HOCKEY HOLLAND - BELGIë (0-0) België bevecht een gelijk spel, (Van onzen medewerker). 1 Te half twee beginnen de rangen van het Olympisch Stadion al aardig gevuld te ra ken De vlaggen wapperen vroolijk in een licht windje en een heerlijk zonnetje. We treffen alweer prachtig weer met onzen internatio nalen Hockeywedstrijd. Als het ongeveer kwart over twee is ver schijnen onder luid applaus de Belgische spelers; even hierna komen de Hollandsche jongens in 't bekende oranje-blanje-bleu het veld op. De twee captains komen elkaar te gemoet; scheidsrechter Liégeois laat tossen en Dierxsens is de gelukkige en verkiest met wind mee te spelen. Om half drie stellen de elftallen zich op onder de leiding van de scheidsrechters R. Liégeois (België) en Th. v. 't Lam (Holland) De eerste aanval is voor de Belgen, doch de Waal retourneert den bal en de Holland sche voorhoede doet een aanval op de Belgi sche achterhoede, maar ook deze geeft niet thuis. De Belgen zijn geweldig enthousiast en maken het de Hollandsche achterhoede ta melijk lastig. Kop krijgt den bal goed toegespeeld, een snelle ren volgt, die door een onberispelijken voorzet besloten wordt; v. d. Rovaert weet echter slechts een corner te forceeren, die weggewerkt wordt. De Belgen krijgen even voor den strafcirkel een vrijen slag, die ach ter geslagen wordt.. Holland wordt nu iets sterker, doch de Hollandsche voorhoede vat de zaken veel te lauw op. Kop uitgezonderd, die goede ren nen langs de lijn met keurige voorzetten afwerkt, maar het binnentrio, weet er geen gebruik van te maken, daar de Belgische achterhoede zich zeer goed opstelt. 1 Iloi land: Hardebeck de Waal, Tresling C. v. d. Hagen, Ankerman, v. Lierop, Kop, Jannink, v. d. Rovaert, Kist, Maas. België: Grojean, Dierxens, Rensburg, Dyckmans, Seeldrayers, Putz, Cl. Bandaux, Adelot, Weiiers, v. d. Straeten, Soubre. De Belgische aanvallen worden geleid door Seeldrayers; een hiervan wordt door Tres ling corner gewerkt; deze wordt goed geno men, doch Hardebeck staat op de juiste plaats en werkt het keiharde schot weg. De Hollandsche achterhoede speelt nu op volle kracht; Hardebeck krijgt bijna niets meer te doen, doch in de Hollandsche voor hoede wil het nog steeds niet vlotten; ieder speelt te individueel. Kop is de eenige vóór rust, die in de voorhoede op internationaal peil speelt. Na een algemeene doorbraak van Holland krijgt Maas een fraaie kans, maar de Belgi sche keeper redt keurig. De bal verhuist naar de Belgische voorhoede. Grojean brengt goed op, maar de Belgen brengen het niet verder dan de backs. De Hollanders zijn sterk in de meerder heid, de halflinie zit mooi achter de voor hoede en Ankerman verdeelt het spel nu goed, maar de voorhoede kan het niet tot scoren brengen, daar de Belgische backs evenals de Hollandsche snel ingrijpen en den bal wegwerken. Grojean heeft intusschen een blessure op- geloopen; de Belgen spelen eenigen tijd met tien man. België krijgt een mooie kans tot scoren, als Seeldrayers den bal snel opbrengt en met een onberispelijken voorzet besiuic, doch het Belgische binnentrio is al even onmachtig als het Hollandsche. De Hollandsche linkervleugel presteert niet veel, zoodat het gevaar alleen van Kop moet komen, maar deze heeft de speciale bewaking van Putz; het gelukt Kop slechts zoo nu en dan om door te breken. Keeper Soubre kan nu al zijn talenten tQonon: een goede push van Kist wordt het veld in ge trapt; hetzelfde lot ondergaat een hard schot van Kop. België verdedigt met man en macht; het gelukt haar nu ook om het spel gelijk op te doen gaan, doch de achterhoeden blijven meester van het terrein. De Belgen ondernemen nu een aanval, ge leid door Seeldrayers. doch Ankerman redt ten koste van een corner. Deze worat weer corner gewerkt. Dijckmans schiet keihard in maar Hardebeck redt schitterend. Even hierna wordt rust gefloten. In de rust zijn we niets optimistisch ge stemd omtrent Holland; de Belgen zijn ge weldig fel en enthousiast en de Hollandsche voorhoede is zoo laksch en pingelt zoo lang. Wat moet er van de Europeesche kampioe nen worden. De tweede helft zou het ons vertellen. Te kwart over drie wordt weer begonnen. Holland is nu dadelijk in den aanval, maar weer wordt het spel te kort gehouden; dit spel-type geeft aan de Belgische achter hoede steeds gelegenheid om in te grijpen. Holland speelt nu veel enthousiaster dan vóór rust; het publiek roert zich geweldig. Als Maas den bal goed toegespeeld krijgt van Ankerman, passeert hij Adelot en heeft nu een goede kans om te scoren, maar te langzaam schieten doet deze kans te loor gaan. Vermelding verdient een mooie omhaal van Kist, dien de Belgische keeper op het nippertje af corner werkt. Tresling wordt geroepen om dien te nemen, doch ook hij is nu te langzaam met schieten. De sporadische Belgische aanvallen blij ven gevaarlijk daar de backs tot aan het midden opdringen. Jm lland neemt het heele spel in handen; het publiek moedigt Holland geweldig aan. Er wordt nu vlugger geschoten maar keeper Soubre is niet tc vermurwen; hij werkt alles goed weg. Ankerman verdeelt het spel goed en v. d. Hagen en v. Lierop steunen onze voorhoede goed, maar steeds brengt weer een Belgi sche stick redding. Jannink doelpunt, doch wegens trappen wordt deze goal geannuleerd. Holland is voor het Belgische doel niet weg te slaan; zij forceert een drietal cor ners noch deze worden alle te langzaam in geschoten. zoodat de Belgen steeds eerder bij den bal zijn. De Hollandsche voorhoede schiet nu goed, maar het doel lijkt wel dichtgespijkerd; de Belgische backs en halflinie zorgen wel weer voor verder transport, maar de Hollandsche halflinie onderbreekt eiken Belgischen aan val: Kop is nu geweldig actief; hij probeert het eenige malen, maar ook dit levert geen succes op. Maas krijgt nog even vóór tyd een goede kans om te scoren, doch wederom is het te langzaam schieten oorzaak, dat deze kans te loor gaat. Twee seconden vóór het einde schiet dezelfde wederom keihard naast. Dan een schril fluitje en de wedstrijd is afgeloo- pen. België heeft dank zij haar achterhoede, gelijk gespeeld. De Belgen hebben meer ge kregen, dan zij verdienden. Nabeschouwing. Over het algemeen is de wedstrijd tegen gevallen, vooral van den kant van Holland. Zoo enthousiast als anders zoo laksch ging het nu; vooral.vóór rust. Na rust ging het beter. Het achter trio van Holland was als altijd safe; Hardebeck heeft zeer weinig te doen gehad wat hij nog te doen kreeg heeft hij goecl verricht. In de halflinie was Ankerman de beste, goed bijgestaan door Van Lierop en v. d. Hagen; de halflinie was zoowel wat steunen van de voorhoede betreft als het helpen der bed ie backs, zeer goed, doch 't verdient aan beveling voor de kanthalfs om met cross shots de vleugelspelers aan 't werk te zetten. Voor rust was alleen Kop op internationaal peil in de voorhoede. Na rust kwamen Jan nink, v. d. Rovaert en Kist er ook beter in. Maas als linksuiterst was een volkomen débacle, wat ook niet'te verwonderen is daar deze speler de laatste maanden in de ach terhoede speelde. Bij België kunnen we eigenlijk precies het zelfde zeggen als van de Hollandsche spe lers. Ook hier waren de backs en de keeper zeer betrouwbaar. De halflinie moest zich grootendeels op verdedigen toeleggen en steunde daardoor de voorhoede onvoldoende. Bij België was Seeldraijers de gevaarlijke man, doch Dierxsens liet zoo nu en dan goed spel zien, maar deze voorhoede was evenals de Hollandsche te zwak om door de sterke verdediging heen te komen. Het Ned. Hockeyteam tegen België. Naar De Crt. verneemt zal het Ned. hockey- elftal dat 13 April a.s. te Antwerpen tegen de Belgen in het veld komt, er als volgt uit zien: Hardebeck, doel; R. de Waal en G. Leem bruggen, achter; ir. Ankerman. C. v. d. Ha gen n v. Lierop, mdiden; Mr. Ras, Jannink, v. d. Rovaert, Maas en v. Tinbergen voor. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND. De Uitslagen. Westelijke afdeeling' 2e klasse. Amsterdam II—Amsterdam III 0—3 T. H. C. '25—Utrecht - 1—2 Bloemendaal II't Gooi II ll Amsterdam IIIHilversum II 02 Togo II—H. O. C. III 3—0 3e klasse, Amersfoort't Gooi III 30 Utrecht II—T. H. C. '25 II 4—0 Amsterdam IVde Kraaien 12 Hilversum HIBe Fair 22 Te WerveDe Kieviten 3—2 Togo m—B'oemendaal III 12 LeidenH. B. S. 1i Victoria IIIHaagsch Lyc. III 45 Te Wervé II—Dordrécht 0—I Togo IV—H. D. M. II 0—3 Tweede klasse. Bloemendaal 2't Gooi 2 (11) Bloemendaal verschijnt met verscheidene invallers en heeft het dan ook niet verder dan een gelijk spel kunnen brengen. De thuisclub onderneemt direct een serie aanvallen doch door stug verdedigen blijft de Gooische achterhoede meester van 't terrein. De strijd gaat na twintig minuten gelijk op en als 't Gooi goed doorbreekt gelukt het hen om uit 'n goeden voorzet van rechts te doel punten 01. Bloemendaal blijft volhouden en als J. Laan eindelijk vrij komt deponeert hij de gelijkma ker in 't doel 11. Na rust krijgen we een echt genoegelijk partijtje hockey te aanschouwen. Beide elftallen vatten de zaak lauw op, maar tien minuten voor 't einde komt Bloemendaal weer geweldig opzetten doch de Gooische achterhoede geeft geen krimp. Het einde komt met een verdeeling der beide punten, wat de krachtsverhouding goed weergeeft. Derde klasse Leiden—H. B. S. (1—1) Deze wedstrijd, die onder de strenge doch zeer correcte leiding van Stolk en Schroder gespeeld werd, heeft II. B. S. niet dichter bij het kampioenschap gebracht. Na een zenuwachtig begin gaat het spel gelijk op met Leiden iets in de meerdeiheid de H. B. S-achternoede is echter in prima vorm en slaat eiken Leidschen aanval on verbiddelijk af. In de II. B. S.-voorhoede bo tert het nog niet erg; de achterhoede der thuisclub heeft dan ook geen moeite met de II. B. S. aanvallen. Rust 00. Na rust wordt het een kick and rush systeem, toegepast door beide partijen; Lei den weet eindelijk te doelpunten (10). H. B. S. komt nu geweldig opzetten; uit een scrimmage gelukt het Jetten te doelpunten. Nog eenige minuten zijn te spelen; beide partijen wagen aUes op alles, doch niets baat en liet einde komt met een gelijk spel. Togo 3Bloemendaal 3 (12) Deze onbelangrijke wedstrijd is geëindigd in een kleine overwinning voor de gasten, die bijna den heelen speeltijd het Togo-doel als het ware belegerd en bekogeld hebben. Toch komt er eerst een Togo-succes, als de backs van Bloemendaal te ver opgedrongen zijn (10>. Na rust hebben de Hagenaars niets meer te vertellen: Bloemendaal maakt twee goede goals door De Keyser en v. d. Linde, de over winning zoodoende tot een feit makend. Noord-Holl. Hockeybond. M. H. C. 3—H. B. S. 2 (2—2) H. B. S. is er niet in geslaagd om zich te wreken op de smadelijke 61 nederlaag. Het begin is voor dc thuisclub die dit dade lijk ïn een moolen goal van Mulder wéét uit te drukken. (1—0). H. B. S. valt fanatiek aan maar 't onsa menhangende spel der voorhoede geeft de Musschen-verdediging steeds gelegenheid tot ingrijpen. Na rust gaat het bij de gasten beter; hun voorhoede combineert nu goed en M. H. C. wordt op eigen helft teruggedrongen en Boer en Riinkel zorgen voor twee goede goals. Even voor tijd maakt de linksbinrtSn der thiusclub er 2—2 van en M. H. C. mag dub bel en dwars tevreden zijn met dit gelijke spel. DAMES-HOCKEY De Uitslagen. Ie klasse. LeidenTogo 21 AmsterdamH. L. C. 4o B. E'. H. C.—H. D. M. 3— R. W.Victoria 70 2e klasse (Noord) z R. W. 2Amsterdam 91 B. D. H. C. 2—H. B. S. 0—1 HilversumGooi 11 (De Crt.) VictoriaRood-Wit 1 (07) Zondag kwamen te Waalsdorp Victoria en Rood-Wit I tegen elkaar uit. Te 11 uur stelden de beide elftallen zich op. Rood-Wit als volgt: Doel: G. Neede. Back: S. de Josselin de Jong, H. Deenik. Half-back: A. Herweyer, E, de Jossselin de Jong, Diet, Brand. Vóór: J. Land, M. Kluytenaar, F. Leeu wenberg, H. Mouthaan, A. Elias. Al dadelijk neemt Rood-Wit de leiding en weet die den heelen wedstrijd te behouden. De voorhoede combineert mooi samen; na 10 minuten spelen maakt mej. Leeuwen berg den lsten goal. Spoedig daarop scoort mej. Kluytenaar met een mooi schot. (02) en direct daarna door dezelfde speelster 03. Mej. Leeuwenberg, die een uitstekenden wedstrijd speelde (vooral de mooie stijl van deze speelster valt op), maakte de volgende twee doelpunten. Na rust is de Rood-Wit-aanval even ver zwakt, zoodoende kreeg de Haarlemsche achterhoede wat meer werk, waar ze niet veel moeite mee had. De keepster hield het eenige schot, dat ze dien ochtend te verwerken kreeg, op uitmun tende wijze. De voorhoede had inmiddels haar tempo weer terug gevonden en wist de links-uiterst freule Elias op keurige wijze te doelpunten. 0—6. De mid-voor maakte er ten slotte 07 van. Hierna werd spoedig 't einde gefloten. De Rotterdamsche dames hadden tegen de Haarlemsche diedit jaar bijzonder op dreef zijn niets in te brengen. Indien de Rood- Wit dames zoo door spelen staan hun kam pioenskansen niet slecht. B. D. H. C. 1—H. D. M. 1 (3—0) Onder leiding van Okhuysen en Dunlop stelt Bloemendaal zich als volgt op: Doel: A. van Eek. Back. T. de Graaf-Brauns, D. Roos. Half-back: K. van Panhuys B. van Olst, C. Gronert. Vóór: I. Gerritsz, G. van den Heuvel, N. Roos, L. Warmelink, J. Nilant. Bloemendaal werpt zich dadelijk enthou siast in den strijd. De voorhoede van B. D. H. C., die dit keer zeer goed samenspeelde, onderneemt direct eenige gevaarlijke aan vallen. Al gauw weet Mej. N. Roos dan ook een voorzet van rechts in een goal om te zetten. (10). Spoedig hierna vergroot mej. N. Roos den voorsprong, door den bal onhoudbaar in het doel te doen verdwijnen. (20). Na rust wegen beide partijen weer tegen elkaar op. Het spel in de voorhoede van H. D. M. wordt echter te kort gehouden; daar door kan de achterhoede van B. D. H. C. steeds gemakkelijk ingrijpen. Dan krijgt mej. J. Nilant den bal toegespeeld; na een uiterst fraaien rush weet zij de Haagsche keepster met een hard schot te passeeren. (30). H. D. M. is niet ontmoedigd en komt nog eens enthousiast opzetten, maar het lukt niet om een tegenpunt te scoren, zoodat het einde van dezen strijd met 30 komt. Rood-Wit 2Amsterdam 2 (91) Beide elftallen waren bij den aanvang bui tengewoon enthousiast. Dit was dan ook de oorzaak dat de partijen in 't begin tamelijk goed tegen elkaar opwogen. Rood-Wit was als volgt opgesteld: Mevr. D. Röell, A. v. Beek Vollenhove, L. Mensing, G. Adrian, C. Löben Seis, M. v. Beek- Vollenhove, E. Nachenius, B. Scholten, W. v. Waveren, L. Maks, A. Nachenius. Half-time kwam met een stand van 21 voor Rood-Wit. Na de rust zakte de moed van Amster dam. Aanhoudend was Rood-Wit de aanval lende partij; Amsterdam deed alle moeite om den bal van haar doel weg te krijgen. Nog 7 maal wist Rood-Wit van goede kansen gebruik te maken en zoo eindigde deze wed strijd met 91 voor Rood Wit II. HONKBAL Honkbaïclub Haarlem. De vergadering van de H. C. Haarlem was vrij goed bezocht... Bij de opening drukte de voorzitter zijn voldoening daarover uit. Goed gekeurd werd het jaarverslag over het seizoen 1928, dat door den waarnemen- den secretaris was opgesteld. Door drukke werkzaamheden had de penningmeester zijn verslag niet gereed, doch uit zijn mededee- lingen bleek wel, dat de tijd van een saldo nog niet is aangebroken. Het voorstel van eenige leden, om het in de vorige vergadering genomen besluit tot het instellen van een afzonderlijke (lagere) scholiërencontributie weder in te trekken, werd na uitgebreide discussies met flinke meerderheid verworpen, zoodat de scholie ren-contributie blijft. Tegenover den aftredenden penningmees ter, den heer D. Beets, werden geen candida- ten gesteld, zoodat déze herkozen was. De kascommissie zal voor 1928 bestaan uit de heeren K. Wulfhorst, G. de Bock en J. Cats, de negentalcommissie uit de heeren D. Beets, II. Vrugt en P. Parson. Van de algemeene vergadering van den N. H. B. viel niet veel te vertellen, daar de toe gezegde jaarverslagen nog steeds niet warén ingekomen. Na stemming werden tot afge vaardigden gekozen de heeren J. H. Kuling en D. Beets. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Dc voorzitter beant woordde de sprekers naar genoegen. Daarna werd dc vergadering gesloten. KORFBAL. Overzicht Wederom bleek het Advendo-terrein niet bespeeglbaar, zoodat er weer een speeldag voor haar verloren ging. Haarlem, dat B. E. P. ontving, wist na een gemoedelijken wedstrijd met 31 te winnen. Haarlem—B. E. P. (3—1) Haarlem, dat met een invaller voor Baay uitkwam, stelde zich als volgt op: Aanval, dames A. Nooy en Schmitz, heeren N. de Vries en De Haan. Midden: dames A. v. d. Velden, B. Botti, heeren Zijlstra en v. d. Velden. Verdediging: dames J. Beilschmidt, Tr. v. Leeuwen, heeren Slikker en Lohuizen. Al spoedig blijkt, dat de Haarlemmers alle krachten zullen aanwenden om de neder laag in Purmerend te vereffenen. Allen spelen enthousiast. Maar B. E. P. beant woordt met gelijke munt. En hoewel de 1-Iaar lemmers iets sterker blijken, wordt er voor rust niet gedoeld. In het middenvak wordt goed gespeeld. De invaller Zijlstra past zich goed aan. In de tweede helft krijgt het spel een an der aspect. N. de Vries opent de score, zoodat Haarlem met 1—0 leidt. Vrij spoedig volgt nummer twee door mej. Nooy (20). B. E. P. beantwoordt nu de wisseling met 21. Eenige kansen worden niet benut. Van der Velden verhoogt voor de Haarlemmers den stand tot 3—1, waarmee het einde komt. D O. A. kampioen van de 2e klasse B. Zondag wist D. O. A. I van Bloemendaal 3 met 4—2 te winnen en daarmede tevens het kampioenschap van haar afdeeling te be halen Enkele jaren geleden was er in deze ver- eenigïng een inzinking, dat hun het le klas seschap van den II. V. B. kostte. Thans staat de weg voor haar weer open om le-klasser te worden! D. T. V. 2—S. V. (1—4) Na een langdurige rustperiode ging Sport Vereent naar het Parkschouwburgterrein te Amsterdam om D. T. V. II te ontmoeten. Deze oude schoolploeg bracht een flinke ploeg in het veld, die weliswaar onderaan bengelt, doch het korfbalspel in het veld uit stekend verstaat. Voor doel zijn ze echter niet sterk. Een half uur. lang ging de strijd gelijk op, toen Handgraaf met een mooi schot het eer ste doelpunt maakte. Mej. C. Kremer maakte er al gauw 0—2 van. Rust. Na de rust was het al spoedig W. Effern, die na goed samenspel er 03 van maakte, gevolgd door een mooien goal achter den paal van mej. Gemer. S. V. heeft den wedstrijd verdiend ge wonnen. Twee kostbare punten zijn in de wacht gesleept; zij staat nu met 9 rmnten uit 11 wedstrijden ongeveer op de helft van de ranglijst. Haarl. Korfbalbond De Uitslagen. 2e klasse: D. S. V. I—K. V. I 2—2 Voorwaarts 2—P. a vTl'. 0—0 BILJARTEN. Om het Zilveren Biljart. De partij Houtkooper-Van Donselaar was soannend, maar hooge series ^Dieven uit. Het slot was, dat Van Donselaar won met 200 om 150 in 34 beurten. De volgende partij BoerwinkelHoutkoo- per ging gelijk op; tenslotte won Boerwin kel met 200 om 134 in 38 beurten. Boerwin kel maakte op 't laatst een serie van 48, waardoor hij met flinken voorsprong won. Een mooie partij speelde P. Kobus tegen Timmer. In 12 beurten maakte hij de 200 vol met een eindserie van 69! Zijn partner noteerde toen pas 31. Tenslotte speelden nog Houtkooper en Timmer. Op het kantje af wise de eerste te winnen met den stand 200 om 191 in 55 beurten. Vrijdag zijn deze wedstrijden vervolgd. De eerste ontmoeting liep tusschen Jan Metz en Houtkooper. De eerste was er goed in en wist in de 4 eerste beurten reeds 77 te ma ken. Zijn tegenstander presteerde zeer wei nig. In 23 beurten wist Metz de 200 bijeen te krijgen, terwijl zijn partner toen 89 noteer de. Vervolgens traden Jan Metz en G. W. Metz in het strijdperk. De eerste was weer dadelijk goed op dreef en maakte 21, 13, 55 en 22. In 21 beurten waren de 200 gemaakt, toen zijn tegenstander op 101 stond. In de partij Timuvr-Boerwinkel was de laatste aanvankelijk goed op stoot. Later verminderde de score. Het einde kwam in 32 beurten, toen Timmer op 140 stond. Bij de laatste partij stonden Van Donse laar en Jan Metz tegenover elkaar. Weder om speelde Metz een mooie partij en wist in 23 beurten te eindigen, v. Donselaar had er slechts 90. De totaal stand is thans: gew. verl. pnt. brt. h.s. gem. Jan Metz 4 4 800 91 55 8.79 P. Kobus 3 2 594 73 68 8.13 H. Boerwinkel 5 3 861 179 48 4.81 W. Houtkooper 7 4 1173 271 25 4.32 J. de Jager 4 2 684 141 40 4.85 K. v. Donselaar 5 2 774 167 40 4.77 G. W. Metz 3 0 399 92 28 4.33 A. Timmer 5 0 562 169 19 3.32 Heden Maandagavond voortzetting. MASSAKAMP. Dezer dagen werd begonnen met boven- genoemden wedstrijd, in het lokaal van den heer Klooster door de 1ste viertallen. De uitslag was als volgt: Excelsior: 100. 93. 100. 100. Totaal 393. De vijf Queuen: 99, 100, 92, 75, totaal 366. Alzoo een verschil van 27 caramboles in het voordeel van Excelsior. Donderdag 28 Maart wedstrijd van de 2de viertallen bij den heer Blommaert aan de Tulpenstraat. Voor de tweede maal in dezen massakamp speelden de 3e viertallen, nu in café Van Ti-igt te Heemstede. De uitslag was als volgt: D. O. K.: 100, 88, 100, 100, totaal 388. Sportlust: 31, 100, 54, 65, totaal 250. Stand na vier wedstrijden: 1465—1377 voor D. O. K. Soussa wereldkampioen. Het tournooi om het wereldkampioen schap biljarten (libre) werd te Cairo door Soussa gewonnen vóór Moons, Vives, DaYin, Agassiz en Verbeek. iDe Crt.) G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 jlllll TELEFOON 12225 lIlllKi i f UW -ft KLEERMAKER WIWul! lill!I li 111 'II *1 i LAWNTENNIS. Nieuwe clubs in Haarlem en omgeving. Als het lente wordt, komen de rackets uit de klemmen. Overal zijn de symptomen van nieuw ontwakend tennisleven merkbaar. Kwamen de tennisberichten en nieuwtjes eenige weken geleden nog maar druppelsge wijs (de barre koude weerhield wel elke ge dachte aan zomersport), thans komen de stroomen al aan en spoedig' zal het zich over ons storten als een geweldige lawine. De étalages der sportwinkels etaleeren de aanlokkelijkste voorwerpen op de meest aan lokkelijke wijzen, in onze advertentie-ru briek „De Groentjes" vindt U telkens heele rijen advertenties om leden (vooral heeren leden schijnen er weinig te zijn); de eige naars van banen zijn er al lang op uit ge weest om voordeelige contracten voor den zomer te sluiten. Zoo is dus ovei'al te zien: de race met racket en bal naar de tennis baan. Dat het tennisleven in Haarlem een inten sief en levendig bestaan leidt, blijkt ook dit seizoen. Weer zijn eenige nieuwe compe titie-clubs opgericht en wel: de Bloemen- daalsclie L. T. C. „Duinlust", de Haarlemsche L. T. C. „Westrust", de Beverwijksche L. T. C. :,H. O. H.". Zondag 21 April begint dc Com petitie. De tenniscompetitïe zal aanvangen op Zondag 21 April; dit is voor den competitie- speler een heerlijke dag. Reeds eenigen tijd daarvoor worden hier en daar trainingen ge houden, doch de groote strijd zal beginnen op Zondag 21 April. Dan zal ook de botsing komen van zomer- tegen wintersport. Want als de tenniscompe- titie dan den tennisser opvraagt, is voetbal noch hockey voorgoed geëindigd (op 21 April vindt zelfs nog de internationale hockey wedstrijd DuitschlandHolland te Berlijn plaats). Ook van dit standpunt bezien wordt 21 April 1929 een interessante dag! Voor de eerste klasse competitie hebben zich 24 teams aangemeld, voor de 2e klasse 97 en voor de 3e klasse 93, wat in totaal een zelfde aantal beteekent als in 1928, n.l. 214 teams. 6 April algemeene vergadering in „Kras". Van de omvangrijke agenda (13 punten!) voor de jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. Lawntennis Bond op Zaterdag 6 April in „Krasnapolsky" te Amsterdam noemen wij even alleen de punten 10 en 11 inhoudende de belangrijke kwesties omtrent districtsindeeling en competitiewijzigingen. Wat het eerste betreft stelt het bestuur voor: uitbreiding van het aanal districten en in verband daarmede uibreiding van het be stuur door vergrooting in gelijke mate van het aantal districtsafgevaardigden daarin. Vooral het punt omtrent de competitie zal geruimen tijd in beslag' nemen. Na de ge houden enquête is wel gebleken, dat een stemmigheid nog niet bereikt is, al zouden wij het voorstel van het bestuur nog als „conservatief" willen bestempelen, althans in vergelijking met de eerste plannen, die veel verder gingen. De bedoeling is om in de eerste klasse competitie, in afwijking van de bestaande reglementaire bepaling, acht nummers per wedstrijd te laten spelen, als mede in die klasse een nieuwe puntentelling in te voeren, zoodat voor eiken gewonnen wedstrijd twee punten en voor een gelijk spel één punt wordt toegekend. Het bestuur heeft gemeend op grond van nadere overwegin gen geen vuorstel te moeten doen tot wij ziging der bestaande regelingen in de 2e en 3e klasse competitie. Borotra kampioen overdekte banen van Amerika. Uit New York wordt aan „De Crt." ge meld: Het tenniskampioenschap van Amerika (overdekte banen) werd alhier gewonnen door Borotra die in den beslissenden wedstrijd Hunter met 6—4, 60, 46, 86 sloeg'. WIELR1JDEN H. S. V. „De Kamoioen" 50 K.M. WINTER-COMPETITIE. Begunstigd door fraai weder kwamen on der de goede leiding van de heeren Tulleken - Hoekstra voor de A-klasse aan den start: Schij venaar, Egmond, Coster, Sijpestein, Kruïjd en v. Bree; voor de B.klasse: v. d. Beeken, Balm, v, Baak, v. d. Broek, de Groot, Schel, Fabel en Siccama; voor de Juniores: Gruyters, Moerkerk en Langeveld. Voor de A-klasse wist Egmond een bedui denden voorsprong te krijgen en maakte ook Coster zich los van de anderen. De uitslag' was 1. Egmond, 2. Coster, 3. Sijpestein en 4. Schijvenaar. Stand dezer klasse na drie ritten: Eg mond 11, Coster en Sijpestein 10, Schijve naar 7, Kossen 5, v. Bree 3, Koper en Kruijd elk 2 punten. In cle B-klasse bleven allen tot den eind spurt bijeen met als uitslag: 1. v. Baak, 2. de Groot, 3. Fabel, 4. v. d. Bree, 5. Balm, 6. Schel en 7. Siccama. Eindstand: v. Baak 18, de Groot 15, Fabel 13, v. d. Beeke 9, Schel 5, Wolters en Balm elk 3, Heugens 2, Lange veld en Siccama elk 1 en v. d. Broek 0 punten. Juniores: 1. Gruyters, 2. Moerkerk, 3. Lange veld. Eindstand: Moerkerk 15, Gruyters 10, Langeveld 9, Heyermans 2 punten. H. S. C. „Excelsior". Begunstigd door fraai weer hield „Excel sior" een recordrït over 30 K.M. De zeer zware tegenwind was oorzaak, dat de tijden iets langer zijn, dan in den zomer. Den eersten prijs behaalde C. de Ni.is met 49.40, 2den W. Meng 51.2, 3en v. d. Putten 51.34, 4en G. H. Stouten 51.38, 5en W. Sleutel 59.20, van Tol en v. Dak hadden beiden pech. Dinsdagavond 8 uur vergadering en tevens prijsuitreiking. Blekemolen ver*>^fert het record over 10 mijl. De Nederlandsche stayer Blekemolen heeft Zondag te Melbourne achter den motor een poging gedaan om het 10-mijl-record, dat met 9 min. 30 sec. op naam van den Australiër Opperman stond, te verbeteren De Hollander slaagde er in genoemden afstand in 9 min. 8 sec. af te leggen, daarmede het bestaande record verbeterend, .(De Crt.i,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12