HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING INGEZONDEN. VRIJDAG 22 MAART 1929 VIJFDE BLAD ZANDVOORT (Vervolg der zitting van 14 Maart) Een commissie voor onderwijs en sociale zaken te wachten. Een plein met een muziektent op het vrijgekomen terrein waar het Oude Mannen- en Vrouwen - gasthuis heeft gestaan. Een studiecommissie benoemd om de mogelijkheid van verlaging der badprijzen te overwegen. Een vrije ventvergunning op het strand voor 5per persoon. Een Davosbaan. Langdu rige discussie over parkeerter reinen in Zandvoort. Donderdagavond 14 Maart kwam de ge meenteraad van Zandvoort in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een agenda van 29 punten. Wegens het verge vorderde uur kon evenwel slechts de helft worden afgewerkt. Voor de behandeling van de tweede helft der agenda kwam de Raad Donderdagavond 21 Maart wederom bijeen. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. Bij het begin der zitting zijn afwezig de leden Molenaar en Termes. Gratificatie. De heer Druyf stelt voor een gratificatie Van 100.te" verleenen aan den heer Vin ken, correspondent der Arbeidsbemiddeling, voor den meerderen arbeid, die dezen winter van hem gevorderd werd. Naar aanleiding van dit voorstel deelt wethouder P a d t mede, dat in de vergade ring van B. en W. ter sprake is gekomen de instelling van een commissie voor onderwijs en sociale zaken. B. en W. hebben besloten, den raad in de eerstvolgende vergadering een voorstel tot stichting van zulk een com missie te doen toekomen. De heer Siegers brengt B. en W. dank yoor deze toejegging. Het voorstel van den heer Druyf wordt in dit verband aangehouden. Het terrein van het Oude Man nen- en Vrouwengasthuis. B. en W. stellen voor, om yan het terrein, dat opengekomen is na de afbraak van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis, een plein te maken en daarop een kiosk te plaatsen. Eventueel kan er ook een muziek tent geplaatst worden. De heer Fraenkel stelt voor, er een plantsoen van te maken. Wethouder Zwaan ontraadt dit, omdat hij bang is dat de jeugd dit vernielen zal, ook al is de afrastering 2/z M. hoog. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men, evenals een voorstel van den heer G u n t e r s, om de muziektent definitief naar dit plein te verplaatsen. Uitbreiding exploitatie badbedrijf. Aan de orde komt het bekende verzoek van den heer J. Termes, exploitant van de badinrichting tegenover den Strandweg, om met hem nog een pachtcontract voor tien jaar aan te gaan. Indien de Raad op zijn verzoek ingaat, dan is hij bereid den bad- prijs te verlagen van 0.70 tot 0 55 per bad en per abonnement tot 0.50. Tevens is hij voornemens, slechts 0.10 voor het gebruik van een badpak te vragen en een handdoek bij het bad gratis te verstrekken. B. en W. deelen den Raad mede, dat zij van meening zijn, dat wijziging in de prij zenpolitiek niet mogelijk en juist zoude zijn zonder overleg met de overige, exploitanten en dat het op grond daarvan onjuist zou Zijn, den heer Termes reeds thans 10 jaar pacht te verleenen. Zij meenen dat bij het afloopen van alle contracten het vraagstuk van de prijzen aan de orde moet komen, waarom zij den Raad in overweging geven niet aan den wensch van den heer Termes te voldoen. Zij stellen voor, om voor deze zaak een studiecommissie te benoemen. De heer Gunt er s vindt het voor Zand voort van zeer veel belang, dat het verzoek van den heer Termes wordt ingewilligd. Daarmee gaat men volgens spreker in Zand voort den goeden weg op. Daarom betreurt de heer Gunters het afwijzend advies van B. en W. De heer Geers kan zich met het advies van B. en W. wel vereenigen, al juicht hij ook het verzoek van den heer Termes toe. In 1930 moeten B. en W. immers zelf het Strand weer van het Rijk pachten. Spreker stelt den raad voor, in deze vergadering al leen een beginselbesluit te nemen en de hui dige strandexploitatie nog vijf jaar te hand haven. Dan kan men in 1930 het verzoek van den heer Tennes bespreken. Spreker is er ook tegen, om in de toekomst tot een algemeene strandverpachting te ko men, omdat men daarmede aan minder- draagkrachtigen, die jaren lang een stukje 6trand gehuurd hebben, het brood uit den mond zou nemen. (Te 7.50 uur komt de heer Molenaar ter vergadering) De heer Siegers ondersteunt het voor stel van den heer Geers. Spreker wil het aspect van het strand de eerste vijf jaar niet veranderen. De heer Druijf vindt het onvoorzichtig, dat de gemeente zich voor tien jaar zou binden. Bovendien zal nu toch eindelijk eens een volksbad in Zandvoort moeten komen. Spreker kan zich met het advies van B. en W. vereenigen. De heer Fraenkel acht het gevaarlijk, dat een raadslid grond van de gemeente kan pachten. Men schept hiermee een bedenke lijk precedent. De heer F or r er verwacht meer bad gasten, als de prijzen verlaagd worden. Me de naar aanleiding van wat de heer Gun ters gezegd heeft, verwacht spreker, dat andere exploitanten het voorbeeld van den heer Termes zullen volgen. De heer Molenaar is er voor, dat nog dit jaar een tariefsverlaging tot stand komt. Daarom is hij er voor, het verzoek van den heer Termes in te willigen. De heer Elffers is van meening, dat de raad eerst een principieele uitspraak doet ten aanzien van een eventueel gewijzigde strandveroachting. Spreker zou nu reeds een commissie willen benoemen, die hier van studie zal maken en die met spoed werkt. Hij maakt er een voorstel van- De heer Gunters is er tegen, om een tariefsverlaging tegen te houden. Daarom iteunt hij het voorstel van den heer Geers. Spreker is er ook niet voor, om het strand te splitsen in een Bad Zuid en Bad Noord. Wethouder Padt meent, dat het voorstel van B. en W., om een studiecommissie te be noemen, zeer aanbevelenswaard is. Deze zaak is veel te gecompliceerd; zij is een dankbaar object voor een ernstige studie. Men kan niet voorbarig een besluit van zulk een vérstrekkende verandering nemen. Men moet zich niet nu reeds voor een groot aan tal jaren vinden. Na een zeer langdurige en verwarde dis cussie wordt het voorstel-Elffers, om nu reeds een studiecommissie te benoemen, in stemming gebracht. Over dit voorstel staken de stemmen met 6 tegen 6. Standplaatsen voor ijskarren enz- B. en W. stellen voor, aan hen machtiging te verleenen om standplaatsen voor ijskar ren, haringwagens enz. in het openbaar te verhuren op verschillende plaatsen in deze gemeente. De heer Geers ïs tegen een verpachting. De menschen hebben een moeilijk leven. Spr. is er voor, om voor het hebben van een standplaats een soort vergunning te verlee nen. De heer Term es komt er tegen op, dat aan de politie gevraagd is, waar niet en waar w e 1 een ijskar moet staan. Dit be hoort niet tot de competentie van de poli tie, maar tot die van den raad. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. De heeren Geers en Termes stemmen tegen. Stran d venters- Door B. en W. wordt voorgesteld te beslui ten de strandventers in het vervolg te ver plichten 10 strekkende Meter strand te hu ren tegen betaling van 10 per strekkenden Meter. -Een vergunning om op het strand te venten zou daardoor 100 moeten kosten. Verder wordt voorgesteld om het strand in twee zones te verdeelen, n.l. een ten Noor den van den Strandweg en een ten Zuiden van den Strandweg. De heer Fraenkel stelt voor, van de strandventers slechts 5.— per persoon te heffen voor een vrije ventvergunning. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen. Het voorstel-Fraenkel -wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Ambtenaar in algemeenen dienst B. en W. stellen voor, een ambtenaar in algemeenen dienst (o.a. voor armwezen, be lastingen enz.) aan te stellen op een bezol diging van 2500 per jaar. Wordt goedgekeurd. Davosbaan De heer H. J. Vet, te Haarlem, verzoekt hem een standplaats te verpachten voor het plaatsen van een Davosbureau. B. en W. stel len voor hen te machtigen aan den heer Vet een standplaats te verpachten op den Boulevard Paulus Loot, van Mei tot en met September '29 tegen een pachtsom van 500 onder bepaling dat 100 als waarborgsom gestort moet worden. De heer Geers wil van Zandvoort geen soort kermis maken. We moeten komen tol een verbetering van Zandvoort als bad plaats. Het voorstel van B- en W. wordt met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Instructie voor den directeur der bedrijven. In verband met de reorganisatie van Pu blieke Werken en Bedrijven, waardoor de directeur der Bedrijven de leiding van Pu blieke Werken heeft gekregen, bieden B. en W. den raad een nieuwe instructie voor den directeur der Bedrijven ter vaststelling aan. Wordt aangehouden. Strandpacht De raad vereenlgt zich met een voorstel van B. en W., om aan E. Paap 15 strekkende M. strand te verpachten. Ziekengeld. Goedgekeurd wordt een voorstel van B. en W-, om aan A. Kraayenoord, beambte der Bedrijven, nog een half jaar een half salaris als ziekengeld uit te keeren. Vuilnisbelt. Het afval van de vuilnisbelt was een jaar verpacht aan den heer P. Keur te Zand voort. B. en W. meenen dat nu er aanvragen binnen komen om het afval te pachten, het gewenscht is een openbare inschrijving te houden en aan den meestbiedende dat recht te gunnen. De heer Molenaar stelt voor, de voor waarden voor den heer Keur nog dit jaar te handhaven. Het volgend jaar zou dan een inschrijving plaats hebben. De raad vereenigt zich met het voorstel- Molenaar. N ij verli eidsonderwi j s. Aan de orde komt het door ons reeds ge publiceerde voorstel van B. en W. om een nieuwe regeling vast te stellen voor het bezoeken door Zandvoortsche kinderen van nijverheidsinrichtingen te Haarlem en Am sterdam. Wordt aangehouden. B. en W. worden gemachtigd tot oproe ping van sollicitanten voor badman bij de badinrichting in perceel Groote Krocht 10. Parkeerplaatsen. De Burgemeester doet eenige mede- deelingen betreffende het parkeeren en het verpachten van parkeerplaatsen. Hij meent dat het niet toegestaan kan worden, dat auto's op verschillende willekeurige plaatsen in de gemeente stil staan, omdat er zooveel parkeerterreinen zijn. Men moet die hand haven of ze weg doen. Een middenweg ziet spreker niet. De heer Fraenkel brengt hulde aan den Burgemeester voor zijn houding in de zen en voor de wijze waarop de heer Van Alphen het verkeer in Zandvoort regelt. Spreker is vóór de parkeerterreinen, die de veiligheid bevorderen. Hij hoopt evenwel, dat men een beetje soepel zal optreden te gen automobilisten, die wel eens even voor een winkel stil moeten staan. De heer Gunters spreekt in denzelfden geest. Men moet de automobilisten niet da delijk door de politie laten wegjagen. Het gebeurt vaak, dat fietsen in de Kerkstraat veel meer verkeersstagnatie veroorzaken dan één stilstaande auto. Spreker deelt mede. dat een dame, die even een auto voor een hotel stil liet staan om een taschie uit haar kamer te halen, door een politieagent naar een parkeerter rein verwezen werd, ook nadat zij hem uit drukkelijk gezegd had, dat zij alleen maar even een taschje wilde gaan halen. De dame bracht haar auto toen naar het parkeerter rein, wandelde naar het hotel om het be wuste voorwerp te halen, ging toen weer naar het parkeerterrein terug en betaalde het staangeld voor haar auto. Spreker vind* dat belachelijk. Dan acht hij het beter, om de verordening betreffende het parkeeren maar in te trekken. Ook de heer Siegers bepleit soepelheid. Er is nog een groot verschil tusschen auto mobilisten, die ergens een oogenblikje stil staan en eigenaars van auto's, die uren lang gratis gebruik van gemeentegrond maken. De Voorzitter zegt een soepele toepas sing der verordening toe, maar behoudt zich het recht voor, eventueel een zelfstandig be sluit te nemen, vooral op een drukken Zon dagmiddag. Voor een plaats als Zandvoort acht hij echter parkeerterreinen noodig. Tenslotte wordt besloten de parkeerterrei nen te handhaven. De commissie van onderzoek voor de Strandverpachting en -exploi tatie. De Voorzitter stelt voor, thans een commissie van drie leden te benoemen ter bestudeering van de strandverpachting en de strandexploitatie. Eenige leden maken daartegen bezwaar, omdat straks over het desbetreffend voor stel de stemmen hebben gestaakt en men dus nu niet een besluit kan gaan uitvoeren, dat nog niet genomen is. De heer Elffers stelt voor, over de be noeming van de commissie de beraadslagin gen te heropenen. De Voorzitter heeft daartegen geen bezwaar. Daarop heeft de benoeming der commis sie plaats. Bij eerste stemming wordt benoemd de heer Molenaar met 7 stemmen. De heer Molenaar verklaart de benoeming niet aan te nemen. Een tweede vrije stemming heeft daarom plaats. Benoemd worden de heeren Gunters en Siegers. Zij aanvaarden hun benoeming. Ten slotte wordt gestemd over de benoe ming van een derde lid. Benoemd wordt de heer Koning, die eveneens zijn benoeming aanvaardt. Te elf uur wordt de vergadering gesloten. HEEMSTEDE GEMEENTERAAD. Een geheime zitting van ruim een uur. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdagavond, onder leiding van wet houder Jhr. A. v. d. Poll. Afwezig met kennnisgeving de heer Van ünen. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van het voor- loopig bestuur van de Federatie voor behoud van natuur- en iandschapsschoon in Ken- nemerland aan de gemeente Heemstede om lid te worden van genoemde Federatie. B. 'en W. stellen voor als 'id toe te treden tegen een contributie van f 10 per jaar. Aldus wordt besloten nadat de voorzitter op een vraag van den heer R ij k e s heeft geantwoord dat de onlangs opgerichte Fede ratie voor Kennemerland wi! doen wat Je Vereeniging tot Behoud van Natuurmonu menten voor het geheele land doet. Ingekomen is verder een adres van de N.V „Gruno's Grondbezit" te Gronmgen houden de verzoek vergunning te verlfcenen voor den bouw van drie winkelhuizen op het aan deze Naamlooze Vennootschap in eigendom toe- behoorende terrein, gelegen aan de Camp- laan, kadastraal bekend gemeente Heem stede, Sectie A no. 3627. B. en W. stellen voor op dit adres afwij zend te beschikken, daar inwilliging van dit verzoek geheel in strijd zou zijn met het vastgestelde uitbreidingsplan. De heer Kwak zegt dat de eigenaren van den grond gedupeerd worden, wanneer aan het verzoek niet voldaan wordt. Spr. zou willen dat de zaak eerst nog eens onder zocht werd. De heeren Rijkes en Audretsch stellen aanhouding voor. Wethouder Droog vindt hiervoor geen aanleiding. Over het voorstel van de heeren Rijkes enAudretsch staken de stemmen. Er zal dus in de volgende vergadering opnieuw over gestemd worden. Onderwijs. Aan de orde komen de voorstellen betref fende de vaststelling van een maximum aantal leerlingen per klas (laagste 3 klassen 40 leerlingen; klassen 4 en 5 36 en klassen 6 en 7 32"leerlingen) en tot uitbreiding van het aantal openbare scholen. Op voorstel van den heer Audretsch gaat de Raad over in een geheime zitting, die ruim één uur duurt. Na heropening der openbare zitting, stelt de heer V r i n g voor, ook namens den heer R ij k e s, de architectuur van de nieuw te bouwen school op te dragen aan Openbare Werken. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. De genoemde voorstellen worden z. h. s. aangenomen. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden de in ons blad vermelde voorstellen aangenomen betreffende: onderhandsche verhuur van tuingrond aan de Westzijde van de Algemeene Begraafplaats; ruiling van gronden aan de Heemsteedsche Dreef voor schoolbouw en vaststelling van de verordening, regelende de aanstelling en bezoldiging van den badmees ter. Rondvraag. De heer Vring vraagt afdoende maat regelen tot verbetering van den Leidsche- vaartweg. Wethouder Droog zal deze zaak in de eerstvolgende vergadering der commissie van O. W. ter sprake brengen. De heer R ij k e s vraagt of de bloemen en planten veel door de vorst geleden hebben. Wethouder Droog sinds kort voorzitter der Plantsoencommissie, zegt dat daarvan thans nog moeilijk iets te zeggen Is. De heer Van der Linden vraagt weg- verbetering aan den Kadijk en de Prinsen laan. Wethouder Droog deelt mede dat het in de bedoeling ligt op den duur de grintwegen te vervangen door wegen met een bitumen- verharding. Maar dit kan niet in eens gaan. De zaak heeft de aandacht van B. en W. De heer Van der Linden vraagt ver der hoe het staat met de plannen voor boom- plantdagen. Wethouder Droeg antwoordt dat de keuze van de boomen is gedaan. Weldra zal tot beplanting kunnen worden overgegaan. Mevr. Bigot vraagt of al iets bekend is van de taxatie der gronden aan de Heem steedsche Dreef. Wethouder Droog kan daar nu nog niet op antwoorden, hij heeft een gedeelte der taxatie nog maar pas ontvangen. Hierna sluicing der openbare vergade ring. TENTOONSTELLING. De Kunstkring Heemstede heeft een „We- reldbiblotheek"-tentoonstellïng georgani seerd op Woensdag 27 Maart in „De oude Beuk". 's Avonds wordt een lezing (met licht beelden k.i technische wetenswaardigheden) gehouden door den heer J. C. Winlerink, lid vai het hoofdbestuur der „WH.-vereeniging" over „Het Boek en de Wereldbibliotheek". BAD- EN ZWEMINRICHTING. De vereeniging tot exploitatie van een bad- en zweminrichting te Heemstede houdt een ledenvergadering op Vrijdag 5 April a.s. IJMUIDEN. DE VUILSTORTING IN DE VISSCHERS- HAVEN Sedert eenige jaren wordt het in IJmulden opgehaalde straat- en huisvuil vervoerd naai de Visschershaven en aldaar in schuiten ge stort. Aangezien deze schuiten liggen aan aen steiger van clen veerdienst, ondervinden de genen die van dezen dienst gebruik maken veel hinder van het wegwaaiende vuil, zoo dat hierover meermalen klachten werden ge uit. Reeds in 1926 adviseerde de Gezondheids commissie Burgemeester en Wethouders de vuilslorting alaaar op te heffen. Het is ons bekend dat B. en W. sedert eenige jaren trachten een andere plaats te vinden, waar een betere gelegenheid geschapen zal kunnen worden. Het was de bedoeling de schuiten te doen laden in het Noordzeekanaal. Tot heden bleef het echter bij het oude. De directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst deelt nu in zijn jaarverslag over 1923 mede, dat na 1 Mei a s. in de Visschershaven niet meer gestort mag worden. Bij informatie b^eek ons dat inderdaad door de directie van het Staatsvlsschersha- venbedrijf de vergunning voor het storten van het vuil op de bedoelde plaats is opge zegd. Het is thans de beaoeiing, dat de scnui- ten voortaan in het Noordzeekanaal nabij den aanlegsteiger geladen zullen worden. Voor dit aoei zal de gemeente voor een be hoorlijke overdekte ligplaats moeten zorgen, opdat verstuiving niet kan plaats vinden. Ofschoon reeds over ongeveer 6 weken de vergunning voor de Visschershaven vervalt, is er aan de inrichting in het Noordzeekanaal nog niets gedaan; het heeft er dus allen schijn van dat de zaak nog eenigen tijd op denzelfden voet zal worden voortgezet. De kosten van aen Reinigingsdienst hebben in 1928 vermoedelijk 1U1621 bedragen, d.i 2.713 per inwoner tegen 90555,49 en 2.509 in 1927. De kosten van den Ontsmettings- dienst bedragen vermoedelijk 6976. CENTRAAL DRANKWEER-COMITé Het Centraal Drankweer-Comité belegt a.s. Vrijdagvond in Thalia een propaganda filmavond. Vertoond zal worden de film „Het Dubbelleven van Dr. Morart". Als spreker zal optreden de heer J. C. Vermeulen te Uit geest. DE HALTES DER ELECTRÏSCHE SPOOR. DE ZIGEUNERS WEDER \EKTROKKEN. De zigeunertroep, die den Haarlemmer meerpolder met zijn wagens was binnenge komen en z'n intrek had genomen in het waanwagenkamp te Hoofddorp, heeft deze gemeente weder verlaten om binnen de landpalen van Aalsmeer te arriveeren. Klachten over onhebbelijk optreden van dit volkje zijn de Haarlemmermeersche po litie niet ter oore gekomen. SANTPOORT. OUDERAVOND. Er wordt een ouderavond van School F ge houden op Maandag 25 Maart. Mej. C. P. van Asperen-v. d. Velde.' directrice van ..Ons Huis" te Amsterdam zal spreken over „Reis indrukken uit Amerika"; de lezing zal ver duidelijkt worden door lichtbeelden. ZANDVOORT DE MATT HEUS PASSION. In het gebouw van den Kring Godsdien stig leven zal op Zondagavond 24 Maart door de vereeniging „Credo Canto" het eer ste deel van de Mattheus Passion van Schuetz met verschillende soli, worden uit gevoerd. Op den morgen van Goeden Vrijdag wordt het tweede gedeelte uitgevoerd. WERKLOOSHEID. In de vergadering van de Commissie voor Werkverschaffing en Steunverleening is be sloten om geen nieuwe aanvragen voor te werkstelling of steun meer in ^behandeling te nemen. REDDINGSBRIGADE. Onder groote belangstelling had in Stoop's Bad het examen plaats voor hen die in den afgeloopen winter geregeld de zwemoefeningen hadden mede gemaakt. Van de Zandv. Reddingsbrigade namen 5 leden daaraan deel nl. de dames A. Keur en T. Mulder en de heeren S. v. d. Bos, W. Witkop en J. Luiting, die allen het diploma behaal den. ACTIE VOOR EES' VERVROEGDE POST BESTELLING. De forensenvereeniging Zandvoort heeft onlangs een verzoek gerich; tot den direc teur van het postkantoor te Zandvoort, of de eerste postbestelling kan worden ver vroegd, opdat de forensen die bestelling nog kunnen ontvangen voordat ze des morgens vertrekken. Naar aanleiding van dit verzoek vernemen wij, dat de directeur zijn medewerking heeft toegezegd om tot eene vervroegde bestelling t; geraken. Aangezien dit evenwel onder de thans bestaande omstandigheden niet moee- lijk is, heeft hij tot de directie der Posterijen en Telegrafie het verzoek gericht om des morgens een auto te laten rijden om de di verse poststukken naar Zandvoort te doen overbrengen. DE BADPRIJZEN IN ZANDVOORT DE HEER TERMES WIL GEEN VOORSTELLEN TOT VERLAGING MEER INDIENEN. Door de Vereeniging „IJmuiden's Bloei" waren eenige verzoeken tot ae directie der Nederlandsche Spoorwegen gericht, Inzake verbetering van de haltes van de Electrische spoor te IJmuiden. Naar aanleiding hiervan heeft de directie aan genoemde veiceniging medegedeeld da' le op het Noordelijk tweede perron van de stopplaats IJmuidtnCasembrootstraat een wachtlokaaltje zal worden geplaatst. 2e. dat san dezelfde stopplaats afsluit- boomen ter weerszijden van het spoor I zul len worden aangebracht. 3e. te IJmuiden-Julianakade een ruimere abri wordt geplaatst. VELSEN JAARVERSLAG REINIGINGS- EN ONT- SMETTINGSDIENST. Wij ontvingen het jaarverslag van het be drijf Reinigings- en Ontsmettingsdienst en ontleenen daaraan het volgende. Het personeel bestaat, behalve den direc teur uit 21 vaste en 4 tijdelijke werklieden. Het rollend materiaal werd in 1923 uitgebreid met 2 veegwagentjes, een Chevrolet-vuilnis- auto en een sproeiwagen, tevens ingericht voor brandspuit, merk Mercedes-Benz. Het bedrijf had verder zes paarden in dienst. De onderhoudskosten der paarden bedoeg f 7050, d. i. gemiddeld f 3,22 per paard per dag. De oppervlakte van de schoon te houdr straten vermeerderde in 1923 met 48.325 M2. en bedraagt thans 394.940 M2. Met paard en wagen werd verzameld aan asch en huisvuil 14983 M3., met auto-vuilnis wagens 7533 M3., totaal 22516 M3. (In 1924: 12797 M3.). Ongemerkt wordt, dat In verband met de groote uitbreding der gemeente en den groo teren aanvoer van vuilnis uitbreiding van materiaal met een derden vuilnisauto niet achterwege zal kunnen blijven. Voor stofbestrijding werd gebruikt 12600 K.G. „Gouda" sproeiteer en 7942 M3. water. Het aantal sproeivullingen heeft bedragen 2083 auto's. In het asphlxiatietioestel werden afge maakt 200 dieren, n.L 148 honden en 52 katten. HAARLEMMERMEER INWIJDING ALS PRIESTER. De Zeereenv. heer J. P. van Leeuwen uit deze gemeente zal den 2en Paaschdag te Hoofddorp als priester worden gewijd en al daar in de R. K. Parochiekerk de le H. Mis opdragen. Hij zal op feestelijke wijze worden ingehaald, terwijl de vereenigde zangkoren uit Hoofddorp en Nieuw Vennep extra zang nummers voor de kerkelijke plechtigheid zullen instudeeren. PERSONALIA. De heer H. Boersma, voorheen onderwij zer bij het bijzonder onderwijs te Nieuw Vennep alhier, is benoemd tot onderwijzer bij het Christelijk Onderwijs te Ned.-Oost- Indië. ORGELCONCERT. Naar or.s wordt gemeld is het door den Haarlemschon Stadsorganist. den heer George Robert in de nieuwe Gereformeerde Kerk te Hoofddorp te geven orgelconcert, dat wegens ongesteldheid van den heer Ro bert moest worden uitgesteld, thans bepaald op 2en Paaschdagavond (1 April) In de Zandvoortsche raadszitting van Donderdagavond kwam aan de orde het ver zoek van den heer Termes, exploitant van de badinrichting tegenover den Strandweg, om met hem nog een pachtcontract voor tien jaar aan te gaan. Indien de raad op zijn verzoek inging, dan zou hij bereid zijn, den badprijs te verlagen van 0.70 tot 0.55 per bad, en per abonnement tot 0.50. Te vens zou de heer Termes dan slechts 0.10 vragen voor het gebruik van een badpak. Een handdoek zou hij bij het bad gratis ver strekken. Na een zeer langdurige discussie (men zie het raadsverslag elders in dit nummer) be sloot de raad op voorstel van den heer Elf fers, een commissie te benoemen, die deze zaak ernstig zal bestudeeren, waarmee heb verzoek van den heer Termes dus werd aan gehouden. Naar aanleiding van dit besluit deelde de heer Termes ons mede, dat hij alleen in heb algemeen belang middelen beraamd had, om de badprijzen verlaagd te krijgen. Hij meende, dat op deze wijze de bad-exploita- tie uitgebreid kon worden. Dit zou echter nogal kosten meebrengen; deze zouden even wel in den loop van eenige jaren wel te dek ken zijn, omdat de zoogenaamde omzet dan immers grooter zou worden. „Toen mij ter oore kwam", aldus de heer Termes, „dat de Burgemeester voornemens was voor te stel len. vaste badhokken in de Noord en in de Zuid te plaatsen, waardoor mijn badinrich ting dus waardeloos zou worden, wenschte ik de meening van den raad te weten. Nu echter B. en W. en een gedeelte van den raad geen enkel woord van waardeering hebben geuit ten aanzien van mijn plannen, die alleen algemeene belangen zouden die nen en mijn verzoek dus verwrongen is ge worden, en de zaak is aangehouden inplaats dat de raad er prijs op stelde zakelijk te zijn, stel ik er geen prijs meer op, om met dergelijke voorstellen te komen. Dit spijt mij zeer, maar ik zie on deze wijze geen kans, de badprijzen te verlagen". De heer Termes deelde ons tenslotte mede, nog wel nader op dit onderwerp terug te zullen komen. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Rcdactl® zich niet v*nn w< ordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of .niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Naar aanleiding van het onderschrift van den heer van Nieuwkoop, op het ingezonden stuk van de Hengelaarsvereeniging „Tusschen 't Riet", als zou het bestuur dezer vereeni ging met den heer van Nieuwkoop in relatie hebben gestaan, stelt dit bestuur er prijs op, te verklaren, dat het ontkent ooit !n eenige relatie met den heer v. N. te hebben gestaan, zoodat het aan de mededeelingen van den heer van N. geen waarde hecht. Destijds (in 1920) heeft het bestuur van „Tusschen 't Riet" wel aan zekeren heer Been gevraagd of de mogelijkheid bestond tot overplanting van visch van de Ringvaart naar de Lcldsche Vaart. De heer Been had In dien tijd verdunning van „Tusschen 't Riet", voor de aalvisscherij. WIJ hebben het bovenstaande aan den heer van Nieuwkoop voorgelegd, doch geen antwoord op ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15