STADSNIEUWS Vrouwenhanden SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 2 MEI 1929 UITBREIDINGSPLANNEN. BEMOEIINGEN DER VASTE COMMISSIE. Verschenen is het verslag van de werkzaam heden der vaste commissie voor uitbreidings plannen in Noord-Holland. Dit verslag loopt over het tijdvak 1 April 1 November 1928. In verband met de gebleken wenschelijk- heid dat er meer contact k°mt tusschen den Rijkswaterstaat en de Vaste commissie, werd er bij den minister van Waterstaat op aan gedrongen, dat één of meer der betrokken ambtenaren aangewezen worden met wie(n) de commissie in overleg kan treden. Over aanhangige uitbreidingsplannen Wordt het volgende medegedeeld: Het gewijzigde ontwerp-uitbreidingsplan van Beverwijk had over het algemeen de in stemming der Commissie. Een tweetal besprekingen met den ont werper, waarvan één tezamen met den ont werper van het uitbreidingsplan van Wijk aan Zee en Duin ter verkrijging van een be hoorlijke aansluiting tusschen de plannen der beide gemeenten, had tot resultaat, dat nog enkele wijzigingen zullen worden over wogen. Het gewijzigde ontwerp-uitbreidingsplan van Bioemendaal voor het terrein gelegen tusschen de Kleverlaan en de spoorlijn Haar lemZandvoort achtte' de Commissie in ver gelijking met het vorige ontwerp-plan een groote verbetering. Bij een bespreking met een vertegenwoordiging van het gemeente bestuur werd over het aanbrengen van en kele nog wenscheliike veranderingen over eenstemming bereikt en na nog eenig over leg van den ontwerper met de Commissie werd het plan door den Raad vastgesteld. De door Gedeputeerde Staten aan de Com missie om advies toegezonden aanvulling van de bouwverordening van Haarlemmerüede en Spaamwoude had ten doel een regeling van de bebouwing langs den Rijksweg. De Com missie kon er zich mede veveenigen, dat, in afwachting van de totstandkoming van een uitbreidingsplan, de bebouwing langs den Rijksweg door middel van een verordening zou worden geregeld. Een brief van B. en W. van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude gaf aanleiding tot een nieuwe, bespreking met een vertegenwoordi ging van het gemeentebestuur over het ma ken van een bebouwingsnlan voor het gebied gelegen bezuiden den Rijksweg tusschen de Buiten-Liede en de Haarlemmermesrspoor- lijn. Ofschoon de Commissie daarbij niet weid teruggebracht van haar aanvankelijk uitgesproken meening heeft zij gemeend niet temin haar medewerking aan de totstandko ming van een bebouwingsplan ter plaatse als onderdeel van een algemeen uitbreidings plan te moeten verleenen, aangezien het te genwoordige beloop van de gemeentegrenzen een normale ontwikkeling van de gemeente te zeer bemoeilijkt. Óver het algemeen ontwerp-uitbreidings- jpïan van Veïsen vonden nog enkele bespre kingen plaats. Een vastgesteld plan wordt thans tegemoet gezien. Naar aanleiding van den door Gedeputeer de Staten om advies toegezonden brief van den Inspecteur voor de Volkshuisvesting D„ E. Wen tink betreffende de wenscheiijkheid het ontstaan van lintbebouwing langs den Rijksweg Oud-SchotenSantpoort tegen te gaan, deelde de Commissie aan Gedeputeer de Staten mede, dat zij de bezwaren van den Inspecteur, te dienaanzien deelt en dat de ook hli.' gewensclite regeling van de bebou wing zal geschieden door middel van de in bewerking zijnde uitbreidingsplannen van Haarlem en Velsen, zoodat voor het nemen van andere maatregelen naar baar meening geen reden bestaat. Kei. door B. en W. om advies toegezonden ontwerp tot herziening van het algemeen uit breidingsplan van Heemstede werd bestu deerd in verband met de geheele omgeving. Bij een met het gemeentebestuur gehouden bespreking, die vooral den onzet van het plan betrof, bleek men wederzijds van gevoe len, dat het aanbrengen van een aantal wij zigingen aanbeveling verdient. Het ontwerp wordt nu dienovereenkomstig herzien. KANTONGERECHT. Een „speelbal ran den drank". Hij was een speelbal van den drank, zei de 56-jarige varensgezel, die in verzet kwam van een vierde en vijfde veroordeeling tot drie dagen hechtenis en zes maanden op zending naar een rijkswerkinrichting; we gens openbare dronkenschap. H:ij beloofde nu van den drank af te zul len blijven, maar de kantonrechter had er geen vertrouwen meer in ene bevestigde de vonnissen. Met z'n drieën op den motor. In hst laatst van het vorig jaar Is bij de Johan van Oldenbarneveldtlaan op den Wagenweg een 18-jarig jongmensch uit Heemstede met zijn motor^e's tegen een uit eerstgenoemde laan koir^f Ie auto aange reden. Op den motor zaten niet minder dan drie personen, de bestuurder reed 35 K.M. en de asphaltweg was glad. De auto echter coupeerde de bocht, zoo dat rechte passesren niet mogelijk was. De bestuurder van de motorfiets had zich te verantwoorden terzake van deze aan rijding. Hij heeft er ziin been bij gebroken. De eerste duorijn er krecz een beenwond. Ook de autorijder heeft terecht gestaan en is veroordeeld. Het O.M. heeft de overtuiging, dat beide weggebruikers in overtreding zijn geweest. Deze verdachte heeft te hard en onvoorzich tig gereden. Omdat verdachte door het on geluk reeds gestraft is vroeg de ambtenaar een boete van slechts f 10 of 10 dagen. De kantonrechter maakte er f 5 of 5 dagen van. Niettemin gaat verdachte in hooaer beroep, omdat bij meent, dat de automobilist alleen schuld heeft. EXAMENS ZEEWEZEN In de commissie voor de eindexamens asn de van Rijkswege gesubsidieerde zesvaart- scho'en hebben o.a. zitting als lid en onder voorzitter de beer M. C. Koning, directeur van de Stoomvaart Maatschappij Nederland te Vogelenzang en als lid onze stadgenoot de heer H. G. J. Uilkens, lid der commissie voor jde stuurliedenexamens. PRINSESSE-JAARDAG IN HET SCHOTERKWARTIER. Had de Christelijke Oranjevereeniging ..Schoten" Dinsdagavond den Julianadag ge vierd met de grooten, Woensdaemiddag was het nog eens feest voor de kin-teren. De zaal van het gebouw voor Christelijke Belangen aan de Colensostraar, was 's middags vier uur stampvol en de heer Z. EUcer'oout, de vooi-zitter, had moeite om stilte te krijgen voor zijn toespraak tot de kinderen. Hij leid de den heer W. G. Weier Jr. in. den beken den amatem--goochelaar uit Aerde^bout. Wie den heer Weier. die hier natuurlijk weer welwillend optrad, wel eens aan het werk gezien heeft, weet, dat hij het alleraardigst doet. Hij goochelt- niet alleen bijzonder han dig, is niet slechts uite'-st vlot in zijn con férence. maar verplaatst .zich ook ot> uiterst sympathieke wijze in den gedachteneang van zijn jeugdig gehoor, zoodat het ten volle geniet van ziin tooversnreuken en de mvste- vieuse bewegingen met zün tooverstaf. Ze zouden het wel hebben willen weten, hoe de cigaret door het zijden doekje gestoken kon worden, zonder dat er een gat in brandde, hoe de haarlinten van Enlania en Petronella weer heel uit de tasch kwamen, toen ieder toch duidelijk had gezien, dat ze stuk waren, en hoe de kiu een echt ei kon leggen, waar toch e°n rood zijden zakdoekje in zat. En de goochelaar wilde het hun wel leeren ook, hij liet een klein meisje op het toonsel komen. Werkelijk zij kon het, een verscheurd pa piertje weer heel maken, maar ach, de goo chelaar maakte toen van een verscheurd pa piertje twee heele van dezelfde grootte als het verscheurde en daarmee was het toch weer baas boven baas. Ook 't ..borduurwerk" van den heer Weier was heel geslaagd en deed een roep van bewondering opgaan. Zoo tusschen de bedrijven door kregen de kin deren limonade en cake, biscuitjes en toffees en tweemaal een reep chocola. Er werd niet alleen gegoocheld, maar ook kwamen tooverlantas rnnlaatjes op het doek. Van „De Gelaarsde Kat" vooral hebben de jongens en meisjes bijzonder genoten. Het wqs" al acht uur eer het feest ten einde was. In het Schoterkwartier verlangen ze al weer naar Koninginnedag. SPEELTUINVEREENTGING „FLORA' PAPAVERSTRAAT. Bovengenoemde vereeniging houdt Za terdag 4 en Zondag 5 Mei in het gebouw „Van Merlen", Schouwtjeslaan haar jaar- lijksche tentoonstelling van werkjes door de kinderen vervaardigd. Op deze tentoon stelling wordt gedemonstreerd waartoe de kinderen in staat zijn, als zij onder leiding geroepen worden hun hoofd en banden te gebruiken. NUTS-SPAARBANK Vergelijkend overzicht over April 1929—1928. Aantal behandelde posten 15867 (vorig jaar 12971). Aantal inlagen 11873 (vorig jaar 9735). Aantal terugbetalingen S994 (vorig jaar 3236). Ingelegd f 454.684.09 (v. j. f 461.858.51 1'2). Teruebetaaid f 580.058.60 (vorig Jaar f 473.996.88 1 2). Minder ingelevd f 125.374.51 (vorig Jaar minder f 12.138.37). Aantal nieuwe boekjes 269 (v.j. 250). Aantal afbetaalde boekjes 130 (v.j. 95). Spaarbusjes op 30 April 1929 in omloop: 2469. Geledigd in Aoril 1929: 18-9 busjes met totaal f 3553.73 1/2. Aantal kluisloketten verhuurd op 30 April 1929: 173. BIJSLAG OP PENSIOEN. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor afwijzend te beschikken op het ver zoek van den heer D. A- J. G. L. Eggink. ge wezen hoofdcommies ter Provinciale griffie, om den bijslag op Zijn pensioen te verhoo- gen. Ged. Staten merken op, dat het nim mer de bedoeling is geweest om voor een nevenbetrekking, waarvan de bezoldiging meer het karakter droeg van een toelage voor extra werk, dienstjaren in anderen dienst doorgebracht, die slechts voor de hoofdbetrekking kunnen gelden, mede te tellen. Daarom zijn uitsluitend de 7 1/2 jaar ge rekend die de heer Eggink als secretaris van de commissien van bestuur der zieken huizen werkzaam geweest is. ZENDINGSFEEST OP DEN TWEEDEN PINKSTERDAG. In aansluiting op het vorig bericht- over het Zendingsfeest, dat op den Tweeden Pinksterdag a.s. zal gehouden worden op het buitengoed „Meer en Berg" te Heemste de, kan nu worden gemeld, dat ds. M. G. Blauw de leiding zal hebben. Hij zal dan ook het openingswoord spreken. Ook zal zendeling L. Bodaan. die onder de Karo-Ba- taks op Sumatra arbeidde, het woord voe ren. Het Zendingsfeest zal ditmaal te half drie aanvangen. Het terrein is gelegen pl.m. 5 minuten loopen van af het eindpunt der Electr. tram HaarlemHeemstede en stoom tram LeldenHeemstede. Op dit terrein is gelegenheid tot fietsen stalling! STUDIEBEURZEN Ter verkrijging van een beurs voor studie aan een Universiteit, Gymnasium. H. B. School met 5-jarigen cursus of een Lyceum, worden verzoeken (op zegel van 30 cent) In gewacht bij Burgemeester en Wethouders van Haarlem vóór of op 15 Mei 1929. Aanvragen na dien datum komen niet meer in aanmerking. Voor hen, die reeds in het genot zijn van zoodanige beurs (of toelage), is nieuwe aan melding niet noodig. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ter ge meente-secretarie 5e Afdeeling. VERLOF BIJ ZIEKTE De Vacature weet te vertellen, dat voortaan onderwijzers, lijdend aan open tuberculose twee jaar ziekteverlof kunnen krijgen en dat dit verlof nog een jaar kan verlengd worden met behoud van salaris. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL Aantal bezoeken in April 9246 waarvan 4521 aan de krantenkamer en 1785 aan de algemeene leeszaal. Uitgeleend werden 7418 boeken. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Mooy, Thomsonlaan 74, bril, Rooze, Kampervest TB rood, ge wicht, Noac, Dr. Leijdsstoraat 4, handschoen, de Vries, Santpoorterstraat 32, halsketting, Donkerlo, L. Heerenvest 104B. horloge. Bur. van Politie, Smedestraat, hoed, Kennel Fau na. grijs-witte kat, gebracht door v. d. Valk, Atjehstraat 17, Kipshagen, Kloosterstraat 43 ijzeren opstand v. e. auto, v. Bergen. Scho- terveensfcraat 3, portemonnaie met inhoud, Uiterwijk, L. Begijnestraat lOrd. idem, Mevr. Kamp, Ged. Oude Gracht 72, idem, Frans Halsbaza'r, Schoterweg 5, paraplule, Serné. Siwartstraat 3, idem, Kamp, Rustenburger laan 16rd., pet. Tinville, Gr. Houtstraat 129, pince-nez, Koster, Gen. Joubertstraat 14, kin- derportemonnaie, Grunwald, Arnuifstraat 3, stuk touw, School Haarlemmeriiedestraat, oranje wimpel, v. d. Veldt, Rijpstraat 3, rij- wielbelastlngmerk, Lohman, Spoorzichtlaan 4A, (Heemstede) rijwleibelastingmerk, Edam Bakenessergracht 65, ring. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. par regel. Ontstoken Keel? Neem LAKEROL-PASTILLES 50 et. p. doos. Bij alle Apothekers en Drogisten. DE HAARLEMSCHE WERK- LOOZEN TE WITTEVEEN NOG NIET ALLES NAAR WENSCH. Een van de uitgezonden werkloozen, de heer Th. Katerberg, zendt ons uit Witte veen den volgenden brief: Nogmaals verzoek ik u vriendelijk om eenige plaatsruimte. Het gaat hier in Witteveen niet naar wensch. Ik zal de eerste ploeg van 10 man er buiten laten Deze raken zoo zachtjes aan, al in het werk thuis. Dit blijkt hieruit, dat ze al Iets boven de standaardloonen van f 17 per persoon zijn. Dit zal nog wel iets hooger op gevoerd worden als ze de eerste 4 weken te boven zijn. Jammer dat een van de tien we gens ziekte, van morgen op transport gesteld is naar Haarlem; Wel is het ons alles nog niet naar den zin, maar geheel volmaakt krijgen wij het toch niet, het blijft altijd werkver schaffing. De eene g-ulden zakgeld, waar ik indertijd over geschreven heb, en die beslist te min was, Is deze week opgevoerd tot 2 gul den, doordat wij in eigen kost gingen, wat brood, boter en suiker betreft. Betaalden wij de vorige weken per week en per per soon f 7 kostgeld, dan werd dat ook berekend voor de dagen dat wij thuis waren. Ziehier hoe wij nu leven. Eerste week van Maandag tot Vrijdag 5 dagen. 5 maal f 2,50 middag eten plus koffie is f 12,50. Brood f 4. Boter f 1. Suiker f 0.50. Slaapgeld 5 maal f 1,25 is f 6.25. f 0.75 voor onvoorziene uitgaven. Samen f 25. Ik krijg voor 5 man f 40, dus hield ik f 15 over of voor leder f 3. De volgende week gaat van Vrijdag tot Vrijdag, dat is dus 2 dagen meer. Dan zal ieder ongeveer f 1,50 krij gen, f 3 plus f 1.50 is f 4.50. Dus een aanwinst voor zakgeld van f 2,50 per persoon ln 14 dagen. Nu de tweede 10 man. Hiervan zijn vanmor gen 4 man naar Hoogeveel geloopen, een af stand van 4 uur. Vrijdagmorgen hebben ze het bijltje er bij neergelegd. Na den geheelen dag gewacht te hebben, kregen ze reisgeld van Hoogeveen naar Haarlem. Natuurlijk maken ze in Haarlem geen reclame voor Witteveen, en zij zullen zeer waarschijnlijk wel volgelingen krijgen. Iemand die iets met de schop kan verrichten en onder goede lei ding komt, kan na verloop van eenigen tijd zijn loon wel halen, doch geheel ongeoefen- den komen er nooit. Zetten ze nu een ge- oefenden spitter bU 4 ongeoefenden, dan zal de eerste, bij het eindigen der week gelijk deelen met laatstgenoemden en daar bedan ken wij hartelijk voor. De eerste negen man zijn er nu door en verder kan ons toch niet opgedragen worden telkens weer met andere menschen te werken. VLIEGEN NAAR ÏNDIë. NU RIJKSSTEUN VAN P/s MILLÏOEN. Ingediend is een wetsontwerp tot bevor dering van het onderhouden van een lucht- dienst tusschen Nederland en Nederlandsch- Indië, door de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij voor Nederland en Koloniën, meldt het Hbld. Art. 2 der overeenkomst, van 1927 verplicht de K.L.M. zooveel mogelijk de totstand koming van de lucht verbinding met Ned.- Indië na te streven. Dientengevolge zijn ln de laatst verloopen maanden de proefvluch ten gehouden, die allerwegen de aandacht hebben getrokken en de geleidelijke bereik baarheid van een vaste verbinding hebben aangetoond. De proefvluchten zullen zoodra doenlijk worden hervat. Om vervolgens met de inrich ting van een vaste verbinding tijdig gereed te zijn, Is het noodig bereids financieele maatregelen te treffen. De KLM. rekent, den.dienst In 1931 ge regeld, waarschijnlijk een maal per week heen en terug te kunnen aanvangen. Met het oog op de voorbereiding, de aanschaf fing en beproeving van daarvoor bestemd materieel en de opleiding van personeel zul len reeds spoedig uitgaven moeten worden gedaan en bestellingen worden geplaatst. Onder de tegenwoordige omstandigheden zal de Staat dienen te helpen. Volgens bet wetsontwerp wordt de in art. 2 de wet van 30 Juni 1927 genoemde som van f 500.000 gebracht op drie rcillioen gul den. De kapitaalverschaffing is gedacht deels in door bet Rijk te nemen aandeelen, deels in 'n geleidelijk en naar behoeften te plaatsen obligatieleening, waarvan het Rijk rente en aflossing waarborgt. Voor het bedrag, noodig voor de voorbereiding van materieel, te weten omstreeks 2 1/2 mlllioen gulden, is de eerste vorm gekozen. Voor het verder noodlge ge deelte zal de uitgifte van obiiga'.ies dienen. Aangenomen wordt dat op de exploitatie geen aanmerkelijke verliezen behoeven te worden geleden, omdat verwacht mag wor den, dat het publiek voor deze verbinding met haar groote tijdwinst in vergelijking met «andere middelen van vervoer, voldoend hooge prijzen zal willen betalen. Van de gelegenheid wnrdt gebruik ge- maakt, om in de statuten 0-rn. de wijzigingen aan te brengen, welke wenschelijk zijn ter BILLY BOE VOOR DE KINDEREN De dwergen, die hel gevaar kenden. Zeiden: „Het wrs het beste maar. Dat iulüc werden vastgebonden, Dan is er veel minder gevaar. „Ons vastbinden," smaalde Billy, „We zijn geen kinderen, hoor. We vlogen toch reeds met ons drlecn Op bijenruggen het luchtruim door" Toen ze boven waren gekomen. Werd alles goed geïnspecteerd. En Billy, op ccn bank gezeten. Zei„Tc Wed alles gaat gesmeerd." •Billy riep nu„Los de tcuwen." Dc dwergen deden het gezwind. En het luchtschip was overgeleverd Aan de genade van den wind. Billy en zijn vrienden zullen dat veel gemakkelijker vinden dan op de ruggen van de bijen. bevordering van samenwerking tusschen de Kon. Luchtvaart Mij. en de onlangs opge richte Kon. Nederl.-Ind. Luchtv. Mij. Omtrent de tevens voorgenomen uitbrei ding van het aandeelenkapitaal van 5.100.000 gulden tot tien mlllioen wordt opgemerkt, dat met de thans voorgestelde uitgifte van 2 1/2 mlllioen ten name van den Staat het bedrag aandeelen in portefeuille zou zijn uitgeput. Uitsluitend om ter wille van een verdere toekomst -neer ruimte te scheppen, wordt van de thans zich voordoende gele genheid tot verruiming eenvoudigheidshalve gebruik gemaakt. DE FLANEET-MERCTTRIUS GOED TE ZIEN. Van 4 tot 25 Mei is de planeet Mercurius gang af, d.l. dooreen te ongeveer halfnegen. van ongeveer drie kwartier na zonsonder- goed waar te nemen, zelfs met het bloote oog, beter nog met binocle, of kijker, schrijft de NR.C. Den 15en Mei is de afstand tot de zon het grootst en wel bijna 22 gr. Dan gaat de pla neet ruim 2 uur na de zon onder en is dan bijna recht boven het punt aan den hori zon, waar de zon is ondergegaan, te zien. Deze waarneembaarheid van Mercurius is tamelijk zeldzaam; vrywel altijd is door den meer Westelijken en lageren stand de zichtbaarheid gering, door nevelen en dich tere luchtlagen aan den horizon. EBEN HAëZER. De Christelijk gemengde zangvereonlging „Eben Haëzer houdt op Hemelvaartsdag een fietstocht naar de Bloembollenvelden (rich ting Hlllegom). 12 uur vertrekt men van het Houtplein. Op den 2den Pinksterdag wordt een boot tocht gehouden naar Schoorl (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) a 60 Cts. per regel. welke door de schoonmaak ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30 en 60. tube 80 ct. PUROL Abbekerk 30 April van Hamburg naar Bre men. Almelo 29 April te Caldera van Amsterdam vertrok naar Coquimbo. Aldabi passeerde 30 April 3 uur Finlsterre, Buenos Aires naar Rotterdam. Alphacca, 30. April te Santos, Buenos Aires naar Rotterdam. Bovenkerk 30 April te Madras van Rotter dam. Boskoop 29 April te Panama, Corral naar Amsterdam. Boskoop 30 April van Cristobal naar Cu rasao. Rengkalls 30 April te Singapore van Los Angeles. Binnendijk 30 April 11 uur 35 m. 180 mijl West van Scilly, Newport News naar Rotter dam. Breda passeerde 1 Mei Vlisslngen, Antwer pen naar Amsterdam. Binnendijk passeerde 1 Mei Scilly, Boston naar Rotterdam. Commewijne, 28 April van Barbados. Dell passeerde 30 April 20 uur Suez, Rot terdam naar Java. Drechtdijk passeerde 1 Mei Lizard, Rotter dam naar Paclfickust. Edam 1 Mei te Rotterdam van New-Or leans. Giekerk 1 Mei van L. Marques naar Beira. Gelria 30 April 21 u. van Las Palmas, Bue nos Aires naar Amsterdam. Garoet passeerde 29 April 11 uur, Malta, Rotterdam naar Makassar. Hoogkerk 30 April van Oran, Bombay, n. Rotterdam- Highland Heather 1 Mei te Hamburg, Cali fornia naar Rotterdam. Insullnde passeerde l Me! 6 uur. Kaap del Armi, Batavia naar Rotterdam. Jagersfontein 29 April van Kllindini, Am sterdam naar Beira. Jagersfontein 29 April van Mombasa naar Tanga. Kota Radja 1 Mei te Batavia van Rot terdam. Koningin der Nederlanden passeerde 29 April Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. Kennemerland passeerde 30 April 21 uur, La Coubre, Amsterdam naar W.-Afrika. Kertosono, 30 April te Batavia van Rot terdam. Kota Inten passeerde 1 Mei 9 uur, Sagres, Rotterdam naar Java. Kota Baroe I Mei van Belawan, Java naar Rotterdam. Lochmor.ar 30 ApriJ te Panama, Paclfickust naar Rotterdam. Kieldrecht 1 Mei V3n Suez. Rotterdam n. Calcutta. Leerdam 30 April te Vera Cruz van Rot terdam. Meissonier 29 April te Vancouver van Rot terdam Nieuw Holland passeerde 39 April Thursday Island. Nijkerk 30 April van East London naar Port Elizabeth. Nebraska 28 April te San Francisco. Paci- fickust naar Rotterdam. Noorderdijk 30 April te Tacoma van Rot terdam. Oostkerk 30 April van Suez, Rotterdam n, Japan. Orania 1 Mei van Amsterdam naar Zuid- Amerika. Ouderkerk 1 Mel te Hamburg van Bremen. Patria 1 Mei 8 uur te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Paiembang passeerde 30 April 10 uur Sa gres., New-York naar Batavia. Randfontein 1 Mei te Antwerpen van Am sterdam. Slamat 30 April 20 uur van Port Said, Rot terdam naar Batavia. Sumatra 29 April van Zanzibar, Beira il Rotterdam. Salland 30 April van Rio Grande do Sul, Z.-Amerika naar Amsterdamr- Tapanoeli 30 April te Batavia van Rot terdam. Tjitaroem 29 April van Manilla naar Ma cassar. Tjipanas 27 April te Batavia. TJibesar 29 April van Cebu naar Dairen. Waterland 1 Mel te Hamburg van Amster dam. VRIJDAG 3 MEI. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.45 Concert door het AvTo-Trlo. 2.05 Uitzending voor scholen. 2.45 Gramophoonmuziek. 4.00 „Maak hot Zelf'-cursus. 5.30 Spreekuur van don Radio- dokter. 6.01 Concert door het Omroeporkest. 7.15 Plano-recital door Suzie Minden. 8.01 Genoegelijk Avond Programma- Familie Speenhoff. Louis Noiret-Ensemble, Dc Vo- lendammers, Henri Marchand, Tesing (xylo- phoon). Russisch Zangkwartet „Moskwa". 10.30 Persberichten. Daarna tot. 11.30: Dans muziek door het Avro-Dansorkest. HUIZEN, 336,3 AL Na 6 uur 1852 M. 11.00 NCRV. Korte ZIekendlenst. 11.30 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het. KRO-Trlo. 1.15 KRO.Gramofoonplaten- concert. 3.00 KRO. Vrouwenaurtje. 4.15 NCRV. Gro mofoonplatenconoert. 5.00 Sollstencon- cert. NCRV. 6.40 KRO. Tuin'oouwpraatje. 7.00 KRO. Causerie over hondendressuur. 7.35 VPRO. Berichten. 7.40 VPRO. Cursus over het Vrijz. Protestantisme- 8.13 VPRO. Solls- tonconcert. 8.50 VPRO. Causerie over dc Godsdienstige verzorging bij de reclassec- rlng van gevangenen. 0.30 VPRO. Solisten- concert. 10.00 Literaire caxiserie. 10.20 Solls- tenconcert. VPRO. DAVENTRY, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Kooknraatje. 1020 Gramofoonmuziek. 11.20 Sonatenconcert (piano-cello). 11.50 Orgelconcert. 1220 Or kestconcert. 2.50 Causerie voor de scholen. 2.15 Muziek. 2.20 Lezing: Finland. 2.45 Mu ziek. 2.50 Het Sybil Eaton-kwartet. 3.35 Or- kestconcert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing Savouries. 5.35 Nleuwsber. 5.50 Landbouwber. 6 05 Bach's pianomuziek. 6.20 Lezing. 635 Muziek. 6.45 causerie. 7.05 Vocaal concert door Sir H. Henschel. 7.20 Concert. Victor O'.of Sextet. D. Webb, alt. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Politieke causerie. Rt. Hon. Ph. Snow- den, MP. 9.05 Nleuwsber. 9.10 „The eternal Waltz", burlesque van Leo Fall. 10.10 Eea verrassing. 10 40 Dansmuziek. PARIJS -RADIO-PARIS" 1750 M. 11.50 Orkestconcert. 3.05 Orkestconcert, 5.55 Gramofoonmuziek. 7.55 Symphonlecon- cert. Hr. Doyens piano. Mme. Perelli, zan geres. LANGENBERG 462 M. 925 Gramofoonmuziek. 4.10 Ergens In West-Duitechiand 5Lf> Orkestconcert. 729 Concert. Klein Werag-orkest. 8.20 De Dult- scho symphonle (5). Werag-orkest. Weinig gehoorde muziek. Daarna dansmuziek tot 11.20. 7EF.SEN 1649 M, 11.20 Lezingen. Orkest-concert. 5.20 Lezin- gon. 7.20 Beelduitzending. .725 Concert door het Concertgebouw Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg m. m. v. Wladlmir Horowitz (piano). Daarna: Persberichten. 10.50 Beeld- uitzending. HAMBURG 391.6 AL 1029 Muzlekultzending voor scholen. 3 50 „Marlcnkind" Legendespel. 5.20 Concert. 7.35 „Die Weltstadt der Antike" 10.05 Her-uitzen ding van bultenlandsche stations. BRUSSEL. 5112 M. 4-20 Orkest-concert. 5.55 Gramophoonpla- ton. 7.35 Fragmenten uit „Lakme" van De- iibes.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7