IA 01© LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 MAART 1929 ROTARY INTERNATIONAL. LANDDAG VAN HET 59e DISTRICT. (Vervolg en slot). In de ochtendzitting werd een telegram van hulde gezonden aan de Koningin en aan den gouverneur van het 61e district in Bel gië. In het laatste telegram werd de wensch uitgesproken dat beide districten in vriend schap en vertrouwen zullen samenwerken tot verhooging van de welvaart en het geluk in beide, landen. Rede van den lieer Schulz. Vervolgens was het woord aan rotarian Schulz uit Praag, die den groet overbracht *van de rotarians in het 66e district. Spr. is er in geslaagd Rotary in te voeren in Joego slavië, n.l. in Belgrado en in Zagreb en Rotary zal ook wel verder in dat land een vruchtbaren bodem vinden. Ook in Bulgarije, in Sofia, hoopt spr. een groep te kunnen stichten; misschien ook in Roemenië, maar daar is geen eigenlijke middenstand. Rotary zal een zegen voor de genoemde landen zijn en zeker een groote verbetering brengen in de toestanden ln de Balkansta- ten. De groote moeilijkheid is, menschen te vinden die buiten de politiek staan. Verschillende districtsbelangen De heer Van Dillen bracht verslag uit over het werk der club-commissies. De arbeid der clubcommissies heeft zich uitgestrekt over de zakenmethoden en over de zorg en nazorg voor het lichamelijk ge brekkige en onvermogende kind. Vooral ging de belangstelling 'der clubs in verschillende plaatsen uit naar laatstgenoemd maatschap pelijk jeugdwerk. Wat de zakenmethoden betreft werd hoofd zakelijk aandacht besteed aan de verhou ding tusschen werkgever en werknemer en aan de ouaestie der steekpenningen. Vele gedachten, in Rotary-clubs geuit, werden aan de prac-tijk getoetst en bleken een succes. De heer Rochat, redacteur van „Rotary Holland"', bracht verslag uit betreffende dat orgaan, welks omvang spr. te beperkt acht. Dit geeft voortdurend moeilijkheden. Spr. zou gaarne zien dat er een fonds voor het orgaan werd gesticht. Tot dictricts-gouverneur voor 1929 1930 werd gekozen de heer P. L. Slis, te Rotter dam, die de benoeming aanvaardde met dank aan de clubs, hulde bracht aan den thans nog in functie zijnden gouverneur en een beroep deed op aller medewerking. Als plaats waar de Rotary-landdag in 1930 zal gehouden worden werd Leiden aangewe zen. Na een korte pauze hielden de heeren Mr. A. C. Josephus Jitta en Dr. A. H. Haentjens hun inleidingen, die Zaterdag reeds door ons vermeld werden. Vooral' had rotarian Vink, uit Brussel, de groeten van de Belgische rotarians overge bracht. De mededeeling betreffende het hou den van dezen landdag was eerst onlangs ontvangen en daarom had men geen delega tie kunnen samenstellen. Spr. las een brief voor van den gouverneur van het Belgisch district, waaruit sympathieke gevoelens voor Nederland bleken. Gedurende dit laatste gedeelte van de ochtendzitting had de heer Ant. Verkade de leiding der vergadering. Van 12.50 tot 2 uur werd gepauzeerd. Rotary en de Ambtenaren. Na de pauze sprak Dr. W. van der Wijk over „Rotary en de ambtenaren". De Rotary-beweging, aldus spr-, dient zich niet enkel en alleen te richten tot de zaken lieden, zij behoort eveneens ambtenaren in haar verband op te nemen. Wel zal het 2e object van den code: „pas hoogstaande be ginselen toe in zaken- en beroepslevenniet in de eerste plaats bestemd zijn voor ambte naren, maar wèl zal de ambtenaar zich aan getrokken gevoelen tot het dienst-ideaal, dat de basis is van de rotary-ethiek en dat vast gelegd is in het gezegde: „service above self Als er één lid onzer samenleving is, dat zich moet voelen als een tand uit het sociale wiel, dan is het wel de ambtenaar. De sti mulans van „een aandeel in de winst ge dachte", extra-uitkeeringen, bijzondere pro moties zijn lichtpunten, die slechts bij hoogc uitzondering het wat zonlooze pad van den ambtenaar verlichten. Uit dien hoofde alleen reeds kan de ambtenaar een goed rotarian zijn, wijl hij niet werkt om direct winstbe jag, maar als lid van een administratief ra derwerk, dat draait voor het algemeen be lang. Ook in het gewone clubleven is de ambte naar onontbeerlijk; hij komt door zijn lid maatschap van een rotaryclub in contact met menschen, die midden in het zakenleven staan, beide categorieën zullen profiteeren van eikaars inzichten en van eikaars men taliteit. Bezien in het licht van Rotary bestaat er eigenlijk geen verschil tusschen een ambte naar en een zakenman; beiden zijn immers als medewerkers aan één zelfde taak, de taak om onze maatschappelijke organisatie zoo goed mogelijk gaande te houden; beiden dienen te worden opgenomen in een zelfde verband, welke beoogt bij iedereen te willen wakker roepen: „de erkenning van de waar digheid van eiken nuttigen arbeid als mid del om de gemeenschap te dienen." Rotary-beginselen cn de klein handel Hierna zou de heer Ed. <T. Gerzon uit Am sterdam, over bovengenoemd onderwerp het woord hebben gevoerd. Dö heer Gerzon was evenwel door familie omstandigheden verhinderd aan zijn voor nemens gevolg te geven. Daarom hield rota rian Kok een voordracht over hetzelfde on derwerp. De kleinhandelaar, zoo begon spr., is de dienaar zijner cliëntèle. Hij „dient" zijn ge- heele leven. Het is jammer, dat er nog zoo vaak min achtend wordt neergezien op den winkelier. Hij moet toch een groote vakkennis bezitten en misschien nog meer menschenkennis dan de groothandelaar; ook zijn zijn onkosten vaak grooter. Veel hangt voor den kleinhan delaar af van een juiste keuze van personeel. De opleiding van dat personeel is altijd on voldoende geweest. Thans wordt daarin voorzien door de „School tot opleiding van verkoopsters". Spr, deelde verschillende bij zonderheden over deze vakschool mede. Vooral wordt aandacht geschonken aan de moderne talen, in verband met de practijk van het winkelleven. Maar ook de opvoeding wordt niet verwaarloosd: bescheidenheid wordt ingeprent naast een gepaste yrijmoe- digheid. Belangrijk is de verhouding tusschen pu bliek en verkoopsters. Vele klanten, vooral dames, zijn wel eens lastig of uiten ongemo tiveerde klachten. Het is dan de taak van de verkoopster hiertegenover een tactvolle houding aan te nemen. De kleinhandelaar heeft te zorgen dat zijn zaak een in alle opzichten aangename ver blijfplaats voor de bezoeksters en bezoekers is. Dan zal aan hem de waarheid van de zinspreuk van Rotary bewaarheid worden: „He profits most who serves best". Verschillende vragen werden nog gesteld. Mr. A. S. Miedema deelde mede, welk een aangenamen indruk hij gekregen had van de uitstekende verhouding tusschen werkgevers en werkneemsters en -nemers bij een bezoek aan het bedrijf der Firma Gerzon te Amster dam. Ir. Burgersdijk vroeg hoe de inleider dacht over het in Amerika geldende: „De klant heeft altijd gelijk". Internationale aangelegenheden Nadat hierna de voorzitter de verschillen de clubvoorzitters aan de vergadering had voorgesteld, deed hij eenige mededeelingen over internationale aangelegenheden, Rota ry betreffende. Het waren mededeelingen van de beslui ten, onlangs op de bijeenkomst te Parijs ge nomen en betreffende de conferentie te Bournemouth en de conventie te Dallas.. Te Bournemouth zal dezen zomer worden be slist waar de Europeesche conferentie in 1930 zal worden gehouden (misschien zal dit 's-Gravenhage worden). Te Dallas zal de verkiezing van een voorzitter plaats hebben. De toekomst van Rotary Vervolgens was het woord aan den heer Ant. Verkade. Sprekende over de toekomst van Rotary zeide de heer Verkade, dat nqch hij, noch eenig ander ban voorspellen hoe de Rotary- beweging zich verder zal ontwikkelen; het staat echter vast dat Paul Harris, toen hij zijn Club stichtte, zeker niet vermoedde dat hieruit het. tegenwoordig Rotary Internatio nal zou groeien. Spreker wees er op dat, geheel in tegen stelling met hetgeen in sommige Nedcrland- sche bladen wordt verondersteld, Rotary ze ker geen onreligieusc beweging is, in tegen deel, de basis van Rotary is het woord: „Alle dingen dan, die Gij wilt dat U de menschen zouden doen, doet Gij hun ook alzoo", en, daar deze oude waarheid de kiera in zich draagt van het Eeuwige, vreest hij ook niet voor de toekomst van Rotan'. Trouwens de hoofddoelpunten van Rotary: het belangeloos dienen van de gemeen schap; het dienen als basis van wat wij onder nemen; het bevorderen van hoogstaande beginse len-in ons beroepsleven; het persoonlijk nastreven van het Dienst- ideaal; -het leeren kennen van menschen met het doel beter te kunnen dienen; de erkenning van de waardigheid van allen nuttigen arbeid, hoe eenvoudig ook; het bevorderen vait Internationale ver draagzaamheid; berusten eveneens op het goede en zullen, wanneer op de juiste wijze toegepast, steeds weer nieuwe bezieling brengen. Het komt er op aan of wij innerlijk het vertrouwen in deze beginselen hebben en of wij gelooven in de toepasbaarheid van wat. de Engelschen noemen „The Golden Rule"; hiervan hangt het af of de groei van Rotary zal worden be lemmerd of bevorderd. Rotary is ton slotte een hoogst eenvoudige beweging, waardoor de oude vriendschap, zooals wij die op de schoolbanken kenden, herleeft en, wanneer die vriendschap zich uit in het zoeken naar wegen om de ge meenschap te dienen en wij weten dit in onze Clubs tot uiting te brengen, dan zal zonder esnigcu twijfel er binnen korter of langer tijd geen plaats van beteekenis in Nederland meer zijn waar geen Rotary-Club gevestigd is en dan zal ook eenmaal volgens spreker het werk komen, waarop het blij vend stempel van Rotary gedrukt staat. Sluiting De voorzitter, gouverneur W. de Cock Bu- ning, sloot hierna den landdag met. een hartelijk woord van dank aan de inleiders en aan allen voor de opkomst. De voorzitter van de Amsterdamsche club de heer De Bruyn uitte nog groote waar deering, ook uit naam der andere clubvoor zitters, voor den nu over 3 maanden aftre denden gouverneur. Met een driewerf hoera stemden de aanwezigen hiermede in. Des avonds had een gemeenschappelijke maaltijd in het Brongebouw plaats. ROTARY EN ESPERANTO. Men meldt ons uit Engelsche Rotary- kringen: Sedert eenige maanden- is in de Rotary- kringen een groeiende belangstelling merk baar voor het talen-probleem; er worden pogingen aangewend om Esperanto bij de leden te introduce eren. In het maandblad „Rotary Wheel" verschijnt geregeld een Esperanto-pagjna en berichten omtrent dis taal. Thans is men bezig een voorstel aanhangig te maken om op het Rotary-ccngres, dat bin nenkort. to Bournemouth gehouden zal wor den, een formeele uitspraak te verkrijgen, om Esperanto als officieele internationale taal voor de Rotary aan te nemen. Voorts wil men het daarheen leiden, dat de Rotary zich met den Volkenbond in verbinding stelt teneinde de invoering van Esperanto op de scholen enz. te bevorderen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. voor Stoomen, Verven Pergen en Stoppage TELEFOON 10771 HILLEGOM DE HOOFDSTRAAT. GEEN KEIEN, WEL ASPHALT OF CEMENT. Onze correspondent schrijft: Dertig jaar geleden hebben de bewoners van de Hoofdstraat te Hillegom gevlagd om dat zij verheugd waren over de nieuwe be strating. Vóór dertig jaar immers moesten zij loopen over keien, ook wel kinderhoofdjes geheeten en daarna mochten zij wandelen over klinkers, de gewone langwerpig vier kante straatsteencn. Wij kunnen ons indenken, dat er reden tot vlaggen was, want de keien uit die dagen waren niet gemakkelijk te bewandelen en van wandelen midden op den weg hield men toen nog, waarom de platte klinkers zeer welkom waren. Thans is het geen genoegen meer midden op den weg te loopen, omdat het snelverkeer den wandelaar daar on derste boven rijdt; de betegelde trottoirs zijn het aangewezen terrein van de voet gangers geworden. Niettegenstaande deze mooie trottoirs blij ven de hoofdstraatbewoners zich sterk inte resseeren voor het middelgedeelte van hun winkelstraat. Dit is heel duidelijk gebleken toen bekend werd wat het plan is van den Rijkswaterstaat, die den weg onderhoudt. Aan de Nieuwe Haven waren eens, lang ge leden, keien aangevoerd, wel is waar niet de ouderwetsche kinderhoofdjes, maar vrij platte, langwerpig vierkante keien, welke bij informatie bleken bestemd te zijn voor de Hoofdstraat. En toen sloeg de schrik om het hart van de Hoofdstraatsche winkeliers, wier woordvoerder in den Raad het zijne er van zei. Het succes bleef niet uit, want de Raad besloot, dat het Gemeentebestuur in den Haag gedaan zou zien te krijgen, dat. er geen keien werden gelegd. De Hanze bemoeide zich met de zaak, met het gevolg, dat een protestvergadering tegen de keien werd ge- liouden, welke aan een gemengde commissie opdroeg de actie voort te zetten. De leuze was; geen keien, liefst asfalt. Den Haag heeft nota genomen van de wenschen der Hoofdstraters. Het Gemeente bestuur heeft een brief ontvangen, waaruit dat blijkt, en Burgemeester en Wethouders hebben aan de leden van den Gemeenteraad medegedeeld, hoe men in den Haag over de zaak denkt. Omdat dit stuk aan de raads leden niet in den ouden öfficieelen stijl maar in den vorm van een gewonen brief is mee gedeeld, laten wij dit stuk hier woordelijk volgen, èn om zijn inhoud, èn om zijn ver anderde stijl. „Wij (dat zijn B. en W.) hebben de eer Uwen Raad mede te deëlen, dat blijkens schrijven van den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, de Minister van Waterstaat geen bezwaren heeft in de kom dezer ge meente een gesloten wegdek op kosten van het Rijk te doen aanbrengen instede van de a ldaar gedachte kei bestrating, indien geen kans bestaat, dat het wegdek binnen korten tijd weer geheel of gedeeltelijk zoude moeten worden opgebroken. Om de kans daarop te ontgaan, zouden te voren alle leidingen, wel ke thans onder het wegdek ter plaatse zijn gelegen moeten worden verplaatst en wel op kosten van uwe gemeente. Is de gemeente niet bereid ln vorenstaanden zin medewer king te verleenen, dan behoort zoo merkt do Minister op het aanbrengen van een verharding met keien voortgang te hebben. Wij verzoeken uwen Raad ons uwe mee ning omtrent deze'voorwaarde wel te willen doen kennen." Met andere woorden gezegd, de gasleiding, die thans onder het wegdek ligt., zou ver plaatst moeten worden naar de trottoirs voor rekening van de gemeente. In de raadsver gadering is meegedeeld, dat de kosten hier van begroot worden op 13 a 15 duizend gul den, terwijl ook over 18 duizend gulden is gesproken. Laten we gemakshalve maar 15.000 aannemen. raadsleden stemden vóór een asfalt- of cementdek en vóór de kosten van onge veer 15000 ten laste der gemeente, terwijl 2 heeren zich daartegen verklaarden. De Rijkswaterstaat had het plan het weg dek in dezen zomer te vernieuwen. Wanneer dat doorgaat, zullen dus eerst de gasbuizen uit den weg verlegd moeten worden naar de trottoirs, aan beide zijden, waarna het ma ken van een asfalt- of cementwegdek aan de beurt komt. De winkeliers hebben dus hun zin gehad, maar er staat hen een moeilijke tijd te wachten, want er is niets onaangenamers dan een opgebroken straat voor eau winkel. Na lijden komt verblijden en misschien weer de vlag, zooals 30 jaar geleden. ZANDVOORT TENTOONSTELLING WERK TEEKENCURSUS. Woensdagavond 27 Maart zal de Jaarlïjk- sche tentoonstelling worden geopend van het werk der leerlingen van de gemeente lijke teekencursus. De tentoonstelling zal ook Donderdag gehouden worden en wel in het gebouw Groote Krocht. VELSEN l-MEIVIERTNG DER 8. D. A. P. De Federatie Velsen der S. D. A. P. en de IJmuider Bastuurdersbond zullen, behoudens toestemming van den Burgemeester op den avond van 1 Mei een fakkeloptocht organi seren. Deze fakkeloptocht vindt plaats na afloop der Mei-vergaderingen, te houden in IJmuiden, Velsen cn Santpoort. IJMUIDEN. POLITIEKE VERGADERING De afdeeling IJmuiden der S. D. A. P. be legt Donderdag 11 April een openbare ver gadering in Thalia, waar als spreker op zal treden het lid van de Tweede Kamer Mr. J. E. W. Duys. De vergadering zal worden opgeluisterd met muziek van de Harmonie „Voorwaarts". FILMAVOND NED. ROODE KRUIS. De afdeeling IJmuidenVelsen van het Ned. Roode Kruis belegt op Donderdag 4 April a.s. een filmavond in Thalia. Vertoond zullen worden de Roode Kruis-film en de film „Cultuur in dc Wildernis"'. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Toeil ze in den tuin waren gekomen, Waar alles prijkte, in voilé pracht. Zag BHly kleine incnschjes komen. Die tot hem zeiden, heel. heel zacht: „Hoe gaat het jou, beste jongen, Welkom, welkom, in ons land." Ze bogen beleefd bun hoofdjes. En boden hein hun kleine hand. „Het gaat me gord." zei Billy. „Dank jc voor je.beleefden groet. Maar jullie moet me eens vertellet Hoe ik jullie noemen moet. Nooit zag ik zulke kleine mcnschje: In jullie tuin ben 'k nooit gcwecst- Het is hier nog veel raarder. Dan men wc! in boeken leest." lat Billy nieuwsgierig was. Hebben jullie zoo iets wel eens gezien? BLOEMENDAAL. BIJSLAG OP WONINGHUUR GEVRAAGD. Enkele in Haarlem wonende Bloemendaal sche politieagenten verzoeken aan het ge meentebestuur van Bloemendoal, hun een bij slag op hun wonir.ghuur te verleenen. B. en W. geven Sn overweging afwijzend op dit verzoek te beschikken, doch aan adressanten mede te deelen dac bij het stich ten van bouwvereeniglngswoningen met hun belangen rekening zal worden gehouden. OVERNEMING VAN GRONDEN B. en W. stellen voor om ter vej-breeding van den Kennemerweg over te nemen een strook grond van de N.V. exploitatie-maat schappij park ,X)e Kievit on Orderbosch", welke maatschappij (eveneens om niet) aan de gemeente wil overdragen de wegen in dat park. B. en W. stellen ook voor een strodk grond van ongeveer 200 M2. te aanvaarden van den heer P. P- Wiegman voor de verbreeding van den Bloemendaalschenweg. HET STRAND Daar de pacht van het strand onder Bloe- mendaal op 30 Juni eindigt., stellen B. en W. voor een nieuw contract aan te gaan. Dit contract geldt voor 5 jaar. Bloemendaal moet voor dit strand vs.n ongeveer 1000 M. lengte 250 per jaar betalen. VENTEN OP HET STRAND B. en W. stellen voor in de verordening op het Noordzeestrand het volgende artikel op te nemen: Met boete van ten hoogste 25.of hech tenis van ten hoogste 6 dagen wordt ge straft ieder, die op het strand in pacht bij de Gemeente, koopwaren vent of zoowel di rect als indirect tegen betaling of vergoeding deze aflevert. Door of namens Burgemeester en Wethou ders kan van deze verbodsbepaling ont heffing worden verleend. POSTDUIVEN. IIAARLEMSCHE CONCOURSCOMMISSIE. Alhier is opgericht reu Haarlemschc Con courscommissie door vcreenigingen. aange sloten bij afdeeling A van den Nederl. Alge- meenen Bond van Postduivenliefhebbers, met. aanvankelijk 50 leden. Het. doel is om gezamenlijk plaatselijk te concoursen en te verzenden. Door lid te zijn van deze com missie kan men zijn duiven zoowel aan ste delijke, als aan provinciale en nationale wedvluchten deel laten nemen. Verschillende cereprijzen werden reeds uit geloofd, o.a. een zilveren lauwertak, voor de verceniging. die de meeste punten be haalt. Het bestuur der commissie werd als volgt samengesteld; P. Bannink, voorzitter; P. v. Andel, secretaris, Kolkstraat 20 zwart; F. J. Lourenburg, penningmeester; D. de Geus, H. J. Lomans en H. van Alphen, com missarissen. SCHIETEN. Winterkampioenwedstrijd. De stand na de derde ronde is als volgt: lste klas, 1ste vijftal met den hoogsten korpsschutter der derde ronde. 1. Generaal Joubert 2825 punten, A. Hekker 194 punten. 2. Vaderland Koning 2787 punten; J. Jacobs 189 punten. 3. Graaf FlorLs V. 2775 punten, H. Prins 188 punten. 4. Generaal van Merlen 2770 punten, L. de Raadt 186 punten. 2de klas, lste vijftal met den hoogsten korpsschutter der derde ronde. 1. Generaal Cronjé 273-5 punten, L. Blind 191 punten. 2. Oranje, IJmuiden 2620 punten, P. de Bruin 182 punten. Combinatie lste klas. 1. Generaal van Merlen 5442 punten. 2. Generaal Joubert 5421 punten. 3. Graaf Floris V. 5358 punten. 4. Vaderland en Koning 5147 punten. Combinatie 2de klas. 1. Generaal Cronjé 5061 punten. 2. Oranje, IJmuiden 4963 punten. Onderscheiding. Aan de heeren H. J. van Tongeren te Vogelenzang en P. Krook te Bloemendaal, beiden bestuursleden der Vrijwillige Bloe- mendaalsche Burgerwacht, is de ..medaille van toewijding" uitgereikt. Deze medaille is uitgeloofd door den Ned. Bond van Burger wachten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Eeri goed Radio-toestel is geen tref, als het er maar één *s van de N. S. F. De Prijs van het N. S. F. 4 Radio ontvangtoestel, in clusief 4 Philips' lampen bedraagt voor 4 Volt's accu F. 225.— voor Wisselstroom F. 260.— N.V. Nederlandsche Seintoestellen Fabriek HILVERSUM DINSDAG 26 MAART. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Avro-trlo. 2.00 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Kuiples. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Microfoondebu- tant-en (piano, viool, zang). 6.00 Conceit door het,AVRO-t.rio. 7.15 Engelsche les. 8.00 Too- neelhalfuurtje door James Yoland. 8.30 Con cert. Omroep-orkest en S, ten Kate Kova- lefska. uil. 10.15 Persberichten. 10.30 Dans muziek. HUIZEN. 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO.-trio. 1.15 Gramofoonmu ziek. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Duitsche les. 7.00 Spr.: Gerh. Krekelberg: De betee kenis van het monumentale Kerkje te As- selt bij Roermond. 7.35 Spr.: A. J. Schaars, Pastoor; Katholieken en dierenbescherming. T00 Lijdensoverweging en gewijde muziek. Meditatie door Kapelaan J. Hooyman. 9.30 Kamermuziek. 9.30 Nieuwsberichten. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. Gladys Noon Trio. 1.20 Orkestconcert. 3.20 Dansmu ziek. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuwsberich ten. 6.50 Muziek. 7.05 Viool- en pianosonaten van Bach. 7.20 Vacantiepraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Mycenae. 8.05 Concert. O. Gro ves, sopraan. Ensemble Kwintet. (3.20 Le zing: Modern Utopias). 3.50 Vocaal-concert door Hans Nissen. 9.20 Nieuwsberichten. 3.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 Vari Peté, London Coliseum. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Orkestconcert. Mile. Lautemann, harp. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Het Bergische Citertrio. 7.30 Concert. Kamer-orkest. F. M. Arnold, decla matie. Vocale en instrument, solisten. ZFFSFN. 1649 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Le zingen. 7.20 „Das Goldene Kreuz", opera in 2 acten van BriilL BRUSSEL, 512 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Orkestcon cert. 7.20 VroolUk concert. 8.20 Orkestcon cert. 10.20 Orkestconcert. HAMBURG, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Kamermuziek Ra dio-trio. 8.20 Speciaal concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7