f« 'Als U hoest! HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 9 APRIL 1929 GAAT PRINSES JULIANA NAAR INDIë? EN MET EEN EIGEN JACHT? Periodiek duiken in de Nederlandsche en Indische Pers berichten op, aangaande een bezoek van prinses Juliana aan Indië, zegt het N. v. d. D. v. N. I. Nog zeer onlangs, bi] aankomst van het Belgisch kroonprinselijk echtpaar, werd de verzuchting geslaakt: „Waarom die wèl, maar onze eigen prinses niet"? De „Ind, Post" weet thans weer te melden, dat er in Nederland werkelijk over gedacht wordt, prinses Juliana een bezoek aan Nederlandsch-Indië te laten brengen. Zoodra de prinses haar studie te Leiden heeft volbracht, heet het, zou er kans op zijn. En vooruitloopend daarop, schrijft de „Ind. Post": „Doch in hoe ver verschiet de even- tueelfc reis dan nog moge liggen, het kan geen kwaad nu reeds hierop de aandacht te vestigen; dat dan de reis zal moeten geschie den met alle pracht en praal, die de Inland- sche gemeenschap van het koloniale gebied verwacht, dat een aanstaande koningin steeds in het openbaar omgeeft. Niet incog nito of als zuivere studie-reis. Niet, laat het ons maar eens duidelijk zeggen, op een goed koopje. Maar wel in alle glorie van een toe komstige vorstin over een millioenenrijk van zoo groote uitgestrektheid en zoo geweldig nationaal en internationaal belang." Zijn onze informaties juist, vervolgt het „Nieuws", dan is wel het grootste bezwaar aan een eventueel bezoek verbonden: hoe moet de prinses naar Indië reizen? Het ligt voor de hand dat een toekomstige vorstin over een millioenen-rijk niet als eenvoudige passagier met een mailboot kan reizen, ook al stelt men luxe hutten beschikbaar. Dat zou tegen de hoftraditie zijn. Was er nog sprake van een troon opvolger, men zou naar het Engelsc-he voorbeeld een oorlogsschip disponibel kunnen stellen, maar voor een jonge vrouw biedt dit nu niet direct alle comfort voor een lange zeereis. In Neder land heeft men met deze vraag zich ernstig bezig gehouden en wij kunnen mededeelen, dat er plannen zijn, om gelden in te zame len voor een Koninklijk Jacht, dat der prin ses zou worden aangeboden. De promotor is o.m. de heer Van Stralen van Nes, de z.g. „Koning" van Boskoop, die al geruimen tijd doende is, medewerking voor zijn plan te er langen. Of hij daarin geslaagd is, kunnen wij niet mededeelen, maar wel weten wij, dat er aan „gewerkt" wordt. Verder besluit het blad, zullen we rustig afwachten. DE MARINE-VLIEGBOOTEN NAAR INDIë. TE MARSEILLE AANGEKOMEN. Blijkens een bij het departement van de fensie ingekomen telegram zijn de drie Dor- nier-Wal-vliegtuigen, op weg naar Nederl.- Indië, Zondagochtend 11 uur uit Bordeaux vertrokken en des middags 4 uur te Berre (Marseille) aangekomen. De voorste motor van de D 23 bleek bij aankomst aldaar nog niet geheel in orde te zijn- De mogelijkheid bestaat, dat deze ver nieuwd moet worden. NEDERLANDSCH SCHIP AANGEVAREN. ALLEEN MATERIEELE SCHADE. De Tel. verneemt uit Hoek van Holland: Maandagmorgen tegen halfvijf heeft bin nen den Waterweg een gecompliceerde aan varing plaats gehad tusschen het stoom schip „Volendam" van de HollandAmeri- 3ca-lijn, het Duitsche stoomschip „Gillhau- sen" en een zandzuiger, van de firma Thijs Volker. Het was den heelen nacht reeds pot dicht van mist geweest. Vandaar dat ver schillende binnenkomende vaartuigen in den Waterweg onder den Zuidwal ten anker zijn gegaan. Op een gegeven moment lagen er vijf vaartuigen achter elkaar. Ook het stoom schip „Volendam" dat van een cruse uit West-Indië thuiskwam er bevonden zich geen passagiers meer aan boord zou te genover de aanlegsteigers van de Holland- Amerikalijn ten anker gaan. Intusschen was ook het stoomschip „Gillhausen" binnenge komen. Van den rapporteurspost af werd aan de „Gillhausen" medegedeeld, dat de „Vo lendam" ten anker zou gaan. Daarom be sloot men aan boord van de „Gillhausen" eveneens het anker uit te werpen. Daar het nog steeds dik van mist was, kon men elkan der niet zien. Aan boord van de „Volendam" werden beide ankers uitgeworpen, doch het schijnt, dat het schip nog zooveel vaart had, dat de ankerkettingen het niet hielden. Daar om werd de machine op achteruit gezet, doch beide ankers werden verspeeld en de „Volendam" schoot achteruit en zwaaide met den achtersteven tegen den neus van de „Gillhausen". Dit vaartuig had het bak boordanker reeds uitstaan. Ten gevolge van de aanvaring brak deze bakboordankerket ting, zoodat ook de „Gillhausen" acteruit- sloeg en tegen den kop van een zandzuiger van de firma Thijs Volker op botste. De schade is uitsluitend van materieelen aard. De „Volendam" kwam er nog het beste af en kreeg deuken aan het achterschip bo ven de waterlijn aan beide zijden. Van de „Gillhausen" is het boventtuk van den voor steven verbogen en het achterschip ten ge volge van de botsing met den zandzuiger in gedeukt. De zandzuiger van Thijs Volker heeft het berghout beschadigd. Het dek werd opgezet en eenige platen zijn verbogen. De „Gillhausen" is na de aanvaring met eb tij achteruitgezet en aan den grond ge varen. Het vaartuig zat te twaalf uur in den namdidag nog vast. De „Volendam" is in den mist bij rood 8 tegenover den steiger van de Holland—Amerïkalijn aan den grohd geva ren. Dit schip zit leelijker dan de „Gillhau sen". Sleepbooten van L. Smit en Co.'s Int. Sleepdienst bevinden zich langszij van de vastgeloopen schepen. Maandag in den na middag, met hoog water, zou getracht wor den, beide vaartuigen vlot te sleepen, waar na zij hun reis naar Rotterdam kunnen ver volgen. Eerder dan verwacht werd, zijn zoowel de „Volendam" als de „Gillhausen" weer los gekomen. Te halftwaalf kwam de Volendam vlot, die dan ook onmiddellijk naar Rotter dam vertrok en te kwart voor twaalf is de „Gillhausen" vlotgekomen, die eveneens naar Rotterdam is opgestoomd. KANTOORBEDIENDEN IN GRAFISCHE VAKKEN. PROGRAM VAN ACTIE. Onder leiding van den Algemeenen Ne- derlandschen Bond van Handels- en Kan toonbedienden had te Amsterdam een lande lijke conferentie van bedienden in grafische bedrijven, uit den boekhandel en couranten- bedrijven plaats, welke druk bezocht was. Na een inleiding van den Bondsbestuurder C. W. Jacobson werd besloten een landelijke actie op te voeren voor de volgende eischen: 1. Salarisregelingen. 2. Regeling der rechts positie, speciaal regeling van het pensioen. 3. Regeling van den arbeidstijd en betaling van overwerk. 4. Een vacantie van 14 dagen met een toeslag op het salaris. Tenslotte zal worden geageerd voor de sluiting van de boekwinkels des avonds om 6 uur. BEVROREN AARDAPPELEN. GEMIDDELD 7 a 8% BEVROREN. Door de strenge vorst, die in de afgeloopen maanden geheerscht heeft, is vrijwel in alle deelen des lands in meerdere of mindere mate schade aan de opgeslagen aardappel-voorra den toegebracht. Ten einde omtrent den omvang van deze schade gegevens te ver krijgen, heeft de directie van den landbouw, in verband met de op 15 Januari jl. gehou den inventarisatie en met het oog op de op 15 April nog te houden raming van de aara- appelvoorraden, het oordeel gevraagd van die landbouwcorrespondenten, die woonach tig zijn in een streek, waar bij de verbouwers nog belangrijke aardappelvoorraden aanwe zig waren. Gemiddeld loopt de schade ln de onder scheiden deelen des lands niet zoo sterk uit een, slechts het Zui-Westelljk deel maakt daarop een uitzondering. De schade is daar van veel minderbeteekenis, gevolg van het feit, dat de tempera turen in de meer Wes telijk gelegen deelen des lands niet zoo laag zijn geweest als in het Oosten, terwijl boven dien gedurende de strengste vorstperiode de kuilen op verschillende plaatsen in Zee land met sneeuw bedekt waren. Het behoeft verder geen betoog, dat ln de zelfde streek de schade bij de verschillende voorraden ten zeerste kan uiteenloopen. De wijze van bewaren en bedekken van de aard appelen en de grootte der kuilen spelen daarbij een belangrijke rol. In kleinere kui len is de schade naar verhouding ernstiger dan in de grootere Uiteraard is ook het al of niet aangebroken zijn van den voorraad meede van beteekenis geweest. Pootaardappelen, welke hetzij in kleine kuilen of wel in open kistjes in schuren be waard werden, dus in het algemeen die noe- veellieden, welke niet in doelmatige poterbe waarplaatsen hebben overwinterd, hebben meer geleden, dan de andere aardappelen. In Zuid-Limburg worden de aardappelen meestal niet ingekuild, doch in kelders be waard, niettemin is de schade daar toch in vele gevallen groot te noemen. Bij de beoordeeling van de grootte van de schade dient voorts nog in aanmerking te worden genomen, dat vooral in de zandstre ken veel bevroren aardappelen aan het vee worden vervoederd, welke ook voor dit doel bestemd zouden zijn, indien zij niet waren bevroren. Totaal zijn 147 berichten van de corres pondenten ontvangen. In verband met de reeds eerder genoemde inventarisaties, ten dienste waarvan het land verdeeld is in zes aardappeloverschotgebieden, zijn ook de op de vorstschade betrekking hebbende cijfers volgens deze indeeling gerangschikt. In de kleibouwstreek van Friesland is naar schatting gemiddeld ruim 7 pet. van den voorraad door de vorst bedorven, in de veen koloniën bijna 12 pet., in Oostelijk Overijsel en Oostelijk Gelderland 11 pet., in de Neder - Betuwe, de Tieler- en de Bommelerwaard, het Land van Altena en de Vijfheerenlanden ruim 10 pet., in het Land van Maas en Waal, het Rijk van Nijmegen, oostelijk Noord-Bra bant en Limburg eveneens 10 pet. In Zee land, op de Zuid-Hollandsche eilanden en in Westelijk Noord-Brabant is daarentegen nog geen 3 pet van den ingekuilden voor raad door de vorst bedorven. In aanmerking nemende de voorraden in de verschillende gebieden op 15 Januari ji. aanwezig, kan de schade dooreengenomen voor het geheele land, op 7 a 8 pet. van den voorraad worden geschat. DE TABAKSWET. MOETEN DE STRAFBEPALINGEN GEWIJZIGD WORDEN? Het Tweede-Kamerlid, de heer Staalman, heeft de volgende schriftelijke vragen tot den minister van Financiën gericht: Heeft de minister kennis genomen van de verslagen van zittingen der rechtbank te Amsterdam, kort geleden gehouden, waar in een aantal overtredingen der Tabaks wet, waarvan verschillende reeds begaan in 1925 en 1926 berecht werden en waarbij overtreders van soms zeer onbelangrijke vergrijpen boeten opgelegd moesten wor den van minimaal f 100 voor iederee overtre ding? Meent de minister niet, dat deze strafver volgingen ten duidelijkste hebben aange toond: lo. dat, voor het geval niet het sys teem dezer belastingheffing op tabak geheel gewijzigd wordt, toch de strafbepalingen de zer wet dringend herziening eischen; 2o. dat de toepassing dezer wet van de zijde der ambtenaren, met het toezicht op de nale ving er van belast, veel soepeler behoort te geschieden dan thans blijkbaar het geval is; 3o. dat de berechting dezer overtredingen sneller moet plaats vinden? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN fis, a 60 Cts. per regel. tengevolge van een Bronchi tis of een Verwaarloosde Verkoudheid, vraag dan het oordeel van Uw dokter over SIROOP F AM EL. In flacons pan 12-50 SPORT EN SPEL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct.. por ropol. VOETBAL De School-voetbalwedstrijden. HULDE AAN P. DANKELMAN. Nu de School-voetbal- wedstrljden weer zoo uit stekend geslaagd zijn en zooveel honderden jonge lui een prettige en nuttige afwisseling in de vacantie bezorgd hebben, is het ze ker niet overbodig hier een woord van dank te richten tot hen, die zich beijverd hebben om dit voetbalfeest voor de jeugd te organiseeren en te lei- leiden. Vooral de heer P. Dankelman, voorzitter van den Haarlem- schen Voetbalbond, heeft zeker dank ver diend voor de groote hoeveelheid arbeid en den tijd, die hem de voorbereiding en leiding gekost hebben. Reeds lang vóór de Paasch- vacantie, maar bovendien in de vacantie eiken dag van 's morgen tot 's avonds was de heer Dankelman daarvoor in de weer. DE SCHORSING VAN W. TAP. Aan de Tel. ontleenden we in ons vorig nummer het bericht over de schorsing van W. Tap. Het blad geeft nog de volgende aan vulling: Genoemde speler Is voorloopig d.w.z. han gende het onderzoek, geschorst. Zoodra dit onderzoek ls geëindigd en de desbetreffende stukken op het bondsbureau zijn terugont vangen hetgeen binnen enkele dagen het geval zal zijn zal een eventueele straf de finitief worden uitgesproken. Die straf kan uit den aard der zaak bestaan in een be risping of in n langere of kortere schorsings periode, terwijl ook de mogelijkheid nog be staat. dat men met de voorloopige schorsing tot aan het tijdstip der definitieve uit- spraka zal volstaan. HAARL. VOETBALBOND Eerste klasse A. E. D. O. 4Aurora (31) Een wedstrijd van veel beteekenis, wat betreft de bezetting voor de onderste plaats, maar qua spel al heel slecht. Dat de thuis club won dankte zij aan een schutter in de vooi-hoede, dien Aurora niet had. De bezoe kers speelden een aardig combinatie-spel, maar voor doel was er geen speler zijn plaats waard. Het begin is voor E.D.O. al heel gemakke lijk, daar Aurora maar negen spelers telt. Spoedig is dan ook de stand 20 door Koore mans en Jacobs. Aurora weet dan' den achterstand te ver kleinen (21). Na de rust zijn de bezoekers geruimen tijd in de meerderheid, maar geschoten wordt er niet. Jacobs weet voor E.D.O. nog een heel mooi doelpunt te maken (31). Den resteerenden tijd wordt maar wat heen en weer getrapt. R. C. H. 4—D. I. O. (1—3) Reeds dadelijk blijkt D.I.O. veel sterker te zijn; de R.C-H.-keeper krijgt druk werk, wat hem voorloopig goed gelukt. In de R.C.H.- voorhoede vlot het in het geheel niet, zoodat de D.I.O.-verdediging betrekkelijk gemakke lijk werk heeft. Bij een goeden aanval der bezoekers doelpunt de middenvoor onhoud baar. Even later wordt de R.C.H.-keeper met een ver schot opnieuw gepasseerd. D.I.O. is nu veel sterker, R.C.H. moet met man en macht verdedigen, maar kan toch niet ver hinderen, dat de rechtsbinnen er met een geweldig schot 30 van maakt. De druk op het R.C.H.-doel houdt aan, maar Dekker laat zich verder niet passeeren. In de tweede helft is Hazevoet in de voor hoede gaan spelen en Scheen linksback. De blauw-zwarte-voorhoede is nu veel gevaar lijker; keer op keer wordt de D.I.O.-keeper bedreigd. De weinige D.I.O.-aanvallen wor den steeds onschadelijk gemaakt; vooral de rechtsback treedt hierbij op den voorgrond. Eindelijk weet Zwart een verdiend tegenpunt te maken, als hij van dichtbij hard inschiet. Ondanks vele gevaarlijke momenten voor het D.I.O.-doel blijft het hierbij, waardoor D.I.O. een verdiende overwinning heeft be haald. Ie klasse A. RIPPERDASTORMVOGELS Hl (3—0). Ripperda speelde een goeden wedstrijd, terwijl het spel van Stormvogels vrij onbe- teekenend was. Het was dan ook een een zijdige vertooning, maar dank zij het jeug dige keepertje van 'Stormvogels, die uitste kend zijn doel verdedigde, bleef de uitslag tot 30 beperkt. Bij Ripperda had Deen een groot aandeel in de overwinning; hij scoorde alle goals. Na tien minuten kwam nummer éen uit een corner van links. Ook het tweede doelpunt was een gevolg van de activiteit van den lin kervleugel van Ripperda. Na rust vatte Ripperda de zaken wat min der serieus op, maar toch zag Stormvogels geen kans om op te halen. Integendeel werd Ripperda's voorsprong na een half uur spe- lens nog vergroot wedèrem door Deen. Met 30 voor Ripperda kwam het einde. Volgens week sluit Ripperda haar seizoen dat alleszins bevrediging heeft geschonken, met een zwaren wedstrijd tegen de sterke oud-vierde klassers D. I. O. Eerste klasse B. HAARLEM-VETER ANEN—BLOEMEND A AL II (3—0). De Haarlem-Veteranen schijnen den laat- sten tijd wel onverslaanbaar. Ook ditmaal hadden zij met de Bloemendaal-reserves niet zoo heel veel moeite. Bovendien werd deze wedstrijd in de beste verstandhouding ge speeld. Nadat de strijd ongeveer een half uur ge lijk op en neer was gegaan, scoorde Brakel, die goed op dreef was, uit een voorzet van rechts. (10). Heel mooi was Haarlem's tweede doelpunt dat even later ontstond, uit een voorzet van links schoot Beets keurig in. (20). De aanvallen van Bloemendaal werden dikwijls door buitenspel onderbroken. Bij een mooien tegenaanval schoot Bloemen- daal's rechtsbuiten hard tegen den paal. Na rust begon Bloemendaal met verschil lende goed opgezette aanvallen, maar Kaan, de keeper van Haarlem was weer heel goed; door zijn lengte wist hij onder andere een schot nog te bereiken, dat bij vele andere keepers vrij zeker doel getroffen zou hebben. NIET TE VERGEI IJKEN met "enig ander brood i ARR'S OUTBROOD Maar ook aan de andere zijde ontstaan ver schillende aardige momenten door de vele pogingen, die Brakel doet om Lever te pas seeren. Het derde doelpunt van Haarlem ontstaat uit een penalty, onhoudbaar door Houtkooper ingeschoten. Hoewel Bloemen daal zwakker bleef, werd nog menige poging gedaan de eer te redden, hetgeen echter niet meer gelukte. Het einde kwam met 30 voor de Veteranen. HAARLEM III—ED.O. III (3—3). Deze wedstrijd, die niet bijzonder belang rijk was werd door beide partijen goed ge speeld. Vooral in de voorhoede van Haarlem vlotte het samenspel dikwijls heel aardig, terwijl het bij E. D. O. in hoofdzaak van den veteraan Dona moest komen, die dan ook alle E. D. O.-goals voor zijn rekening nam. E. D. O. had al gauw een 2—0 voorsprong, maar nog vóór de rust maakte Mos uit een corner van links een tegendoelpunt. (12). Na een derden goal van Dona ging de rust in met een mooien voorsprong van E. D. O. Het bleek echter dat Haarlem zich niet zonder meer zou laten verslaan, want dade lijk na den aftrap ondernamen de rood- broeken aanval op aanval op het E. D. O.- doel. Haarlem scoorde na rust het eerst door Klerk. Nadat deze speler uit een moeilijke positie naast had geschoten, wist hij even eens met een keurig schot gelijk te maken. (33). Haarlem had dus in korten tijd een flinken achterstand opgehaald, dank zij het feit dat na de rust weer in de gewone op stelling werd gespeeld. Bij een aanval op het Haarlem-doel belandde de bal tegen de hand van een der backs, een penalty werd toe gekend, maar door Dona zeer slecht geno men, zoodat deze kans verloren ging. Haar lem bleef verder sterk in de meerderheid. Het einde kwam met 33. R.-K. FEDERATIE EXCELSIOR I—H- B. S. I (1—5). Met L. v. d. Vlugt voor Martin ging H.B.C. Zondag naar Schiedam. In den aanvang bleek het ook nu weer niet te willen vlotten; zelfs wist Excelsior de leiding te nemen, maar als Tolido den stand op 1—1 heeft gebracht, zijn de H. B. C.'ers niet meer te houden. H. v. d. Vlugt neemt met een enorm schot de leiding, ter wijl goals van Timers en Tolido werden ge annuleerd wegens buitenspel. Rust 1.2 Al direct na rust kogelt v. d. Vlugt no. 3 in het net. (1—3). Juffermans en Pijpers brengen den stand op 51, zoodat als einde aangekondigd wordt H.B.C. met 51 twee kostbare puntjes in de wacht heeft gesleept, waarmede zij zich voorloopig van de onderste plaats heeft ge werkt. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE. H. T. M. 2—N. Z. H. (5—6) Terstond na den aftrap ls de N.Z.H. in de meerderheid en reeds na een minuut heeft Bavelaar met een fraai schot succes (01). Achtereenvolgens scoort Ruigrok uit eenige troughpasses en uit een penalty drie doel punten, alzoo den stand op 04 brengende. Dan is het de beurt van H.TM. om tot het offensief over te gaan, temeer daar de N. Z. H.-achterhoede het zich, door den veiligen voorsprong, nogal gemakkelijk maakt. Bruggemans verkleint met een gelukkig schot den achterstand tot 14, waarna Gordijn, na handig spel het tweede doel punt voor H.TM. scoort (24). Aan den anderen kant laat Ruigrok de H.TM.-achter- hoede achter zich en draagt zorg, da rust ingaat met 25. Na de hervatting heeft H.T.M. haar op stelling gewijzigd en met succes, want reeds na een kwartier is de stand door toedoen van Hanego en Gordijn 4—5. Uit een penalty scoort N.Z.H. haai zesde doelpunt (46). Korten tijd hierna valt H.T.M. eveneens een penalty ten deel, welke benut wordt (56). Het einde dezer spannende ontmoeting brengt tenslotte een 65 overwinning voor de N.ZJH. H. T. M.Tramvogels (23) De „Geeltjes" brengen reeds terstond een bezoek aan het H.T.M.-doel, doch zonder succes. Dan volgen eenige snelle aanvallen der Hagenaars en uit één daarvan weet de rechtsbinnen onhoudbaar te doelpunten (0—1). Voorloopig is H.T.M. het meest in den aanval. Wanneer de Tramvogels zich los gewerkt hebben krijgen zij al spoedig een corner te nemen. Deze zeer goed door rechts genomen, wordt even keurig ingekopt (11). Nu komen de Tramvogels een weinig in de meerderheid en al spoedig weet haar rechts buiten met een fraai schot aan zijn ver- eeniging de leiding te geven (12). H.T.M. trapt niet ontmoedigd af en zet een serie goede aanvallen op. Wanneer haar linksback eens fraai voorzet, tracht de Tram vogels-linksback het leder weg te trappen, doch plaatst het voor eigen doel. Een toe snellende H.TM.-er heeft, dan ook weinig moeite om de partijen op gelijken voet te brengen (22). Met dezen stand breekt ook rust aan. Na het kopje thee zijn de Tramvogels ter stond aanvallend, doch het duurt vrij lang voor hun rechtsbinnen uit een f raaien voor zet van links, den „Geeltjes" wederom de leiding geeft (23). H.TM. tracht nu het spel te forceeren, doch de Tramvogels-achterhoede weet van geen wijken. Diverse vrije trappen wegens hands en gevaarlijk spel worden uitgedeeld, doch uit geen dezer weet de H.TM. gelijk te maken. Tramvogels blijven het beste van het spel houden en krijgen eenige minuten vóór het ide nog een benalty te nemen. De rechts buiten der „Geeltjes" schiet echter naast. Wanneer het einde daar is, hebben de Tram vogels verdiend met 32 over hun Haag- sche-collega's gezegevierd. DAMES-HOCKEY. H.B.S.—ROOD-WIT II (2—1). Op het H.B.S.-terrein in Santpoort stelde het Rood-Wit-elftal zich als volgt op: G. Vreede, A. van Beeck Vollenhove, M. van Beeck Vollenhove, C. Gröbensells, I. Prusse, W. van Waveren, C. de Bijll Nachenius, H. Monthaan, Attenmeyer, L. Maks, A. de Bljll Nachenius. Al direct na den aanvang zette II.B.S. op. Dit elftal is in den laatsten tijd aanmerke lijk vooruitgegaan. Vooral het samenspel is goed, maar heel hinderlijk is 't vaak buiten gewoon forsche spelen, waarschijnlijk de oorzaak door 't altijd oefenen met de heeren. Het spel van Rood-WIt was beneden peil. Aanhoudend werd er over den bal heen ge slagen, van eenige vlugheid was geen sprake. Dit was dan ook de oorzaak dat vele goede voorzetten niet gebruikt werden en H. B. S. telkens weer den bal kon opdrijven naar het Rood-Wit-doel Even voor half time bracht mej. Straats- ma van H.BJS. den stand met een goed schot op 10. Na de rust veranderde Rood-WIt haar opstelling en met goed gevolg. Mej. Maas maakte een tegenpunt. Rood-Wit zette het aanvallen voort, maar plotseling wist de linksbinnen van HJ3.S. den bal inee te nemen en na een ren over het veld den winnenden goal te maken. Nog eens zette Rood-Wit al haar krachten er op, maar werd telkens gestuit door het fluiten van de rcheldsrechter die bijzonder nauwkeurig op off-side staan lette, en hier aan maakte de heele Rood-Wit,-voorhoede zich helaas herhaaldelijk schuldig. Na afloop was deze scheidsrechter dan ook zoo vriendelijk het off-side begrip dat voor zoo velen erg duister is, duidelijk uit te leg gen. Rood-Wit wist aan de stand 2—1 niets te veranderen en zoo eindigde deze wedstrijd met een niet-verwachte nederlaag voor Rood-Wit. KORFBAL H. K. B.-COMPETITIE. K. V. 2—D. S. V. 2 (2—3). Onder leiding van scheidsrechter Kol spel den deze 12-tallen een zeer prettigen wed strijd. Aanvankelijk was K. V. iets sterker, doch D. S. V. nam de leiding, waarna drlect een tegendoelpunt volgde. De nieuwe „aanval len" wisten elk nog eens te doelpunten. Na vele pogingen, waarbij de K. V.'ers zich kra nig weerden, gelukte het aan D. S. V. den stand tot 2—3 te verhoogen. 2de klasse: D. S. V. 1—D. V. V. 2 2—0 3e klasse: K. V. 2—D. S. V. 2 2—3 BILJARTEN. D. O. S.VELSEROORD. Dinsdag a.s. wordt de wedstrijd voortge zet met de vier sterkste spelers van Velser- oord tegen het eerste viertal van D. O. S. bij den heer Nieuwenhof aan de Leidschestraat. Deze wedstrijd was wegens ziekte uitgestled. MASSAKAMP D.E.S.—ONS GENOEGEN. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden in het lokaal van de B. V. D. E. S., hotel ,,'t Plof van Holland" voort gezet met zes partijen. De strijd werd geopend met de partij Jonk- hart (Ons Genoegen)Dekker (D.E.S.). Aan vankelijk was geen van beiden op stoot. De spelers waren aan elkaar gewaagd, waar door het een spannenden kamp werd, welke ten slotte beslist werd in het voordeel van den Zaandammer met 50 om 45. Op het andere biljart stonden Kalbfleisch (Ons Genoegen) en Tuninga (D.E.S.) tegen over elkaar. Doordat de Haarlemmer niet niet op dreef was, kreeg zijn tegenstander de kans om steeds wat voor te blijven, zoo dat deze strijd in het voordcel van den heer Kalbfleisch eindigde met den stand 60 om 47. Daarna traden Tromp (Ons Genoegen) en Bottelier (D.E S.) in he tkrljt. In deze partij was de D.E.S.-man aanmerkelijk ln het voordeel. Vooral op het laatst bleek hij in goede conditie, waardoor hij kon eindi gen met den stand: 60 om 43. Op het tweede biljart ging de strijd tus schen Kef (Ons Genoegen) en Steegstra (D.E.S.) Er was in deze partij weinig span ning. De Zaandammer kreeg een voorgift doch deze kon er niet in komen en boekte zoodoende een geduchte nederlaag. De Haar lemmer speelde een mooie partij. Toen hij de 100 caramboles bijeen had, stond zijn partner op 78 met voorgift incluis. Vervolgens moesten Baarda (Ons Genoe gen) en H. Tuninga (D.E.S.) elkaar bekam pen. Laatstgenoemde was dadelijk in actie en verkreeg daardoor spoedig een tameUJken voorsprong. Hij wist de partij te eindigen, toen zijn tegenstander 70 noteerde met 80 om 70. Het laatst streden Vleugels (Ons Genoe gen) en D. Dekker (DJS.S.) Dit was ln het begin een spannenden kamp, doch later raakte de Zaandammer wat beter op dreef en wist tenslotte te winnen met 50 om 37. De uitslag van den avond was: Ons Genoegen 351 en D. E. S. 369 caram boles. De totaalstand is thans: Ons Genoegen 1339 en D. E. S. 1261 ca ramboles. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11