk gaan, de vaste arbeiders allereerst naar den kring der verzekerden wilde trekken. Wanneer de heer Duijs opmerkte, dat de minister wel „kleintjes" begon, dan zette de bewindsman daartegenover dat wat hij brengt 1.600.0J0 verzekerden omvat, terwijl mèt het ameude- mcnt-Duijs ongeveer 2.000.000 verzekerden worden gebaat cijfers, die niet beteeke- nen, dat ik aldus de bewindsman klein tjes begon. Bovendien, zeide Dr. Siotemaker moet niet vergeten worden, dat huisbedien den e. d. reeds vallen onder een voorziening, al is die dan nog niet volledig, onder de voor ziening van art. 1638 c Burgerl. Wetboek. De Kamer verwierp het amendement met 50—28 stemmen. Zij verwierp ook een tweede amendemesnt- Duys, met 5621 stemmen. Dit amendement wilcïe geen enkele loongrens in de wet vast leggen, wat aan den minister de opmerking ontlokte, dat daardoor niet meer gesproken zou mogen worden van een arbeids-verzeke- ring. .ooc Ben amendement-Duijs, hetwelk de loon grens op 5000 zetten wilde kreeg, hoewel niet voldoende, toch ineer voorstem mers uit den r.-k. en v.-d. hoek. Het werd verworpen met 4829 stemmen. Verworpen om deze redenen, allereerst omdat de mi nister niet verder wUde gaan dan 3000 en in cle tweede plaats, wijl de loongrens van -3000 ook in de Invaliditeitswet voorkomt. Noch dn minister, noch de heer Smeenk za gen reden om voor de Ziektewet een anisr cijfer aan te nemen. De Kamer mét hen- De heer Nolens deed ook een beroep op den heer Duys om geen vergelijkingen to treffen met wat vroeger door de R.-K..frac tie was voorgesteM in een wet, toen Mr. Aal- berse minister wa.s, want., zei Dr. Nolens, er is een groot verschil tusschen het stemmen voor een voorstel in een wetsontwerp en het stammen voor een van een ontwerp afwij kend voorstel. De heer Duys heeft? nog een ame'ndement afgewezen gezien, een amendement dat geen grondslag van de wet raakte. Hij wilde het nl. zeker stellen, dat kleermakers-thuiswer kers onder de wet vallen. De minister be toogde, dat zulks reeds het geval is. Wat de heer Duys met zijn amendement wilde was goed, maar onnoodig. Ook de bij de werkverschaffing te werk gestelden zullen door de overneming van een amendement-Beumer onder de Ziek tewet vallen. En tenslotte bereikte de heer Kortenhox*st een resultaat tegen den mi nister en Dr. Nolens in toen hij aange nomen zag met 486 stemmen zijn amen dement, waardoor ook de werkgevers, die bij bedrijfsvereenigingen aangesloten zijn verplicht worden alle mogelijke inlichtingen te geven aan de Bedrijfsvereeniging, die deze wenschelijk acht en vallen binnen het raam der ziekteverzekering. Deze verplich ting lag in het ontwerp alleen vast voor de bij de Raden van Arbeid aangeslotenen. Wij hooren morgen meer over een poging van den heer van Gijn om de premiebere kening volge-3 loenklassen geheel uit het ontwerp te laten vervallen. Hij wil het zie kengeld berekenen volgens een maatstaf, <T bij de Ongevallenwet reeds burgerrecht heeft verkregen. 13 Maart. De algemene beschouwingen over de Rijksbeprco'.insr. De antwoord, rede van minister De Geer. Replie ken. Vandaag zette in de Eerste Kamer de minister-president zijn rede van ant woord voort, die hij Vrijdag nauwelijks was aangevangen. Nog één financieele opmerking had hij te maken. Tegenover Mr. Mendels. die gevraagd had om aanwending van de overschotten van vorige dienstjaren voor b.v. het doen van uit gaven voor staatspensioen. Maar Mr. Man- dels hai ook gezegd, dat overschotten van vorige dienstjaren geen basis zouden kunnen zijn voor het voeren van een degelijke finan cieele politiek. Twee dingen, die de minister van Financiën niet met elkaar in overeen stemming kon b'-engen. De minister heeft nog eens uiteengezet, dat ook, wanneer er weer een e:-:tra-parlemea- tuir kabinet koiut, dit geenerlei onthouding zou mogen prediken van welk punt van staats beleid ook. Immers aldiis de minister die onthouding is geen wezenstrek van een extra parlementaii kabinet. Voorts deelde de bewindsman mede, dat de minister van Justitie voornemons is de me morie van Antwoord op het wetsontwerp be treffende de rechtspositie van ae Ambtenaren zóó tijdig in te dienen, dat het was goed dat de minister dezen tusschenzin invoegde dat althans wat de regeering betreft, het ontwerp nog zal kunnen woraen behandeld. De bewindsman sprak vervolgens over de kieswet en de evenredige vertegenwoordiging. Meer verband tusschen kiezer en gekozene wilde de heer de Vos van Steenwljk. Maar laat men dan toch riep ae minister uit met een practisch voorstsi komen! Want herhaaldelijk heeft men gepoogd binnen het raam der Evenredige Veretgenwoordiging meer verband te leggen tusschen kiezer en gekozene. Maar telkens hebben pogingen in die richting gefaald de pogingen van het Centraal Stembureau, var, de Staatscom missie voor de Evenredige Vertegenwoordi ging, van Mej. Mr. Van Dorp, van de heeren Dresselhuijs en Boon. De minister noemde den persoonlijken strijd om een mooie plaats leelijk en weerzinwek kend, maar hij vreesde met de evengenoemde staatscommissie, dat wanneer men een grootere waarde dan thans regel is, schenken wil aan de voorkeurstemmen er groot gevaar bestaat voor aantasting van de reinheid onzer politieke zeden. Immers dan zouden sommige candidaten, die een groote handig heid hebben in bet meesleepan van de groote kiezersmassa door het houden van tallooze redevoeringen vóór de verkiezingen een on verdienden voorsprong kragen. Nog eens: een afdoende regeling is moeilijk. In deze zitting.-,periode zal de regeering niet meer komen met stappen die een onderhan- delingtarief brengen kunnen. De heer Hendels had den minister ge vraagd naar den rechtsgrond van burger wachten ^en bijzonderen vrijw landstorm. De minister heeft hierop geantwoord, dat de burgerwachten, ieder persoonlijk, een aanstelling moeten hebben als buitengewoon politiedienaar willen zij den burgemeester gemeentelijk helpen. En wat den B. V. L. be treft in verband met art. 35 van de Dienst plichtwet deelde de minister mede, dat men door lid te worden vain den B. V. L. in het ge heel geen verbintenis aangaat om vrijwillig dienst te nemen. Ieder lid van den vrijw. landstorm blijft vrij. Wordt op de B. V. L. ter handhaving van de openbare orde een be roep gedaan, dan eerst kunnen de leden van den B. V. L. een verbintenis aangaan. Een af zonderlijke wettelijke regeling achtte de mi nister niet noodig. Bovendien, zeide de minister, zeggen de soc. democraten, dat de B. V. L. tegen hen gericht is, maar dat zulks absoluut onnoodig is. Welnu vroeg hij waarom maken de heeren zich dan zoo boos over het bestaan van den B. VI Een vraag, welke de s. d. door een wederwoord direct beantwoordden: het"betreft hier niet een persoonlijke aange legenheid, maar iets van algemeen belang. De ministerpresident stelde in het licht, dat de meeningen van hem en van Mevr. Pothuis—Smit over het huwelijk niet ver uiteenliepen. Hij heeft nooit willen zeggen, dat de sociaal-democraten het huwelijk wil len ontwrichten, maar toch wensc.hte hij in geen enkel opzicht de mogelijkheid van eebt scheiding gemakkelijker te maken. Daardoor zou het aantal ongelukkige huwelijken slechts toenemen. De minister ga f toe, dat er verwildering is bij de hoogere standen, maar dat is een verwildering die evengoed en evensterk bij de lagere standen voorkomt. Hij wees er op dat er een gebod is elkander lief te hebben, een plicht om elkander te verstaan. Ten slotte heeft de minister-president mevr. PothuisSmit categorisch tegengesproken, dat in officiersfamilies de vrouwen gelukkig zijn, wanneer hun mannen kunnen moor den en verminken. De oorlog wordt ook daar als een ramp beschouwd. De president, de oude generaal, vader van ettelijke officieren, de president, die nooit het woord voert, die het niet zou wagen het decorum van den Senaat door een interruptie te schaden liet een hartgrondig „zeer juist" hooren. De repliek heeft niet veel belangrijks meer opgeleverd. Wij vermelden nog slechts de rede van den heer Colijn, wijl deze partijleider in de eerste instantie het woord niet heeft gevoerd. De heer Colijn behandelde de vraag, welk soort kabinet door de A. R. wordt begeerd na de stembus. De voorkeur aldus de oud premier gaat uit naar herstel van de nor male werking van onze constitutloneel-par- lementaire instellingen. Die normale wer king is niet te verkrijgen door een samen gaan van de voormalige linkerzijde. Samen werking tusschen Roomseh en Rood ver wachtte men evenmin. Als eenige mogelijk heid op het oogenblik ziet de heer Co lijn alleen herstel der voormalige rechtsche samenwerking. Immers naar de verkiezings programma's te oordeelen blijkt, dat deze groepen meer punten gemeen hebben dan andere groepen, terwijl er bovendien over eenkomst is betreffende de roeping van de overheid in geestelijk-zedelijke kwesties, ge lijkheid van opvatting betreffende het ge zag, het huwelijk, de verzekeringsgedachte etc. Of nu de heer CoitJn het herstel der sa menwerking verwacht? Zeker, wanneer de groepen zich niet blind staren op wat ver schilt. Zeker, wanneer men rekening houdt met de gevolgen.van een voortgaande partij- splitsing. Maar ook achtte de heer Colijn een verstandigen formateur noodig (onze lezers begrijpen het gelach, dat. volgde!». Een extra-parlementair kabinet juichte de heer Colijn in het geheel niet toe vooral niet, wanneer dit principieel-politieke aan gelegenheden niet uitschakelt omdat dit de ontwrichting van het parlementaire leven nog verder om zich heen zou doen grijpen. En onthouding is moeilijk het beleid van het kabinet-de Geer heeft het bewezen. De heer Colijn heeft ook uiteengezet welke onderwerpen en vraagstukken op den steun van de A.-R. groep zouden kunnen rekenen. Zij waren In het eerste deel zijner rede reeds aanwezig: handhaving van de funda menten van het volksleven, handhaving van het gezag., handhaving van de gaafheid van het huwelijk en aanvaarding van het gezin als grondslag van een wei-geordend maatschappelijk leven, bij het sociale vraag stuk een uitgaan van de in de vrije maat schappij levende krachten' en geen staats pensioen. wijl dit de ïndividueele verant woordelijkheid schaadt.. Het lijkt ons intusschen, ondanks deze be reidheid tot herstel der coalitie, toch maar wenschelijk eerst de stembus af te wachten en daarna den kabinetsformateur. die „rechts" weer tot samenwerking moet bren gen. Morgen zet de Senaat zich aan de bespre king van het begrootingshoofristuk ..Finan ciën". Niet aan „Buitenlandsche Zaken" zooals Prof. v. Embdon had gewild met zijn motie. Een motie, die intusschen niet in be handeling kwam wijl door een droevig sterf geval (Prof. v. Embden's hoogbejaarde vader stierf) de voorsteller niet aanwezig kon zijn e i deswege zijn motie schriftelijk introk. INTIMUS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per re^eL t/ wordt door rele vl El lahskkcrz gerooil Als 11 II cekmenschcn welen fi\ tg deze mélange te IE L0UI5 DQBBELMANNROTTËFTDAH INCASSO- EN OPHAALDIENST. DE NIEUWE HUISVESTING. De Incasso- en Stortings- en Ophaaldienst is thans tijdelijk gevestigd in het vroegere Hospitaal in de Kihderhuis.straat. De huis vesting in dit toevluchtsoord voor onbèhuis- de gemeentediensten laat daar natuurlijk alles te wenschen over. Maar het daagt in het Oosten. Het nieuwe gebouw in de Jaeo- bijnestraat is bijna klaar. De volgende maand kan de verhuizing plaats hebben! Van het vroegere gebouw van den Incasso- en Ophaaldienst is niet veel meer te herken nen. Openbare werken heeft de lichtdrukka- mer moeten afstaan, welke grond bij het nieuwe gebowu getrokken is, evenals het aangrenzend terrein waarop een winkeltje stond. Zoo was het mogelijk flinke ruime lo kalen te ontwerpen, die ongetwijfeld aan de eischen zullen voldoen. Het publiek komt in een flinke ruime hal, waaraan de verschillen de lokalen met loketten grenzen. Hier kan de dienst haar klanten met waardigheid ontvangen. Achter in het gebouw zijn de ka mers voor den directeur, de boekhouding en de geldophalers en de machineTafdeeling. De gemeente heeft 36.000 voor de ver bouwing toegestaan. Dit geld is door Open bare Werken op uitnemende wijze besteed, er is van het oude gebouw gemaakt wat er maar eenlgszins van te maken was. Hot groote nadeel was, dat er weinig toevoer van licht was, maar met lichtramen en andere moderne hulpmiddelen is die moeilijkheid goed opgelost. De lokalen zijn in frisschen lichten tint geschilderd. Fj- zijn naadlooze vloeren gelegd, wat de hygiëne bevordert. In de hal is de vloer betegeld. Het gebouw wordt met gaskachels ver warmd. Het is nog niet bekend of de ingebruik neming van het nieuwe gebouw eenlgszins feestelijk zal geschieden. Maar in elk geval is zeker, dat, de ambtenaren die uit een krot naar een flink modern-inge.rirht gebouw zul len verhuizen, feestelijk gestemd zullen zijn! RUSSISCH ORKEST NAAR ONS LAND. MET MANNENKOOR EN DANSGROEP Na de groote tournee van Johann Strauss met zifn Weensche orkest, dat zooals gemeld 28 April in de Concertzaal te Haarlem op treedt, en nadat de wereldvermaarde clown Crock zijn intocht in Holland gehouden zal hebben, belooft ons de irapressario Ernst Krauss als slot van dit seizoen de komst van het wereldvermaarde Russische Nationaal- Orkest, een der meest benoemde Russische ensembles, dat met groot mannenkoor en een dansgroep zijn concerten zal illustreeren. Half Mei zal dit orkest te Londen, Parijs en Brussel concerteeren en in aansluiting een aantal avonden in Holland geven. Orkest, koor en dansgroep reizen in apart hiervoor gebouwde reuzen-personen-autobussen en de instrumenten worden In een groote eigen ba gageauto vervoerd. HET VUILVISSCHEN. BELANGRIJKE ACHTERSTAND. Al hebben de motorvischvletten van den Reinigingsdienst door hét Ijs enkele weken stilgelegen, daarom heeft, men de -minder- goede gewoonte, om allerlei vuil en afge dankte voorwerpen in het water of op het ijs te gooien, niet nagelaten. Dat^blijkt wel heel duidelijk nu het ils gesmolten is en het vuil is gaan drijven. De motorvisch vletten zijn Maandag begonnen met. .joomen" in heft Zuider Buit,en Spaarne tnaar zij hebben al leen daar nog wel eenige dagen werk voor dat de groote voorraad drijfvuil, waaronder geheele stroomat rassen en ledikanten, weer zal zijn opgeruimd. Dan komen de sin gels en vaarten aan de beurt, waar ook veel te halen is. Het nut van deze vuilvisschers valt nu velen op. SPEELTUINVEREFNJGTNG ..HET OOSTER- KWARTIER". De lezing van den heer Boon over Open luchtspel, die op Maandag 18 Maart niet kan doorgaan, is nu vastgesteld op Maandag 8 April in het gebouw Papentorenvest. LEERLINGEN ORKESTKL1SSE J. C. TUYN. De leerlingen orkestklasse van den heer J. C. Tuyn, geeft Vrijdag 15 Maart voor de verpleegden van ..Meer cn Bosch" te Heem stede pret medewerking van mej. Trude OosterveJd (viool) én mej. Betty Dijkstra (zang) een uitvoering; uitgevoerd worden werken van Beethoven, Mozart, Popy. enz BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „Wie zijn die twee jongelui,vroeg de koning. Terwijl hij op Rcdneb en Jerry wees, „Die, dat zijn de kameraden van den vreemde. Men braadt ou juist voor a zijn vleesch." ..Dat zal uie reker lekker smaken." zei b::- A1 wrijvend over zijn dekken buik. „Ik geloof, dat ik me niet vergis. Als 'k zeg, dat ik 't gebraad al ruik.** „En wat die twee aangaat." zei dc koning, „Zoo'n vogeltje smaakt lang niet kwaad. Ik zal ze ook voor de lunch gebruiken, 'k Gelrof, dat het best naar binnen saat. Neem die twee mee naar de keuken. Maak er van een vleeschrastei, Met een flink scherp sausje. Ja, dat is echt iets voor mij." Het is werkelijk verschrikkelijk, ik hoop, dat iemand de amulet zal wrijven. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN Th. C. A. overtreding der invaliditeitswet, f 3 subs. 1 week tuchtschool. G. S. overtreding van art. 22 der Motor- en Rij wiel wet f 5 subs. 1 weck tuchtschool. G. N. het loopen over verboden grond cn opgeven van een valsohen naam f 15 pubs. 15 dagen hechtenis en vrij spraak van bet 2e feit. D. R. en W. H. over treding der Vögelwet, ider f 10 subs. 10 da gen hechtenis voor elke boete. A. Ch. M. overtreding der dienstplichtwet, f 5 subs. 5 da gen hechtenis P M. van S. hel een wagen besturen in staat van dronkenschap 6 dagen hechtenis. A. P. overtreding van art. 22 der Motor- en Rjjwielwet f 10 subs. 10 dagen hechtenis. H. v. D. idem f 25 subs. 25 dagen hechtenis. J. J. S. overtreding der* woningwet f 20 subs. 20 dagen hechtenis. N. v. L. over treding der Arbeidswet 1' 15 subs. 15 dagen hechtenis. N. v. L. idem idem. J. J. A. idem 4 maal f 3 subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete. J. J. A. idem 3 maal f 3 subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete. G. B. overtreding der Leerplichtwet f 4 subs. 4 dagen hecht enis. H. D. wed. C. D. overtreding der Leerolicht- wet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. H. Th. A. idem f 3 subs. 3 dagen hechtenis. G. D. over treding der Invaliditeitswet f 3 subs. 3 da gen hechtenis. P. K. het zonder vergunning met een voertuig te Bloemendaal een stand plaats innemen f 5 subs. 5 dagen hechtenis. C. v. d. K. overtreding van het Motor- en RU. wielreglement f 3 subs. 3 dagen hechtenis en het iemand op een rijwiel medevoeren f 1 subs. 1 dag hechtenis. L. A. IC overtreding van bet motor- en rijwte1-««dement f 3 6ubs. 3 dagen hechtenis. L. J. W. v. H. idem f 4 subs. 4 dagen hechtenis. S. W. het loopen over verboden grond f 15 subs. 15 dagen hechtenis. G. V. overtreding dér verordening op de win kel sluiting te Velsen f 3 subs. 3 dagen hech tenis. JONGENSKAMP VAN VOLKS WEERBAARHEID. Het jongenskamp van Volksweerbaarheid wordt dit jaar gehouden van 13 Juli tot 1 Aug. op de Veluwe tusschen Harderwijk en bet Uddelermeer Hlarbü komen nog voor den opbouw drie dagen vóórkamp en voor het af - breken twee dagen nakamp. Elke jongen van 14 jaar of ouder kan aan dit kamp deel nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. IN VADERS VESTZAK Ze weten het zoo goed, de kleinen, en vader ziet niet op een Lakero). Hij weet, dat Lakerol de kleinen zooveel minder vat baar maakt voor koude. Met L&kcrol blijjt ge iedere kou de baou. 50 cts per doos. Bij alle Apothekers en Drogisten Arasterdam 12 Maart van Valparaiso naar San Antonio. Alcyone 12 Maart te Montevideo, Rotter dam n. Buenos Ayres. Amstelland 13 Maart te Amsterdam van Buenos Ayres. Bovenkerk 13 Maart van Rotterdam n. Hamburg. Buitenzorg 13 Maart van Padang, Batavia n. Rotterdam. Boskoop 10 Maart te Guayaquil van Am sterdam, vertr. 11 Maart n. Paita. Barneveld 11 Maart te Corral van Am sterdam, vertr. n Valparaiso. BoschdUk 11 Maart van Singapore, Batavia n. New York. Blttar 13 Maart te Batavia van New York Chili Maru van Vancouver 11 Maart te Norfolk. DlnteldUk 12 Maart te Portland O. van Rotterdam. Jonge Anthony 12 Maart van Valencia. Kota Radja 12 Maart te Vlaardingen, be stemd n. Hamburg. Koningin der Nederlanden 12 Maart van Sabang, Amsterdam n. Batavia. Leerdam p. 13 Maart Ouessant, New Orleans n. Rotterdam Marouko Pateras, van Rosario 8 Maart v. Perna-mbuco. Mell&kerk 13 Maart van Antwerpen naar Rotterdam Medan p. 12 Maart Sagres,' Batavia 'naar Rotterdam. Nlas 13 Maart van Rotterdam naar Ham burg. Patras 13 Maart te Rotterdam van Batavia. Polydorus 13 Maart te Amsterdam van Java. Pr. Fred. Hendrik 11 Maart van Curasao n. P. Cabello. Rijperkerk 12 Maart van Kilindinl naar Port Natal. Scheldestroora 12 Maart van Hamburg n. Amsterdam. TJikarang 10 Maart te Hong Kong van Sjanghai. Tisaroea 10 Maart te Hong Kong van Batavia. Tambora 13 Maart van Batavia naar Rot terdam. Ulysses 12 Maart van Curasao n. Pto Cabello. VeendUk 13 Maart van Rangoon naai Calcutta. Luna 11 Maart te New York van West- Indic Astrea 12 Maart te New York van West- Indië. Oranje Nassau 12 Maart te New York van Wcst-Indic. VRIJDAG 15 MAART. HILVERSUM, 1071 M. 10L Morgenwijding. 12.15 Concert door bet Avro-t.rio. 2.05 Voor de scholen, door Dr. B. Tenhaeff. 2.45 GramofoonmuzJek. 3. Cursus: Maak het zelf. 4. Huisvrouwen-halfuurtje. 5. Gramofoonmuziek. 5.30. Radiopraatje. 6. Concert door het Avro-trlo. 7.15. Schipperijs. 8. Concert.. SUfmuziek v. h. 5d.e Reg. Inf. o.Lv. J. R. v. d. Glas. 0. Pianoconcert door Reué Regnard. 10. Persterlchten. 10.15 Aansluiting v. d. Grooten Schouwburg te Utrecht. Concert Omroep-orkest o.Lv. Nico Tteep. H. Cals, sopraan, Chr. de Vos, tenor, P. Pul, bariton. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M- 11. Ziekendienst NCRV. 1150 KRO. Gods dienstig halfuurtje. 12.15 Concert. KRO.trio. I.15 KRO. Gramofoonmuziek. 3. KRO. Vrouwenuurtje. 4. NCRV. Gramofoonmuziek. 5. NCRV. Vooravondconcert alt., mezzo en orgel). 6.45 KRO. Causerie In verband met rustkuren in Roomsch-Katholieke Rusthuizen. 7.35 VPRO. Sprs. Dr. J. C. A. Fetter: Lot en leven. Prof. R. Csslmir: Practische opvoed kunde (3). Dora Wallant, declamatie. Am- sterdamsch strijkkwartet. J1AVENTRY, 1562 M. 10.35. Kerkdienst 11.05 Vitamine-recepten II.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonaten voor cello en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20 Orkest concert. 2.20 Beeld-ultz. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing: Corsica. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing. 4. Muziek. 4.05 Henry IV", tooneel v. d. scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kindcr- uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nleuwsb. 6.50 Muziek. 7.05 Mazurka's van Chopin. 7.20 Muziekcritlek. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: The ancient Mariner 8.05 Maria Sandra, Intern, liedjes. 8.20 lodiï B.B.C. sympbonlcroncert i. d. Queen Hall Londen. B.B.C. symphoulecoDcert en K. Goodson. piano. 9.20 Nieuwsb. 10.20 Nieuwsb. 10 25 Causerie. 10.40 Pianoconcert door C. Dixon. 10.55 Gedichten voorlezing. 11.20 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.30 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Symphor'econccrl H. Teen bauw, viool. LANGENBFRG 462 M. 0.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Wagnerconcert. Wcrag- orkest. 7.20 Concert. Klein Werag-orkest. 8.20 Werken van Hans Ebert. L. Leonard sopraan, H. v. Helden, bas. Kohler-Iledlcr-kwartct. Daarna tot 11.20 dansmuziek. 7prcrv 11.20 Lezingen. 3.59 Orlte?*<v>Tv*eri sq Lezingen. jj»ivr>rrr, 3*5 10.20. Gramofoonnlatén. 1249 Muriel :»- zending voor scholen. 5 20 Orkes»concert. 7.30 Koor- en Orkestconcert. 9.05 Plattdeutsche studie.-10.35 Dansmuziek. BRUSSEL. 511.9 M. 5.20 Orkestcorcert. 6,50 Viool-recital door Mme Mathys. 7.20 Gramofnonplaten. 8.35 Orkestconcert. Werken van PuccinL-

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7