HAARLEM'S DAGBLAD DE S. D. A* P. TE HAARLEM. Inzet der verkiezings campagne. Waarom het gaat in den strijd. De meening van ir. Albarda. De S.D.A.P. te Haarlem is de verkiezings campagne begonnen. Maandagavond had de Federatie Haarlem in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een vergade ring uitgeschreven met als spreker het lid der Tweede Kamer ir. J. W. Albarda. Volgens aankondiging zou de heer Albarda spreken over het onderwerp: „De SD.A.P. in den "•verkiezingsstrijd". nNaar schatting werd de vergadering, die werd geleid door den heer P. van Gessel, door 500 personen bezocht. De Voorzitter deelde mede bij de opening der vergadering, dat de federatie de actie voor den verkiezingsstrijd met kracht zal ter hand nemen. In het centrum zullen nog een paar openbare vergaderingen ge houden worden en dan bestaat het voornemen ook in het voormalig Spaarndam een verga dering te doen plaatshebben. Verder zal op ruime schaal verkiezingslectuur worden ver spreid. Nadat daarna ,.De Stem des Volks" een p,aar nummers had ten gehoore gebracht, was het woord aan den spreker van den avond. De heer Albarda ging in het eerste deel van zijn rede na in welk tijdperk wij nu leven, door hem genoemd een „tijdperk van overgang", waarin de macht van de be- zittende klasse taant en ten onder gaat. Die klasse kan haar machtsmiddelen niet meer onbeperkt gaan gebruiken. De econo mische macht der ondernemersklasse is al meer beperkt geworden. Oók op politiek gebied had een verschuiving plaats, deed spr. opmerken. Meer en meer laten de ar beiders zich op politiek gebied gelden en is hun invloed toenemende. Alles duidt er op, dat het socialisme ko mende is, concludeerde spr. Dat beteekent dat de mensch de baas van de voortbren ging worden zal, dat aan het uitbuiten van de arbeiders een einde komen zal. Verder gaande, besprak de heer Albarda de heden- daagsche politiek. Het politieke leven vertoont de teekenen van een overgang in dien zin, dat de burgerlijke partijen niet meer een parlementaire regeering kunnen vormen. Aan de mogelijkheid van een Liberale regeering denkt niemand meer. Pe liberalen vormen nu nog maar een kleir.e groep. Voor de partij der liberalen is geen taak meer in de toekomst. Zij is geworden een ondernemers partij, een van reactie. De mogelijkheid van een rechtsche regee ring is er sinds eenige jaren óók niet meer en het is de vraag of die mogelijkheid er ooit weder zal komen, betoogt spr. Een rechtsche regeering zal zich niet meer kunnen handha ven. Hoe dat komt? Omdat de éénheid der coalitie geen éénheid is. Men ziet, aldus spr. dat ten aanzien van onderscheidene groote politieke vragen, geen éénheid is bij de par tijen die eenmaal de coalitie vormden. Over allerlei is er onder hen verschil van meening, oordeelde spr. Onecht en onwaarachtig is de leuze van de godsdienstige éénheid der par tijen van rechts, riep spr. uit. Verder is op het gebied van de sociale politiek óók geen éénheid, maar tegenstellingen bij de par tijen van rechts. Daar naast is onder die par tijen ook geen éénheid aangaande de mili taire politiek en aangaande koloniale poli tiek. Geen éénheid mitsdien tusschen de par tijen van rechts, staafde spr. Toch, de par tijen van rechts trachten weder naar een coalitie te komen, liet spr. daarop volgen. Na de stemming zal men de coalitie weder in elkaar pogen te zetten. Maar, naar spr. ver wachtte, zullen de partijen van rechts niet een meerderheid kunnen behalen, gezien het afbrokkelingssysteem onder de partijen van rechts. Kersten, Lingbeek en Artz doen schade aan die partijen. Maar bovenal zal de S.D.A.P. schade aan de partijen van rechts, inzonderheid aan de R.-K. doen. Dergelijke partijen kunnen niet meer een re geering vormen, dus we gaan komen in de periode van de extra parlementaire kabinet ten, deed spr. opmerken. Over wat dat zeg gen wil, trad spr. nader in bijzonderheden. Nog weidde spr. uit over het beleid van het tegenwoordige intermezzo-kabinet, dat door hem aan critiek werd onderworpen. Andermaal zingen door de leden van „De Stem des Volks" en daarna vervolgde de heer Albarda zijn rede. Thans werd door hem uit eengezet hoe het is gekomen dat het Kabi net-De Geer is kunnen optreden en hoe de soc.-dem. aan de vorming van een democra tisch ministerie willen medewerken, zal na de verkiezingen zulk een ministerie kunnen gevormd worden? Spr. meende van neen, om dat nu, evenmin als in 1925, de R.-K. zullen willen medewerken aan de vorming van een democratisch ministerie. Er zal denkelijk wel weder een extra parlementair kabinet komen. Toch, er is in den komenden strijd veel te doen voor de soc.-dem., betoogde spr. De soc.-dem. dienen te maken, dat de S.D.A.P. wox'dt de grootste politieke partij in het lancl, want zulk een partij heeft den meesten in vloed. Het aantal soc.-dem. Kamerleden dient te worden vermeerderd. Waarvoor de soc.-dem. den strijd ingaan, ontvouwde spr. tenslotte onder aanhaling van eenige punten van het verkiezingsprogram der S.D.A.P. Vooral werd daarbij door spr. er op aange drongen te maken dat de nationale ontwa peningsgedachte zal zegevieren. Met een woord van dank aan den spreker sloot de voorzitter de vergadering. JUBILEUM J. HANSEN. Op 1 Juli a.s. hoopt de heer J. Hansen, magazijnmeester 2de klasse bij de Noord- Zuid-I-Iollandsche Tramweg Maatschappij den dag te herdenken dat hij 25 jaar bij deze maatschappij werkzaam is. HANDIG GIDSJE VOOR HAARLEM Wij ontvingen van Heck's Lunchrooms een door deze onderneming in samenwerking met de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer uitgegeven „Kleine Gids van Haarlem". Het is een handig keurig gedrukt boekje van 24 bladzijden, waarin de voornaamste beziens waardigheden van Haarlem beschreven staan, verduidelijkt met vele foto's, waaron der geheel nieuwe luchtfoto's. Vrij uitvoerig zijn beschreven de Groote kerk en de route door de Bollenvelden. Tevens is opgenomen een eenvoudige plattegrond van de stad en een van de omgeving van het Noordzeeka naal tot Bennebroek, beide met verklaring. Een opgave van de afstanden in Kilometers naar verschillende omliggende plaatsen, van de Postkantoren, bad- en zweminrichtingen, hotels en garages maakt het boekje zooveel nuttiger in het gebruik. DINSDAG 7 MEI 1929 DE VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Wat haar doel is. VOLKENBONDSDAG OP 18 MEI. De Volkenbond te Genève is het lichaam, door den gezamenlijken wil der Staten in het leven geroepen teneinde vorm en inhoud te geven aan het streven, dat zich steeds sterker openbaart, om niet meer door geweld, doch door recht en overleg de geschillen op te lossen, die er tusschen de Staten zijn en altijd zullen zijn. Staten en individuen zijn niet gemakkelijk te vergelijken, maar in dit opzicht valt een parallel te trekken. De in dividuen, die vroeger hun veeten met de vuist uitvochten, hebben in den nationalen Staat geleerd zich te onderwerpen aan de uitspraak der rechters. Ging men elkander vroeger te lijf,thans geldt in den beschaafden Staat als eiscli, dat men zich tot de Recht bank zal wenden. Zeker, op dien regel zijn uitzonderingen, en de mogelijkheid is niet uitgesloten, zelfs groot, dat zulke uitzonde ringen op den regel in het verkeer der Staten er ook zullen zijn. Evenmin echter als dit een reden is om de rechtspraak tusschen de in dividuen op te heffen of ter zijde te stellen, evenmin is 't een reden om 't pogen, waar door de vredelievendheid der betrekkingen tusschen de Staten wordt versterkt, stop te zetten of te verminderen. De Volkenbond te Genève echter is een of ficieel lichaam. Alle leden hebben aaarin ge lijke rechten en gelijke belangen; gelijk recht ook om in wederzijdsche gevoeligheden te worden ontzien. Dat maakt voor den Volken bond de propaganda voor eigen denkbeelden niet gemakkelijk. Gelijk een Staatsman of diplomaat zich er voor moet wachten om in het openbaar te veel te zeggen, teneinde niet het gevaar te loopen, dat hij door een deel zijner hoorders wordt misverstaan, en dat hun misverstand als zijn oordeel verder door de wereld wordt, gedragen kan ook de Vol kenbond niet met diezelfde vrijmoedigheid als aan niet-officieele lichamen openstaat, tot de groote massa gaan, om eigen arbeid, eigen voortreffelijkheid, eigen samenstelling te propageeren. Het is over het algemeen ook beter, dat men deze taak aan anderen, goede vrienden, overlaat. Daartoe bestaan nu in bijkans alle lan den, of zij lid van den Volkenbond zijn of niet, vereenigingen voor den Volkenbond. In Nederland de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede", opgericht op 26 Juli 1919. voort gekomen uit den tegelijkertijd ontbonden Algemeenen Nederlandschen Bond „Vrede door Recht", die op zijn beurt (in 1901) weer voortkwam uit de fusie van den Algemeenen Nederlandschen Vredesbond, reeds van 1871 dateerend, en den Vrouwenbond voor Ont wapening en Arbitrage. Deze vereenigingen stellen zich ten doel den Volkenbond, zijn samenstelling, grondgedachte bekend te ma ken: een taak, die werkelijk niet zoo over bodig is als zij sommigen wel eens tc eschijnt. Verder om den arbeid van den Volkenbond nauwkeurig te volgen, daarvoor geregelde be langstelling te vragen, en anderen op te wek ken aan dien arbeid indirect deel te nemen. Met één woord, zij beoogen om de belang stelling van de individuen, die de Staten samenstellen, op te roepen, en levendig te houden voor den Volkenbond, opdai deze eerste, allereerste noodzaak blijve leven in de gedachten dier individuen. Tezamen vormen deze vereenigingen de „Union Inter nationale des Associations pour la Société des Nations", te Brussel gevestigd, die in 1928 haar jaarlijksch congres, te 's-Gravenhage hield. Niet ten onrechte is deze Union meer dan eens de „voorhoede" van den. Volken bond genoemd: voorhoede in dien zin, dat daar in het eerst de gedachten kunnen wor den uitgesproken, de wenschen geformuleerd, die later door den Volknebond zelve in da den worden omgezet. De taak, door een vereeniging als de „Ver eeniging voor Volkenbond en Vrede" te vol brengen, is niet zoo licht als zij schijnt. Want al zal theoretisch een ieder toegeven, dat de Volkenbond belang heeft voor ieder, ja in derdaad ieder individu, in eiken Staat het is iets anders om dit belang te toonen. Zoo licht loopt men de kans, wanneer men dit belang naar voren brengt, te moeten ver nemen, wat niet nieuw is dat de Vol kenbond onvolmaakten arbeid levert; niet voldoende opschiet; de internationale ont wapening in het bijzonder niet voldoende voorbereidt. Klachten, ongetwijfeld juist, maai' niet bezien in het licht van feiten en omstandigheden; klachten toch, die in den regel geen rekening houden met de moeilijk heden die bij doorvoering van dergelijke in ternationale hervormingen zijn te overwin nen. Hier valt het gebrek aan doorzicht en ken nis niet terug op degenen, die dit gebrek too nen, maar het valt op den Volkenbond terug, want deze heeft noodig den steun van de ge- heele openbare meening. Waarom? zoo zal men vragen. Omdat li chamen als de Volkenbond doode dingen zijn, wanneer zij niet weten tot uiting te brengen wat leeft in de groote massa. Dat is niet zoo gemakkelijk als het schijnt, want niet altijd is rijp wat door gepraat of ge schreeuw naar boven komt. In 1907 ter twee de Vredesconferentie, heeft men ijverig ge werkt aan de totstandkoming van een wer kelijk internationaal gerechtshof te plaatsen reeds toen naast het Permanente Hof van Arbitrage, dat arbitrage die eigen recht spraak der belanghebbenden is en niet zuivere rechtspraak van onpartijdige derden bevordert. Men slaagde met de samenstel ling van een ontwerp, dat aller instemming had, behalve toen het er op aan kwam de wijze van verkiezing der rechters vast te stellen. Ieder der Staten wilde in dat Hof vertegenwoordigd zijn, maar een regelmatig zittend Hof van 45 rechters was onmogelijk. De goede wil ontbrak niet, maar de tijd was niet rijp voor een dergelijke hervorming. Toen heeft Asser, de eminente Nederland- sche jurist, die uit niets een internatïonaaal privaatrecht schiep, het bekende woord ge sproken: of wij zeven weken of zeven jaren cjnferentie houden teneinde een aangele genheid tot oplossing te brengen, helpt ons niets, indien deze zaak niet leeft in de ge- dachter der volken. Op dat oogenblik leefde de mogelijkheid van een werkelijk gerechtshof tusschen de volken niet in de gedachten der volken: men beschouwde het als onmogelijk onaanvaard baar jegens de souvereiniieit van elk lar.d. Toen in 1920 het Hof van den Volkenbond tot stand moest worden gebracht, was er reeds een ommekeer te bespeuren, en nu aanvaardt men dit gerechtshof als de ge woonste zaak der wereld; begrijpt men waar schijnlijk nauwelijks hoe men het zonder dit hof heeft kunnen stellen. Wat van zelf er toe zal bijdragen öm de rechtspraak van dit Hof te versterken en uit te breiden. De „Vereeniging voor Volkenbond en Vre de" wil dus, gelijk andere soortgelijke ver eenigingen in andere landen, ce openbare meening in eigen land codificeeren. Zij wil belangstelling wekken voor den Volkenbond en zijn arbeid, en zij wil, dat men die belang stelling toont door aan de Regeering gevoe lens, die men ten opzichte van dezen arbeid heeft, te doen blijken. Arbeid, die over hef geheele land alleen dan kan worden vol bracht, wanneer hij behoorlijk wordt ge centraliseerd. Vandaar een hoofdbestuur, dat leiding geeft aan de vereeniging en haar denkbeelden, maar daarnevens afdeelingen in zooveel mogelijk allé plaatsen des lands; afdeelingen, die tot taak hebben, regelmatig in woord en in geschrift de belangstelling gaande te houden voor de vereeniging. voor den Volkenbond en al wat daartoe behoort. Teneinde nu dezen propagandistischen ar beid eens per jaar te stimuleeren. bestaat de 18 Mei Volkenbondsdag. Dan wordt op elke denkbare wijze, in de school en onder de groote massa, in woord en in geschrift, met alle middelen, die het moderne verkeer biedt, gepropageerd voor den Volkenbond, en wordt een ieder aangeraden toe te treden tot de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede", die het centrum van dezen voorlichtïngsar- beid is. Centrum van onpartijdigen'aard, wat duidelijk is voor ieder, die de samenstelling nagaat van het hoofdbestuur en van'de af- deelingsbesturen. Daarin toch werken man nen en vrouwen van de meest uiteenloopen- de politieke godsdienstige richting en ge zindheid samen; daarin zijn vertegenwoor digers van de meest uiteenloopende catego rieën te zamen. Geen middel, dat te han- teeren is, wordt door deze vereeniging ver smaad; zoo zal zij in het najaar te 's-Gra- venhage een Vredes- en Volkenbondsten toonstelling organiseeren, die in beeld hoopt te brengen naast elkander de afbrekende ellende van den oorlog en den opbouwenden arbeid van het internationale rechtsbewust zijn. Toont dan uwe belangstelling op dezen 18 Mei-Volkenbondsdag door toe te treden tot het lidmaatschap dezer Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Van de Haarlemsche afdeeling, welke onder het voorzitterschap staat van Jhr. F. Teding van Berkhout Sr., is het secretariaat gevestigd bij Mr. L. G. van Dam, Wilhelminastraat 42, Haarlem. VAANDELONTHULLING BIJ „HAARLEM'S ZANGGENOT". VERDIENSTEN VAN VELE LEDEN ERKEND. Gezellig zag de groote zaal van gebouw St. Bavo er uit, toen Maandagavond de Lieder tafel „Haarlem's Zangenot" er een feeste lijke bijeenkomst hield ter onthulling van het nieuwe vaandel. De menschen zaten in plaats van op rijen in groepjes rondom de tafeltjes, waardoor een intieme sfeer kwam te heerschen in de zaal, die bovendien van voor tot achter vol was. Het geheele koor was op het tooneel ge komen toen de voorzitter, de heer R. M. v. d. Hart de bijeenkomst opende. Helaas moest hij dit doen met een treurige mededeeling nd. die van het overlijden van den tweeden tenor H. van Buuren, een z§er geziene kracht in de vereeniging, aan wien hij waardeerende woorden wijdde. De heer P. Alleman hield als voorzitter van de vaandelcommissie yen toespraak bij de onthulling van het vaandel. Hij herinner de er aan, hoe bij de viering van het 60-jarig bestaan verleden jaar de wensch was geuit om een nieuw vaandel te bezitten. Hij zegde den secretaris van de commissie, den heer Sikman dank voor het vele werk door dezen verricht, en evenzeer diens vrouw, voor de vele opofferingen, die zij zich moest getroos ten. Hij bood haar een zeer mooie hortensia aan. Ook dankte de heer Alleman de be schermvrouwe mevrouw Herbert Cremer van Marken voor een groote gift. Den heeren Zwart Jr.. als ontwerper, Klos als penningmeester en Hulshof als afwerker van het vaandel betuigde spreker zijn erken telijkheid, terwijl hij het laken dat het vaan del bedekte wegnam. Het mooi geborduurde vaandel overdragende aan den voorzitter sprak de heer Alleman de hoop uit, dat de zangers zich onder de krachtige leiding van het bestuur trouw onder het vaandel mogen scharen. Den bestuursleden reikte spreker daarop allen een insigne uit, een miniatuur van den gulden adelaar, die het vaandel kroont. De heer v. d. Hart dankte den voorzitter van de vaandelcommissie. In zijn verdere toespraak memoreerde hij het werk der heeren Klos en Sikman dat een aanvang nam op het internationale concours van verleden jaat. „In dit teeken zult gij overwinnen" staat onder den adelaar, deze adelaar heeft inderdaar reeds dikwerf overwonnen, het is de adelaar van wijlen den heer Andriessen den dirigent wiens roem ons thans nog een aansporing moge zijn tot daden als Haarlem's Zanggenot vroeger heeft gekend. Beide zoons van den heer Andriessen verwelkomde spreker. De heer v. d. Hart deelde onder applaus mede, dat de heer Alleman tot eerelid is benoemd. Ook den heer Sikman viel die onderscheiding te beurt. De heer Klos werd benoemd tot lid van verdienste, terwijl de heer Duinker, die meer dan 25 jaar lid is van de vereeniging, werd benoemd tot eere lid. Zooals de heer v. d. Hart zeide, men kon de prestaties van het koor ten beste beoor- deelen naar het optreden daarvan in een compositie van den heer L. C. Keereweer, en de Hymne aan de Muziek van W. Lachner. Wij mogen zeggen, dat het koor in geenen deele teleurgesteld heeft, wat ook wel aan den bijval te merken was. Vóór dezen zang was er nog even een aar dig moment toen drie bestuursleden van de Amsterdamsche zusterverecniging het man nenkoor van de gemeentetram „Kunst en Broederschap" complimenteerden met liet nieuwe vaandel en als souvenir een zilveren medaille daarvoor aanboden. De heer v. d. Hart sprak met de betuiging van dank nog eens die van vriendschap voor de zustervereeniging uit. Verheugend was de mededeeling van een aanstaand gecombineerd concert der koren. Het verdere deel van den avond was gewijd aan den humor. Twee humoristen, de heeren Boeser en Wikke trejden om beurten op met een uitgebreide collectie moppen en-liedjes, waarmee ze voortdurend den lach in dc zaal hielden. Voorts verleende een strijkje mede werking en werd tot slot een bal gegeven, dat zeer geanimeerd was. CAFé-RESTAURANT „BOEKEN RODE". EEN AANWINST VOOR AERDENHOUT EN OMGEVING. Op het Roemer Visscherplein, hoek Zand- voortschelaan, onder de gemeente Heemstede (Aerdenhout) is volgens de plannen van den Haarlemschen architect, den heer Groene- veld, een groot café-restaurant verrezen, waarvan zeker kan gezegd worden dat het aan de eischen van den tijd voldoet. Gelegen aan een belaneriiken verkeersweg, op een mooi, ruim plein, bij de spoorweghal te AerdenhoutHeemstede, met een prach tige geipcpnheid voor terras en auto- en rijwielstalling in de onmiddellijke nabijheid, zal deze inrichting zonder twijfel, zoodra het weer maar even het karakter van zomer weer eeb'pft pbri te nemen, dadelijk tal van bezoekers lokken. En niet alleen voor langs-trekkenden, maar ook voor de talrijke omwonenden van deze buurt die zich in den laatsten tijd zoo snel heeft ontwikkeld, biedt dit moderne café restaurant alles wat men maar wenschen kan. Een inrichting van dezen aard ontbrak tot nu toe in deze omgeving geheel en de exploitant, de heer H. Brouwer, heeft waar lijk geen halve maatregelen genomen maar de zaak op royale wijze aangevat en een in richting in het leven geroepen, zooals men ze in menige stad tevergeefs zal zoeken. Meu bileering, aankleeding, verlichting van de geheele zaak getuigen van een uitmuntenden smaak en van den wensch om te maken dat. gasten, die het goed gewoon zijn, zich in deze nieuwe inrichting geheel thuis zullen gevoelen. Gezellig en vriendelijk en keurig ingericht is de groote zaal beneden, waar op velerlei gebied de nieuwste vindingen zijn toegepast. Een gemakkelijke en fraai bekleede trap leidt naar de eerste verdieping, waar de groote feest-, dans- en vergaderzaal is, met geraffineerd-fijnen smaak ingericht. Uit de vensters heeft men hier een prachtig ge zicht op de schilderachtige omgeving. De zaal is van een tooneel voorzien, waarvan de aankleeding ook alweer fijn en smaakvol is en dat aan de achterzijde afzonderlijke toegangen heeft. Op deze verdieping is nog een zaaltje voor kleine vergaderingen enz. beschikbaar. De daktuin is een attractie te meer. Van hier geniet men natuurlijk een nog uitge breider vergezicht dan van de eerste verdie ping. Het uiterlijk van het gebouw is in overeen stemming met het innerlijk: de gevel maakt een indruk van degelijkheid en forschheid en past zich uitmuntend bij de omgeving aan. „Boekenrode" mag zeer zeker een aanwinst worden genoemd voor Aerdenhout en omge ving. Zaterdagmorgen werd dit nieuwe café- restaurant, in tegenwoordigheid van vele ge- noodigden, in gebruik genomen. Nadat de eerewijn was rondgediend heette de gérant, de heer Henri America, de aanwe zigen welkom en gaf daarna het woord aan een der bewoners uit de omgeving, den heer Ph. Cohen. Deze complimenteerde den exploitant, den heer Brouwer die, zooals spr. het uitdrukte, „een belangrijk deel van nieuw Heemstede uit den grond heeft gestampt" en alles ge daan heeft om in Aerdenhout het modern caféleven mogelijk te maken. Spr. sprak den wensch uit dat deze op zoo royale wijze op gevatte zaak nu ook gewaardeerd zou worden. Hierna werd de inrichting door de aan wezigen bezichtigd. Algemeen waren de be zoekers vol lof. De openingsplechtigheid werd opgeluisterd door goede muziek van een strijkje en het aantal bloemstukken in de café- en de feestzaal was ontelbaar. Ter herinnering aan dezen middag werd aan alle aanwezigen een aardig souvenir aangeboden. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPE. Terug te bekomen bijHartendorp, Wagen weg 27, bankbiljet; Koster, K. Poellaan 25b, bril in étui; Pot, Leidscheplein 39 rood, dek kleed: Bureau van politie. Smedestraat, hand schoen; Zijlstra. Kenaustraat. 8c, idem: Over- beek, Tetterodestraat 57, halsband: Worms, Oudeweg 57a, bruine hond: Gart, Oosterstraat 45. kinderwagentje; v. Asten, Hagestraat 39. pakje met broek; y. Donselaer, de Keijstraat 10, idem met wol; Gombault, M. v. Heems kerkstraat 2, portemonnaie met inhoud; Roo- de, Pijlslaan 122, idem; Pierlot, Spionkopstr. 34, sierspeld; Klasse. Madoerastraat 17, steun zool; Bosnia, Marisplein 2 Heemstede, ijzeren schuit.; Jordan, Vrouwehekstraat 3!, sierspeld, v. d. Linden, Nachtegaalstarat 28, voetbal; Ruijgvooren. Visscherseinde 53. Spaarndam, vulpen: Bastianen, Zijlweg 90. idem; Balm, Emostraat 5. idem; Meier, Oostvest 26, ring; V. Leeuwen, Graaf Willemstraat 25, idem. VOOR DE KINDEREN Ein«nijk daalde dan bet luchtschip, Op het witte sneeuwtapijt, En vroolijk riepen ze allen: „Wc zijn nu van angst bevrijd." Bill wreef den staart cn vroeg een touw, En dacht daarbij aan den last, Als het schip eens weg zou drijven. Daarom bond hij 't stevig vast. GESLAAGD FEEST VAN IÏE OVERIJSEL- SCI1E DANSVEREENIGINGEN. De Vereeniging van Overljselaren „Dé Oosthoek" heeft twee onderafdeelingen, dc dansvereenigingen der kinderen en die van de grooten. van welke beiden de heer J. Westervoorde de leider is. Had de groote vereeniging ..De Oosthoek" Zaterdag voor een week haar feestavond gegeven. Zaterdag 4 Mei gaven de beide dansvereenigingen in de groote serre van Dreefzlcht een slot-bal, waar een gezellige toon heerschte. Het was een genoeglijk onderling samenzijn, waarbij men schel uit eigen kring zich vereenigden tot het scheppen van amusement. Zoo werd op een geïmproviseerd tooneeltje een heel caba retprogramma ten uitvoer gebracht, en de lach was de zaal niet uit, bij de grappige voordrachten van „De dames van tingeling", „De vrijstertjes van Overschiet, dat vooral origineel van vinding mocht heeten, bij het nummer „Als je maar naar mijn beenen kijkt", een komische vertooning, werkelijk. „Op het verhuurkantoor" was een leuk num mer voor kinderen, het door een klein meisje gezongen slaapliedje klonk lief, en een num mer, dat het auditorium in vervoering bracht was het „Ballet in den Poppenwinkel" een bevallig menuet door een meisje en een kleine jongen keurig uitgevoerd Veel meer nog zag men in den loop van den. avond ten tooneele: een ballet der grooten, waarmee de zes optredenden bijzon der groot, succes hadden, een Negerzang relfs, en het gracieuse optreden van vier revuegirls- Tusschen al die cabaretnummers werd na tuurlijk menig dansje gemaakt, waarbij het aardig was om te zien hoe oud cm jong den Driekusman danste en de jeugd zong en danste van „Het Kwezelken". Het was al over half een, toen de Ballon nenwedstrijd begon, men had dan ook den tijd tot twee uur. De huldiging van hen, die wij de steun pilaren van de vereeniging mogen noemen vond in den loop van den avond plaats. Tot aller instemming werden den heeren Wester voorde, leider, Klaasseboer, penningmeester, Wesstra, pianist en Jan Davids, pianist, her inneringsgeschenken aangeboden, die er zijn mochten. Voor een zoo welgeslaagd feest hebben zij het ook wel verdiend. VIJFDE JAARVERSLAG VAN DE MIDDEN STANDSCENTRALE. Het vijfde jaarverslag van de Middenstands- centrale voor Haarlem en Omstreken, uitge bracht door den secretaris, den heer P. J. NL van Teterlng Is thans in druk verschenen. In ons nummer van 29 December 1928 heb ben wij reeds den inhoud van het verslag in hoofdtrekken meegedeeld. Het. verslag, dat een boekje vormt van 66 bladzijden tekst is verlucht met het portret van den overleden strijder voor de middenstandsbelangen. Chris M. Jansen, een foto van de receptie bij gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Zandvoortsche Handelsvereeniging, en een portret van den heer F. H. Smit, die op 31 December 1928 periodiek als voorzitter af trad. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL De Vereeniging van gesubsidieerde bijzon dere middelbare technische scholen in Ne derland hield dezer dagen te 's-Gravenhage haar jaarvergadering. De heer Ir. J. A. Stoop te Wassenaar trad als voorzitter af. In de plaats van de Middelbare Technische School te Leeuwarden, die periodiek als bestuurslid moest aftreden werd gekozen de Middel, bare Technische School te Haarlem. Tot voorzitter werd benoemd de heer Ir. A. G. de Koningh. bestuurslid der M. T. S. te Haarlem, tot secretaris-penningmeester de heer Ir. G. Hofstede, directeur der M. T. S. te Haarlem. BAZAR VOOR HET DOOPSGEZINDE BROEDEltSCH APSIIU1S. Wij willen hier de aandacht vestigen op' den bazar, die in het Gemeentelijk Concert gebouw gehouden wordt van Woensdag tot en met Zaterdag voor het Doopsgezinde Broederschapshuis te Elspcet. Dc bedoeling is om gelden bijeen te brengen voor de elec- triflcatle van dit huis. Reeds hebben zeer veel handen in en bul ten Haarlem voor deze Bazar samenge werkt. Het belooft iets moois tc worden. Op Hemelvaartsdag zal 's avonds voor hetzelfde doel een kerkconcert gegeven war den. waaraan vrijwillige, medewerking zul len verleenen mej. Joh. de Geus (sopraan) den Haag. en de heeren Jb. Bijster (orgel), J. M. Lürscn (fluit). J. Hoeben (viool), Jac. Zwaan (piano) en het Doopsgezinde zang koor. Hoofdnummer van het programma Is Can tate 84 van Joh. S. Bach. Dit is een can tate voor sopraan, orgel, fluit, viool en koor zang cn behoort tot het beste van Bach's werk. (Reeds in deel van onze vorige oplaag op genomen). s Je raadt vast niet, wat er vervolgens gebeurde. Je moet tc< morgen wachtc INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per re*el. WEES TOCH NIET WIJZER DAN UW DOKTER. Eet C_ARR'S sv*l OUTBROOD

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11