UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. Knorrigheid SCHEEPVAARTBERICHTEN HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DTNSDAG 9 APRIL 1929 De reclame voor de badplaats. De Raad openbare vermakelijkheid? De Tejefoon. De redders der Heinrich Podeus gehuldigd. Een voorbeeld wat eensgezindheid vermag. In een der Amsterdamsche bladen fs on langs geschreven, dat te Zandvoort gebrek aan initiatief was waar te nemen. Dat kan men wellicht in een enkel of zelfs in vele ge vallen zeggen, maar zeker niet aan het adres van onzen Burgemeester. Reeds bij herha ling is er op gewezen, dat Burgemeester van Alphen met kracht de zaken aanpakt en niets onbeproefd laat om Zandvoort vooruit te brengen. Thans heeft hij verschillende besturen en vooraanstaande personen uit- genoodigd tot een bespreking omtrent de wijze waarop de propaganda voor Zandvoort ln den meest uitgebreiden zin het best kan worden gevoerd, alle groepen der bevolking omvattende, zoowel dus de kapitaalkrach tige badgasten trekkende, als de z.g. dagjes- menschen. Een propaganda voor en ten behoeve van Zandvoort, die de geheele bevolking ten goede kan komen. We weten niet of en in hoeverre Burge meester van Alphen de gevraagde medewer king zal krijgen en of men allerlei onder linge geschillen terzijde wil stellen, het per soonlijke element uitschakelen, om het eene groote doel te bevorderen; onze badplaats •vooruit te brengen. Dit artikel wordt ge schreven voor dat de bijeenkomst is geweest en we willen niet vooriutloopen op de te verkrijgen resultaten. Maar we willen wel zeggen, dat we het een zeer toe te juichen streven vinden. De Burgemeester heeft het goede voorbeeld gegeven, laten we hem allen in zijn pogen zoo krachtig mogelijk steunen. Het zal onze badplaats, het zal ons allen ten goede ko men. Nu het Lunapark verworpen Is trachten sommigen blijkbaar een nieuwe openbare vermakelijkheid te creëeren, nl. den Raad. Er wordt tegenwoordig wel eens ^.eklaagd. dat bij voortduring allerlei menschen het peil van onze openbare lichamen trachten te kleineeren. Grif toegegeven! Ook zij da delijk toegegeven, dat men daar al te vaak speciale bedoelingen bij heeft. Maar dat deze besturen of leden van openbare lichamen daarvan vaak zelf de oorzaak zijn valt even min te ontkennen. Men zie slechts de stukken voor de Raads zitting van Dinsdag a.s. De heer Termes vraagt toestemming om de houding van den Burgemeester te kun nen bespreken aangenomen bij het debat over de exploitatie van de zeebaden. Waar om thans eerst die houding critiseeren en niet dadelijk toen de heer Termes blijkbaar met het optreden van den Burgemeester niet ingenomen was. De heer Termes is een zakelijk en ernstig man en daarom begrijpen we de aanvraag zijner interpellatie niet. Naar buiten wekt een dergelijk optreden een vreemden indruk en werkt allerminst mede aan het respecteeren van den Raad. De heer Druyf, blijkbaar niet tevreden met de oplossing van de „Wetho.uderscrisis" heeft"toestemming verzocht,om over de po sitie en houding der Wethouders te mogen interpelleeren. Waarom? De Raad heeft toch duidelijk genoeg doen blijken, dat men op het behoud van Wethouder Padt prijs stel de en het valt niet aan te nemen dat hij over Wethouder Zwaan anders denkt. En waarom moeten de bewoners over Ge meente per „ingezonden" stuk nog wel wor den opgeroepen om de Raadszitting bij te wonen, omdat „daar speelt 't volgende be drijf van dit politieke drma"? Het is ons volkomen onbegrijpelijk, welk Zandvoortsch belang daarmede gemoeid is. Dat er verschil van inzicht bestaat, best. Dat men daarover van gedachten wil wisse len, uitstekend. Maar dan niet op een wijze als tot nu toe. geschiedt. Gaat men op deze wijze door, dan kan in de reclamecampagne worden vermeld „dat als speciale attractie, zoowel in den zomer als in den winter een bezoek aan onze Raads zaal zeer aan te bevelen is" en men zou kun nen overwegen entree tot de tribune te hef fen, dan komt er tevens wat geld in de ge meentekas. Men doet naar onze stellige overtuiging Zandvoort met dit alles geen dienst. Zandvoort verblijft nog steeds in ongun stige omstandigheden. Laat men zoeken naar alles wat kan voe ren naar verbetering dezer omstandigheden. Daaraan zullen stokpaardjes opgeofferd moeten worden, waarbij de Raadsleden vóór hebben te gaan. Zooals in ons vorige artikel reeds voorspeld is heeft de Directeur-General der Posterijen afwijzend beschikt op het verzoek om de Zandvoortsche telefoon aan te sluiten op het Haarlemsche net. We zullen maar niet tre den in de argumentatie, want deze is weer evenzeer onjuist als indertijd met de afwij zing van de opneming in den postkring Haarlem. Zouden we de heeren niet eens uitnooid- gen tot een bezoek aan onze badplaats en ze dan rondleiden. Op hun bureau in Den Haag weten ze blijkbaar niet eens waar onze plaats ligt, laat staan dat men iets van hare moeilijkheden begrijpt. Departementale mo lens werken langzaam. Volhouden dus maar en niet verslagen. Ook de Haagsche heeren worden nog wel eens wakker. Vorige week zijn. de redders van de beman ning der Heinrich Podeus gehuldigd. En te recht! Deze aangelegenheid is eenerzij ds nog even aangegrepen om de onjuiste en lichtzinnige critiek op onze reddingsploeg bij de ramp van de Salento uitgeoefend te weerleggen, dezerzijds zijn we reeds voor geruimen tijd op grond van deskundige verklaringen te gen de critiek opgekomen, en anderzijds werd de gelegenheid benut om te constatee- ren, dat de samenwerking tusschen de N. Z. H. Reddingsmaatschappij en de Zand voortsche Reddingsbrigade nu juist niet al tijd de meest aangenamen is. De Burgemeester meende, dat door samen- spreking veel misverstand uit den weg ge ruimd kon worden. Dat die samenspreking er spoedig kome. Ook op dit gebied is een drachtige samenwerking noodzakelijk. Vorige week heeft de Zandvoortsche Kring Godsdienstig Leven haar 5-jarig bestaan op feestelijke wijze gevierd. 5 jaar is maar heel kort. Maar als men de in deze 5 jaar bereikte resultaten ziet, dan zal ieder onbevooroor deelde daarvoor respect moeten hebben. In 5 jaar werd een goed ingericht eigen ge bouw gesticht,-kwame nde n.v. onderafdee- lingen tot stand: Zondagsschool, Jeugdkerk, Zangver. Credo Canto, Kinderkoor, Hand- werkclubje en niet te vergeten Kraamvrou- wenhulp en hulp bij langdurige ziekte in het gezin. Hier hebt ge Zandvoorters een voorbeeld wat eensgezindheid en samenwerking ver mag! Daar kunnen we ons allen aan spiegelen. Als we willen, dan kunnen we gezamenlijk Zandvoort tot bloei brengen en moeilijkhe den overwinnen. Als we daarvoor eens een eenheidsfront vormden. Elkander niet onnoodig bestrijden, elkanders optreden waardeeren en steunen, dan moet het ons lukken. ZANDVOORT ONDERWIJS. Tot voorzitter van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs is voor het jaar 1929 benoemd de heer L. Obree, onderwijzer aan school D. en tot secretaris de heer G. Korneman. EEN COMMISSIE VAN ADVIES. Door B. en W. zal aan den raad worden voorgesteld om een vaste commissie van bij stand in het leven te roepen, die het college bij zal staan in het beheer van onderwijs en sociale aangelegenheden en overigens haar in allo daarop betrekking hebbende zaken van advies zal dienen. VELSEN GEEN UITBREIDING VAN HET AANTAL STEMDISTRICTEN. Ofschoon er ten gevolge van den snellen groei der bevolking op sommige stemdistric- ten meer dan 1500 kiezers staan ingeschre ven en het totaal aantal kiezers sedert de raadsverkiezing van 1927 met bijna 3000 is gestegen zal, naar wij vernemen, het aantal stemdistricten bij de a.s. Kamerverkiezing niet worden uitgebreid. Bij een volgende ver kiezing zal het aantal, dat thans 17 bedraagt, ongetwijfeld vermeerderd moeten worden. VEEL LIEFHEBBERS. Naar wij vernemen hebben zich voor de vacante betrekking van hoofd van school G bijna 50 sollicitanten aangemeld. Dat inmid dels nog geen benoeming heeft plaats ge vonden vindt zijn oorzaak in het feit, dat tusschen B. en W. en den Inspecteur van het L. O. omtrent de voordracht nog geen over eenstemming is verkregen. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velscn zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan G. C Bleeker te IJmuiden, tot het bouwen van 3 woonhuizen met garage en terrelnafscheidinger. aan de Ruysdaelstraat, hoek Rembrandtlaan, aldaar; aan A. Rompelman te Santpoort, tot het bouwen van een woonhuis met schuurtje aan den Bredercodscheweg. aldaar; aan K. van Nieuwenhulzen te Santpoort, tot het aanbouwen van een serre aan een woonhuis aan den Hagelingerweg, no. 108, aldaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Handmof, barbi'erschaartje, damesars^and, horloge, rijwlclmeik. IJMUIDEN. AANBESTEDING VAN DEN SLUISBOUW. Vrijdag 19 April zal worden aanbesteed het leveren van hekken ten behoeve van den sluisbouw. De raming bedraagt 10550. DE ZIEKTEVERZEKERING VOOR DE TRAWLERVISSCHERS. EEN WAARSCHUWING Reeds eenige malen Is het voorgekomen dat opvarenden ernstig nadeel ondervonden doordat zij zich niet op tijd, binnen de 12 uur, hadden ziek gemeld en dientengevolge het recht op uitkeering verspeelden.. In de meeste gevallen blijkt men geheel te goeder trouw gehandeld te hebben en vormt de angst voor het verlies van een goede boot meestal het grootste beletsel om zich ziek te melden. Bovendien kan men toch van een zeeman het allerminste verwachten dat hij zich voor ieder wissewasje tot den dokter wendt. Toch is dit noodzakelijk wil men niet dat zlekenuitkeering achterwege blijft. Menigeen leeft in de veronderstelling dat ziekmelden binnen de 12 uur niet meer noodig is, nu in het contract de bepaling is opgenomen dat het aangegane dienstverband de grond slag vormt voor het recht op uitkeering bij ziekte. Een opvarende die binnenkomt en zich niet gevoelt zooals hi.i wezen moet maar van meening is, dat hij gedurende z'n vrijen dag wel zal opknaDpen. denkt verkeerd, want wordt hij ernstiger ziek en is geneeskundige hulp noodzakelijk dan kan hij vrijwel geen enkele aanspraak op zlekenuitkeering doen gelden. Anders is het met iemand die ziek Is ge worden op z'n vrijen dag, in welk geval men gehouden is telegrafisch kennis te geven of indien men ter plaatse woont, te volstaan met een mondelinge mededeeling. Naar aanleiding van eenige gevallen, waardoor opvarenden het recht op uitkeering verloren, heeft de Centrale Bond een schrij ven aan de reeders verzonden, waarop het volgend antwoord binnenkwam: „Wij berichten u de goede ontvangst van uw schrijven, inzake de toepassing van de ziekteregeling en kunnen in antwoord daar op u berichten, dat er onderscheidene ge vallen zijn. waarin de menschen door mis verstand niet hebben voldaan aan hun ver plichting om binnen 12 uur na binnenkomst zich ziek te melden, waardoor zij dan hun recht op uitkeering verliezen. Het zal daarom goed zijn wanneer de Vak organisaties nog oens nadrukkelijk de aan dacht op deze verplichting vestigen en op de kwade gevolgen die het niet nakomen van deze verplichtingen voor de opvarenden op levert. Intusschen kunnen wij hieraan toe voegen, dat door ons bestuur in heel wat gevallen de consequentie niet is toegepast om de uitkeering te doen inhouden. Wij vertrouwen op uwe medewerking om bij uw leden het bestaande misverstand uit de wereld te willen helpen". HAARLEMMERMEER BOTSING. De timmerman F. S. kwam op den Hoofd weg bij den Vijfhuizerweg in botsing met een ander wielrijder, met 't gevolg, dat beiden tegen den grond werden geslingerd. S. werd in bewusteloozen toestand opgenomen en per auto naar zijn woning gebracht, alwaar hij onder geneeskundige behandeling werd gesteld. Zijn toestand laat zich thans nogal bevredigend aanzien. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij C. Kan, Heem- steedschedreef 23, een spoorwegabonnement, Heerenweg 173, een notitieboekje, woolaers, Zandvoortschelaan 20, een kluwen grijze wol, L. de Vries, Koediefslaan 23, een kinderpor- temonnaie met inhoud, J. B. Jonkman, Camplaan een lederen tasch en handschoen. C. J. Laros. Manpadslaan 2, een rijwieibe- lastingmerk in étui, L. van der Weiden, Bleekersvaartweg 6, een krielhen, Teisling, Borneostraat 36, eon kerkboek, de Wilde, Groenendaal, een hondenhalsband en een zweep. T. Saarloos. Ilerfstlaan 3, een medail le. Van der Linden, Vijf heerenstraat 15. een pet, J. N. IJ. Postma, Spaarnzichtlaan 26. een alpacca beursje. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een bandenhouder, een Kiri- derhandschoen, een emaille naambordje, een zandschop en een pet. SANTPOORT. BAZAR. De wegens de slechte- tijdsomstandigheden uitgestelde bazar ten bate van de Herv. Evangelisatie wordt nu gehouden op 18, 19 en 20 April a.s. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. verkprt het leygh. bederft de zinnige kanten en leidt langzamerhand tot eenzaamheid. .Lichamelijk welzijn bewerkt een opgewek te gemoedstoestand! Waarom dan uzelf te kwellen door op harde leeren hakken te loopen, die bij eiken stap uwe zenuwen op de proef stellen? Draagt toch Berson gummi hakken; zij zijn zoo elastisch, dat U als vanzelf a veerkracht!- aen, rustiqen DRAAGT BERSON HAKKEN CREMATIE H. J. MARSMAN. Onder zeer groote belangstelling vond Maandagmiddag op Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. J. Marsman, in leven technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat alhier. Onder de belangstellenden merkten wij o.a. op de heeren P. J- van Voorst Vader, Hoofd ingenieur en G. B. R. de Graaff, ingenieur van den Rijkswaterstaat te Haarlem, P. van Tiel, voorzitter van de Vereeniging van Technische ambtenaren van den Rijkswater staat ,afd. Haarlem, O. Lofvers, voorzitter der af deeling Amsterdam. Verder vele tech nische ambtenaren, opzichters, administra tief personeel, kantonniers, enz. Nadat de met eenige kransen gedekte baar de aula was binnengedragen, vulde deze zich geheel met belangstellenden. Hier werd allereerst het woord gevoerd door Ds. Trouw namens de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden en de Vereeniging voor Evenredige Verte genwoordiging. Menschen als de heer Mars man. aldus zeide Ds. Trouw, telt men slechts bij weinigen. Hij was een innerlijk levend mensch. Er waren dingen, die hij voelde als zijn roeping en daaraan gaf hij zich ten volle. Omdat de liefde van binnen uit kwam. keek hij zoo weinig naar resultaten. Dat vond hij bijzaak. Hij streed een strijd voor dingen, die. waard waren er voor te strij den. Die met hem hebben samengewerkt weten wat wij in hem verliezen. Hij heeft niet alleen bestaan, maar ook geleefd. Daarna werd het woord gevoerd door Ir. van Voorst Vader, den laatsten chef van den overledene. Spreker zeide, dat hij sedert 1 September 1923 bijna dagelijks met den heer Marsman samenwerkte. Deze samen werking is steeds een prettige geweest. Zijn werkzame geest vond werk in de verbetering van den weg HaarlemVelsen en Haarlem- Bennebroek, die onder zijn leiding ontwor pen en bijna voltooid werden. De heer Mars man hield er van, vraagstukken aan te pak ken en tot oplossing te brengen. De herin nering blijft aan een buitengewoon ijverig en voortvarend ambtenaar en bovendien een blijmoedig mensch. Voor de weduwe en de kinderen zal de herinnering dat hij was een hoogstaand man tot steun zijn. Ds. ten Bruggencate, Hervormd predikant te Maastricht, sprak als voorzitter van de Limburgsche Protestantenvereeniging. Als diaken is hij voor de Maastrichtsche ge meente een zegen geweest. De heer Van Tiel huldigde den overledene voor hetgeen deze voor de Vereeniging van Technische ambtenaren heeft gedaan. Naast de zorgen voor zijn gezin en zijn drukke werkzaamheden vond de heer Marsman vol doende vrijen tijd om dien ten bate der ver eeniging te besteden. De oudste zoon dankte de aanwezigen voor de belangstelling. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN "■-«"/I De wilde wrong zich in bochten, En danste een ooriogsdans Deed geweldig hooge sprongen, En zwaaide met zijn lans. Billy vroeg: „Zou hij 't echt meenen?' Toen hij den wilde had aanschouwd. Die met zijn mend stond te trekken, Zooals een ander gummi kauwt. AI sneller, snelW. werd het tempo, Van de wilde melodij. De muzikanten kleiden den danser, Werkelijk heel goed bij. De dirigent sloeg met zijn stokje, En zwaaide met zijn arm, .Jongen.' zeide Lilly rustig, „Die n.an heeft 't zeker warm." Wat denk jc er var? Hij zal wel erg moe zijn. Aldabi 5 v. Santos, Buenos-Aires naar Rot terdam. Alcor p. 6 Vlissingen, Rotterdam 1. v. Ant werpen naar Buenos-Aires. Amstelkerk 7 te Amsterdam v. Stettin. Algorab 7 te Rotterdam v. Buenos-Aires. Almelo 7 van Cristobal naar Curagao. Amor 5 v. New York n. P. au Prince en Venezuela. Amsterdam 4 v. Iquique n. Manta. Baralt 4 te Cristobal v. W.ijlndië. Boskoop 5 v. Talcahuano n. San Antonio. Barneveld 5 te Panama, Corral naar Am sterdam. Bintang 5 te Los Angeles v. Batavia. Bellatrix p. 6 Las Palmas, Rotterdam naar Buenos-Aires. Buitenzorg p. 8 Gibraltar, Batavia naar Rotterdam. Bennekom 7 12 uur 40 m. 300 mijl Z.-West van Land's End, 10 te Duinkerken verwacht, Chili n. Amsterdam. Commewijne 7 1 uur 52 m. 82 mijl Z.-West van Lan's End, Amsterdam naar W.-Indië. Drechtdijk 6 1 uur 49 m. 800 mijl Z.-West van Valentia, Pacifickust naar Liverpool en Rotterdam. Deucalion 7 v. Guatamala n. Kingston. Dj ember 7 te Batavia, Rotterdam naar Ba via. Drechtstroom 7 te Rotterdam van Dakar. Flandria 6 te en v. La Coruna, Amsterdam naar Buenos Aires. Flandria 7 v. Leixoes, Amsterdam naar B. Aires. Gelria 6 te Santos, Amsterdam naar B. Aires Grijpskerk p. 7 Gibraltar, Beira naar Rot terdam. Glamorganshire p. 8 Vlissingen, Antwer pen n. de Pacifickust. Helder 8 te Amsterdam van Hamburg. Isleworth p. 6 21 uur Ouessant, Beira naar Rotterdam. Jason 6 te Randers v. Aalborg. Kennemerland p. 8 Dungeness, B.-Aires n. Amsterdam, 9 2 uur te IJmuiden verwacht. Kambangan p. 6 Perim, Amsterdam n. Ba tavia. Koningin der Nederlanden 6 te Belawan, Deli, Batavia n. Amsterdam. Karimata 5 v. Belawan Deli n. Penang. Koudekerk 8 te Hamburg v. Rotterdam. Kertosono p. 7 16 uur Alen, Rotterdam n. Batavia. Laertes p. 6 Perim, Batavia naar Amster dam. Leerdam p. 7 Ouessant, Rotterdam naar New Orleans. Lochgoil 7 te Rotterdam v. Vancouver. Meerkerk 7 te Calcutta van Rotterdam. Medan 7 te Londen, Rotterdam naar Ba tavia. Madioen 7 14 te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Medan 7 te Londen, Rotterdam naar Java. Modjokerto 6 van Singapore naar Batavia. Manipe p. 7 Alexandrië, Amsterdam naar Java. Mapia 7 te Suez, Batavia naar Amsterdam. Nijkerk 5 v. Dar-es-Salaam n. P.-Amelia. Nieuwkerk p. 5 v. Mozambique n. P. Amelia Nias p. 6 Beachy Head, Amsterdam naar Kaapstad. Nieuw Amsterdam 7 te New York van Rot terdam. Orania 6 v. Rio Janeiro, B.-Aires naar Am sterdam. Oberon 6 v. Burutu n. Warrl. Orestes 6 te Teneriffe, Amsterdam naar W.-Afrika. Oostkera 7 te Antwerpen v. Hamburg. Ouderkerk 8 te Rotterdam van Japan. Peursum 6 v. Cristobal naar Curagao. Poeloe Laut p. 7 Perim, Batavia naar Am sterdam. P. C. Hooft 7 v. Port Said, Batavia naar Amsterdam. Patria p. 7 9 uur Finisterre, Rotterdam n. Batavia. Rotti 7 te Amsterdam v. Bremen. Roepat p. 6 Perim, Amsterdam naar Ba tavia. Rhea 5 te Kingston J. v. Amsterdam. Rohan p. 7 Malta, Amsterdam naar Java. Reijnst p. 7 Malta, Amsterdam naar Java. Sumatra 6 v. O.-Londen n. Durban. Springfontein 6 te Zanzibar v. Lourenzo Marques. Saparoea 8 v. Port Said, Batavia naar Am sterdam. Salabangka 6 v. Genua, Batavia naar Am sterdam. Spaarndam p 8 Ouessant, New-Orleans n- Rotterdam. Schiekerk 7 te Hamburg v. Rotterdam. Tjerimai p. 7 5 uur Perim, Rotterdam naar Batavia. Tainbora p. 8 3 uur Sagres, Batavia naar Rotterdam. Texel p. 7 Dungeness, Rotterdam naar Bbmbay. Tjiliwang 5 te Soerabaya. Tjileboet 5 v. Hongkong n. Amoy. Vondel p. 7 Finisterre, Amsterdam naar W. Afrika. Van Rensselaer 7 te Amsterdam v. Hamb. Volendam 8 n.m. te Rotterdam van New- York. Waaldijk p. 7 de Azoren, Amsterdam naar Curagao. Zeelandia 7 te Amsterdam v. Buenos- Aires. Zosma 8 te Port Said, Amsterdam naar Japan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. par regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 WOENSDAG 10 APRIL HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Avro-Trio. 2.00 Kindermatinee. 3.00 Maak het zelf, cursus. 4.00 Accordeonmuziek. 4.30 Pianoconcert door F. Pfeiffer. 5.30 Gra- mofoonmuziek. 5.45 Landbouwhalfuurtje. 6.15 Concert door het Avro-Tio. 7.15 Gezond heidshalfuurtje. 8.00 Sonatenconcert 7oor viool en piano. 8.45 Concert door het om- roep-orkest. Nationaal Roemeensch pro gamma. 9.30 Concert door Lotti Muskens— Sleurs. 9.45 Populair orkestconcert. 11.00 Gra mofoonmuziek. HUIZEN, 339,8 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsl. N.C.R.V.-uitz.) 11.00 Korte Ziekendienst o.l.v. Ds. L. Oranje. 12.30 Solisten-concert. 5.00 Kinder uurtje. 6.00 Gramofoonplaten met toespra ken van William Booth. 6.30 Fransche les. 7.00 Boekhoudles. 7.30 Uitzendavond. Spr. Ds. J. C. H. Scholten: Wat heeft men aan God? Orkestconcert en reciteerwedstrijd. Daarna persber. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. Gramofoon- muziek. 12.20 Balladenconcert (sopraan, ba riton). 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkest concert. 3.20 Balladenconcert (tenor, viool). 3.50 Lezing. 4.05 Licht klassiek concert. Sol- ton Trio .5.05 Concert-orgel bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Sonaten van Haydn. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: The iron blue. 8.05 Concert. J. Ka- dish, piano. 8.20 „The cherry orchard", co- medie. 10.20 Nieuwsber. 10.40 „Tonique", tadio-revue. Koor, orkest en solisten. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 1VL 12.50 Concert door het strijkkwartet. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.35 „Le Cid", Corneille. Kamermuziek. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Roemeensch concert. 7.20 Concert. Werag-orkest en Josef Plaut, hu morist. Daarna tot 11.20 dansmuziek. 7EF.SF.N 1649 M. 11.20 Lezingen. 4.20 Orkest-concert. 5.20 Lezingen. 7.50 Orkestconcert. 8.50 Voordracht Daarna: Persberichten en tot 11.50 Dans- Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 1.05 Gramophoonplaten. 4,20 Kamermu ziek. 5.20 Orkest-concert. 7.20 Orkest- en koorconcert. 8.20 Hoorspel. 8.50 Cabaret. BRUSSEL. 511,9 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gamophoonplaten. 8.35 Orkest-concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12