HOCKEY NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND. DAMES-HOCKEY BILJARTEN. HONKBAL ATHLETIEK SCHAKEN GYMNASTIEK. DAMMEN Haarl. Kortbalbond WIELRIJDEN UW De Uitslagen. westelijke afdeeling le klasse 't Gooi—Amsterdam 2—2 VictoriaHilversum 05 Bloemend aal—Togo 2—2 Haagsch Lyceum—M. H. C. 32 H. D. M.—H. O. C. 2—0 2e klasse Hilversum II—T H. C. '25 6—1 Amsterdam III't Gooi n 41 Utrecht—Bloemendaal II 81 M. H. C. II—Victoria II i_2 D. St. H. C.—H. O. C. n 3—1 Haagsch Lyceum IITogo II 43 3e klasse Utrecht IIHilversum IH 32 Be FairAmersfoort 24 *t Gooi Hl—Amsterdam IV 03 De KievitenLelden 1o H. B. S.Bloemendaal HE 21 Victoria inTogo IV 21 Haagsch Lyc. ni—H. D. M. n 5—1 Te Werve II—De Kieviten II 2—3 DordrechtH. D. M. II 06 De stand der eerste klasse. gesp gew. gel. verl. pnt. v. teg Amsterdam 9 6 3 0 15 24—5 Haagsch Lyceum 9 7 1 1 15 22—9 H. O. C. 8 5 2 1 12 9—5 H. D. M. 7 4 1 2 9r, 18—10 Hilversum 9 3 3 3 9 20—21 T. O. G. O. 8 2 3 3 7 15—16 M. H. C. 9 3 1 5 7 17—20 Bloemendaal 7 1 3 3 5 11—17 't Gooi 8 0 2 6 2 3—16 Victoria 8 0 I 7 1 2—22 Eerste klasse. BloemendaalT. O. G. O. (22) Bloemendaal verschijnt met het volgende elftal: De Jongh, Schade v. Westrum. André de la Porte, Steenwijk, Geijl, Mullei v. Czernicky, Kop, v. Eedenburgh, Gunning, Dunlop, Tim mermans. In een heerlijk zonnetje ondernemen de Bloemendalers den eersten aanval, doch de Haagsche achterhoede onderbreekt dien en retourneert den baL De gasten doen nu eenige aanvallen en al weer blijkt de Oranje-achterhoede lang zoo safe niet als we in 1928 van haar gewend waren. Togo komt iets in de meerderheid, maar Bloemendaal houdt voorloopig stand; toch kan ze den druk niet meer weerstaan en de Jongh wordt met een hard schot gepasseerd (0—1). De thuisclub valt niet ontmoedigd aan; het spel gaat nu gelijk op, in de Bloemen- daal-voorhoede combineert de vleugel Kop van Eedenburgh heel aardig; toch heeft één der Togo-aanvallen succes door toedoen van Eschauzier (02). Spoedig hierna is het rust. Na rust gaat de strijd weer gelijk op, Bloe mendaal is nu geweldig enthousiast, maar Togo is technisch veel beter. In de Oranje-voorhoede gaat het veel beter en als v. Eedenburgh een bal goed overgeeft aan Kop, ontsnapt deze zijn bewaking en met met een hard schot passeert hij den Haag- schen keeper. (12). De thuisclub begint er nu zin in te brij- gen; zij komt in de meerderheid en Kop, die zijn laatste competitie-wedstrijd speelde, laat zich nog eens van zijn beste zijde zien. Ook de jonge Timmermans op den linker vleugel debuteert heel aardig. Vlak voor 't einde maakt Dunlop uit een voorzet van Kop gelijk. Als de scheidsrechters drs. Kleefstra en Bels die zeer goed leidden, het ein^e fluiten, heeft Bloemendaal alweer een puntje in de wacht gesleept. Haagsch LyceumM. H. C. (32) M.H.C. I heeft een heele verjongings-kuur ondergaan en kwam met het volgende elf tal in 't velde: Katte, Fraser, Pot, Dinger, Deenlk, Brand, Thate, Hubrecht, Modlich, v. Kempen. Deenik. Na de bully komen de Hagenaars opzet ten; de eene aanval volgt den anderen en de Musschen wore en totaal overspeeld. De Haagsche combinatie is zóó perfect dat de roode achterhoede het zwaar to verant woorden krijgt; twee dier aanvallen worden in een onhoudbare goal voor Katte omgezet. De gasten komen nu iets meer in den aan val en uit een aauval scoort Thate een tegen- punt. Bij M.H.C. vlot nu de omblnatie ook goed en we aanschouwen nu een aantrekkelijken, vluggen, doch eenlgszins forschen wedstrijd. Na de rust gaat het spel meer gelijk tegen elkaar; de snelheid is heel wat min der geworden, doch het aankijken ten volle waard. Het Haagsch Lyceum slaagt erin om door toedoen van Kist de score tot 31 te ver- hoogen. Nog geeft M. H C. zich niet overwonnen, de voorhoede trekt weer op de Lyceum-veste af maar Meertens c.s. blijven voorloopig meester van het terrein, doch eindelijk weet Jhr. v. Citters het Lyceum-doel te door boren (32). Spoedig hierna komt het einde en het M. H. C.-elftal heeft dit keer beter voldaan dan de laatste weken. Tweede klasse. UtrechtBloemendaal 2 (81) Bloemendaal trok met tien man naar Utrecht en keerde met de kous op den kop terug. Al dadelijk bleek na de bully dat de gas- sten wat te verteden hebben en Utrecht voer den stand voor rust tot 50 op. Na rust is Utrecht weer dadelijk in ae meerderheid en voegt nog drie goals aan het totaal toe. Het gelukt Kaufmann eindelijk om de eer te redden Einde komt met een geweldige overwinning voor Utrecht. M. H. C. 2—Victoria 2 (1—2) M. H. C. n heeft haar laatste kans op het kampioenschap vergooid; door haar neder laag tegen Victoria. In 't begin gaat het spel, gelijk, doch de rechtervleugel der thuisclub is niet zoo op dreef als anders. Victoria onderneemt ook eenige aanvallen; één hiervan heeft succes als de midvoor goed doorzet en Elias passeert (01). Even hierna maakt Wentholt gelijk (11). Na rust hebben de Musschen met pech te kampen doordat verscheidene schoten net naast of over gaan. Victoria heeft meer geluk als een voorzet van rechts ineens in een doelpunt wordt om gezet. Het einde komt met een onverdiende over winning voor Victoria n. Derde klasse Bloemendaal 3—H. B. S. 1 (1—2) (onder protest van Bloemendaal) H. B. S. heeft het beste van 't spel na de bully, doch De Kadt verdedigt zijn doel zeer goed; scoren blijft dan ook uit. De H. B. S. verdediging blijft meester van het terrein en de rust breekt met blanken stand aan. Na rust krijgt Zoll de kans van den dag om H. B. S. de leiding te geven, doch hi1 schiet op onbegrijpelijke weze naast, even later doet hij het evenwel beter, door De Kadt te passeeren. Na de bully neemt Adams den bal mede, zet goed voor en G. Hille geeft v. d. Wall het nakijken (11). Even voor tijd geeft scheidsrechter Hille- brand een strafbully voor het Bloemendaal- doel; De Kadt werkt deze weg, doch de scheidsrechter constateerde een overtreding en liet deze strafbully overnemen; deze wordt nu in een goal omgezet. (12). Dadelijk hier op is het einde. Bloemendaal teekende pro test aan tegen het toekennen van deze straf bully. DAMES le klasse AmsterdamH: D. M. 41 H. O. C.—Togo 6—0 Leiden—Victoria 0—5 (w.n.o.) H. L. C.—B. D. H. C. 1—0 2e klasse (Noord) Rood Wit 2—Fit 12—0 HilversumH. B. S. 110 B. D. H. C. 2—Amsterdam 4—0 (De Crt.) H. L. C. 1—B. D. H. C. 1 (1—0) Bloemendaal. dat ver van volledig is, komt in den strijd tegen H. L. C. in Waalsdorp, met de volgende opstelling uit: Doel: A. van Eek. Back: D. Roos, A. de Graaf-Brauns. Half-back: C. Gremert, T. Roos, N. Duij- ven. Vóór: J. Nilant, L. Warmelink, N. Roos, E. Hofsté. I. Gerritsz. Beide partijen pakken direct flink aan. Het spel gaat steeds heen en weer. Beide voor hoeden slagen er om beurten in, den bal mee te nemen, maar steeds worden de aanvallen onderbroken door noodeloos fluiten van de scheidsrechters! Geen van beide partijen is dan ook in staat te scoren, zoodat rust met 0—0 in gaat. Na half-time is B. D. H. C. in de meerder heid, maar slecht schieten oudergewoonte is de oorzaak, dat doelpunten uitblijven. Langzamerhand verplaatst H. L. C. echter het spel. Op het laatst spant deze club nog eens al haar krachten in en inderdaad weet de midvoor van 't Haagsch Lyceum met een schitterend schot haar club de leiding te ge ven. (10). B. D. H. C. poogt nu in de res- teerende minuten gelijk te maken. Het ge lukt echter niet, zoodat met ongewijzigden stand het einde komt. competitie van den ned. biljart bond Na de overwinning van het team der bil jartvereniging „Vondel" op haar zusterver- eenigingen te Amsterdam in klasse E, zijn er voor het gewestelijk kampioenschap nog drie clubs over, n.l. Vondel, uit Amsterdam, Haar lem-Noord alhier en De Zon uit Heemskerk. De teams van deze drie verenigingen zul len een enkel rooster tegen elkaar spelen, zoodat zij elkaar eenmaal ontmoeten. Deze strijd zal geleverd worden op drie biljarts In de biljartzaal van de „Socleteit- Vereeniglng" aan den Zljlweg, daartoe wel willend afgestaan door het bestuur. De gewestelijke commissie onder voorzit terschap van den Consul in het ressort Haar lem, den heer de Foeljaeger, heeft de data vastgesteld op 15, 21 en 25 Maart. De eerste ontmoeting heeft tusschen de teams van 9 spelers van de biljartverenigin gen Vondel en Haarlem-Noord plaats gehad. Op het schitterende materiaal van deze vereenlsring is met bijzondere animo ge speeld bij dit eerste treffen. Het aantal ge wonnen partijen beslist. De uitslag van dezen kamp was. dat Vondel met G tegen 3 gewonnen partijen dezen avond won, massakamp sportlust—d. o. k. Donderdagavond werd in café Scheffer te Haarlem gespeeld tusschen de le viertallen. Uitslag: Sportlust: 100, 100, 91, 100 totaal 391. D. O. K. 77, 89, 100, 78, totaal 344. Stand van drie wedstrijden; 11271077 yoor Sportlust, Ned. Honkbalbond. De voorloopig tegen eind Maart aangekon digde algemeene vergadering van den Ne- derl. Honkbalbond zal worden gehouden op Donderdag 23 Maart a.s. De aftredende be stuursleden Bleesing, Bergvelt, Simons en Drilling stellen zich allen herkiesbaar. Honkbalclub Haarlem. In verband met de a.s. algemeene verga dering houdt de H.C. Haarlem een huishou delijke vergadering op Vrijdagavond 22 Maart in het gebouw „De Nijverheid". Aan de orde komen jaarverslagen en bestuursver kiezingen. Door eenige leden wordt voorge steld het besluit om een aparte „scholieren- contributie" in te stellen weer in te trek ken. Nurmi maakt een nieuw wereldrecord. NEW-YORK 18 Maart 'V.D.) De Finsche hardlooper Nurmi heeft Zondag een nieuw record gemaakt op de 4000 M. welke afstand hij liep in 19 min. 27 3/5 sec. CLUBMATCH. Op 20 Maart, 's avonds 8 uur, zal een vriendschappelijke wedstrijd plaats vinden in Café „Rusthoek" te Bloemendaal, tusschen de schaakclub van scholieren van het Kennemer Lyceum lOverveen) en de Bloemendaalsche Schaakclub. Belangstellenden zijn weikont. De uitvoering van „Concordia". Dit verslag vangen wij aan met enkele aan merkingen van de uitvoering, die „Concordia" Zaterdagavond in de Gemeentelijke Concert zaal gaf. De uitvoering duurde zonder pauze! 3 uur en 20 minuten. Concordia zou vele toe schouwers aan zich verplichten, door voor taan de nummers te verkorten en door een pauze te geven. Er werd nu te veel van de aandacht gevergd, wat onder verschillende nummers duidelijk merkbaar was. Een ander bezwaar tegen het programma Is, dat daarin te weinig bijzondere nummers wa ren opgenomen, bijzonder bv. naar den vorm of naar het gehalte. Wel waren er veel nummers, die in hun zware bezetting (welk een uitgebreide dames-, jongens- en meisjes- afdeelingen bezit Haarlem's grootste turn vereeniging toch!) prachtig? oogenblikken boden in massale beweging, maar dit alles bleef te veel binnen vaste grenzen beperkt Waarom om slechts enkele voorbeelden te noemen geen vrije oefeningen e.d. In een andere opstelling, geen spelen, geen klassi kaal toestelnummer, geen dansen, of iets der gelijks; waarom slechts een enkel keurnum- mer? Concordia zou zijn uitvoeringen veel be langrijker en interessanter kunnen maken, wanneer het met deze opmerkingen rekening hield. De vereeniging is werkelijk nog altijd! daartoe zeker in staat, want zij is in het bezit van veel en goed materiaal onder leiding van directeuren, die Zaterdag krachtig overtuigde aanvoerders bleken te zijn De oudste directeur, de heer t. Dekker, is als vereenigings-leider reeds een bekende persoonlijkheid. De andere, de heer G. p. de Vries uit Amsterdam, debuteerde Zaterdag, althans voorzoover Concordia betreft. De voorzitter, de heer A. K. p. Vring, riep in zijn openingswoord terecht clementie in voor den arbeid van laatstgenoemden leider, omdat deze eerst enkele maanden voor Concordia werkzaam is. Natuurlijk heeft de gedurige wisseling in de leiding van de dames en meis jes-af deelingen deze geen goed gedaan, en dit was voorzeker ook in de demonstraties duidelijk merkbaar, maar wij hebben toch wel den indruk gekregen, dat de nieuwe di recteur voor zijn taak berekend is. Zooals reeds vermeld, lagen de troeven van de demonstraties duidelijk open: waren gegrond op het massale. En daarin viel niet weinig te genieten. Dit geldt wel speciaal voor de 8 nummers vrije oefeningen en gereedschaps-tefeningen, ofschoon hier dan al te veel in dit genre werd geboden- De Haarlemsche vereenigingen verkeeren in de gelukkige omstandigheid, voor haar uit voeringen gebruik te kunnen maken van een ruime werkgelegenheid, zooals de Gemeen telijke Concertzaal biedt. Een gevolg daar van is, dat afdeelingen in haar geheel mas sale nummers kunnen laten zien, en waar bij Concordia de meesteC- afdeelingen zoo bijzonder groot zijn, biedt het instudeeren van dergelijke nummers moeilijkheden van belang. Toch bleken de desbetreffende be zwaren zij 't uiteraard in het eene onder deel beter dan in 't andere door de leiders overwonnen te zijn. Toestelturnen zagen wij van meisjes, dames en heeren. Gelet op de omstandigheden waren deze nummers van de meisjes en dames zeker niet onverdienstelijk. Uit den aard der zaak stond het toestelwerk van de heeren-afdeeling die immers niet te lijden heeft gehad van directeurs-wisselingen, hooger. Wat overigens de dames- en melsjes-afdeeiingen betreft, zijn wij in verband met het vele uitmun tende materiaal, dat in die afdeelingen schuilt overtuigd, dat deze zeker op hooger peil zijn te brengen, vooral wat afwerking be treft. Maar dan dient er ook stabiliteit in de leiding te komen. Springnummers werden gegeven door meis jes, jongens en heeren. Bij de jongens viel te constateeren, dat de toekomst van de heeren-afdeeling - die waarlijk wel versterking behoeft) bij hen in veilige handen is. Wat tenslotte het tafelspringen door heeren be treft valt het moeilijk, nog iets te schrijven zonder in herhaling te vervallen van den lof, dien wij reeds meermalen aan het en semble hebben toegezwaaid. De demonstraties liepen vlot van stapel, mede dank zij een hard werkende en blijk baar goéd geïnstrueerde toestel-commissie Eén medewerkster dienen wij nog per soonlijk te vermelden, nJ. mej. D. Heesemans, de voortreffelijke musikale begeleidster van een aantal nummers. Mej. Heesemans had een waarlijk overstelpende bloemenhulde in ontvangst te nemen. Aan het dansen na afloop (onder leiding van den heer f. van den Berg) vie' zeker te bemerken, dat de vermelding in het pro gramma, dat er een „gezellig bal" zou zijn, geenszins ijdel was. veteranen-afdeeling. Concordia is voornemens, een veteranen- afdeeling op te richten. De vereeniging richt zich In deze niet, slechts tot haar talrijke oud-leden, maar ook tot andere personen. Inlichtingen worden verstrekt door het se cretariaat, pijnboomstraat 95, Haarlem- Noord. bato. De onderlinge wedstrijden voor een ge deelte van Bato's leden zijn uitgesteld en zullen nu worden gehouden op Dinsdag 26 Maart. het zilveren feest van „oefening staalt spieren". Ter gelegenheid vn het 25-jarig bestaan van de gymnastiekvereniging „Oefening Staalt Spieren" te Zandvoort, zullen aldaar op Zondag 12 Mei groote gymnastiekwedstrij- den worden gehouden, waaraan iedere gym nastiekvereniging kan deelnemen. Het be stuur der vereeniging verstrekt gaarne alle gewenschte inlichtingen. Schitterende prij zen, w.o. een groote bronzen medaille van H.M. onze Koningin, een zilveren medaille van H.M. de Koningin-Moeder en een groote zilveren medaille van den Commissaris dei- Koningin in Noord-Holland, zijn daarvoor reeds ter beschikking gesteld. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Donderdagavond ving de zesde ronde van den Haarlemschen kampioenswedstrijd aan. De uitslagen luiden: Hoofdklasse; J. B. Sluiter Jr. wint van R. Hartgerlnk. J. W. van Dartelen wint van W. van Daalen. Chr. F. Visse wint van F. A. Berkemeier. A. de Jong wint van J. van Looij. J, P. van Eijk remise met H. Greeuw. J. Poppen was vrij. Tweede klasse. J. Willemse wint van Joh. Fabel Jr. P. Mollema remise met J. van Berkum. Dè partijen H. van Lunenburg Jr.G. A. Ottolinl Jr. en J. Balk-G. Eising werden af gebroken; die worden later uitgespeeld. Geen Indische tournee. De tournee van een Nederlandsche voetbal ploeg door Nederlandsch Indië gaat voor loopig niet door. Het staat nu vast, dat dit grootsche plan dezen zomer niet zal worden verwezenlijkt en het lijkt me op zijn ipinst genomen dubieus of er volgend jaar of daarna wel wat van zal komen. En om u de waarheid te zeggen ben ik er niet rouwig om. Om een variant op een bekend gezegde te bezigen: wat doen wij in de warmte? Het doel van de tournee zou toch geweest zijn, den blanken en bruinen broeders in onze Oostersche koloniën nu eens te toonen, hoe voetbal goed gespeeld wordt. Zou dit doei bereikt zijn? Ik meen het, gesteund door een actieve voetbalervaring in Nederlandsch en Britsch Indië zeer te mogen betwijfelen. Ik heb meer dan eens hooren beweren, dat het peil van het beste Indische spel ongeveer gelijk staat met dat van een middelmatige tweede klasseclub in Nederland. Als zooiets maar vaak en met veel klem beweerd wordt, gaat men er op den duur wel aan gelooven, hoewel er nooit gelegenheid is geweest om het te bewijzen. Maar als het waar is, hoe komt het dan, in aan».erking genomen het feit„ dat vele Indische clubs beschikken kun nen over spelers, die in Nederland een eer volle voetbalcarrière hebben gehad. Wij moe ten dus tot de conclusie komen, dat deze speler sin het tropische klimaat niet zulk goed voetbal kunn enspelen als in het moe derland. Maar dan mag ook verwacht wor den dat de Nederlandsche ploeg, die zou wor den uitgezonden, denzelfden slechten vorm zou vertoonen en zich evenmin boven het middelmatige tweede klasse peil zou weten te verheffen. In dat geval zou de indruk die Indië van ons voetbal kreeg, verre van grootsch zijn. Ik weet niet, op welke bezwaren deze toer tenslotte is gestrand. Heeft men in Indië er maar van afgezien, toen steeds meer begon te blijken dat Nederland tegenwoordig een der zwakste Europeesche voetballanden is? Of zag de N. V. B. geen kans om een twintig tal spelers (dit is toch wel het minimum aantal) te verzamelen, bereid en in staat om eenige maanden te gaan reizen? Men moet zich toch niet verbeel-i'o dat het maar zoo eenvoudig is, een dergelijke ploeg samen te stellen, die werkelijk representatief genoemd mag worden. Het heeft hierbij geen zin, een vergelijking te maken met Engeland dat een ericketploeg naar Australië stuurt. Enge land is veel grooter, heeft dus veel meer keus en bovendien zijn de meeste spelers van dat cricketteam professionals; terwijl de en kele amateurs die meegaan, van de soort zijn, die zich kunnen veroorlooven, hun ern stiger zaken maandenlang aan kant te zetten. Hu nernstiger zaken, want laten we toch alstublieft niet vergeten, dat het maar voet bal is, een spel ter ontspanning na gedanen arbeid, een tijdpasseering van enkele uren tusschen gewichtiger werkzaamheden in en niet een vak waarop je reist, maandenlang. En dit laatste is eigenlijk meer speciaal de reden, waarom ik mij erin verheug, dat dit plan is afgesprongen. Een zivsmcircus. Over tournees op sportgebied gesproken. Wij hebben, nu alweer eenige jaren geleden, de fameuze tournee gehad van de nieuw bakken beroeps tennissers en tennisters on. der leiding van den Amerikaan Pyle. De Amerikanen noemden dit gezelschap toen, wat oneerbiedig: Pyle's Circus. En ziet, daar heeft de Weensche club Hakoah, die zoowat alle takken van sport omvat, een tournee in elkaar gezet voor corypheeën op zwemgebied. Te oordeelen naar de berichten lijkt de zaak al in kannen en kruiken, want als leden van het snelzwemmende en schoonspringende en- semble worden reeds genoemd de Amerikanen Kojac, Crabbe, Martha Norelius, de Zweed Arne Borg en de Argentijn Zorilla, op Crabbe na allen Olympische kampioenen en de ste den die achtereenvolgens zullen worden be zocht, worden reeds bij name vermeld. Ne derland is er niet bij, zeker omdat wij al kampioenen nog zoo kort geleden hebben kunnen bewonderen. Het is e enfraaie opzet, alleen vraag Je je wel even af, wat er van de amateurprincines in dergelijke omstandigheden moet terecht komen. Wint er-af h^tiok. Ook een Nederlandsen athletiek beoefenaar is een sportsman, die ervan houdt, zijn lichaam het geheele jaar door in goede con ditie te houden, ai was het a'leen maar den levenslustiger invloed die dit op geest heeft en den gezonden invloed op zijn lichaam. Maar onze athletiek heeft nog wel een gesloten seizoen, al worden er nu 'en dan veldloopen in de sneeuw gehouden. En dat is heel mooi. Je moet tenslotte ook eens pauseeren en athletiek in een stof rookerige zaal is toch lang niet je ware. In Amerika denkt men daar anders over en helaas beginnen sommige Europeescha landen, als Engeland en Duitschland, be vreesd voor een Amerikaansche sunprematia ook al in die richting te werken. Het aantal winter-athletiek-wedstrijden neemt in Ame rika steeds toe, vooral sedert men ontdekt heeft, dat de publieke belangstelling voor de „overdekte" athletiek beduidend grooter is dan voor de openlucht wedstrijden in den zomer. Dit is overigens niet zoo erg ver wonderlijk. Je kunt in de beperkte ruimte van een zaal nu eenmaal een wedstrijd beter en van meer nabij volgen dan in het zooveel grooiere vrije veld. En als de leiders bovendien in sta3t zijn tournees te arran- geeren van zulke beroemdheden als Nurmi, den Zweed Wide, den Canadees Percy Wil liams en Amerikaansche cracks, die op dag reizen afstands m dat onmetelijke land wonen, dan komt het publiek wel. En het be kommert zich begrijpelijkerwijs misschien, in het geheel niet om de vraag of deze vorm van sportbeoefening nu wel buitengewoon goed is voor de athleten en of bet überhaupt wel strookt met het doel van de athletiek. Is dit doel trouwens toch niet reeds door da ver doorgevoerde specialiseering en de re- cordjacht, leelijk in het gedrang gekomen? Maar het lijkt me tenslotte ook nog zee? de vraag, of de athleten door deze steeds vermeerderende wedstrijdenreeks, het geheele jaar door, hun eigen prestatievermogen wel dionen en of niet veeleer hst resultaat zijn, dat zij, die nu als de grootste crack3 bekend staan, spoedig uit de eerste rangen zullen verdwijnen. Tengevolge van de weinige rust, die zij hun spieren hebben gegund en de voortdurende intensieve wedstrijdtrainmg, die het lichaam cp den langen duur eer ten kwade dan ten goede komt. Na maanden wachten een pracht Zondag om te spelen. Haarlem I ontving haar alouden tegen stander Ready Tekca, die ook nu weer ster ker was. Haarlem gaf goed partij en had een achterstand van 12 met rust. Als 't 32 voor de Amsterdammers is. lijkt 't of Haarlem gelijk zal maken. Het eind komt echter mst 42 voor de gasten. Advendo ISwift n vond geen doorgang. Het Advendo-terrein bleek de vorstperiode nog niet te boven te zijn. Ondertusschen ver leert Advendo het korfballen! Haarlem II trok naar Victoria. Op een modderveld hadden de Haarlemmers met rust een 20 achterstand. Ook in de tweede helft bleken de Haarlemmers met hun ge broken twaalftal de mindere. M°t een 50 nederlaag gingen ze huiswaarts. VictoriaHaarlem 2 (50) Haarlem II ging met een gehavend twaalf tal naar Amsterdam en bovendien had het slechts vijf heeren. Victoria liet uitvallen. Al dadelijk is te zien, dat Victoria ster ker is, maar dat Haarlem het niet cadeau zal geven. Geruimen tijd weet Haarlem stand te houden; zij onderneemt verschillende aan vallen. Victoria brengt even voor rust met een paar goede schoten den stand op 20. Na rust hetzelfde spel; de Haarlemmers in de minderheid, maar hard werkend. Toch kan de verdediging den druk niet weerstaan; geleidelijk brengt Victoria den stand op 50. Haarlem had voor haar harde werken zeker één of twee tegenpuntjes verdiend. N. K. B. NIEUWS In verband met een vlotte afwerking der N. K. B.-competitie, heeft het bestuur" van den N. K. B„ eenige maatregelen getroffen, die het uitspelen der verschillende compe tities mogelijk maken. Wegens een nieuwe Tweede Paaschdag en tweede Pinkster- indeeling is een eindstand noodig. dag zullen beschouwd worden als gewone competitiedagen. Het seizoen zal 1 Juli inplaats van 15 Juni eindigen: de winst is drie speelzondagen. Bij de vaststelling van de competitie-wedstrij den zal geen rekening gehouden worden met seriewedstrijden. Alle bondswedstrijden worden afee'^st. behalve de Noord-Zuidwedstrijd, d'e op He melvaartsdag te Hilversum za' plaats heb ben. ter voorbereiding van den wedstrijd België—Holland. Met medewerking der betrokken clubs kan er ook op andere dagen dan Zondag gespeeld worden. De Uitslagen. S. V. 2Haarlem 3 13 Haarlem 4S. V. 3 13 D.S.V. IG.SD. 2 uitgesteld. H. S. V. „De Kampioen". DERDE RIT DER WINTERCOMPETITIE 10 K.M. Zondag kwamen voor dezen rit aan den strat Sijpestein, v. Egmond, Kossen, Coster en Kruyd. Schij venaar had een lekken band terwijl v. Bree en Koper door ziekte verhinderd waren, zoodat in de A-klasse de opkomst niet groot was. Voor de B-klasse en die der juniores kwa men alle deelnemers op. Direkt na den start werd het tempo zeer opgevoerd; er werd om beurten gepoogd weg te komen. Jammer was het daarom, dat even vóór de finish P. Kossen bij de A-klasse kwam te vallen. Zeer sportief stopten de an deren direct. Deze rit zal a.s. Zondag worden overgereden. Gelukkig bezeerde P. Kossen zich niet erg. In de B-klasse was de spanning minstens even groot; allen waren in de eindsprint dicht bijeen. Nu won De Groot op keurige wijze onbedreigd. Uitslag: 1. De Groot 5 p.; 2. Fabel 4 p.; 3. v. Baak 3 p.; 4. Schel 2 p.; 5. Heugens, Balm en v. d. Beeke 1 punt. Stand na den 3den rit: Baak 13, De Groot 11, Fabel 10, v. d. Beeke 7, Schel 4, Wolters 3, Balm 2, Heugens 2 en Langeveld 1 punt. Juniores: 1. Moerkerk, 2. Gruyter, 3. Lan geveld. 50 K.M. recordrit. Zondag hield de Wielrennersvereeniging „De Gazelle" een record-rit over den afstand van 30 K.M. van Sloterdijk naar Haarlem. De uitslag luidt: 1. A. Korlaar, tijd 42 min. 36 sec. 2. J. de Wolff, tijd 43 min. 37 sec., 3. T. van Riet, tijd 44 min. 57 sec. H. S. C. „Excelsior". Zondag hield „Excelsior" onder begunsti ging van zeer fraai weer haar openingswed strijd, die in alle opzichten zeer geslaagd mag heeten. Gereden werd 30 K.M. handicap. Als eerste vertrok om 10.15 v. Tol en telkens om de mi nuut daarna: W. Sleutel, W. Meng, W. v. Dok, G. H, Stouten, H. v. Putten en C. de Nijs. Na een zeer spannenden strijd was de aan komst als volgt: 1ste W. Meng 2de W. Sleutel, 3de G. H. Stouten, 4e W. v. Dok. 5e C de Nijs, 6e v. Tol, 7e v. d. Putten (ketting defect). De prijsuitreiking is op de eerstvolgende verga dering. Zondag aanstaande 30 K.M. recordrijden, 9 uur Roomhub G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 f: TELEFOON 12225 KLEERMAKER

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8