HAARLEM'S DAGBLAD SPORT EN SPEL Onze Prijsvraag O. G. DIDOZA Sproeten komen vroeg in het MEER COUPONS Dan nog li coupon DE NEGENTIENDE WEDSTRIJD TEGEN DE BELGEN IN ANTWERPEN. x v aSr* 'W; '4 -tJS'I-I WOENSDAG 1 MEI 1929 DERDE BLAD DE OPLOSSING IS: ONZE GROENTJES DINSDAG, DONDERDAG, ZATERDAG. Overeenkomstig onze belofte deelen wij nu den uitslag mede van onze prijsvraag: „Wat ibeteekent O. G. Didoza?" Laat ons beginnen met te zeggen, dat het resultaat van deze prijsvraag buitengewoon groot is geweest, ten opzichte van het aantal. Niet minder dan 1036 antwoorden zijn daarop ingekomen, waarvan 746 juist zijn geweest. Toch heb ben tal van Inzenders hun vernuft gescherpt op een andere oplossing en hoewel zij dus niet voor een prijs in aanmerking komen, willen wij ook hun onzen dank betuigen voor de genomen moeite. Laat ons eerst een overzicht geven van deze inzendingen: Een groot aantal was van meening, dat de oplossing zijn zou: „Onze Groentjes, die doen zaken", en een van de inzendsters voegt erbij: „Dit is werkelijk uit eigen ondervinding, niet eens, maar vele malen, de grootste waarheid van deze eeuw" Een inzender schrijft: „Mijnheer, De uitslag der prijsvraag is waarschijnlijk gevonden, Ik zag het al in de eerste seconden, Het was er duidelijk van te maken; „Onze Groentjes, die doen zaken". Er zijn meer dichterlijke geesten, die in gebonden stijl hun oplossing inzonden. Het spijt ons, dat wij ze niet alle kunnen op nemen, maar wij zijn er dankbaar voor en men zal wel willen gelooven, dat onze plaats ruimte het niet zou toelaten. Een paar korte rijmen plaatsen wij hieronder: „Onze Groentjes die doen zaken, Is wat ik eruit kan maken, En dit is ook zeker waar, Men plaatst een Groentje en het komt voor elkaar". „Mijnheer, Ik beweer U hebt het niet mis, Wanneer u zegt, dat O. G. Didoza de waarheid is, Want wie eenmaal de proef op de som heeft genomen, Zal er zonder lang nadenken wel op komen, Hij zal dan dezen slagzin maken: „Onze Groentjes, die doen zaken". Er waren tal van oplossers, die elk voor Èlch een andere oplossing hadden gevonden: „Diverse dozijnen zaken", zei de een, „Onze Groentjes doen dozijnen zaken", vond de ander, (deze oplossing werd door verschil lende personen aanvaard). „Onze Groentjes direct dozijnen zaken", was weer een andere variant, die de liefde van verschillende in zenders had veroverd. „Onze Groentjes diri- geeren dozijnen zaken", was een oplossing waarmede wij ons bijzonder gevleid voelen, evenals „Onze Groentjes dienen dozijnen zakenmenschen", en „Onze Groentjes dienen doorgaand (of doorgaans) zakenmenschen", wat evenwel minder juist is, omdat ook tal van particulieren er eveneens gebruik van maken. Maar er zijn nog meer oplossingen: r „Onze Groentjes bevatten diverse adver tenties bij dozijnen betreffende allerlei raken", „Onze Groentjes.dat ls de opvallend- Bte, zekerste advertentie", Onze Groentjes, direct domineerend zakelijk", „Onze Groentjes doen iedereen dienst op Zaterdagavond", (maar dit klopt niet precies, want zij ver schenen al op Woensdag), „Onze Groentjes, die in dagblad opvallen, zijn aantrekkelijk". Laat ons hiermede de bloemlezing van vernuftig gevonden, maar toch niet geslaag de oplossingen eindigen en overgaan tot de reeks der honderden, die wel voldoen aan de eischen van onze redactie. Ach, hadden wij maar een paar pagina's ruimte, wij zouden die gemakkelijk kunnen vullen met de dich terlijke oplossingen, die ons zijn toegezon den. Nu zijn wij evenwel verplicht ons te beperken en er slechts enkelen te citeeren. Eén van de inzenders had de vriendelijkheid ons een teekening te zenden, die wij bij dezen afdrukken, omdat zij zoo goed geslaagd is. OrtZE GROEMTJE5 =Dirs5DAG DONDERDA3 1= ZATERDAG 1 De letters H. D. naast Dinsdag, Donderdag, Zaterdag, met het wapen van Haarlem daar onder, zijn goed gevonden. Erkentelijk zijn wij ook voor de gekleurde teekening van een dame, die waarlijk niet zonder talent ls ont worpen. Naast de velen, die een aardig rijmpje schreven en ons daarmede tot dank verplicht hebben, troffen wij ook de leukheid aan: „Om kort te blijven, heb ik geen rijm te schrijven". Een kort en krachtig versje was het volgen de: „Dinsdags, Donderdags en voorts nog op den laatsten dag der week, Zal men „Onze Groentjes" vinden, wier succes geweldig bleek. Driemaal 's weeks ziet men ze dra: Onze GroentjesDidoza". De volgende inzender behoort tot het genre der leukerds: „Ik denk zeker er. gewis, Dat het „Onze Groentjes, Dinsdag, Donderdag, Zaterdag" ls, '/laar Indien Ik mij vergis, Ja, dan heb ik het mis". Als het mogelijk was, dan zouden wij graag het vers afdrukken, waartusschen telkens de woorden Di-Do-Za in blauw gestempeld slaan. Helaas is de techniek van het dag- b'adwezen nog niet zoover, dat dit mogelijk is. zcodat wij daarvan tot ons leedwezen moeten afzien. „De prijsvraag Didoza en eerst nog O. G. Is vast een reclame! Wat zegt men daar mee? Het zijn „Onze Groentjes", zoo groot in getal, Zij geven adressen voor ieder geval, „Men ziet ze des Dinsdags en daarna gewis, „Op Donderdag, is het getal ook niet mis, En Zaterdag ziet men ze wederom staan. „Didoza" ontraadseld geef ik u hier aan", j „Onze Groentjes, zou ik zoo denken, „Trachten ieder op zijn wenken, „Te bedienen met het gevraagde, „Maar redactie, ik zou u raden, „Het komt vast u en ons te stade, „Plaats ze als ik u raden mag, .Dinsdag, Donderdag, Zaterdag". Wij hebben in ons nummer van Zaterdag 2 prijzen uitgeloofd, ieder van 10.en daarbij medegedeeld, dat wanneer er meer goede oplossingen waren, om de prijzen zou worden geloot. Welnu, dat is geschied en na deze loting is gebleken, dat de prijzen zijn toegevallen aan: Mevrouw E. E. van LoghemCrampton, Crayenesterlaan 7, HAARLEM, eh aan den heer L. D. Cornelissen, Generaal Joubertstraat 62, HAARLEM, De laatste voegde er een welgeslaagd vers bij, dat wij hieronder laten volgen: DOE HET NU Redactie, 't was niet moeilijk, Die Prijsvraag in uw blad, Tenminste, 'k wist het dad'lijk, Dat kwam wel vast omdat Ik met die belde letters, 'k Bedoel daarmee „O. G." Al dikwijls veel succes had. Steeds stemde 't mij tevree! Maar och, een elk zal 't weten, Want populairder woord, Ik durf 't gerust te zeggen. Wordt bijna nooit gehoord! Dat uw succes-annonces, „Onze groentjes" zijn genaamd, Dat is een feit, dat ieder Vast met mij ook beaamt. Op Donderdag te lezen, Op Dinsdag, Zaterdag, Is óók een feit, dat ik hier Gerust vermelden mag! Die kwartjesadvertenties, Zij geven steeds succes, Voor wat g" ook op mocht geven. Het zij hun tot een les, Die dit in twijfel trokken, Maar heusch, dan raad ik U Probeer het eens een keertje, Talm niet, maardoe het nu!!!! En hiermede is onze prijsvraag ten efn- de. Wij hebben veel genoegen beleefd van „Didoza" Er is groote reclame gemaakt voor de rubriek „Onze Groentjes", die reeds ja ren geleden haar voorganger vond in de ru briek „Kwartjes-Advertenties" in ons blad. Destijds moest deze ten gevolge van den oorlog vervallen, maar Haarlem's Dagblad is het eerste blad geweest, dat de goedkoope kwartjes-advertentie in Haarlem heeft inge voerd en die naderhand met „Onze Groen tjes" weer heeft voortgezet. Intusschen is natuurlijk het raadsel DI DOZA en de daarop gevolgde prijsvraag het voornaamste niet. Belangrijker is, dat in Haarlem's Dagblad voortaan niet meer alleen op Woensdag en Zaterdag, maar ook op een derden dag de rubriek zal worden geplaatst; vandaar Didoza, Dinsdag, Donderdag, Zater dag; mocht een van onze lezers eens in twij fel verkeeren op welke dagen van de week de Groentjes geplaatst worden, dan heeft hij zich slechts het woord DIDOZA te herinne ren en hij weet onmiddellijk, dat hij Dins dag, Donderdag en Zaterdag bij Haarlem's Dagblad terecht kan om te adverteeren in het blad, dat verreweg het grootste aantal abonnés heeft in deze streek, namelijk ver over de 18000. En hiermede nemen wij, onder hartelijke dankzegging aan ieder, die aan de prijsvraag heeft meegedaan, afscheid met den strijd kreet: „DIDOZA!" Wie dezen keer niet slaagde, namelijk niet tot de prijswinnaars behoorde, kan een vol genden keer gelukkiger zijn. INGEZONDEN MEDEDEE1.INGEN a 60 Ct». per regel. voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten MINDER TE SPAREN Waarom tijd en geld te verliezen met 't sparen van andere sigaretten- bons? Pirate sigaretten geven U betere kwaliteit, grootere couponwaar- de en betere cadeaux! bij 10 sigaretten. Vergelijkt den Pirate- catalogus met alle andere cadeau-catalogi en overtuigt U1 HOOGSTE KWALITEIT VIRGINIA CIGARETTES VOETBAL JEUGDELFTALLEN VOOR BELGIë— HOLLAND. De ploegen voor den jeugdwedstrijd België Holland, welke op 5 Mei a.s. te Antwerpen aan den officieelen wedstrijd \roorafgaat, zijn volgens „De Sportkroniek" aldus samenge steld: België: doel: Corin (Union); achter: Devos (R. C. Gent), en Hamers (R. C. Mechelen); midden: Verlooi (Berchem), Mortelmans (Antwerp) en Lefèvre (Beerschot); voor: Ruyschaert (C. S. Brugge), Voohoof (Lier- sche), Frankignoulle Union St. Gilloise), Petit (R. C. Brussel) en Verleye (Knocke F. C.) Holland: doel: Bouwman (P S. V.); achter: v. Renesse (R.F.C., aanvoerder) en Koldewijn (Heracles); midden: Rieken (Vitesse), Spaans Ct Gooi) en De Leeuw (Willem H); voor: Mons (Quick N.), Duif (Vitesse), v. d. Vaart (Hermes-D.V.S.), Van Loon (Willem II) en Graafland (H.B.S.) Reserves: Smolders (Be Quick), Van Ros- sum (HUB.) en Schoemaker (Quick H.) HAARLEM m—V.V.H. (3—1) V.V.H., dat er slecht voor staat, schijnt den moed nu wel geheel opgegeven te heb ben. Het is in ieder geval een slecht teeken dat slechts met negen spelers begonnen werd Het leed dan ook geen twijfel dat het vrij sterke Haarlem III dezen wedstrijd zou winnen. Haarlem nam dadelijk het spel in handen, terwijl enkele tegenaanvallen van de gehavende Hercules-voorhoede resoluut door den uitstekend spelenden Boot werden on derbroken. Het was een fraai staaltje doorzettings vermogen van het nu met tien man spelen de V.V.H. om de leiding te nemen (01). Aan de andere zijde keepte Rijpma heel goed. Hij kon echter niet verhinderen dat hij spoedig gepasseerd werd door Bolle (1—1). Een kwartier vóór rust kreeg Klerk den bal toegespeeld; hij gaf aan Haarlem weder om de leiding (21). Na de rust bleef het spel heel onbetee- kenend, met Haarlem verreweg het meest in den aanval. Het V.V.H.-doel ontsnapte meermalen aan 'n doorboring; eenige goede kansen bleven on benut, terwijl Langeraar hard tegen de lat schoot. Weer volgde een Haarlem-aanval. Uit een voorzet van Bolle kopt Mos mooi in (3—1). Weer werden verschillende mooie kansen onbenut gelaten, terwijl de weinige pogingen van V.VH. om nog op te halen zonder resul taat bleven. Het einde kwam met 3L HAARLEM HI A—KENNEMERS II (5—3). Haarlem was dadelijk veel sterker; Ken- nemers, dat zien geweldig inspande, kon niet verhinderen dat het al spoedig 10 was. Steeds kwam Haarlem terug; haar voor hoede liep eenige malen door de Beverwijk- sche verdediging alsof er heelemaal geen verdediging was. In korten tijd waren nog twee goals aan het eerste doelpunt toege voegd, terwijl voor rust nog een vierde doel punt kwam. Kennemers had bijzonder weinig in te brengen. Haar weinige tegenaanvallen wer den reeds bij den opzet afgeslagen. Haarlem voelde zich met 40 voorsprong veilig en wijzigde na rust belangrijk haar opstelling. Er werd een pretje van gemaakt, o- wisselden keeper en midvoor van plaats Kennemers zag nu haar kans schoon en maakte het Haarlem nog benauwd door drie tegengoals, zoodat de stand teruggebracht was tot 43. Haarlem wilde zich toch niet de over winning laten ontgaan; verder werd nog serieus aangepakt en een vijfde goal bracht haar in veilige haven. DAMES-HOCKEY. ROOD WIT n—FIT (7—0). Rood-Wit n stélt ziA als volgt op: Doel: G. Vreede. Back: A. van Beeck Vollenhove, M. van Beeck Vollenhove. Half-back: H. Maks, I. Brusse, W. van Wa ver en. Vóór: C. Nachenius, C. Woutsma, A. Her- weyer, L. Maks, H. Visker. Direct na de bully neemt de Rood-Wit- voorhoede den bal mee naar het Fit-doel, de bal wordt goed overgespeeld, maar vlak voor 't doel naast geschoten. Rood-Wit speelt merkwaardig langzaam. Dat is haar eenige fout. Er wordt overigens hard geslagen, het spel wordt goed verdeeld. Mej. Maks, die anders nog al eens doel punt, slaat vier keer keihard naast; dit doen mej. Brusse en mej. Herweijer eveneens. Ein delijk maakt mej. Woutsma het eerste punt. Dit werkt aanstekelijk. Mej. I. Brusse neemt een corner en slaat den bal keurig ln het Fit-doel. Ongeveer twee keer weet Fit door te bre ken maar zonder succes. Deze club, die ge woon is met dubbele cijfers te verliezen, is iets vooruitgegaan. Mej. Herweyer maakt de volgende twee doelpunten. Daarna neemt mej. Brusse nog met goed succes eenige corners en zoo eindigt deze wedstrijd met 7—0 voor Rood-Wit IL KRACHTSPORT WORSTELWEDSTRIJDEN. Door het bestuur van het district Amster dam en Omstreken van den Ned. Kracht- sportbond, worden op 4, 5, 11 en 12 Mei wor stelwedstrijden en 19 Mei gewichthefwed strijden georganiseerd om het eerste en tweede klas kampioenschap van Noord- Holland. Door de volgende leden der H.K.V. „Haar lem" zal aan deze wedstrijden worden deel genomen: P. Douwma, C. Bekker, H. Kok kelkoren, C. Sieraad, H. eHnsbergen en P. Kokkelkoren, allen worstelen, tweede af- deeling. J. Seggelink worstelen eerste af- deeling. A. G. Scheffer en IJ. Boterbloem, eerste afdeeling gewichtheffen. Op 26 Mei en 2 Juni worden door de H. K. V. „Haarlem" georganiseerd de wedstrij den tweede klas kampioenschap van Neder land in worstelen en gewichtheffen. Daar er door 34 krachtsporivereenigingen uit Neder land aan dezen wedstrijd wordt deelgenomen heeft het bestuur der H.K.V. „Haarfem" ge meend mooie prijzen beschikbaar te stellen, welke bestaan uit bekers en lauwertakken. Tevens zal aan de vereeniging. die het hoogst aantal vpimten weet te behalen, een mooie lauwerkrans geschonken worden. Van de eerste wedstrijden in Antwerpen. Hoe het veranderde. De statistiek van den wedstrijd vóór en na den oorlog. En nu? Het kan vriezen en dooien. Aan den wedstrijd tegen de Belgen op den komenden Zondag is een voorgeschiedenis verbonden. De wedstrijd was nl. aanvanke lijk vastgesteld voor 24 Maart J.l. doch is op verzoek van den Belgischen Bond toen in verband met den politieken toestand uitge steld. Men meent thans, dat de wolken van den politieken hemel volkomen verdwenen zijn, in overleg met den N.V.B. heeft de Bel gische bond daarom den wedstrijd voor a.s. Zondag vastgesteld. Of het noodig of wel wensenelijk was den wedstrijd op den aan vankelijk aangewezen datum niet te laten doorgaan, zal ik hier buiten beschouwing la ten, ik stel slechts vast, dat dit de eerste maal is, dat een wedstrijd tusschen beide landen om een dergelijken reden niet doorgegaan is. Terwijl ik dit neerschrijf denk ik onwille keurig terug aan de eerste wedstrijden door een Nederlandsche ploeg in Antwerpen om den Coupe van den Abeele gespeeld. Dat was in 1903 of '04, toen de bekende Rotterdam- sche voetballer C. W. van Hasselt een elftal bijeen bracht en daarmede naar Antwerpen trok. Toen was er nog geen sprake van extra treinen. Van Hasselt reserveerde in Rotter dam een paar coupé's in den Franschen trein en daarin werd het geheele gezelschap, be staande uit 11 spelers, een tiental supporters en een paar journalisten onder dak ge bracht. In Antwerpen stonden niet, zooals thans, eenige duizenden onze spelers op te wachten. Terminus werd toen nog niet be stormd, nog kosttte het eenigemoeite om in het bezit van toegangskaarten te komen. Iedere Nederlander, die zich bij het gezel schap aansloot, was als gast welkom, hij kwam onder gelelde van Van Hasselt op de tribune te zitten zonder dat hij er een cent voor behoefde te betalen. Het gezelschap werd van den trein gehaald door den heer Havenïth en zijn vriend Voets. Er stond een ruime char-a-bancs buiten te wachten, waar mede men naar het terrein te Kiel werd ver voerd. Dat terrein was niet hetzelfde, waar op thans wordt gespeeld, wel was het onge- yeer op dezelfde plaats gelegen. Men had er een zeer mooi voetbalveld, een groot ter rein voor polo er vlak naast en voorts een aantal lawntennisbanen, kleedkamers, een knus gebouwtje, dat men den weidschen naam „restaurant" was betiteld en waarin juist ruimte genoeg was voor een man of 25 om ge zamenlijk de lunch te gebruiken en ten slot te een niet minder knus tribunetje, waarop, als ik me wel herinner, niet eens vaste zit plaatsen waren aangebracht, doch alleen wat gemakkelijke stoelen stonden. Zoo was het tenminste ln de allereerste jaren. Midden op die tribune was een ijzeren plaat, waarop als het koud was, een lustig vuurtje brandde. Ik herinner me wel, dat we rondom het vuur staande, naar den wedstrijd keken. De altijd keurige en correcte heer Havenith, Baron Havenïth noemde men hem, was de spil, waarom hier alles draalde. Die zorgde letter lijk voor alles. Hoe hij dat klaar speelde zon der zich eenige malen te vermenigvuldigen, begrijp ik nog niet. Hij haalde de lui van den trein, zorgde voor de lunch, voor het terrein, voor de kleedkamers, voor de controle- aan den toegang, letterlijk voor alles. Pas had hij. keurig geganteerd en met den hoogen hoed in de hand het Belgische elftal binnen de krijtlijnen gevoerd of hij was weer op de tribune om de gasten te recipleeren. De wedstrijden zelf waren voor ons toe schouwers destijds even belangwekkend als die van thans, er komt alleen tegenwoordig wat meer publiek. Niemand dacht er in die dagen aan, dat er nog eens tijden zouden komen, dat de wedstrijd een wereldgebeurte nis zou worden, waairn de regeeringen van beide landen belang zouden stellen. Nog veel minder dacht men aan politieke spanningen, die uitstel van den wedstrijd mogelijk zou den maken. Er stond met groote letters op de poort van fret Beerschotterrein geschre ven: „De wedstrijd gaat in elk geval door. In geval van sneeuw, zal het terrein worden geveegd!". Van \iitstel van den strijd, om welke redenen ook, was derhalve geen sprake. Langzamerhand ls de aankleeding van den wedstrijd veranderd. Er kwamen meer toe schouwers, voetbal werd meer en meer po pulair en zoo moesten ook de clubs de bakens naar het getij verzetten. De Beer schot kreeg een geheel nieuwe terrein-in richting, waar plaats was voor duizenden kijkers. De elftallen werden nu officieel door een elftalcommissie samengesteld, de ge noeglijke gemeenschappelijke lunches, zon der speeches en zonder champagne werden officieele feestmalen, met belangwekkende redevoeringen, de gemoedelijkheid vermin derde naar mate de recettes stegen. De oorlog zette voor geruimen tijd het internationaal voetbalverkeer stop. Toen kwamen de Olympische voetbalwed strijden in 1920. Weer had de Beerschot een nieuw terrein, hetzelfde, waarop thans nog wordt gespeeld. Met was voor het Olympisch tournooi, dat België en Nederland voor het eerst na den oorlog weer tegenover elkander kwamen. Eerst op 15 Mei 1921 werd de ge wone reeks wedstrijden om den Coupe van den Abeele hervat. x Nog steeds nam de belangstelling voor den wedstryd ln Antwerpen toe. Toen dan ook de Antwerp F. C. een nieuw terrein ge bouwd had, waarop plaats was voor 35000 toeschouwers, besloot de Belgische V. B. den wedstrijd voortaan op dat terrein te laten spelen. Veel plelz:er heeft het Nederlandsch elftal op dat terrein niet beleefd, de Neder landsche supporters nog veel minder. Geen enkele keer kon ons elftal op het terrein ln Deurne winnen. De accommodatie voor de toeschouwers was veel minder dan men op het Beerschot-terrein was gewend, boven dien waren de staanplaatsen minder veilig, wat door een catestrophe bij den laatsten wedstrijd bewezen werd. Daar vooral het terrein zoo uiterst lastig te bereiken was, namen heel wat trouwe klanten van dezen jaarlijkschen wedstrijd het besluit om niet meer naar Deurne te trekken. De Antwerp F. C. Is echter haar terrein kwijtgeraakt en noodgedwongen ls men thans ik zou haast zeggen gelukkig weer naar Beerschot teruggekeerd. Daar zal nu a.s. Zondag de 19e wedstrijd België—Nederland worden ge speeld. Wat hebben die 18 wedstrijden tot dusver In Antwerpen gespeeld, al een voetbalvreugd en een voetbalteleurstellingen opgeleverd. Aanvankelijk stond het Nederlandsche voet bal iets boven dat der Belgen. We begonnen dan ook de officieele reeks wedstrijden met een 41 overwinning. De 50 nederlaag, die een Jaar later volgde, was een geweldige teleurstelling doch toen Nederland daarna Beeuwkes onder de lat kreeg, ging het in de eerste Jaren weer prachtig. We wonnen achtereenvolgens met 3—1 (ln 1907), 41 en 41. Ter afwisseling kwam toen in 1910 een 32 nederlaag, .doch een 51 over winning in 1911 was een goede revanche. Het volgend jaar zag ons met 21 winnen. In 1913 eindigde de strijd onbeslist. Ik moet hierbij echter opmerken, dat dit reeds eerder het geval geweest was doch toen bestond de bepaling, dat de wedstrijd bij een gelijk spel verlengd moest worden, welk voorschrift men later gelukkig heeft afgeschaft. De laatste wedstrijd voor den oorlog werd door de onzen met 42 gewonnen, zoodat we ln de periode voor den oorlog van de, 10 gespeelde wedstrijden er 7 gewonnen hebben. Boven dien was er 1 onbeslist gebleven. Inderdaad een prachtig record! Na den oorlog is het geheel anders ge gaan. We begonnen met een 3—0 nederlaag voor de Olympische voetbalwedstrijden in 1920. Een Jaar later brachten we het tot een gelijk spel, doch in 1922 werden we met 40 geslagen. Na een 11 ln 1924 kwam in 1925 de eerste en eenige overwinning van onze ploeg op de Belgen ln Antwerpen, na den oorlog. In 1926 werd gelijk gespeeld en in de twee volgende jaren werd veiloren en wel met 20 en met 10. Na den oorlog hebben we dus van do 8 wedstrijden er slechts 1 gewonnen, we speel den er 3 gelijk, een heel wat slechter record derhalve dan voor den oorlog. In totaal hebben we echter in deze wedstrijden nog de leiding. Van de 18 ewdstrljdcn in Antwerpen won Nederland er 8, voorts eindigden 4 wedstrijden in een gelijk spel en 6 in een overwinning voor België. Het doelgemiddelde s'.aat met 3532 in ons voordeel. Zaterdag en Zondag a.s. zal thans weer de groote uittocht naar Antwerpen plaats heb ben. Er loopen extra treinen, zelfs een extra boot, honderden en honderden zullen de reis per auto of rijwiel maken, zoodat het onze ploeg zeker aan belangstelling niet zal ont breken. „En wat denkt u van het resultaat?" zal men misschien vragen. Geachte lezer, lieve lezeres. Ik houd me aan het weerbericht van de Bild, dat we dezen winter zoo dikwijls gelezen hebben: „Temperatuur om het vriespunt". Het kan vriezen, dat Ls een nederlaag voor ons, het kan dooien, dan verliezen de Belgen, maar de thermometer kan ook pre cies op 0 staan en dan spelen we gelijk. Bilthoven, April 1929. C. J. GROOTHOFF. .r. IP? pêh - iffp. m, ff iv41.- De Engelsche troonopvolger werd voor den eindstrijd om den Engelschen Voetbalbeker aan de beide ploegen voorgesteld. Op onze foto drukt de prins de hand van Butler, den Bolton Wanderers voorspeler, die het eerste doelpunt maakte, dat de zege voor zijn ploeg besliste,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9