TWEEDE KAMER. LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. SCHEEPVAARTBERICHTEN REMINGTON RADIO - PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 3 MEI 1929 ZANDVOORT Hoe de Burgemeester zijn gezag handhaaft. Geest van obstruc tie. Telkens schorsing der zit ting. Geen wijziging der ta rieven voor het kampeeren. Ver over middernacht de Raad huls toe. Donderdagavond kwam de raad bijeen on der voorzitterschap van den Burgemeester, den heer Van Alphen. Aan de openbare zitting, die om half negen begon, ging vooi- af een met gesloten deuren, die een uur duur die. Al dadelijk kwam, naar aanleiding van de notulen, de heer Druif met de opmerking, dat een motie van hem. die nog niet is af gedaan niet op de agenda van dezen raad is geplaatst. Een opmerking die de V o o r- zitter daarmede beantwoordde, dat in deze vergadering die motie in stemming kan komen indien de raad dat mocht wenschen. Maar de motie kon niet nu een agendapunt zijn. Als de heer Druif daarna aan 't adres van den voorzitter minder vriendelijke woorden zegt, merkt de Voorzitter op, dat hij van dat alles zich niets zal aan trekken. De heer E1 f f e r s doet daarna een voorstel om de motie niet te behandelen. Er zal wor den gestemd over al dan niet behandelen der motie. Maar tijdens de stemming vragen on derscheidene leden 't woord. De voorzit ter die even te voren heeft gezegd ,,'t kan mij niet schelen, al zitten wij hier tot van nacht 2 uur" schorst de vetgaderlng voor i» minuten! Nadat de vergadering Is heropend zegt de heer F r a e n k e 1 „de motie moet in stem ming komen die is ingediend In de vorige vergadering". Hij doet dat, toen aan de beurt is de heer Zwaan om te gaan stemmen. De voorzitter gaat dan de zitting op nieuw schorsen. „Ik zal net zoolang schorsen totdat alles ordelijk gaat", zegt spr. Opnieuw dan een heropening der zitting. De heer en Druif en Fraenkel willen niet gaan stem men. Als de heer Padt „tegen" stemt wordt er geroepen „geen wonder". Met 7 stemmen tegen en 4 onthoudingen wordt besloton de motie niet in stemming te brengen. Weder wil de heer Druif gaan spreken wanneer de Voorzittor de ingekomen stukken aan de orde wil stellen. .,JLk dula geen obstructie, ik ben niet bang voor u," zegt de Voorzitter. „Ik schors de zitting op nieuw voor 3 minuten". Als de 3 minuten om zijn, dient de heer Druif een motie in om in den wethouder Zwaan vertrouwen uit te spreken. Die motie zal aan 't einde van do zitting, in ieder ge val om 10.30 uur, aan de orde komen. Dan, eindelijk, kan begonnen worden met de Behandeling der agenda. De ingekomen stukken bevatten weinig bij zonders. De voorstellen om vast te stellen een reglement op schoolvergaderingen, tot verhooging van het crediet voor telefonische nachtverbinding, tot aankoop vair een drink- fonfceln op het Tiamplein worden aangeno men. Benoemd worden als lid der commis- missle van toezicht op het lager onderwijs de heer Termes en als lid der commissie van bijstand voor ondierwijs en sociale aangele genheden de heer Elffers. Als da arna de heer Fraenkel als lid der commissie wil gaan bedanken, zegt de voorzitter: „Wilt u dat don strakjes gaan doen. De hamer is een maal gevallen en we gaan hier geen cause rietjes houden." Het voorstel van B. en W. tot verhuur der woning bij de bewaarschool wordt aangeno men; dat geschiedt eveneens met de voor steilen tot verhooging der jaarwedde van den correspondent der arbeidsbemiddeling en dat tot verhuur van grond voor plaatsing van een kiosk. Bij het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met Haarlem inzake toelating van achterlijke kinderen uit Zandvoort op Inrichtingen voor buiten gewoon lager onderwijs te Haarlem vraagt den heer Druif aanhouding van het voor stel en meer gegevens. Het zou kunnen zijn dat men hier ean klas voor bedoelde kin deren ging inrichten. De heer F or r er vraagt hoe het moet gaan met het vervoer der kinderen. Wethou der Padt antwoordt dat het de bedoeling is dat later aangaande het vervoer aan den raad nog een voorstel zal gedaan wor den. Er Is gebleken, dat hier maar weinig achterlijke kinderen zijn, zoodat er geen aanleiding is om hier het buitengewoon onderwijs te gaan aanpakken. Het is be ter om met Haarlem een regeling te gaan treffen. Nader zal nog worden onderzocht, welke ouders verlangen toelating voor hun kinde ren op de bedoelde inrichtingen. Na nog eenlge bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De voorstellen tot vaststelling eener ver ordening inzake het .verleenen van tege moetkomingen voor Nijverheidsonderwijs, tot wijziging der verordening inzake de schoolartsen en tot wijziging der verorde ningen op het gas en waterleidingbedrijf worden aangenomen. Het laatste met een amendement van den heer Druif om voor den laatsten termijn van betaling één maand te stellen. Het Icampcertarlef. Behandeld wordt daarna een voorstel van den heer Fraenkel tot wijziging' der tarieven voor het kampeeren Spr. is van meening dat daardoor wordt bevorderd een grooter bezoek aan het kampeerterrein, het geen aan de winkeliers kan ten goecle ko men. ï>aat men het tarief tot de helft gaan verminderen. De heeren Elffers en Forrer spreken zich uit tegen dat voorstel. De heer D r u y f verdedigt het voorstel, onder meer op grond dat het kampeeren het eenlge middel is voor den arbeider om zijn vacantie te kunnen doorbrengen. De heer Molenaar zegt dat bij een verlaging van tarieven dikwijls meer in de kas gaat komen en spreekt zich verder uit voor het voorstel. B. en W. hadden voorgesteld op het voor stel afwijzend te beschikken. Dat werd aan genomen met 3 stemmen tegen- Badinrichtingen. Nog kwam aan de orde een verzoek van den heer Termes om tegen de reeds be staande pachtsom zUn strandpachtcontract te laten gelden voor den tijd van 10 Jaai Daarover ontstaat een lange discussie, waarin de raadsleden bezien het voor en tegen van contracten op langen termijn naar aanleiding van een rapport van een Raadscommissie. Verder wordt de geheele zaak der strandexploitatie onder de oogen gezien. De heer Gunthers die het rapport der commissie verdedigt, doet opmerken dat al léén bij verpachting voor 10 jaar is te ver wachten dat er te Zandvoort zullen komen zonnebadinrichtingen. Het einde van de discussie is, dat besloten wordt dat aan het verzoek van den heer Termes zal worden voldaan met dien ver stande, dat de verlenging van het contract zal geschieden onder nader te bepalen prijs. Het rapport der commissie wordt aangehou den. De andere agendapunten worden aange houden. De Julianadag. De heer Koning had vragen aan B. en W. gesteld die hierop neerkomen of het waar is, dat op sommige scholen is medegedeeld dat het strafbaar is indien kinderen op den verjaardag der Prinses zouden thuisblijven, maar dat ze wel op den 1-Meidag thuis mochten blijven. Wethouder Padt antwoordt dat hij het zal onderzoeken. Hem is er niets van bekend. Na een verzoek en na Ingewonnen advies van den inspecteur van het L. O. is medege deeld aan de schoolhoofden dat Indien ouders hun kinderen op den 1-Meidag wenschten thuis te houden het niet als on geoorloofd schoolverzuim is te rekenen. Naar aanleiding van een verzoek van den Burge meester is goedgevonden dat op den verjaar dag der Prinses de kinderen des middags vrij zouden hebben. De motie van den heer Druif. In stemming komt de vraag of de motie van den heer Druif om vertrouwen uit te spreken in wethouder Zwaan, in behandeling komen zal. Met 4 stemmen voor en 6 tegen besluit de Raad dat de motie niet in behan deling komen zal. Over half één wordt de vergadering gesloten. BENNEBROEK Door den architect W. F. van de Rotte te Bennebroek is namens de firma de Wed. J. H. M. van Houten na onderhandsche aanbe- steding het verbouwen van een woonhuis met bleekerij aan den Bleekersvaartweg te Heemstede opgedragen aan den heer W. Konst, aannemer aldaar. VELSEN VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen op Dinsdag 7 Mei 1929, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Goedkeuring van de rekening der Ge zondheidscommissie over 1926 en 1927 en wijziging der begrootingen voor 1928 en 1929. 3. Sluiten van een contract met de N.V. Nederlandsche Thermo-Chemische Fabrie ken, gevestigd te Amsterdam, inzake de on- schadeiijkmaking van vee-cadavers en afge keurd vleesch. 4. Vaststelling van het vermenigvuldigings cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelas ting, dienst 1929-'30. 5. Vaststelling van de le suppletoire be grooting der gemeente, dienst 1929. 6. Aangaan eener grondruiling ten be hoeve van verbreeding van den Stationsweg te Velsen. 7. Wijziging der bouw- en woningverorde ning. 8. Uitgifte van trrond in erfpacht aan de Provincie Noord-Holland. 9. Toestaan van crediet voor het aanschaf fen van een reserve-installatie voor het op pompen van water teh behoeve van de wa terleiding en het bouwen van een auto- garage. 10. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodlge crediet voor het aanbrenaen van gaskachels ln de gangen van de scholen J en E. 11. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor het doen ver vaardigen van reproducties, yan de kadastra le plans der gemeente. 12. Prae-advies omtrent de voorstellen van de leden mevrouw M. G. van Veen-Gerbrands e.a. tot stichting van twee bewaarscholen. 13. Prae-advieS omtrent het adres van het Bestuur der Gymnastiek- en Athletiekver- eeniging „Olympla" te IJmuiden om haar in huur af te staan het gymnastieklokaal van school J te IJmuiden. 14. Benoeming van: a. twee tijdelijke leeraren aan de Vlssche- rU school; b. zeven leden der commissie van Toezicht op het lager onderwijs; c. één lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Santpoort. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „Dat is nu vliegen," zeide Billy. „Nu kan men rondom alles zien. Dat is nog veel heerlijker, Dan met een vliegraachicn." Doch lang zou Billy's vreugd niet duren, Neen, dat viel hem lang niet mee. Want zijn luchtschip begon te stampen. Als een schip op woeste zee. De wind blies uit het Westen, Het luchtschip kreeg de volle laag. En Billy werd niet prettig, Had gekriebel in zijn maag. „O, Redneb, kun jij me helpen. Ik krijg 'n gevoel, dat ik niet ken, Redneb.. heb., jij., geen., raiddel?. Ik geloof, dat ik zeeziek ben." Wat jammer, dat ze niet vastgebonden zijn. Ze kunnen er gemakkelijk uitvallen. 2 Mei. De Krankzinnigenwet aanvaard. De Leerplichtwet technisch gewijzigd. De gemeenten en hun wacht- gelders-onderwyzer. Nuanceering in het strafstelsel Ratelen deed des voorzitters hamer in het begin der vergadering, toen hij een dozijn wetsontwerpen deed aannemen, waarover geen woord is gevallen. Kleingoed dit alles! Twee onderwerpen moeten even worden gemerkt. Het eerste was het ontwerp, dat elk du- bium wegnam over de toepassing van het recht tot het heffen van een Precario-belas- ting, het andere was het zoo zeer gewenschte ontwerp voor den aanleg van een kanaal door het Bosscheveld tusschen de Maas en de Zuid-Willemsvaart. In de wijziging van de Krankzinnigenwet werden de waarborgen versterkt tegen wille keurige opnemingen in krankzinnigen-ge stichten. Een groote waarde werd daarbij toegekend aan den rechter, op wien beroep kan worden gedaan. Deze rechter kan dan een onderzoek gelasten, in te stellen door door hem te benoemen deskundigen. De heer van Schaik wilde door amendeering de des kundigen, die de rechter zou kunnen benoe men beperken tot een lijst door de Kroon op te stellen. Hij bedoelde daar mede bepaalde stichtingen te beschermen tegen het intreden van aldaar niet ge wenschte menschen, die in de psychiatrie een andere richting zijn toegedaan aan de betreffende stichting. De minister bleef tot het eind betoogen, dat dit amendement aan de objectiviteit schade zou toebrengen. Een groote meerderheid van de Kamer was het met hem eens en verwierp het amendement met 4022 stemmen. Ook mej. Katz was niet gelukkig. Slechts weinigen stonden op, toen over haar amen dement bij zitten en opstaan werd beslist. Mej. Katz poogde heel de wijzigingswet tege lijk ingevoerd te krijgen en niet het eens artikel vroeger dan het andere. Minister Kan deed heel duidelijk gevoelen, dat de bedoeling juist van de gedeelde invoering was: vrijwel het geheele ontwerp oogenblik- kelïjk In te voeren, maar de nieuwe bepalin gen over het opnemen van onvermogenden in de z.g. aangewezen inrichtingen nog even te doen wachten noodzakelijk was dat op de daarbij noodzakelijke alge- meene maatregelen van bestuur. De wijziging is z.h.st. aangenomen. Ook is ongewijzigd aanvaard het ontwerp tot wijziging van art. 3 der Leerplichtwet. Door het ontwerp nu eindigt de leerver plichting duidelijk, zoodra het kind zeven jaar leerling is geweest van een lagere school of twee aaneensluitendertagere scholen, waar van de klassen of gezamenlijke klassen een leertijd van zeven jaren omvatten, en het alle klassen doorloopen heeft; of, indien het onderwijs aan die school of scholen gegeven wordt in klassen, die samen een langeren leertijd dan zeven jaren Innemen, zoodra het zoovele klassen doorloopen heeft, als samen een leertijd van zeven jaren omvat ten; met dien verstande, dat de verplichting nimmer eindigt, voordat het kind den der tienjarigen leeftijd bereikt en de klasse, waarin het bij hot bereiken van dien leef tijd geplaatst' was, doorloopen heeft. De heer Tilanus hij was de oorzaak van debat verdedigde een amendement, waar door (ware 't aangenomen!) leerlingen, die den leeftijd van 13 jaar bereikten en reeds zeven klassen doorloopen hadden, niet langer zouden gedwongen kunnen zijn, om nóg een jaar de school te bezoeken. Het geval doet zich n.l. voor. dat een leerling, wiens ver jaardag een of weinige dagen later valt, door den datum van aanvang van den cur sus uit dien hoofde een geheel jaar langer de school moet bezoeken, dan de leerling, wiens verjaardag één of meer dagen voor den aanvang van den cursus valt. De heeren Tilanus. Rutten, Bakker en Zijlstra verdedigden de gedachte van het amendement, als voorals van belang voor het platteland, terwijl zij 't bovendien als een kwestie van recht beschouwden, dat niemand tot een 8 Jarig verblijf in de schooi mag worden gedwongen, wanneer de wet slechts spreekt van 7 jaren leerplicht. De heeren Suring, benevens mej. Wester man, de minister en de heer Gerhard, had den groote bezwaren tegen dit amendement. Allereerst formeele bezwaren: de ingrijpen de wijziging, die het .amendement voor stelde, ging ver uit boven de technische wijziging, die het wetsontwerp bedoelde aan te brengen. Daarnaast echter gold ook het practische bezwaar, dat het versch'll tusschen de leer plichtwet en de Arbeidswet voor verschillen de kinderen zou worden verlengd met alle nadeelen van dien. En bovendien zoo erg vonden de evengenoemde volksvertegen woordigers *t met den minister nu niet, wanneer een kind tweemaal een cursus zou moeten volgen: een goed onderwijzer zou er immers wel voor zorgen, dat die kinderen gevarieerd werk zouden te doen krijgen. Het amendement-Til an us viel met 4419 stemmen. Het wetsontwerp werd aanvaard. Een ander wetsontwerp van minister Was zink vond evenzeer genade in de oogen van de Kamer. Dit ontwerp bindt in tegen stelling met de practijk tot nu de ge meenten bij benoemingen voor onderwijzers alleen aan de wachtgelders van haar eigene scholen. De heer Zijlstra heeft een amendement overgenomen gezien, waarvan de bedoeling was, om duidelijk te voorkomen, dat het Rijk voor een zelfde onderwijzersplaats en on derwijzerssalaris en te gelijkertijd wacht geld betalen moet. De heer Gerhard had óók een succes te boeken. Als gevolg van gebleken moeilijk heden heeft de Kamer, met den heer Ger hard meegaande, de bepaling opgenomen, dat vorderingen, krachtens art. 104 der L.O.- wet, welke betrekking hebben op eenig dienstjaar voor 1 Januari 1928 niet meer in gesteld kunnen worden t.a.v. gemeenten, welker rekening voor 1 Januari 1928 voor- loopig zijn vastgesteld. Een wijziging van de wet op het notaris ambt gaf heel geen moeite, geen discussie, geen stemming Deze wijziging opende de mogelijkheid, aan het tweede gedeelte van het notarieel examen het vereischte van de kennis der be ginselen van eenige moderne belastingwetten toe te voegen. De Kamer heeft voorts een aanvang ge maakt met de bespreking der drie nieuwe strafwetontwerpen, ontwerpen, die verbete ringen brengen in de voorwaardelijke ver oordeeling en cle voorwaardelijke invrijheid stelling, in het strafstelsel en voorzieningen treffen, aangaande beroeps- en gewoonte misdadigers. Deze verbeteringen zijn door de Kamer voor gisteren, door mevr. Bakkcr-Nort, en de heeren van Sasse van IJsselt, en Kleereko- per met veel instemming ontvangen. Al hadden zij dan ook wenschen, al sprak dan ook mevr. Bakker-Nort van een dankbaar aanvaarde, maar voorloopige regeling en al had de heer Kleerekoper gaarne volledig alle voorstellen wet willen zien worden, die het Centraal College voor de Reclasseering heeft aangegeven. Mevr. Bakker-Nort waardeerde 't ontwerp, dat meer dan thans rekening zou kunnen doen houden met den aard en de persoon van den dader. De straf zoo betoogde zij moet allereerst dienstbaar gemaakt wor den aan de verbetering en de verheffing van den dader. Deze v.-d. afgevaardigde had waardeeririg voor de meerdere nuanceering en de straf, die het ontwerp zou mogelijk maken maar die huanceering kwam in te langzaam tem po tot stand. De meerdere mogelijkheid tot nuanceering van de voorwaardelijke veroor deeling waardeerde zij, maar zij vroeg tege lijkertijd en de heeren Kleerekoper en van Sasse van IJsselt vielen haar bij, om meer gelden voor de reclasseeringinsteliingen, die zooveel invloed hebben op het leeg houden der gevangenissen. Er komen toch ook meer boetes binnen zei de heer Kleerekoper. Mevr. Bakker-Nort betoogde, dat de duur van de celstraf (maximaal 5 jaar) te lang is. Met den heer Kleerekoper vroeg zij om betere, opleiding en salarieering van het, gevange nispersoneel een opleiding ln overeenstem ming met wat thans daarvan geëischt kan worden. Zeer waardeerden de evengenoem.de- sprekers het geven van een wettelijke basis aan de Jeugdgevangenissen. Waarom was vroeg mevr. Bakker zulk een basis nog niet gelegd voor de openluchtgevangenis? Opnieuw verkreeg zij den steun van den heer Kleerekoper. De heeren v. Sasse en Kleerekoper ver schilden van meening over de vraag of de strafrechter zou moeten gespecialiseerd wor den. De eerste was er vlak tegen, de ander wenschte.de specialiseering althans in studie te nemen. De heeren van Sasse van IJsselt en Klee rekoper waardeerden zeer de nieuwe bepa lingen betr. de gewoonte- en beroepsmis dadigers. De heer Kleerekoper heeft uitvoerig be toogd, dat de huidige maatschappelijke ver houdingen noodlottig zijn voor die men schen, die de kans hebben om te mislukken. Hij vroeg voorts in het college van Regenten die wijzigingen te brengen, die van het col lege niet een besturend, maar een toeziend college maakte. Overigens had de heer Klee rekoper alle waardeering voor den minister, wlen hij toeriep „Ga zoo voort mijn zoon!" 's Avonds Dr. de Visser nam den voor- zlttersstoel in 's avonds heeft de kamer met minister v. d. Vegte de begrooting voor 1929 van het Wegenfonds doorgenomen. Heel veel belangrijks is de discussie n,iet geworden. Veel plaatselijks vormde t meest-beteeke- nende. Wij vermelden alleen wat voor Haarlem eenige beteekenls kan hebben. Wij zien toch alles terug m dat antwoord van den minister, waarschijnlijk Dinsdagavond. De heer Lovink vroeg den aanleg van een weg van Hoorn naar MedembUk, die de daar liggende tuinbouwstreken niet zou schaden. De heer K. ter Laan pleitte voor betere verbindingen van Zaandam met het Noorden en met Amsterdam en voor den spoedigen aanleg van een verkeersweg van Amsterdam naar Rotterdam. De heer J. ter Laan drong aan op een spoedigen bruggen bouw over de groote rivieren en op goed- koopere tarieven bij de veren. INTIMUS. Poseidon 30 April te, Kingston J, van Amsterdam. Rokan 1 Mei op 1 gr. 9 min en 62 gr. 46 min. O., Rotterdam n. Batavia. Rondo p. 1 Mei te Amsterdam van Ham burg. Rotti p. 1 Mei Perlm, Amsterdam n. Java, Rotterdam p. l Mei Cape Race, Rotter dam n. Nèw York. Samarinda p. 1 Mei 19 u. Galle. Batavia n. New York. Tambora p. 2 Mei 3 tt. Dover, Rotterdam n. Java. Tabanan 5 Mei 6 u van Batavia te Rot terdam verw, Tjikarang 30 April van Batavia naar Sjanghai. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel SCHRIJFMACHINEHANDEL ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM TEL. UI61 OHIdeel Ajret êet N.V, Schrijfmachine JWjj. Nieuwe m ©dollen Teorradij Reis-Machines voor Stoomen, Verven Persen en Stoppage TELEFOON 10771 Alcor 1 Mei te Rlo de Janeiro, Rotterdam n. Buenos Aires. Aldabi p. 1 Mei 19 u. Duessant, Buenos Aires n. Rotterdam. Alchiba p. 1 Mei Perim, Rotterdam naar Australië. Almkerk 1 Mel van Sydney N.Z.W. naar Rotterdam. Almelo 30 April te Coquimbo van Amster dam, vertr. n .Valparaiso. Alkmaar p. 1 Mei Azoren, Amsterdam n Chili. Amsterdam 1 Mei 12 u. 170 mijl van Lizard Chili n. Amsterdam. Baarn 1 Mei te Callao van Cristobal. - Brielle 30 April te Antofagasta van Cor ral. Breedijk 1 Mei van Suez, New York naar Java. Crijnssen 2 Mei te Hamburg van Amster dam. Djambl 30 April draadloos door Valentla gesignaleerd.. Batavia n. New York. Gaaster land vertr. 3 Mei van Pernambucco Amsterdam n. Buenos Aires. Haarlem 1 Mei te Barahona (Cuba) van Curasao. Hoogkerk p. 2 Mei Gibraltar, Bombay n. Rotterdam. Jagersfontein 1 Mei te Zanzibar, van Am sterdam, vertr. n. Beira. Jan Pietersz. Coen, p. 1 Mei Perlm, Batavia n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden 3 Mei 8 u. te Southampton verw. Batavia n. Amsterdam. Kota Inten p. 1 Mei 22 u. Glbi'altar, Rot terdam n. Java. Lochkatrine 1 Mei 12 u. 9 m. 1100 mijl Z.-West van Valentia, Paclfickust n. Liver pool en Rotterdam. Manipl p. 1 Mei Minikoi, Rotterdam naar Batavia. Nieuw Amsterdam 1 Mel van Southampton Rotterdam n. New York. Nijkerk 1 Mal te Algobaai, Zuid-Afrika n. Rotterdam. Oldekerk 1 Mel van Singapore, Japan n. Rotterdam. Orania p. 2 Mel Portsmouth, Amsterdam n. Z.-Amerika. Polydorus 1 Mei van New York naar Batavia. Prinses Juliana 2 Mei te Genua, Amster dam n. Batavia. Poelau Roebiah l Mei te Bremen van Hamburg. ZATERDAG 4 MEI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Trio. 2.00 Aansl. van het Tuschins- ky-Theater te Amsterdam. 4.00 Italiaansch voor beginners. 4.30 Italiaansch voor gevor derden. 5.30 Concert door het AVRO-Trio. 6.30 AVRO-Jeugdtooneel. Opvoering van „De Nachtegaal". Vertaling, bewerking en regie: Johan Schaake. Aan den vleugel: Thora, Brester. VARA_ 8.00 Concert. 10.15 Persbe richten. 10.30 ca. Causerie. 10.45. Vroolijke avond. HUTZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend KR.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trlo. 1.15 Gramofoon- platenconcert. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Gra- mofoonplateneoncert. 6.45 Literaire causerie. 7.00 Gramofoonplatenconcert. 7.30 Causerie over de grot van Bethlehem. 8.00 Tydsein. 8.01 Concert. De Scho'.a Canto rum. Orkest en koorconcert. 11.00 Vroolijk progTamma. DAVENTRY. 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Hulshoudpf&atje. 12.20 Orkestconcert. 1.50 Rugbywedstrijd op de Cup-finale. Wigen tegen Dewsbury. 2.10 Verslag van de match. 3.55 Concert. Squire Celeste Octet. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Muziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.00 Muziek. 6.05 Bach's pianomuziek. 6\ Omroeppraatje. 6.35 Le zing: Cricket. 6.50 Concert. Militaire kapel R. Oweai, tenor. E. Kalisz, piano. 8.20 Nieuws- bar. 8.35 Lezing: The week in London. 8.50 Nieuwsber. 8.55 Varléré. Dans-orkest en va- riété-artlsten. Aansluiting van het London Palladium. 9.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 11.50. Orkestconcert. 3.35 Dansmuziek. 5.55 Gramofoommuzlek. 7.35 Concert. Orkest, jazzband en solisten. 8.20 Dansmuziek. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek 12.25 Or- kesfcconcert. 5.05 Jazz-symphonle-orkest van B. Ebte. 7.20 Vroolijke avond. Orkest, jazz band en solisten. Daarna tot 12.50 Dansmu ziek. Ebté-orkest. ZEEPEN. 1649 M. 11.20 Lezingen. 4 20 O'-Vert-con^ert 5.20 Lezingen. 7.20 Beelduitzend^ng. 7.25 ..Robert und Bertram". Daarna: Persberichten en tot 11.50 Dansmuziek. nAMB^RG. 391.6 M. 3.35 Declamatie en liedjes bij de luit. 4.20 4.20 Concert. 5.20 Concert. 7.20 Orkest-con cert m. m. v. solirten. Werken van Johana Strauss. 8-35 Bandonion-concert. 10.20 Ca baret. BRUSSEL, 512 M. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Gramophoonpiateiv ?.35. Orkestconcert m. m. v. solisten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6