HAARLEM'S DAGBLAD H. D. VERTELLINGEN mooien koker Crescent clixgi*, STADSNIEUWS CIGARETTES FEUILLETON. VRIJDAG 15 MAART 1929 (Nadrak verboden; auteursrecht voorhchouden.) door WTLLY VAN DER TAK. Desillusie Ze waren nog heel jong en als ze dat niet waren geweest zou deze geschiede nis, geloof ik, niet gebeurd zijn. Want dan zou hij nooit begonnen zijn of het einde zou anders geweest zijn. Maar jonge men- schen kijken nu eenmaal dikwijls niet verder dan de oppervlakte. Zij was een gewoon meisje, heel gewoon, niet onknap. Zij had een vrcolijk, frlsch ge zichtje met krulicnd donker haar en een paar aardige bruine oogen. Nu was zij in 't bezit van een hoed en die hoed is eigenlijk de hoofdpersoon van deze historie. Een glad, nauwsluitend hoedje was hetZe had vele malen voor den spiegel geprobeerd, hoe ze hem wel het beste op kon zetten en op 't laatst had ze „de"' manier ontdekt. Geen haai eruit alles weg; en plotseling keek ze verbluft in haar spiegel. Was zij dat? Een smal ovaal gezicht je keek haar aan de oogen glansden diep Haastig rukte ze den hoed af wat, een afschuwelijk ding ze zag er mee uit als eeneen filmster. De oorhangers alleen mankeerden nog. vond ze schamper, zich schamend over eigen geboelJ-zijn door dat vreemde gezicht in den spiegel. Maar de hoed had een geheimzinnige be koring; ze zette hem soms op met een ge voel of ze er iemand anders mee werd. Ze voelde hoe haar oogen een anderen glans kregen, hoe haar lichaam zich anders-vreemd bewoog. Zoo ontmoette hij haar. 't Hoe, waar en waarom van dc ontmoeting, doet er niet toe. Ik heb al verteld, dat ook hij nog jong was met een sterke neiging voor het „in teressante". De rest volgde vanzelf. Hij was geen on knappe en geen onaardige jongen, en zij zij droeg den hoed, en zij bewoog zich met een zekere, gemakkelijke elegantie, die haar gewoonlijk vreemd was en zoo vond elk in den ander zijn ideaal. Zij schaamde zich eigenlijk een beetje over zichzelf met dien hoed, die haar zoo ver anderde, haar zoo iets ja, wat was het? het was iets naars en toch aantrekkelijks gaf. Waarom had ze dat ding nu ook net vandaag opgezet? Waarom zag hij haar nu niet met haar anderen hoed, waaronder haar haar zoo vroolijk uit krulde, en ze zich altijd zoo heerlijk „zichzelf" v.oelde? Daar zit voor een vrouw meer xn een hoed dan men denken zou hij is niet alleen hoofdbedekking, maar ook belangrijk deel van haar uiterlijk dat uiterlijk is van zeer groeten invloed op haar innerlijk. En dus .zette ze den volenden keer, dat ze wist „hem" te zullen ontmoeten, haar ande ren hoed op. Dèsillusie! Hij bleef verbluft staan kijken en wendde zich teleurgesteld af. Dit alle- daagsche o ja, wel aardige, maar zoo on interessante gezichtje het was niet te ge- looven De jonge man besefte, dat hij zich vergist had, zocht verder naar de verwezenlijking van zijn Ideaal, vele jaren lang, en vond het tenslotte CO nee! het was heel iemand anders dan de heldin van dit verhaal!) in een heel gewoon meisje. Want zijn ideaal had zich met zijn ouder en wijzer worden wel een beetje gewijzigd. Het meisje was ook teleurgesteld, en een beetje beleedigd. Ze heeft nooit begrepen, waaraan ze de verandering in de gevoelens van den jongeman moest wijten want dat er „gevoelens" waren had ze direct gezien, daar was ze vrouw, zij het dan vrouw-in-den- dop voor). Maar daar ook zij jong was, zette ze er zich vrij gemakkelijk over heen. En ze zal ook wel een andere verwezenlijking van haar ideaal gevonden hebben, want ze was werkelijk een lief meisje met een aardig gezichtje. Maar ze behield altijd een onverklaarbare antipathie tegen den hoed. Ik weet niet, of de hoed een ideaal had, maar dan vrees ik dat, hij 't nooit gevonden heeft,, want hij eindigde zijn loopbaan in de aschbak, en dat is toch niet de plaats waar men gewoonlijk zijn idealen verwezenlijkt. GROOTE HOUTSTRAAT- VEREENIGING. DE HEER A. VAN WEERDEN VOORZITTER. De Groote Hóutsfcraatvereëniging hield Donderdagavond haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van den heer C. F. Henning, als waarnemend voorzitter, die iu zijn openingswoord den overleden voorzitter, wijlen den heer M. Scheer, herdacht. Spr. prees de liefde die de heer Scheer steeds voor de vereenigiug heeft getoond eu zijn sympathiek optreden. De heer Scheer zal door de Gr. Houtstraatvereeruging niet vergeten worden. Deze woorden werden staande door de ver gadering aangehoord. Het- verslag van den secretaris, den heer F. H. Kehlenbrimt werd goedgekeurd. Uit hét verslag bleek, dat het aantal leder, weinig verandering heeft ondergaan. Hulde werd gebracht aam de nagedachtenis van het overleden lid, den heer B. Langeveld. Ingekomen was een brief van mevrouw Langeveld, voor de deelneming door de ver eeniging betoond bij het overlijden van haar echtgenoot. De secretaris deelde nog mede dat negen nieuwe leden zijn toegetreden. De heer J. E. Voet bracht voor den bui tenslands vertoevenden penningmeester, den hoer W. J. van Bilderbeek het financieel ver slag uit. Er is een batig saldo van f 1705,75. Ruim f800 werd ontvangen door den ver koop van nationale en internationale vlag gen, die nog in het bezit waren van de ver eeniging. Er valt dus een belangrijke toene ming der geldmiddelen te constateeren. Tot voorzitter werd met algemeene stem men gekozen de heer A. van Weerden, die door den heer Henning hartelijk werd ge- lukgewenscht. De heer van Weerden nam dadelijk de lei ding der vergadering op zich en deed een be roep op aller steun. Spr. wekte verder op bot een druk vergaderingbezoek. De heeren J. E. Voet en W. J. van Bilder beek werden met algemeene stemmen her kozen als bestuursleden. De bespreking betreffende het houden van een eventueelen feestavond leverde dit resul taat op dat het bestuur eerst middelen zal beramen om den band tusschen de leden te versterken, bij voorbeeld door uitvoering van het denkbeeld van den voorzitter: spre kers uit te noodigen om belangrijke onder werpen te komen behandelen, waardoor het bezoek der vergaderingen grooter kan wor den en de leden elkander onderling beter kunnen leereu kennen. Wanneer dit bereikt is, zal er meer aanleiding zijn voor een feest avond dan op dit oogénblik. Bij de rondvraag bracht de heer Kolderie verschillende zaken ter sprake: den slechten toestand van het asphalt tusschen de tram rails in de Gr. Houtstraat; het bevolken Va.n de portieken des avonds door troepen jongens; het des middags tusschen 2 uur en half 5 parkeeren van auto's van de Nieuw- straat af tot In de buurt van het Verwulft en het wenschelijke van een betere etalage-r of straatverlichting. Het bestuur zal in dezen diligent zijn en klachten richten tot de bevoegde autori teiten. De heer Voet vroeg de aandacht van den Commissaris van Politie te vestigen op de al te royale distributie van strooibiljetten waardoor de Groote Houtstraat vooral op Zaterdagavond een zeer onoogelijk aanzien krijgt. Ook hieraan zal het bestuur aandacht wijden. Op voorstel van den heer van Weerden zal het bestuur te bevoegdcr plaatse verzoe ken: spoed t,e betrachten met. de vernieu- winw van de Groote Houtbrug en de verbe tering van den verkeerstoestand hoek Gr. Houtsfcraat en Gierstraat royaler op te vat ten door het geheoJe vroegere pand van wij len den heer Langeveld weg te breken en niet alleen hei op den hoek uitstekende ge deelte. De heer Kloppers vestigde er nog de aan dacht op dat de vernieuwing zóó zal moeten geschieden dat bet automobielverseer door de Houtstraat kan. blijven gaan, anders vreest hij groote schade voor de winkeliers. In verband met een vraag van den heer Spiekerman dat de vereeniging iets zal doen ter gelegenheid van het eeuwfeest van „Zang en Vriendschap" in 1930, bepleitte de heer Kolderie een inniger meeleven van de vereeniging met voor buurtgenooten ge wichtige gebeurtenissen, waarna de heer Henning betoogde dat oij voorkomende gele genheden steeds door het bestuur van dit medeleven is blijk gegeven. CUE. TEXTIELARBEIDERS. Het bestuur var den Haarlemschen Chr. Besturenbond vergaderde Woensdagavond met eenige textielarbeiders werkzaam bij de Firma Hin te Haarlem om te komen tot de oprichting van een afdeeling van den Chr. Textielarbeidersbond „Unitas". De heer Ekkel, hoofdbestuurder van „Unitas" besprak de noodzakelijkheid van Christelijke organisatie. Verdere stappen zul len nog worden gedaan. DE BLOEMENDAALSCHE RAADHUISQUAESTIE. WAT DE RAAD BESLOOT. Met de behandeling van de bekende voor stellen die verband hielden met de quaestie van den Raadhuisbouw is het Donderdag in den Raad van Bloemendaal niet vlot geloo- pen zooals uit ons raadsverslajg blijkt. Eerst kwam de heer Dorhout Mees met be zwaren tegen de volgorde der agenda. Vol gens hem, diende de Raad niet te beginnen met de behandeling van het eerste punt: de servituutquaestie, maar eerst te behandelen punt 2: de zaak van het gaan in beroep bij de Kroon van de beslissing van Ged. Staten om dan te wachten met de servituutquaestie totdat aangaande het besluit van Ged. Sta ten de beslissing der Kroon is gevallen. Een voorstel, dat.de heer Dorhout Mees in dien geest deed, werd echter verworpen met 7 stemmen voor en 8 tegen. Daarna, bij de behandeling van punt 1 der agenda, kwam de heer de Waal Malefijt met de mededeeling dat de heer Gérard van der Vliet geneigd is de noodige medewerking te verleenen tot verbreeding van den Korte Zijlweg. Maar dat, als de Raad nu punt 1 aannam, daarmede is uitgesloten dat verder kan onderhandeld worden met den heer Van der Vliet. De heer Laan, daarin gesteund door den heer van Nederhasselt, greep die mededee ling' aan om te pleiten den heer van der Vliet te vragen of hij inderdaad medewerking verleenen wil tot verbreeding van den Korte Zijlweg en inmiddels punt 1 der agenda aan te houden. Een voorstel van den heer Laan in dien geest werd verworpen met 8 stemmen tegen 7 voor. Punt 1 der agenda kwam tenslotte in stemming. Het werd aangenomen met 8 stem men voor en 7 tegen. Nu was aan de orde de quaestie van het gaan in beroep bij de Kroon van de beslis sing van Ged. Staten. Het bleek al spoedig dat., daar de heer Luden zich daarbij buiten stemming houden zou, te vrezen was, dat de stemmen staken zouden. En verder was het de vraag of de Raad, aannemende het voorstel van den heer Born- water daarbij zich zou verklaren vóór den Raadhuisbouw op het terrein aan den Zee weg. Na een verklax-ing van een der leden mede namens eenige andere leden, dat ze er niet op staan, dat het Raadhuis moet ko men aan den Zeeweg, maar dat nog kan gepraat worden over de plaats waar het raadhuis komen moet, indien de Kroon het besluit van Ged. Staten mocht vernietigen, kwam het voorstel van om te gaan in hoo- ger beroep bij de Kroon in ^mming, nadat de raad vooraf nog eenige oogenblikken in besloten zitting was bijeen geweest. Het voorstel werd aangenomen met 7 stemmen voor en 6 tegen. Wethouder Laan was tijdens de stemming niet in de Raads zaal, de heer Luden hield zich buiten stem ming. Eindresultaat alzoo: dat het bestaande ser vituut op de gronden aan den Bloemendaal- schen weg zal verdwijnen en dat van de be slissing van Ged..Staten waarbij goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit, tot aan koop van de gronden aan den Zeeweg voor Raadhuisbouw bij de Kroon in hooger be roep zal gegaan worden. Het is nu de vraag wat de Kroon zal doen Daar nu aan de beslissing van Ged. Staten de feit.eii.ike grondslag is komen te ontval len," zooals de heer Bornv/ater zich in zijn voorstel uitdrukte, is te verwachten dat de Kroon wel de beslissing van Ged. Staten zal vernietigen. ARROND.-RECHTBANK. Een principieele kwestie. Een chauffeur uit Zaandam kwam Don derdagmiddag in hooger beroep voor de Rechtbank, van een veroordeeling van den kantonrechter tot vijf gulden boeten of drie dagen, omdat hij een zijweg zou zijn inge slagen met, zijn auto, zonder de richting aan te geven. De president vroeg, waarom hij in hooger beroepgekomen was. „Ja meneer," zei -de verdachte, „dat ls een principieele kwestie". Hij legde het- uit. De weg bil Zaan dam, waar hij reed, had twee vertakkingen. De eene was afgesloten voor bestuurder, die geen speciale vergunning hadden, deze ver takking lag wel is waar het meeste in de richting van den hoofdweg, maar daar ver dachte en zoovele anderen geen vergunning hadden mochten zij er niet rilden. Daaruit concludeerde hij, dat de andere vertakking niet als een zijweg mocht beschouwd wor den, maar als de hoofdweg. En als je den hoofdweg blijft volgen hoef je toch niet bij iedere bocht of wending een teeken te geven! De Officier van Justitie voelde niet voor deze redeering. Hij vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De uitspraak in deze „principieele kwestie" is Donderdag. Voor Haarlem met zijn vele afgesloten we gen is zij van belang. Nog- een: Moet een richting aanwijzer verlicht zijn? Er was nog een principieele kwestie voor de Rechtbank, ook geboren uit Zaandamsche omstandigheden. Op 11 December, 5 uur des INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. kunt ge met trots aan Uwe vrienden laten zien. Indien ge hen te vens een van die fijne laat opsteken, zullen zij, evenals U, ingeno men zijn met de buitenge wone kwaliteit. Welk een verrassing als ze hooren, dat ze dezen koker kunnen krij gen voor slechts 50 Cresent- zegels. CRESCENT, Steeds 'n kwaliteit beter! Bovendien puntenbons van dubbele waarde (3 ounten). avonds, toen het dus al donker was. heeft een chauffeur met zijn auto de Havenstraat in de stad aan de Zaan ingereden. Hij zeide wel zijn richtingaanwijzer te hebben gebruikt, maar die was niet verlicht. Een wacntmees- ter der marechaussée had de heele richting aanwijzer niet gezien, en daarom proces ver baal opgemaakt, maar een kapper in die straat zag het ding daarentegen wel. De Officier van Justitie vroeg daarom we gens gebrek aan bewijs vrijspraak. Vast. stond, dat de richtingaanwijzer niet verlicht was, en dus moeilijk zichtbaar, maar daartoe verplicht de wet ook niet én ten overvloede beeft een arrest van den Hoogen Raad uit gemaakt, dat het ding niet behoeft verlicht te zijn, omdat, het zelfs niet eens een richting aanwijzer behoeft te zijn, die men uitsteekt. Het O. M. heeft, echter wel tusschen de re gels van het arrest door gelezen, dat de Hooge Ra.a,d de wet op dit punt graag gewij zigd wil zien. Uitspraak Donderdag. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. De herijk van maten en gewichten voor het gedeelte der gemeente vóór 1 Mei 1927 deel uitmakende van de gemeente Bloemen daal, zal niet zooals bekend gemaakt is plaats 'hebben in het perceel Tuindorplaan 1, maar in een lokaal van de voormalige R.-K. Meisjesschool, Korte Zijlweg 7, Over- veen. ÏSRAëL. Men schrijft ons; Belangrijke deeien van het Joodsche volk in Oost-Europa verkeeren nog in middeleeuw - sche ellende en hebben onophoudelijk de ondersteuning noodig van hun stamgenooten elders. Er is nu, sinds betrekkelijk korten tijd, een groote internationale vereeniging gevormd om dit werk van grooten omvang te centraliseeren. Overal zijn landelijke en plaatselijke commissies ontstaan of in wor ding. Met dit doei zal hier op Donderdag 21 Maart a.s. een openbare vergadering gehou den worden, waar dr. A. van Raalte het ge wicht der zaak zal behandelen Het zal een propaganda-bijeenkomst zijn, die grootsch van opzet is. De bekende oppervoorzange? der Ned. Israël Hoofdsynagoge te Amsterdam Maroko zal êr gewijde en Jiddische liederen ten gehoore brengen. Mevrouw S. Roze-» laarFranken, viool, begeleid door mej. M. Weinberg, piano, neemt het muzikale gedeelte voor haar rekening, terwijl de heer Leo Straus zich als declamator zal doen hooren. Het voorloopig Comité hier ter stede be staat uit de heeren tandarts B. L. Paërl, voorzitter; dr. S. L. Anholt, J. H, Davids, A. de Lieine Bzn., tandarts J. Rodrigues Pereira* Rabb. S. Ph. de Vries Mzn., mevrouw J, MeyersSlager, mevr. S. RozelaarFranken* secretaresse. De vergadering zal plaats hebben in lietj Gemeentelijk Concertgebouw. BOOGLAMPEN GEVRAAGD. Door het bestuur van de Botermarkt-Bar - revoetestraat- en Kelzerstraat-Vereenigittg Ls tot den Directeur van het Ge-m. Electr. Be-i drijf het verzoek gericht bovengenoemde winkelstraten op betere wijze, zoo mogelijk door booglampen, te doen verlichten! INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i per regel. 60 Ct*. Stofzuigerhuis MAERTENS mum RTELJORISSTRAAT g— SB52 TELEFOON No. 1075Ó 6393 Verkoop, Verhuur, Inruilen, Reparaties geeft geur en smaak j> aan uw dagcltiksch glaasje. r CATZ ZOON VAN PEKEL A, 1 G RONBNG C=W. 9 HET MEDAILLON VAN LORD STAIR 7) Zelfs de kleine Zonnestraal, die haar tot troost had moeten zijn, werd een bron van verdriet.. Lady Perth had haar broer ge smeekt te gelooven dat alles wat ze deed in het belang was van zijn jonge vrouw en noodzakelijk voor het kind. Marguérite was nog zoo jong en juffrouw Mewin. die voor het kind zorgde, had haar verteld, dat als ze Marguérite haar gang lie ten gaan, het. kind. niettegenstaande al haar goede bedoelingen, ziek zou worden. En Lord Stair die groot vertrouwen in net doorzicht van zijn zuster had. vond het tenslotte dan maar beter moeder en'kind niet geregeld bij elkaar te laten. Hij sprak er met zijn vrouw over en ver zocht haar de heele zorg voor het kind over te laten'aan juffrouw Mewin en zelf twee of drie keer per dag naar de kleine te gaan kijken. Hij merkte niet hoeveel pijn dit ver zoek Marguérite deed. Als eenmaal een schaduw gevallen'is tus schen twee inenschcn die elkaar liefhebben, Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. gebeurt, het maar al te vaak. dat deze scha duw dieper en donkerdei- wordt en dat er koelheid en onverschilligheid tusschen hen ontstaat. En dat gebeurde'.ook hier. Om twee redenen besloot. Lord Stair da.t jaar op zijn landgoed te blijven. Ten eerste omdat hij graag wilde blijven studeeren, de tweede reden was. dat lady Stair volgens de huisdokter nog niet sterk genoeg was voor het. leven van veel uitgaan, zooda.t toen het weer Juni werd, het in Oakcliff stil en doodsch was. Bijna al de vaste bewoners wa ren op reLs gegaan. Toen lady Stair op een mooien vroeg-zo- mermorgen naar buiten ging, was ze ver vuld van ce.n vreemd gevoel van beklemming Ze had gedroomd van den ouden tuin in Inisfail en haar hart was vol heimwee. Lady Perth was zeer onaangenaam tegen haar ge weest en den vorigen avond had ze ae kleine Ethel hooren schreien; ze was naar de kin derkamer gegaan om te kijken en de kin derjuffrouw had haar gevraagd de kleine te laten liggen, klaarblijkelijk op bet-el van haar schoonzuster. Ik word hier behandeld als een klein kind, had ze gedacht en ze had zich diep ongelukkig gevoeld. Er was weinig wtnd, de geur van versch gemaaid gras kwam uit de weide, de vogels zongen In het dichte groene eikenloof, het gras was bezaaid met madeliefjes en boter bloemen. Marguérite was den tuin ingeloopen cn in het gras gaan zitten; ze staarde droomerig voor zich uit. Plotseling stond iemand voor haar zonder dat ze zijn kornet bemerkt had, een jonge man met een aantrekkelijk knap gezicht. Het was Lord Stair's neef, kapitein Darby Este. HOOFDSTUK IX. Lord Stair had diwijls met haar over zijn neef gesproken. Maar zij had er nooit veel notitie van genomen. Eens had lady Perth, louter om iets onaangenaams te zeggen, opgemerkt: Als mijn broer komt te sterven, zonder zoon. zal de heele bezitting aan zijn naasten mannelijken erfgenaam, kapitein Darcy Este overgaan, maar zelfs dit had weinig indruk op Marguérite gemaakt. Marguérite was er zich absoluut niet van bewust, hoe lief ze er uit zag met de zon op haar blonde haren en in haar licht-zijden zomerjapon. Schoonheid, wie zal u weerstaan? dacht de jonge officier. Zou dit de vrouw van mijn neef zijn? Toen knikte hij h\ar vriendelijk toe en zei: Neemt u me niet kwalijk als ik onbescheiden ben, maar mag ik vragen of ik het genoegen heb met lady Stair te spreken? Ja, ik ben lady Stair, antwoordde ze blozend. Ik ben Darcy Este, ^een neef van Lord Stair en dus ook uw neef. een feit, dat me heel gelukkig maakt.. Welkom kapitein Este, zei zo. Natuurlijk heeft mijn man me dikwijls over u gespro ken. U is zeker op weg naar ons huis? Ja. Lord Stair Ls altlid buitengewoon vriendelijk voor me geweest.. En ook Oakcliff was altijd mijn tehuis het eenige wat ik bezit. Dat wist ik niet. Heeft mijn neef het u nooit verteld? Ze schudde het hoofd. Ik kan me niet vleien met de gedachte da.t er veel over me gesproken is, zei hij, en er was zooveel bitterheid in zijn stem, dat zij zich voornam om heel vriendelijk tegen hem te zijn. Ik ben blij dat u onze gast zult zijn, zei ze hartelijk. Hij ging naast haar zitten en keek om zich heen. Is Lady Perth nog steeds op Oakcliff? vroeg hij met groote belangstelling. Hij zag hoe het mooie gezicht van Lady Stair veranderde bij deze vraag en merkte op hoe haar stem alle opgewektheid verloor toen ze antwoordde: Ja, en ik geloof dat zij er altijd blijven zal. Ik had vast gedacht dat ze zou weggaan, toen lord Stair huwde, zei kapitein Este. Als u mij niet brutaal vindt, mag ik dan vragen of u het goed met elkaar kunt vin den? Wij zijn geon vriendinnen, "was"het ant woord. Geen wonder, zei hij. Mijn nicht Pharaer is de eenige in de heele wereld aan wie ik een hartgrondige hekel heb. Ik vind het heerlijk om hier te logeeren, maar zij heeft altijd mijn dagen hier bedorven. Hij zweeg even en vervolgde: Waarom ging ze niét weg, toe u hier kwam? U bedoelt toch niet te zeggen dat zij meesteres is in uw huls?. Zij is de meesteres in alle opzichten, zei Marguerite met een gedwongen lachje. Ik moet bekénnen, dat ik bitter teleur gesteld ben. Ik had gehoopt op Oakcliff zon der lady Phamer, zei hij en met ëen lachje voegde hij er aan toe: En hoe verdedigt u uw rechten. Ik vërdedig ze niet. Maar laten we lie ver niet meer over Lady Perth praten. Vertel me liever iets over u zelf. Waar ligt uw re giment en tot hoe lang hebt u verlof? We zijn drie. jaar lang in Gibraltar ge weest en nu heb ik een half jaar verlof. Een half jaar, herhaalde ze droomerig. Ze dacht er aan hoe prettig het zou zijn iemand ongeveer van haar eigen leeftijd te hebben met wien ze ken praten zooveel als ze wilde, kon zingen, dansen, wandelen en vooral hoe heerlijk het was om iemand te lm bh en, die laïy r.-rth n'ot orfrUbsr.- vond. zooals Lord Stair deed, iemand die m: :en haar partij zou kiezen en zou gelooven dat zij „Zonnestraaltje" niet bederven zou. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6