iDIRL W©IT!lA!Li!©ND AT ©1 iRSTE ECLAi !RS DEDEN Weer een groote overwinning voor H. F. C. De Stormvogels in de verdrukking. V. S. V. klopt 't Gooi in Hdversum. Vier kam- pioenscandidaten lijden een nederlaag, name ly k Sparta, Be Quick. Go Ahead en P. S. V. Nu alleen Stormvogels II nog ongeslagen. De mooie eindspurt van Haarlem. De Haarlem-reserves kloppen Hcllandia II met 110. Zeeburgia kampioen der tweede klasse A in Af deeling I. De Uitslagen. TWEEDE KLASSE B. B. F. C.Haarlem (01) zondag afdeeling v Eerste klasse. W. V. V.—Be Quick G. V. A. V.—G. V. V. MAANDAG AFDEELING L Eerste klasse. A. F. C.—U. V. V. V. U. C.—Sparta HermesA. D. O. Aj ax—Stormvogels Tweede klasse A: A. F. C.Alcm. Victrix ZeeburgiaH. R. C. Tweede klasse B: B. F. C.Haarlem Derde klasse C. E. D. W.Amstel Z. R. C.—Oosterpark O. V. V. O.-—De Kennemers Derde klasse D: Alphia—T. H. B. L. F. C.Alphen Vierde klasse B. A. D. W.Zeemeeuwen De VolewyckersS. C. A. Reserve eerste klasse: E. D. O. 2—H. F. C. 2 Spartaan 2Ajax 2 Stormvogels 2Hilversum 2 A. F. C. 2r-R. C. H. 2 Reserve tweede klasse A. Haarlem 2Hollandia 2 A. F. C. 3—K. F. C. 2 AFDEELING II. Eerste klasse: Z. F. C H. B. S. H. V. V.—Feijenoord ExcelsiorD. F. C. 't Gooi—V. S. V. Tweede klasse A V. O. C.—O. D. S. D. H. C Overmaas V. I. O S.Xerxes Tweede klasse E. HerculesC. V. V. FortunaSteeds Hooger GoudaNeptunus MerwedeS. V. V. S. V. W.—R. F. C. Reserve eerste klasse: C. V. V. 2D. H. C. 2 Suarta 2D. F. C. 2 Unitas 2—V. O. C. 2 Xerxes 2Feyenoord 2 AFDFELING III. Eerste klasse. Robur et Vel.Ensch. Boys HeraclesVitesse Z. A. C.Wageningen TubantiaA. G. O. V. V. EnschedéGo Ahead AFDEELING IV Eerste klasse. EindhovenWilhelmina B. V. v.—N. A. C. M. V. V,—P. S. V. N. O.- A. D.—Willem II ReormondL. O. N. G. A. AFDEELING V. Ié klasse. Be Quick—W. V. V. VelocitasAlcides FrieslandAchilles Veendam—Leeuwarden 2—1 1—2 7—1 4—3 0-^1 5—1 4—3 2—1 4—1 3—5 1—2 2—2 1—2 3—5 7—1 3—3 3—2 4—0 2—2 11—0 3—1 1—4 0—3 1—0 0—2 4—3 0—0 6-4 0—3 4—0 4—3 2—1 4—2 2—2 3—1 2—1 0—0 2—0 2—0 3—0 0—3 3—2 3—2 3—0 2—1 2—2 3—3 5—0 4—2 0—1 1—1 Ranglijstjes. AFDEELING I Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pt. v.teg. V. U. c. 15 8 4 3 20 47—40 A. D. O. 14 8 2 4 18 35—24 H. F. C. 15 7 4 4 18 37—27 Sparta 13 7 3 3 17 43—22 R. C. H. 14 8 1 5 17 34—34 Hermes 15 6 4 5 16 40—43 Hilversum 16 7 2 7 16 38—43 Ajax 15 4 2 9 10 81—35 U. V. V. 15 3 2 10 8 32—55 Stormvogels 16 3 2 11 8 23—37 Tweede Klasse B. D. E. C. 18 12 2 4 26 56—23 Spartaan 17 9 2 6 20 40—34 Haarlem 17 10 4 3 24 56—38 H. V. C. 18 8 4 6 20 43—50 Zandvoort 17 7 5 5 19 39—39 Bloemend aal 16 6 2 8 14 *36—42 Baarn 18 6 2 10 14 32—52 Velox 16 5 3 8 13 39—39 B. F. C. 17 6 1 10 13 32—38 V. V. A. 16 2 3 11 7 26—44 Reserve eerste klasse: Stormvogels II 1412 2 0 26 R. C. H. II 15 7 5 3 19 Hilversum H 16 7 2 7 16 Z. F. C. H 12 6 2 4 14 A. F. C. H 16 6 2 8 14 Ajax II 13 6 1 6 13 E. D. O. II 13 4 4 5 12 H. F. C. II 16 5 2 9 12 Blauw Wit n 15 3 4 8 10 Spartaan II 14 3 2 9 8 Reserve tweede klasse A. Blauw Wit III 12 8 2 2 18 Alcm. Victr. II 13 9 0 4 18 Haarlem II 10 8 1 1 17 Ajax m 12 4 3 5 11 K. F. C. II 11 4 1 6 9 V. V. A. II 11 4 0 7 8 A. F. O. III 10 2 1 7 5 Hollandia II 11 2 0 9 4 AFDEELING II Eerste klasse: Feijenrord 13 10 2 1 22 Blauw Wit 15 8 3 4 19 E. D. O. 15 7 2 6 16 V. S. V. 16 5 6 5 16 H. B. S. 15 6 3 6 15 D. F. C. 16 7 1 8 15 't Gooi 14 6 1 7 13 Z. F. C. 16 5 3 8 13 H. V. V. 15 4 3 8 11 Excelsior 15 4 2 9 10 67—17 48—40 37—56 45—24 38—60 51—43 29—33 37—48 17—37 28—47 40—17 44—30 55—13 22—30 33—34 29—34 19—44 17—60 48—23 34—25 36—26 30—31 30—30 38—44 32—28 35—38 31—40 26—55 ISEGER SCOORT EEN KOSTBAAR DOELPUNT. De roodbroeken hebben de overwinning in Bussum niet cadeau gekregen. Tot het laat ste oogenblik hebben zij het zwaar te ver antwoorden gehad en daar enkele B.F.C.- spelers ook nog al eens U hard aan pak ten, moest scheidsrechter Van Dijk eenigen hunner tot de orde roepen. De achterhoede verdient zeer zeker een pluim, vooral P. v. Daalen speelde een goede partij. Over het geheel was het spel van Haarlem zenuwachtiger, waardoor verschillende kan sen verloren gingen. Haarlem stelde zich als volgt op: De Vries, P. v. Daalen A. Goedhart, Dik, W. v. Daalen, Huysmans, Iseger, De Geus, Verwaal, Oldenburg, Snooy. Er is veel publiek, waaronder een groote schare Haarlem-supporters en nog vóór Ver waal den bal aan het rollen heeft gebracht, begint het publiek zich geweldig te roeren. Haarlem wordt luid aangemoedigd; de bal zweeft al spoedig voor het B.F.C.-doel, waar de achterhoede echter in goede conditie is. Aan den anderen kant ondervindt de B. F. C.-voorhoede hetzelfde. Haarlem speelt technisch beter, maar toch is de voorhoede niet doortastend genoeg. De Vries houdt eens een hard schot van den B. F. C.-linksbinnen. Toch blijft het spel in hoofdzaak op de B.F.C.-helft. Oldenburg rent herhaaldelijk langs talrijke spelers, maar voor doel weet de B. F. C.-achterhoede steeds redding te bren gen. Een doelpunt blijft niet uit en als Ise ger het leder bemachtigt en op doel afgaat, weet hij met een laag schot den keeper te passeeren. Nog diwkljls wordt het B.F.C.-doel hierna onder schot genomen, maar gescoord wordt er niet meer. Rust 01. Na de rust is het terrein door den inmid dels gevallen regen uiterst glad geworden; groote voorzichtigheid is geboden. B.F.C. zet een geweldig offensief in; Haar lem legt zich voorloopig op verdedigen toe. Hoewel de druk groot is, weet zij dien te weerstaan. Bijna krijgt B.F.C. den gelijkmaker, maar de toeloopende spil wist nog juist te red den. Dan komt Haarlem er weer in, maar toch speelt zij niet zooals in de eerste helft. Een hard schot van Oldenburg wist de kee per nauwelijks uit den hoek tc grabbelen. Beide voorhoeden maken clan een ongeldig doelpunt. De laatste oogenblikken van den strijd zijn geheel voor Haarlem. Uit een hoekschop schiet Van Daalen hard in. Dit veroorzaakt opnieuw een hoekschop. Ook deze levert niets op. Nog eenmaal spant B.F.C. zich in, maar de Haarlem-achterhoedeis onverbiddelijk. Dan fluit scheidsrechter Van Dijk voor het laatst en heeft Haarlem een zwaar bevoch ten overwinning geboekt. En nu tegen V.V.A.! De tanden op elkaar roodbroeken! DERDE KLASSE D. Alphia—T. H. B. (2—2) T. H. B. stelt zich langzamerhand in veilig heid; ook Zondag werd weer een puntje ver overd. Het was een keurige prestatie van de Boys om niettegenstaande het feit dat met drie invallers gespeeld moest worden, in Al phen een gelijk spel te bevechten. Voor rust was Alphia sterker; door een misverstand in de achterhoede van T. H. B. was deze meer derheid al gauw in twee doelpunten uitge drukt. T. H. B. wist verder goed stand te hou den en ook zelf verschillende aanvallen te ondernemen, die echter hoogstens een enke len corner tot resultaat hadden. Er werd nogal forsch gespeeld. Na de rust allereerst een serie aanvallen van de groen-witte Haarlemmers. Na onge veer een kwartier benutte de linksbuiten Van der Pol een kans (21). Geruimen tijd ging het spel nu gelijk op en neer; het was door gaans van zeer behoorlijk gehalte. Tegen het eind zette T. H. B. er nog eens alles op. Met grooten wil om op te halen trok zij naar vo ren, en elf minuten voor tijd had Veldmeyer met een fraai schot zoowaar succes (2—2). „Behoudt wat gij hebt" was nu het devies van T. II. B. en met groote moeite gelukte dit ook inderdaad, zoodat het einde kwam met 2—2. O. V. V. O.De Kennemers (12) De Kennemers zijn er op 2denPaaschdag in geslaagd hun ernstigsten concurrent een nederlaag toe te brengen en dit na een span nend en wedstrijd, op een slecht veld, onder voortdurenden regen. De Kennemers verlie zen den toss, doch trappen met den schuin over het veld staanden wind in den rug af. zy vallen direct stevig aan, doch door het zeer slechte veld gaan deze kansen verlo ren. Toch is het Groot die even later met een hard schot aan de Kennemers de lei ding geeft. (01). O.V.V.O. doet hardnekkige pogingen om het- spel te verplaatsen, doch voorloopig weet de Kennemers middenlinie het spel op de Amsterdamsche helft te houden. Groot schiet eenmaal wederom op doel; de keeper kan den bal niet houden en slaat hem dan ach ter de doellijn weg. waarop de scheidsrech ter naar het midden wijst. (02). Verschillende fraaie kansen worden nog onbenut gelaten. Na de rust zijn eerst weer de Kennemers aan het woord, doch weldra komt OV.V.O. in de meerderheid en weet circa 10 minuten voor tijd uit een scrimmage een tegenpunt te maken. (12). De Kennemers-aanvallen zijn intusschen niet van gevaar ontbloot, doch gedoelpunt wordt er niet meer en met 12 komt het einde. Na verschillende spannende ritten werd de tegen het 2de Kennemer doelpunt. Reserve Eerste Klasse. A. F. C. 2—R. C. H. 2 (2—2) R. C. H. 2 heeft het aan den Zuidelijken Wandelweg in Amsterdam niet tot een over winning kunnen brengen; al is het gelijke .spel niet onverdienstelijk, met wat geluk hadden Nachtegeller c.s. het wel tot een zege kunnen brengen. Het elftal bond met invalle-s voor van Dam, Spoor en Schouwstra den strijd aan en na een gelijk opgaanden strijd was het War ren, die met een kopbal het eerste doelpunt wist te maken. Het zag er naar uit, dat R. C. H. dezen voorsprong wel sou behouden, doch de A. F. C.'ers dachten daar anders over; met een tweetal goede doelpunten werd de stand op 21 gebracht, waarmede de rust intrad. Het weer was er inmiddels niet beter op geworden, doch de tweede helft werd door beide partijen vol enthousiasm aangevan gen. R. C. H. heeft ondanks haar gering over wicht weinig geluk. Toch gelukt het Maarse, met een goed schot de partijen op gelijken voet te brengen. Nachtegeller heeft weinig geluk met een hard schot, dat tegen den doelpaal afspringt. Hard werken beide par tijen om de leiding te veroveren, doch het gelukt niet. In de laatste minuut van den strijd kan Maas van A. F. C. 2 zich niet be dwingen en loopt op onbehoorlijke wijze op keeper Kruier in, waardoor deze geblesseerd raakt. Met 2—2 breekt dan het einde aan. R. C. H. 2 speelde met: Kruier, Kuit, van Es, Vermaas, de Vos, Prevost, Warren, Maarse, Nachtegeller, Kedde, Hessels. E. D. O. 2—-H. F. C. 2 (3—3) Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. H. F. C. nam al spoedig de leiding, waarna Derinson gelijk maakte. Nog vóór rust wist Steffens de leiding aan E. D. O. te geven. De tweede helft begon met een aanvanke lijk overwicht van H. F. C. Toch was het E. D. O., die door Carpers met een mooien kop bal de leiding nam. H. F. C., bewust van haar slechte plaats op de ranglijst, begon de zaken beter aan te pakken en verkleinde den achterstand. E, D. O. wist zich niet te herstellen; .in de achterhoede werd er allesbehalve safe ge speeld. Van een fout in de achterhoede maak te H. F. C. gebruik om de partijen op gelijken voet te brengen. es- Met dezen stand kwam het einde. RESERVE 2e KLASSE A. Haarlem 2Hollandia 2 (110) Haarlem II heeft zich na den misstap van de vorige wee khersteld en een groote over winning op het zeer zwakke Hollandia II be haald. Hollandia II verscheen bovendien met een zeer gehavend elftal. Haarlem n had het volgende elftal; Hoeben, van der Valk, Buissink, Muringer, Van Balen Blanken, Moolenaars, Borghouts, Kammeijer, Groeneveld, van Polanen, Onkenhout. Haarlem is direct in het offensief; het doel van Hollandia wordt herhaaldelijk onder schot genomen. In het Hollandia-doel ver toonde de keeper een goede partij voetbal. Het spel had zeer veel te lijden door het slechte weer. Met rust was de stand 60 in het voordeel van Haarlem. De fabrikanten van deze doel punten waren: Groeneveld 4, van Polanen en Onkenhout ieder één. Als het spel weer begint, is er een ware orkaan opgestoken, zoodat er van goed spel geen sprake is. Het is dan ook nauwelijks het aanzien waard. Haarlem maakt er (door toedóen van Groeneveld en Borghouts ieder twee en één der Hollandia-backs één) nog vijf doelpunten bij, zoodat het einde aanbreekt met 110 voor Haarlem. Scheidsrechter Wittling had een gemakke lijke taak, die hij naar behooren verrichtte. VIERDE KLASSE B. A. D. W.Zeemeeuwen (35) Ook deze lastige klip is door de Zeemeeu wen omzeild, zoodat zij, mede doordat Vole- wijekers vorige week een puntje liet zitten, in de running blijft. Het veld was bijzonder zwaar te bespelen en door den regen zeer glad geworden. Het begin was niet gelukkig voor Zeemeeuwen. Nog niet aangepast aan de terreinmoeilijkheden waren mistrappen van de anders zoo safe spelende Zeemeeu wen-backs, aan de orde van den dag. A. D. W. profiteerde hiervan. Zij nam het spel aan vankelijk geheel in handen en sppedïg werd de Jong gepasseerd. Nog was Zeemeeuwen niet van den schrik bekomen, of nummer twee lag al in het net. Nu zag Zeemeeuwen het gevaar in. De verdediging herstelde zich, terwijl de voorhoede spoedig tot de bekende overrompelende aanvallen overging. A. D. W. bleek hier niet tegen bestand; Moolenaar verkleinde den achterstand, terwijl Keur een vrijen trap van grooten afstand wist te be nutten. Rust kwam zoodoende met 2—2, Ook na rust speelde Zeemeeuwen op de goede manier verder. Haar spel, hoofdzake lijk op productiviteit gericht zijnde, was van dien aard, dat door middel van Moolenaar spoedig een veilige voorsprong van 24 was bereikt. De vijfde goal kwam op een wijze tot stand, die niet spoedig zijn weerga zal vin den; nadat Paap vier maal achter elkaar te gen denzelfden paal had geschoten, had het vijfde schot succes (25). Eerst nu verslap te Zeemeeuwen een weinig. A. D. W. wist ech ter niet meer dan één tegenpunt te maken. VOETBALNIEUWS. Zeeburgia kampioen. Het Amsterdamsche Zeeburgia, dat Maan dag met 21 van H. R. C. won, is daarmee kampioen van de tweede klasse A Afdeeling I geworden. Zeeburgia moet dus promotie wedstrijden spelen tegen No. laatst van de eerste klasse en tegen D.E.C. of Haarlem. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Kennemerland 1Ulysses 2 (32) De thuisclub verschijnt met zes invallers, terwijl de bezoekers er drie hebben. Kennemerland heeft wind mee en is daar door overwegend sterker. Het duurt dan ook niet erg lang of Langereis profiteert van een misverstand in de achterhoede der be zoekers en geeft zijn club de leiding (10). Een oogenblik later brengt dezelfde speler den bal fraai op en geeft op 't juiste moment over aan P. Verwoerd, die zich niet bedenkt en den stand op 20 brengt, terwijl hij er nog vóór rust 30 van maakt. Het ziet er naar uit. dat de oranjehemden met flinke cijfers zullen winnen, want het doel der gasten is doorloopend in gevaar. Er wordt echter uitstekend verdedigd. Na de hervatting is Ulysses sterker, ter wijl de thuisclub, die zich met een 30 voor sprong veilig waant, het erg lauw schijnt op te vatten. De beapekers, onder aanvoering van den veteraan Steeman, zijn voortdurend in den aanval; er kan elk oogenblik een doelpunt verwacht worden. Spoedig maakt de rechtsbuiten dan ook een fraaien goal (31). De bezoekers zijn door dit succes aan gemoedigd; zij belagen onophoudelijk het doel van keeper Berkenmeyer. Teg^n het einde valt Ulysses nog eens flink aan en het is weer de rechtsbuiten, die met een fraai schot den doelman laat visschen. Er worden geen doelpunten meer gemaakt en als de heer D. Pigge inrukken blaast, heeft Ken nemerland op 't nippertje gewonnen. H. F. C.-U. V. V. (7-1) Toen het met rust 21 voor H.F.C. was, zullen weinigen vermoed hebben, dat in de tweede helft U.V.V. dusdanig zou worden „in gemaakt". Het was in de eerste helft wer kelijk een aardige, spannende wedstrijd, met goed en vlug spel van weerskanten. Spelend zooals in de eerste helft behoeft U.V.V., wanneer zij onverhoopt op de laatste plaats mocht eindigen, zich nog niet al te ongerust te maken. De regen bleek van veel invloed op de pu blieke belangstelling. Daar er althans geen concurrentie was, viel de opkomst danig te gen. Het H.F.C.-team zag er aldus uit: Van der Meulen, Wamsteker v. Baasbank, Jongeneel, v. d. Lee, Lamp, De Ruyter, Daniels, v, Renesse, Miezérus, v. d. Berg. U.V.V. pakt direct flink aan, maar onder vindt ook dadelijk dat. H.F.C. over een hech te verdediging beschikt. Al spoedig beleeft het H.F.C.-doel een benauwd oogenblik als de bal voor doel niet weg te krijgen is. Daar het echter een gedrang van spelers is, kan geen U.V.V.'er een behoorlijke opening vin den. Dan krijgt De Ruyter even een bevlieging. Een goede rush, gevolgd door een goeden voorzet en Miezérus scoort met een zuiver schot. Direct hierop gaat een goed schot van Van Renesse rakelings langs den uit doel geloo- pen U. V. V.-doelman. Een fiksche regenbui maakt het verblijf op het veld er voor de spelers niet aan genamer op. Nadat een goed -schot van Van Renesse overgegaan is. onderneemt de Utrechtsche rechtsbuiten een vinnigen uitval. Hoog zet hij voor en de toeloopende linksbinnen kopt mooi in. (11). Vlugge uitvallen van weerskanten met goed verdeeld spel maakt den strijd zeer aantrekkelijk. Een corner op het U.V.V.-doel wordt dan voor de Utrechtenaren noodlottig. Hoog wordt de bal voor doel geplaatst. Van Renesse kopt tegen de bovenlat, doch wan neer de bal neerstuit belandt die bij een worsteling tusschen Miezérus en een U.V.V.'er in doel. (21). Beide doelverdedigers verrichten inmid dels ook fraai werk. Bij H.F.C. vallen vooral Jongeneel en Lamp op door hun goed plaatsen. Zooals reeds gezegd stak tijdens rust een hevige wind op, die van veel invloed was op het verder verloop van den strijd. Nadat al thans weer begonnen is. wordt de strijd voortdurend op de U.V.V.-helft gestreden. De bal komt haast niet op de H.F.C.-helft. Wordt er al eens een uitval gedaan, dan treedt vooral Wamsteker voor U.V.V. als struikelblok op. Heel wat hoekschoppen werden er geno men. Inmiddels bleek de H-F.C.-aanval wel productief. Met geregelde tusschenpoozen werd de stand opgevoerd tot 71. Miezérus 'maakte er 31 en 41 van en toen De Ruyter weder eens fraai had voorgezet, was Miezérus er weer vlug bij. (51). Even een periode, waarin U.V.V. geweldig op kwam zetten, maar bepaald gevaarlijk werk kreeg v. d. Meulen niet te doen. Van Renesse, die tot dusver betrekkelijk niet was opgevallen, komt dan in actie; hij onder neemt twee rushes, waarbij hij diverse te genstanders passeert en scoort twee doelpun ten. (71). Kort voor tijd maakte hij zelfs nog zijn derden goal, doch wegens buitenspel werd die geannuleerd. Wanneer dan de scheidsrechter tijd fluit, heeft H.F.C. een groote overwinning be haald. Het tweede gedeelte van den wedstrijd was qua spel niet van hoog gehalte, doch het maken van doelpunten vergoedde veel. Bij de thuisclub, noemen wij Wamsteker, Jongeneel, Lamp en Miezérus, AjaxStormvogels (51) De Stormvogels hebben in Amsterdam een buitengewoon zware nederlaag geleden. De overwinning verdienden de Ajax-menschen volkomen, maar de cijfers waren eenigszins geflatteerd. De elftallen waren als volgt: Ajax: Keizer, Wint, Van Kol, Schetters, Puttelaar, Andrïesseri, De Natris, Volkers, Van Deyck, Strijbosch, Twelker. Stormvogels: Boekelaar, Kuikens, Tol, Wijnkoop, de Waard, v. d. Velde, Wcij, Effem, Koster, Haak, Thijssen. Ajax mist dus De Boer, Het spel is nauwelijks begonnen of Kui kens zet Keizer aan het werk, wat deze goed doet. Reeds dadelijk blijkt, dat het veld zeer glad is. Dit is echter voor v. d. Puttelaar absoluut geen bezwaar om een mooi schot in te zenden, dat Thijssen op even fraaie wijze stopt. Alle spelers blijken echter op een der gelijk terrein niet te kunnen spelen, want we zien soms rare trappen. Het spel gaat vrijwel gelijk op. Pas zien v e Tol een voorzet van Boekelaar fraai inkop pen en Kuikens een makkelijke kans Kei zer lag op den grond onbenut laten, of Van Deyck werkt een center van Twelker net naast den paal en Strijbosch laat een nog gemakkelijker kans onbenut. Na een kwartier spelen komt Ajax Iets meer in den aanval en als Twelker mooi voorzet, kopt Volkers mooi in (10). Door dit succes aangemoedigd en gesteund door den wind blijft Ajax het meest aanval len. Haak c.s. weren zich echter op het glad de terrein lang niet slecht. Bovendien brengt de voorhoede meest onder leiding van Tol, de gewenschte opluchting. Zoo zien we de Jonge eens een voorzet van Boekelaar goed inkoppen, doch Keizer voor komt erger. Wat vooral de Ajax-aanvallen zoo gevaar lijk maakt, is het feit, dat den vleugelspe lers zooveel vrijheid wordt galaten. Na ruim een half uur spelens wordt een corner Stormvogels noodlottig, daar Strij bosch den bal langs Thijssen werkt (20). De Stormvogels geven niet op, maar 't loopt hun niet mee, als Boekelaar hard langs het doel schiet. Direct hierna gaat Twelker er vandoor en Volkers maakt er 3—0 van. Na de thee is Twelker vervangen door Ten Have; beide teams spelen in gewijzigd costuum. Aanstonds krijgt Strijbosch een kans, doch een gewaagde uitval van Thijssen, voorkomt erger. Er is vijf minuten gespeeld als v. Velde op grooten afstand een vrijen trap mag ne men. Tol tilt heel tactisch zijn been op en Keizer is gepasseerd (31>. Ajax ziet, dat het zoo niet gaat. Vooral de kleine v. d. Puttelaar werkt als een paard. Als eindelijk De Natris den bal krijgt, geeft hij een juweel van een voorzet. Van Deyck krijgt den bal vrij; maar werkt juist naast den paal. Nog mooier kans krijgt Tol. als de Ajax- doelman op den grond ligt. Ook hij zoekt het doel echter op de verkeerde plaats. Nu is het het Stormvogelsdoei weer, dat ontsnapt. Eerst schiet Van Deyck tegen den paal en dan stopt Thijssen ternauwernood een schot van De Natris. Tenslotte weet de laatste echter te scoren (41). Ajax speelt thans een gewonnen wedstrijd. Bijna herhaalt zich bovenstaand spelletje, doch nu voorkomt v. d. Velde een zeker doelpunt. Tegen het eind krijgt de steeds vrijstaande de Natris nog een kans, maar Thijssen stopt het harde schot. Even later maakt Strijbosch echter een fraai doelpunt (5—1>. Met dezen stand komt het einde. 't Gooi—V. S. V. (0—2) In een matigen wedstrijd, waarin het gladde terrein in het Hilversumsche Sport park goed spel onmogelijk maakte, heeft V, S. V. het genoegen mogen smaken, twee puntjes mee naar huis te nemen. De leiding berustte bij den heer Snapper. De elftallen stellen zich als volgt op: Gooi:; Hf»-' Coheri, Van Beek, Goreï, Sterk, Franssen, Van Doïder, Gerritse, Meinsma, Wentink, Meilof, - Campmaa. V. s. v.: Hillekamp, P. Welj, de Koning, Horeman, Koning Demmers, J. Welj, de Bakker, v, d, Grlendt,, v. d. Pieterman, y. d. Wint. Er wordt in den aanvang aan beide zjjdetS flink geknoeid, hetgeen in hoofdzaak aan het gladde veld en den niet minder gladden bal is te wijten. Als er pas is afgetrapt be ginnen eenige donkere wolken zich te ont lasten, waardoor de glijpartijen niet van de lucht zijn. Het spel heeft dan ook weinig aantrekke lijks. Toch gaat het leder snel van doel tot doel, waardoor al spoedig te. constateeren is, dat V. S. V. den besten doelwachter heeft. Dat de rood-witten den wedstrijd gewon nen hebben, is dan ook voornamelijk aan het schitterende spel van v. d. Wint te dan ken, die den gladden bal steeds uitstekend in zijn macht heeft, hetgeen van zijn collega in het Gooische doel niet gezegd kan werden. Het spel is al een heelen tijd aan den gang eer er iets bijzonders gebeurt. Hillekamp zet mooi voor, de bal komt bij P. Weij, die vlak voor 't doel staat. Hij schopt echter ver Dan is de beurt aan Gerritse maar ook hij schiet meters naast. Meinsma heeft even min succes met zijn schot, daar het leder juist tegen de lat komt Eenige beter gemikte schoten der thuis club weet v. d. Wint schitterend weg te stom pen. Ook zijn uitloopen geschiedt tactisch. Horeman lost even later een keihard schot, maar de bal scheert rakelings over de lat. Opvallend is, dat Koning niets te doen krijgt. Eerst nadat er twintig minuten ge speeld is, krijgt hij een kans; de aanval gaat echter door buitenspel verloren. Dan krijgt hij een hoekschop te nemen. Hij doet dit op uitstekende wijze, de bal komt vlak voor den doelmond, waar P. Weij hem slechts voor het inkoppen heeft (01). Direct na den aftrap is de bal bij v. d. Wint, maa rdeze is op z'n post. De aanvallen van 't Gooi stranden verder op de hechte achterhoede van V. S. V., die op bewonderenswaardige wijze het terrein zuivert. Als v. d. Wint moet uittrappen, doet hij dit zóó hard, dat Cohen in moet grijpen. Tegen het einde der eerste helft wordt de situatie voor V. S. V. gevaarlijk, het fluitje van den scheidsrechter brengt opluchting. De tweede helft is in den aanvang een ge trouwe copie van de eerste. Eenige hock- schopen op beide doelen leveren geen resul taat op. Gerritse doet eenige gevaa:*ijke uitvallen, maar de achterhoede van V. S .V. geeft geen schijn van kans. Er komt langzamerhand wat meer span ning in het spel en wat meer verband in de diverse linies. Koning is herhaaldelijk in duel met Van Dolder. De linkervleugel van V. S. V. onderneemt een aanval, Hillekamp lost een schot, dat Cohen te machtig blijkt. Hij laat den bal vallen en deze verdwijnt tusschen de palen 0—2. Tegen het einde komt 't Gooi nog flink op- zeten; de Hilversummers zien echter geen kans v. d. Wint te verschalken, zoodat er in dep stand geen verandering komt.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8