RUBRIEK VOOR VRAGEN RAADSVERGADERING. RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 17 APRIL 1929 11 Maart aanbesteed en gegund aan P. Chxlstiaanse. te Amsterdam voor f 93999. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnês van Haarlem's Dagblad, worden door een speclalen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Hout straat 93, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd De namen der vragers blijven redactiegeheim. RECHTSZAKEN. VRAAG: 1. Hoelang moet een Duitsch meisje in Holland zijn, om hier te kunnen trouwen? 2. Maakt het nog verschil als het huwe lijk een noodzakelijkheid is? ANTWOORD: 1. Niet aan een bepaalden tijd geboden. 2. Neen. VRAAG: Ik ben naaister voor twee dagen ln de week vast. Is mevrouw verplicht, als op een van die dagen een feestdag valt, mij uit te betalen? ANTWOORD: Zij heeft recht u te laten Inhalen. Doet zij dat niet, dan moet zij be.- talen. VRAAG: Wij hadden een woning gehuurd bij de maand, n.l. van den len tot den laat st, e<n, bij vooruitbetaling. Op 20 Februavl werd ons door den eigenaar de huur opge-, zegd tegen half Maart, waaraan ik voldaan heb. Heeft de eigenaar recht op die halve maand huur? 2. Heb ik het recht schadevergoeding te eischen. omdat hij niet tegen 1 April heeft opgezegd? ANTWOORD: 1. Hij heeft recht op huur tot 15 Maart. 2. Neem, omdat gij berust hebt en genoegen genomen met de onwettige opzegging. VRAAG: Welke maatregelen kan ik nemen tegen een patroon, die moedwillig slechte getuigen geeft, daar mijn getuigschrift pri ma is em ik altijd meer dan mijn best doe? ANTWOORD: Een schriftelijk getuigschrift vragen. VRAAG: 1. Als een vader of moeder komt te overlijden, hebben de kinderen dan recht op een gedeelte van den inboedel? Geld is er niet. 2. Zoo Ja, wat is daartegen te doen? 3. Hoeveel kosten zijn aan dien maatregel ve'bonden? ANTWOORD: 1. Ja. 2. Niets, tenzij die inboedel aan een derde toebehoort. 3. Wendt U tot een advocaat. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Hoeveel inkomstenbelasting moet ik betalen van een inkomen van 2800? Ik ben gehuwd en heb 1 kindje. ANTWOORD: Rijksinkomstenbelasting 99.36. Verdedigingsbelasting 10.50. Gem. inkomstenbelasting 27. DIEREN. VRAAG: Hoe moet men een schildpad be handelen, wat eten, drinken enz. betreft? Kan ik haar buiten laten? ANTWOORD: Een schildpad kan buiten gehouden worden en eet plantaardig voed sel. Gij kunt haar alle groenten geven, maar hei beste is kropsla. VRAAG: Een van mijn witte Leghorn- kippen heeft links op den rug een bultje gekregen, dat steeds grooter wordt. Ook bij het linker oog (of oor) heeft zij een klein zacht bultje dat zij steeds openkrabt, "".waardoor het gaat boleden. De kip loopt af zonderlijk. Zij krijgt ochtendvoer met ge mengd voer. Bij de andere kippen is niets te bespeuren. Wat kan dat zijn en wat is er tegen te doen? ANTWOORD: Waarschijnlijk de zooge naamde pokken. Penseel de bulten met ge lijke deelen jodiumtinctuur en glycerine eens per dag. PLANTEN. VRAAG: Hoe zou het komen, dat mijn palm meestal doode punten heeft? ANTWOORD: Indien uw palm den naam Graagt van Kentia, dan stelt deze als eisch een betrekkelijk vochtige atmospheer, ge paard gaande aan een regelmatige warmte, die in de meeste huiskamers ontbreken. Geen stof en tocht. VRAAG: Ik wil Petunias en Verbenas kweeekn om later in bakken te plaatsen. Moeten ze in potten gekweekt worden? Wor den ze later met of zonder pot in de bakken geplaatst? 2. In een kistje met aarde zitten op de bo venlaag zwarte insecten, 1 m.M. breed cn 3 a 5 m.M. lang. Bij aanraking, of als er rook over komt springen zij omhoog. Wat zijn dat en hoe zijn ze te verdrijven? ANTWOORD: 1. In kistjes zaaien: daarna versoenen en vervolgens in kleine potjes over planten. Zoodra ze daarin goed doorgewor- te'd zijn, zet men ze, ongeveer half Mei, buiten. 2. Het zullen wel aard vlooien zijn. Neem geheel nieuwe aarde. 'RECEPTEN. VRAAG: 1. Hoe verwijdert men odeurvlek- kr.i uiit een blauw kamgaren costuum? Ik heb het reeds geprobeerd met ammoniak met water, maar de vlekken komen steeds weer boven en als ik er op schuier, wordt het ge heel vaal. 2. Ik heb een drijfbak met vogels langs den kant. Ik dacht, dat het marmer was, maar men heeft mij gezegd, dat het rijststeen is. Waterdicht is het niet. Deze bak is vuil ge- word :n. Hoe zou ik die kunnen schoon maken? ANTWOORD: 1. Doop een stukje galzeep ln water en smeer de vlekken daarmede ste vig in. Na 5 minuten mot lauw water flink uitboenen en met schoon water naspoelen, tot de zeep er goed uit is. Als na het drogen de vlekken nog niet geheel weg zijn, nawrij- ven met een lapje, gedoopt in spiritus di- lutus. 2. Met vim of ander dergelijk poeder uit- schuren. VRAAG: Hoe verwijdert men gele limona- devlekken uit een lichtgroene crêpe velou- tine japon? ANTWOORD: Los een beetje wijnsteenzuur in water op. Voeg nog wat water bij, opdat ge een slappe oplossing krijgt en doop hier in een watje, maar niet te nat. Bet daarmede voorzichtig de vlekken weg en bet met een schoon doekje met water na, opdat er geen wijnsteenzuur in de stof achterblijft. Het met schoone, droge doeken half droog en laat stil verder drogen, maar niet in de zon. VRAAG: Ik heb een beddetijd gewasschen en ben nu bang, dat er te veel stof door zal komen. Weet u ook een middel om de xijk stofdicht te maken? ANTWOORD: Aan den achterkant van de tijk. stevig inwrijven met een stuk was. VRAAG: Hoe kan men het dekzeil van een jacht beslist waterdicht maken? ANTWOORD: Roer gelijke deelen rauwe en gekookte lijnolie en strijk dit met een kwast gelijkmatig op het doek. Laat goed droog worden op een plaats, waar de lucht goed kan toetreden. VRAAG: Hoe moet men een eenmaal ge bruikte pitrieten wieg behandelen, om die weder ..als nieuw" te krijgen? ANTWOORD: Boen de wieg af met lauw zeepsop, zoodat alle vuil er goed af is. Spoel met schoon koud water na, tot alle zeep er goed uit is. Bestrooi dan de natte wieg met zwavelpoeder en strijk dit met een schoo- nen schuier uit, tot het pitriet er geheel mee bedekt is. Laat stil drogen en schuier dan het droge poeder er af. VRAAG: Hoe kan men crème lancaster gor dijnen schoonmaken? ANTWOORD: Roer benzine en magnesia op een bord tot een niet te dikke pap en smeer die op het goed schoon gemaakte gor dijn, dat ge geheel gladuit hebt gelegd. Na een oogenblik, als het goed droog is, de mag nesia er met een zeer schoonen doek afwrij ven en met 'n anderen schoonen doek zacht jes nawrijven. Deze geheele behandeling moet in de bui tenlucht niet in de zon, geschieden. VRAAG: Ik heb mijn fiets in het najaar in de zuurvrije vaseline gezet en nu is het nik kel erg leelijk geworden. Het is blauwachtig aangeslagen. Hoe krijg ik dit weer mooi? ANTWOORD: Wrijf het nikkel met een drogen doek stevig schoon. Daarna afwrijven met brandspiritus en Weener kalk of oets- krijt. VRAAG: Op een licht terra cotta crêpe de Chine japon is een stukje gebakken visch gevallen. Hoe verwijder ik die olievlek? ANTWOORD: Leg de vlek enkel en glad- uit oever een in vieren gevouwen schoonen handdoek. Doop een schoon, zacht katoenen doekje in petroleum-aether,, maar niet te nat en wrijf hiermede de vlek voorzichtig af. VRAAG: Een eikenhouten kast heeft voor een open raam gestaan, terwijl het regende. Er zijn door de regendruppels vlekken op gekomen, die met was niet te verwijderen zijn. Hoe kan ik die wegkrijgen? ANTWOORD: Wrijf de kast stevig af met een groote, platte kurk. Als de vlekken er dan niet afgaan, moet ge met ammonia de was er afhalen en opnieuw beitsen. VRAAG: Hoe reinigt men beige glacé hand schoenen? ANTWOORD: Leg de handschoenen in een diep bord met benzine. Laat dichtgedekt een kwartier staan en kijk na, of ze goed schoon zijn. Indien er nog vuile vlekken zijn, deze met een watje met benzine even wrijven. Niet uitwringen, maar de benzine er uit drukken. Laat tusschen doeken drogen Deze geheele behandeling moet buiten uit de zon, of in een vertrek zonder vuur of open licht geschieden. DIVERSEN. VRAAG: Ik heb een broer in Indië. waar wij al ln twee jaar niets van gehoord heb ben. Hij is niet in militairen dienst. Waar kan ik inlichtingen krijgen, of hij nog leeft? ANTWOORD: Dat is zonder nadere in- Mchtingen moeilijk te zeggen. Begint u eens aan het Departement van Koloniën, afd. Personeele zaken. Burgerlijke dienst te Den Haag te informeeren. VRAAG:Hoe kom ik per fiets van Heem stede naar Monnikendam? Hoeveel K.M.? ANTWOORD: Heemstede, Hoofddorp, de Lijnden. Sloten. Amsterdam. Tolhuis. Buik sloot. 't Schouw. Broek in Waterland, Mon nikendam. 37 K.M. VRAAG: Waar kan ik inlichtingen ver krijgen omtrent emigratie naar Califoonië? ANTWOORD: Emigratiebureau „Holland", Mauritskade 3, te 's Gravenhage. VRAAG: Mijn gangmuren zijn erg vochtig, zoodat er geen verf op hout. Mij is aangera den eternietplaten tegen de muren aan te brengen. Gaarne zou ik van U vernemen, of de verf daar goed op blijft? ANTWOORD: Ja, dat gaat goed, mits ge de platen niet rechtstreeks op de muren, maar op tengels aanbrengt, zoodat er lucht tus schen blijft. VELSEN Een plankier aan het zeestrand. Een houten hulpschool te Santpoort. Tot reorganisatie van de brandweer besloten. De motie-Roelse inzake de plaatsing van leerlingen op openbare scholen verworpen. Openbare vergadering van den gemeen teraad van Velsen op Dinsdag 16 April, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rijkens, burge meester. Afwezig is de heer Krijger. Ingekomen stukken en mede- deelingcn. Mej. M. de JongMeurs verzoekt om ge zondheidsredenen met ingang van 15 Mei ontslag als vroedvrouw voor IJmuiden. Het ontslag wordt verleend. Goedgekeurd wordt het voorstel tot wijzi ging van het tarief voor verhuring van de tennisbaan in het park Velserbeek. Plankier zeestrand. Voor het aanbrengen van een plankier aan het zeestrand te IJmuiden wordt aan B. en W. een crediet van 325.verleend. Het voorstel tot wijziging van het Raads besluit d.d. 3 April 1929, no. 51 inzake het verleenen van vergunning tot het aanleggen van een weg te IJmuiden, wordt goedge keurd. Aanleggen'van wegen te Driehuis Aan W. van Heijst, te Driehuis, wordt on der eenige voorwaarden vergunning ver leend tot het aanleggen van wegen te Drie huis. Aankoop van woningen en grond te IJmuiden. B. en W. stellen voor, van G. F. Res en P. Liefting, te Castricum voor 11.000 aan te koopen een café met woon- en winkel huis en tien woonhuizen, alles met erven en •grond, benevens een gedeelte bouwterrein, staande en gelegen aan en nabij de Kalver- - straat te IJmuiden. Verder stellen B. en W. voor, de opstallen voor afbraak te verkoo- pen. De heer Maas vindt de uitgave van 11.000 te groot en niet in het belang van de gemeente. De heer Ba ar da juicht het voorstel toe. Het is daar op het oogenblik een zwijnen- boel en het verkeer zal er mee gebaat wor den. Spreker vraagt echter, of het de be doeling van B. en W. is om spoed met de zaak te maken," want hij heeft gehoord, dat de caféhouder nog drie jaar huur heeft. Als dat zoo is, dan wordt de zaak moeilijker. De heer Sluiters heeft financieele be zwaren; de uitgave van 11.000 acht hij improductief. Wethouder Dunnebier zegt, dat de ca féhouder weliswaar nog drie jaar huur heeft maar de gemeente kan toch geen schade lij den, want in het huurcontract staat een clausule, dat de caféhouder geen schadever goeding kan krijgen, als de boel onteigend wordt. Wethouder Tusenius begrijpt den heer Maas niet. Deze is een vurig drankbestrijder en nu schijnt hij niet te begrijpen, dat hij het voorstel van B. en W. eigenlijk moest steunen want er wordt immers een café op geruimd.' Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 17 tegen 7 stemmen. Houten hulpschool te Santpoort. In verband met het groot aantal leerlin gen der klassen I, II en III der O. L. school F te Santpoort (namelijk 46, 51 en 53) stel len B. en W. een splitsing der klassen voor en vragen den raad in verband daarmede hen te machtigen over te gaan tot den bouw van een houten hulpschool, bevattende één leslokaal, waarvan de kosten worden ge raamd op 5200. Zoqlang deze hulpschool nog niet gereed is, stellen B. en W. voor te verhuren de con sistoriekamer der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort tegen een vergoeding van 50 per maand. Wordt goedgekeurd. Het tekort aan schoolruimte. B. en W.. er op wijzende, dat het den laatsten tijd herhaaldelijk is gebleken, dat het verschil in den toelatingsdatum voor de openbare scholen een belemmering vormt voor een regelmatige verdeeling der leerlin gen over de verschillende scholen en voor een goede organisatie van het onderwijs, stellen thans den Raad voor ook voor de openbare lagere scholen C, H, G. en F den toelatingsdatum op 1 September te stellen. Het ligt in de bedoeling om deze wijziging 1 September a.s. in werking te doen treden. Wordt met algemeene stemmen goedge keurd. BILLY BOE En Billy toovede een spiegel, Las de woorden: „Klypj hier aan." Billy klopte, de rots ging open En men kon naar binnen gaan. 'n Kabouter stond te wachten, Zeide hun vriendelijk gedag, Zeide heel blij te wezen. Dat hij hun met hun drieën zag. den opleveringstermijn in geval van werk- 1 staking of uitsluiting bij aanbesteding en uitvoering van openbare werken. Reorganisatie Brandweer Aan de orde komt een bespreking van het rapport der commissie van onderzoek inzake de reorganisatie van de Brandweer. Deze commissie bestond uit de heeren J- E. Sluiters, W. F. Visser, H. Homburg, P. Bos man, C. P. J. Maas en E. W. de Boer. De Commissie stelt voor te besluiten tot reorganisatie van de brandweer overeen komstig het rapport en daarvoor aan B. en W. toe te staan een crediet van 36250 en het College uit te noodigen de reorganisatie geleidelijk uit te voeren in overleg met de commissie. In het oorspronkelijke plan werd voorgesteld de reorganisatie ten spoedigste uit te voeren. De heer Homburg spreekt de hoop uit, dat er in ieder geval dit jaar iets gedaan wordt en dat overgegaan wordt tot aan schaffing van alvast een motorbrandspuit. Spreker maakt daar een voorstel van. De heer Sluiters ondersteunt dit. Wethouder Tusenius acht aanschaf fing van twee motorspuiten gewenscht, zoo als de commissie trouwens voorstelt. In ieder geval zal er één moeten komen. De heer Ro e 1 s e stelt voor, het crediet met 500 te verminderen, teneinde een mo torspuit uit te sparen. Wethouder Tusenius bestrijdt dit krachtig. Een goed geoutilleerde brandweer moet toch de beschikking over een reserve motorspuit hebben. Ook moet rekening wor den gehouden met het door de pont ver oorzaakte oponthoud. De heer Maas adviseert den heer Roelse, zijn voorstel in te trekken. Er is geen cri- tiek op het rapport uitgebracht, dus een tusschenvoorstel acht spreker niet noodig. De heer Roelse trekt zijn voorstel in, evenals de heer Homburg. De Voorzitter brengt hulde aan de commissie voor het verrichte werk. Het voorstel van de commissie wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Gasverwarming inplaats van kolenkachels. B. en W. stellen voor, de kachelverwar ming in de school voor buitengewoon lager onderwijs te IJmuiden te doen vervangen door gasverwarming. Het college verzoekt, het hiervoor benoodigde crediet ten bedrage van 3200 toe te staan. Wordt goedgekeurd. De vragen van den heer Roelse. Thans komt aan de orde de bespreking over de bekende vragen van den heer Ro e 1 s e inzake de plaatsing op openbare lagere scholen van alle leerlingen, waarvoor per 1 April 1929 toelating is gevraagd over welke kwestie de heer Roelse in de vorige vergadering een interpellatie hield, maar waarop hij toen van B. en W. neg geen ant woord kon krijgen. Wethouder Tusenius vindt het ver standiger, om nu nog geen besluit te nemen naar aanleiding van een brief, dien hij van den Inspecteur van 't Lager Onderwijs ont vangen heeft. De Raad besluit, de vragen toch te be handelen. Wethouder Tusenius deelt mede, dat van school C 10 leerlingen-en van school H 36 leerlingen zijn afgewezen. Hiérvan zijn een groot aantal elders ondergebracht. In totaal kunnen er dus elf kinderen niet ge plaatst worden. Toch meent spreker, dat het niet gewenscht is, om hiervoor extra maatregelen te nemen, vooral niet omdat met 1 September toch een nieuwe groepee ring tot stand zal komen. De heer Roelse verklaart zich over het antwoord van wethouder Tusenius niet be vredigd. Te allen tijde moet met de wen- schen van de ouders rekening worden ge houden. De ouders mogen niet gehandicapt worden. Spreker zou het heelemaal niet erg vinden om eenige klassen te splitsen, zoodat men een paar klassen van 21 of 22 leerlin gen krijgt. Dit komt aan het onderwijs ten goede. Hij komt er ook tegen op, dat hij, toen hij op het raadhuis eenige inlichtin gen over deze kwestie wilde inwinnen, geen gegevens kon krijgen. De Voorzitter interrumpeert, dat de heer Roelse veertien dagen den tijd heeft gehad om aan den wethouder inlichtingen te vragen. Als de heer Roelse daarvan ge bruik had gemaakt, dan zou hij zeer zeker ingelicht zijn. Maar de heer Roelse kwam weer op het laatste oogenblik en voor een ambtenaar is het altijd een moeilijke vraag, wat hij wel en wat hij niet mag zeggen. De heer Roelse deelt dan mede ,dat hij zijn in de vorige raadsvergadering inge diende motje handhaaft. Wethouder Tusenius merkt op, dat geen enkel kind in Velsen van het 'open baar onderwijs zal worden uitgesloten. Met September zal elk kind geplaatst worden. Dat staat als een paal boven water. Het ge meentebestuur van Velsen wil zich aan die verplichting niet onttrekken. Spreker ver wacht evenwel, dat het aantal aangiften in September minder zal zijn, dan het vorig jaar. Van handicappen kan geen sprake zijn. In ieder geval wordt door spreker geen enkele ouder afgescheept. Er heeft trouwens geen enkele ouder zich aangemeld om zich te beklagen, behalve één, dien spreker zijn zin gegeven heeft. De heer Roelse most nu maar eens royaal-weg voorstellen, om eeni- VOOR DE KINDEREN wDank U," zeide Redneo vriend'lijk, „Wij voelen ons zeer verplicht," „U komt," vroeg de dwerg, „kijken, Hoe de fabriek is ingericht?" „Zeker," zeide Billy buigend, Tot het kereltje, zoo klein, „Als U mij de fabriek wil toonen Zal ik U zeer dankbaar zijn." ge klassen te splitsen; dan moet de raad maar uitmaken, of de financiën der ge meente dit toelaten. Spreker zal met genoe gen voor kleine klassen stemmen, want daar is hij ook vóór. Als hij een kind van 5yz jaar had, dan zou hij er vóór zijn, dat het van den zomer eerst nog in de wei gaat spelen, omdat het met September toch geL plaatst wordt. De motie-Roelse wordt verworpen met 16 tegen 8 stemmen. De Voorzitter stelt voor punt 13 van de agenda (het voorstel van Mevrouw Van Veen tot stichting van twee bewaarscholen) aan te houden tot de volgende vergadering, die hij over veertien dagen denkt uit te schrijven Wethouder Tusenius: „Wat zegt u daar?' Een raadsvergadering oo 30 Am-il! Op den verjaardag van Prinses Juliana? En dan kan men twee omroepen op één avond hooren!" (Gelach). De Voorzitter antwoordt, dat de raad zelf dikwijls den wensch te kennen geeft om telkens over veertien dagen te vergaderen. Spreker is er echter niet tegen om de verga dering over drie weken uit te schrijven. Rondvraag. De heer Sluiters bespreekt den nieu wen aanleg van den rijksstraatweg tusschen Haarlem en Velsen. Hij vraagt aan B. en W., zich met het Rijk en mei Rijnland in ver binding te stellen om een beteren toestand bij den Slaperdijk te verkrijgen. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Vermeulen vraagt iemand aan te stellen, die de verantwoordelijkheid draagt voor het in goeden staat houden van de slangen der brandweer. Ook bepleit hij een betere samenwerking tusschen brandweer en politie. De Voorzitter zal zijn aandacht aah deze kwestie wijden. De vergadering wordt te half elf gesloten. DONDERDAG 18 APRIL HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding, 12.50 Concert door het AVRO-trio. 2.00 Causerie over „Electri- citeit in uw huis". 2.30 Gramophoonmuziek. 3.00 Knipcursus. 4.00 Ziekenuurtje 5.00 Sport- causerie. 6.01 Concert door het Omroeporkest Solist: L. C. Keereweer (cello). 7.15 Engelsche les. 8.15 Aansl. v. h. Concertgebouw te Am sterdam. Orkest o. 1. v. Dr. Willem Mengel berg. Na afloop: Persberichten en gramo phoonmuziek. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. (UitsL N.C.R.V.-uitz.) 11.00 Korte Ziekendienst. 12.30 Solistencon cert. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Muziek- praatje. 7.00 Orgelconcert. 8.00 Dienst L d. Chr. Geref. Kerk te Groningen. 9.30 Kerk- concert. Koor, mondharmonica- en orkest concert. Daarna persber. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Solistenconcert (harp, viool). 1.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Voorlezing. 4.20 Concert. Luton Red Cross Band. 5.35 Kinder uurtje. .6-20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Land- bouwber. 6.55 Muziek. 7.05 Werken van Han del voor clavecimbel. 7.20 Novellenbespre- king. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 V. Mc. Lean, piano. 8.20 Symphonieconcert door de Royal Philharmonic Society, o. 1. v. Sir H. Wood. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Vervolg Symphonie concert. 10.20 Lezing: The way of the world. 10.35 Nieuwsber. 10.40 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.20 Protest, morgenwijding. Preek. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Gramofoonmuziek. Klas siek concert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. Symphonleorkest o. 1. v. E. Bigot, met medew. van Hr. Reginald. LANGENBERG 462 M. 9.35 en 11.40 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Orkestconcert. 7.20 Gramo- faon-opnamen van Caruso. Napolitaansche volksliederen. 8.20 Concert. Kamer-orkest, Vocaal kwartet „Harmonia" en solisten. ZEESEN 1649 M. 9.35 Lesingen. 4.20 Orkestconcert. 5 20 Le zingen 7.20 Operauit-zending ,.De Afrikaan- sche" van G. Meyerbeer. Daarna: Persberich ten en tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 RL 10.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Walsconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Solisten concert, ".20 Worpsweder avond. 8.55 Vrooüjk concert, met medew. van solisten. 10.20 Dansles. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trioconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10.35 Sluiten. VRAAG: Hoe oud moet men zijn om lin nenjuffrouw op een boot te worden? Waar moet men zich vervoegen? ANTWOORD: Het is ons niet bekend of daar een bepaalde leeftijd voor gesteld is. Vervoeg u aan het kantoor der Maatschappij waarbij gij zoudt wiilen varen. VRAAG: Waan zijn in Noord-Holland Kweekscholen gevestigd? ANTWOORD: Alkmaar, Zaandam, Haarlem on Hilversum. VRAAG: Kunt U mij ook zeggen, of de wo ningen voor ouden van dagen, die door de Gemeente gebouwd zullen worden, al zijn aanbesteed en gegund? ANTWOORD: Deze 35 woningen aan de Kinkerstraat, Zomer kade en Hofdijkstraat Wijziging overeenkomsten Goedgekeurd wordt het voorstel tot wijzi ging der overeenkomsten betreffende de toelating van leerlingen uit Velsen op het Gymnasium en Lyceum te Haarlem, het Kennemer Lyceum te Bloemendaal en het R.-K. Lyceum te Haarlem, evenals het voor stel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van retributiegeld voor de toelating van leerlingen uit Velsen op het Gymnasium en het Lyceum te Haar lem en het Kennemer Lyceum te Bloemen daal. Afschaffing borgstelling. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot afschaffing der borgstelling, arbi trage in alle geschillen en verlenging van Hadden jullie verwacht een fabriek ta dlerots te vinden? Ik ben nieuwsgierig te weten, wat voor fabriek dat is.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14