TWEEDE KAMER. billy boe voor de kinderen EERSTE KAMER de utrechtsche publicaties. de wijziging in de telefoontarieven. Keurig zittend Haar RADIO-PROGRAMMA BINNENLAND Papapakuk was in zijn nopjes, Hij lövam er zoo genadig af. Dat hij dien dag geen lunch kreeg, Was dan ook zijn grootste straf. Hij zeidc tot Billy en d'anderen ,,U wilt hier zeker weer vandaan?" Riep de zwarte hand en zeidc: „U kunt gerust naar boven gaan." Toen ze in de zwarte hand weer zaten, Vloog deze als '11 lift de hoogte in. En ze zagen weer het zonlicht, Het was volkomen naar hun zin. Ze zagen tot hun vreugde, Den zonneschijn cn de weiden weer. De lieve, kleine beertjes, En hun papa, den grooten beer. Ik had bijna de beren vergeten, maar er is zooveel gebeurd. HAARLEM'S DAGBLAD Vandaag Is terloops een der meer prïnci- pieele punten aan de orde geweest, een punt van principieele beteekenis voor den opzet van de ziektewet. Namelijk: de vraag, hoe de betaling van de premie moet worden ver deeld. Behalve deze vraag zijn er nog andere on derwerpen aangeroerd wat tot wetsverbete- ring heeft aanleiding gegeven. Allereerst voor artikel 46 van de Ziekte wet. In dit artikel lazen wij: „Degene, die ge durende de laatstee twee maanden vóór het einde zijner verzekering onafgebroken verze kerd is geweest, heeft bij ongeschiktheid tot werken binnen een maand na het einde zijner verzekering aanspraak op ziekengeld, alsof hij verzekerd was gebleven." Met alge- meene stemmen werd een amendement-Kor- tenhorst aanvaard op dit artikel, waardoor als ongeschikt tot arbeiden wordt be schouwd degene, die ongeschikt is tot het verrichten van den arbeid, waarmede hij in zijn onderhoud placht te voorzien. Hetzelfde Lot viel een amendement-Kuiper ten deel, dat iemand óók dan als gewezen ar beider recht geeft op zlektouitkeering. indien de termijn van twee maanden gedurende welken hij oiterljjk daarvoor moet zijn werk zaam geweest men zie de woorden van art. 46 hierboven onderbroken is geweest door werkloosheid van niet langer dan zes dagen. Zes dagen achter elkaar of intermit- teerend zooals de minister deze woorden officieel interpreteerde. Er was hierbovan sprake van een termijn van een maand. amendement-Duijs, om dezen terrpijn op zps maanden te brengen, de termijn dus, gedurende welke de gewezen arbeider nog recht op ziekengeld heeft bij ongeschiktheid tot arbeiden, viel met 5919 stemmen. Alleen de sociaal-democraten stemden voor. De Kamer was algemeen van gevoelen, dat men aan de gehuwde vrouw zeggenschap moest geven over het ziekengeld, dat zij zou ontvangen wegens ziekte. Men vroeg om die zeggenschap, wijl het nog wel eens wil voor komen, dat do man op gelden beslag legt, zonder, als een got»d huisvader zich af te vra gen. welk deel daryrvan voor het gezin moet worden besteed. Algemeen wilde men de vrouw sauveerenr vilde men zorgen, dat de ziektegelden die wegens ziekte van de vrouw ter beschikking zijn gesteld, haar ook inder daad ten goede komen. Heel de Kamer, zelfs de heer Beumer! Er spraken zich, rond twee amendementen, één van mevrouw Bakker Nort, het andere van mej. Groeneweg, over dit onderwerp uit de amendement-voor- .stelsters, en de heerem Beumer, Knottenbelt cn van Schaick, benevens mej. Katz. En allen in toegewijden zftn. Er was alleen ver schil over de redactie, 'ijen slotte vereenigde de Kamer met den minister zich met een araendement-Groenoweg, dat art. 1637 f van het Burgerlijk Wetboek ook voor uitvoerihg der Ziektewet, toepasselijk verklaarde. Dit artikel uit het Burg. Wetboek luidt aldus: ..Ten opzichte van arbeidsovereenkomsten door de gehuwde vrouw als arbeidster aan gegaan. vooronderstelt de wet, dat zij de be williging van haren man heeft bekomen. ..Zij kan diensvolgens alle handelingen ter zake dier overeenkomsten, het geven van kwijting en het verschijnen in rechte daar onder begrepen, zonder bijstand van haren man verrichten. „Zij is gerechtigd over hetgeen zU inge volge de gesloten arbeidsovereenkomst ont vangen of te vorderen heeft, ten bate van het gezin te beschikken." Door de inschakeling van dit B.W.-artikel werd ook het bezwaar ondervangen van den heer van Schaik tegen de oorspronkelijke redactie-Bakker—Nort, dat het den man daarin bepaald zou verboden zijn, het zieken geld in ontvangst te nemen. Dc regeering had de mogelijkheid geopend in de wet, dat bij Koninklijk besluit, voor bij een bepaalden Raad van Arbeid aange sloten verzekerde;: het ziekengeld zou kunnen worden verlaagd tot 50 pet. van het loon en zou kunnen worden verhoogd tot 90 pet. De mogelijkheid tot verlaging i.s door een amen dement-Duijs met algeraeent stemmen weg genomen. De vragen over de wijze, hoe de premie moet betaald worden en door wie, zijn ter loops aan dc orde geweest. Terloops slecht3 om de amendementen le verdedigen. Verder kwam de Kamer niet. Want nauwelijks had de heer Kuiper het laatste woord gesproken tot toelichting van zijn amendement of de voorzitter kwam met de medeóeeling, dat hij de beraadslaging schorsen wilde over de premiebetaling, omdat er een nota van wijzi ging van de regeering in aantocht is. Onze lezers herinneren zich nog wel, dat wij zulke stagnaties hebben voorspeld. Inderdaad het wetgeven is geen gemak kelijke arbeid! De amendementen betroffen zoowel de premie-betaling als het prophylaxefonds. Het prophylaxe-fonds wordt gesteund door de Reiden van Arbeid cn de bedrvjfsvereenigingen die daarin storten 2 1/2 pet. van het geen jaarlijks aan ziekengelduitkeeringen wordt gedaan. De heer Duijs wil de premie geheel doen betalen door den werkgever. En het. even- genoemde percentage van 2 1/2 pet. op 5 pet. brengen, tot verhooging van het peil der volkvShygiëne. Voorts wilde do s.d.-verzeke- ringsspecialiteit ook aan de Raden van Arbeid medezeggenschap geven in het be heer van het Prophylaxefonds. De heer Kortenhorst poogt tot grondslag van de bijdragen in het prophylaxe-fonds niet de ziekengelduitkeeringen aan te nemen, zooals het ontwerp het voorstelt, maar het verzekerd loonbedrag. En ten slotte wil de heer Kuiper de wer king van het prophylaxe-fonds zoodanig wijzigen, dat daaruit ook bijdragen kunnen worden verstrekt voor geheele of gedeeltelijke voorziening in de kosten van genees- en heelkundige behandeling. Dit amendement bedoelt dus een princi pieel verband te leggen' tusschen de Ziekte wet en de Ziekte verzorgingswet. Zooals gezegd het geheel van deze amendementen is aangehouden. Wij zien ze morgen terug. Bij gebrek aan een premiedebat heeft de Kamer zich gezet aan een debat over de be- DONDERDAG 21 MAART 1929 drijfsvereenigingen. Rondom de wetswoor- den waren allerlei dubia gerezen. En evenveel amendementen als dubia! De heer Duys poogde er voor te waken, dat inderdaad de bedrljfsvereenlgingen een vereeniging van bedrijfsgenooten zullen vor men. De heer Kuiper wilde, wanneer er in een bepaald bedrijf nog niet een bedrijfsvereeni- ging is van werkgevers en werknemers, er bij wijze van uitzondering een vereeniging van werkgevers toelaten, deze toela ting hoogstens 5 jaren doen duren. De heer van Schaick poogde de wetswoor- den over wat een bedrijfsvereeniging is, zoo danig te reorganiseeren, dat allerlei ver- eenigingen met eenig bijzonder doel, gele- genheidsvereenigingen en vereenigingen met financieel doel (verzekeringsmaatschappijen zouden hun invloed kunnen doen gelden) zullen zijn uitgesloten. Ook wil hij bepalin gen weren uit de Statuten der bedrijfsver- eemgingen, waardoor bepaalde arbeiders of bepaalde organisaties zouden kunnen wor den uitgeschakeld. Volgens het ontwerp moet, wil een be- drijfsvereeniging drager van de verzekering volgens de Ziektewet worden, zij een verze kerd loonbedrag hebben van 2 1/2 millioen. De heer Duys stelde bij amendement voor dit bedrag te brengen op 15 millioen, de heer Beumer op 5 millioen. De heer Duys wil bo vendien den mniister in bijzondere omstan digheden de bevoegdheid geven om een klei ner loonbedrag toe te staan, b.v. voor de diamantindustrie. Morgen zal op al deze punten beslist wor den, nadat de minister zijn meening heeft te kennen gegeven over het vorenstaande, ook over het amendement-Duys, dat onder geen beding alleen werkgevers-vereenigin- gen. ook niet als overgangstoestand, als be drijf svereeniging wil toelaten. Binnenlandache Zaken. Land bouw. De burgemeester, de pacht en het natuurschoon. De Senaat stemde hedenmorgen over de Defensie-begrooting. Met 23II stemmen werd deze aanvaard. Heel uitvoerig heeft de s.-d. Senator Her mans den draak gestoken met de burge meesters. Niet met de goede burgemeesters de heer Hermans erkende, dat de aller - meesten dezer heeren tot de goede soort be- hooren. Neen hij stak den draak met die heeren, die vreemde dingen deden. Met de burgemeesters, die van hun recht tot too- neelcensuur misbruik maken. Er was b.v. een burgemeester, die ..Allerzielen" niet wil de laten opvoeren, omdat het stuk uit den tijd was. Maar vroeg de heer Hermans mag Oedipus dan wel opgevoerd Worden en de Shakespeare-drama's? En vooral kreeg de burgemeester van Krimpen a.d. LTsel het te kwaad, omdat hij St. Nicolaas had verbo den door liet dorp te trekken. De heer Her mans hield, het bekende gedicht van de Génestet citeerende, een lofspraak op het schoone St. Nicolaasfestijn. Ook gispte hij den burgemeester van Schaik, die een man aangereden hebbend, deze liet liggen in el lende. En ten slotte hekelde hij den niet na der genoemden burgervader, die, wanneer een onderwijzer gesolliciteerd had voor het vervullen van een vacature, aan degenen die hem aanbeveelden een lijstje deed toekomen van 35 vragen, waarbij zelfs geïnformeerd werd naar de netheid en de zindelijkheid van de moeder der sollicitanten. Zou vroeg de heer Hermans het niet wensche- lijk zijn ook te onderzoeken of de sollicitant „Chief Whip" of „Caravellis" rookt en te informeeren op welken leeftijd hij zindelijk was geworden. Ook de heer Polak klaagde over de dikwijls zoo verkeerde toepassing op burgemeesters van art. 188, tweede lid, der gemeentewet. Opnieuw heeft deze Heemschutter gepleit voor het behoud van het Gooische natuur schoon door samenvoeging der Gooische ge meenten. Hij zeide niet te begrijpen, waarom die samenvoeging toch niet kon worden doorgevoerd. Klachten klaagde de heer Polak over de verkeerde toepassing van de Trekhondenwet: hij meende uit verschillende cijfers te mogen concludeeren, dat niet alleen aan gebrekki- gen en ouden van dagen vergunningen wer den verleend. Klachten klaagde hij over het jagen op vogels, klachten over het schenden van natuurschoon door ontginningen. Klach ten over het niet-opnemen in de commissie, die een inventarisatie gaat ondernemen van de Nederlandsche natuurmonumenten, van Dr. Thüsse, een man, die als niemand an ders weet, waar in ons land de natuurmonu menten zijn te vinden. Ten slotte vroeg de heer Polak beperkende bepalingen in het leven te roepen voor de jacht en het vlsschen, wanneer zou blijken, na een daartoe in te stellen onderzoek, dat door de felle koude de vogel- en de visch- stand heeft geleden. Natuurschoon en de landbouw scherpe tegenstellingen vormen deze niet. Opvallend was 't niet: de overgang van den heer Polak naar den meer Westerdijk, die 't over de de pressie in den landbouw had. over de wan verhouding tusschen grondprijzen en pro ducten-prijzen. De heer Westerdijk drong der pacht zouden kunnen leiden en op het uitbreiden van de mogelijkheid voor landl arbeiders om een plaatsje te kunnen ver krijgen. Het initiatief-ontwerp-v. d. Heuvel betr. steun aan de suikerindustrie heeft in den heer Westerdijk geen aanhanger. De heer Smeenge brak een lans voor meer bebossching. dan thans plaats heeft ook al om het gebruik van Nederlandsen hout te bevorderen. Er wordt hier te lande voor niet minder dan 140 millioen inge voerd. De Drentenaar Smeenge kreeg overi gens direct den wensch vervuld, dat een flink stuk Drentsche hei behouden blijven zal. Minister Kan deelde mede, dat bij Havel- te een heide-natuurmonument zal gereser veerd worden. Bij Binn. Zaken moest natuurlijk de vraag van den heer Mendels over den Landstorm weer terecht komen. Het ging n.l. om de on gerustheid van den heer Mendels over de pogingen, die aangewend waren om de Leid- schc studenten in corpsverband te brengen, ter verdediging van Kennemerland. De mi nister deelde mede, dat de stichting van af zonderlijke vendels niet is doorgegaan. De heer Mendels kan tevreden zijn. De minister en de heer Hoffmans verdedigden de bur gerwachten. Wat de houding der burgemeesters be treft de minister deed gevoelen dat deze geen verlengstuk zijn van Binn. Zaken. De burgemeester heeft, hoewel benoemd door de Kroon een geheel zelfstandige positie en alleen moreele verantwoording is hij schul dig aan Binn. Zaken. Mr. Kan verdedigde de houding van den burgemeester van Schaik als toe te schrijven aan groote zenuwachtig heid op het tijdstip van het ongeluk. Den minister aldus deelde hij mede heeft geen voorstel van Gedeputeerde Staten bereikt tot samenvoeging der Gooische Ge meenten. En het initiatief moet in samen- voegingsvragen van Gedeputeerden uitgaan. Het trekhondenvraagst.ukDe minister verdedigde de opvatting dat de belangen van den mcnsch zwaarder wegen dan die van het dier. Weinig waardeering had de minister vobr „de triomftocht" van den anti-trekhon- denbond. Te Hattem b.v. werd een gewonde hond herhaaldelijk als demonstratiedier ge bruikt, terwijl alle trekhonden-houders, die met hun dier verschenen 4.plus bier en sigaren verkregen. Hij beval den Anti-trek- hondenbond aan gelden beschikbaar te stel len voor het vervangen van het trekdier door motortractie. De minister overweegt wijziging van de Vogelwet. Morgen Buitenlandsche Zaken. INTIMUS. „Nederland en België hebben zich grondig geblameerd." AANGEDRONGEN OP VERDER ONDER ZOEK DER DOCUMENTEN. De N. R. Ct. schrijft, dat het de vraag is. of het in deze documenten-zaak ooit tot een gerechtelijke vervolging zal kunnen ko men, daar het als wij goed zien op zijn minst twijfelachtig is, dat hier te lande iemand de Nederlandsche strafwet heeft overtreden, een twijfel, die zeer zeker ge rechtvaardigd is, zoo men er rekening mee houdt, dat in België zelfs de beruchte Frank Heine, die dan volgens de Bélgische regee ring de stukken zou hebben vervalscht, niet alleen op vrije voeten, maar ook buiten alle vervolging is gesteld. Al zal tegen een ge rechtelijk onderzoek, zóó dit mogelijk is, ze ker geen bezwaar zijn, hierom gaat het niet zoozeer ons dunkt dit kon de Belgische regeering ook wel weten! als wel om het onderzoek van de stukken, van de stukken door den heer van Beuningen aangeworven. Boven alles noodig is, dat over deze stuk ken cn welke andere er nog mogen zijn, hot volledige licht opgaat, of zij ai of niet echt zijn. „De Belgische regeering heeft op dit car dinal© punt nog nooit met zooveel woorden aangedrongen, waarvoor zij op geen Neder- landsch souv'ereinileitsrecht inbreuk be hoefde te maken. Ook thans geeft zij alleen uiting aan de hoop dat het onderzoek (poli tioneel of gerechtelijk) voortgezet zal wor den en krijgen wij dc verzekering, dat zij zich niet ook maar in de geringste mate ver zetten zal tegen het ontdekken van de waar heid, „zooals deze hier" (in Belgic) „werd ontdekt". Wij nemen aan, dat deze woorden werkelijk oprecht gemeend zijn en een ander effect willen sorteeren dan een eventueele vaststelling van het feit, dat er hier te lande tegen niemand een vervolging met een ge rechtelijk onderzoek kan worden aangespan nen, maar dan mag en moet men ook ver onderstellen, dat de Belgische regeering een Nederlandsch onderzoek naar de echtheid van de documenten wenscht en daartoe ook alle medewerking zal verleenen. „In elk geval zal onze regeering in deze verklaringen van den Belgischen minister president voldoende beweegredenen vinden om het onderzoek naar de documenten, waarvan reeds één in de Nederlandsche re geringsverklaring ter sprake is gebracht, voort te zetten en daartoe de medewerking van de Belgische regeering in te roepen". „Zij grijpe die woorden van den heer Jas- par dus aan als een welkome aanleiding om het onderzoek naar de echtheid der docu menten voort te zetten en die documenten benevens de resultaten van het onderzoek op het gepaste oogenblik openbaar te ma ken". De Tel. schrijft: „Twee kleine buurstaten hebben zich grondig geblameerd. Nederland door de pu blicatie der Brusselschc falsificaties; België echter nog veel erger. nl. door de vervaar diging der valsche stukken. Op volkomen opheldering in dezen be hoeft men niet te hopen. De zaak is duister en blijft duister. Er is geen oprechte ge neigdheid om klaarheid te brengen. Dit blijkt zoowel uit de houding van Brussel, waar men Frank Heine schielijk laat loo- pen, als uit de houding van Rotterdam, waar men „wichtig tut" met documenten, die maar niet uit een safe-loket willen, als uit de houding van Den Haag, waar de experts van minister Beelaerfcs hun onderzoek der Utrechtsche stukken maar niet kunnen be ëindigen". „Nu de twee landen zich zoo geblameerd hebben, en nu klaarheid omtrent de kern der blamage helaas niet te verwachten, is, wat staat hun thans te doen? Zij moeten trachten op zuivere grondsla gen tot een betere feitelijke verhouding te komen, daarbij rekening houdend zoowel met hun welbegrepen eigenbelang als met de internationale beteekenis van het delta gebied aan de Noordzee. Maar op zuivere grondslagen. De jongste nota der Nationale Unie heeft een kwestie te berde gebracht (die van het tracé van het Rijn-Schelde-ka- naal), die om oplossing vraagt. Gaat minis ter Beelaerts bij zijn onderhandelingen in tegen een Kamer-votum, ja dan neen? En zoo ja, waarom? „De geheele onderhandelingsprocedure moet helder en duidelijk worden. Noch aan Belgische noch aan Nederlandsche zijde kan diplomatieke dubbelhartigheid worden ge duld. Ook deze openbare zaak worde open baar behandeld. Daarom spreken wij de ver wachting uit, dat althans één senator het noodig vinden zal, jhr. Beelaerts van Blok land te dwingen tot het schenken van kla ren wijn. Niet in de documentenzaak. die Binnenlandsche Zaken liever wil laten rus ten. doch in de zaak der onderhandelingen met Belgic". DE „P. C. HOOFT" VAN PRIOK VERTROKKEN. GEEN BACILLENDRAGERS ONDER DE BEMANNING. Aneta seint uit Batavia: Bij een geneeskundig onderzoek bij de be manning van de „P. C. Hooft" bleek, dat zich onder hen geen bacillendragers bevon den. Het schip is Woensdag op tijd uit Tandjong Priok vertrokken. Door P. en T. bij den neus genomen?. WAT DE UTRECHTSCHE K. v. K. WIL. Uit de kringen van handel en nijverheid, welker vertegenwoordigers zitting hebben in de Kamers van Koophandel, is een actie gaande tegen 't hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie met betrekking tot de voor genomen wijziging der Rijkstelefoontarieven meldt de Tel. Zooals men zich herinneren zal, had het hoofdbestuur op 7 Maart j.l. een bijeenkomst belegd ter voorlichting van belanghebben den in zake de herziening der Rijkstelefoon tarieven. Deze conferentie nu wordt door velen der belanghebbenden als een wassen neus beschouwd omdat vrijwel als vast staand mocht worden aangenomen, dat het hoofdbestuur, ieder verder overleg ten spijt, de voorgestelde tarieven behoudens een luttele wijziging toch wel zou uitvoeren. In een schrijven van dc Utrechtsche K. v. K. aan het hoofdbestuur der P. en T. wordt o.a. gezegd, dat de K. v. K. zich afvraagt, ..welk nut en doel het heeft gehad ora van alle Kamers en verschillende belangheb bende organisaties nog advies betreffende deze plannen der tariefwijziging die klaarblijkelijk vaststond in te winnen en bovendien nog een buitengewone bijeen komst die van 7 Maart j.l. uit te schrijven, wanneer het hoofdbestuur, trots alle te ver wachten rapporten en voorstellen, toch voor nemens was de voorgestelde tariefswijziging, zooals te Arnhem, in te voeren en het zich slechts bepaalde tot een mededeeling om trent vrij onbelangrijke concessies". „De Kamer spreekt de verwachting uit, dat het hoofdbestuur zal willen medewerken om nijverheid en handel niet de dupe te doen worden van een eenmaal en te vroeg tijdig vastgesteld tarief, dat zal blijken tot nadeel van nijverheid en handel te strek ken en toch zal leiden tot impopulariteit van de telefoon." De Utrechtsche K. v. K. geeft het hoofd bestuur in overweging: af te zien van de in voering van een zuiver gesprekkentarief en over te gaan tot invoering van een klassen- gesprekkentarief. Uit de vergelijkingen die de Kamer maakt blijkt, dat: de weinigsprekers door het H.B.-voorstel veel minder gebaat worden dan door het voorstel der Kamer en dit laat ste meer de uitbreiding van het aantal aan- 1 geslotenen zal kunnen bevorderen; voorts dat de middelmatige- en veelsprekers krach tens het H.B.-tarief veel meer zullen moeten betalen dan thans het geval is, naar mate zy in een hoogere gesprekklasse vallen, ter- vijl deze- verhooging ingevolge het tarief der K. v. K. slechts zeer betrekkelijk is; en ten slotte dat de lage door het H.B. voorge stelde grondbedragen met een gesprekprijs van 2 1/2 cent leiden tot veel hooger jaar bedragen dan de grondbedragen volgens het Kamer-voorstel. Ter beoordeeling van het voorstel der Kamer van een gesprekprijs van 1 cent met daaraan verbonden hooger en oploopend vastrecht, heeft de Kamer het bestaande klassengesprekkentarief der Rijksnetten Haarlem en Utrecht en dat van de gemeente 's-Gravenhage eens geanalyseerd. Zij kwam daarbij tot een verrassende overeenkomst met haar voorstel. Daar deze tarieven in wezen gesprekken- tarieven zijn zij het in onvolmaakten vorm is een vergelijking volkomen ge rechtvaardigd. Aan de Kamer bleek, dat- in de vier klas- senprijzen voor Haarlem en Utrecht een ge middeld grondbedrag valt aan te wijzen van f 73 a f 75. met een gesprektarief van 0.83 en in de klassenprijzen van 's-Graven hage een gemiddeld grondbedrag van f 82 a f 88 met een gesprekprijs van 1.15 cent. Ons voorstel voor Utrecht en andere net ten boven 4000 aansluitingen, zegt de Kamer, geeft aan een oploopend vastrecht van f 56 tot f 96 of gemiddeld f 74.40 voor de vijf klassen, welk voorstel dus volkomen aan sluit aan het bedrag van het vastrecht, dat in het thans bestaande klassengesprektarief is opgenomen. Het zou in het stelsel der Utrechtsche K. v. K. ook onjuist zijn om voor elke grootte van net een uniform-grondbedrag voor eiken spreker vast te stellen; vandaar een voorge steld oploopend vastrecht in vijf klassen. De door de Kamer voorgestelde gesprek prijs van 1 cent komt, naar zij zegt, geheel overeen met het gemiddelde van 0.83 en 1.15 cent. Dat een meervoudige telling bij een ge sprektarief van 1 cent niet mogelijk zou zijn ontkent de Kamer op grond van door haar ingewonnen inlichtingen van bevoegde en deskundige zijde. TWEE LOGGERS BIJ PETTEN GESTRAND. EN WEER VLOT GEKOMEN. De loggers Vlaai-dingen 155 en Katwijk 16 zijn Dinsdag een kilometer bezuiden Petten gestrand. De sleepboot Assistent is van Den Helder ter assistentie vertrokken. De loggers zijn evenwel gisterenochtend op eigen kracht vlot gekomen, aldus de N. R. Crt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. Als men zoo nu en dan morgens slechts een weinig Purol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen en het gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft ziiten. 9 VRIJDAG 22 MAART HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het' Avro-Trio. 2.05 Uitz. voor scholen. H. G. IJzer man Jr.: Dierenbescherming. 2.45 Gramo- foonmuziek. 4.00 Halfuurtje voor de huis vrouw, door Dr. T. Hoeksema: Mondverzor- ging. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Radio praatje. 6.00 Concert door het Avro-Trio. 7.15 Schippersles, door A. A. Kleyn. 8.00 Lezing door Prof. Dr. B. G. Escher: De Krakatau. 8.40 Concert. Liedertafel „Zang en Vriendschap". G. Leenders, bas. H. Beuker en W. Denys, op twee vleugels. 10.00 Persber. 10.10 Stedenavond Amsterdam (2). Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. H. Cals, sopraan. L. Muskens—Sleurs, sopraan. P. Pul, bariton. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO 11.00 N.C.R.V. Korte Ziekendïënst o.l.v. Ds. C. M. Veenhuysen. 11.30 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het K.R.O.- Trio 1.50 K.R.O. Gramofoonmuziek. 3.00 K. R.O. Vrouwenuurtje door Mej. N. Mens. 4.00 N.CPt.V. Gramofoonmuziek. 5.00 N.C.R.V. Solistenconcert. 6.40 K.R.O. Spr.: Pater Ma gister Alb. C. Doodkorte O. P.: Over liet Na tionale. 7.00 K.R.O. Spr.: Pater Qulrinus O. M. Cop.: Het Apostolaat ter Zee. 7.35 V.P.R.O. Persber.. 7.40 VR.R.O. Spr.: Dr. J. C. A. Fet ter: Wat gelooven en denken Vrijz Pro testanten Lichaam en ziel)8.10 V.P.R O. Solistenconcert. 8.50 V.P.R.O. Spr. Prof. R. Casïmir: Practische opvoeding. 9.30 V.P.R.O. Solistenconcert. 10.00 V.P.R.O. Lezing over Passmnsmuziek van H. Rutters 10.20 V.P.R.O. Passïonsmuziek. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert (bariton, piano). 12.50 Orgelconcert. 1.20 Or kestconcert. 3.05 Roeiwedst-rijden. „The grand National". 3.50 Gershom Parkington Kwintet. 4.05 Sybil. Eaton Kwartet. Cbr. Mc. Clure, mezzo. 4.15 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing: Poultry Keener. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Landbouwber. 7.05 Liederen van Brahms (bariton). 7.20 Bioscoonnraat.ie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Poetry-Victoriana- ge. 8.05 Dansmuziek en variété "(u. h. Palla dium). 8:50 „The Billiard room mystery", hoorspel. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Debat: Is disar mament practicable (Is ontwapening moge lijk). 10.40 H. Williams, bariton. 11.05 Een verrassing. 11.35 Dansmuziek. PARIJS ..RADIO-PARIS". 1714 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Trio-concert. 7 es Gramofoonmuziek. 8.50 Concert door de „Garde républicaine"'. LANGENBERG, 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkesten- eert. 5:05 Kamermuziek. Werken van Th. Akimenko. 7.20 „Lehariana", fragmenten u. d. operette's van F. Lehar. Orkest en solis ten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZF^c^N. 18*9 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen 7.20 Kamermuziek. 8.20 Causerie. 8.50 Or kest-concert. 10.05 Beelduitzending. HATVTBTTRG. 395 M. 10,20 Gramophoonplaten. 3.35 Orkerteon- cert. 5.20 Orkest-concert. 7.20 Orkest-concert. BRUSSEL. 511,9 M. 5.20 Orkest-concert. 6.50 Trio-concert 7 20 Gramophoonplaten. 8.35 Orkest-concert. 20 Maart. De Ziektewet in artikelen. Uitkeerïng en werk loosheid. De vrouw en de beschikking over het ziekengeld. De discussie over de premiebetaling uitgesteld. Bedrijfsvereenigingen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10