BELGIÈ NEDERLA ND (3-1) HIPi^LliüPSCInli W©iTiiMll©IW DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. VOETBALNIEUWS. EERSTE KLASSE. Promotie Tweede Klasse, DERDE KLASSE D. Promotie Reserve 2de Klasse. HAARL. VOETBALBOND VOETBAL EEN VERDIENDE OVERWINNING VOOR DE BELGEN f Het groote gebeuren op voetbalgebied is dus weer voorbij. „We" hebben het. verloren en verdiend. Daarmee zou eigenlijk het ver slag van den wedstrijd geschreven kunnen zijn, want er was niets te zien, dat de moei te waard was en ook niets te verhalen over wat maar voor en naspel van zoo'n wed strijd is. De extra-trein vertrok op tijd en kwam op tijd aan. Er druppelden hier en daar wat reizigers binnen, misschien in to taal 300, waarvan Haarlem een tiental le verde en we zijn er gekomen. Van enthousiasme geen spoor; vroolijk waren we ook niet! Waarom ook. Op het gebied van elftallen samenstellen en van de praestaties dier elftallen zijn we de laat ste jaren niet verwend. Het wordt hoe lan ger hoe minder. Men zoekt, men probeert en vindt blijkbaar niet! Intusschen is er bij de spelers wel een goede wil. Dat blijkt al direct als zij na den juniorenkamp, die door de onzen met 32 werd gewonnen niet zonder geluk den wedstrijd beginnen. Van Halme wint den toss en Bakhuys trapt met zwakken wind en de zon in den rug af om 3 min. over half vier. Direct wordt een aanval op het Belgische doel ondernomen, doch de bal gaat achter met een goed schot van Bakhuys. Dezelfde speler herhaalt even later zijn aanval en schiet wederom, welk schot door De Bie goed wordt gestopt. Hij schynt goed op dreef te zijn en blijft dit den heelen wedstrijd door. Na eenig verkennen van beide zijden komt er nu in den Belgischen aanval wat meer teekening. Het blijkt dat de balcontröle en persoonlijke snelheid der Belgische voor hoede grooter is dan bij ons. Bovendien zijn de Belgen in het voordeel van een goed aansluitende middenlinie, waarin Van Halme, die zich door zijn groo ter lichaamsgewicht moeilijker bewoog dan vroeger, een werkelijke spil was. Zijn voe den en plaatsen waren zeer goed, waardoor de voorhoede een groote activiteit aan den dag kan leggen. Daartegenover was bij het Nederland fiche elftal soms een open ruimte van 25 Me ter tusschen voorhoede en middenlinie. Van 1 Dolder was hier vervangen door Van Kes- teren (H.B.S.) en deze moest met Van Heel, die een sublieme partij voetbal speelde, een groot deel van onzen spil overnamen. Halle was bepaald slecht. Hij bewoog zich lang zaam en had bijna nimmer den bal. Ofschoon van Belgisch overwicht in den beginne nog niet gesproken kon worden, herhalen zich toch de aanvallen meer en meer en worden gevaarlijker. Hierbij blijkt herhaaldelijk dat Wamsteker er niet in kan komen. Hij was geen schaduw van zijn laat ste competitiewedstrijden, doch Van der Meulen werd met de minuut beter. Op on gelooflijke manier hield hij in een zwevende houding de schoten uit, zoodat Moeschal op 'n gegeven moment na op hem van dichtbij een fel hard schot te hebben gelost, mis troostig het hoofd schudde en men zijn ge dachten raden kon nl. „Daar is geen door komen aan." I En toch kwam hot, toen om 12 minu- (Van een specialen .verslaggever.) ten over vier R. Braine, die een vluggen wedstrijd speelde, Wamsteker listig pas seerde en met een schitterend keihard schot Van der Meulen geen kans gaf. (10). De Belgen komen nu geweldig opzetten en waar dc partij aanvankelijk het aanzien nauwelijks waard was, daar is nu de lang vei-wachte spanning gekomen, waarmee na eenige hoekschoppen aan beide zijden de rust ingaat. Er heerscht bij de Belgen begrijpelijker wijze een opgewekte stemming, die wordt onderstreept door een vroolijken marsch van de Postharmonie die zich in 'n hoek van het terrein laat hooren. Wij, d.w.z. de op een kluitje zittende Ne derlanders, zijn niet eens teleurgesteld. Misschien ook in de hoop dat 't nog wordt opgehaald. s In de rust begint het zachtjes te regenen en als weer wordt begonnen is het veld glad geworden waar de spelers aanvankelijk zichtbaar hinder van hebben. Toch is er in ons spel na de rust iets ver anderd. Het is nogr wel niet het van ouds bekende vurige enthousiasme, doch er zit meer pit in. Tap opent de reeks aanvallen met een vliegend schot van de links-binnen plaats. Al wat Nederlandsch voelt juicht reeds, maar te vroeg. De bal gaat net naast. Van den uittrap belandt nu de bal bij Did- dens die langs het lijntje vliegt en voorzet, waarop Moeschal een vliegend schot in zendt, dat door Van der Meulen op onbe- grijpeiijke wijze wordt gekeerd. De aanvallen wisselen zich aan beide kan ten snel af. Vermelding verdient een goede voorzet van Tap en mooie omhaal van Bak huys welke net over gaat. Met eenig geluk hadden we, na een goeden kopbal van Kools, wel gelijk kunnen maken. Maar het ver wachte doelpunt kwam aan de overzijde en wel door een misverstand. Er was blijk baar door één onzer spelers hands gemaakt binnen het strafschopgebied waarom v. d. Meulen en Van Kol als 't ware wachtten op het sein van den scheidsrechter daarover. Deze zag evenwel niets, liet doorspelen en Vandebauwheden maakt er 20 van. Als weer wordt afgetrapt zet de voor hoede een mooien aanval op, besloten door een voorzet van Landaal welke door Bak huys wordt overgekopt en waarbij we geeifc geluk hebben. Opnieuw tijgen we ten aan val. Bakhuys maakt schitterend vrij en geeft over aan Kools. Deze zendt een vliegend schot in en het is 21. 8 min. na de rust. Onze harten kloppen weer sneller. Zou nu het lang verwachte vuur in onze gelederen komen? Inderdaad gaat het een tijdlang wat beter, maar de opleving heeft geen suc ces. In deze periode verwisselt ook Tap met Van der Griend, wat een verbetering blijkt te zijn. Direct hierop wordt een hoekschop geforceerd die door Van der Griend schitte rend wordt genomen en voor het Belgische doel een gevaarlijke verwarring schept. De Bie slaagt er echter fn weg te werken. Het wordt onze voorhoede, die bovendien geen uitgesproken spelsysteem toepast, niet ge makkelijk gemaakt door'de Belgische verde diging waarin Hooydoncks een speler van buitengewone klasse blijkt te zijn. Herhaal delijk komen de onzen terug, doch de aan vallen hebben geen goed resultaat omdat ze te slecht opgesteld zijn en ook thans de ruimte tusschen voorhoede en middenlinie veel te groot is; deze laatste steunt niet en zwerft in de buurt van de achterspelers. Plotseling gebeurt er voor het Hollandsche doel iets wat eigenlijk niemand precies blijkt te hebben gezien behalve de scheidsrechter, die meent dat Van Heel op den bal is blijven liggen en een speler heeft gehaakt, waarvoor penalty wordt gegeven. R. Braine plaatst zich achter den bal en met een goed gericht schot is 26 minuten na rust het derde doel punt gemaakt. Toen was de nederlaag een voldongen feit. De Belgen hebben nu vooral de moreele beteekenis van de overwinning te pakken, waardoor hun spel vrijer en ge makkelijker wordt. De Engelschen noemen dat een „winning game" spelen. De onzen raken bovendien uitgespeeld en de vertooning gaat uit als een nachtkaars. Als eindelijk de scheidsrechter na een laat- sten hoekschop op het Belgische doel affluit is het een opluchting. We hooren nog even de Braban^onne aan ter eere der overwin naars en het Stadion van Beerschot F. C. stroomt leeg. De elftallen stonden als volgt tegenover elkander: België: De Bie, Nouens, Hooydoncks, Van Averbeeke, Van Halme, Boesmans. P. Braine, Van den Bouwheden, R. Braine, Moeschal, Diddens. Scheidsrechter Ruth (E.). Nederland: Tap, v. d. Griend, Bakhuijs, Kools, Landaal, Van Heel, Halle, Van Kesteren, Van Kol. Wamsteker Van der Meulen. Beschouwingen over de spelers zijn hier boven reeds verwerkt. Bij de Nederlanders verdienen Van der Meulen, Van Kol en Van Heel speciale vermelding. Rest ons nog mede te deelcn dat er van eenige animositeit tegen de Nederlanders niets, maar dan ook niets bespeurd is en het anders gebruikelijke „kaaskop" dat hier en daar kan worden gehoord, niet is opge merkt. Volledigheidshalve hebben we nog bij dé politie geïnformeerd of misschien met het oog op te verwachten ongeregeldheden speciale maatregelen waren genomen. Men lachte eens goedig, vond de vraag blijkbaar vermakelijk en zeide dat er zelfs niet over gesproken was. In België was het uitstellen van den wedstrijd even onverwacht gekomen en evenmin begrepen als hier. Gen symptoompje mochten we persoonlijk opmerken. Op de stille Amerika lei liepen we rustig te wandelen toen een joch van een jaar of 11 ons tegemoet kwam, het be kende ronde mutsje op één oor. Toen hij ons zag riep hij plotseling: „Leve België" en liep toen met een boogje om ons heen. Dat was al. En tot goed besluit was de express dit maal eens precies op tijd. D. Sparta laat in de kampioenscompetitie tegen Velocitas een punt schieten. E. D. O. eindigt de competitie met een onfortuinlijken wed strijd. - H.B.S.die in 't begin van 't seizoen een degradatiecandidaat was, eindigt op de tweede plaats. Haarlem I en Haarlem II be ginnen hun promotie-competitie met een 22 gelijk spel. Kampioenschap van Ned. Sparta—Velocitas AFDEELING I Promotie tweede klasse: Zeeburgia—Haarlem Tweede klasse A:' Z. V. V.Holland ia Promotie derde klasse: Alphen—V. V. A. Derde klasse C. OosterparkO.V.V.O. WatergraafsmeerAmstel Z. R. C.De Kennemers Derde klasse D. U. V. S.—Schoten Vierde klasse B. R. C. A.—De Volewijckers Swift—S. p. A. Reserve le klasse. Ajax 2—R.C.H. 2 Z.F.C. 2—ED.O. 2 Promotie reserve tweede klasse: Spartaan 2Haarlem 2 Reserve tweede klasse A: Hollandia 2Ajax 3 AFDEELING II E=rste klasse. E. D. O.—'t Gooi H. B. S.—Feijenoord H. V. V.—Blauw Wit Promotie tweede klasse: FortunaExcelsior Tweede klasse A B. M. T.—Quick V. O. C.D. II. C. Xerxes—A. S. C. Tweede klasse B: Neptunes—C. V. V. R. F. C.Hercules AFDEELNG III. Ie klasse: Wageningen—Tubantia AFDEELING IV. Eerste klasse: L. O. N. G. A—Eindhoven M. V. V.—Roermond AFDEELING V Eerste klasse G.V.A.V.Veendam G V.V.Friesland £.lcides—Achilles 2—2 2—1 0-0 2—2 0—1 0—2 1—5 2—1 4—0 3—3 4—0 8—1 2—6 8—0 1—0 5—3 2—1 5—3 1—0 0—5 0—2 AFDEELING H Eerste klasse. EINDSTAND. gesp. gew. gel verï. v. teg. pt. Feijenoord 18 13 2 3 28 60*—36 H. B. S. 18 9 4 5 22 42—31 Blauw-Wit 18 9 3 6 21 40—35 V. S. V. 18 6 6 6 18 33—34 H. V. V. 18 7 3 8 17 43—43 D. F. C. 18 8 1 9 17 42—47 E. D. O. 18 7 2 9 16 42—36 Z. F. C. 18 6 3 9 15 39—43 't Gooi 18 7 1 10 15 38—43 Excelsior 18 4 3 11 11 31—62 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Haarlem 10 10 1 2—2 U. V. V% 10 10 1 0—0 Zeeburgia 2 0 2 0 2 2—2 Het programma der internationale wedstrijden. In de „Sportkr." vinden we nog het volgen de programma van internationale wedstrij den 4 Juni 1929: NederlandSchotland te Am sterdam. 9 Juni 1929: Zweden—Nederland te Stock holm; 12 Juni 1929: NoorwegenNederland te Bergen: 13 November 1929: Nederland— Noorwegen April 1930: Nederland—Italië. HaarlemU. V. V. De competitieleider van den Ned. Voetbal bond deelde ons hedenmorgen desgevraagd mede, dat a.s. Zondag 12 Mei voor de pro motie-competitie der tweede klasse de wed strijd HaarlemU.V.V. is vastgesteld. Tot heden was voor deze competitie nog geen wedstrijd op Hemelvaartsdag vastge speld. E. D. O.'t Gooi (34) Ook in den laatsten wedstrijd van dit seizoen heeft ED.O. het niet tot een over winning kunnen brengen. Deze laatste match was wel één van de onfortuinlijkste, die de rood-zwarten dit seizoen speelden. Steffens die niet mede speelde, werd vervangen door Jacobs, een speler uit het vierde elftal. Deze had het ongeluk, om na een kwartier spelen zijn sleutelbeen te breken, terwijl tegelij kertijd Perukel Jr. aan het gezicht werd verwond, zoodat hij ook een kwartier buiten gevecht werd gesteld. Op dat moment speelden de rood-zwarten met slechts negen man. De plaats van Jacobs werd daarna heel verdienstelijk door J. v. d. Laan ingenomen. Niettegenstaande dit alles hadden de rood zwarten toch wel een nederlaag kunnen voorkomen, als de achterhoede, die den ge- heelen wedstrijd uitstekend speelde, zich niet eenige slordigheidjes had veroorloofd, met als gevolg een paar doelpunten. Het is duidelijk aan de publieke belang stelling te zien, dat het hier een wedstrijd geldt, waar niets meer van afhangt, terwijl ook het weder niet medewerkte. Als scheidsrechter Katoen beginnen blaast stellen de elftallen zich als volgt op: E. D. O.: Van Roon, Kuyl, Boerée, H. Swart, Dinkla, C. v. d. Laan, J. Perukel Sr., Tanis, Jacobs, J. L. Perukel Jr, H. Oomen. 't Gooi: Horn, Wentink, Dijkstra, Meilof, Sjoerts, Zollner, v. Beek, Sterk, Rondè, Gorel, Cohen. E.D.O. trapt af maar *t Gooi, gesteund door den wind, neemt den aanval over en blijft voorloopig in de meerderheid. De ED.O.-verdediging, met Kuyl aan het hoofd, weet zich echter te handhaven en geeft den geelzwarten Hilversummers geen kans. De rechtsbuiten der gasten is bijzonder gevaarlijk; door zijn toedoen kopt Wentink gevaax-lijk in, echter zonder succes. J. Perukel speelt op de rechtsbuitenplaats heel verdienstelijk; echter zijn z'n voorzetten dezen middag te scherp; de Gooi-keeper, die in goede conditie is, onderschept steeds den bal, waardoor menige goed opgezette aanval verloren gaat. Intusschen zijn de Gooiers zeer actief, maar het schieten wordt van een te grooten af stand gedaan waardoor Van Roon het niet al te moeilijk krijgt. Als een ieder denkt, dat 't Gooi zal scoren redt Kuyl keurig. Bij een aanval op het Hilversumsche doel loopt de keeper uit en redt, wat J. L. Perukel evenwel een verwonding aan het gezicht kost. Ook Jacobs valt om het bovenomschreven geval uit Een tijd lang speelt E. D. O. met slechts 9 man. Horn maakt dan via Van Roon (01). Perukel krijgt een mooie kans om gelijk te maken, maar hij mist. Het E.D.O.-elftal is thans weer volledig met J. v. d. Laan als midvoor. Rust komt evenwel met een 01 voorsprong voor het Gooi. De tweede helft krijgt E.D.O. het voor deel van den vrij sterken wind. Ieder ver wacht dan ook wel minstens een gelijk spel. Dat deze verwachting niet ongegrond is, blijkt wel uit het feit dat J. L. Perukel spoe dig gelijk maakt (11). Direct daarop werkt Cohen een hoekschop haast in eigen doel. E.D.O. is sterker. Oome kopt een voorzet keurig langs Cohen (21). Maar het Gooi geeft zich niet gewonnen en spoedig is door toedoen van Dijkstra de stand 22. Dan maakt J. L. Perukel spoedig daarop 3—2. Als de bal wordt uitgetrapt, gaat de Hil versumsche linkervleugel er van door en Wentink brengt den stand op 3—3. Het loopt al aardig naar het einde; men denkt reeds aan een gelijk spel, als Meilof in de laatste seconde den winnenden goal scoort (34). Even wordt nog afgetrapt, doch spoedig fluit ae scheidsrechter voor het laatst. ZeeburgiaHaarlem (22) Het is Haarlem niet gelukt, haar eersten promotiewedstrijd te winnen. Zij mag zelfs zeer tevreden zijn met dit gelijke spel. Een keurige prestatie is het alleen te noemen, dat zij in de tweede helft een 20 achterstand nog heeft ingehaald. Het geheele elftal speelde stukken minder, dan wij in de laatste maanden gewend zijn. Daarom is het juist zoo mooi dat uit een slecht gespeelden wedstrijd tegen een goed en enthousiast spelend elftal een puntje werd veroverd. Zeeburgia speelde ongetwijfeld beter dan Haarlem, maar dikwijls te vurig, waardoor scheidsrechter v. d. Dungen dik wijls daartegen moest optreden. De kans voor Haarlem is nog lang niet verkeken; zij heeft alles nog in eigen handen Zaak is het nu maar, om a.s. Zondag tegen U.V.V. enthousiaster aan te pakken. Om even twee uur roept scheidsrechter v. d. Dungen die geflankeerd werd door de heeren Meerman en Hartog, de elftallen bij elkaar. Zeeburgia wint den toss en laat Haarlem tegen wind in aftrappen. Het elftal is als volgt: De Vries, P. v. Daalen, Goedhart, Dik, W. v. Daalen, Huysmans, Iseger, De Geus, Verwaal, Oldenburg, Snooy. Haarlem begint met eenige fanatieke aan vallen, die echter niets opleveren. Er wordt ook niet geprofiteerd van eenige fouten in de Zeeburgia-achterhoede. Het spel van Haarlem zakt dan zienderoogen af, Zeeburgia komt meer aanvallend optreden en geholpen door den wind wordt zij steeds sterker. De Haarlem-achterhoede blijkt niet geheel safe, wat tot gevolg heeft dat de middenlinie meer achter blijft. Eens weet Van Daalen Sr. den bal uit het verlaten doel te trappen. Over het geheel spelen de Amsterdammers nogal stevig, wat vooral voor de Haarlem voorhoede een handicap is. Bij een aanval op het Haarlemdoel wordt een fout gemaakt, waardoor de rechtsbinnen ineens vrij voor het intrappen heeft en dan ook geen fout maakt (10). Haarlem ziet het gevaar in, rfiaar toch kan zij haar spel niet ontplooien. Wel weet zij nog te scoren, maar de scheidsrechter geeft terecht buitenspel. Hoewel Zeeburgia tot rust het beste van het spel houdt, weet zij, dank zij het goede keepen van De Vries, niet meer te scoren en rust komt met ongewijzigden stand. Na de thee heeft Haarlem het voordeel van den wind, maar toch ondernemen de Amster dammers de eerste aanvallen. De achterhoe de van Haarlem is er echter een weinig beter in en weet het gevaar te bezweren. De rood- broeken komen dan eenigszins in de meer derheid; zti bestoken steeds het doel vatr Zeeburgia. Er ontstaan eenige kansen, die echter niet worden benut, terwijl de Zeebur- gia-keeper ook in uitstekende conditie is. Opnieuw scoort dan Zeeburgia, als de rechtsbuiten hard inschiet van dichtbij. De Vries stopt nog wel, doch de bal was reeds over de lijn geweest (2—0). Haarlem geeft nog niet op en valt opnieuw aan, zij komt steeds meer opzetten en hoe wel de achterhoede van Zeeburgia veel werk weet te verzetten, komt toch een tegenpunt. Als een vrije schop goed voor den doelmond wordt gezet, loopt Iseger snel naar binnen en scoort (21). Dit geeft weer moed: Zeeburgia moet nu alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. Iseger zet een bal voor doel en een handig heid van Verwaal gevolgd door een mooien omhaal en de stand is gelijk (22). Nu gaat het er op los en het schijnt nog een overwinning te worden. Zoover komt het echter niet. Van Daalen wordt nog gebles seerd: Bieshaar komt binnen de lijnen, maar direct is het tijd. De nartijen hebben de pun ten gedeeld, met welken uitslag Haarlem te vreden mag zijn. U. V. S.—Schoten (1—1) Ondanks het slechte weer en een zeer glad terrein heeft Schoten toch kans gezien om', in Leiden een gelijk spel te bevechten. Schoten speelt het eerst tegen den sterken wind in, doch niettegenstaande dit is zij het meest in den aanval. Uit een voorzet van rechts doelpunt Lohman onberispelijk, maar onbegrijpelijk geeft de scheidsrechter bui tenspel. Alzoo een geduchte tegenslag. Toch geven de Schotenaren den moed niet op; Filippo slaagt er in om zijn club met een keurig schot de leiding te geven (01). De Schoten-achterhoede is op haar post en geeft den U. V. S.'ers weinig tijd om te schieten. Ook Boeser in het Schoten-doel doet keurig werk. Na de thee is het veld nog gladder gewor den; een zacht buitje regen maakt het ver blijf op het terrein niet aangenaam. U. V. S. heeft haar opstelling veranderd en pakt nu vurig aan. Al te spoedig maakt zij een doel punt dat de scheidsrechter eerst annuleert wegens buitenspel: hij bedenkt zich echter en geeft toch goal (1—1). De tweede tegen slag. Schoten is, geholpen door den wind, veel sterker. Maar de Leidsche keeper houdt goed gerichte schoten uit zijn doel. Vijf minuten voor tijd schiet Lohman keu rig in, doch de keeper houdt het schot; weer krijgt dezelfde speler den bal. maar nu vliegt zijn schot juist naast. Dit was de laat- zijn de punten verdeeld, sic kans. Als de scheidsrechter pinde blaast Spartaan 2Haarlem 2 (22) Haarlem II heeft het in haar eersten pro motiewedstrijd niet tot een overwinning we ten te brengen, hoewel het weinig scheelde. De stand was n.l. drie minuten vóer het ein de nog 12 voor Haarlem II. Het veld was niet in goede conditie, waarmee vooral de Haarlemmers nog al eens last hadden. Haarlem II had de volgende opstelling: Hoeben. Van der Valk, Van Balen Blanken Torringa, Buissink, Muringer, Borghouts, Kammeijer, Groeneveld, Van Polanen, Onkenhout. Haarlem trapt af. De eerste aanvallen zijn echter voor Spartaan. Het Haarlem-doel be leeft eenige benauwde oogenblikken. De ver dediging houdt echter stand. Haarlem onder neemt ook eenige aanvailen. Bij één dezer wordt Kammeijer unfair genomen, waardoor Haarlem een penalty ten deel valt. Deze wordt keurig door Onkenhout benut (01). Haarlem blijft in den aanval, maar weet het niet tot doelpunten te brengen. Bij een aanval van Spartaan krijgt de linksbinnen De Vries den bal vrij en scoort den gelijk maker (11). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting is Kammeijer vervangen door Levy. Aanvankelijk is Spartaan veel sterker. Talrijke kansen worden gemist, ter wijl Koeben eenige goede saves verricht. Haarlem komt iets meer in de meerderheid; Borghouts geeft zijn club weer de leiding. (1—2). Spartaan geeft zich niet gewonnen en doet' eenige gevaarlijke aanvallen. Uit één hier van Is het weer De Vries, die gelijk maakt (2—2). Even hierna is het tijd. De scheidsrechter leidde uitstekend. Het programma voor Hemelvaarts dag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND V elocitasFeij enoord Go Ahead—P. S. V. AFDEELING I lste klasse Sparta—Hilversum Derde klasse C: AssendelftWatergraafsmeer E. D. W—Z. R. C. Derde klasse D: HillinenSchoten Vierde klasse A: Q. S. C.Meteoor SchinkelhavenZeemeeuwen MeervogelsZaandijk, terrein Zaanlandia 4e klasse B. R. C. A.Swift AFDEELING IT1 Eerste klasse TubantiaEnschedé PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE No. laatst le klasseN.E.C. AFDEELING IV. Eerste klasse; N. A. C Wilhelmina RoermondWillem n Promotiecompetitie 2e klasse: Staatsmijn Emma—de Valk AFDEELING V Eerste klasse. AchillesVeendam Fromotiecompetitié BatoFrist1 (Sportkr.) De Uitslagen. 3-4 H. V. B.-elftal—Stormvogels II DE COMPETITIE. I A: BennebroekR.C.H. IV uitgesteld Stormvogels IIID.I.O. 10 I B: V.S.V. n—ED.O. Hl uitgesteld. R.C.H. III—Schoten II 3—3 Haarlem veteranenV.V.H. 25 Haarlem III—I.V.O. 5—0 Promotie 2e klasse: SpaarnevogelsDamiaten u i tgesteld. Eindwedstrijd Kennemerlandbekcr. IJ. F. C.—Ulysses 4—1 Eerste klasse A Stormvogels IIID. I. O. (10) D. I. O., dat een lange reeks van over winningen na de ijsperiode heeft behaald, stelde door deze nederlaag tegen de hekke- slulters wel teleur. De spanning in deze af- deeling is er des te grooter om geworden en het is nog een open vraag, wie tenslotte met het kampioenschap zal gaan strijken. D. I. O. of Bennebroek. Stormvogels maakte een veel te goeden in druk voor de onderste van de ranglijst en als alle wedstrijden met evenveel enthousiasme gespeeld waren, zou het lang niet zoo ver gekomen zijn. D. I. O. was zeer slecht op dreef. Vóór rust ontliepen de elftallen elkaar weinig in kracht. D. I. O. speelde niet met den vasten wil om te winnen en toonde verschillende malen eenigszins bang te zijn, zoodat Stormvogels steeds bijtijds kon in grijpen.. Voor rust werd slechts éénmaal ge scoord, maar dit doelpunt, door D. I. O. ge maakt, wex-d wegens buitenspel niet toege kend. Rust 0—0. Na rust allereerst een periode waarin Stormvogels geweldig kwam opzetten. D.I.O. werd teruggedrongen; na een kwartier werd het voor D. I. O. noodlottige doelpunt door den Stormvogels-midvoor gemaakt. Nu toon de D. I. O. al haar kunnen. Van bangheid was nu geen sprake meer; vol geestdrift trokken de rood-witten ten aanval. Storm vogels kwam bijna niet meer over de helft; elk oogenblik kon een doelpunt verwacht worden. Eens werd tegen de lat geschoten; een vrije schop werd nog juist gestopt en nog vele andere kansen bleven onbenut, doordat de schoten over of naast gingen. De Stormvogels-doelman verrichtte ook goed werk, zoodat de tijd verstreek zonder dat D. L O. wist te scoren. Eerste klasse B. Haarlem 3 aV. V. H. (25) Het arme Hercules heeft, nu het haar niet meer baat, een overwinning weten te beha len, en nog wel met de fraaie cijfers 25 van de sterke Haarlem-vetex-anen. Deze cij fers zijn echter niet te dankexi aan superieur spel der blauw-wit gestreepten. Toch speelde V. V. II. ook niet bepaald slecht; de over- winnixig werd haar deel door groote non- chalaxice der Haarlemmers, die het geheel meer als een protje beschouwden; de eigen-

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6