Heringa Wuthrich - Haarlem PASCHEN IN STORM EN REGEN INGEZONDEN. Vreemd geld en chèques J. G. WASSENAAR, Jansweg 17 WEERBERICHT THERMOMETERSTAND HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 2 APRIL 1929 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) WERK VAN DE A. J. C. EEN INTERESSANTE TENTOON STELLING. Do groote tentoonstelling, waarmee de Ar beiders Jeugdcentrale het land bereist, is thans te Haarlem ingericht, in ,,'t Baken", het jeugdtehuis op de Bakenessergracht en Zaterdagmiddag 5 uur geopend in tegen woordigheid van belangstellenden uit de kringen van vakbeweging en jeugdwerk. De heer L. Buisink, voorzitter der afdeeling hield een korte inleiding, waarna de leider der A. J. C. in Nederland Koos Vorrink de bezoekers rondleidde lanp.s het langs de wan den op tafels neergelegde. Zooals hij in zijn inleiding zei, is deze tentoonstelling georga niseerd vooral omdat bij veie vooraanstaan den in partij en vakbeweging het werk der A. J. C. niet bekend genoeg is. Zelfs wordt vaak critiek geoefend, die er naast is. Hij betreurde het daarom, dat niet meerderen aan de uitnoodiging om te komen gevolg hadden gegeven. De groote beteekenis van het jeugdwerk is gelegen in de veranderde positie, waarin de arbeidersbeweging komt. De tijd van het wekken van verzet in breede lagen, de tijd van voorbereiding is grooten- deels voorbij, de constructieve taak komt meer naar voren. In het stelsel der demo cratie heeft ieder individu uit de volksmassa zijn taak te vervullen. Hem tot het volbren gen daarvan op te voeden is thans de moei lijke opdracht, die de arbeidersbeweging heeft uit te voeren. Naast het organiseeren van breede massa's heeft zij den kernarbeid der volksopvoeding te vervullen. De rondgang werd begonnen bij den stand van de Pinksterfeesten, die jaarlijks te Vier houten op de Veluwe gehouden worden. In 1926 werd te Amsterdam een Internationaal Pinksterfeest gehouden. Fotomateriaal de monstreert hoe zoo'n kamp gebouwd wordt door eigen krachten. Voorts liggen er kamp kranten, instructies en reglementen. Een statistiek geeft aan, dat het kampbezoek steeds drukker wordt. Zang, tooneel en dans in de A. J. C. is vertegenwoordigd door er smakelijk uitziende liederenbundels de oude, die „Blijde Jeugd" heette, en de nieuwe „De Lijster" en „De Merel", voorts foto's van Volksdansen en tooneel. Een groote plaat aan den wand geeft een duidelijk beeld van de verhouding van leden der jeugdorgani saties tot leden der partij en vakbeweging in verschillende landen. Vergeleken met ge lijkwaardige landen is Nederland no. 1. Een uitstalkastje geeft een overzicht van het ledental der A. J. C., gesplitst in jongens- en meisjes A- en B-leden. „Uit de Socialistische Jeugdinternatlonale" is een overzicht van foto's, boeken en bro chures over en ten dienste van de interna tionale betrekkingen onder de jeugd. Een groot vraagstuk in de A. J. O. is: ,Hoe moe ten de arbeiderskinderen hun vacantie door brengen?" Het Kampfonds geeft daarvoor een oplossing. Ieder lid een halve stuiver per week maakt 6000 per jaar en wat daar voor gedaan kan worden toont de stand „Wandelen en Kampeeren" met foto's van het Jeugdtehuis „De Paasheuvel", brochures, dagboeken en statistieken. De stichting van twee nieuwe jeugdtehuizen is in voorberei ding. Interessant is, wat onder den naam „Uit het Verleden" bij elkaar, gebracht werd. Er liggen oude programma's bij uit den tijd, toen een feestavond van de A. J. O. nog met fox trot en pas de quatre besloten werd, me dailles en zelfs een zilveren beker, die de A. J. C. als doel van sportbeoefening nu ook niet meer aanvaax-dt en brieven, die bewij zen, dat vroeger zelftucht en discipline in do A. J. C. niet zoo spreekwoordelijk geacht wei-den als zij nu zijn. Het ouderwetsche drukwerk voor meetingen en demonstraties ziet er lang niet zoo smakelijk uit als dat van nu. De „Rode Valken", een soort van padvin dersbeweging in de A. J. C. hebben een eigen uitgebreide expositie, waar hun attributen liggen uitgestald met veel propagandamate riaal. In het midden van de groote zaal staat een keurig model van „De Paasheuvel". In het achterzaaltje van 't Baken zijn foto's ter bezichtiging gesteld van de jeugd tehuizen der A. J. C., van kantoor en admi nistratie gevestigd te Amsterdam en boeken en bescheiden voor bestuursfunctionarissen der afdeelingen. Een grafiek toont het be lang van het Spaarfonds. Bijzonder verzorgd, modern en zeer artis tiek drukwerk ligt er voorts, sierlijke en dui delijke convocaties en programma's. De af deeling „Lectuur" is zeer uitgebreid, ook hier weer keurig verzorgde boeken en tijdschrif ten. Een inzending van de club voor Sierkunst Uit de Haarlemsclie afdeeling geeft practl- schc resultaten van A. J. C.-arbeid. Mooi uitgevoerd is de maquette van een Internationaal A. J. C.-kamp. De tentoonstelling geeft inderdaad over zichtelijk en volledig een indruk van het werk der A. J. C. AUTO TE SITTARD OP EEN MENIGTE INGEREDEN. TWINTIG GEWONDEN, DE AUTO ZWAAR BESCHADIGD. Zondagavond te acht uur, terwijl een mu ziekcorps te Sittard een serenade bi-acht reed de taxichauffeur W. B. uit Hoensbroek met zijn auto op de menigte in, met een snel heid van ongeveer 75 K.M. Tal van personen kwamen te vallen twintig werden verwond van wie dén ernstig. De chauffeur was met nog drie personen uit I-Ioensbroek naar België geweest. Hij beweert op het moment van het ongeval juist achterom te hebben gekeken en met de personen achter in den auto gepraat te hebben. De politie, die bij de serenade aanwezig was, had de helft van den weg vrijgelaten en alles goed verlicht; zelfs waren er flambouwen bij het muziek corps en de politie had den chauffeur ge wenkt langzaam te rijden. De goede af loop van het ongeluk is onbegrijpelijk, schrijft de Tel. De auto werd zwaar be schadigd. De auto, waarvan de remmen niet meer werkten, is door de politie in beslag ge nomen en dc chauffeur is in arrest gesteld. Dat de man dronken was is niet vastgesteld kunnen worden, mogcliik is hij door den schrik ontnuchterd. WATERPOKKEN. ENKELE GEVALLEN. Daar wij vernomen haden dat er zich in de stad nog al gevallen van waterpokken voordeden hebben wij geïnformeerd bij den schoolartsendienst, waar ons werd medege deeld dat er altijd, het geheele jaar door, nu eens hier, dan eens daar, gevallen van wa terpokken geconstateerd worden. Er is geen reden om aan te nemen dat er nu meer ge vallen zijn dan gewoonlijk. Op de Lagere Scholen zijn zser weinig ge vallen; van waterpokken. Op de Bijzondere Scholen was bij den Schoolartsendienst niet3 bekend. Alleen op de nieuwe gemeentelijke bewaarschool in de Saracenenstraat doen zich nog al wat gevallen voor. Er is niet de minste reden voor ongerustheid. DE H. O. V.-CONCERTEN BUITEN DE STAD. TE BAARN EEN GROOT SUCCES. Paasch-Maandag is te Baarn het derde van een reeks van vier concerten door de H.O.V. gegeven. Deze abonnementsconcerten zijn georganiseerd door een commissie uit de ingezetenen en worden gegeven in de nieuwg gebouwde concertzaal Musis Sacrum. Zij worden steeds drukker bezocht en zijn een groot succes voor het Haarlemsche orkest. Het publiek was gisterenmiddag zeer talrijk en toonde zich enthousiast. ÏNBRAAKJE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men zich toegang verschaft tot de drinkhal achter den tuin van het Brongebouw, door het vernielen van een ruit. De dieven hebben een manometer en een slot van een ketting meegenomen Ook werd een vlaggestok ver mist, die echter later in den tuin van het perceel Frederikspark 2 is teruggevonden. De politie stelt een onderzoek in. VERKEERSONGELUKKEN. Te Haarlem. Het aantal verkeersongevallen is gedu rende de Paaschdagen beperkt gebleven. Zaterdagmiddag kwart over een reed op den hoek van den Kleinen Houtweg en de Krelagestraat een van de Kleine Houtbrug gekomen auto tegen een traxxsportdriewieler van een melkventer, die uit laatstgenoemde straat kwam. De twee voorwielen van den driewieler werden vernield. 80 liter melk en 100 eieren gingen verloren. Het ongeval is ontstaan doordat de auto links x-eed om een andere auto te passeeren. Een auto uit Scheveningen is Maandag middag op den Schoterweg bij de Klooster straat blijven steken door het verliezen van het linker achterwiel. Natuurlijk gebeurde dat juist op de rails, zoodat de tram er ook nog tien minuten door heeft stilgestaan.. EEN BRANDJE GESTICHT. Zaterdagmiddag vier uur hebben een jon gen van tien en een van zeven jaar een brandje gestookt in een hoop papier, die zij tegen de schutting van het huis Pieter Kiesstraat 57 hadden opgetast. Behalve het papier ging ook de schutting in brand. Bur- gers hebben het vuur gebluscht., zoodat de brandweer, die wel aanwezig was niet be hoefde op te treden. Veel verkeersagenten, maar weinig verkeer. TELEURGESTELDE VERWACHTINGEN TE ZANDVOORT. De tradltloneele Februa/ri-stormen heeft de vorst dit jaar in strenge vuist gekluisterd gehouden, maar wie zou gedacht hebben, dat het slechts was om ze met het feest van de lente nog eens in volle kracht over ons los te laten komen? De meisjes uit de stad, die haar zomersche japonnetje al klaar hadden liggen, de jon gens, die hun fiets hadden opgepoetst, de moeders, die den boel bij elkaar gezocht had den voor een pic nic en de vaders, die de open auto Zaterdagmiddag lieten proef draaien na een rust van vele maanden, zij allen hebben de diepe teleurstelling daarvan ondergaan, Het weerbericht luidde zoo gun stig, Zaterdag, maar Zondagmorgen was het zoo heel anders, toen de wind door de deu ren en ramen heen blies, de kachel natuur lijk uit en het bar koud in huis was. Velen zijn er geweest, die het toch nog ge waagd hebben, met een koppige volhoudend- heid, maar veel plezier hebben zij er niet van gehad. Met auto's en een respectabel aantal mo torfietsen zijn ze er nog wel op uitgetrokken, zoodat onze wegen niet geheel ontvolkt wa ren. In Haarlem was er op gerekend, op drukke punten in de hoofd verkeerswegen waren verkeersagenten geposteerd, die groote zeildoeksche jassen aan hadden en den stormband aan hun pet. Zondag bleven ze tenminste nog droog, maar die vreugde misten zij Maandag ook. Het was allerake ligst. De tram heeft eersten Paaschdag tusschen Haarlem en Zandvoort een 71/2-minuten- dienst gereden en had er ook wel passagiers voor. Niettegenstaande de weinig aange name temperatuur gingen vrij veel men- schen naar Zandvoort. Tweeden Paaschdag waren .extra-diensten niet noodig. Naar Heemstede en op de stadslijnen was het ver voer zeer druk, maar dit moet meer toege schreven worden aan het slechte weer, dat ongeveer ieder, die de deur uit moest de tram deed nemen dan aan het groot aantal uitgaanders. In Groenendaal was het vooral op den anders zoo drukken Paaschmaandag stil. Hoewel er van de bollenweelde hoogstens nog pas een enkele crocus te zien is, hebben de Brockwaybusdiensten op het Zuiden beide feestdagen met extra-diensten moeten rij den, achter iederen waren reed een volgwa- wagen en beide voertuigen zaten stampvol. Tweeden Paaschdag was het nog drukker dan Zondag. Te Zandvoort. Weinig bezoek aan de badplaats gedurende de Paaschdagen. Was de verwachting op mooi weer met de Paaschdagen al niet in majeurtoon gestemd, toch koesterde menig zaken- en strandexploi- tant een stille hoop, dat na een zeer lange periode van stilstand van verdiensten, ge paard met.extx-a uitgaven tengevolge van den langdurigen en strengen winter, eenige ver diensten zouden worden gemaakt met de Paaschdagen. Aanvankelijk beloofde het weer op Goeden Vrijdag, dat die hoop niet be schaamd zou worden, doch onze oude zee lieden, die op den strandweg plegen bijeen te komen tegen den avond, profeteerden geheel anders. En zij hebben geheel gelijk gehad. De eerste Paaschdag muntte uit door een stevige bries en koude en de tweede Paasch dag door regen en wind, zoodat de bezoekers door trein en tram vervoerd, gemakkelijk te tellen waren en al aanstonds een goed heenkomen zochten in dancings en andere gelegenNeden. Van een vermoedel/k voorne men om een optrekje te huren voor den vóór- of seizoentijd was dan ook geen sprake en de kamerverhuurders en verhuurkantoren wa ren dan ook zeer teleurgesteld. De zee was hol in den namiddag van den tweeden Paaschdag, doch geen bijzondere attractie. Omstreeks 3 uur woei gedurende ongeveer een half uur over het dorp een zeer krachtige West-Noord-Westen wind, ge paard met een zwaren regenval, die aan een opkomenden storm dee<l denken. Gelukkig werd dit niet bewaarheid, doch dwaalden enkele oogenblikken daarna vriendelijke zonnestralen. Wonderlijke speling van de natuur. Hoe echter ook, de Paaschdagen zijn voor Zandvoort allerminst gunstig geweest. Hopen we echter op mooie Pinksterdagen en overigens op een bestendig en zonnig sei zoen, dan kan veel, zoo niet alles, worden goedgemaakt. EEN JUBILARIS BIJ DE H.O.V. 1 April vierde de heer George Schmidt den dag, dat hij 40 jaar verbonden was aan het Haarlemsch orkest, eerst aaxx Haarlem's Mu- ziekkorps, later aan de H.O.V. Na het con cert, dat de H.O.V*. Maandagmiddag in Baarn in de concertzaal „Musis Sacrum" gaf, heeft een intieme huldiging plaats gehad. De voorzitter der H. O. V., de heer P. Haitsma Muiier heeft den jubilaris, die fluitist is, toegesproken in hartelijke bewoordingen. Hij roemde den heer Schmidt als een man, die altijd op zijn post is, bescheiden zijn weg gaat en veel voor anderen over heeft. Van hem hooi*t men eigenlijk nooit anders dan zijn muziek. Namens het bestuur schonk de voorzitter een enveloppe met inhoud. Van alle kanten werd de heer Schmidt door de or kestleden en dirigent geluk gewenscht. Het is een mooie dag voor hem geweest. PERSONALIA - Donderdag 4 April is het 25 jaar gele den dat de heer P. V. Nicolai, Klein Heilig land 35, ïn dienst trad bij het gemeentelijk gasbedrijf als magazijnknecht. De volgende gediplomeerden van de M. T. S. te Haarlem zijn geplaatst in de nage- noemde betrekkingen: Afdeeling Bouwkunde: de heer W. A. Cou- zij als technicus bij de Gern. Brandweer te Amsterdam; de heer J. H. Helms als opzich ter-teekenaar bij den Prov. Waterstaat van Noord-Holland, te Haarlem. Afdeeling Werktuigbouwkunde: de heer F. W. Versterre als constructeur-teekenaar bij de Machinefabriek Gonnerman Co. te Haarlem. Afdeeling Electrotechniek: de heer G. Crè- vecoeur als inspecteur bij de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit te Leiden. TASCH MET JUWEELEN UIT EEN TREIN GEROOFD. WAARDE VAN ONGEVEER f 6000.—. Een Engelsche heer en dame, die Maan dagmiddag met den Dultschen sneltrein te 4.13 aan het Centraal-Station te Amsterdam aangekomen waren, hebben bij de politie aangifte gedaan dat hun in dien trein een donkerblauwe handtasch is ontstolen, ver moedelijk tusschen Düsseldorf en WeseL De tasch was gemerkt A. C. B. en bevatte een belangrijke hoeveelheid juweelen en groote waarde. Er was o.m. bij een gouden ring met eeix grooten diamant, omzet met klei nere. diamanten, ter waa.rde van 250 pond sterling. Verder waren er nog een paarlen broche met diamanten, een paarlen hals snoer en eenige sierspelden, eveneens bezet met diamanten welke kleinodiën te zamen eveneens een waarde van ongeveer 250 pond vertegenwoordigden. Verder bevatte de tasch nog eenig Engelsch geld, aldus het HblcL ZEDENMISDRIJF. Door de Haarlemsche xecherche is Zater dag te Hillegom aangehoudexx en xxaar Haar lem overgebracht mej. E. S.R. te Hillegom als verdacht van het vijfmaal opwekken van abortus. DE MAXIMUMSNELHEID WEER OVERSCHREDEN. Met de Paaschdagen is weer strenge con trole geoefend op de maximumsnelheid. Be- kcixrd zijn eexx automobilist, die op den Wa genweg 50 K.M. reed, twee die op den Hee- renweg 42 K.M. reden, een die 50 x-eed op den Rijksstraatweg en xxog vier welke op andere plaatsen in de stad 50 K.M. gereden hebben. Voor allen was het maximum 30. Het maxi mum voor de binnenstad. 20 K.M. wordt J&ag: zooveel niet overschreden Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet virxn'w ordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nie< geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. MISHANDELING DER DIENSTWEIGE RAARS? Door het zeer kort na elkaar overlijden van twee Dienstweigeraars welke zich in ar rest bevonden, en de geruchten die dienaan gaande de ronde doen verontrust, belegde het bestuur der afd. Haarlem der L A. M. V. een spoedvergadering; Een ingesteld voorloopig onderzoek leidde tot dusdanig verontrustend resultaat dat be sloten werd ten spoedigste een openbare ver gadering te beleggen om protest aan te tee kenen tegen het regeeringsbeleid ten op zichte der dienstweigeraars. Verschillexxde min of xxxeer geestverwante organisaties wor den uitgenoodigd tot samenwerking, terwijl een zaal ten spoedigst gehuurd zal worden en sprekers worden uitgenoodigd. De twee overleden Dienstweigeraars, Jaap Roos en Johan Jurriaans acht men gestor ven ten gevolge van vérgaande veroxiacht- zaming door den geneesheer der bijz. straf gevangenis. Het sterkst blijkt dit wel in het geval Jurriaans. Deze had zijn tijd als ge woon milicien uitgediend, doch weigerde mede door zijn diensttijd geleerd princi pieel voor de herhalingsoefeningen op te ko men, bleef dus thuis. Hiervoor werd hij eind 1928 gearresteerd, had toen reeds moeilijk heden met zijn maag en vroeg dan ook di rect geneeskundige behandeling toen hij in Amersfoort in garnizoen aankwam. Na een tiendaagsch vex*blijf in het militair hospitaal werd hij (jchter weer teruggezonden naar het garnizoexx. Hij volhardde hier bij zijn weigering en werd vervolgd wegens dienstweigering en de sertie werd tevens opgezonden naar de bij zondere strafgevangenis, waar ook de andere dienstweigeraars verblijven. Hier begon de lijdensgeschiedenis eerst recht. De geneesheer der inrichting achtte de klachten sleobts si mulatie en stelde slechts een oppervlakkig onderzoek in. Hoewel op 6 Dec. Jurriaans reeds 15 pond in gewicht was afgenomen, hij hevige pijnen te doox-staan had, en steeds weer eten teruggeven werd, bleef gewoon ge- vangexxiseten plus 1 liter melk zün dieet, en siixxulatie de diagnose. Dit heeft zoo geduurd tot 20 Maart (dat was reeds ongeveer 4 maanden), op welke dag' Jux-riaans in hopeloozen toestand naar het Militair Hospitaal te Den Haag vervoerd werd. Hij was toen gelijk een skelet en geen ingrijpen mocht meer baten, hij overleed er 26 Maart. De vex-ontwaax-diging en ontroering door deze feiten ixx anti-militaristische kringen is groot en waar nog vele klachten onder hen te vernemen zijn over de behandeling der dienstweigeraars zal een nieuwe agitatie in- geluid worden om tot menschelijker behan deling van de dienstweigeraars te komen, waarbij een beroep gedaan zal worden op het rechtsgevoel van allen, en op de activi teit van alle vredesvrienden in het bijzon der. Voor de Internationale Militai- ristische Vereeniglng. DOOR DEN STORM. Door den hevigen wind zijn Maandagmid dag schuttingen omgewaaid in de Bakker straat en op den Rijksstraatweg, voor per ceel 4. In de gemeenten Heemstede en Bloe- mendaal kwam geen stormschade voor. ONEERLIJKE SCHIPPERSKNECHT. De schippersknecht J. M. uit Haarlem heeft, toen hij met zijn patroon K. met diens schip te Vreeswijk lag, een portefeuille met f 35, die aan zijn patroon behoorde, wegge nomen. Hij is door de Haarlemsche recher che gearresteerd., HAARLEMMERMEER FEESTELIJKE INTOCHT VAN PRIESTER VAN LEEUWEN. De eerw. heer J. P. van Leexxwen uit deze gemeente, die tot priester werd gewijd, werd Zondagmiddag onder groote belangstelling te Hoofddorp op feestelijke wijze ontvangen en heeft aldaar in de R.K. Parochiekerk de le H. Mis opgedragen. Z. Eerw. kwam met gevolg de gemeente Haarlemmermeer binnen bij de Sruquius, vanwaar met rxxiters te paard den feestelij- ken intocht naar Hoofddorp werd aanvaard. Even buiten dit dorp sloot het fanfarekorps zich bij den stoet aan, hetgeen het aantal belangstellenden nog grooter deed worden. Voor het kerkplein prijkte een fraaie eere poort, die met goen en vlaggen versierd met guirlandes aan de kerk was verbonden. De vereenigde zangkoren uit Hoofddorp en Nieuwvennep, die voor de kerkelijke plech tigheid extra-zangnummers hadden ingestu deerd, verleenden op zeer verdienstelijke wijze hun medewerking. ZANDVOORT BRAND IN DE GEMEENTELIJKE DENNEN BEPLANTING Zaterdagavond omstreeks 6 uur steeg In de duinen achter de Schelpenlosplaats een rookzuil op, die aanstonds deed vermoeden dat een emstigen duinbrand was uitgebro ken. De gemeentepolitie trok gewapend met zandsoheppeix en gevolgd door talrijk inwo ners ijlings daarheen. Het bleek dat de brand Uitgebroken was in de omheinde duinpannen, waarixx van gemeentewege, onder leiding van de Heide Maatschappij een bosch wordt ge plant. Het vuur werd reeds duchtig bestreden door in de duinen arbeidende personen. Toch kon niet worden voorkomen, dat 800 a 1000 jarige opgaande dennen, door het vuur wer den vernield. Een mooi complex is daarmede weer vernield. Het is zoo goed als zeker, dat de brand ont staan is door het achteloos omgaan met vuur door wandelaars. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlerr Koersen tot hedenmiddag 12 uur DINSDAG 2 APRIL 1929 Biljetten Berlijn59.10 —59 30 Parijs 9.70 9 82 Bel ga 34 £0 —35 CO New-York.2 47 2.50 Londen12 09 —12-13 Chèques Berlijn...59 15 -59.23 Parijs 9 72 9 79 Brussel34 60 -34 75 Zürich47 95 -48 05 Londen12 10^-12.11^ Rome 13.10 -13 12 Weenen......35 00 -35 15 Madridgeen noteering New-York (Cable)2.49 2 50 Kopenhagen66 37 —66 57 Oslo 66 45 —66.65 Stockholm66 55 —66.75 .pcaa**.. —7.43 NIEUWE MODERNE DESSINS, ALLE AFMETINGEN naar waarnemingen, verricht in den morgexi van 2 April. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bilt. Hoogste barometersand 770.6 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 745.5 m.M. te Dresden. Verwachting tot den avond van 3 April: Krachtige tot matigen Noord-Westelijken tot Noordelijken wind, afwisselende bewol king, weinig of geen neerslag, weinig veran dering in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van Zaterdag 775 mM. Stand van hedenmiddag 12 uur 758 mM. Neiging tot voorxxitgang. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien. Gr. Houtstraat 37. Tel. 11059. Hoogste gisteren Laagste hedennacht v" Hoogste heden tot 12 pur 2 April. 49 F. 38 F. 46 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regeL KREYMBORG's coupe geeft 'n goede introductie BRAND IN EEN KIPPENHOK. Maandagmorgen was er een brandje op t terrein van de Electrische Metaalwarenfa- briek „Schoten" aan den Spaarndammer-* weg. Het bleek, dat een oud, ongebruikt kip penhok In brand stond. Het is vermoedelijk door jongens aangestoken. De brandweer heeft het vuur met twee stralen gebluscht. &T i?K! J. Trekking van Dinsdag 2 April 2e Klasse le Lijst. Hooge prüzotn 3326 20.000. 13732 5000.— 11284 2000.— 5931 16571 1500.— 4570 6S3S 7038 2022$ WO0^ 8344 17285 400.— 845 17195 ƒ200 7272 17005 19050 «XL— Prllzen van f 6 32 41 126 174 197 260 303 371 386 438 443 509 552 572 837 850 885 1026 li «11 1U43 1781 1935 2316 2508 2746 3026 3117 3341 3606 3SOO 4047 4234 4447 4622 4731 4S11 5171 5357 5640 5971 6125 6406 6649 6947 7178 7402 7745 7920 8141 8220 8579 S700 9019 9320 9653 9937 1107 1304 1570 1795 2042 2357 2510 2753 3037 3176 3352 3616 3805 40*9 4236 4449 4637 5188 5433 5645 5976 6133 6441 6666 6953 7197 7424 7763 7940 8152 8260 8585 8729 9085 9325 9681 9957 1123 1324 1606 1804 2142 2358 2523 2779 3061 3197 3465 3635 3828 4067 4244 4478 4664 5198 5469 5647 5996 6294 6475 6685 7075 7235 7439 7780 7960 8168 8264 8623 8747 9107 9352 9700 9967 137 1370 1612 1835 2160 2419 2556 2846 3068 3205 3516 3671 3844 4134 4287 4521 4682 4943 5215 5479 5721 6021 6324 6561 6709 7081 7295 7491 7814 7971 8784 9163 9356 9701 9968 966 1143 1469 1626 1869 2191 2431 2617 2877 3086 3250 3559 3748 3883 4136 4334 4524 4695 4956 52S4 5485 5S20 6045 6355 6600 6726 7102 7307 7515 7859 79S8 8193 8439 8671 8887 9194 9390 9740 9974 989 1213 1474 1686 1900 22.39 2436 2667 2898 3092 3269 3565 3755 3917 4139 4371 4585 4700 5095 5334 5497 5849 6107 6357 6623 6872 7144 7312 7544 7866 8019 8196 8470 8676 8933 9272 9466 9806 9995 19& 207 480 49» 717 997 999 1228 1234 1476 1531 1691 1694 1904 1922 2254 227S 2438 2446 2698 2744 2908 2914 3095 3110 3292 3311 3572 35SS- 3761 3781 3963 4033 415S 4167 4435 4438 4587 4588 4701 4724 5108 5114 5340 5345 5534 5605 5891 5907 6112 6114 6360 6374 6628 6635 6889 6902 7145 7169 7337 7387 7578 7668 7875 7897 10134 10162 10163 10218 10249 10256 10390 10400 10430 10439 10449 10550 10661 10665 10666 10753 107S2 10861 10929 10933 10939 10958 11004 11005 110.36 11067 1106S 11076 11082 11092 11171 11224 11226 11257 11308 11317 11368 13375 11385 11417 11445 114S2 11625 1166S 11673 11692 11723 11733 11795 11820 11S36 11851 11868 11869 11964 12030 12075 12117 12141 12176 12308 12337 12349 12364 12390 12397 12455 12465 12491 12519 12527 12625 12651 12664 12715 12739 12744 12754 12996 13011 13035 13096 13116 13132 13171 13179 13213 13218 13222 13259 13282 13332 13364 13383 13444 13481 13597 13622 1.3677 13694 13710 13716 13853 13S79 13903 13968 1-1044 14045 14158 14181 1419' 14209 14221 14234 14265 14268 14293 14311 14399 14405 14436 14437 14471 14493 14518 14578 14741 14776 14777 14S0S 14850 14S76 14902 14912 15168 15171 15290 15302 15351 15361 15372 15396 15452 15457 15532 15546 15564 15574 15591 15597 15626 15649 15696 15725 15731 1573-1 15771 15828 I5S61 15863 16017 16020 16093 16104 16106 16110 16120 16144 10191 16249 16282 16286 162SS 16305 16.390 16148 16477 16525 16543 16563 16641 16653 16710 16717 16758 16763 16810 168S9 16893 16947 16959 16982 17044 17072 17090 17109 17119 17125 17171 17179 17214 17216 17247 17263 17319 17343 17412 17416 17449 17464 17492 17510 17566 17606 17609 17662 17707 17765 17872 1788.3 17894 17929 1S024 18032 18058 18095 18097 18101 18259 18275 18332 18333 18341 18343 18460 18481 18562 JS605 18621 18679 18810 18844 18906 18021 1S991 19098 19261 19266 19277 19296 19328 19357 19478 19509 19522 19587 19664 19678 19756 19773 19787 19790 I9S00 10827 19961 19962 2003! 20037 20066 20071 20177 20186 20202 20203 20209 20211 20280 20238 20294 20305 20319 20320 20339 2034? 20386 20390 20434 20472 20S04 20553 20663 -0726 20753 20792 208*1 20896 20008 20933 2QSH2 20970 8955 8974 9318 9319 9499 9523 9S38 9886 10034 10071 10278 10366 10587 10659 10877 10906 11009 11030 11094 11099 113.34 11353 11539 11594 11743 11761 11925 11957 12231 12299 12407 12440 12635 12648 12S15 12955 13155 13169 13267 13269 13500 13559 13732 13805 14057 14059 14236 14253 14409 14427 14594 14665 148S6 14893 15314 15316 15483 15498 15604 15607 15739 15756 16073 16087 16187 16189 16371 16378 16611 16615 16795 16799 17028 317029 17140 fI7163 1727 f 1747" 17489 176/ 7617687 179' S3 18008 181 .7 18166 IS4 18445 187 i 18801 191 0 19221 192 Tl 19415 19' 88 19728 19' 45 19952 201 S0 20111 207 33 20257 20. 21 20335 20 SO 20496 20 ill 20813d

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2