HAARLEM'S UIT DEN DAGBLAD RAAD. UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND SCHEEPSBERICHTEN DONDERDAG 28 MAART 1929 ^en onbelangrijke agenda, en een zitting naar rato. Moet het Burgerlijk Armbestuur na de re glementswijziging een directeur hebben, of moet hij secretaris-penningmeester dan wel administrateur heeten? Ziehier een dier intermittente oorzaken van gemeenteraads-bezorgdheid die de volksmassaas niet in opwinding vermogen te brengen en de kern derzelven, het kie zersvolk zoo koud als een steen laten, maar de Prinsenhoofsche sfeer vermogen te be roeren De heer Keerwolf vond dat er reeds zeer nauw contact tusschen B. en W. en het Arm bestuur bestaat nu een der wethouders voor zitter is, en hij wou den directeur onder het Armbestuur stellen, waarmee de heer Wol zak instemde. De heer Joosten wou geen di recteur maar een secretaris-penningmeester, waarvan hij later een administrateur maakte. De heer Peper beweerde dat een directeur zou trachten in het belang van de gemeente kas werkzaam te zijn, en dat B. en W. „een spiering willen uitgooien om een haai te vangen", met welk semi-oorspronkelijk beeld de vertegenwoordiger van Moskou's mensch- lievenden geest bedoelde, dat het College een sooi't van truc zou toepassen om op de bedeeling te kunnen gaan bezuingen. Ik benijd den wethouder die voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur is, Mr. Heerkens Thijssen, niet-. Hij is zonder twijfel een man met een warm hart voor de noodlijdenden, en vervult aan dat Armbestuur een moei lijke en ondankbare taak met veel toewij ding. Ter aanmoediging krijgt hij dergelijke unfaire critiek. op niets gebaseerd. Mr. Thijs sen was terecht verontwaardigd, en mr. Slingenberg noemde het een schandaal. De heer Peper wordt er den laatsten tijd niet beter op in zijn redevoeringen. B. en W. wilden den titel van directeur handhaven, en tenslotte werd er over ge stemd. Het voorstel-Joosten, om er een ad ministrateur van te maken, was de inzet. Br ontstond eenige verwarring over het resul taat. Volgens sommige leden, en ook volgens de opinie aan de perstafel, was het voorstel verworpen. Aan de tafel van B. en W. scheen men te twijfelen en werden de hoofden bij een gestoken, waarna de voorzitter mede deelde dat de stemmen gestaakt hadden (19—19) zoodat in de volgende vergadering zou moeten worden overgestemd. Daarna werden alle voorgestelde wijzigingen in het Reglement van het Burgerlijk Armbestuur tot de volgende vergadering aangehouden, en wij waren dus om het maar ronduit te zeggen, geen stap verder gekomen. Met 21—15 stemmen werd besloten om het beroep van B. W. Lindeboom tegen een be sluit van B. en W., waarbij hem vergunning was geweigerd tot het bouwen van twee DE VOLKSHUISVESTING. Bespreking op het Stadhuis. Dinsdagavond waren de verschillende be sturen van de Woningbouwvereenigingen en Stichtingen ten Stadhuize uitgenoodigd door den Wethouder van Volkshuisvesting ter bespreking van eenige belangrijke pun ten, de volkshuisvesting in het algemeen rakende. Door wethouder mr. J. Gerritsz werd de bijeenkomst geopend. Hij wees op het groote belang om te komen tot een goed over leg tusschen het gemeentebestuur en de be sturen der vereenigingen. Hierna werd door den Referendaris der 7de afdeeling den heer Meeusen, een plan ontworpen om in de naaste toekomst een aantal woningen te doen bouwen voor hen, die in de categorie z.g. „ontoelaatbaren" worden gerangschikt, doch die met eenige goeden wil en medewerking zoowel van de overheid als van de besturen der bouwver- eenigingen, toch nog tot goede bewoners zijn op te voeden. Dit plan, waarvoor enkele vereenigingen met een overschot, financieel zouden bijdra gen, werd door verschillende aanwezigen be sproken. Toegezegd werd, dat men het na der in de besturen zal bespreken. Na een inleiding van Ir. D. Kruijf, direc teur van Bouw- en Woningtoezicht, over het onderwerp „Huisvesting, bewoners uit onbe- woonbaarverklaarde woningen" (over welk punt eveneens verschillende aanwezigen hun meening naar voren brachten), werd alle mogelijke medewerking aan het Ge meentebestuur toegezegd, nadat ook van die zijde de verklaring was gegeven, dat over deze aangelegenheid steeds overleg zou plaats vinden. De oprichting van een gemeentelijken ont- smettingsdienst zal waarschijnlijk binnen kort plaats vinden. De besturen hebben over het algemeen de ondervinding opgedaan, dat alleen een jaarlijksche controle eenige zekerheid geeft omtrent een zuivere bewo ning. De vergadering verzocht den wethouder, om zoo spoedig mogelijk tot het instellen van dezen dienst over te gaan. Door één der aanwezigen werd dank ge bracht aan den wethouder voor het beleggen van déze bijeenkomst. HET EERSTE KIEVITS-EI AANGEBODEN AAN DE KONINGIN. Gisteren werd door de fa. M. v. Lith en Litjens te 's-Gravenhage het eerste kievits ei aan H.M. de Koningin aangeboden, meldt de Tel POSTZEGELS VAN HET LEIDSCHE STADHUIS? Een postzegelliefhebber te Leiden heeft den burgemeester van Leiden het denkbeeld aan de hand gedaan, van de iutgifte van postzegels met een afbeelding van den ge- gevel van het afgebrand stadhuis tegen ver hoogden prijs, ten einde een bedrag beschik baar te krijgen voor den weder op bouw van het raadhuis, meldt de N. R. Ct. De burgemeester heeft zijn erkentelijkheid over dit denkbeeld betuigd en het denkbeeld doorgezonden aan het stadhuis-comité, dat zich hierover reeds met den directeur-gene raal der posterijen in verbinding heeft ge steld. DERDE BLAD woon- en winkelhuizen op een terrein aan den Heerenweg en de Eindenhoutstraat, te verwerpen. De heer Klein Schiphorst meende dat de entrée van de Eindenhoutstraat mooier zou worden wanneer er deze winkels gebouwd werden de plannen zijn architectonisch goed dan wanneer zulks geweigerd werd. De heer Wolzak voorzag het gevaar dat de Kroon het raadsbesluit zou vernietigen, als het beroep verworpen weid zooals ook bij een vorige gelegenheid is geschied. De heer Van Liemt sloot zich bij de opponenten aan. Wethouder mr. Gerritsz wees op de nood zakelijkheid van continuïteit in raadsbeslui ten en wou geen winkelhuizen tegenover den Hout, terwijl hij meende dat dit woning kwartier door winkelbouw gedeprecieerd zou worden. De heer Relnalda haalde er het stedenbouwkundige standpunt bij en steunde den wethouder, terwijl de heer Visser ook weer eens een obligaat op de aesthetica ten beste gaf, waarna de vroedschap zich verloor in replieken, en het resultaat tenslotte was zooals hierboven aangeduid. Mr. Gerritsz won zijn pleit. B. en W. wilden voorts een nieuw woon wagenkamp aanleggen bij den Vergierdeweg, en stuitten op verzet bij den heer Wolff. De oud-wethouder van wijlen Schoten wou in het mooie landelijke deel der gemeente geen woonwagenkamp vestigen, en voelde er ook niets voor dat de aanleg 20.000 zou kosten. Beter leek het hem om het bestaande kamp een bestrating te laten maken, en toestem ming te vragen om het later te kunnen over brengen naar den Spaarndamschen weg ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. De wethouder zei dat B. en W. er niet voor voelden om 15000 te besteden voor de in richting van het tegenwoordige kamp, dat verdwijnen moet in verband met plannen tot woningbouw op een terrein aan den Oudenweg. Ook heeft de spoorwegdirectie plannen, welker uitvoering het voortbestaan van het kamp op deze plaats onmogelijk zou den maken. De heer Van Liemt verwachtte geen spoe dige uitvoering van de spoorwegplannen, de heer Peper amendeerde het eerste voorstel- Wolff, zoodat gelezen werd „behooi-lijke voorzieningen te treffen in het tegenwoor dige kamp", en dit werd tenslotte z.h.s. aan genomen nadat het voorstel van B. en W. met 2018 stemmen was verworpen. Het tweede voorstel-Wolff werd ingetrokken. Dus blijft het woonwagenkamp voorloopig waar het is, en zal worden verbeterd. Een voorstel van B. en W., om den auto busdienst HaarlemSantpoort—Spaarndam v.v. voor éen jaar met 1350 te subsidieeren, werd met 308 stemmen aangenomen. R. P. HET CONTRACT IN HET HOUTBEDRIJF IN DE ZAANSTREEK OPGEZEGD. In de gisterenavond te Zaandam gehou den vergaderingen van de vier organisaties in het houtbedrijf is besloten het arbeids contract dat per 1 April a.s. afloopt niet te verlengen. De werknemers vragen een loons- verhooging van 1.75 per week alsmede een betere vacantieregeling. In alle vier organi saties is besloten om indien de werkgevers niet aan hun verzoek wenschen tegemoet te komen, op 8 April a.s. het werk neer te leggen. VERSCHILLENDE DIEFSTALLEN TE LEIDEN. Bij de firma Tieleman en Dros, vleesch- warenfabrikanten te Leiden worden sedert geruimen tijd vleeschwaren in groote hoe veelheden vermist. In verband hiermede heeft de politie den slager A. J. M. V., van zijn bed gelicht, die bij deze firma in dienst-, betrekking is. Meer arrestaties zullen waar schijnlijk volgen. Doordat de diefstallen waarschijnlijk over vele maanden loopen, m§et het totaal bedrag waarvoor de firma benadeeld is, aanzienlijk zijn. Zoo werd b.v. op één dag voor een waarde van 50 aan vleeschwaren vermist, aldus de N. R. Ct. DE TENTOONSTELLING VAN DE A. J. C. Zaterdagmiddag zal de tentoonstelling van de Arbeiders Jeugd Centrale in het gebouw aan de Bakenessergracht worden geopend Tot de officieele opening zijn uitgenoodigd B. en W. der gemeente Haarlem, de Federatie van Jeugdbesturen, de medewerkers der A. J. C. (cursusleiders enz.) het bestuur der Fe deratie van de S. D. A. P., het bestuur van den H. B. B. en voorts vertegenwoordigers van de bij den H. B. B. aangesloten vakorga nisaties. De tentoonstelling geeft een mooi beeld van den arbeid der A. J. C. in het algemeen, doch in het bijzonder ter plaatse. Het geeft een overzicht van het ledental, het aantal vakbondsleden, enz. Verder de plaats die de A. J. C. inneemt in de Socialistische Jeugd Internationale. Het doel van het kampfonds wordt duidelijk aangetoond; er is zelfs een reproductie van den Paasc-hheuvel te zien. Door statistieken wordt aangetoond hoe groot de deelneming der leden voor het spaar fonds is. COÖPERATIE „VOORUITGANG'' Woensdagavond werd in het gebouw „De Centrale" een vergadering van den Leden raad der Coöperatie „Vooruitgang" gehouden onder voorzitterschap van den heer Koppen. Na de opening werd aan de aanwezigen een overzicht gegeven, van den ledenstand der coöperatie en in verband daarmede van den omzet. Beide zijn in het afgeloopen jaar we der beduidend toegenomen. Het besluit van het bes:uur om den leden, die door werkloosheid wamr getroffen, een belangrijke reductie te verstrekken tijdens de hevige koude, werd door de vergadering luide toegejuicht. Deze reductie heeft aan de coöperatie een voorschot van ruim f 1200 gekost, doch velen hebben hieruit het nut ge zien om lid te worden. De maximum snelheid Nog altijd overtredingen De politie maakt nog steeds proces-verbaal op tegen personen, die de maximum snelheid overschrijden. WoensoSg reed een autobe stuurder op den Rijksstraatweg met een snel heid van 60 KM.; op de Zomervaart reed er een met 50 en op de Amsterdamsche Vaart een met 55 KM. Water verversching Tegen den «tank der Nieuwe Gracht In aansluiting op onze mededeelingen in het nummer van Maandag, kunnen wij meldden, dat Woensdagmiddag in den raad door B. en W. toegezegd is, dat er maatre gelen genomen zullen worden tegen den stank van het water in de Nieuwe Gracht. Het water dat nu tusschen den Kinderhuis singel en den Jansweg afgedamt is in ver band met den bouw van de nieuwe bruggen, zal door een electrische bemaling geregeld ververscht worden. Bij den Kinderhuissingel is al een electri sche pomp opgesteld, die het onwelriekende water uit de Nieuwe Gracht zuigt en door een ongeveer 20 c.M. wijde ijzeren buis in den Kinderhuissingel spuit. Het gevolg is, dat het in die omgeving thans nog geen aangename lucht is. De bemaling kan na tuurlijk ook pas succes hebben als ook versch water in de Nieuwe Gracht gepompt wordt. Gouden jubileum Klaas van Eden De heer Klaas van Eden, de welbekende nestor en bestuurslid van de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriendschap", hoopt in de laatste week van dit jaar zijn gouden jubileum als lid van deze zangver - eeniging teherdenken. Nog steeds is de heer Van Eden op elke repetitie aanwezig. Men mag dus wel zegen, dat hij zingend door het leven gaat. De bioscopen op Goede Vrijdag Er zullen voorstellingen gegeven worden. Naar wij vernemen heeft een deputatie uit het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoopbond dezer dagen een onder houd gehad met den commissaris van politie, den heer E. H. Tenckinck, over het vertoo- nen van films in Haarlemsche bioscopen op Goeden Vrijdag. Het hoofbdestuur van den Bioscoopbond is van meening, dat de Goede Vrijdag niet een erkend Christelijke feestdag is, de Haarlem sche bioscopen zullen daarom morgen wel voorstellingen geven. Daar, naar de lieer Tenckinck ons mede deelde, de Goede Vrijdag inderdaad niet on der de Zondagswet valt, zal dus geen proces verbaal opgemaakt worden. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Van 29 Maart af. Sababth: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 6 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor he tMoesafgebed. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 7.11 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7 1/2 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag avond te 7 uur. De diensten op Sabbath vinden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Gemeente gebouw L. Wijngaardstraat 14. ALKMAARSCH RAADSBESLUIT GOED GEKEURD. De gemeenteraad van Alkmaar nam op 4 October van het vorig jaar het besluit tot verhuur van een perceel in de Langestraat 74 te Alkmaar van den fotograaf Klinkert. De heer van der Bosch te Overveen en eenige andere belanghebbenden teekenden tegen dit besluit protest aan. In de betrokken adressen werd betoogd dat het noodig is een goede verbinding te maken tusschen Langesloot en Krebbesteeg. Ged. Staten hebben thans het Raadsbe sluit van Alkmaar goedgekeurd. HET TRAMPERSONEEL. Een congres der drie vakvereeuigingen over pensioen. Door het hoofdbestuur van den P. C. B., St.-Raphaël en de Nederlandsche Vereeni- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel is besloten om op Woensdag 10 Maart in Den Haag een demonstratief congres te beleggen, waar het pensioenvraagstuk zal worden besproken. Aanleiding tot dit besluit is, dat tal van tramwegmaatschappijen ingevolge de con cessie-voorwaarden wel verplicht zijn een pensioenregeling voor het personeel in te voeren, maar daartoe financieel niet in staat zyn, terwijl van regeeringswege wel toezeg gingen worden gedaan, maar niet worden uitgevoerd. Tot dit congres zullen naast afgevaardig den van het tramwegpersoneel worden uit genoodigd de regeering, de tramweg-directies en vertegenwoordigers cier groote politieke partijen. HEEMSTEDE R.K. WERKNEMERSORGANISATIE IN DE WASCHINDUSTRIE. Onder auspiciën van den R. K. Fabrieks- arbeidersbonö „St.-Willebrordus" en den R.K. Volksbond werd Woensdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw een propaganda- avond gehouden voor arbeiders en arbeid sters in de wasch-industrie. P? voorzitter van laatstgenoemden Bond, "Ze heer W. Groenland, concludeerde uit de geringe op komst, dat er een gebrek aan moed is om zich tegenover den werkgever te stellen. Hij noemde het ook in het belang van den werk gever om met georganiseerd personeel te ar beiden. De heer Kleys, lid van het hoofdbestuur, zette in een uitvoerig betoog de voordeelen van organisatie uiteen. Waar de werkgever in het onderhavige bedrijf ook georgani seerd is, behoeft er bij den werknemer geen vrees voor rancune te bestaan indien hij zich organiseert. Uitvoerig stelde spr. in het licht, wat de Bond gedaan heeft en zal doen, waarin de strijd tegen slechter loonen en ar beidsvoorwaarden een groote plaats inneemt. Na een geanimeerde gedachtenwisseling gaf een 12-tal arbeiders en arbeidsters zich op voor het lidmaatschap. Na propaganda vanwege den Volksbond door huisbezoek en door de thans toegetreden leden op hun werk zal een constitueerende vergadering voor de nieuw op te richten afdeeling worden uitgeschreven. VERGADERING TUINLIEDEN. De Tuinlledenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" hield Woensdagavond haar maandelijksche vergadering in het lokaal voor Chr. Belangen te Heemstede. Ingeko men was een brief, waarin jhr. J. P. W. van Doorn dankt voor de hem bij zijn jubileum als burgemeester gebrachte hulde. Over de groote excursie zullen ter- volgende vergade ring nadere inlichtingen gegeven worden. De door den heer B. Nieuwenhuis ter keu ring ingezonden collectie Primula's en Cin- neraria's en de door den heer Nobbe inge zonden kist Narcissen dubbele Sion ver wierven elk 10 punten. De heer G. Boting hield een lezing met lichtbeelden over vaste planten. Hij behan delde in het bijzonder de een- en tweejarige planten en bewees, met zijn lichtbeelden, dat daarmede in borders en groepen veel valt te bereiken. Voor een in den zomer te houden Lathy rus-avond verstrekte de heer Nieuwenhuis den leden verschillende Lathyrus-planten. IJMUIDEN. STICHTING VAN EEN JEUGDHERBERG B. en W. deelen den Raad mede dat door den heer J. W. van Oosterom, hoofd van school E is verzocht van de gemeente in huur te mogen ontvangen de ziekenbarak te IJmuiden, met inventaris, teneinde dit ge bouw te bestemmen als logiesgelegenheid voor rondtrekkende schoolgaande- en schoolvrije jeugd. B. en W. zijn met adressant van oordeel, dat in ons land een niet te miskennen be weging gaande is om het rondtrekken der schoolgaande- en schoolvrije jeugd te verge makkelijken en te bevorderen. Hoewel mis schien tegen het rondtrekken van jeugd groepen wel enkele bezwaren zijn aan te voe ren, kunnen wij ons met de strekking van het verzoek wel vereenigen, aangezien wij de zekerheid hebben verkregen dat op het ge bruik van het gebouw en inventaris alsmede op de daarvan gebruik makende groepen en personen voldoende toezicht zal worden ge houden, zoodat niet behoeft te worden ge vreesd voor ongewenschte toestanden. Het komt B. en W. voor, dat de bevorde ring van de jeugdbeweging mits in goede banen geleid behoort tot de sociale taak van de gemeente. Zij hebben daarom ook geen bezwaar tegen de inwilliging van het verzoek. Ter bevordering van het doel van verzoeker, die zich inmiddels met enkele an dere personen heeft geassocieerd, komt het hen gewenscht voor, de huur op een zeer ma tig bedrag te stellen. Op grond hiervan stellen B. en W. voor hen te machtigen de ziekenbarak met inventaris echter met uitzondering van het gedeelte, bestemd tot woning van den concierge, voor 1929 te verhuren aan J. W. van Oosterom en B. G. Schuitemaker tegen een huurprijs van 5.-. De in de barak aanwezige kleedingstuk- ken wenschen B. en W. te verstrekken aan „de Lichthoeve". Naar wij nog vernemen is de in de barak aanwezige woonruimte inmiddels verhuurd aan een gemeentebeambte. De huurders zul len derhalve genoodzaakt zijn, met dezen ge meentebeambte omtrent het toezicht enz. een overeenkomst te sluiten, waartegen ver schillende bezwaren aanwezig moeten zijn. VELSEN DE BRANDWEER. Het rapport der commissie. Men schrijft ons uit Velsen: Den 3den Juli van het vorige jaar besloot de Raad dezer gemeente aan een commissie, bestaande, uit de heeren P. Bosman, H. Homburg, C. P. J. Maas, J. E. Sluiten» en W. F. Visser op te dragen, een onderzoek in te stellen en advies uit te brengen omtrent een reorganisatie van de brandweer, met opne ming van een berekening der kosten. De commissie toog ijverig aan het werk, maakte speciale studies van het brandweer- vraagstuk, woonde brandweerdemonstraties en echte branden bij, zoowel in de gemeente als daarbuiten, bezocht tentoonstellingen en kwam 14 November j.l. met haar vrij sober rapport gereed. Het oorspronkelijk plan vor derde een uitgaaf in eens van f 36.250 en verder jaarlijks f 17.000. Later werd hierin een wijziging gebracht. De jaarlijksche uit gaven zouden als gevolg van een geleidelijke invoering der reorganisatie verminderd kunnen worden. Sinds de aanbieding van het rapport zijn inmiddels 4 1/2 maand verloopen en tot nog toe is er van een behandeling niets geko men. Tweemaal kwam het op de agenda voor, tweemaal werd het aangehouden. Thans komt het wederom voor op de agenda der a.s. Woensdag te houden vergadering, aan het einde als punt no. 18. De kans is derhalve groot, dat ook de volgende week nog geen besluit genomen zal kunnen wor den. Het zal dan wel Mei worden, dus een half jaar na de indiening, eer er een beslis sing valt,. Het is herhaaldelijk gebleken dat onze brandweer op geen stukken na in orde is. Het materiaal deugt niet. de organisatie deugt niet en het alarmsysteem is even min in orde.. Men zou dus mogen verwach ten, dat deze ernstige en urgente aangelegen heid met bekwamen spoed zou worden afge daan. Maar B. en W. schijnen er geen haast mee te hebben. De burgerij denkt er echter anders over. HAARLEMMERMEER AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisteravond wilde de bestuurder van een auto op den Kruisweg uitwijken voor een an der motorrijtuig. Hij reed daarbij echter zoover in den kant van den weg. dat de auto over den kop sloeg. De twee inzittende da mes waren wel hevig geschrokken, doch kwa men er vrijwel ongedeerd af. De chauf feur bekwam eenige niet ernstige kwetsuren. Terwijl de dames hun reis naar Hoofddorp te voet vervolgden, werd met vereende krachten de auto weder overeind getrok ken. HAARLEMMERMEERLIJNEN. In verband met het voornemen van de directie van de Nederlandsche Spoorwegen om op de Haarlemmermeerlijnen het station Vijfhuizen op te heffen en om tc zetten in e. nhalte, vernemen wc dat het bij uitvoe ring van dit plan in het voornemen ligt om de administratie van die halte onder te bren gen bij die van den stationschef te Hoofd dorp en de halten „Nieuweweg" en „Rijks straatweg" dan ook tevens onder Hoofddorp te doen ressorteeren. ZANDVOORT ..DE NERVEUZE MENSCH". Voor een zeer goed bezette zaal in het café-restaurant van den heer Musterd aan den Strandweg, hield Dinsdagavond dr. L. G. L. M. Willems, voorzitter van de Zandvoort- sche Reddingsbrigade een zeer interessante lezing over het meer en meer op den voor grond tredend vraagstuk „Het moeilijke Le ven van den nerveuzen mensch". Door den voorzitter van de Forensenver- eeniging „Zandvoort" die dezen avond had georganiseerd, den heer van Dljkum, werd een inleidend woord gesproken waarin hü al aanstonds dank bracht aan het Toonkunst trio de dames de Braai, geboren van den Broek, piano, Beekman, cello en den heer Sauveplanne, viool, voor hunne belangelooze medewerking. Daarna gaf hij het woord aan ds. Willems. die in een zeer wetenschappelijk betoog, het opgekomen publiek zeer boeide. Allereerst schetste de spreker de groote gejaagdheid in den tegenwoordigen tijd onder vak-, kan toor-, beurs- en handelsmenschen, die van spoor, tram of andere middelen van vervoer gebruik moeten maken om 's morgens op hun werk te zijn. De nervositeit is daarbij schering en inslag. In den regel worden bij stoornissen de me dici geraadpleegd. Doch ook dikwijls neemt men zijn toevlucht tot meer en meer in den handel aangeprezen middelen, hetzij zenuw tabletten, koude of warme beenomslagen enz. Hoofdzaak echter is, dat de patiënt zich tot een medicus wendt en zich aan hem toe vertrouwt. Zenuwlijden kan zich ook openbaren door ondervoeding, of door het zich niet voldoen de rust geven na volbrachten arbeid. De zeer interessante voordracht werd door een zeer mooi nummer van het Toonkunst Trio besloten. BENNEBROEK Ondertrouwd: P. H. Harren en C. A. Jansen. Overleden: M. van Huis, 73 jaar. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: A. L. M. Rogmans en G. M. Doornbos. Bevallen: L. Vervloed—Bakker d. M. E. v. d. Puttenvan Looy d. Overleden: H. A. Vooren wed. W. Vrensen, 94 j., R. F. C. Vliege, 73 jaren. HAARLEMMERMEER. Bevallen: J. HuismanBlokker, zoon: Ph. Raaphorst-Clement, dochter; M. A. J. Baars- Stokman, dochter; H. MöhlenZemel, zoon; E. JorenBeers, zoon; C. W. Kauffman Otte, dochter; M. de LeeuwMarkus, zoon. Overleden: Jan Willem Ceelen, 83 j., wedr. van M. Lieuwes; Johannes Bernardus Brox- terman. 74 j.. geh. met Th. van Benthem: Antje Brouwer, 80 j., wede. van G. v. d. Oever Amsterdam 25 Maart van Antofagasta n. Tocopilla. Agamemnon 27 Maart van Amsterdam n. Guatemala. Abbekerk 27 Maart te Rotterdam van Australië. Bovenkerk 27 Maart te Rotterdam van Antwerpen. Boskoop 24 Maart te Coquimbo van Am sterdam. Bondowoso 27 Maart te Calcutta van Java. Batoe 26 Maart tc Java van Calcutta. Blijdendijk 26 Maart van Aden, New- New-York naar Java. Barendsz, 25 Maart te Batavia. Edam 27 Maart v.m. te New-Orleans van Rotterdam. Generaal van der Heijden passeerde 27 Maart Malta, Amsterdam naar Batavia. J. P. Ooen 26 Maart te Sabang, Amster dam naar Batavia. Kinderdijk 27 Maart 16 u. 3 m. te Ham burg, Pacifickust naar Rotterdam. Loc.hkatrine 24 Maart te Portland, Pacific kust naar Rotterdam. Laertes 25 Maart van Padang, Batavia n. Amsterdam. Manoeran 27 Maart te Marseille, Batavia n. Amsterdam. Manipi, passeerde 27 Maart Kaap St. Vin cent, Rotterdam naar Batavia. Oldekerk 25 Maart te Kobe van Rotter dam. Poelau Laut 26 Maart van Padang, Bata via naar Amsterdam. Prins der Nederlanden 27 Maart van Suez, Amsterdam naar Batavia. Randfontein passeerde 26 Maart Ouessant, Beira naar Rotterdam. Schiekerk passeerde 27 Maart 18 u. 20 m. Vlissingen, Rangoon naar Antwerpen en Rotterdam. Stadsdijk 27 Maart van Rangoon, Rotter dam naar Calcutta. Slamat 27 Maart te Roterdam van Ba tavia. Tjimanoek 24 Maart te Hongkong van Sjanghai. Tjisondari 26 Maart te Sjanghai van Ba tavia. Ternate 26 Maart ter reede van Vlissingen voor anker, Rotterdam en Antwerpen naar Batavia. Veendam 27 Maart te Rotterdam van New- York. Een directeur of een administrateur van bet Arm wezen? De stemmen staken erover. Geen winkel bouw tegenover den Hout. Het woonwagenkamp blijft waar het is.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9