Cadum Zeep H. D. VERTELLINGEN FLITSEN LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a Een èezende Md STADSNIEUWS FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 2 APRIL 1129 VIERDE BLAD (Nadruk Ter boden; auteursrecht voorbehouden.) door CORRY DOMMERING. Het Onweer Een man liep door de eenzame wijken van Nagasaki. In gedachten verzonken, drentel de hij langs de popperige winkeltjes in ae smalle straten die meer geleken op armoedi ge sloppen. De man was ongeveer veertig jaar, maar zijn gelaat met diepe groeven om ooghoeken en mond, leek ouder en zijn ge stalte had de jeugdige veerkracht geheel verloren. De Siberia Naru lag geankerd voor de haven van Nagasaki en de passagiers wa ren aan wal gegaan met een klein motor bootje. Hier en daar verstoorde een onge woon geluid van vroolijke stemmen de droef geestige stilte van het stadje de Japa- neesche-vrouwtjes keken nieuwsgierig uit haar winkeltjes en de mannen haastten zich, hun schildpadwaren te koop aan te bieden. Maar het was alsof niemand den eenza men wandelaar durfde te storen. Hij liep voort zonder ergens op te letten of eenige belangstelling te toonen in de wegen die hij ging. Tot hij opeens, met een vaag gevoo1 van de nabijheid van iets bijzonders, staan bleef en opkeek. Zijn voet stootte tegen steen, en, zonder eigenlijk te weten waarom hij het#deed, liep hij de breede terrassen op van een grooten tempel en trad de hei lige poort binnen. Nog veranderde de uitdrukking van zijn gelaat niet, en de staalgrijze oogen vestigden zich op het altaar en den priester in zijn kleurig gewaad. Een gegons van eentonige stemmen vervulde de ruimte waar vele Ja panezen eerbiedig geknield lagen op den grond. Het leek wel alsof deze in zichzelf gekeer de man door een onverklaarbare aantrek kingskracht naar dezen tempel was gedre ven. Hij luisterde naar de stem van den priester en de korte klanken, die hij niet be greep, hadden een wonderlijken invloed op hem, terwijl de gebeden, die hij niet ver stond, den weg vonden naar zijn hart. Lang zaam boog hij het grijze hoofd. Toen plotseling, werd hij opgeschrikt door een donderslag die weerkaatste tegen de wanden van den tempel. Even kwam er een kleine bewegüig in de knielende menschen en zweeg de stem van den priester, maar de gewijde rust was spoedig weer hersteld Een hevig onweer barstte los, het felle licht viel naar binnen en de man rilde. Hij bedekte het gelaat met de handen en zijn vingers beefden. Toen een bliksemstraal fel neerschoot dicht bij de plaats waar hij stond, zonk hij op de knieën, machteloos en gebro ken, Lang, heel lang bleef hij zitten in die houding en de beelden van het verleden gin gen meedoogenloos aan hem voorbij Daar was zijn studeervertrek in het oude Indische huis, zijn geliefde boeken waaraan hij dag en nacht gewerkt had. Hij was er om ringd door al zijn vrienden met wie hij mee geleefd had in'hun lijden, hun liefde en hun vreugde de vrienden die zijn boeken maakten tot meesterwerken. En het gewone dagelijksche leven was aan hem voorbijge gaan, de dag werd nacht en de nacht werd daghij zag niet hoe langzaam maar ze ker het geluk uit zijn huis ging en zijn jonge vrouw stil en verdrietig werd hij merkte niet hoe de dag verduisterd werd door haar tranen en de nacht verstoord door haar rus- telooze gedachten.Hij werkte koortsach tig aan zijn boek en had voor niets en nie mand tijd en belangstelling. En toen was plotseling het vreeselijke ge beurd, dat zijn leven verwoestte. Het was juist zoo'n dag als deze een drukkend wanne tropendag, die eindigde in een zwa re onweersbui. De bliksem flikkerde fel en alles in huis was doodstil. De bcdieirden wa ren In de bijgebouwen gevlucht Olivier Manders liep onrustig in zijn werkkamer heen en weer tot plotseling, tegelijk met een hevigen donderslag, een gil weerklonk. Even later snelde Wirdjo, de huisjongen, door den plasregen naar den dokter aan den overkant om even later met hem terug te keeren. Op den vloer lag Olivier Manders de bliksem had hem het licht in zijn oogen ont nomen en daarmede was tevens zijn geluk verdwenen Eenigen tijd later, toen hij weer in zijn werkkamer zat en zenuwachtig een vel pa pier tusschen zijn vingers verfrommelde, werd zijn aandacht getrokken door stemmen in de achtergalerij. Eerst lette hij er niet op, wetende dat daar zijn vrouw was met Leo Bichet, hun beider vriend. Maar de deur stond op een kier en hij moest wel hooren wat er gesproken werd of hij wilde of niet. De prop papier gleed uit zijn hand en op zijn gelaat teekende zich een groote twee strijd. De blinde oogen zochten in de rich ting van het geluid en de groote gestalte ver- •hief zich in zijn stoel, maar het was alsof een plotselinge machteloosheid hem terug duwde en hem dwong verder te luisteren. In de achtergalerij was Mia, zijn vrouw, terwijl Leo Bichet haar in zijn armen hield en naar hoofd tegen zijn schouder vleide. „Mia, wees sterk, hij heeft je zoo noodig. Bedenk dat het de schuld van zijn werk was dat hij jou verwaarloosde, hij was eigenlijk niet meer dan een groot kind, onnadenkend in alles wat zijn gewone leven aanging. En wat is hij nu? Een nog grooter kind temid den van het ruwe leven een hulpeloos kind, dat verzorging behoeft. Onze liefde zal nog mooier worden door het offer dat wij beiden ervoor brengen moeten. Je gaat nu met hem naar Holland om hem te laten be handelen, en denk eens aan kind. hoe hij dan, indien de operatie lukt, het leven aan vaarden zal en hoe zijn dankbaarheid jou aan hem terug zal geven. Door zijn leed zal hij jou weten te waardeeren daar ligt je taak, Mia, bij den man die je noodig heeft en ikik zal gelukkig zijn in het heerlijke weten dat een vrouw als jij mij liefheeft. Ge loof me, als je met je man terugkomt in Indië zullen wij sterk zijn door het offer dat wij brachten, want we zijn in de wereld om te dienen en niet om te eischen Het onweer nam af langen tijd nadat de dienst in den tempel was geëindigd, be trad de eenzame bezoeker de steenen terras- Nagasaki terug naar de kade. Het was don ker geworden en de passagiers waren allen reeds aan boord, maar het leek alsof de wandelaar geen haast had cm den wal te verlaten. Op een stille plaats, waar ver in den om trek niemand te bespeuren was, stond hij stil en staarde voor zich uit over het bree^~ water. In de verte lag de Siberia Maru in een zee van licht. Hij dacht aan de woorden voorbijgaande schepen in donkeren nacht. en een traan gleed over zijn gezicht. Daar aan boord was zijn vrouw zijn lieve ver zorgster, die dag en nacht zich voor hem op geofferd had tijdens zijn ziekte, en hij hoor de in zijn binnenste de woorden van zijn vriend, Leo Bichet: „Mia, wees sterk, hij heeft je zoo noodig En nu waren ze weer op weg naar Indië na een mooie reis door Amerika en zouden ze de afgebroken draden van hun leven weer ter hand nemen, maar hij vroeg zichzelf af of ze ooit weer samengevoegd zouden kunnen worden. Leo Bichet en Mia, zij hadden elkaar lief zooals hij en Mia elkander niet lief kon den hebben met schrijnende zekerheid kwam die gedachte in hem op en liet hem niet meer los. Zijn leven was gebroken het gezicht dat hem teruggegeven was, zou niet anders dan een pijniging worden. Geen geluid verbrak de stilte, er was niets dan het zacht kabbelende water dat tegen de kade klotste. Olivier Manders vestigde langen tijd zijn blik op het verlichte schip, toen zei hij duidelijk en langzaam: „Vaar wel Mia en word gelukkig, wij zijn hier te recht om te offeren en niet om te eischen. vaarwel. De kringen in het water sloten zich dich ter en dichter en losten zich op. LEZING OVER AFRIKA. De Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Ver- eeniging houdt op Woensdag 10 April een bijeenkomst in de Industrieele Club te Am sterdam, waar de heer G. Seubring uit Haar lem een lezing zal houden. De heer Seubring heeft Afrika te voet be reisd, vertoefde langen tijd onder de neger stammen van midüen-Afrika en heeft be langrijke onderzoekingen op geologisch, ethnografisch en folkloristisch gebied ver richt. NATIONALE VROUWENRAAD Burgemeester en Wethouders zullen op Donderdag 11 April, des namiddags ten half vijf ure, officieel ten Stadhuize ontvangen den Nationalen Vrouwenraad van Neder land, in verband met zijne alhier te houden 30e algemeene vergadering. De raadsleden zijn daarbij uitgenoodigd. SPEELTUIN V EREENIGING „FLORA". Zaterdagmiddag vierde de Speeltuinver- eeniging „Flora", gevestigd in de bloemen- buurt achter de Leiaschevaart bij de Pijls laan, haar voor jaarsfeest, waaraan niet min der dan driehonderd kinderen deelnamen. Te drie uur verzamelden de kinderen zich op het pleintje op den hoek van de Van Oos ten de Bruynstraat en de Karei van Mander- straat. Onder 't zingen van het clublied trok de groote stoet, begeleid door bestuursleden en een groot aantal ouders, door verschillen de straten naar het schitterend onderhouden terrein, door de aardige woningen omgeven, waar de kinderen zoo veilig en zoo rustig kunnen spelen. Ter eere van dit feest woei aan den ingang de vlag. De voorzitter de heer A. van Viersen, sprak de openingsrede uit. Hij schetste de groote waarde van de vrije lichaamsbeweging door de kinderen in de open lucht. „Een kind moet kunnen spelen," zei hij, „wil het later lichamelijk goed toegerust den strijd om het bestaan kunnen voeren. Ik roep de ouders op om zich in dienst van de jeugd te stellen. Geeft ons twee uur per week van uw vrijen tijd, dan zullen wij zorgen, dat zij goed voor de jeugd worden besteed. Hier geldt de leus: „op voor de belangen van het kind!" De heer Van Viersen sprak tenslotte den wensch uit. dat de aanwezigen een aangena- men middag zouden hebben. Hiermede ver klaarde hij het feest voor geopend. Begonnen werd met de opvoering van het stukje: „De Acrobaten", door eenige kinde ren der leden heel aardig gespeeld. Nadat de kinderen op versnaperingen wa- -ren onthaald werd begonnen met vèrsprin- gen en zakloopen. Vooral het laatste ver wekte niet weinig hilariteit. De kleinste kinderen mochten geblinddoekt hun vaardigheid toonen in het doorknippen van touwtjes, waaraan een reep chocolade of een zakje Paascheieren gebonden was. De grootste attractie van den middag was wel de vertooning van de poppenkast, waar bij ook weer kinderen van de leden met groot enthousiasme de rollen van Katrijntje, Jan Klaassen en van den politieagent vertolkten. Wat werd er smakelijk gelachen toen deze drie personen aan het slot in de turfkist wer den gestopt. Een ware veldslag werd geleverd door het aantal kinderen, dat aan het laatste num mer van het programma, het turfrapen, deelnam. Eerst na zwaren strijd werden de prijzen bemachtigd. Te half zeven gingen de kinderen en lei ders weliswaar vermoeid, maar toch ten noog- ste voldaan naar huis. In elke wijk van groot-Haarlem zulk een speeltuinvereniging en we hooren nooit meer van straatschenderij. WAT DE SPAARNESTICHTING DJ 1028 DEED. Verschenen is het Jaarverslag over 1928 van de „Spaarne-Stichting", de afdeeling Haarlem van de Centrale Vereeniging tot be hartiging van de maatschappelijke belangen van zenuw- en zielszieken. Hulde wordt ge bracht aan den 1 October afgetreden leider van het consultatiebureau der vereehiging, tevens haar secretaris (dr. W. Beyermanï, die benoemd is tot directeur van het St. Joris-Gasthuis te Delft. Hij heeft het con sultatiebureau gemaakt tot een vraagbaak, voor hen. die medisch-deskundigen en maat- schappelijken steun en raad vragen voor die zenuw- en zielszieken, die niet meer in een inrichting verpleegd worden. In 1928 werden evenals het vorig jaar 51 nieuwe gevallen in geschreven, waaronder 30 vrouwen en 21 mannen. Meermalen gelukte het voor de pa- tienten geschikt werk te vinden. In Juni 1928 verhuisde het bureau met den Genees kundigen Dienst van den Papentorenvest naar Kenaupark 6. Kleine geldelijke ondersteuningen werden verstrekt uit de beperkte middelen der ver eeniging. Met dankbaarheid wordt herinnerd aan een namiddagthee ten huize van me vrouw NienhuisVersteeg, waarbij ver schillende kunstenaars hun medewerking verleenden en die ruim 900 opbracht. Veranderingen in het bestuur der Spaarne- Stichting hadden plaats door de benoeming van J. v. d. Spek, zenuwarts te Heemstede tot bestuurslid en door vervanging van dr. W. Beyerman in zijn functies door R. A. Mees, arts te Santpoort. Het verslag sluit met een uiteenzetting van doel en werkwijze der stichting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per r ("gf" EN*-' iuillu I Uü VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1418 HET BEURSGOKJE Vader belt na lang gepeins een make laar op en geeft last tot aankoop van 10 aandeden Nationale Knoopsgaten Indus trie voelt ach het eerste moment opgelucht door ae genomen be slissing en steekt een sigaar op loopt naar het raara en vraagt zich af. of hij ze niet met wat zeduld een paar pun ten lager had kun nen krijgen besluit, dat hij het uit zijn gedachten moet zetten en zich op zijn werk conccn- trecren teekent een brief en vraagt zich af hoe het nu op de effec tenbeurs zou gaan vertelt zim typiste '-.t hij even een ssa- kelijk bezoek moet brengen i loopt in de richting van de effectenbeurs vol bange voorgevoe lens gaat naar het kan toor van zijn make- 'uar en hoort dat Nationale Knoopsga ten onverouderd op 26 staan. (Nadruk verboden.) GUNNING. B. en W. van Haarlem brengen ter kennis dat.: Perceel I. Het bouwen van een gemak huisje met buffet aan het Kennemerplein te Haarlem en Perceel n Het verrichten van glas- en verfwerksn ten behoeve van het in perceel I bedoelde gemakhuisje, door hen is gegund als volgt: Perceel 1 aai. G. Hetem Jr., te Haarlem voor 3.995; en perceel II aan J. G. H. Fengler te Haarlem voor 310. MERCURIUS. Dezer dagen waren de leden der afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond in een der zalen van „Brinkmann" weder ln verga dering bijeen. O.a. werd de voorlooplge be schrijvingsbrief voor de jaarlijksche bonds vergadering, die dit jaar op 8 en 9 Mei a.s. te Amsterdam zal gehouden worden, be handeld. De voorzitter de heer G. van Eek, werd candidaat gesteld in een der vacatures die dit jaar in het bondsbestuur komen. Er werden nog enkele voorstellen van internen aard geformuleerd, die nog aan den déflnl- tieven beschrijvingsbrief zullen worden toe gevoegd. Bij de ingekomen stukken waren weder enkele formulieren van nieuwe leden, zoodat met genoegen kon geconstateerd worden dat de afdeeling steeds in groei toeneemt. DE 1 MEI-VIERING 's Morgens naar GroenendaaL Het bestuur van den Haarl. Bestuurders heeft van het gemeentebestuur van Heem stede een toestemmend antwoord ontvangen op het verzoek om op 1 Mei des ochtends in het wandelpark Groenendaal eenige dansen door de A. J. C. te mogen uitvoeren met mu ziekbegeleiding. Hierdoor is dus thans vast gesteld dat de ochtendwandeling dit jaar naar Groenendaal zal zijn. REDE PROF. DR. G. WISSE. Prof. Wisse zal a.s. Vrijdag een rede uit spreken in de Chr. Geref. Kerk aan de Raaks en wel over „Petrus in de Gevangenis en He rodes in het Circus". EEN CONCERT IN DE GEVANGENIS. Door het Leger des Heils werd Goeden Vrijdag in de gevangenis een pathéfoon - uitvoering gegeven van gewijde muziek. Een zangkoor uit Amsterdam zorgde voor goede afwisseling. De directeur der strafgevangenis sprak een woord van dank. De tevredenheid der hoorders bleek wel uit het applaus aan het einde der uitvoering. Door de fa. His Masters Voice, Anegang, werd kosteloos een groote pathéfoon in bruikleen gegeven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 «nU per regel. Stofzuigerhuis MA ER TENS BAKTELJORISSTRA AT 16 TELEFOON N'O. 10756 APEX STOFZUIGERS F 90.- voor Stoomen, Verven Persen en Stoppage TELEFOON 10771 en mooie teint hanöt óeheel af van de zeep die U èebruikt. Geen betere zeep hiervoor dan Een hard stuk zeep.dat tot het laatste vliesje éebruikt kan worden Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 20) Wees voorzichtig, een ongelukkig huwe lijk kan een heel leven bederven, zelfs al zijn er de schitterendste vooruitzichten. En bovendien, jullie kennen elkaar pas zoo kort. Liefde op het eerste gezicht duurt het langst. Alle ware liefde- komt als een electri- sche schok. Ik zal nooit iemand anders lief zijn. Wat zegt Ethel? Ethel denkt er precies zoo over als ik! U kunt u zelf veel verdriet besparen door uw toestemming te geven. Het is toch nut teloos te trachten ons te scheiden. Ik zou door het vuur gaan voor Ethel. Waarom wilt u ons nog een jaar langer gescheiden hou den? Je bent de onstuimigste jongeman dien il" ooit ontmoet heb, was Lord Stair's ant woord. Maar ik moet eerst met Ethel spreken. Hertog Tulke van Neath was een der beste partijen" in heel Engeland, jong, knap en enorm rijk; hij was eigenaar van Neath Castle, een van de mooiste landgoederen van Engeland, aan de witte kust van Kent, verder bezat hij Blackwood Hall in Cum berland, een mooie moderne villa op het eiland Wight en een kasteel in het Zuiden van Frankrijk. Hij had een fijn gezicht, met heldere diep-blauwe oogen, donkerbruin haar en gezonde kleur en hij was flink gebouwd. Hij bezat een goed verstand en een warm hart. Maar hij was ook trotsch; trotsch op zijn afkomst en den Ylekkeloozen naam van zijn geslacht. De markiezin van Holte had getracht hem te winnen voor haar jongste stiefdoenter maar zonder succes. De jonge hertog was doordrongen van zijn verantwoordelijkheid en zijn plichten tegen over zijn pachters en zijn onderhoorigen en het was altijd zijn ideaal geweest een vrouw te krijgen, die hem bij de vervulling xan die plichten zou kunnen helpen Maar toen hij Ethel gezien had, vergat hij alle andere overwegingen. Hij wilde haar winnen, omdat hij haar liefhad; niet om steun te hebben in zijn werk. In het begin had Ethel hem slechts weinig aangemoedigd; ze wilde vrij zijn en van het leven genieten, zei ze, ofschoon zij den jongen man wel heel sympathiek vond. In Juni was hij op Oakcliff gekomen. Ik moest komen, zei hij, den avond van zijn komst. Je weet niet wat het is, zoo naar iemand te verlangen, dat zonder haar het leven leeg is en de dagen wel jaren schij nen, zei hij. Neen, zei ze glimlachend, dat gevoel ken ik niet. Dus je hebt nooit echt van iemand ge houdendus je hebt me nooit gemist? Dat heb ik niet gezegd. Het is waar. dat ik nooit iemand heb liefgehad, maar ik heb jou toch wel een beetje gemist! Waarom „een beetje"? Als je me gemist hebt, Ethel, zeg dan dat je me heel erg gemist hebt. Miste je me werkelijk? O, als het niet waar is, dan is het wreed om het te zeggen. Je moet nooit met me spelen, zei hij dat zou ik niet kunnen verdragen. Daarvoor houd ik veel te veel van je, Ethel. Ze was heel rustig en ernstig geworden. De zon was al ondergegaan, enkele sterren werden al zichtbaar, ofschoon in het Wes ten de pracht van den zonsondergang nog niet geheel verbleekt was. Je weet niet wat het is, ging hij voort te voelen dat je leven ligt in de hand van een ander mensch. In jouw kleine, blanke hand ligt mijn leven. Wat zul je doen Ethel? Je maakt me bang, zei ze. Ik zeg je dit, omdat ik voel, dat ik nooit iemand anders zal liefhebben en dat mijn leven geen waarde meer heeft als jij niet van me houdt. Ik heb alles lang overdacht. Als jij zegt dat je niet van mij kunt houden, ga ik weg uit' Engeland. Ik zou het niet kun nen aanzien dat een andere man je van mij zou afnemen. Het eenige wat ik van je vraag, is of je wilt probeeren van me te houden. In haar zuiveren eenvoud antwoordde zij: Dat wil ik wel beloven. Dus je wilt je best doen van me te hou den en als je weet dat je van me houdt, dan wil je mijn vrouw worden? We moeten eerst heel zeker zijn van het eerste, voor we kunnen praten over het tweede. Hoe lang zal het duren vóór je het weet Ethel? Dat kan ik niet zeggen. Zul je een jaar noodig hebben, of een maand of een week of een dag? Ik heb er geen idee van. antwoordde ze. Y.ril je nu dadelijk beginnen er over te denken Ethel? vroeg hij onstuimig. Ja, zei ze eenvoudig. HOOFDSTUK XXVII. Toen de jongeman wist dat ze hem lief had, drong hij er op aan, dat het huwelijk onmiddellijk zou plaats hebben, maar dit bleef ze standvastig weigeren. Ze wilde nog niet aan een huwelijk denken. Maar ze had te maken met een karakter en een wil, die sterker waren dan de hare. Voordat de eerste week van Juli voorbij was, had ze hem be loofd zijn vrouw te- worden, als haar vader zijn toestemming gaf. Lord Stair wilde eerst met haar spreken en liet' haar roepen. Zij kwam binnen een beetje onzeker en schuw. Lord Stair's gedachten gingen terug naar den dag waarop hij Cyril Nairne had ge vraagd, hem zijn dochter tot vrouw te geven en de oude musicus gezegd had dat zij nog een kind was. Nu was zijn beurt gekomen. Het scheen hem nog zoo kortgeleden, dat hij daar had gestaan in de aardige kamer van Inisfail. Lord Stair sloeg zijn arm om Ethel heen en trok haar naar zich toe. Ethel, begon hij. Ik wil weten hoe jij denkt over een heel belangrijk onderwerp. Zij boog het hoofd en kuste haar vader. De hertog vraagt me jullie huwelijk te willen bespoedigen. Hoe denk jij er over? Papa, ik heb geen oogenblik vrede ge kend, sinds ik hem beloofd heb met hem te trouwen, zei zij nerveus. Ons huwelijk moet zoo spoedig mogelijk plaats hebben, mengde de jongeman zich in het gesprek, ik weet dat jc nog jong bent, Ethel, maar is niet juist de jeugd niet dc meest geschikte tijd voor het geluk? Waarom zou je me tot Kerstmis willen wegsturen. Ik zal me diep ellendig gevoelen en zoo wreed kun je niet zijn, dat je dat zou willen. Laten wc nu trouwen, nu, in de heerlijkheid van zon en bloemen. Zeg ja, Ethel! Zij zwichtte voor zijn aandrar^r. Hot hu welijk werd bepaald in Augustus. Vader, vroeg Ethel nog dienzelfden avond. U zei dat moeder zooveel van me hield. Heeft ze ooit met u over mijn later le ven gesproken? Lord Stair voelde een steek van pijn in zijn hart, toen hij bedacht, hoe weinig hij eigen lijk met Marguerite bad, gesproken, hoe hij zich ha dopgesloten met zijn boeken en zijn jonge vrouw had verwaarloosd. Ik herinner het me niet, lieveling. Je was toen nog zoo klein. Denkt u, dat ze van Fulke zou houden? Ik ben er zeker van, dat. je moeder veel van hem zou hebben gehouden. Dat stelde haar tevreden. Zou ze erg blij zijn geweest dat ik her togin word? vroeg ze weer. Je moeder was heel eenvoudig, maar misschien was ze toch wel blij geweest ons „Zonnestraaltje" als hertogin te zien'. Die zelfcle week nog werd begonnen met de voorbereidingen voor het huwelijk. Het zou voltrokken worden In de groote oude kerk in Clifft, waar ook het familiegraf van de Stairs was. De couranten gaven berichten over het aantal bruidsmeisjes. De huwelijksgeschen ken de juweelen die de jonge hertogin zijn bruid gegeven had en al de details van dit aristocratische trouwfeest werden gretig ge lezen en besproken. De plechtigheid zelf was, volgens de berich ten buitengewoon indrukwekkend geweest. Ethel bloeiend als een blanke bloem in haar roomwit bruidstoilet met de beroemde Neath- diamanten, de oude kerk vol bloemen en muziekgedrulsch. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11