BUITENLANDSCH OVERZICHT ALFONSO TEEKENT DE DECRETEN! DICTATORIALE BEPALINGEN. xgSsfr* UIT DE OMSTREKEN Een koopen HAARI.EM'S DAGBLAD MAANDAG 18 MAART 1929 Nopens strafmaatregelen tegen de studenten Hoe lang zal de geforceerde rust duren? T BELANGRIJKSTE NIEUWS Reeds eenige malen hebben wij de aan dacht besteed, aan Primo de Rivera's tactiek en aan het feit, dat de opstandigheid in Spanje, gebleken is te zijn, van zeer ver- strekkenden aard. Dacht men oorspronke lijk dat zich alleen in een ontevreden offi cierscorps de weerspannigheid belichaam de, thans is aan het licht gekomen dat de studeerende jeugd van Spanje al even recal citrant is. Te bedenkelijker is dit verschijnsel omdat Primo, naar dictator-wijze steeds de ernstigste symptomen heeft genegeerd. Dat het dientengevolge tusschen hem en Alfonso, die geenszins alleen maar decor is, doch wel degelijk eén bestuurder tusschen de coulisses en een uiterst handig diplo maat, tot ernstige moeilijkheden is gekomen weet men. Men wachtte op een kentering: zou Al fonso vandaag of morgen stelling tegen den markies nemen? In zekeren zin is althans voor de hui dige conflicten op deze vraag geantwoord. En wel in het voordeel van Primo: Koning Alfonso heeft de decreten onderteekend die bepalen welke strafmaatregelen er tegen de studenten zullen worden toegepast. Vaz DIas meldt hieromtrent: Merkwaardig is bij de strafmaatregelen, die de Spaansche regeering tegen opstan dige studenten zal nemen, de bepaling, waar bij vaders van studenten van 16 jaar of Jonger een geldboete hebben te betalen, nl. op grond van het feit, dat zij hun ouderlijke opvoedingsplichten hebben veronachtzaamd. Vooruitloopend op de bestraffing der indu- vidueele stakende studenten, heeft de regee ring besloten, dat de universiteit van Ma drid tot October van het. volgend jaar ge sloten zal blijven. Verder zal de Hoogeschool voor Ingenieurs cn architecten hare zelfstandigheid verlie zen. De rector en de afdeelingsdirecteuren der universiteit van Madrid zijn van hun functies ontheven en in hun plaats is een commissie van toezicht ingesteld, die door de regeering benoemd wordt. Van alle sancties worden de universiteiten van Valencia, Bar celona, Saragossa en Laguna uitgezonderd. In Madrid is intusschen de rust weergekeerd, al moet de toestand nog steeds gespannen worden genoemd. De berichtgever van de „Courant" weet hier nog aan toe te voegen: Naar de jongste gebeurtenissen wordt een onderzoek ingesteld. Diegenen onder de stu denten, die openlijk tegen de onrustverwek- kers zijn opgetreden, ontvangen speciale on derscheidingen. Daarentegen worden op hen, die onactief zijn gebleven, de strafmaatrege len toegepast, ook als zij zelf niet aan de relletjes hebben deelgenomen. De hoofdcommissaris van politie te Madrid deelde mede, dat de gearresteerde studenten 15 a 20 dagen hechtenis zullen krijgen, die zij in provinciale gevangenissen moeten uit zitten. Studenten tusschen 16 en 18 jaar kun nen hun straf echter in hun woonplaats uit zitten, indien hun ouders een extra-boete van 10 a 100 pesetas per dag betalen. Aan de ouders van scholieren beneden 16 jaar worden boeten tot 500 pesetas opgelegd. De gearresteerde niet-studenten zullen voor een speciale rechtbank worden ge bracht. Dit is dus wel volgens dictatoriaal sys teem. Den dictator blijft trouwens geen an dere weg open. Te meer daar Spanje door de wereldtentoonstelling in Barcelona, niet gecompromitteerd mag worden! Doch hoe lang zal deze geforceerde rust weer duren? F. A. De sterfgevallen in het Rijnland-leger. PARIJS, 15 Maart (B.TA- Te 9 uur werd de zitting hervat, die door Poincaré en Palnlevé werd bijgewoond. Het Kamerlid Guernut, secretaris van den Bond voor de Rechten van den Mensch gaf een overzicht van de bemoeiingen van dezen bond bij den garnizoens-commandant van Trier wegens het abnormale aantal sterfgevallen. De minister van oorlog Painlevé deed in zijn beantwoording der interpellanten o.a. uitkomen, dat de sterfgevallen bij het Rijn- leger te wijten zijn aan de griep-epidemie, die in Duitsohland heerscht cn dat de sterfte onder de Dultsche burgerlijke bevolking even eens groot was. Zekere feiten, die geconstateerd zijn, zul len naar de minister meedeelde, aanleiding geven tot strafmaatregelen. Zoo bijvoorbeeld het feit, dat het commando van Trier fees ten liet organiseeren, óat er tijdens de epi demie appèl werd gehouden -en dat er tij dens de groote koude een marsch werd ge houden. De verantwoordelijke personen zul len. ook al zijn ze hooggeplaatst gestraft worden. Volgens een N.T.A.-berioht zeide de minis ter nog. dat hij onmiddellijk na het optreden der griep-eoedimie een inspecteur-generaal naar het Rijnland had gezonden nog voor de bevelvoerende generaal van het Rijnleger zich tot hem had gewend. Het geneeskundige personeel is voor het heele leger echter on toereikend en door de in Frankrijk zelf heerschende griepgevallen konden niet de noodige burgerkrachten worden aangewor- ven. De families der slachtoffers zullen scha deloos gesteld worden door pensioenen, die door speciale belastingmaatregelen moeten worden opgebracht. Na deze rede, die door verscheiden groote onrust verwekkende Interrupties onderbro ken werd, sprak de communist Doriot, die den minister van oorlog aansprakelijk stelde, de ontruiming van het Rijnland eischte en een betere organisatie van den geneeskun digen dienst bepleitte. Doriot eindigde met de vorming van sol- datenraden te eischen. De zitting werd hierna voor korten tijd geschorst. Intern, arbeidsbureau. Thomas' reis. De Zwitsersche cor. van de N-R.Ct. meldt d.d. gisteren uit Genève: De zitting van den Beheersraad van het Internationale Arbeidsbureau is gesloten. Door de uitgebreidheid der discussies-over de begrooting, zoowel eerst in de financieele commissie als daarna eerst in een geheime raadszitting en daarna vanmiddag in de openbare vergadering, moesten verschillende punten der agenda tot de zitting van Mei worden aangehouden. O.a. het Duitsche voorstel tot de benoeming van een permanente commissie voor de be hartiging van de belangen van de kantoor bedienden alsmede het rapport van den di recteur Albert Thomas over zijn reis naar Jiet Verre Oosten. De voorzitter van den be heersraad heeft echter niet nagelaten, reeds thans Albert Thomas te danken voor de voortreffelijke wijze, waarop hij zijn reis heeft ten uitvoer gebracht. WAAROM DE HOOFDCONDUC- TEUR PERRIN VERMOORD WERD. Men heeft gelezen, dat de dader van den moord op den hoofdconducteur Perrin in den express ParijsEpernay is gearresteerd. Het is de 22-jarige Adolphe Steffens, te Ha- guenau geboren. De aanleiding tot den moord en de toe dracht van het drama vormen een somber verhaal, schrijft het Hbld. Steffens was leerling op de ambachts school te Erquelinnes in België, doch was onlangs wegens wangedrag' weggestuurd. Zonder financieele hulpmiddelen en domicilie zwierf hij sedert dien doel loos rond. Maandag jl. bevond hij zich te Parijs, op zoek naar werk. Toen het niet lukte besloot hij een grooten slag te slaan. Met het weinige geld, dat hij nog over had, kocht hij een revolver ep een doos patro nen. Hij laadde de. revolver, deed de nog restende patronen in zijn valies, dat hij aan de Gare de l'Est in bewaring gaf. Toen ging hij eens nadenken welk misdrijf hij zou kun nen plegen In een geïllustreerd blad vond hij een ver haal van een overval op een postwagen in Amerika. Hij nam een perronkaartje en ging eens kijken, welke treinen er al zoo ver trokken. Zoo zag hij dat men bezig was in den express naar Nancy postzakken te la den. Hij kocht snel een kaartje derde klas tot Epernay en nam plaats in een comparti ment, vlak bij den goederenwagen. Eenige minuten na het vertrek van den trein drong hij den goederenwagen binnen, waarin de hoofconducteur bezig was met het ordenen van papieren. Hij loste zes schoten op hem; de hoofdconducteur stortte stervend neer; hij nam snel zijn portefeuille, liep er mede naar de W. C. en stak het geld bij zich. De leege portefeuille en de revolver wierp hij weg. Zijn geheele buit bedroeg40 francs. Te Epernay stapte hij uit en werd kort daarop gearresteerd. Er werd een briefje op hem gevonden van een danseresje uit Metz, waarin stond: „Ik heb dolle lust om mij op Halfvasten te vermommen als champignon. Ik moet aan deze gril kunnen toegeven. Maar het costuum kost 120 francs. Kun je mij hel pen?".... BRAND IN DE „SACRé COEUR" TE PARIJS. PARIJS, 16 Maart. Een hevige brand heeft heden de uit hout vervaardigde sa cristie van de „Sacré Coeur" op Montmartre verwoest. De aangerichte schade bedraagt 150.000 francs. Oorzaak van den brand zou kortsluiting zijn. FOCH TEN DOODE OPGESCHREVEN. PARIJS, 16 Maart. Nadat negen specia listen een consult van een uur hadden ge houden aan Foch's ziekbed, heeft dr. De- gennes het volgende medegedeeld aan United Press. Foch is ten doode opgeschreven, al be staat er ook geen onmiddellijk gevaar voor zijn leven. De specialisten, aldus Degen- nes, waren het er des morgens direct over eens, dat het onmogelijk was, Foch te ope- reeren teneinde de urine-wegen vrij te ma ken, aangezien de maarschalk te zwak was om een operatie te doorstaan. Een andere uitweg dan een operatie is er echter niet, maar het is zeer de vraag of het zeer ver zwakte hart van den patiënt een operatie zal kunnen te boven komen. Foch, hoe uiterst zwak hij ook is, heeft een buitengewoon weerstandsvermogen; hij is volkomen helder van geest en eet nog voortreffelijk. Maar de hevige druk op het hart duurt voort. De maarschalk, die blijkbaar ietwat ont stemd was door de aanwezigheid van zooveel artsen aan zijn sponde, weigerde te spre ken; als er slechts een of twee personen bij hem zijn, spreekt hij nog met gemak. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. INGEZONDEN M '^PFDEFI INC EN n bf) Cts. por rcgeL *?eT' bes1 itaa* teg® graine- tegen tegen effeW*» bet' VELSEN DE HEER J. H. G ERAETS EN ZIJN WERKEN Men schrijft ons uit Velsen: Vele ingezetenen van Velsen zullen zich nog wel den heer J. H. Geraets herinneren, die gedurende vele jaren hoofd der O. L. school en directeur der voormalige Rijksnor maalschool was. Verschillende werken, proza zoowel als poëzie, werden door hem ge schreven. Hij vierde 27 September van het vorig jaar zijn 90sten verjaardag. Het was een lang gekoesterde wensch van onzen oud plaatsgenoot, deze werken, of althans een deel daarvan te doen uitgeven, doch door verschillende omstandigheden is deze wensch tot nu toe niet in vervulling gegaan. Er heeft zich thans een commissie ge vormd, bestaande uit de heeren C. de Liefde te Velsen, F. J. H. Schneiders en IJ. J. Reits- ma te IJmuiden, die het plan hebben opge vat, om bij voldoende belangstelling en me dewerking uit de voor dat doel beschikbare werken een bloemlezing samen te stellen en de uitgave daarvan te verzorgen. De beken de schrijfster, Mevrouw Anna van Goch— Kaulbach, vroeger te Vèlsen woonachtig en oud-leerlinge van den heer Geraets, heeft zich op verzoek der commissie bereid ver klaard bij de keuze der stof behulpzaam te zijn en een voorwoord voor het boek te schrijven. De commissie heeft zich thans lot verschil lende ingezetenen gewend om de uitgave van het werk mogelijk te maken. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a.. denavolgende bouwvergun ningen verleend: Aan A. A. van Pel te IJmuiden, tot het bouwen van acht koningen en een garage aan den Wijk aan Zeeërweg, Van Linscho- ten- en Dirk Hertoghstraat, aldaar. Aan Firma Erenst Weimar te IJmui den, tot het bouwen van een pakhuis met kantoor aan de Trawlerkade, aldaar. Aan J. Volker Tzn., te Bloemendaal, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Vinkenbaan te Santpoort. GEVONDEN VOORWERPEN. IJmuiden (Willemsplein). Drie zilverstukken, drie zegels C. N. V. rijwielmerk, schoolétui, ring met sleutels, kinderportemonnaie, heerenportemonnaie. IJmuiden (Engelmundusweg). Damestasch met inhoud; hondenhalsband, sjaal, fazant, hondje, twee schroevendraaiers, étui, autoband met velg (Driehuis), Beursje met inhoud, handschoenen. hondje, slobkous, 50 ct. per doos, Bij alle Apothekers en Drogisten. OVERVEEN „EIGEN WONING" De Coöp. Wonlngbouwvereeniging „Eigen Woning" (van gemeente-, rijks- en provin- ciepersoneel) hield Vrijdagavond haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer G. J. v. Abs, moest erkennen, dat 't doel: 't bouwen van wonin gen, nog niet bereikt was. Maar hij sprak de hoop uit, dat in de naaste toekomst, als er voor woningbouw stukjes grond op verschil lende plaatsen in de gemeente disponibel komen, de vereeniging beslag zal kunnen leggen op een gedeelte dier gronden. Tot zijn spijt heeft spr. zich genoodzaakt gezien, als voorzitter te moeten bedanken, aangezien zijn functie als gemeente-ambte naar niet wel vereenigbaar wordt geacht met die van voorzitter eener bouwvereenlging. De jaarverslagen van penningmeester en secretaris werden goedgekeurd. Uit 't eerste bleek dat 't eerste vereenigingsjaar sloot met een batig saldo van f 134. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. D. van Uden. ZIEKENFONDS „VOORZORG" Donderdagavond hield bovengenoemd fonds (onderafdeeling van den R.-K. Volksbond) zijn jaarvergadering, onder leiding van den heer J. G. van Kessel. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental de 1500 gepasseerd was, dat er in 1928 pijn. 60 patiënten in de Haarlemsche ziekenhuizen zijn verpleegd met een aantal verpleegdagen van pl.m. 1500. Het financieel verslag toonde aan een ba tig saldo van f 377.25. De reservekas houdt In een bedrag van f 862.04. De aftredende bestuursleden de heeren W. v. d. Aardweg en J. Tuilenaar werden bij ac clamatie herkozen. Besloten werd het aantaJ verpleegdagen voor het jaar *29 uit te breiden tot 49 per ka lenderjaar, terwijl de verpleegdagen der jonggeborenen in de ziekenhuizen tot een maximum van 14 dagen uit de reservekas zullen worden betaald. Hierna gaf de voor zitter een uitvoerige uiteenzetting van den nieuwen toestand in verband met de toetre ding van enkele doctoren tot de overeen komst van de federatie van ziekenfondsen. Het bedrag der te betalen contributie werd yoor dit jaar gehandhaafd. BLOEMENDAAL VERGADERING TUINBOUW. Woensdag 20 Maart houdt de afd. van Tuinbouw een ledenvergadering. De heer A. J. van Laren, hortulanus te Amsterdam, zal een lezing met lichtbeelden houden over de cultuur van orchideeën. Voor primula's en voor azalea's zal een prijs worden toegekend. DE KENNEMERWEG De Kennemerweg, die langen tijd in slech ten toestand heeft verkeerd, zal dit jaar wor den opgeknapt en van een topecalaag wor den voorzien. De weg wordt ook verbreed. IJMUIDEN. OPENBARE VERGADERING VAN HET IN STITUUT VOOR ARBEIDERSONT WIKKELING. In een door de afd. Velsen van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling in Thalia belegde openbare vergadering sprak de heer Edo Fimmen, secretaris der Internationale Federatie van Transportarbeiders over: „De Strijd der Arbeidersbeweging in Mexico". De zaal was slechts matig bezet. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer G. Klimp, was het woord aan den heer Fimmen, die begon met er op te wijzen, dat over Mexico van vele zijden een lastercampagne is op touw gezet. Het is der halve niet te verwonderen, dat een groot ge deelte van ons land en ook van andere na ties van meening zijn, dat Mexico een bar- baarsch land is. Spreker zegt dat hij ge durende zijn verblijf in Mexico met eigen oogen heeft kunnen zien. wat er van al de berichten waar is. Hij gaf een uiteenzetting van de geschiedenis van Mexico sedert de komst van Cortes in 1516. De eerste blanken werden door de Indianen in Mexico als af gevaardigden der goden beschouwd. Hieraan is het dan ook toe te schrijven, dat het mo gelijk is geweest, dat 300 Spanjaarden in drie jaren een land met eenige millioenen inwo ners hebben kunnen veroveren. De avontu riers hadden het gemunt op het goud en het zilver van den Mexicaanschen bodem. De Indiaan betaalde die schatten met zijn ar beid, zijn bloed en zijn leven. In 1811 wist Mexico zich van de Spaansche overheer- sching te bevrijden. Van dien tijd werden de Indianen uitgebuit ten bate van de grond bezitters in het eigen land. Benito Juarez slaagde er in, Mexico te maken tot een volks staat. Hij gaf aan het land een democrati sche grondwet. De kerk stelde zich tegen over deze volksregeering. De regeering van Juarez duurde tot 1866. Generaal Porfirio Diaz maakte een einde aan de democratie in Mexico. De Mexicaansche boer, de „peon" werd op de meest ergerlijke wijze onderdrukt. Tot 1917 volgde de eene revolutie op de an der. Generaal Obregon herstelde de demo cratie met behulp van de arbeiderbataillons. Van dat oogenblik af begint de geschiedenis van het herboren Mexico, ook van de laster campagne. Wat er over godsdienstvervolgingen verteld wordt, heeft zijn oorzaak in de toepassing van de grondwet, volgens welke alles wat er op of in den bodem is, aan den staat be hoort en kerken geen bezittingen mogen hebben. Sedert de regeering van Calles is men bezig aan het groot grondbezit een ein de te maken door onteigening. Er waren grootgrondbezitters, die 2 mil- lioeu HJL grond bezaten. De onteigende gronden worden aan de boeren in bruikleen gegeven. De bezittende klasse is deze regee ring niet welgezind en doet derhalve al het mogelijke, om het publiek tegen de regee ring op te zetten. BEVERWIJK Rijwielpomp, jasje, huissleutel, beursje (al- pacca). ZANDVOORT HET EERSTE LUSTRUM. Op 4 en 5 April a.s. wordt door den Ker- kelijken Kring „Godsdienstig Leven" onder afdeeling van den Protestantenbond het eer ste lustrum gevierd in het gebouw in de Brugstraat. Ds. A. K. STRAATSMA. Men schrijft ons: Door Ds. A. K. Straatsma, Herv. predikant alhier is, zooals onze lezers weten, het op hem uitgebracht beroep naar 's-Graven- hage aangenomen. Zij die meer in 't bijzon der met hem in aanraking kwamen, weten welk een strijd door hem is gestreden om een besluit te nemen. La de ruim 4 jaar, die ds. Straatsma alhier arbeidde, heeft hij niet minder dan 9 maal een beroep van de hand gewezen, waarbij van gemeenten even groot als 's-Graven- hage en gezien deze handelingen, mochten de teleurgestelde gemeentenaren dan ook vertrouwen dat ook ditmaal de kans groot was om den algemeen geachten herder en leeraar te behouden. Ds. Straatsma heeft op velerlei gebied zoo wel geestelijke als stoffelijke belangen in Zandvoort behartigd. Eenvoudig en nederig van aard was hij steeds bereid met raad en daad bij te staan een ieder die zulks ver zocht. Eenvoudig en sober was steeds zijn betoogtrant, zoowel op den kansel als in 't openbaar. De door hem georganiseerde le zingen in „Ons Huis" waren een ongekend genot en tintelden van humor, zoowel als van innerlijk geestesleven, al naar gelang hij zijn voordracht had ingekleed. Maar niet alleen als redenaar is Ds. Straatsma in den lande bekend, doch ook als schrijver. Talrijke werken zijn van zijn hand verschenen en aan talrijke bladen op geestelijk gebied was hij verbonden. Van zijn hand verschenen behalve een bundel meditaties, o.a. een roman getiteld: „Blydschap in den Hemel", „Late lente", en een tooneelstuk „Het geweten". Het heengaan van Ds. Straatsma, wordt daarom algemeen betreurd, al billijken de gemeentenaren zeer zeker de redenen die hem tot dit besluit leidden. HAARLEMMERMEER AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een dubbel winkelhuis voor re kening van den heer J. H. Nieuwenhuls (ar chitect C. van Damme te Hoofddorp) is als volgt: J. Buis, Heemstede 13427. fa. Vink en Van Duin, Noordwijk 13920. Gebr. Botbi.il, Heemstede 13290. I. J. Berndes, Zandvoort 12220. Bern. de Vries. Lisse 1C400. E. Schuit, Hillegom 9790. De gunnng is aangehouden in afwachting INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Jndien er, door be leggingen of door zakenbezwaren ver bonden zijn aan het vrijmaken van de noodige contanten voor de aanschaffing van een automobiel, zou het ons een genoegen zijn U onze eigen termijn betaling scondities voor te leggen. Deze zijn zóó voordeelig gesteld, dat het loont zijn kapitaal goed belegd te houden en ons de minimale rente te vergoeden, die wij voor crediee- levering berekenen. Knipt deze annonce uit en zendt ze ons onder enveloppe met naam en adres. U ontvangt dan omgaand tarief en Inlichtingen. RV. AUTOMOBILES C1TROÉN AMSTERDAM Weteringschans 81-89 der bouwvergunning. GEMEENTERAAD EEN NIEUWE TWEEDE OPENBARE LAGERE SCHOOL IN ZWANENBURG. De Raad van deze gemeente kwam Vrijdag middag in openbare vergadering bijeen. Voor zitter de burgemeester Mr. A. Slob. Afwezig do heeren Blom, Gerritse en Scheffer. Gelezen werd een adres namens de bonds- federatie van de S.D.A.P. alhier inzake heij verleenen van een extra bijslag uit de werk- loosheidskassen. Besloten werd te ben'chten, dat B. en W. op den reeds ingeslagen weg zullen voortgaan en zoolang de omstan digheden daartoe aanleiding geven aan hen die krachtens de vastgestelde steunrege ling steun ontvangen en naar gelang ook van de getalsterkte der kinderen, voorloopig nog een extra bijslag zullen geven. Tot lid van de commissie voor den woning bouw werd in de vacature-Blom benoemd do heer P. C. de Zeeuw. Het verzoek van mej. Antje Langereis, we duwe Legel om eervol ontslag als conciergd in het raadhuis werd aangehouden. Goedgekeurd eenwijziging van de verordening tot aanwijzing van stemlokalen ïn dier voege dat in plaats van een lokaal van de oude openbare school aan den Hoofdweg te Hoofd dorp thans werd aangewezen een lokaal van de nieuwe openbare school aan den Kruis weg aldaar. Besloten werd van den Staat der Neder landen voor de berging van materialen enz, een langs den Hoofdweg nabij het fort Hoofd dorp gelegen perceel weiland en boomgaard ter grootte van een derde hectare te huren voor den tijd van zes jaren voor den prijs van f 75 per jaar. Hierop kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot het instellen van beroep bij de Kroon tegen de beslissing van Gedeputeer. de Staten op het bezwaarschrift van het be stuur der vereeniging voor gereformeerd schoolonderwijs te Haarlemmermeer (Oostzij de) betreffende de beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van nieuwe ban ken. Na eenige discussie werd door den heer- Van Wijk een motie voorgesteld, waarbij hij voorstelde te besluiten met het o^g op den te korten termijn nog overleg vóór het ver strijken van den wettelijken beroepstermijn te doen plaats vinden en B. en W. te racch- tigen bij de Kroon van de ter zake door Ge deputeerde Staten genomen beslissing in hoogpr beroep te gaan, onder uitdrukkelijke verklaring dat hij met een initiatief-voorstel tot intrekking van dit besluit zal komen wanneer door het dagelijksch bestuur niet alles wordt in het werk gesteld om samen werking binnen redelijken tijd alsnog te doen plaats vinden. Inzake den voorgenomen bouw, van een nieuwe school te Zwanenburg nabij Halfweg stelde de voorzitter namens B. en W. voor: a. te stichten in het dorp Zwanenburg een tweede schoolgebouw om te dienen voor openbaar lager onderwijs; b. daarvoor te be stemmen een gedeelte van den aan te koo- pen grond, gelegen langs de Esschenlaan en de geprojecteerde verlengde Wilgenlaan en c. B. en W. te machtigen om de voorberei dende maatregelen te verrichten tot uitvoe ring van dit plan. In dit plan zal dan tevens begrepen zijn een gymnastieklokaal. Het sub a en c voor gestelde werd goedgekeurd, terwijl wat sub b. betreft, werd besloten dit nog aan te hou den. DE OMSLAG VAN DEN HA ARLEMMER- MEERPOLDER. Het kohier van den omslag van de Polder- lasten van den Haarlemmermeerpolder voor het dienstjaar 1929 wijst aan 17.528 H.A. 1 A. 55 c.A. met een totaal bedrag aan omslagen van 368.088.87. ZENDINGSFILM In de Hervormde kerk te Hoofddorp zal op Vrijdag a.s. de groote zendingsfilm worden vertoord. De geheele vertooning zal staan onder lei ding van Ds. Salverda. POLDERVERKIEZING. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer Jhr. Mr. B. C. van Merlen, werd tot Heemraad van den Haarlemmer meerpolder benoemd de heer C. M. Verkuijl.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10