LAWNTENNIS R.-K. FEDERATIE D!0C. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. HETTOURNOOIVAN D D.V NED. LAWNTENNIS BOND. SCHIETEN. CRICKET. DAMES-HOCKEY DAMMEN POSTDUIVEN. aardigst* wijzigingen in haar elftal werden gebracht. Zoo speelde keeper Kaan op de middenvoorplaats, terwijl Brakel tot keeper werd gepromoveerd. V. V. H. maakte hier dankbaar gebruik van. Het samenspel, dat dikwijls vlot verliep, leidde verschillende malen tot het gewenschte resultaat, zoodat voor rust Haarlem's keeper reeds viermaal werd gepasseerd. Haarlem wist één tegen doelpunt te maken door middel van Kaan. Na rust werd heel gemoedelijk gespeeld. V. V. H. begreep wel dat de Haarlemmers niet meer in zouden halen, zoodat ook zij niet meer zoo enthousiast speelde. Beide partijen wisten nog éénmaal het net te vin den, zoodat het einde van dezen wedstrijd kwam met een flinke overwinning voor V. V. H. Haarlem III—I. V. O. (5—0) r Haarlem had een eenigszins gewijzigde op stelling en liet Klerk de backplaats vervul len. I. V. O. maakte een vrij zwakken in druk en was den geheelen wedstrijd de min dere. Het eerste doelpunt kwam dan ook voor Haarlem en werd op fraaie wijze door De Groot gemaakt (10). Haarlem bleef sterker; zij kreeg verschillende kansen, waarvan er nog één door Kornmann werd benut, terwijl een doelpunt van Langeraar wegens buitenspel niet werd toegekend. Het Haarlem-doel werd slechts sporadisch gena derd en zelden in gevaar gebracht. Bust 2—0. Na rust was Klerk weer in de voorhoede. Het vlotte ook nu weer uitstekend bij Haar lem. Klerk toonde zich zeer productief; hij verrichtte zelfs den hattrick. Het spel werd goed open gehouden; zoodat de I. V. O.-ver- dediging herhaaldelijk voor verrassende si tuaties werd gesteld. Het einde kwam ten slotte met 50. R. C. H. 3ScKoten 2 (32) R. C. H. heeft eerst het voordeel van den straffen wind en is daardoor het meest in den aanval. Vooral de blauw-zwarte rechter vleugel is geweldig actief, van dien kant dreigt, dan ook het meeste gevaar. Als Maarse een corner bijzonder goed voor doel plaatst, belandt de bal na eenig heen en weer getrap bij Kuyt, die hard inschiet. Niet lang daar na zet Maarse weer goed voor en via het hoofd van Paape wordt de voorsprong ver groot. Schoten werkt zich nu wat los en nu blijkt dat de gasten over een handige voor hoede beschikken. Hazevoet c.s. worden soms voor lastige problemen gesteld, maar door slecht schieten weet R.C.H. de score blank te houden. Even voor rust is het Ked- de die den stand op 30 brengt. In de tweede helft is het Schoten, dat de touwtjes in handen heeft. R.C.H. wordt ge heel teruggedrongen; de verdediging kan met inspanning van alle krachten scoren voovloopig voorkomen. Pas na geruimen tijd doelpunt de linksbuiten, vlak hierop gevolgd door een mooi doelpunt van den middenvoor. Als Kuyt den bal wat hardhandig In doel werkt, wordt deze goal geannuleerd. Schoten werkt hard voor den gelijkmaker, maar de stand blijft verder onveranderd. Stormvogels IIH.V.B."elftal (43) Een nuttigen oefenwedstrijd speelden de H.V-B.'ers op het veld van E.D.O. tegen de kampioenen van de reserve eerste klasse, die versterkt waren door het medespelen van keeper Thijssen. De H.V.B.-ploeg beschikt over een goede ploeg. Va.n de voorhoede was het rechter gedeelte wel het beste. De halflinie en de achterhoede speelden uitstekend. Jammer dat zij in de tweede helft hun keeper moesten missen, daar deze zich bij den aanvang al niet fit gevoelde. Het begin kenmerkt zich door snelle aan vallen van de Stormvogels, waartegen de H.V.B.. zich uitstekend weert. Toch vatl de grootere routine bij de Stormvogels-ploeg op; dit blijkt wel uit het feit, dat zij met de rust een 41 voorsprong hebben. In de tweede helft weet de H.V.B. den achterstand heel mooi in te halen, maar ver der dan tot een 43 stand in hun nadeel weten zij het toch niet te brengen. Het H.V.B.-elftal bestond uit de volgende spelers. Smit. Wempe, Boot. Wey, Mollema, Hartman, Bakker, Wolf, Hoogendoorn, Deursen. Delissen. H. B. C.—LISSE (5—1). H.B.C. is behouden voor de hoogste af- deeling. Zij was in ernstig degradatie ge vaar. Dit wetende werd Zondag tegen Lisse een flinke partij gespeeld. H. B. C., met wind meespelende, was er al direct in. Reeds binnen 20 minuten is de stand 30. Lisse valt dan eeriïge malen aan, doch zonder succes en daar ook H.B.C. niets meer levert, komt rust met 30. Na rust eenig overwicht van Lisse, doch nu is het vooral Van Bakel, die goed speelt, evenals de spil Duinhoven. H.B.C. scoort dan nog twee maal, terwijl Lisse in de laatste minuut den eenigen goal scoort (51). D. H. L.—T. IJ. B. B. (2—1). In een kalm gespeelden wedstrijd hebben de Haarlemsche Boys het niet eens tot een gelijk spel weten te brengen. Nadat de D. H. L.-keeper Mooren twee maal gepasseerd was, scoorde T.IJ.B.B. haar eenige goal. GRAAF WILLEM—V. V. Z. (4—0). Graaf Willem, die nog een kleine kam pioenskans heeft op haar concurrent V.V.Z., heeft haar seizoen op waardige wijze ge sloten door de Zaandammers bet 40 huis waarts te zenden. Het zal haar echter weinig baten, daar V.V.Z. nog twee wedstrijden moet spelen tegen de hekkesluiters Excelsior, waarvan er slechts één gewonnen behoeft te worden. DE UITSLAGEN. 3 D; Onze Gezellen IIAlliance I 21 T. IJ. B. B. m—Lisse III 44 4 D. H. B. C. Hl—R.K.V.Z. H 3—1 B.S.M. H—T.IJ3H. IV uitgesteld 4 E. BE.M. m—S.J.C. IV 0—7 Juniores. Geel Wit IV—Concordia IV 30 B.S.M. IV—T.IJ.B.B. VI 3—2 T. ZB. I—Alliance IV uitgesteld Voor den beker. T.IJ.BR. V—Santpoort IV 1—' Frankrijk wint met 51. (Van een specialen medewerker). De laatste dagen. Ook Zaterdag is het voor tennis niet zulk een bijzonder weer geweest, maar niettemin waren bijna 1500 toeschouwers aanwezig, hetgeen voor Amsterdam heel veel mag ge noemd worden en waaruit blijkt., dat de propaganda voor het Lawntennisstadion goed werkt. De Nederlanders hebben één overwin ning te pakken en wel die van mej. Rollin Couquerque om mile. Barbier, die in drie sets werd geslagen. De Holalndsche speelster was in de eerste set niet op dreef en het geschiedde dan ook dat de Frangaise die won met 62. In de tweede set werd het 3—3 en 43 voor mile Barbier en het ging er bedenkelijk voor mej. Rollin Couquerque uitzien. Maar op tijd kwam het keerpunt. Haar dropshot redde de volgende game en het was ook weer de korte gestopte bal, welke den stand op 54 bracht. Doch opeens liet mile. Barbier goed netspel zien en het werd 55. Weer was het de dropshot, die reddend werkte en na 65 werd het onder applaus 7—5. De Hollandsche speelster kreeg nu meer zelfvertrouwen. De drives werden beter, het volleeren daardoor ook en hoe de Fransche zich ook inspande, het werd 31 en 41. Maar de Fransche kwam er beter in en spoedig werd 44 genoteerd. Daarop 54 voor mej. Couquerque. Spanning kwam toen de stand 6—6 luidde, 7—7, 6—8, 9—9, einde lijk 109 en 119. De eerste zege is door Nederland behaald. Cochet en Brugnon leden geen oogenblik gevaar tegen Diemer Kool en Timmer. Tegen het aanvallende spel der Franschen stellen de Hollanders de lob, maar deze tactiek werd spoedig verlaten. De Franschen speelden evenals den vorigen dag Cochet, zeer nonchalant en het kwam tot 5—5. Het gevolg was, dat de heeren plotseling full speed aan het werk gingen; ze wonnen de set met 75. In de tweede set komen de Franschen op 41 en daarna op 5—2. Cochet, die zijn eerste service maar niet in kan krijgen, althans niet met de bliksem vaart, die hij erin legt, verliest opnieuw de game 35 waarna een paar games volgen, die de fraaiste uit de partij zijn. Het wordt 45. Dan winnen de Franschen de twee volgende games door uitsetekende returns op de teenen: 64. Die returns krzgen we ook in de derde set te zien en nu lieten de Fransche het niet ver komen. Met 61 wonnen ze de laatste set en dus nog gemakkelijk de partij De regen-Zondag. Ook gisteren trof DJ3.V. het bijzonder 'slecht met het weer en over het algemeen heeft de jubileerende club dus niet over hulp van Fortuna de beschikking gehad. Eerst half drie werd voor een niet talrijk publiek met den strijd Brugnonmile. Barbier tegen Diemer Koolmej. Rollin Couquerque be gonnen. De eerste game is voor de Nederlan ders maar vervolgens wordt het 2—2 en 42. Onder applaus loopen de Nederlanders den achterstand in (44) maar dan komt er een inzinking en de eerste set is voor de Fran schen. Bijzonder interessant Is het begin der twee de set niet, want de Franschen komen op 40. Het is eigenlijk een spel van kat en muis al lijkt dat niet zoo want de stand van 52 worot bereikt. De laatste game is voor de gasten, zoodat de set met 62 ver loren wordt. En dus ook de partij. De laatste partij van den dag ging tus- schen Timmer en Cochet. Want die tusschen Brugnon en v. d. Heide is wegens regen niet meer gespeeld kunnen worden. En het is wel jammer, dat ook de partij Timmer Cochet niet uitgespeeld kon worden, omdat die "interessant „dreigde" te worden. Cochet nam de partij weer ietwat van den lichten kant op, maar Timmer speelde een uitste kenden wedstrijd en kwam op 41. Na 42 wordt de Franschman ernstiger en hij werkt hard om 44 te maken. Dat lukt hem niet, want een geweldig applaus breekt los als Timmer de eerste set met 63 wint. Timmer gaat op den ingeslagen weg voort en ook deze set is voor hem 63. Het dreigde een Cochet-nederlaag te wor den, maar de regen kwam den Franschman te hulp en toen het 3—1 voor den Neder lander stond, maakte Cochet tegenwerpin gen om verder te spelen. Wegens regen. Hier mede was het tournooi van D. D. V. tevens afgeloopen. Het eindklassement is dus feite lijk 51 voor Frankrijk. Een verregende Zondag. Waren de beide voorgaande competitie- Zondagen droog en koud, deze Zondag heeft regen en een bijna broeierige warmte gege ven. De gevolgen van den regen zijn natuur lijk niet uitgebleven. Vooral in den middag drensde de regen voortdurend uit het grau we wolkendek, weinig hoop gevende aan in afwachtende houding verkeerende tennissers Haarlem heeft er al heel spoedig het ten nisracket bij neer moeten leggen. Nog slechts twee partijen waren gespeeld, toen de re gen haar doorzettingsvermogen zag zegevie ren en de spelenden het court af joeg. Mevr. Menso had nog wel even kans ge zien haar tegenstandster met 60; 60 af te maken, terwijl Jhr. van Riemsdijk in drie straight sets t-och nog de meerderheid van Rinkel moest erkennen. Alle overige partijen konden niet meer gespeeld worden. Volgens onze prognostic won T. C. II. van Topping. Toch was de Haarlemsche meer derheid niet van dien aard, als de score 52 zou doen vermoeden. In dc afzonderlijke partijen was bijna een evenwicht, welke eerst na hevige duels in het voordeel van de Haar lemmers kon wo: len beslist. Behalve beide heeren-singles waren alle andere partijen drie sets matches. Mej. Redeker vond in mej. Bahlmann een tegenstandster, die tegen haar opgewassen bleek. Ook hier een harde strijd, waar de score wel een bewijs van mag zijn. T. E. D. I heeft het tegen Festina II niet kunnen bolwerken. Het gelukte slechts aan mej. Verster een enkel Haarlemsch winst punt te behalen. Door nonchalant spel der Haarlemsche dame waren drie sets noodig, wat in twee wellicht af had kunnen zijn. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: HAARLEMSPIEGEL II (1—1) (gestaakt wegens regen) Heernenkel: Jhr. v. Riemsdijk verliest van Rinkel 6—3, 7—9, 4—6. Damesenkel: mevr. Menso slaat N. N. 6—0, 6—0. T. C. H.—TOPPING (5—2) Heerenenkel; Reuvekamp Gille slaat Ko- nersman 63, 60. Nienhuys verliest van Klauwers 4—6. 36. Damesenkel: mej. Redeker slaat mej. Bahlmann 68, 64, 75. Gemengd dubbel: mej. Redeker en Blom slaan mej. Bahlmann en Konersman G1, 46, 64, mejuffrouw Vliegen en Reuvekamp Gille verliezen van mej. v. Cra- nenburgh en Klauwers 46, 60, 4—6. Heerendubbel: Blom en Nienhuys slaan Konersman en Klauwers 1—6, 62, 61. Damesdubbel: Mej. Redeker en mej. Vlie gen slaan mej. Bahlmann en mej. v. Cra- nenburgh 2—6, 75, 62. T. E. D. I—FESTINA II (16) Heerenenkel: Slaghek slaat E. v. d. Wel den 46. 46. Rompu slaat Ramaker 64, 6—1. Damesenkel: mej. Verster slaat mej. v. Stolk 7—5, 8—10, 8—6. Gemengd dubbel: mej. v. Reebok en Slag hek slaan mej. Senft en v. d. Weiden 64, 64, mej. Stolk en Rompu slaan mej. Ver sier en Ramaker 61, 6—3. Heerendubbel: v. Rompu en Slaghek slaan V. d. Weiden en Ramaker 61, 63. Damesdubbel*. mej. v. Stolk en mej. v. Reebok slaan mej. Senft en mej. Verster 6—3, 6—4. ADVANTAGE I—SWIFT (3—4) Heeren enkelspel: Dr. Eysvogel slaat Raay- makers 6—2, 63, Jongeneel verliest van Addichs 06, 26. Damesenkelspel: Mevr. Eysvogel verliest van mej. Wamsteker 36, 26. Gemengd dubbelspel: mevr. en Dr. Eys vogel slaan mej. Wamsteker en Kroon 6—0 63. Mevr. en Dr. Huvstee verliezen van mej. Kamstra en Addichs 36, 36. Heerendubbelspel; Dr. Eysvogel en Jon geneel slaan Kroon en Raaym akers 75, 75 Damesdubbel: Mevr. Veldhuysen en men. v. Huystee verliezen van mej. Kamstra en mej. Wamsteker 7—5, 46, 26. V. O. G.—TERRY (3—4) Heerenenkel: G. Lijmer verliest van de Ruiter 06, 26. Addichs slaat Levie 46 7—5. Damesenkel: mevr. Herming verliest van mevr. de Ruiter 2—0, 6—2, 5—7. Gemengd dubbel: Mevr. Henning en Lij mer verliezen van mevr. en de Ruiter 2—6, 36, mej. Volkers en Addichs slaan mevr en de heer Melsc 7—5, 7—5. Heerendubbel: Addichs en Herming verlie zen van de Ruiter en Melse 16, 16. Damesdubbel: mevr. Herming en Mej. Vol kers slaan mevr. de Ruiter en mevr. Melsc 6—7, 6—4. SMASH m—ADVANTAGE II (3—3) Heerenenkel: Bode slaat Bijvoet 6—3, 6—4. v. Straten verliest van Allard 63, 79, 36 Gemengd dubbel: mej. Cornet en Wessel slaan mevr. Bijvoet en Alard 7—5. 6—0 mevr. Vliegen en Bode verliezen van mej. J. Povel en Bijvoet 36, 26. Heerendubbel: v. Straten en Wessel slaan Bijvoet en Alland 1—6, 7—5, 62. Damesdubbel: mevr, Vlieger en mej. Cor net verliezen van gez. M. en J. Povel 4—6. 46. Het damesenkelspel moet nog gesoeeld worden. WESTRÜST—S. M. N. (1—0) (gestaakt wegens regen) Heerenenkel: W. Denys slaat Kluyt 7—9 6—2, 6—4. De wedstrijd aal vermoedelijk 2 Juni voort gezet worden. T. C. S. B. m—AMSTELHOEK (6—1) Heerenenkel: Moes slaat- Kalkhoven 6—3, 64. Roeske slaat Bergerath 61, 61. Damesenkel: mej. de Jong slaat mej. v. Doorn 62, 63. Gemengd dubbel: mej. v. Doorn en Kalk hoven slaan mej. de Jong en Roeske 3—6, 64, 46. Mej. Muller en Sevenhuysen slaan mej. Termoshuyzen en Bergerath *6—3 6—2. Heerendubbel: Moes en Roeske slaan Kalk hoven en Bergerath 64, 62. Damesdubbel: mej. de Jong en mej. Muller slaan mej. v. Doorn en mej. Termoshuysen 63, 61. Winterkampioenwedstrijd. EINDUITSLAG VAN DEN HAARL. WIN TERKAMPIOENSWEDSTRIJD. lste klas, le vijftal, met hoogste korpsschutter 1. Generaal Joubert, Overveen, 4727 punten; W. Faase met 960 punten; 2. Graaf Floris V. Vogelenzang 4649 punten, H. Prins met 944 punten; 3. Voor Vaderland en Koning 4646 punten; H. P. Spoor 934 punten; 4. Generaal van Merlen, 4622 punten, P. Deken 914 punten lste klas combinatie: 1. Generaal Joubert, Overveen, 9097 punten; 2. Generaal v. Mer len, Haarlem, 9066 punten; 3. Graaf Floris V, Vogelenzang, 8913 punten: 4. Voor Vader land en Koning, Haarlem, 8068 punten 2de klas, lste vijftal met hoogste korps- schutter: 1. Generaal Cronjé, Schoten. 4581 punten: J. Rompa met 938 punten; 2. Oranje, IJmuiden, 4411 punten, D. Bakker met 861 p. 2de klas combinatie: 1. Generaal Cronjé. Schoten, 8545 punten; 2. Oranje, IJmuiden. 8382 punten. De prijsuitreiking, zoowel van dezen wed strijd als van den Nationalen Competitiewed strijd Buks «voor zooverre het Haarlemsche vereenigingen betreft) en van den grooten voorjaarswedstrijd zal op Woensdag 3 Mei plaats vinden in bet Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan. Uruguay in Duitschland De lezer zal zich nog goed herinneren dat op het Olympisch Voetbaltoumooi een enkele smet werd geworpen door het optreden van de Duitsche spelers Kalb en Hoffmann in den wedstrijd van Duitschland tegen Uru guay. Deze beide spelers werden door den Duitschen Voetbal Bond voor geruimen tijd geschorst en zijn zelfs dezer dagen, om ge voeligheden te vermijden, weer gepasseerd bij de samenstelling van het Duitsche elftal dat tegen Italië moest spelen. Dit was een onaangename nooit in een overigens vrijwel vlekkeloos tournooi, maar de zaak zou lang- zamerzand vergeten zijn, als ze juist dezer dagen niet weer in herinnering was gebracht door de tournee van een Uruguaysche voet balploeg in Duitschland. Deze ploeg speelde onder den naam Rampla Juniors verschei dene wedstrijden tegen Duitsche clubs en behaalde aardige successen. Nu zien wij het eigenaardige verschijnsel dat sommige Duit sche bladen vol ergernis schrijven over het buitengewoon gemeene spel dezer „Oeroe- kweezen", zeggende o.a. dat dergelijke onbe hoorlijke praktijken nog nooit in Duitsch land vertoond zijn en een klaagzang aanhef fende voor het lot van dien armen Kalb en dien armen Hoffmann, die voor hun optre den tegen zulke lieden gestraft werden, ter wijl andere verklaren dat de Zuid-Amerika nen niet alleen goed speelden maar ook keu rig optraden. In deze omstandigheden lijken de verwijten van vuil spel bedenkelijk veel op een wraakneming en op een late poging tot rechtvaardiging van de houding van Kalb en Hoffmann te Amsterdam. En dat heeft met sportieve opvattingen weinig te maken. Wereldrecord vèr-springen Uit Haïti komt het bericht dat de donker- getlnte zoon van dit land Sylvis Cator het wereldrecord vèr-springen zou hebben ver beterd door precies acht Meter te springen. Het zal wel geruimen tijd duren, voor wij weten of deze mijlpaal in de geschiedenis der athletiek inderdaad is bereikt of niet. Het geval zal zeker met de noodige voorzich tigheid en achterdocht onderzocht worden, want men herinnert zich nog te goed, dat het vorig jaar van den Zuid-Afrikaan Atkin son ook bericht werd, dat hij de 8 Meter had gesproken en toen het eens op den keper beschouwd werd, bleek daar heel wat aan te kort gekomen te zijn. Cator is natuurlijk niet de eerste de beste Op de Olympische Spelen te Amsterdam was hij tweede in het nummer ver-springen en hij heeft het vorig jaar liet wereldrecord van de Hart Hubbard reeds eens op eenige milli meters benaderd. Hoe ze dat precies weten, blijft me een raadsel, maar enfin Het wereldrecord vèr-springen werd voor het eerst geregistreerd in 1866, ten name van den Engelschman Fitz Herbert en met een sprong van precies 6 Meter. Nu zijn wij aan, of in ieder geval vlak bij, de acht Meter. Politieke boksers. In Engeland naderen de algemeene ver kiezingen snel en daar bestaat het prettige systeem nog, dat het publiek de gelegenheid krijgt den man, die het vertegenwoordigen wil, te zien en hem aan zijn verstand te brengen, wat men van hem verwacht. In den bekenden boksring van Premierland te Londen is dezer dagen zelfs, wat wij zouden kunnen noemen een politieke bokswedstrijd gehouden, al geschiedde het vechten slechts met woorden. Aan het begin van de bijeen komst namen de candidaten der drie groote partijen. Conservatieven. Liberalen en Labour op stoelen binnen de touwen van het vier kant, waarin reeds vele bokswedstrijden zijn gestreden, plaats en daarna spraken zij om beurten de luisteraars, die in grooten getale waren opgekomen, tee. Neen, het kost in Engeland heel wat meer moeite en inspan ning het met hetzelfde bedrag betaalde baantje van Kamerlid te veroveren dan hier. Helen Wills. Als een ware koningin is 's werelds sterkste tennisspeelster Helen Wills weder in Europa aangekomen, om in den Haag. Berlijn. Lon den, Parijs nieuwe tennlslauweren te oogsten. Het tennisprogramma van Helen, die onlangs getrouwd is, dus geen Wills meer heet eigen lijk, is al druk genoeg, maar zij heeft nog meer pijlen op haar boog. Behalve vijfen twintig tennisrackets (excusez du peu) om vat haar bagage een bundel teekeningen. die ongetwijfeld wel eenige verdienste hebben, maar waar niemand waarschijnlijk voor een tweede maai naar zou kijken, als de vervaar- algster niet de koningin der tennisbaan was. .Nu is er zooveel belangstelling voor. dat er te Londen tijdens het Wimbledon tourna ment (die Amerikanen weten hun psycholo gisch moment te kiezen) een speciale ten toonstelling van zal worden gearrangeerd. Met die sport valt toch maar wat te berei ken. De vliegende vrouw De vorige week gaven wij een plaatje van Elinor Smith, een 17-jarige Amerikaansche bakvlsch die het wereldduurrecord voor vrou wen belangrijk heeft verbeterd, door 26 uur en 22 minuten in de lucht te blijven. Men moet niet gering denken over deze prestatie. In aanmerking genomen, dat het mannelijk duurrecord op naam van den Amerikaan Jensen staat met 35 uur 33 min. vraag je je af, hoe het mogelijk is, dat een zwakgespier- de vrouw het langer dan 24 uur uithoudt. Er is sinds het begin van dit jaar onder de Amerikaansche avlatrices een ware rage ge weest om dit record. Het is sinds 1 Januari reeds niet minder dan vijf maal verbeterd. Eerst kwam Miss Bobby Trout met 12 uur 11 min., toen Elinor Smith met 13 uur 16 min., daarna weer Miss Trout met 17 uur 5 min., wat weer verbeterd werd door Mrs. McPhetridge (Louise Thaden) met 22 uur 3 min-, terwijl nu miss Smith weer houdster is met meer dan 26 uur. Voor hoe lang? De anderen zullen wel weer op het vinketouw zitten, maar 't wordt hoe langer hoe zwaar der. De vrouw is in de laatste jaren wel veel sneller, neen, langer en hooger gaan vliegen. Vroeger was een vliegende vrouw, als ik zon der onvriendelijke bedoeling de vergelijking mag bezigen, een witte raaf. tegenwoordig is er niets bijzonders meer in. En dan denk ik niet aan zulke vliegtuigpassagiers als prinses LoewensteinWertheim. Mrs. Grayson. Miss MacKay. Miss Elder en Miss Earhart, die met meer of minder succes in door mannen be stuurde vliegtuigen zich boven den verrader lijken oceaan waagden, maar aan de gebrc- veteerde avlatrices. Aan dc Amerikaantjcs die ik reeds genoemd heb. aan de EngeLsche Lady Heath, die herhaaldelijk bij wedstrij den uitkomt tegen mannen. Lady Bailey, die grijs haar geen beletsol vond om heen en te rug van Londen naar Kaapstad te vliegen, de Francaises Adrienne Bolland, dc pionierster, Maryse Bast ie. Denisc Collin, aan de Neder- landscheNeen, een Nederlandsch meiske dat haar naam in de luchten geschreven heeft, hebben wij nog niet. Maar dat zal ook nog wel komen. Golf uit de lucht. Onder dezen titel willen wij niet een of ander radiovraagstuk bespreken, maar dc nieuwe, vooral in Amerika ingang vindende sport van lucht-golf. Reeds geruimen tijd ge leden bestreden twee Amerikaansche vlie gers elkaar voor de eerste maal in een golf- wedstrijd waarbij elk den bal zoo dicht mo gelijk bij de diverse holes moest laten vallen. Dit vond men aardig en het werd nagevolgd, maar er is nu een verbeterde editie voor uitgevonden. Er wordt een foursome gespeeld die in zooverre gemengd is. dat een lid van elk paar in een vliegtuig zit en de ballen zoo dicht mogelijk bij de holes laat vallen, terwijl de ander op den grond in het minimum aan tal slagen den bal verder in het hole werkt. Het is aardig bedacht en. dit zij terloops ge zegd, er zijn weinig dingen zoo moeilijk als het, mikken met een klein balletje uit een zich met groote snelheid voortbewegend vliegtuig. Rood en WitPhoenix. P. HAGENAAR SCOORT EEN CENTURY. Rood en Wit begon haar seizoen goed, met een flinke overwinning op het Haagsche Phoenix. Na den toss gewonnen te hebben, trekt aanvoerder J. v. Eeghen met zijn mannen het veld in, waar G. Droste cn A. v. d. Togt den aanval beginnen op W. Kien en J. Everard, het openingspaar van Phoenix. Eerstgenoemde is vrijwel de eenige Hagenaar die goed cricket vertoonde, hij maakte, al vorens door Droste gebowld te worden, een uitstekende 43. De Rood en Witter C. Bult man, die met Jhr. C. L. v. Lennep het Phoenix-team completeerde, scoorde verder een verdienstelijke 29 en van de overigen was het alleen P. Gammon, die met 13 in de dubbele cijfers kwam. Direct na de lunch (met de lunch waren er juist 100 runs) is Phoenix uit voor 121 runs. A. v. d. Togt met 435 en J. Kruyt met 334 hadden voor Rood en Wit het beste gebowld; Droste met 245 nam de overige wickets. Een goede vang van Kruyt in dc slips, dient geme moreerd. Rood cn Wit dat nu gaat batten, opent met P. v. Bueren en J. B. Th. Ellas op het bowlen van A. Greimering en W. Kien. Eerstgenoemde wordt reeds met de tweede bal achter het wicket gevangen voor nul. Elias en P. Hagenaar doen het beter en brengen door goed cricket de score op 85 voor het tweede wicket, dat van Elias, voor 39 gebowld door Kien, valt. Hagenaar en Kruseman leggen er geducht het hout op, zoodat het totaal van Phoenix spoedig door Hagenaar met een single wordt gepas seerd. Vooral Hagenaar, die inmiddels zijn 50 runs heeft, staat uitstekend te spelen en slaat diverse boundaries. Kruseman valt als tweede slachtoffer van Kien als hij voor 34 runs zeer ongelukkig een bal in zijn wicket speelt. Hagenaar zet intusschen de zaken op denzelfden voet voort en nadert boe langer hoe meer zijn eerste century, die hij tenslotte met een harde vier volmaakt: een mooi en aanmoe digend succes voor dezen jeugdigen Rood en Witter! Van de overige Haarlemmers komen dan nog Mr. F. A. Davidson met een zeer goede 31 en J. v. Baasbank met een harde 19 in de dubbele cijfers, waarna de innings op 257 sluit. Rood en Wit wint dus met 136 runs. BIJ de Hagenaars had A. Greimering met 8100 mooie bowllngcijfers. Als Rood en Wit op dezelfde wijze door gaat. belooft het ditmaal een goed seizoen voor haar te worden! Geen wijziging in de spelregels. Bij den cricketwedstrijd M. C. C. en Not tinghamshire, die in Engeland gespeeld Is, werden nieuw stumps in gebruik genomen. Naar aanleiding hiervan hebben we aan Mr. Davidson gevraagd, of ook in ons land een wijziging in dc spelregels verwacht kan worden. Hij antwoordde ontkennend. Verder deelde hij mede, dat de nieuwe stumps in Engeland alleen maar voor de County-wed- strijden een jaar als proef worden gebruikt. DE UITSLAGEN. Hilversum—Rood Wit n 2-1 M. A. HALTE De bekende V. A. D.-speler M. A. Haye (oud kampioen van Amsterdam) en winnaar van vele hoof dklasse-tourn ooien, is gisteren naar Zuid-Afrika vertrokken. Vóór zijn vertrek werd deze sympathieke speler door den Amsterdamschen Dambond tot eerelid benoemd. HAARL. AMST. KWARTIER. De vereenlglng ,.H. A. K." hield een wed vlucht met oude duiven uit Roosendaal (95 K.M.) In concours waren 166 duiven. De prij zen werden als volgt behaald: J. H. Hart Jr. 1, 4, 9, 34. C. Koning 2, 8. 10. J. J. Hart 3, 5, 25, 29. 30. J. Handgraaf 6. 32. H. J. Petter 7, 11. 19. G. Meulenbroek 12, 20, 26, J. Rads- ma 13, 16. 17, S. Heitlager 14, 21, 28, H. C. Gans 15. 33. H. T. de Droog 18, 22, 23, J. Ter horst 24. 31, D. v. Kampen 27. Drie eerst getoonde duiven J. H. Hart Jr Vijf eerst getoonden duiven J. J. Hart. Eerst aankomende duif 9 uur 34 miti T sec. Laatste prijs winnende duif 9,46.46

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7