Ned. Voetbalbond. In Afdeeling I neemt Sparta en in afdeettng II Feijenoord de leidingH. F. C. wint voor de tweede maal van Hilversum en R. C. H. voor de tweede maal van Ajax. De Stormvogels op de tiende plaats. E. D. O. lijdt weel een nederlaag. H. V. V. ontneemt aan V.S.V. een puntje. Alleen P.S.V. nog ongeslagenDe wedloop tus schen D. E. C. en Haarlem. V.V.A. moab degradatiewedstrijden spelen. De eerste nederlaag van Haarlem II. De Uitslagen. AFDEELING L Eerste klasse. AjaxR.C.H. SpartaA.D.O. V.U.CHermes U. V. V.Stormvogels H. F. C.Hilversum 2e klasse A. A. F. C.Hollandia K. F. C.—West Frisia W. F. C.Alcm. Victrix ZeeburgiaHelder Z. V. v.—H. R. C. Tweede klasse E. D. E. C.—V. V. A. BaarnHaarlem SpartaanB. F. C. 3e klasse C. AmstelAssendelft OosterparkKinheim O. V. V. O.—E. D. W. WatergraafsmeerKennemers 3de klasse D. E. H. S.—Hillinen ScheveningenU. V. S. T. H. B.—Alphia AlphenL. F. C. Vierde klasse B. R. C. A.A. D. W. SwiftZeemeeuwen S. C. A.De Volewïjckers NeerlandiaHalfweg Reserve le Iolasse. E. D. O. 2—A. F. C. 2 Ajax 2—ZF.C. 2 R.C.H. 2—Blauw Wit 2 Stormvogels 2Spartaan 2 0—1 6—0 3—3 2—1 3—2 5—3 3—3 3—0 6—3 0—3 2—1 1—5' 1—2 1—1 2—4 4—1 4—4 2—4 2—4 2—2 3—2 1—5 0—0 3—3 3—2 Reserve tweede klasse A. V. V. A. 2—Alcm. Victrix 2 Haarlem 2Blauw Wit 3 Hollandia 2—K.F.C. 2 Ajax 3—A. F. C. 3 AFDEELING II. Eerste klasse: FéljenoordBlauw Wit Z. F. C.Excelsior V. S. V.—H. V. V. 't Gooi—D. F. C. H. B. S.—E. D. O. Tweede klasse A D. H. C.—O. D. S. OvermaasUnitas QuickXerxes Tweede klasse B: C. V. V.Fortuna MerwedeHercules NeptunusR. F. C. Steeds HoogerGouda S. V. W.—S. V. V. Reserve eerste klasse: D. F. C. 2—D. H. C. 2 Feijenoord 2H. B. S. 2 Sparta 2Unitas 2 V.O.C. 2—U.V.V. 2 Xerxes 2—C. V. V. 2 AFDEELING 111 Eerste klasse. WageningenEnsch. Boys Z. A. C.Vitesse A. G. O. V. V.—Heracles Go aheadTubantia EnschedéRobur et Velocitas AFDEELING IV. v 1ste klasse. EindhovenB.V.V. M. V. V.—L. O. N. G. A. WilhelminaP. S. V. NA..C.N.O.A.D. Willem IIRoermond AFDEELING V. Ie klasse. AchillesG. V. V. AlcidesBe Quick LeeuwardenW. V. V. VeendamFriesland G. V. A. V.Velocitas 10—0 1—2 3—5 2—1 2—1 4—1 1—1 0—2 2—0 8—1 4—2 2—2 2—5 6—0 5—2 0—2 3—3 2—2 2—1 4—2 6—3 2—3 2—3 10—1 1—1 4—0 3—2 1—1 1—0 0—7 3—1 4—0 Ranglijstjes. AFDEELING I Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pt. v.teg. V. U. c. 14 7 4 3 18 43—37 Sparta 12 7 3 2 17 40—18 R. C. H. 14 8 1 5 17 34—34 A. D. O. 13 7 2 4 16 31—24 H. F. C. 14 4 4 16 30—26 Hermes 14 6 4 4 16 40—39 Hilvex'sum 16 7 2 7 16 38—43 Ajax 14 3 2 9 .8 26—34 U. V. V. 14 3 2 9 8 31—48 Stormvogels 15 3 2 10 8 22—32 Tweede Klasse B. D. E. C. 18 12 2 4 26 56—23 Haarlem 16 9 4 3 22 55—38 Spartaan 17 9 2 6 20 40—34 H. V. C. 18 8 4 6 20 43—50 Zandvoort 17 7 5 5 19 39—39 Bloemendaal 16 6 2 8 14 36—42 Baarn 18 6 2 10 14 32—52 Velox 16 5 3 8 13 39—39 B. F. C. 16 6 1 9 13 32—37 V. V. A. 16 2 3 11 7 26—44 Reserve tweede klasse A. Blauw Wit IH 12 8 2 2 18 40—17 Ale. Victr. II 13 9 0 4 18 44—30 Haarlem il 9 7 1 1 15 44—13 Ajax III 12 4 3 5 11 22—30 K. F. C. II 10 4 1 5 9 32—31 V. V. A. II 11 4 0 7 8 29—34 Hollandia II 10 2 0 8 4 1749 A. F. C. III 9 1 1 7 3 16—43 AFDEELING ir Eerste klasse: Feyenoord 12 9 2 1 20 45—23 Blauw Wit 15 8 3 4 19 34—25 E. D. O. 15 7 2 6 16 36-4-26 D. F. C. 15 7 1 7 15 38—43 V. S. V. 15 4 6 5 14 28—31 't Gooi 13 6 1 6 13 32—26 H. B. S. 14 5 3 6 13 26—29 Z. F. C. 15 5 3 7 13 34—34 H. V. V. 14 4 3 7 11 31—37 Excelsior 14 3 2 9 8 25—55 ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Kennemerland IIV. E. W. 0—2 V. V. IJ.—Ulysses II 4—1 TWEEDE KLASSE B. BaarnHaarlem (15) Haarlem is na de vorstperiode op den in geslagen weg voortgegaan: thans werd Baarn met 51 geslagen Toch was het spel der roodbroeken niet zoo goed als in de beide voorgaande wedstrijden, maar het feit dat de tegenpartij minder was, zal hiervan wel de oorzaak zijn. Haarlem was dan ook door loopend in de meerderheid. Baarn verschijnt volledig en heeft zelfs Van Dort weer in de gelederen. Reedsi dadelijk na den aftrap verhuist de bal naar het Baarn-doel, war Snooy naast trapt. Haarlem domineert sterk; een goed schot van Verwaal wordt even goed door den Baam-keeper gestopt. De achterhoede van Haarlem krijgt weinig werk terwijl de voorhoede steeds aanvalt. Het eerste doelpunt komt na ongeveer tien minuten als een goede voorzet van Iseger door Verwaal mooi wordt ingekopt (01). Baarn tracht nu het spel te verplaatsen, maar de middenlinie, goed gesteund door hst achter-duo Van DaalenGoedhart, geeft hiertoe weinig gelegenheid. Het gaat dan in hoofdzaak tusschen de Haarlem-voorhoede en de Baarn-achterhoede. Iseger, die plotseling naar binnen is geloopen, benut een voorzet van De Geus met een mooi schot. (02). Oldenburg speelt minder dan wij de laatste weken van hem gewend zijn. Hij schijnt geblesseerd. Verwaal scoort dan no. 3 Dan ontstaat een tegenpunt voor Baarn als P. van Daalen mistrapt en de Vries on houdbaar wordt gepasseerd (13). Ook in de tweede helft is Haarlem door loopend sterker. Oldenburg schiet tweemaal tegen de lat. Af en toe komt eens een uitval van Baarn, die echter wordt afgeslagen. Ise ger maakt het 4e doelpunt en De Geus maakt er 15 van. Met Haarlem sterk in de meerderheid kondigt scheidsrechter Van Dijk het einde aan. Haarlem won verdiend. Vooral Dik en Huys- mans speelden goed. Reserve Eerste Klasse. E. D. O. 2—A. F. C. 2 (0—1) De roodzwarte reserves zijn niet in staat gebleken, om hun goeden vorm van de laat ste wedstrijden te handhaven. Natuurlijk is onvolledigheid ook een der oorzaken, maar hoofdzakelijk het gebrek aan schotvaardig heid. A. F. C. II kreeg veel minder kansen, doch de rechtsbinnen gaf den Amsterdam mers met een kopbal de leiding. Stevig verdedigen en slecht aanvalspel der Haarlemmers zorgden er voor dat A. F. C. II de beide punten veroverde. RESERVE 2e KLASSE A. Haarlem 2Blauw Wit 3 (12) Haarlem II heeft het Zondag niet tegen het sterke Blauw Wit III kunnen bolwerken. Dit elftal, dat voornamelijk uit jonge spe lers bestaat, vertoonde een goede partij voetbal. Maar daar Alcmaria II ook een zware nederlaag geleden heeft, is de toe stand van Haarlem II er niet slechter op geworden. Al komt Blauw Wit III eventueel aan het eind van het seizoen op de eerste plaats, dan speelt toch nummer twee de promotiewedstrijden, daar Blauw Wit nfet in de reserve eerste klasse mag uitkomen. Onder leiding van scheidsrechter Geurts brengt Haarlem II het volgende elftal in het veld: Hoeben, Van der Valk, Buissink, Torringa, Van Balen Blanken, Muringer, Borghouts, Kammeijer, Groeneveld, Tuin man, Onkenhout, Blauw W,it trapt af. maar Haarlem maakt haar het leder afhandig en gaat op het Blauw Wit-doel af, waar Kammeijer van dichtbij scoort. (10). Blauw Wit komt nu ook meer in de meer derheid en trekt ten aanval, waarbij vooral de rechtervleugel en de middenvoor zich on derscheiden. Zij vinden echter de Haarlem verdediging in goede conditie. Torringa vooral speelt goed; de linksbui ten heeft tegen zijn „glijen" niet veel in te brengen. Het spel gaat steeds op en neer. De Haar lem-voorhoede, die zonder uitzondering vrij wel den geheelen wedstrijd niet veel pres teerde, vindt een groot struikelblok in den centerhalf van Blauw Wit, die in koppen bo ven alle anderen uitsteekt. De eerste helft verstrijkt, zonder dat er verder gescoord wordt. Na de hervatting heeft Blauw Wit eerst het beste van het spel. Bij een mooien cor ner van den rechtsbuiten van Blauw Wit komt de midhalf toestormen en maakt met een harden kopbal gelijk. (11). Nu valt Haarlem stevig aan; zij nadert af en toe gevaarlijk het vijandelijk doel. Een hard schot van Tuinman ketst van de lat het veld weer in. Haarlem blijft gevaarlijk. Bij een aanval van Blauw Wit wordt een hoog schot ingezonden van zeer grooten af stand, dat in het Haarlem-doel belandt. Gescoord wordt verder niet meer zoodat het einde aanbreekt met 12 voor Blauw Wit III. H. F. C.Hilversum (32) Vrij laat werd aangevangen, hoewel het zeer talrijk opgekomen publiek zich niet behoefde te vervelen door de voorbereidende maatregelen te kunnen aanschouwen van een film-opneming en wel een speciale H.F.C. film, die gemaakt werd voor het 50-jarig bestaan der vereeniging. Wanneer dan eindelijk begonnen wordt, zien wij dat de thuisclub het navolgend elf tal in het veld brengt: Van der Meulen. Wamsteker, Van Haeren, Jongeneel, Van der Lee, Lamp, De Ruyter, Miezérus, Van Renesse, Daniëls, v. d. Berg. Het begin deed werkelijk een spannenden ftardigen wedstrijd vermoeden. Hilversum, natuurlijk belust om revanche te nemen voor de 2 weken terug geleden neder laag te Hilversum, pakt direct flink aan, doch ook H. F. C., wie het zich natuurlijk tot eer zou rekenen, de Hilversummers tot tweemaal toe te overwinnen, laat niet met Zich spotten. Na ongeveer vijf minuten spelens lost Huizinga, midhalf van Hilversum, een hard schot, waarbij Van der Meulen blijkbaar het uitzicht belemmerd werd. Hij liet althans den bal doorgaan (01). Nauwelijks heeft H. F. C. afgetrapt of in Hinken draf gaat het op het Hilversum-doel af. Even een scrimmage voor het doel der tegenpartij. De bal wordt weggewerkt, doch belandt bij Miezérus, die zich listig op eeni- gen afstand heeft opgesteld. Een schot.... en een luid gejuich kondigt aan dat gelijk gemaakt is (11). Wel volgt een heftig geappelleer van Hil- versum-zijde, doch de scheidsrechter wijst onverbiddelijk naar het middelpunt. Deze teleurstelling schijnt Hilversum te prikkelen. Zij begint althans iets forscher te spelen, waaraan ook enkele H. F. C.-spelers gaan meedoen. Gevolg is, dat de onderlinge ver houding vrij gespannen raakt. Diverse vrije trappen moeten worden uitgedeeld. De Hil- versumsche rechtervleugel is bijzonder ge vaarlijk doch Wamsteker, goed gesteund door Van Haeren, weet onheil te voorkomen. Eindelijk krijgt Van Renesse circa een kwartier vóór rust het op z'n heupen.Handig wordt een tegenstander gepasseerd en met een goed schot weet hij aan H. F. C. de lei ding te geven (21). Dan volgt een periode, waarin weer heel wat vrije trappen moeten worden toekend. Bij een dezer, van H. F. C.-zijde, wordt naar Van Renessé geplaatst, die o.i. den bal eenigszins met zijn hand bewerkte, waarna hij hem langs den Hilversumschen doelman schoot (31). Wederom heftig geappelleer van de Hil versummers. Het werd zelfs een heele, discussie tus schen spelers en scheidsrechter, doch het einde van het lied was, dat het punt wex-d toegekend. De verhouding werd er inmiddels nog slechter door; het verdere verloop tot rust gaf ruw spel te zien. Goed opbrengen van den rechtervleugel van Hilversum deed den stand even vóór rust in 3—2 veranderen, doordat Bitter kans zag, om Van der Meulen het nakijken te geven. Direct hierop brak rust aan. Het begin der tweede helft was weer vrij kalm. Spanning heerschte er niet veel en ook werd geen fraai spel te genieten gegeven. Enkele malen was aan de eene zijde Daniëls niet gelukkig met een fraaien omhaal, ter wijl aan de andere zijde Huizinga na diverse mislukte schoten eenmaal rakelings over schoot. Af en toe dreigde het weer ruw toe te gaan, doch over het geheel genomen werd gelukkig niet zoo heftig gespeeld als vóór rust. Dan fluit de scheidsrechter die vrij zwak leidde, het einde. H. F. C. heeft een wel eenigszins geflat teerde overwinning weten te behalen. Ajax—R. C. H. (0—1) Vele Haarlemmers waren mede naar Am sterdam getrokken om getuige te zijn van bovengenoemden wedstrijd. Zij zullen er geen spijt van gehad hebben. In eexi uiter mate spannenden wedstrijd is R.C.H. er in geslaagd, om Ajax ten tweeden male in dit seizoen een nederlaag toe te brengen, en ook ditmaal was de overwinning verdiend. Den doorslag heeft wel gegeven het be langrijk betere spel van de xniddenlinie van de Racing, die ook nu weer uitstekend spel te zien gegeven heeft. Krom heeft met woord en daad zijn elftal aangevoerd en al was zijn taak, om De Natris te bewaken, geen gemakkelijke, hij heeft zich daarvan zeer goed gekweten. Vrijwel steeds was hij dezen Ajacied de baas. Maar ook Ruis en Geuts- kens verdienen een woord van lof voor hun spel, dat zoowel verdedigend als aanvallend werkelijk te prijzen viel. Te ruim twee uur stellen de volgende clf- tallen zich op: AJAX: De Boer, de Windt. Van Kol, Sch etters, Puttelaar, Andriessen, De Natris, Volkers, van Dijck, Strijbosch, Twelker. R. C. H.: Brugman, Verkerk, Roelfsema, W. Kedde, Hanse, Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos, R.C.H. trapt tegen de zon in af en onder neemt den eersten aanval. Toch is Kos de eerste, die een schot te verwerken krijgt, als hij een hard ingeschotexi bal van Strijbosch maar net corner kan verwerken. Dan plot seling maakt Hanse bijna een doelpunt, doch ook nu springt het leder corner. Het spel verplaatst zich zeer snel van doel tot doel en is mede daardoor het aankijken zeer waard. Uit een mooi opgezetten aanval schiet Roelfsema over het Ajax-doel, terwijl aan den anderen kant De Natris den bal op het doelnet plaatst. Het blijkt inmiddels meer en meer, dat de resp. achterhoeden de overhand hebben, al zijn de uitvallen van R.C.H. veel gevaarlijker dan die van de thuisclub. Als de eerste helft verstreken is heeft geen der partijen nog gescoord. De lange rustpoos heeft de spelex*s goed gedaan; reeds direct wordt na de hervatting door beide elftallen hard aangepakt. R.C.H. vormt een beter geheel en speelt daardoor op het toch al zware terrein wel wat gemak kelijker. Er zullen ongeveer tien minuten van de tweede speelhelft verstreken zijn, toen de bal wederom uit een goed opgezetten aanval voor het Ajax-doel kwam. Roelfsema kreeg in heel gunstige positie den bal en met een hard schot passeert hij De Boer. (01). Dan komt er nog meer spanning in en rond het veld. Verkerk verwisselt met Kedde van plaats, Ajax verandert de opstelling; met Van Kol als midvoor komt er meer leven in den Ajax-aanval. Prevost moet inmiddels evexx van het veld wegens een lichte blessure; Verkerk vervangt hem tijdelijk. Hij kopt nog een hard schot uit het R.C.H.-doel en als dan het elftal weer compleet is, gaat het spel ge heel gelijk op. Heel Ajax valt aan. Brugman krijgt de kans van den dag om den voorsprong te vergrooten doch hij ko gelt naast. In de laatste minuten raakt Kos oogen- schijnlijk licht geblesseerd, doch hij speelt i verder. Een vrijen trap tegen Vrugt schiet Van Dijck hoog over terwijl Van Kol even eens uit een vrijen trap tegen een R.C.H.'er aanschiet. De laatste minuten verstrijken in de grootste spanning en als Bos tijd fluit, heeft de Rachigclub een even zware als ver diende overwinning behaald. De eerste in Watergraafsmeer. U. V. V.Stormvogels (21) We hadden stellig niet verwacht de Utrechtenax-en als overwinnaars uit dezen strijd te zien treden. Stormvogels mag zwak zijn, we hadden U.V.V. voor een gelijk spel nauwelijks in staat geacht. Onder leiding van den heer Vrugt stelden zich de volgende elftallen op: U. V. V.: Balt, v. d. Pavert, Willekes, Van Dillen, Smelt, Van Pagee, Van Doorn, Schouten, Slingeland, Kan. Oosting. Stormvogels: De Jonge, Tol, Wey, Kuikens, Van Pel, v. d. Velde, Haak, Effern, Koster, Walst Thijssen Al direct bleek Stormvogels sterker te zijn en hoewel zij tegen wind en zon speelde, werd het spel toch meer naar de U.V.V.-helft verplaatst. Doch,ook de rood—witten zaten niet stil. Eens kon v. d. Velde nog net op het nippertje den bal voor de voeten van Schouten weg halen op een moment, dat Thijssen al uit- geloopen was. Op beide doelen worden eenige corners ge nomen welke echter niets opleverden. Van Doorn werd veel vrij gelaten, waardoor menige aanval op Thijssen ondernomen werd Deze was echter paraat en hield er een paar gevaarlijke schoten uit. Toen golfde het spel tamelijk op en neer. U.V.V. scheen er beter in te komen. Uit een voorzet van Van Pel ontstond een scrimmage voor het U.V.V.-doel en met een kalm schot gaf Tol den Stormvogels de leiding (01). Hex'haaldelijk bleken beide tegenstanders niet over goede sohutters te beschikken, hoewel de voorhoedespelers xnooie kansen kregen. Wey kreeg een hoogen bal voor open- doel en wilde dezen meteen inschieten, met het gevolg, dat de bal meters naast ging. Vóór rust gebeurde verder niets bijzonders Na de thee bleek Oosting te zijn ver vangen door Spoon, en scheen U.V-V. het beter aan te zullen pakken. En inderdaad, een hard schot van den invaller Spoon bleek voor Thijssen te machtig; de bal verdween in den rechterbenedenhoek (I—1). Stormvogels gaf zich echter niet gewonnen, v. d. Pavert en Willekes werden ettelijke malen gepasseerd. Dit had nog meer kunnen gebeuren als De Jonge meer op buitenspel gelet had. Intusschen had Stormvogels haar voorhoe de veranderd, Wey speelde nu rechtsbuiten, van Pel mid-voor. Haar spel werd daardoor veel beter. Balt bleek zijn plaats echter volkomen waard. Hij hield gv veel gevaarlijke ballen uit. Ongeveer 10 minuten voor tijd ontstond een verwarring voor het blauw-witte doel Een oogenblik kreeg van Doorn den bal voor zijn voeten en met een „punter" passeerde Thijssen (21). De Stormvogels begrepen dat het zoo niet voort kon gaan; zij begonnen geweldig te zwoegen. Uit een corner werd ten slotte weer een tegenpunt gescoord, maar dit doelpunt werd door den scheidsrechter geannuleerd. Even daax-na wex-d een corner gegeven op het Utrechtsche doel. Tex-wijl de bal voor goal zweefde, werd door een U.V.V.-er „hands" gemaakt; tegelijkertijd klonk het fluitje voor het einde. De penalty werd dus niet toegekend. U. V. V. heeft gewonnen m^t 21. Naar wij later vernamen heeft Koster, de Siormvogelscaptain tegen de laatste twee gevallen geprotesteerd. Omtrent den defini tieven uitslag van dezen wedstrijd valt dus nog niets mede te deelen. V. S. v.—H. V. V. (1—1) In een slecht gespeelden wedstrijd, die door een niet talrijk publiek werd bijgewoond, heb ben beide elftallen de puntjes gedeeld. In tegenstelling met den in den Haag tusschen beide clubs gespeelden wedstrijd, deden zich geen incidenten voor. P. Wey had echter wegens zijn ondoordacht spel eenige waar schuwingen van scheidsrechter Laarmans, die uitstekend leidde, in ontvangst te nemen. De elftallen zien er als volgt uit; V. S. V.: v. d. Windt, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, A. de Bakker-, J. Wey, Demmers, Koning, Horeman. de Koning, P. Wey, Hillekamp. H. V. V. Pasteur Sr., Jansen, Pasteur Jr., v. d. Bosch, Snouck Hurgronje, Enschauzier. Roelfsema, Sandberg. Neuerbux-g, Abendanon, Rekkers. H.V.V. wint den toss. Beide elftallen ver- toonen van den aanval af een onsamen hangend spel. Voox-al de thuisclub is slecht op dreef, hetgeen voornamelijk aan de mid denlinie te wijten is. Als kort na den aftrap V.S.V. eenige aan vallen onderneemt, plaatst P. Wey den bal steeds te ver naar voren, zoodat de vleugel spelers het leder niet bemachtigen kunnen en de bal over de doellijn gaat. Eenige tegen aanvallen der Hagenaars leveren geen ge vaar op. Even later zet Koning voor, maar ook zijn schot is te hard. Een schot van de Koning gaat juist aan den verkeerden kant van de paal langs Rekkers. Het zijn vooral Sandberg en Roelfsema, die herhaaldelijk de aanvallen van V.S.V. weten te onderbreken, terwijl Neuerburg voor Ko ning een struikelblok is. Ondanks dat de ge lederen van V.S.V. als droog zand aan elkaar hangen en het plaatsen, vooral van de Bak ker en de gebroeders Wey zeer slecht is, slaagt Koning er na ongeveer 20 minuten soelen in. uit een goeden voorzet van de Koning, Rekkers met een tam schot te ver schalken (10). Ean langharige poedel, veroorzaakt een stagnatie in het spel, tot groot genoegen van het publiek, dat hierin een aangename af leiding ziet. Vóór de rust noteeren we nog een ver schot van de Bakker, dat Rekkers on handig wegwerkt. V.S.V. blijft sterker, maar ziet geen kans te doelounten. Een mooi schot van Koning scheert juist over de lat. De rust gaat in met 10. Spoedig na de hervatting maakt een der geel-zwarten „hands" in het strafschopge bied; Laarmans ziet het niet en laat door spelen, zoodat V.S.V. een mooie kans op een tweede doelpunt ontgaat. Een aanval van H.V.V. bezorgt de gasten een corner. Roelfsema kopt den bal naar het doel van V. S. V. maar v. d. Windt redt fx-aai. Even later schiet Pasteur Sr. in v. d. Wint's handen. H.V.V. komt dan opzetten, maar hun aanvallen worden door de uitstekend spelen de backs van V.S.V. onschadelijk gemaakt. Vooral het wegwerken van v. d. Griendt, die steeds een vrijstaand-en V.S.V.'er weet te vin den, is af. Als de achterhoede een keertje mist en Pasteur Sr. een fraaie kans krijgt, is zijn schot te hoog. Koning onderneemt een soloren, trouw gevolgd door drie Hage naars. maar hij kan het niet verder brengen dan tot een hoekschop, die niets oplevert. Tegen het einde krijgt V.S.V. het hard fcs verantwoorden, zoodat er een Haagsch doel punt in de lucht zit. Nadat Sandberg een zeker doelpunt weet te voorkomen, door zich tactisch achter den uitgeloopen doelvex-dedi- ger op te stellen, smaakt Pasteur Jr. het ge noegen uit een uitstekenden voorzet van Snouck Hurgronje eenige seconden vóór het Wide, den gelijkmaker te scoren (1—1). H B. S.—E. D. O. (2—0) E, D. O. heeft de punten1 weer in Den Haag moeten laten, echter onverdiend. Vóór rust, toen de strijd vrijwel zonder spanning was, ging het wel. Enkele kleine fouten waren van geen invloed op het spel. Na rust, nadat H. B. S. de leiding genomen had, kwam er meer teekening in het spel. Met moeite wist J. Perukel een bal te berei ken en voor te zetten; de toesnellende Stif fens scoorde ineens, maar de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt wegens buitenspel Het eindsignaal bracht een overwinning voor H. B. S„ wat voor E. D. O. wel niet zoo erg, maar voor Excelsior al heel onpleizierig is. Er is weinig publiek als H. B- S. en E. D. O. verschijnen, met invallers bij H. B. S. voor Kuchlin en bij E. D. O. voor v. d. Hurk en Boerée, zoodat we de volgende opstellingen te zien krijgen. H. B. S. Rambonnet, C. Diehl, Vermetten, Smeets, E. Diehl, Schorel, De Vries, v. Romond, Reeder, v. Kesteren, Graafland. E. D. O.: H .Oomen, J. L. Perukel, Steffens, Tanis, H. Zwart. C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perukel Kuyl, J. v. d. Laan, De Kiefte E. D. O, opent het spel en Vermetten heeft den eersten aanval te onderbreken. Als even daarna Zwart een schot weet te lossen, heeft Rambonnet er geen moeite mee. Wat het spel betreft speelt E. D. O. beter, dan verleden week tegen H. V. V., doch het beslissende schot wil maar niet komen. Bij H. B. S. zit dezelfde fout; ook hier gaat het niet in de voorhoede; telkens kan de E. D. O. achterhoede ingrijpen. De strijd wordt vlugger, met E. D. O. iets in de meerderheid; de achterhoeden blijven vrij gemakkelijk meester van het terrein, zoodat er bijna een totaal ontbreken van spanning is. H. B. S. weet het spel te verplaatsen; de aanvallen der kraaien worden talrijker, ech ter zonder resultaat. Hoewel de E. D. O.-middenlinie haar voe dende taak goed opvat, wordt er te lang ge" wacht met schieten. De tweede helft breekt aan met blanken stand. Het begint weer met hetzelfde spelhet lijkt hetzelfde verloop te zullen krijgen als de eerste helft. Dan komt plotseling verandering in het spel. Binnen vijf minuten weet H. B. S. de lei ding te veroveren. Als J. v. d. Laan Reeder aanvalt en De Kiefte loopt uit, weet Reeder nog een gaatje te vinden en met een goed schot heeft H. B. S. de leiding (1—0). Het publiek begint zich te roeren en moe digt de beide favox-ieten aan. Maar ook E. D. O. doet er een schepje op: Steffens lost een hard schot, dat Rambonnet maar net kan houden. Een corner levert E. D. O. ook niets op. Dan komt het moment, dat E. D. O. door Steffens scoort. Het doelpunt wordt gean nuleerd Direct daarop maakt Reeder een doelpunt (2—0). Na een korte inzinking van E. D. O. wordt er nog eens alles op gezet. Eenmaal komt Steffens voor het verlaten doel en kogelt tegen de lat, direct hierop lost hij een goed schot, dat Rambonnet nog net kan verwerken. Vlak voor tijd vergroot H. B. S. by na de score als De Vries op De Kiefte afgaat; door uitloopen weet deze een bijna zeker doelpunt te voorkomen. Dan is het einde daar en heeft H. B. S. de punten binnen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10