PIP! NEDERLAND.ZWITSERLAND (3-2) WM QNZ! Een magere zege met een luchtje er aan. Een tegenpartij met groote gebreken. En een oranje-schijn die valsch was. Van Nellen binnen het kwartier uitgeschakeld. Drie Zwitsers scoorden en Zwitserland ver loor toch. Buitengewoon werk van Sechehaye. Het was al dagen voor den wedstrijd Nederland—Zwitserland bekend, dat het maar magertjes ging met den plaatsverkoop. De oranjeploeg zag er op papier niet zeer in drukwekkend uit, de Zwitsers hebben hun krachtreputatie van 1924 al eenige jaren overleefd en de wedstrijden tusschen de beide landen plegen met onverstoorbare regelmaat te eindigen in een overwinning voor de „thuisclub". Maar de Zondagochtendzon schijnt de Amsterdammers tot enthousiasme geïnspireerd te hebben, want het was al vroeg erg druk aan de Stad ion loketten en toen.de wedstrijd begon waren er, met name in de eeretribune en Marathontribune nog wel gapingen te bespeuren, maar wij waren toch zeker 25000 man en vrouw sterk om het treffen te aanschouwen. Het voorspel zal ik u maar besparen, want dat kent u nu langzamerhand wel. Denis, dien wij, naar ik vrees, wel voor goed uit de nationale ploeg zullen moeten missen wist steeds, zoo niet den wedstrijd, dan toch den opgooi voor Nederland te winnen, maar zijn opvolger van Kol heeft daar niet zoo'n handje van. Hij raadde op dezen middag mis cn Nederland moest tegen de zon in begin nen. Van der Meulen, die gekleed, neen ge- tóoid, was met een nieuwe helblauwe trui van ontegenzeggelijke bekoring, zette dus zijn pefclooze klep op en na deze plechtigheid gin gen de elftallen als volgt tegenover elkaar staan: Nederland: v. d- Meulen, Van Zwieteren, Van Kol, Van Dolder, Halle, Van HeeJ Gerritse, Tap, Bakhuys, Barendregt, Van v. Nellen.. 1 Zwitserland: Grimm, Abegglen ni, Barrière, Weiier I, Fassler, Fasson, Heinrich, Geser, Ramseyer, Wiedmer, Séchehaye. En toen begon het. Kalmpjes, zonder eenig Verband zooals het altijd begint, maar dade lijk met flinke snelheid. Er was lente in de lucht, het zonnetje scheen zoo vroolijk, was geen wind en de bal zag er versch licht uit, de omstandigheden noodden tot huppelen als lammetjes in de wei, of voet ballers op een kaal gTasveld, wat slechts tot beperkte hoogte hetzelfde is. Als ik me ^ens op het gevaarlijke terrein der paradoxen mag wagen, zou ik zeggen, dat er verwach ting in de lucht zat, omdat er niets verwacht werd. Deze nieuwste oranjeploeg, met meet debutanten, dan wij bij elkaar plegen te zien, had zoo kortgeleden nog een smadelijke ne derlaag geleden tegen een Rot terdamsch elf tal, dat er inderdaad niets van verwacht werd, maar aan den anderen kant; geeft het optreden van vier nieuwelingen je de hoop, dat er althans één verrassing b.ij zal zijn. Zou Halle nu eindelijk de langvermcide spil blij ken te zijn, of Barendregt een bezield leider van de voorhoede; zou van Zwieteren ons Denis kunnen doen vergeten? Ach, ach, ik kom er straks vanzelf wel aan toe, als u nog even geduld wilt hebben. Tap weet het eerst den bal over de Zwit- sersche achterlijn te werken, zij het niet tusschen de palen, maar v. d. Meulen moet het eerst een schot behandelen. Hij warmt er zijn handen op solide wijze aan. Bakhuys loopt na een paar minuten al te hinken, maar herstelt zich heel gauw. Hij, is in bot sing geweest met Wiedmer, een zeer forsch gebouwd speler, die een paar minuten later Van Nellen op wel wat al te heftige wijze bejegent, waardoor deze blijft liggen en naar de lijn wordt gedragen. Spoedig blijkt, dat hij niet kan doorgaan en van der Zalm, een der reserves, draagt hem het halve, terrein rond naar de kleedkamer, terwijl Smeets Van Nellen's plaats inneemt. Dit heeft eenige wijziging in de voorhoede tengevolge. Tap wordt linksbuiten, Smeets gaat op Tap's plaats. De Zwitsers hebben intusschen een paar krachtige aanvallen gewaagd, bij een waarvan v. d. Meulen ver uitloopende moet y^egstompen. Dan zien we Tap ook even strompelen en "Wleomer, die het speciaal op linksbuiten spelers schijnt te hebben voorzien krijgt een waarschuwing en een vrijen schop tegen Elch. Nederland is in deze eerste periode veel in den aanval en de voorhoede vertoont af en toe heel goed samenspel. Smeets geeft eens aan Bakhuys, die het met een schot probeert, dat Sechehaye onschadelijk maakt met een mooien hoogen vang. En even daarna lossen Tap en Van Heel beiden gevaarlijke schoten. Nederland is sterker en je moet oppassen dat je geen al te geflatteerden indruk van het spel der onzen krijgt. Want dit Zwitser- sche elftal heeft een zeer groote fout, die ook het Nederlandsche sinds jaar en dag aankleeft cn welker overwinning den Belgen zoo gevreesd maakt. Er wordt lang' niet ge noeg „op den bal gezeten". De voorhoede combineert af en toe goed, de beide backs zijn forsch en betrouwbaar, Sechehaye be wijst reeds vroeg, dat hij een doelman van bijzondere klasse is, maar het Latijnsche élan ontbreekt bij de bergbewoners en de ïniddenlinie is bovendien bepaald zwak. Met een plotselinge beweging mankt Ba rendregt zich los en zendt van eenige meters afstand een kogel op het doel, die via kee pershanden over de lat gaat. Deze kracht- prestatie van Zwitserland's keeper was meer geluk dan wijsheid, maar je gunt het hem, omdat hij zooveel werk te doen krijgt en zich daar zoo uitstekend van kwijt. Aan de andere zijde ziet het er, na 25 mi nuten spelen even hachelijk uit, als v. d. Meulen meters ver uit zijn doel gebrekkig wegwerkt en een toesnellende Zwitser op een verlaten doel kan mikken. Maar niet elke Zwitser Is een Wilhelm Teil en de bal gaat naast. Aan den overkant richt Tap heel wat beter met een scherp schuin schot dat Seche haye nog maar net tot corner kan verwer ken. Deze levert niets op, wat maar goed was, want Tap stond, toen hij schoot, zeer gedecideerd buitenspel. Het zou trouwens later in 'den wedstrijd nog nïeermalen blij ken, dat deze blonde Deensche scheidsrech ter, prettig eu rustig in zijn optreden, niet veel kijk had op den bulten spelregel en wat hij hierin tekort floot, ruimschoots ophaalde met een wat overdreven Uitdeeling van vrije i schoppen. Tap voelt zich blijkbaar behagelijk op den linkervleugel. Hij is telkens gevaarlijk. En Gerritse valt. mee. Hij doet zeer handige din gen, hoewel hij teveel naar binnen loopt, een kwaal, die veel vleugelspelers hebben en die niet alleen het spel ophoudt, maar de an dere voorhoedespelers licht in de war brengt en tot buitenspel-overtredingen leidt. Halle doet goede dingen, zij het teveel uit sluitend verdedigend. Zijn vertooning wijst op gemis aan zelfvertrouwen, maar dit kan miss'chlen op den duur verholpen worden. Een vodst als spil is hij totnutoe zeker nog niet. Bakhuys doet erg zijn best en zal mis schien een goed nationaal middenvoor wor den. Hij heeft wat veel neiging naar het ho rizontale, waarmee ik bedoel, dat hij te vaak valt. Van Barendregt valt in dit stadium niet veel anders te zeggen dan dat je af en toe merkt, dat hij ook meespeelt. Hij en van Zwieteren zijn in dit milieu te eenenmale onvoldoende. Als nog 6 minuten ons van de pauze schei den. vloeit plotseling, figuurlijk gesproken gelukkig, het eerste bloed. Ramseyer, in het nauw gedreven door Bakhuys, speelt te hard op Sechehaye terug en deze, verrast, kan den bal slechts half stoppen, die op hatelijke wij ze over de doellijn huppelt. Zoo kemt oranje op wat onbevredigende wijze aan de leiding. Het publiek, uitgaando van de ongetwijfeld juiste stelling, dat een goal een goal is, toont zich echter zeer dankbaar en roert zich nu wat krachtiger. En ziet, drie minuten later slaagt Bakhuys erin, te toonen, dat hij het zonder hulp van de tegenpartij ook nog wel kan en met een waarlijk prachtigen omhaal maakt hij er 20 van. Ook nu raakte Seche haye den bal nog wel, maar niet voldoende om het schot te keeren. Dit was werkelijk een zeer mooi doelpunt en een mooie lauwer om op te gaan rusten. De tweede acte is in den aanvang weinig Interessant. Nederland is het meest in den aanval. Bakhuys lost eenige schoten en Tap laat zich door de ver opdringende Zwitser- sche backs buitensper zetten. Aan de andere zijde onderneemt Grimm in afschuwelijke buitenspelpositie een ren, waaruit een voor zet geboren wordt, die echter hopeloos wordt gemist. Gerritse en Tap gaan er niet beter op spelen, maar Halle komt er meer in. Bak huys krijgt een mooie schietkans, maar zijn keihard schot is iets te hoog. Dan vergroot na 14 minuten spelen Van Kol de score uit een strafschop. Gerritse heeft een hoog schot op doel gelost, zoo hoog dat Sechehaye er niet bij kan en Wiedmer zich eraan „ver grijpt". De zaak lijkt nu wel bekeken. Er was ze ker niemand in het Stadion die den Zwitsers nog' eenige kans gaf en het publiek blijft erg lauw. Van der Meulen redt dan schitterend een van vlakbij door Weiier afgevuurd schot, en Sechehaye doet het Iiem na met-een netten omhaal van Barendregt, Smeets,. die. al heel weinig heeft gepresteerd, lost zoowaar ook een gevaarlijk schot, maar de doclverdedigêr is weer op zijn post en weert zich geducht in de heftige doelschermutsellng, die hier het gevolg van is. Wij vragen ons juist af, of Nederland er ditmaal weer eens 50 van zal weten te maken, als Abegglen III alleen voor v. d. Meulen komt. Onze doelman loopt uit, de Zwitser schiet en het is eensklaps 31, na 20 -minuten spélen. Dit succes bezielt den Zwitsers, met nieu wen moed. Sechehaye is blijktjaar vastbeslo ten, dat er aan zijn kant ge.en bal meer door zal komen. Hij vangt, grabbelt, stompt, dat het een lust is. En na een half utir zet Fassler voor, Grimm vangt den bal ineyens op en het is 32. Zoo komt er zoowaar te elfder ure nog spanning in het gevaL Verscheidene oranjespeJers geven een indruk van ver moeidheid en de gasten weren zich met den moed der wanhoop. Tap onderscheidt zich door een venijnig vliegend schot, dat juist langs het doel suist en gaandeweg komt Ne derland weer in de meerderheid. Er wordt veel geschoten en niet slecht ook. De Zwit sers gunnen onzen mannen daarvoor tijd genoeg, maar Sechehaye is nu eenmaal be sloten en een paar minuten voor tijd grab belt hij zelfs nog een schitterend schot van Tap uit den bovenhoek. Zoo komen wij aan de laatste minuten en tenslotte aan de laat ste seconden met afwisselend Nederlandsche en Zwltsersche pogingen, die op niets uitloo- pen. Als scheidsrechter Otto Remke een eind maakt aan het geval, heeft Nederland een zeer magere zege behaalde, die een beetje een nasmaakje heeft doordat een der punten door de gasten in eigen doel werd gescoord en een ander uit een strafschop ter wereld kwam. De meeste spelers noemden wij reeds, van de overigen zij nog vermeld dat de be proefde krachten v- d. Meulen, van Heel en van Kol de verwachtingen niet beschaamden en dat van Dolder beslist onvoldoende spel met goede oogenblikken afwisselde. Het ge heel was af en toe aardig om te zien, maar het geoefend oog zag wel door den schoo- uen schijn heen. Want deze tegenpartij was wel heel zwak en door hot afgelasten van den wedstrijd BelgiëNederland worden wij zeker niet van een zege beroofd. Fraai succes van Stormvogels in Schie dam. E. D. O. ih Den Haag door H. V. V. geslagen. R. C. H. stelt zich geheel in veiligheid. P.S.V. bijna kampioen van AJdeeling IV. Be Quick neemt in AJdeeling V de leiding. Haarlem wint voor de tweede maal van Bloemendaal. Gevoelige nederlaag van D. E. C. tegen Zandvoort. De 250ste wedstrijd van Schindeler U. V. V—R. C. H. (4—5) Het is al minstens tien minuten over twee, als de volgende elftallen den strijd aan vangen: U. V. V. Balt. Smelt, van de Pavert. Pagee, van Doorn, Wilkes, Vafl Dillen, Slingelandt, van Reenen, Kan, Oosting. R. C. h.: Brugman, Verkerk, Roelfsema, van de Werve, Hanse Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. R. C. H. trapt af, doch reeds aanstonds ls U. V. V. op weg naar het R. C. H.-doel, waai de achterhoede de eerste aanvallen weet af te slaan. Het is weer een razend tempo, waarin begonnen wordt, doch spoedig is het Balt, die een ware vuurdoop ondergaat. Hij houdt zich inmiddels goed staande, totdat Brugman uit een goed door Ruis aangege ven bal met een zeer hard schot het eerste doelpunt voor R. C, H. ter wereld brengt. (01). Dan is het Kos, die een mooi staaltje keepen laat zien, door een hard schot van van Reenen tot corner te verwerken. Scho ten van Roelfsema en Van de Werve hebben dan geen succes, terwijl het Van Reenen ge lukt om uit een scrimmage met een kopbal gelijk te maken (1—1). Vervolgens moet Kos ten tweeden male vissehen als hij een hoo gen voorzet van Van Dillen over de doellijn laat vallen. R. C. H. doet er een schepje op; het U. V. V.-doel beleeft weer angstige momenten. Verkerk laat heel tactisch een bal voor Roelf sema loopen en met een hard schot brengt deze de partijen op gelijken voet (22). De spanning bereikt daardoor het hoogte punt; aan beide zijden wordt hard gewerkt om de leiding te hernemen, hetgeen aan R. C. H. door Roelfsema gelukt, als deze den bal met een boogschot over Balt heen werkt. Even vóór de rust moet dan gestopt wor den voor Van de Werve, die het veld verlaat, waarna het spoedig rusten is. Bij de hervatting komt R. C. H. in gewij zigde opstelling terug; Van de Werve is ver vangen door De Vos, die op de plaats van Geutskens gaat spelen, terwijl deze laatste rechtsbinnen staat. R. C. H. is het eerst aan het woord. Wel iswaar* hinkt Hanse maar een beetje mee; het moet nu hoofdzakelijk van links komen. Verkerk wérkt ontzettend hard, waardoor het evenwicht nagenoeg hersteld wordt. Al spoedig heeft Geutskens een kans tot scoren, doch Balt belet hem dit moedig. Roelfsema doet het beter als hij een pass van Verkerk benut en dus den stand op 2—4 brengt. Als Roelfsema dan nog een voorzet van Bi-ugman In het door Balt verlaten doel trapt lijkt het alsof het met U. V. V. gedaan zal zijn. Niets is echter minder waar. De Utrech tenaren weten van geen opgeven en als zij wegens hands 'n vrijen trap op den rand van het strafschopgebied te nemen krijgen, wordt.deze in een doelpunt omgezet, ondanks hevige protesten van" R. C. H.-zijde wegens hinderen van den keeper- Dat geeft nog meer moed in de geblokte gelederen en als van rechts een hooge voor zet komt voor het R. .ie. H.-doei rolt daaruit de bal. zonder, aangeraakt .te .zijn. In het R. G. H.-net. Het Iaat zich hooren dat de resteerende minuten (er waren toen nog ongeveer vijf minuten te spelen) in de grootste spanning verliepen. Van Reenen kwam nog eens al leen voor Kas; deze wist het gevaar af te wenden, doch nogmaals ontstond een hache lijke situatie voor het doel van R. C. H„ waar bij Kos nogmaals het gevaar bezwoer. Als dan het einde aangekondigd wordt, heeft R. C. H. verdiend gewonnen en zich boven dien volkomen in veiligheid gesteld. Ned. Voetbalbond. De Uitslagen. Afdeeling i. Eerste klasse. HermesStormvogels U. V. v.—R. c. H. 2e klasse A. Alcm. VictrixZeeburgia H. R. C—A. F. C. West FrisiaHollandia Z. V. V— W. F. C. Tweede klasse B. Baarn—V. V. A. HaarlemBloemendaal H. V. C—B. F. C. Zandvoort—d. E. c. Spartaan—Velox 3e klasse C. KennemersWatergraafsmeer KinheimAmstel Z. R. C.—O. V. V. O. 3de klasse D. Alphen—E. H. S. L. F. C.Hillinen SchotenScheveningen U. V. S—T. H. B. Vierde klasse B. HalfwegDe Volewijckers Zeemeeuwen8. C. A,. A. D. W.—SwLft Reserve le klasse. A. F. C, 2Spartaan 2 Ajax 2Stormvogels 2 E. D. O. 2—Blauw Wit 2 Z. F. C. 2—H. F. C. 2 Reserve tweede klasse A. Ajax 3Alcm. Victrix 2 Hollandia 2—Blauw Wit 3 K- F. C. 2—Haarlem 2 V. V. A. 2—A. F. C. 3 2—2 4—5 4—2 1—1 1—4 2—1 2—6 5—2 0—1 3—1 uitgesteld 0—3 1—0 2—3 2-6 5—1 1—3 4—1 1—3 2—0 2—3 3—6 6—5 1—1 5—0 AFDEELING II. Eerste klasse: D. F. C.—Z. F. C. H. V. V.E. D. O. Excelsior—Blauw Wit Tweede klasse A: UnitasB. M. T. V. I. O. S.Overmaas- XerxesO. D. S. Tweede klasse B: C. V. V—S. V. V. GoudaFortuna NeptunusHercules R. F. C S. V. W. Steeds HoogerMerwede Reserve eerste klasse: D. H. C. 2—U. V. V. 2 Fc.ijenoord 2—C. V. V. 2 H. B. S. 2Xerxes 2 Sparta 2—V. O. C- 2 1—2 2—4 uitgesteld 2-4 3—6 2—1 3—1 4—0 0—3 2—1 2—4 4—3 6—1 3—4 5—4 54 4—3 1—1 7—3 H. V. V—E. D. O. (2—1) Wel was het Zondag nog geen lente, maar het weer was toch zeker wel als een voorbo de daarvan t.e beschouwen. Bleek de natuur te ontwaken, dit was ook het geval met H. V. V., die E. D. O. met een verdiende-nederlaag huiswaarts zond. Ofschoon er van het spél van H. V. V. niet veel bekoring uitging, zat er toch pit in. Uit alles bleek de wil om te winnen. Jammer was het voor Kuil, die het grootste struikelblok was voor de H. V. V.-voorhoede, dat hij juist de oorzaak was van de H. V. V.- overwinning. Een onnoodig handsgeval gaf Jansen de gelegenheid om de score te openen. De volgende elftallen stellen zich op: h. V. V.: Rekker, Abbendanon, Neurenberg, Sandberg, Roelsema, Eschauzer, Sriouck Hurgonje, Pasteur Jr., Pasteur. M. Jansen, Vis. E. D. O. H. Oomen, J. L. Perukel Steffens, H. Swart, C. v. d. Hurk, C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perukel, J. v. d. Laan, Kuil, De Kiefte. E. D. O. heeft het voordeel van de zon; zij opent het spel. De aanval die met een ver schot besloten wordt, heeft geen succes. H. V. V. is iets gevaarlijker, maar de E. D. O.-achterhoede heeft er voorloopig geen moeite mee. De E. D. O.'ers beginnen iets beter te spe len; er wordt soms aardig gecombineerd, maar tevergeefs wacht men op het. beslis sende schot. De H. V. V.-achterhoede, die ons niet onpasseerbaar lijkt, kan steeds in grijpen. H. V. V., die zich bewust is van wat er voor haar op het spel staat, laat zich niet onbetuigd: de aanvallen, geleid door haar vleueelsoelers. brengen de E. D. O.-achter- hoede meermalen in het nauw. Vis krijgt last van eèn onwillige knie; hij wordt vervane-en door v. d. Bosch, die de bmnenrechtsplaats inneemt. Pasteur neemt de vleugelplaats van Vis ln. TL V. V. begint ook in kort spel te verval len de achterhoeden hebbensteeds gele- eenheid om in te grijDen. Slechts enkele keeren wordt er een aanval met lang spel opgezet, wat bijna- steeds gevaar 'voor een der doelen oplevert, maar vooral van E. D. O. zijde vervalt men spoedig weer in het ge treuzel. Rust breekt aan met blanken stand. De tweede helft vangt aan met een heftie- aanvalsspel van H. V. V.; de E. D. O.-ach- terhoede wordt geducht aan het werk gezet; Kuil is uitstekend in vorm; bijgestaan door J. v. d. Laan, maakt hij het H. V. V. niet gemakkelijk. Er wordt bijna geen gelegen heid gegeven om een schot te lossen. De E. D. o.-voorhoede brengt totaal geen opluchting en schijnt ingeslapen te zijn. Jansen, de bekende schutter van H. V. V., kan bi,jna geen goed schot lossen. En vriie trap voor H. V. V., gegeven, om dat De Kiefte te ver met den bal wandelt he°ft geen succes. Eindelijk komt voor H. V. V. het zoo zeer verdiende doelpunt, als Jansen een penalty weeens hands van Kuil in een doelpunt om zet (10). -- De E; D. O.-voorhoede blijft, machtelon- totdat onverwacht Dinkla uit een corner _deJ?elijkmaker Ian§s Rekker kopt Ij- De spanning. die ér den geheel en wedstrijd nog niet was. komt er thans in. Een prachtige aanval van den H.- V. V.- rechtervleugel wordt gesloten met een schot van v. d. Bosch, dat net over gaat. Op mooie wijze neemt H. V. V. de leiding om deze niet meer af te staan, als Jansen een voorzet in eens langs De Kiefte jaagt (2-,1). Nu begint E. D. O. er alles oo te zetten! !aat,; en als de heer Tetzner tijd fluit, heeft H V. V. de punten binnen. AFDEELING Hl Eerste klasse. VitesseWageningen A. G. O. V. V.Ensch. Boys Enschedé—Heracles Tubantia—Robur et Velocitas AFDEELING IV. Eerste klasse. P. S. V.Eindhoven N. O. A. D^—Wilhelmina Roermond—N. A. C. L. O. N. G. A.Willem II b. V. V.—M. V. V. AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickG. V. V. Leeuwarden—Velocitas AlcidesVeenöam W. V. V.Friesland Achilles—G. V. A. V. Ranglijstjes. AFDEELING I Eerste klasse: 2—2 7—3 3—2 2—4 3—1 5-3 5—2 2—4 4—2 9—1 0—7 3—3 2—4 uitgesteld V. u. c. gesp, grew. gel. verl. v. teg. pt. 13 7 3 3 17 40—34 a. a o. 12 7 2 3 16 31—18 Hilversum 15 7 2 6 16 36-r-40 Sparta 11 6 3 2 15 34—18 Hermes 13 6 3 4 15 37-^36 R. o: H. 13 7 l 5 15 33^-34 H. F. C. 13 5 4 4 14 27—24 Ajax 13 3 2 8 8 26—33 Stormvogels 14 3 2 9 8 21—30 U. V. V. 13 2 2 9 6 29—47 Tweede Klasse B. D.E.C. 17 11 2 4 24 54—22 Haarlem 15 3 4 3 20 50—37 Spartaan 16 9 2 5 20 39—32 H.V. O. 18 8 4 6 20 43—50 Zandvoort 17 7 5 5 19 39—39 Bloemendaal 16 6 2 8 14 36—42 Baarn 17 6 2 9 14 31—47 Velox 16 5 3 8 13 39—39 B.F.C. 16 5 1 9 11 30—36 V.VJL 15 2 3 10 7 25—42 Reserve tweede k asse A. Ale. Victr. n 12 9 0 3 18 44—20 Blauw Wit Hl 11 7 2 2 16 38—16 Haarlem n 8 7 1 0 15 4311 Ajax Hl 11 3 3 5 9 20—29 K. F. C. II 9 3 1 5 7 27—28 V. V. A. II 10 3* 0 7 6 1934 Hollandia n 9 2 0 7- 4 14—44 A, C. Hl 8 1 X .5 3 15—41 HermesStormvogels (22) De elftallen waren als volgt: Hermes: Jousma, de Bruyn, Engering, Scheffers, den Hoed., Boon, Goumare, Brormeman, Van Es, v. d. Griendt, Nolct. Stormvogels Boekelaar, Kuikens. Wey, Wijnkoop, de Jonge, v. cl. Velde, Haak, Effern, Koster, Walst, Thijssen. Al spoedig na het begin krijgt v. d. Griendt een goede kans, doch door tactisch afhouden van Koster kan Thijssen ingrijpen. Dan trekt Stormvogels er tusschen uit. Boekelaar zet fraai voor het doel, waarna Wey net naast plaatst. Direct hierna weer een Stormvogels- aanval. Wey plaatst keurig naar Kuikens, aan wien een mooie kans ontnomen wordt door buitenspel. Het spel is ongeveer vijf minuten oud, als v. d. Griendt netjes om Walst heendraait en met een overigens wel houdbaar schot Thijssen passeert (10). De Stormvogels geven het niet op, maar hebben het geducht met het veld te kwaad. Hermes voelt zich er beter op thuis; Thijs sen moet dan ook keer op keer ingrijpen, waarbij hij eens op bijzondere wijze zijn doel voor een doorboring behoed ziet. Maar ook Jousma heeft geluk als Haak tegen den paal schiet. Er is ongeveer een kwartier gespeeld, als de Storm*vogels-linkerwing een mooien aan val opzet. Van der Velde dringt mee naar voren en smaakt het genoegen Jousma te passeeren (11). De Stormvogels gaan steeds beter spelen. Hét combineeren gelukt soms wonder goed. Bij Hermes hebben de buitenspelers nog al eens vrij spel. Bij een dier gelegenheden zet Goumare keurig voor, doch Thijssen redt schitterend. Na 25 minuten spelen doet De Jonge goecl werk na een mooien center van Wijnkoop. Hij ziet zijn schot gestopt, doch dii'ect hierop schiet Kuikens in (12). Hermes gooit er nu een -schepje op. De Stormvogels-defensie staat echter pal en vooral v. d. Velde speelt als in zijn besten tijd. Toch zou Hermes gelijk gemaakt heb ben, als Haak niet op schitterende wijze de taak van Thijssen had over genomen. Tegen de rust krijgt Haak op grooten af stand den bal vrij. Hij lost een enormèn kogel, die net over de lat gaat. Direct hierop schiet Wey hard tégen dén op den grond liggenden keeper aan. Rust 12. Na de rust valt Hermes aanstonds verwoed aan en weet direct een tweetal corners te forceeren. Na één dezer weet Thijssen op solide wijze een doelpunt tevoorkomen, wat hij direct hierop herhaalt. Zes minuten, na de hervatting moet hij echter zwichten voor een schot van Bronneman (2—2). Onmiddellijk na den aftrap dringt Haak door de Hermes-cLefensie. Juist, als hij 'zal schieten ontneemt Kuikens hem de kans. Goed werk van De Jonge bréngt hem' itp'b vlak voor Jousma,, doch zijn -schoot gaat rakeling langs den paal. - Na een missen van Engering krijgt Wey een mooie kans. In plaats van té" sóhTefcert tracht hij echter De Bruvn te passeeren; dit wordt- hem noodlottig. Haak brengt vervol gens denbal tot in den doeliaond, 'maar hij wordt gehaakt, wat Kapteyn niet bestraft. In deze periode had Stormvogels zeker een doelpunt verdiend Een kwartier vóór hét einde komt Hermes sterk opzetten. Kranig wordt er echter door de Vogels verdedigd. Vooral Haak en v. d. Velde vallen op. Gelukkig brengt de voor hoede af en toe opluchting, doch zij is niet meer gevaarlijk voor liet doel. Het einde brengt een gelijk spel. Blauw Wit 14 8 3 3 19 33—23 Feijenoord 11 8 2 1 18 43—22 E. D. O. 14 7 2 5 16 36—24 't Gooi 12 6 1 5 13 32—24 V. S. V. 14 4 5 5 13 27—30 D. F. C. 14 6 1 7 13 36—43 H. B. S. 13 4 3 6 11 os "O Z. F. C. 14 4 3 7 11 3033 H. V. V. 13 4 2 7 10 30—36 Excelsior 13 3 2 8 8 24—51 AFDEELING II Eerste klasse; gesp. géw. gel. verl. pnt. v. fceg. AFDEELING Hl Eerste klasse. Go Ahead 12 9 2 I 20 40—15 A. G. O. V. V. 12 8 1 3 17 35—25 Z. A. C. 11 8 0 3 16 31—18 Enschede 11 6 0 5 12 28—^26 Rob. et Vel. 12 3 4 5 10 23—34 Wageningen 11 4 1 6 9 22—32 Vitesse 12 3 3 6 9 30—32 Tubantia 10 4 0 6 8 22—30 Ensch. Boys 12 3 1 8 7 21—35 Heracles U 2 2 7 6 24—20 AFDEELING IV Eerste klasse. P. S. V. 13 11 2 0 24 £417 Willem n 12 6 4 2 16 36—22 N. A. C. 11 6 1 4 13 33—36 M. V. V. 12 6 0 6 12 28—23 Roermond 12 5 2 5 12 26—25 N. O. A. D. 13 6 0 7 12 31—30 Longa 11 3 2 6 8 28—32 Eindhoven 11 3 2 6 8 18—24 B. V. V. 13 3 2 8 8 24—41 Wilhelmina 12 2 3 7 7 15-36 AFDEELING V Eerste klasse. Be Quick 13 9 2 2 20 46—28 Velocitas 14 8 4 2 20 39—19 Leeuwarden 14 8 3 3 19 39—37 Alcides 13 6 3 4 15 32—26 Veendam 14 5 4 5 14 36—26 W. V. V. 12 4 2 6 10 2321 Achilles 10 3 2 5 8 21—23 Friesland 11 2 2 7 6 17—23 G. V. A. V. Tl 2 2 7 6 25—39 G. y. v. 12 2 2- o 6 23_4*J

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6