VOETBAL MET E.D.O. NAAR DUITSCHUND. HAARL. VOETBALBOND UIT DE OMSTREKEN SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 APRIL 1929 SPORT EN SPEL Een gelijk spel en een overwihning. (Van onzen medewerker.) Zaterdagmorgen half negen vertrokken ongeveer twintig leden van E.D.O. naar Duitschland, om daar twee wedstrijden te spelen. De eerste wedstrijd moest Zondag plaats hebben In Crefeld. De reis was heel voorspoedig. Onderweg wist Dinkla er met zijn vioolspel de prettige stemming in te houden, waardoor men onge merkt precies op tijd, half 3 in Crefeld arri veerde. Door eenige bestuursleden van de Union werd het gezelschap hartelijk ver welkomd. Het hotel werd opgezocht en na ons wat verfrischt en versterkt te hebben, werd een wandeling door de stad gemaakt. Des avonds had een gezellig samenzijn plaats; ook hier wist Dinkla met zijn mooi vioolconcert de Dultsche harten te verove ren. De eerste wedstrijd. Zondagmiddag 3 uur had de wedstrijd plaats. De terrein-Inrichting is vrijwel het zelfde als in Holland, tenminste voor het publiek, maar voor de spelers viel dit nog al tegen. Het speelterrein is geheel aangelegd van sintels, wat in Duitschland den naam heeft van aschplaat. Dat was voor de ED.O.- spelers, die gewend zijn op een mooi gras veld te spelen, een geduchte handicap. Alvorens met den wedstrijd te beginnen, bood de heer Steenkist, voorzitter van E.D.O. mol. eenige toepasselijke woorden aan de Duitschers een zijden roodzwarten wimpel aan met het wapen van Haarlem. De Dultsche voorzitter overhandigde bloe men. Na deze aangename inleiding werd voor een talrijk publiek door scheidsrechter Huls- meiier beginnen geblazen. Van der Laan wint den toss en verkiest den vrij sterken wind, die van doel tot doel staat, mede. De elftallen zijn als volgt: Union: Kühner. Punenkamp, Stunen. Jagd, Reo'-er, Sarcou. Goetz, Tllnger, Honer, Ruuch, Hetzel. E. D. O.: H. Oomen, Perukel Jr., Steffens, Tan is, v. d. Hurk, C. v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr. Boeree, v. d. Kuyl, De Kiefte. De eerste aanvallen zijn voor E.D.O., maar voorloopig zonder succes. De Duitschers zet ten een snel tempo in, zoodat de roodzwar ten eenigszins terug worden gedrongen. Een corner op het E.D.O.-doel wordt weggewerkt. In de E.D.O.-verdedlglng werkt v. cL Kuyl geweldig; hij is haast niet te passeeren. Hij is dan ook de speler, die zich het eerst aan de terrein omstandigheden weet aan te passen- Geleidelijk komt E.D.O. er wat beter in, zoadat de pai-tljen thans aan elkaar gewaagd zijn. Bij Union valt het spel van den midhalf op: dat ls een stevige, groote boy, die het spel goed open weet te houden. Als bij een schot op het E.D.O.-doel de bal door een Haarlemschen speler van richting veranderd wordt, weet Union hierdoor op eenigszins gelukkige wijze de leiding te ne men (1—0). De ED.O.-spelers laten zich hierdoor geenszins ontmoedigen; na keurig spel van rechts maakt Perukel Jr. gelijk (11). In de tweede helft speelt E.D.O. heel goed, waardoor zij vrijwel het spel in handen heeft. Hierdoor blijkt wel, dat Union vóór rust wat boven haar kracht heeft gespeeld. De roodzwarten zijn steeds in de meerderheid, maar kunnen door het uitstekend verdedigen van het Union-achtertrio niet scoren. Toch wet en de Duitschers ook nog menigen goeden aanval te ondernemen, maar ook de E.D.O.- verdediglng blijft de baas, waardoor het ein de komt met een verdeeling der punten. Union is een hardwerkende ploeg met een goed achtertrio en een uitstekenden mid half. E.D.O. kan beter; we gelooven dan ook, dat wanneer Union in Haarlem komt, de roodzwarten sterker zullen zijn. De tweede wedstrijd. De tweede wedstrijd was In Dusseldorf te gen Victoria. Alvorens tot den wedstrijd over te gaan, werd door het E.D.O.-bestuur een krans met rood-zwart lint aan een gedenksteen die bij het clublokaal stond met de namen van de gesneuvelde spelers van Victoria, geplaatst. Ook werd de aanvoerder met een wimpel vereerd. De heer Steenkist wist ook hier wederom met eenige toepasselijke woorden dit ge schenk te overhandigen. Vooral het mo ment topn de heer Steenkist de gevallenen herdacht was roerend voor de Duitschers. Deze hulde werd dan ook zeer op prijs ge steld. Dan gaan de spelers naar het terrein. De algemeene gedachte was dat E.D.O. een zwaard eren wedstrijd tegemoet ging, dan den vorigen dag. Het spelpeil van de Dus- se' dorfers was dan ook beter, dan dat van Union, maar het was niet zoo snel en enthou siast. Evenwel zij opgemerkt, dat de rood zwarten nu in een beteren vorm speelden. Met verrassend combinatiespel wist E.D.O. althans in de tweede helft steeds het initia tief te behouden. Het was voor publiek en spelers niet aangenaam, dat het een half uur vóór den wedstrijd begon te regenen, maar tijdens den wedstrijd is het vrijwel droog geweest, zoodat er toch een dichte schare bezoekers was gekomen.. Victoria kwam met de volgende spelers in het veld: Lammers. Hartlng, Lieberg Repp, Prysack, Blmgard, Adams, Huckstein, Dresen, Roedolf, Victer. E.D.O. komt met hetzelfde elftal. De Haarlemmsrs trappen af, maar de Duitschers nemen den aanval over. Van rechts dreigt hier het eerste gevaar, echter weet de ED.O.-verdediglng voorloopig stand te houden. Het spel gaat snel op en neer, met uiterst gevaarlijke aanvallen van de snelle Victoria- vleugelspelers. Perukel Sr. weet na ver op brengen een mooi schot te lossen, dat de keeper stopt. Een vrije trap wordt de Duit schers noodlottig. Kuyl komt naar voren; met een geweldig schot geeft hij aan E.D.O. de leiding (0—1). Dat prikkelt Victoria der mate, dat niet lang daarna de stand uit een penalty gelijk is. (11) Nog vóór de rust weten de Duitschers zelfs de leiding te nemen door toedoen van hun linksbuiten. In de tv/eede helft wordt door E.D.O. ste vig aanpakt. Als Steffens flink doorzet, weet de rechtsback niets anders te doen, dan in eigen doel te trappen (12). Nu hebben de roodzwarten hun goeden vorm te pakken; Victoria wordt geheel op eigen helft teruggedrongen. De middenlinie speelt thans keurig en de voorhoge krijgt werk te over. Met keurig samenspel gaan Steffens en Tanis door de verdediging heen en Perukel Jr. maakt er 23 van. Victoria is geenszins ontmoedigd; zij tracht het verloren terrein te herwinnen, maar de E.D.O.-verdediging is in top-vorm; vooral Kuyl staat een mooie partij te backen. Het Victoria-doel wordt danig onder schot genomen; als Perukel tegen den paal heeft aangeschoten, weet Steffens niet lang daar na een pass te benutten (24). Daarna komt er geen verandering meer in den stand. De wedstrijden in Duitschland behoor en dus weer tot het verleden. De terugreis was op Dinsdagmiddag be paald. Maandagavond werden eenige uren met de Duitsche vrienden doorgebracht. Dinsdagavond arriveerde het E.D.O.-ge zelschap weer in Haarlem. Het was vol lof over deze schitterend geslaagde reis. H. T. M. 2—A. G. T. 1 (3—2) A. G. T. trapt tegen wind in af. De H. T. M. neemt al spoedig het leder over; voorloopig wordt in hoofdzaak op de A. G. T.-helft van het terrein gespeeld. Wanneer A. G. T. dan het spel weet te verplaatsen ziet zij al spoe dig gelegenheid de leiding te nemen (0—1) Dit doelpunt heeft geenszins een inzinking bij de H. T. M.'ers tengevolge; al spoedig is dan ook de gelijkmaker gescoord (11). Na een halfuur spelen maakt de A. G. T er uit een algemeenen aanval 12 van. Uit een vrijen trap, juist buiten het strafschop- gebeid, brengt de H. T. M.-middenvoor een minuut voor half-time de partijen weder op gelijken voet (22). Na rust wegen de ploegen goed tegen el kaar op; er wordt forsch doch eerlijk ge speeld, waarbij echter voorloopig doelpunten uitblijven. Ongeveer 10 minuten vóór het einde wordt echter een H. T. M.'er wat al te stevig „geno men"; den tosgestanen strafschop zet II. T. M. in een doelpunt om (32). Hoe A. G- T. ook zwoegt om het verloren terrein te her winnen, het baat niet meer en Wanneer het einde daar is, heeft H. T. M. met 32 ge wonnen. Eerste klasse A. H. F. C. 3Stormvogel 3 (21) Met groote moeite is het H. F. C. in ge lukt, een kleine overwinning te behalen op het uit negen man bestaande Stormvogels Hl. De wedstrijd stond op bijzonder laag peil. Nadat H. F. C. kort na het begin den eersten goal had gemaakt, vond de scheids rechter aanleiding één der Stormvogels uit het veld te sturen. Hierdoor werd de taak \an de IJmuldenaren zwaarder, maar er werd alles in het werk gesteld om de H. F. C.- aanvallen te stuiten. Kort voor rust kwam er weer een negende speler bij en toen werd nog menige aanval door de gebroken voor hoede op de H. F. C.-veste ondernomen. II. F. C., die nu den wind mee kreeg, was zóó slecht op dreef, dat voorloopig geen kans gezien werd de score te verhoogen. Storm vogels had echter niet over pech te klagen toen twee maal achtereen de bal van de lat weer in het veld terug stuitte. Nadat diverse kansen door de binnenspe- lers van H. F. C. gemist waren, werd het ein delijk 2—0 Stormvogels pakte nu nog even aan; één van hen had succes met een mooien omhaal in den hoek. Met 2—1 kwam ten slotte het einde. RIPPERDAHILLEGOM (0—2) Na een goed gespeelden wedstrijd heeft Hillegom verdiend gewonnen, zoodat de kans op het kampioenschap behouden blijft. Hoe wel de uitslag het verschil in kracht wel goed uitdrukt, had met wat meer geluk aan Ripperda's zijde de uitslag zeer zeker even goed andersom kunnen zijn. Reeds na een kwartier spelen heeft Hillegom het eerste doelpunt te noteeren, doordat de keeper van Ripperda, die overigens een buitengewoon goede partij gespeeld heeft, een bal laat val lenden toesnellende Hillegommer profiteert hiervan. Het 2de doelpunt van Hillegom is heel wat mooier en absoluut onhoudbaar. Rippercla onderneemt menigen aanval, maar Hillegom verdedigt fel, wat niet te ver wonderen is.daar er voor haar heel wat meer op het spel staat dan voor Ripperda. De Ripperda-spelers krijgen geen onderdeel van 'n seconde gelegenheid tot vrij spel, zoodat doelpunten vrijwel onmogelijk is. Ook de Ripperda-verdediging laat zich niet meer overrompelen, zoodat het einde komtf met een Hlllegomsche zege. AURORA—D.I.O. (0—3). Nog steeds gaat D.IO. voort op het pad der overwinning, ditmaal ten koste van Aurora. Deze eens zoo bloelende vereeniging maakt momenteel moeilijke tijden door; de finan- cieele lasten zijn zwaar en het ledental is verminderd, zoodat de toekomst er niet be paald rooskleurig uitziet. Aurora geef den moed niet op, houd vol! Aurora kon niet haar sterkste elftal op de been brengen en had o.a. een invailer-doel- verdediger, die wel goed voldeed, maar toch schuld had aan het eerste doelpunt van D.I.O., dat door den linksbinnen gemaakt werd. Dit geschiedde na' de rust; hoewel DJ.O. voor rust sterker was, was er in de eerste helft niet gescoord. Na rust was Aurora over het algemeen iets beter; het was wel eigenaardig dat juist nu de doel punten van D.I.O. gemaakt werden.De links binnen en middenvoor van D.LO. brachten den stand op 03, waarna het einde kwam. HAARLEM IV—R.C.H. IV (2—2). Haarlem trapt af en dadelijk ontspint zich een vinnige strijd, waarbij de partijen vrij wel even sterk zijn. Als er een half uur ge speeld is, zet Bolle mooi voor; Paardebek kopt even mooi in (10). Nu komt een pe riode. dat R. C. H. veel sterker is. Zij maakt drie goals, die echter alle door den scheids rechter geannuleerd worden wegens buiten spel. Hierna breekt de rust aan. In de tweede helft eerst weer een gelijk opgaande strijd. R. C. H. maakt den gelijk maker als Nieuwenhuis een vrijen schop be nut. (111. Na dit doelpunt wordt R.C.H. sterker. Bij een Haarlem-aanval echter maakt Haarlem 21, als Harry de la Mar een van de lat terugspringenden bal zuiver inschiet. R. O. II. blijft in den aanval; zij krijgt een penalty te nemen, als één der Haarlemmers den bal met de hand bewerkt. Deze wordt door Hazevoet hard ingeschoten. (22). Even hierna fluit de scheidsrechter voor tijd. R. C. H. teekende twee protesten aan, nh tegen een vermeende penalty en tegen één der buitenspelgoals. De penalty, die na af loop werd genomen, werd gemist. Eerste klasse B. Haarlem 3R. C. H. 3 (12) Deze belangrijke wedstrijd is ln een kleine overwinning voor R. C. H. in geëindigd. De blauw-zwarten spelen eerst tegen den wind in, maar zijn toch sterker dan Haarlem III. Vooral in de voorhoede van R. C. H. wordt goed gecombineerd. Na 15 minuten bemachtigt Kuyt den bal en met een mooi schot in den bovenhoek opent hij de score (0—D. Na dit doelpunt wordt Haarlem sterker; kort vóór rust maakt Klerk in een moeilijke positie gelijk (1—1). Na de hervatting is eerst Haarlem iets sterker. Zij he*ft echter nogal eens peen met schieten. Mos. geeft vele en goede ballen af, maar er wordt niet gescoord. De R. C. H.- voorhoede zit ook niet stil; er worden diverse schoten op het Haarlem-doel gelost, maar Levy is in goeden vorm. Hij wordt daarbij goed bijgestaan door Boot, die uitmuntend staat te backen. Ongeveer een kwartier vóór tijd komt Kedde alleen voor doel en scoort onhoud baar (12). Haarlem krijgt ook nog een kans, maar deze wordt niet benut. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld. V. V. H.Kennemers 2 (22) In een wedstrijd van bedenkelijk laag peil heeft V. V. H. zich een kostbaar puntje la ten ontfutselen. Zelden zagen we V. V. H. zoo een slechten wedstrijd spelen. Geen oogen- blik zijn de partijen voor doel ook maar een oogenblik gevaarlijk geweest of het zou bij den eersten goal voor Kennemers moeten zijn toen de V. V. H.-achterhoede aarzelde met ingrijpen, zoodat keeper Rijpma zich met een hard schot door den Kennemers- rechtsbinnen gepasseerd zag. Dat er toch nog vier goals gescoord zijn is voorwaar niet te wijten aan behoorlijk spel der voorhoeden, doch veeleer te "danken aan het spel van de keepers. De Kennemer keeper zag zich twee maal met houdbare ballen gepasseerd; beide goals ontstonden uit strafschoppen op groo- ten afstand; beide malen tipte de keeper den bal over zijn handen heen in het net. De V. V. II.-keeper wilde niet voor zijn col lega onder doen en liet een bal door. Overi gens was het geen bijzonder aangename wed strijd, waarbij menige strafschop uitgedeeld moest worden. Gelukkig hield scheidsrechter Luyken de touwtjes strak zoodat de wedstrijd met een paar kleine ongevallen binnen de perken der welvoegelij kheid bleef. R. K. VOETBAL. H. B. C.-TOER NAAR NIJMEGEN. Zaterdag trok een HB.C.-combinatie naar Nijmegen om daar twee wedstrijden te spe len. Zaterdag werd gespeeld tegen Union, van wie met 42 Verloren werd. DIOC. R.K. HAARL. VOETBALBOND. 1 B: Geel Wit IIndia I 20 gestaakt. H. B. C. nA.D.O., uitgesteld. OM DEN LUSTRUM-BEKER. H. B. C. mZwaluwen HI 12 JUNIORES. Geel Wit mConcordia IV, Cone, n.o. T.Z.B. I—HJ3.C. V 6—3 Alliance HISantpoort V, 73 BEVERWIJK DE KWESTIE-ZWAGER. EEN OPEN BRIEF. De leden van den gemeenteraad de heeren W. Maters en J. Groot hebben den volgenden open brief gezonden aan den heer Ph. M. Pattes, wethouder der gemeente Beverwijk. In de op 25 Maart 1929 gehuoden raadsver gadering, bij de behandeling van het voor stel tot schorsing van het raadslid, den heer Zwager, werd door het raadslid den heer Tromp naar voren gebacht, dat nog een an der lid van den Raad bij zijne partij omtrent deze kwestie inlichtingen had ingewonnen. Naar aanleiding van het gesprokene door den heer Tromp hebt u het woord gevraagd en medegedeeld, dat u van uw ClirLstelijk- Historischen adviseur bericht had ontvan gen ,als zoude u juist gestemd hebben bij het eerder ingediend voorstel tot schorsing van genoemd raadslid den heer Zwager. Hierop is door ondergeteekenden in dc raadsvergadering medegedeeld, dat van de meening van uw Chr. Historischen adviseur, zooals deze in een schrijven vastlegt, door u geen juiste voorstelling werd gegeven. Wij hebben daarna de meening van uw Chr. Hist, adviseur kenbaar gemaakt eu die ongeveer als volgt was: (door u aan ons bei den voorgelezen). BILLY BOE VOOR DE KINDEREN T v l De dirigent boog heel beleefd. En wuifde met zijn hand, En uit den schoen kwam telkens weer Een kleine muzikant. Gekleed waren zc in donkerrood- Met goud en zilver afgezet Ook zij bogen heel beleefd En gedroegen zich zeer net. Zij vormden samen een kring, Rondom den zilv'rcn schoen. Zij hadden fraaie instrumenten Standaards van een raar fatsoen. Op den neus van het schoentje, Stond de dirigent in rok, Hij leidde de muzikanten, Ai ^waaiende met zijn stok. Zouden er nog meer verrassingen in den schoen zijn? „Nu gij voor de stemming niet met de zaak op de hoogte was, hebt gij verstandig ge daan tegen te stemmen. Maar als de feiten zijn geweest, zooals door u is medegedeeld, bestaat er geen enkelen twijfel of het raadslid had door den Raad moeten worden geschorst" enz. enz. Of u al of niet op de hoogte van de zaaK was, daarbij zullen wij thans niet lang stil staan; wel hebben ondergeteekenden en meer raadsleden vóór de stemming tot schorsing uitvoerig de zaak met u besproken, terwijl ook over de zaak in het college van B. en W. is gesproken. Waar het door ons in de Raadsvergadering medegedeelde door u met „leugen" werd ge typeerd, eischen wij van u dat u thans den brief van uw Christelijk-Historischen ad viseur volledig publiceert of in het openbaar de door u gebezigde uitdrukking terug neemt. Het was geen overdreven eisch dien wij u als Chrlstelijk-Historisch wethouder stelden, de waarheid en het gemeentebelang te die nen en u had daarop zóó niet mogen rea- geeren en was o.i. verplicht, gezien den brief van uw adviseur, om vóór het voorstel tot schorsing te stemmen. VELSEN AANBESTEDING Dinsdag werd door den architect N. C. ten Broeke te Velsen-Noord aanbesteed het bouwen van een Zuld-Hollandschen koestal aan den Hofgeesterweg voor rekening van den heer H. Schipper te Santpoort. Ingeleverd waren 7 biljetten: P. de Jong. f7480; Meinema en Posma, f3600; H. Ouds hoorn, f9050; C. J. van Heijst, f 9065; P. Ver schoor, f9300; allen te Velsen-IJmuiden; de Graaf, f9975; P. de Boer. f 10577, Deiden Sant poort. De gunning is aangehouden. Am or 31 Maart te New York van West- Indië. Almkerk 31 Maart te Port Kembla van Rotterdam. Aldabi 30 Maart te Montevideo, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alcor 1 April te Antwerpen, Rotterdam n. Santa Fé. Albireo 4 April van West-Afrika, te Am- terdam verwacht. Alchiba 1 April te Hamburg van Rotter dam. Bellatrix p. 31 Maart Wight, Rotterdam n. Buenos Ayres. Chrlstiaan Huygens p. 1 April Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Calypso 30 Maart van New 'York naar Venezuela. Cottica 30 Maart te Paramaribo van Am sterdam. Crijnssen 30 Maart van Cristobal naar Pto. Colombia. Carducci 1 April van Genua. Ceres 3 April van West-Afrika te Amster dam verwacht. Drechtstroom p. 1 April Finlsterre, West- Afrika n. Amsterdam. Deucalion 30 Maart van San Domingo n. Pto. Barrios. Eemdijk l April te San Francisco van Ant werpen. Giekerk p. 1 April 17 u. Dakar, Rotterdam n. Kaapstad. Generaal van der Heyden 31 Maart te Port Said, Amsterdam n. Batavia. Gelria 1 April 19 u. te en 21 u. van Per- nambuco, Amsterdam n. Buenos Ayres. Gemma 31 Maart te Singapore, Rotterdam n. Japan. Grijpskerk 31 Maart te Genua, Beira naar Rotterdam. Isleworth 30 Maart van Marseille n. Ant werpen, Beira n. Rotterdam. Jason 31 Maart te Aalborg van Frederlks- haven. Kota Radja p. 1 April 1 n. Ouessant, Rot terdam n. Batavia. Kertosono 2 April van Suez, Rotterdam n. Batavia. Kambangan 1 April te Port Said, Amster dam n. Java. Lahn, van Japan 31 Maart te Marseille. Loohmonar 26 Maart te Vancouver van Rotterdam. Millais 1 April 8 u. 17 m. 90 mijl Zuid- West van Land's End, Paclfickust n. Hamburg en Rotterdam. Mampawa 1 April te Aden, Amsterdam n. Batavia. Madioen 2 April 2 u. van Port Said, Ba tavia n. Rotterdam. Mandar p. 30 Maart Malta, Amsterdam n. Batavia. Manipi p. 2 April Kaap Bon, Rotterdam n. Batavia. Madoera p. 1 April Dungeness, Amsterdam n. Java. Meerkerk 30 Maart van Madras, Rotter dam n. Calcutta. Njassa van Beira, 31 Maart te Marseille. Nijkerk 30 Maart te Mombasa van Amster dam. Narenta 30 Maart te Londen, Pacifickust n. Rotterdam. Oberon 1 April te Lagos, Amsterdam n. W.-Afrika. Rand fontein 2 April van Rotterdam naar Hamburg, Rhea 29 Maart te S. Juan de Porto Rico v. Amsterdam. Ridderkerk 29 Maart van Port Said, Bom bay n. Rotterdam. Reynst p. 31 Maart Finlsterre, Amsterdam n. Batavia. Rokan p. 30 Maart Kaap St. Vincent, Am sterdam n. Batavia. Rietfontein 30 Maart van Kaapstad n. Duinkerken en Rotterdam. Reggestroom 2 April te Lagos verwacht, W.-Afrika n. Amsterdam. Rijperkerk 30 Maart van Lorenzo Marques n. Port .Natal. Springfontein 30 Maart van Lorenzo Marques n. Dar es Salaam. Sitoebondo 30 Maart van Gibraltar, New York n. Java. Simaloer 31 Maart van Suez, Amsterdam n. Java. Stadsdijk 30 Maart te Calcutta v. Rotter dam. Scheldestroom p. 31 Maart Madeira, Am sterdam n. W.-Afrika. Sibajak 2 April 7 u. te Belawan, Rotter dam n. Batavia. Tosari 1 April 10 u. van Gibraltar, Java n. Rotterdam. Tambora 5 April 5 u. te Marseille verw. Batavia n. Rotterdam. Tjimanoek 30 Maart van Manila naar Macassar. Ternate p. 1 April 19 tf. Gibraltar, Rotter dam n. Java. Tjisondarl 29 Maart van Sjanghai naar Java. Telamon p. 1 April 15 u. Azoren, 7 Aprü te Havre verw. West-Indië n. Amsterdam. Tjitaroem 1 April van Sjanghai n. Daireri. Ulysses 3 Maart te Havre verwacht, W.- Indië n. Amsterdam. Waterland 1 April 1 u. van Bahia, Buenoa Ayres n. Amsterdam. Waaldijk p. 31 Maart Oover, Amsterdam li. Curaqao. Zeelandla 31 Maart 4 u. van Las Palmar Buenos Ayres n, Amsterdam. DONDERDAG 4 APRIL, HILVERSUM, 1071 M. T 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Avro-Trio. 2.00 Gramofoonmüziek- 3.00 Kniples. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Spörtpraatje door H. Hollander. 6.00 Concert door het Omroep-orkest. 7.15 Engelsche les. 8.15 AansL van het Concertgebouw te Amsterdam. Con certgebouw-orkest o.Lv. Dr. W. Mengelberg. I. d. pauze lezing door G. de Clercq: Steen kolen. Daarna dansmuziek tot 11.30. HUIZEN. 339,8 M. Nk H uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzencnng). 11.00 Korte ziekendienst o.I.v. Ds. J. J. v. Petegem. 12.30 Concert door een instrumen taal Trio. 6.00 Gramofoonmüziek. 6.30 Mu- ziekpraatje door G. v. Ravenzwaay. 7.00 Or gelconcert. 8.00 Concert. Sprs.: Ds. J. J. Wes- seldijk. Burgemeester van Appingedam: Ap- pingedam maatschappelijk. Ds. A. N. Tons- beek: Appingedam geestelijk. Muziekvereni ging en koor. DAVENTRY, 1562 AL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonmüziek. 12.20 Concert (viool, sonraan, bariton). 1.20 Gramofoonmüziek. 3.20 Vesper v. d. Westminster Abbey. 4.05 Briefbeant- woording. 4.20 Concert. Salvation Army- Band. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Marktber. 6.55 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Schumann. 7.20 Novellenbespreking. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: How an aeroplane flies. ".05 S. Logan, bariton. 8.20 Populair orkest concert. M. Thomas, sopraan. Pouishnoff, piano. Symphonieorkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 (vervolg). Populair concert. 10.20 Nieuwsber. 10.25 Lezing: The week abroad. 10.40 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 AL 12.20 Protestantsche morgenwijding '2.50 Orkestconcert. 4.05 Klassiek concert. 7.05 Gramofoonmüziek. 8.50 Concert. Orkest. LANGENBERG, 462 AL .35 en 11.30 Gramofoonmüziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Orkestconcert. Pianomu ziek en liederen. 7.20 Concert door het Klein Werag-orkest. 8.05 „Herodes und Mariamne", tragedie in 5 acten van Hebbel. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 AL 1.50 Lezingen. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Le zingen. 7.20 „Der lachende Ehemann", ope rette van Eysler. Daarna tot 11.50 dansen. HAAIBURG 395 AL 10.20 Gramofoonmuz'ek. 5.20 O 'eon- cert. 7.15 „Lucius Silla", opera in 3 bedr., Bach. 9.50 Moderne dansmuziek. BRUSSEL, 512 AL 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmüziek. 8.35 Manaollneconcert. 9.35 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6