VLIEGDIENST SOPLA HOUBAERCl H. D. VERTERINGEN STADSNIEUWS AMERSFOORT FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 20 MAART 192S (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) doorC.G. B. Lente-H erinneringen Morgen, Donderdag, op den een-en-twin tigsten Maart prijkt, de kalender met vijf aardige roode lettertjes die jc vergenoegd stemmen, met het tooverwoordje lente. 'n Heerlijk woord dat feitelijk niet nuchter als stoel of emmer of hark of fiets hier ge drukt mocht worden met doodgewone let tertjes, maar minstens vet en kapitaal; zoo: LENTE. Het is een woord, waar veel mee samen hangt en als ik bet gordijntje voor de af dee ling lente-herinneringen in mijn hersens wegschuif en daar in 't wilde weg eens lus tig in ga grabbelen, dan komt er veel voor den dag, dat ik niet egoïstisch voor mezelf mag houden, maar dien neer te schrijven tot „leeringhe" („ende vermaack") mijner me- deraenschen. Er zijn daar in dié bewuste afdeeling vele, zeer vele beelden van bloeiende crocussen en blanke sneeuwklokjes, ik zie weer zachtgrijze wilgenkatjes langs een tochtsloot staan, ik vind er herinneringen aan slanke goudgele hazelkatjes die in den wind wiegden aan een zoelen boschrand. En 't stil genot van wan delen in milden zonneschijn door ruige dui nen is er bewaard. En ik zie, hoe eens op een stillen, helïgen morgen, jaren geleden, me dlep-ontroerd heeft de zang van een merel, hoog in 't topje van een naakten boom, ik hoor het weer, 't was schuchter en ingetogen, weifelend, pro- beerend, of die zwarte knaap 't haast ver geten was van 't vorige jaar. En mooi, héél mooi. Verder snuffelend ruik ik in gedachten den geur van zeepsop. De gedienstige dag- hit, die voor de vrouw des huizes een halve nachtmerrie was, plensde met water, mepte een emmer om terwijl de ganglooper nog niet opgenomen was. Ik vind dat bij andere jaren terug, steeds zeepsop en dweilen, als maar1 ketels op de kachel, boenders en be zems, schuurpoeder, soda. Het is óok een lente verschijnsel die schoonmaak telken jare, als alle gangen vol staan met stoelen en tafels, als dc kamers leeg en hol zijn, als doeken hangen over schilderijen, de meubel maker en de timmerman hameren en Lijmen en hooge rekeningen sturen, als de schilder valsch staat te fluiten en zijn witkwast langs het plafond zwaait. De looDcrs van de trap pen zijn verdwenen, je stappen klinken hol door 't huis dat op zijn kop schijnt te staar en finaal binnenste-buiten is gekeerd. Ik proef weer de aangebrande aardappelen, de té zoute soep, het niet genoeg gebraden vleesch, de droog-gekookte groenten. Ik grabbel verwood verder in de stapels herinneringen aan prille lentedagen. Ik be gin weer te hoesten, gesuggereerd door de gedachten aan wekenlange zware verkoud heden, aan'vuile zakdoeken, aan doozen vol Wyberttabletten en cmserpastilles. Verkoud heden, opgeloopen doordat je je voor den gek liet houden door de zon die zoo warm scheen te stralen, en je er toe wist te bewegen je jas thuis te laten, althans je zomersche démi uit de motzak te halen en je warme winterjas er in te brengen. Om die na wei nige uren weer vliegensvlug aan te schieten. Ik moet nu weer denken aan wegdooiende sneeuw, aan eindeloos-triestige regendagen, aan natte voeten. Daar zijn ze weer, de meterslange reke ningen van Maison die en die, voor gelever de voorjaarsjurken, van de firma zoo-en-zoo voor nieuwe gordijnen, gemaakt en opgehan gen, van den fietsenmaker die mijn stalen ros duchtig onder handen had genomèn, ge poetst en opgewreven a raison van idem zooveel pegulanten en ik herinner me de da gen, dat ik een half uur eerder uit bed moest kruipen wijl mijn trouwe karretje me niet snel naar 't kantoor kon dragen. Uitverkoopen waren er iedere lente weer, waarbij het er veel van had of de heele ge meenschap moeite deed de winkels leeg te koopen, maar waarbij ze en passant en on gemerkt haar portemonnaies leeg kocht. Er duiken op beelden van modeshows en bazars, van paascheieren en eerste kievits-dito's, van versche groenten en bloemen die ge weldig duur zijn. En meer herinneringen liggen er opgesta peld achter dat gordijntje, vele als afdruk ken van cén cliché, ieder Jaar weer 't zelfde. En onwillekeurig' glijdt mijn -geestelijke hand door de herinneringen in vakje 1929. Daar ligt de gedachte aan mist, dichte witte mist, roerloos en stil hangend over de stad, verhullend alles. En. de nachtkou streek door boom en struik en trok witte ijzelranden langs tak en twijg. In grachten en slooten lag het ijs nog, grauw, dor-bruin waren de weiden; enkele uren scheen de zon koesterend, dan vroor het weer 's nachts. En Ik zal er bij voegen de herinnering aan deze H. D.-vertelling, waarin ik mijn diep bezwaard gemoed kon luchten, waarin ik kon mopperen over voorjaarssymptomen als schoonmaak, verkoudheid, uitverkoop en modeshow, zooals een gewoon-sterveling het ban doen in een ingezonden stuk, de veilig heidsklep voor bezwaavde Hollandsche ge moederen bij uitnemendheid. TRAM EN AUTOBUS. DE MEENING VAN IR. W. J. BURGERSDIJK. Voor de afdeeling technische economie van het Koninklijk instituut van ingenieurs heeft Ir. W. J. Burgersdvïk, directeur van de N.ZJI.TM. te Haarlem, een praeadvies uitge bracht over de economische regeling van het verkeerswezen. Hij behandelde in het bijzonder de quaestle tramautobus? De praeadviseur kwam tot de volgende conclusies: A. ten aanzien van het Stadsverkeer: 1. Is het vervoer zwak, zoodat het met de kleinste trameenheid (30 plaatsen) te be dienen is met een 10 a 15 minuten dienst, -dan is de bus voordeeliger. Kunnen in enkele gevallen grootere tram eenheden worden toegepast, geringere frequentie en enkel spoor, dan kan, indien piekvervoer aanwezig is, de tram de voorkeur verdienen. 2. Is het vervoer middelmatig, zoodat het niet de kleinste trameenheden (30 pl.) te bedienen is met een 4.1'2 a 7 minuten dienst, dan is de tram voordeeliger, vooral als met a anhangrij tuigen gereden kan worden. 3. Is het vervoer sterk, zqodat het met a anhangrij tui gen (65 pl.) te bedienen is met een 5 a 8 minuten dienst, dan is de tram niet alleen aanzienlijk voordeeliger, doch dan zou de toepassing van busssen tot een voor het gewone verkeer zeer hinderlijke frequentie aanleiding geven. B. ten aanzien van het interlocale verkeer (personenverkeer) 1. Is het vervoer zwak, zoodat het met de kleinste trameenheden (30 pl.) te bedienen is met een 22 a 43 minuten dienst, dan is de bus voordeeliger. 2. Is het vervoer middelmatig. zoodau heo met de kleinste trameenheid (30 pl.) te be dienen is met een 11 a 14 1 2 minuten dienst, dan is de bus veelal voordeeliger. Kunnen grootere trameenheden worden toegepast, geringere frequentie en enkel spoor clan kan, indien piekvervoer aanwezig is, de tram de voorkeur verdienen. 3. Is het vervoer sterk, zoodit het met aan- hangrljtulgen (65 pL) te bedienen is met een 8 a 151'2 minuten dienst, dan is de tram aanzienlijk voordeeliger. Bij een stadsverkeer met. een opbrengst van ongeveer f 100 per dagkilomerer, welke ver kregen kan worden bij een busexploitatie mét eenheden van 35 personen en een .5 minuten dienst, en bij een tramexploltatie met een heden van 65 personen en een 9 1 '2 minuten dienst, zullen de plaatskilometerkosten bij het busbedrijf gemiddeld 1.14 c£. en bij het trambedrijf 0.84 ct bedragen, zoodat derhalve het tarief respectievelijk 3.42 ct. en 2.52 ct. per K.M. zal moeten zijn, hot tarief der bus derhalve ongeveer 36 pet. hoogeri Verlaging van dit tarief is alleen moge lijk. indien het benzinepercentage verhoogd kan worden. Stijgt dit tot 45 pet., dan zal hot tarief der bus eveneens 2.52 cent kunnen be dragen. Een dergc-lijk hoog percentage kan echter, zooals boven reeds werd aangegeven, slechts worden toegelaten, indien naast de bus een of meer andere vervoermiddelen aan wezig zijn en er voor gezorgd wordt, dat de gemiddelde bezetting voor al deze vervoer middelen te zamen het voor een geregeld ver voer lager aan te nemen percentage niet overschrijdt. Vermindering van de capaciteit van het ééne vervoermiddel en daarmede gepaard gaande verhooging van het bezettingspercen tage, maakt dus vergrooting der capaciteit en daarmede verlaging van het bezettings percentage van het andere vervoermiddel noodzakelijk. Zijn dus tram en bus naast elkaar aanwezig, dan ligt het voor de hand, dat de eerste de zonder belangrijke kosten op te voereu capaciteit vergroot, waardoor de buscapaciteit zoodanig beperkt kan worden, dat een hoog bezettingspercentage de toepas sing van een laag tarief mogelijk maakt. Dit gemeenschappelijk bedienen van een verkeer en de ondersteuning, welke de bus daarbij van de tram ondervindt, leiden onafwijsbaar tot. de consequentie, dat beide vervoermid delen in één hand behooren te zijn. Waar dit niet het geval is, kan door den aard der ver voermiddelen niet voorkomen worden, dat de tram een onevenredig deel der kwade posten (de onbezette plaatsen), welke door tram en bus gezamenlijk behooren te worden gedra gen, zich zal zien toebedeeld. DE VERKEERSEISCHEN VOOR 1 ZANDVOORT. Over electrificatie der spoorlijn. BETERE VERBINDINGEN MET HET RIJNGEBIED? In verband met "déverschillende verzoe ken, welke de Kamer van Koophandel te Haarlem uit Zandvoort bereikten om bij de betrokken autoriteiten aan te dringen op betere spoorwegverbindingen naar en van Zandvoort, vestigde de Voorzitter in de dezer dagen gehouden vergadering der Kamer, de aandacht op de verslagen van de vergade ringen van de Commissie voor Algemeene Zakeu uit den Spoorwegraad en dc Dienst regeling-Commissie. Hier volgen enkele behaudelrie wenschen en de desbetreffende passages uit de notu len: In het belang van Zandvoort, niet, alleen als badplaats, maar ook als woonstad wordt aangedrongen op electrificatie van het baanvak HaarlemZandvoort, (ingediend door Burgemeester en Wethouders van Zandvoort). De heer J. Veenhuysen te Amsterdam, lid van den Spoorwegraad, wijst op het bezwaar voor de reizigers tusschen Amsterdam en Zandvoort, verbonden aan het overstappen te Haarlem. Eene doorgaande treinverbin ding, die het publiek booger waardeert dan de bestaande rechtstreeksche tramverbin- din'g, zou aanleiding kunnen geven tot uit breiding van het verkeer, niet alleen ge durende het hadseizoen, omdat menig Am sterdammer alsdan Zandvoort als woon plaats zou kiezen." Electrificatie vaii dc lijn HaarlemZandvoort zou bevorderlijk kun nen zijn aan het verkrijgen van gunstige doorgaande treinverbindingen. De heer Ir. E. C. W. van Dijk, te Bilthoven, chef van den dienst der Exploitatie der Ne- derlandsche Staatsspoorwegen en lid van den Spoorwegraad, deelt mede, dat de om vang van het verkeer op het baanvak elec trificatie niet zou wettigen, doch de moge lijkheid is niet uitgesloten, dat andere om standigheden toch tot. electrificatie zullen nopen; het omtrept dit vraagstuk door de Ncderlandsche Spoorwegen ingestelde on derzoek is nog niet afgeloópen. Intusschen kan niet toegegeven worden, dat het verkeer tusschen Amsterdam 'en Zandvoort thans niet voldoende bediend zou worden; door gaande treinen zouden over het algemeen niet. een genoegzame bezetting hebben, be halve enkele forensentreinen, die nu ook doorloopen. Ook is niét te verwachten, dat na electrificatiegeregeld doorgaande trei nen zouden kunnen worden ingelascht, om dat de meeste treinen voor het verkeer tus schen Amsterdam en Rotterdam noodig zijn, zoodat. overstappen te Haarlem, evenmin als tegenwoordig voor de rchting IJmuiden, ook dan voor de richting Zandvoort vermeden zal kunnen worden. De Commissie, .vertrouwende weldra den uitslag van het in gang zijnde onderzoe.k te vernemen, vindt thaiï6 geèiie' aanleiding op Inwilliging van het. voorstel aan te dringen". Ter bevordering van hét bezoek van Duitschers uit het Rijngebied aan de Neder- landsche badplaatséri:, in het bijzonder Zand voort, wordt, .het wén'sehelijk.geacht, dat .ge durende dé zomefniaaiideh minstens 'twee sneltreinen, van Keülen naar Nijmegen v.v. over Neus, Krefeld en Cranenöurg worden doorgevoerd naar en van Zandvoort, evenals zulks in 1914 geschiedde. (Voorstel van Mr. A. W. Stork). Onder verwijzing naar het verslag der Dienstregeling-commissie 1927 zij medege deeld, dat v.óór 1914, 4 treinen van- en 4 treinen naar Düitschland doorgaande rij tuigen naar- en van Zandvoort hadden.Thans heeft men alleen dergelijk doorgaand mate rieel in de treinen s. D. f2065 naar Zand voort van 1 Juli t./m. 2 September. De oorzaak daarvan moet gezocht wordeu bij de Duitsche Spoorwegen. Deze zijn niet bereid nieuwe sneltreinen in te leggen. Zij meenen, dat de Duitsche badplaatsen hierdoor bij de genoemde Nederlandsche ten achter zouden komen te staan. Aangezien de Commissie van oordeel is, dat het verzoek ondersteuning verdient, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i.60 Cu. pt* regel INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel ca AMSTERDAM UTRECHT Nieuwendijk 225/229 Oude Gracht 151 20 Verleden week werd door de Panderfa- brieken atge'everd een door ons besteld vlientuig, voorzien van de nieuwste uit vindingen, teneinde spoedbestellingen tot een maximum van 50.000 stuks SOPL AJs binnen eerl paar uur op iedere naast liggende plaats van een vliegveld te kunnen afleveren. Van daar uit zal een der SOPLA-auto's de goederen ten huize van den cliënt franco verder bezorgen. Dit vliegtuig wordt twee dagen per week prat's ter beschikking gesteld van SOPLA- rookers voor 'n rondvlucht over Nederland. Reflectanten gelieven middels hun siga renwinkelier aanvragen voor zulk een vlucht in ie zenden aan ons kantoor t© Amersfoort, met aangifte van welk vlieg veld zij 't liefst willen opstijgen. De namen van hervdie de vlucht hebben gemaakt, zullen, tenzij men daartegen bezwaren heeft, door ons worden gepubliceerd. Bij meerdere reflectanten zal door loting worden beslist wie den voorrang heeft stelt zij voor, de aandacht van de Neder landsche Spoorwegen op den geuiten wensch te vestigen Aangedrongen wordt op invoering van bénzinémótorwagens óp het baanvak Haar lemZandvoort v.v. en op eènige forensen treinen AmsterdamZandvoort v.v. (Voór- stèl Mr. A. W. Stork). Door de Directie der'Nederlandsche Spoor wegen wordt overwogen, of ook tot electrifi catie van. het baanvak Haarlem—Zandvoort zal worden oyefgegaan. Waarschijnlijk zal b'innehköft hieromtrent6pii bésUsstijg, geno men worden, Wórdt .èf tpe; overgegaan, dan zijn benzinézijtuigen op dit baanvak niet noodig. Op bet baanvak Amsterdam—Haarlem zijn benzinerijtuigen niet bruikbaar, daar zij te geringe capaciteit hebben en vooral des zomers nog niet betrouwbaar zijn. - De Commissie is van meening, dat het ver zoek niet vooi; inwilliging vatbaar is. Aangezien uit deze verslagen blijkt, dat de hoop op electrificatie van de Ijjn Haarlem Zandvoort geenszins behoeft te wordeu op gegeven en dat dc Dienstregeling-Commis sie het verzoek betreffende de doorgaande treinen uit Düitschland naar Zandvoort heeft gesteund, was het Bureau der Kamer van Koophandel van oordeel, dat voorloopig ter zake een "afwachtende houding kan wor den aangenomen. JUBILEUM IN DE BEVER- WIJK5CHE EXPORTWERELD. DE HEER A. DOCTER 70 JAAR. Dinsdag vierde de heer A. Doc.ter, de grond legger van den aardbéienéxport zijn 70sten verjaardag. De heer Docter begon ongeveer 45 jaar geleden op bescheiden voet een han del in gesneden bloemen. Langzamerhand groeide de zaak, vooral toen de zaak zich be gon toe te leggen op den export van aard beien. In den loop der jaren ontwikkelde het bedrijf zich tot een der grootste op dat ge bied in den lande, dat zijn afnemers vindt in haast alle landen van Europa. Er had zich onder voorzitterschap van den heer D. Teer een comité gevormd, om den jubilaris te huldigen.. Deze huldiging vond Dinsdagmiddag onder zeer groote belang stelling in. het Kennemer Hotel plaats: Allereerst werd het woord gevoerd door deiz heer.Teer*, die zeide, dat toen het plan wend békend gemaakt; om dézen dag eenigs- zïns .feestelijk'te herdenken 'van allö kanten spontaan toezeggingen wérden, ontvangen, zoodat men besloot, een huldigingscomité in het leven te roepen. Spreker voe\dè het woord namens velé vrienden, als medewerker van de Beverwijksche exp'ortveiling en als lid der Doopsgezinde Kerk. Het Is.,, zoo zei 'hij. geen verdienste 70 jaar te Wórden, tegenwoor dig worden vele menschen 70 jaar. maar het is een verdienste, 70 jaar te wordeix en zulk een verleden achter den rug te hebben en de achting, te verwerven van velen, waarmede men heeft samengewerkt. Uitvoerig schetste dé heer.Teer de positie welke door de Firma Gebr. Docter, die is gegroeid tot één wereld firma, wordt ingenomen. Namens Jiet comité bood de heer Teer den jubilaris een clubfauteuil, twee schilderijen, een haard en een gouden potlood met ket ting aan, alsmede een album, bevattende de namen dergenen, die tot deze huldiging heb ben bijgedragen. De broer van den jubilaris ontving eveneens een clubfauteuil. Ds. J. D. van Calcai-, Doopsgezind predikant hield daarna een gevoelvolle toespraak tot den jubilaris, waarin hij er op wees, dat de heer Docter bij zijn drukken werkkring het geestelijke leven niet vergat. Van de gelegenheid, d.en jubilaris geluk te wenschen werd een druk' gebruik gemaakt. Het eerst door dén heer Vellekoop uamens de Veiling op de Zuid-Hollandsche Eilanden, door den heer F. Hommes namens de Bever wijksche commissionnairs, door den heer D. Kruithof namens de Vrije Veiling, door den heer W. de Groot namens de veiling Kenne- merland. Verder werden nog gelukwenschen uitgesproken namens de Vrije Aardbeienvei ling te Charlois, de Veiling te Leeuwarden, te Perais, te Barendrecht en te Rotterdam. Tevens hadden de jubilaris en zijn familie vele persoonlijke gelukwenschen in ontvangst te nemen. NGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRA AT 16 Telefoon No. 10756 APEX ELECTR SCHE WASCHMACHINESf27S id Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. HOOFDSTUK XIV. October was gekomen en de geelbruine en Uarmozijn-roode bladeren lagen opgetast langs de boschpaden. Voel je er voor om naar het bosch te gaan. Marguérite? vroeg Darcy. Ik zou het heerlijk vinden! antwoordde ze geestdriftig. Lady Perth glimlachte heimelijk. Maar je moet iets warm aantrekken, want het is kouder vandaag. Heerlijk, ik houd van die pittige, frissche herfstlucht. Ze ging de kamer uit om zich voor den tocht te kleéden. Wat een uitstekende echtgenoot zou jij zijn. Darcy, zei de spottende stem van Lady perth zoo attent en vriendelijk. Dat is wel mogelijk, ik hoop het zelfs, maar er is voorloopig nog geen vooruitzicht dat ik zal trouwen. Als die tijd komt zul je.... Dc zin werd niet afgemaakt. Op dat oosen.blik kwam Marguerite terug, buiten gewoon aantrekkelijk in haar donker brons- fluweelen mantel. Zelfs Jady Perth keek met bewondering naar haar. Ze zag de twee het grasveld voor het huis oversteken en met oen hanien glimlach op haar gezicht dacht ze: Dougla6 krijgt ziin verdiende loon. En het zal niet zoo iang meer duren vóór do bom za.l barsten. Midden in de mooie bossohen rondom Oakcliff was een open ruimte, waar enkele eiken waren gekapt. Het was een móói plekje nu, in den herfst, bloeiden er roode klim planten die over het gras en tegen de eiken waren opgeklommen. Het was doodstil, alleen de wind woei hoog in de toppen. Ze stonden stil, de wind be woog de doode bladen om hen heen. Mijn mooi oud Engeland, zei Kapitein Este wat een innige herinnering zal ik aan deze dagen hebben als ik weg ben! Als ik weg ben! Marguérite werd door deze weemoedige woorden getroffen. Wat bedoel je Darcy? Onwillekeurig kwam ze dichter bij hèm staan. Ik heb immers maar een half jaar ver lof, zeide hij-. Ik ben in Juni gekomen en nu is het al October. Haar lippen trilden toen ze vroeg: Waar ga je dan naar toe, Darcy? Ons regiment moet naar ïhüië. Het was haar alsof alles donker om haar heen werd Hoe lang moet je daar blijven, Darcy? Vier of vijf jaar., deuk ik. En dan? vroeg ze langzaam. Hij antwoordde niet dadelijk. En dan? herhaalde ze. Ik heb geenverdere plannen, ant woordde bij dof. Zul je dan hier .terugkomen? vroeg ze. Misschien. Vijf. jaar Is eon heelé tijd. Over vijf jaar zul je niet meer met mij door de bosschen zwerven. Dan zul je een van de meest gevierde vrouwen uit de groote we reld zijn. Je leven is nog nauwelijks begon nen. Als ik eraan denk, dat jij weggaat, heb ik het gevoel of mijn leven al geëindigd is, zei ze langzaam. We waren zoo gelukkig sa men! Ik heb nooit eenvriend gehad .die jong was, zooals ik,en nooit een broer of zuster. Ja, we zijn heel goede vrienden geweest, Marguerite, zei hij zacht en we kunnen toch vrienden blijven, zei hij. We kunnen elkaar schrijven enEr klonk weinig hoop in ziin stem en haar antwoord klonk als een wan hoopskreet. Het zal nooit meer zoo zijn als dezen tijd, Darcy, en na éen oogenblik zwijgen voegde ze er aan toe: misschien was het be ter geweest, dat je nooit gekomen was. Waarom? Dan zou ik je nooit gekend hebben. Ik was niet heelemaal gelukkig vóór ik je kende, maar nu je bent gekomen en ik je weer moet verliezen, zal ik nooit, meer gelukkig zijn. Laten we dien tijd dat we samen ziju zooveel moselijk van onze vreugde genieën. zei hij. Dan zullen we later veel mooie her inneringen hebben! Marguérite herinner je je den avond toen je voor me zong én later zei dat muziek de mensohen soms waanzinnig maakt? Ja, antwoordde 'ze zacht. Je moet me vergeven. Marguerite, en vergeten wat ik toen gezegd heb, We'zijn als een broer en zuster samen geweest en zullen altijd vrienden blijven. Ze knikte toestemmend/maar toch trok er een schaduw over haar gezicht. Lady Perth zag ze terugkeeren en voelde zich voldaan toen ze de uitdrukking van droefheid op hun gezichten zag. HOOFDSTUK XV. Marguérite begreep eindelijk de vreese- lijke waarheid. Wanneer ze zich-er het eerst van bewust werd, had ze niet kunnen zeg gen, maar toen ze het begreep, werd zij door een vreeselijken angst aangegrepen. Wat was ze geweest, wat he'/ ze gedaan, waar ging ze heen? Ze was wakker geschud uit een droom en ze wist dat ze Darcy Este liefhad. Ze trachtte het feit. eerlijk onder de oogen te zien. Het eerste wat haar daarbij te hulp kwam was haar trots. Darcy mocht er nooit iets van weten dat hij de eenige was, met wien ze ooit gelukkig had kunnen wor den. Ze waren bijna voortdurend samen, toch bewaarde ze haar geheim goed. naai- ze meende. Ze wist echter niet, dat haar stra lend gezicht ieder oogenblik het geheim ver ried, dat haar oogen het ieder oogenblik openbaarden en dat in haar stem de muziek van de liefde donker doorklonk. Maar het ontging hem niet. Wat zou het heerlijk zijn, zei ze op een. keer tegen hem, als je zou kunnen blijven tot na, Kerstmis. Lord Stair zégt, dat we groote partijen zullen geven. Zonder jou zal alles zoo leeg zijn. Wanneer vertrekt ,1e regiment? Onze boot gaat den twee en twintigsten December, antwoordde hij. Maar ze konden ons best iaten blijven tot na Kerstmis. Zijn stem was kalm maar in zijn hart voelde hij eindelooze weemoed. En terwijl dc korte Decemberdagen voorbij gingen, werd de schaduw van smart dieper op hun gezichten. Indië is zoo ver en vijf jaar duurt zoo lang, klaagde ze zacht. Maar je mag nooit vergeten, dat Oakcliff je thuis is. Lady Perth was waakzaam. In haar hart hoopte ze, dat als kapitein Este vertrok, Mar guérite met hem mee zou gaan. Hoewel dit oogenblik meer en meer naderde, waren er echter absoluut geen teeltenen die er op wezen. Alleen stond Marguerite's gezicht bedroefd en weemoedig, Maar oo den vooravond van zijn vertrek hoorde Lady Perth kapitein Este zeggen: Marguérite, laten we morgen afscheid nemen bij Roigcrplas. We hebben daar sa men zooveel gelukkige uren doorleefd. Ga tot zoover met me mee. .(Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6