ft gtóg ÉÉp i itt B O Si «i ft ft Ét A i i REMINGTON HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 7 MEI 1929 Een mooi slotl TflXf2 38 Pf6-e4f Opgegeven Het spel is hopeloos: 3Q. Ke3, Pf2:; 40. Kf2:, d2! of 39. Kd3:, Pf2'f; 40. Ke3, Pdlf; 41. Kd2, f21 enz. Deze partij ontving den schoonheidsprijs. EINDSPEL No. 99 De volgende eindstand ontstond in een partij, gespeeld te Reykjavik (IJsland), 26 November 1928, tusschen H. Jonasson en K. Berndtsson (met zwart): k m De witte Damevleugel bevindt zich nog in diepen sluimer, waardoor pion-h2 gevaarlijk wordt. I Dd8-g5! Db3-f3? 2 De dreiging Dg5Xg2f! kon ook door 2. g3? niet bevredigend worden gepareerd; 2Lf5 (dreigt Dg5*f4!, gevolgd door Le4f); 3. d3, Dg3: of 3 De3, Dh5! en Zwart wint. Daarentegen zou 2. Tfl! alle onmiddellij- ge gevaren hebben afgewend. 2 Lc8 - h3! g2-g3 3 Ta8-e8 Df3 f2 4 Schijnbaar heeft Wit alle bedreigde pun ten gedekt. Er volgt echter een grootsche combinatie: t Dg5Xf4Ü g3Xf4 5 Lh3 g2fl Df2Xg2 6 Na 6. KhlXg2 volgt mat in twee zetten. 6 Te8-elf Opgegeven („Wiener Schach-Zeitung") OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 122 Stand der stukken: V/U: Ka5. Ld7, Pa3, Pb4. Zwart: Kh5, Lb3, Le3, d2. 1. Pb4 d5, d2-dl D.; 2. Ld7-g4f, DdlXg4; 3. Pd5 tót, remise. 2 .Kh5Xg4; 3. Pd5Xe3f, remise. 1.Lb3Xd5; 2. Ld7—a4, enz. remise. Goed uitgewerkt door: K. Siegeri'st, te Santpoort. Voorts is Probleem no. 452 alsnog goed o pig e 1 o s t door: B. A. Snelleman, te Haarlem. CORRESPONDENTIE Haarlem, W. N. Een boek, dat het schaakspel tot in de kleinste bijzonderheden behandelt is: Practisch Schaakboek, 4e ver beterde druk, door A. A. J. Ridderhof (bij iederen boekhandelaar verkrijgbaar, uitge ver G. B. v. Goor Zonen, Den Haag). V ij f h u i z e n. H. C. K. Die séance blijft dus in petto. De H. S. V. speelt het geheele jaar, zal U gaarne introduceeren. DAMRUBR1EK. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad- hulsstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. Hieronder plaatsen wij een vrij ingewik keld vraagstuk van W. van Daalen. Probleem Nr. 1419. Auteur: W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand In cijfers; Zwart 12 schijven op: 2 3 6 8 13 14 15 18 19 21 25 30 en een dam op 49. Wit 13 schijven op: 17 22 24 26 33 35 37 38 40 42 43 45 en 47. Wit speelt en wint. Wij hebben t genoegen wederom een vraagstuk te publi'ceeren van P. W. Kliphuis Jr. te Zwolle, hetwelk door den auteur spe ciaal voor onze rubriek werd samengesteld. De stand van dit probleem is niet bepaald fraai te noemen, doch voor de schitterende oplossing noodzakelijk. Probleem Nr. 1420. Auteur P. W. Kliphuis Jr„ Zwolle, Eerste publicatie. ZWART Stand in cijfers: Zwart 11 schijven op: 4 5 8 9 14 15 23 28 29 33 en 36. Wit 11 schijven op: 20 25 27 30 31 34 38 40 42 43 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 13 Mei a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. De auteursoplossingen van de problemen Nos. 1413 en 1414 zijn; Nr. 1413. J. W. van Dartelen. Wit: 16—11 11 15 15—10 A, 6—1 (Zwart gedwongen tot 4550) 16 (Zwart gedwon gen tot 5028) 4741 6:5 5 46 en wint. Zwart; Steeds gedwongen. A. Speelt Wit als 3den zet eerst 61 in plaats van 15—10, dan zou remise volgen door Zwart 5—10, 4550 50 28. Nr. 1414. H. Vuille. Wit: 4843 28—23 47—41 37—31 43 5 5 46 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. EINDSPEL Nr. 1421. ALIX. Onderstaande stand ïs al heel merkwaar dig: oppervlakkig gezien lijkt de zwarte schijf op 32 onbereikbaar. Duidelijk is het, dat deze schijf niet van dam te houden ïs. Wit moet dus zóó spelen, dat hij, wanneer Zwart een dam haalt, deze opvangt of in sluit. De winstgang is zeer mooi en in hooge mate leerzaam, zelfs voor geoefende spelers. ZWART WIT Stand in cijfers; Zwart één schijf op 32. Wit drie schijven op 8 9 en 36. Wit wint als volgt: 1. Wit 82. Zwart 32—38 (Op 32—37 speelt Wit 2—24) 2. Wit 230! Om te beletten dat Zwart langs 43 dam halen kan op 49. 2. Zwart 3842. 3. Wit 3048. Dwingt Zwart op ruit 47 dam te halen. 4. Wit 94. Zwart 4715. Het maakt geen verschil, op welke ruit Zwart den dam plaatst, want Wit speelt hierna 5. Wit 4842! Duidelijk is nu de beteekenis van Wit's 2den en 3den zet. 5. Zwart 15 47. 6. Wit 4—15. De zwarte dam is opgesloten. Een zéér mooie winst, waarbij de schijf, die op 8 stond, een actieve rol speelt. Vooral de zet 3048 is merkwaardig! t De problemen Nos. 1413 en 1414 werden correct opgelost door de volgende heeren: W. van Daalen, J. v. d. Vlugt, P. Deeleman, F. A. Berkemeier, W. J. A. Matla, P. Molle- ma, Jac. Fr. van Garderen, H. Greeuw, J. van der Giessen, R. Hartgerink, J. van Looij, J. Wielenga, J. C. van Waard, A. de Jong, P. G. van Engelen, H. G. Teunisse, J. L. Ver steeg, J. P. van Eyk en J. Poppen, allen te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Arndenhout; G. L. Gortmans te Zandvoort, W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep, J. van Steen wijk te Rijswijk (Z.-H.) en P. Kleute Jr. te 's-Gra- venhage. BINNENLAND ZWERVER IN EEN ONBEWOOND AMSTERDAMSCH HUIS. ERNSTIG GEVAL VAN VERVUILING. Zaterdag werd de Geneeskundige Dienst te Amsterdam door de politie opgebeld met het verzoek, zich met het transport te wil len «belasten van een zieken zwerver, die ergens in een onbewoond perceel in het centrum van de hoofdstad was aangetrof fen, schrijft de Tel. Er ging een autobrancard heen en het per soneel daarvan trof een schouwspel, dat in alle opzichten vreeselijk te noemen was. De man bleek iemand van middelbaren leeftijd te zijn en scheermes een schaar waren hem blijkbaar sinds een jaar onbekend geweest. Deze stumper lag ziek in een der vervuilde vertrekken van het onbewoonde huis, waar koude, regen en wind vrij speling hadden en waar langzamerhand een verzamelplaats gekweekt was van allerlei ongerechtigheid en ongedierte. De verwarde haren en zelfs de bovenkleeding van den zwerver wemelden van ongedierte. Alvorens naar het gasthuis te worden gebracht, heeft men het men- schelijk wrak, dat blijkbaar in onevenwich- tigen geestestoestand verkeerde, naar de quarantaine-inrichting gebracht ter ont luizing. Doch bij het ontkleeden bleken nog ver schrikkelijker dingen. De teenen en voeten van den ongelukkige waren tijdens de hevige vorstperiode bevroren geweest: de skelet- deelen staken door het vleesch heen en zoo waren geïnfecteerde wonden ontstaan. De man had sinds de winterkoude de schoenen en kleeding niet uit gehad. Na behoorlijk gereinigd te zijn werd de vagebond naar een der gasthuizen overge bracht ter verdere behandeling. Men hoopt zijn teenen en voeten te behouden. Geble ken is, dat de ongelukkige niet naar het Toevlucht voor Onbehuisden wilde. Met bedelen voorzag hij zich van zijn schamelen kost. Onbewoonbaar verklaarde woningen bieden dikwijls aan zwervers onderdak, doch zelden heeft men er zoo'n verwaarloosd mensch aangetroffen als gisteren. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE 60 JAAR Men seint ons uit Den Haag: Minister Slotemaker de Bruine ontving he den ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag tal van gelukwenschen in ver schillenden vorm. Van de hoofdambtenaren van het departement van Arbeid ontving hij een bloemenhulde. De chefs der afdeelingen kwamen hem persoonlijk hun gelukwen schen aanbiedr DE STAKING TE ZAANDAM THANS 48 SPAKENBURGERS BIJ PONT AAN T WERK Maandagmorgen zijn 16 werkwillige Spa kenburgers, werkzaam aan de werven van de N.V. Houthandel vil. W. Pont, te Zaan dam, die den Zondag in hun woonplaats hebben doorgebracht, met nog dertig werk willigen te Zaandam teruggekeerd. Reeds Zaterdag deed daar het gerucht de ronde, dat vijftig Spakenburgers en Harder wijkers het aantal stakingsbrekers zouden komen vergrooten meldt het Hbld. Bij het vernemen van dit gerucht heeft de stakingsleiding uitgebreide maatregelen ge nomen om de komst van werkwilligen zoo veel mogelijk te keeren. Naar alle plaatsen, van waar werkwilligen zouden kunnen ko men, werden stakers gezonden, om werkwil ligen bij vertrek uit de gemeente te waar schuwen en te bewerken niet naar Zaandam te gaan. Onder strenge politiebewaking werden de Spakenburgers evenals dit de vorige weei het geval was, van het Centraal-Station te Amsterdam naar de De Ruyterkade gebracht van waar zij per overdekte dekschuit naar de plaats van bestemming gingen. Tegen het tijdstip dat het convooi de Zaansche wa teren naderde, hadden zich eenige honder den stakers aan de Hembrug en de Haven straat verzameld. De begeleiding van drie politiebooten bood voldoenden waarborg, dat bij de ontscheping geen ongeregeldheden zich zouden voordoen. VandeHembrug hebben de stakers, die bijna zonder uitzondering per rijwiel waren, het convooi onder luid geschreeuw tot de landingsplaats gevolgd. Toen de werkwilli gen, wier aantal thans 48 bedraagt, in de loodsen waren, werden de stakers met zach- ten drang door de politie verspreid. HET ONGELUK MET DE „D 22". Lt. Everts deed zijn plicht tot het laatste. Na aankomst van de D 21 en de D 23 te Hen jam werd vandaar geseind aan het Hbld.: Het ongeluk te Bagdad was uitsluitend hieraan te wijten, dat de piloot de telegraaf draden niet heeft gezien. Luitenant Everts heeft tot het laatste oogenblik zijn plicht ge daan en daardoor waarschijnlijk het leven van de bemanning der D 23 gered. Hij is met volle militaire eer begraven op het kerkhof van het aerodroom van Hi- naidi. Alle officieren en manschappen van het aerodroom namen aan de plechtigheid deel. De kist was bedekt met de Nederland- sche vlag en er waren veel kransen. De mannen van de Royal Air Force heb ben prachtig geholpen. De bemanningen van de D 21 en de D 23 zijn diep onder den indruk van het ongeluk, maar zetten door. ENKHUIZEN OP 1 MEI. DE BEIAARDIER SPEELDE DE INTERNATIONALE. De heer J. Kofman, chr.-hist. lid van den gemeenteraad van Enkhuizen, heeft volgens de N.R.Ct. tot burgemeester en wethouders de volgende vragen gericht: Is aan B. en W. bekend, dat de stads- beiaardier op 1 Mei bij het bespelen van het carillon van den Zuidertoren ook de z.g.n. Internationale heeft gespeeld, wat door de afdeeling Enkhuizen van de S.D.AP. is ge bruikt als propaganda voor zaken, die zij voorstaat? Heeft het college van B. en W. aan den stadsbeiaardier opdracht gegeven tot het spelen van de Internationale? Indien de laatste vraag ontkennend moet worden beantwoord, dringt de heer Kofman er op aan, dat de instructie van den beiaar dier beter worde omlijnd. De beiaardier, de heer R. G. Crèvecoeur, behoort tot de christ-hist. partij. DE KON. MIL. ACADEMIE. Luit.-Kol. Van der Harst bestemd voor gouverneur. Naar het Corr. Bureau uit militaire krin gen verneemt, is de luit.-kolonel van den generalen staf C. J. H. van der Harst, die tot 1 Mei j.L fungeerde als vchef v,an de afdeeling generalen staf van het Departe ment van Defensie en thans gedetacheerd is bij de Kon. Mil. Academie, bestemd om in Sept. a.s. generaal-majoor G. v. Ever- dingen op te volgen als gouverneur der Academie. DE KAMERVERKIEZINGEN. De candidaten der Herv. Geref. Staatspartij. De Hervormde Geref. Staatspartij heeft thans voor de Tweede Kamer definitief can- didaat gesteld de heeren ds. C. A. Lingbeek G. Nieuwenhuizen, dr. Jac. Woldendorp, ds. E. C. H. Ekering, ds. A. C. G. den Hertog, K. Eelderink, B. G. Peereboom, C. J. Prins Jzn., J. v. d. Pol, eil J. W. Audier Jzn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. SCHRIJFMACHINEHAND EL O.'SLSaitalia ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM TEL. 11161 Officieel Agent itr N.V. Schrijfmachine Mij. Nienwe modellea roerridif Reis-Machines BURGERLIJKE STAND BLOEMEND AAL. Bevallen; B. de VriesAdema d. A. Teuwis- se—Rolvers d. W. J. van den Berg—Bakker z. A. M. van Reekumvan Deth d. Ondertrouwd: M. J. Aartman en T. W. Ver hoef f; H. Rootliep en W. van Kempen. Getrouwd: J. M. André de la Porte en I. J. J. Ie Roij, H. J. Duineveld en G. de Vos; G. F. Bekker en J. R. Beuckens. Overleden: W. J. de Graan, 63 j. J. A. A. Bulters, 27 j. E. Bonnema, 44 j„ overleden te Haarlem HAARLEMMERMEER. Bevallen: M. M. BraakSander, dochter; C. M. v. d. KampBlokker, zoon; S. Eilander Ver brug, zoon. Ondertrouwd: J. B. de Jong en W. Grau- welman, C. Biesheuvel en A. M. v. d. Boo gaard, J. Knook en G. Kloet, W. van Veen en M. Kagchelland, J. J. J. Cokart en H. C. van Raam, D. Elenbaas en A. G. Jongkind; L. J. de Vos en F. van Gulik. Gehuwd; C. P. Kroezen en A. M. Willemsen, H. Glas en J. Jansen, A. Jonker en A. Touw, C. J. Buis en A. van Gelderen, J. Korsuize en H. C. v. d. Lult, R. v. d. Linden en F. de Ko ning, C. H. Draijer en M. Buis. Overleden: Cornells Slagt, 45 j., ongeh., zoon van Jan Slagt; Abraham Kabel, 34 j., ongeh. zoon van S. Kabel; Anthonius Gerardus Huiskens, 62 j., geh. met J. Meirmans. VELSEN. Geboorten: A. Kwaakv. Dijk d. M. Wolf Jongewaard d. L. van KampenAlders z. M. Annes—v. d. Berg d. C. Koster—v. Wijngaar den d. T. Dijkmande Haas d. C. M. van DuynNijman d. M. W. J. Vonk.Peters z. A. PlugZwart z. A. A. LapBruin d. E. W. A. C. GalisWagenaar d. Overleden: Maria Rijke, 5 d., dochter van R. Rijke; Wilhelmina E. Jongerling, 22 j., on gehuwd; Willem Hendrik Zahn, 2 m., zoon v. A. Zahn. Ondertrouwd: G. W. v. d. Scheer en J. H. J. H. Ranshuysen; P. D. Klut en D. Zwartveld; H. J. Smit en G. de Vos, L. de Beurs en R. A. A. Haeskes, P. de Waard en J. Bos; G. Kluft en A. A. E. Rietvelt; W. J. Kroosberg en G. H. Schol. Gehuwd: J. A. Melis en R. B. Kup; P. J. Sneekes en J. Boeren, E. Gerritse en A. Bos, J. G. Heeremans en H. M.vjMolenaar; J. W. D. Schmitz en C. Pauls. HILLEGOM. Ondertrouwd: M. Walraven en K. Kool. Getrouwd: P. Schavemaker en M. van Maris. C. P. Weyers en P. Spreeuw. J. van Maris en W. de Vink. Bevallen: C. Wilhelmus—Aangeenbrug z. G. Jonkman—Bakker d. C. M. Kroon—Sister mans z. W. van Heerde—Marseille d. Overleden: A. van der Lans m. 87 jaren. BEVERWIJK. Ondertrouwd: B. C. Ferron en J. M. Bras ser; M. van Veen en W. F. Zwaan; N. Har- berts en J. de Vries. Getrouwd: W. H. van der Zon en A. M. Böhm; T. R. S. Bloemraad en T. Rozenheek; E Wijshake en A. M. van Leeuwen; M. J. Beekman en J. B. G. Dierx (bij volmacht). Bevallen: M.' Klinkenberg—Lengers d.; D. TrompJanse d.; E. A. LanserStoutjes- dijk 1.1. d. (wonende te Velsen). Overleden: S. C/Bakker, 76 j. gehuwd m. J. Hooft; A. J. M. van Veen, 2 maanden; A. Pereboom, 71 j. ongehuwd. SCHEEPVAARTBERICHTEN smaakt als room Andijk, 4 Mei te Karacïii, Bombay naar Rotterdam. Alkaid, 7 Mei te Havre verwacht. West- Afrika n. Amsterdam. Amstelkerk 4 Mei n.m. v. Amsterdam, n. W-Afrika. Amstelland 4 Mei 11 u. te Rio Grande do Sul, Amsterdam v. B.-Aires. Almelo 3 Mei v. Valpasairo n. Amsterdam. Alderamin, 5 Mei te Marseille, Japan n. Rotterdam. Alphacca 4 Mel v. Rio Janeiro, Buenos Aires n. Rotterdam. Adolf Leonhardt, p. 13 u. S. Miguel (Azo- ren). Amsterdam n. Curacao. Agamemnon 3 Mei v. Pto Barrios n. King ston. Boskoop 4 Mel v. Curasao n. Trinidad. Bornea, 5 Mei v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Bilderdijk, 4 April van Boston n. Rotter dam. Baarn 4 Mei v. Callao n. Chili. Bovenkerk, 3 Mei van Madras, Rotterdam n. Calcutta. Burgerdijk, 5 Mei te Newport News v. Rot terdam. Blitar,6 Mei v. Belawan, Batavia naar Rotterdam. Bandoeng 4 Mei v. Barcelona na St. Na- zaire. Batavia n. Rotterdam Cottica, 3 Mei v. New-York n. Port au Prince. Drechtstroom 4 Mei te Dakar, Amsterdam n. W.-Afrika. Deli p. 4 Mei 23 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Drechterland 5 Mei te Amsterdam v. Hamburg. Eemstroom 5 Mei te Grand Popo, Amster dam n. W.-Afrika. Flandria 4 Mei 9 u. van Montevideo, Am sterdam n. Buenos Aires. Grootendijk, 6 Mei te Antwerpen van Rotterdam. Gaasterdijk, 5 Mei te Hamburg, Pacific- kust n. Rotterdam. Gemma 5 Mei van Wladiwostock naar Rotterdam. Giekerk 4 Mei te Beira v. Amsterdam. Gelria 6 Mei te Amsterdam v. Buenos- Aires. Hoogkerk, p. 5 Mei Ouessant, Bombay n. Rotterdam. Jan Pieterszoon Coen 5 Mei v. Port Said Batavia n. Amsterdam. Johan de Wit 5 Mei v. Colombo, Amsterdam u. Batavia. Kieldrecht p. 6 Meo Perim, Rotterdam n. Calcutta. Kota Barie 5 Mei 6 u. v. Colombo, Batavia n. Rotterdam. Kertosono 4 Mei te Soerabaya van Rot terdam. Kota Radja 6 Mei te Soerabaya van Rot terdam Kilstrom p. Mei Finisterre, W. Afrika n. Rotterdam via Havre. Kennemerland 3 Mei v. Bordeaux, Am sterdam n. W.-Afrika. Kota Inten p. 4 Mei 8 u. Kaap Bon. Rot terdam n. Batavia. Kota Gede 5 Mei te Hamburg v. Londen. Lochgoil 3 Mei v. Cristobal, Rotterdam n. Pacifickust, Maasdam 4 Mei v. Havana, New-Orleans n. Rotterdam. Manipi 5 Mei 12 u. op 2 er. 56 N: en 85 gr. O., Rotterdam n. Batavia. Menado 6 Mei 5 p. v. Padang. Modjokerto 3 Mei te Penang v. Belling- Meliskerk, 5 Mei v. Aden, Amsterdam n. Mombassa. Nieuw Holland 4 Mei v. Brisbane n. Syd- Nieuwkerk 4 Mei te Marseille, Beira n. Rotterdam. w Nickerie 4 Mei v. Paramaribo n. Madeira en Amsterdam. Orania 5 Mei 16 u. te en 19 u. van Leixoes, Amsterdam n. Buenos-Alres. Orestes 5 Mei te Warri, W.-Afrika n. Am sterdam. Oostekerk p. 5 Mei Perim, Rotterdam n. Japan. Prins der Nederlanden 4 Mei te Belawan Deli, Batavia n. Amsterdam. Poeloe Roebiah 5 Mei te Amsterdam van Hamburg. Peur sum 6 Mei 's morgens te Havre ver wacht. Trinidad n. Amsterdam. Rietfontein 4 Mei te Hamburg v. Bremen. Rokan 5 Mei 12 u. op 0 gr. 10 m. N. en 79gr. 27* O., Rotterdam n. Batavia. Sembilan 4 Mei te Sabang v. Boston. Stadsdijk 5 Mei te Suez, Calcutta naar Rotterdam. Schouwen p. 5 Mei 7 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Soemba 5 Mei te Londen v. Middlesbro. Streefkerk 5 Mei te Hamburg van Rot terdam. ScUekerk 5 Mei v. Genua, Rotterdam naar Calcutta. Soekaboemi p. 5 Mei 18 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Slamat p. 4 Mei 21 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Sommelsdijk, 6 Mei te Rotterdam vanAnt- werpen. Statendam 5 Mei te Rotterdam v. New- York. Sumara 5 Mei v. Mombassa n. Port Sudan Beira n. Rotterdam. Simon Bolivar 4 Mei v. Dover, Amsterdam n. Barbados. Stuyvesant 6 Mei 8 u. v. Plymouth, 6 Mel 2224 uur te Havre verwacht, W.-Indië n. Amsterdama Texel 5 Mei te Bombay v. Rotterdam. Ternate 6 Mei te Batavia v. Rotterdam. Tambora p. 5 Mei 11 u. Finisterre, Rot- terdam n. Batavia. Tabanan 5 Mei te Rotterdam v. Ba tavia. Vlieland 5 Me! te Rotterdam v. Batavia. IJstroom 6 Mei v. Las Palm as, Amster dam n. Moozambique. Zosma 5 Mei v. Manilla, Amsterdam n. Wladiwostock. Zaanland p. 4 Mei Teneriffe, Amsterdam n. B.-Aires. Zeelandia 4 Mei 11 u. v. Bahia, Amsterdam n. B.-Ayres. Tambora p. 6 Mei 13 u. Sagres, Rotterdam n. Batavia. Insulinde 5 Mei 13 u. v. Tanger, Batavia n. Rotterdam. Grootendijk, 5 Mei te Antwerpen v. Rot terdam. Ouderkerk 5 Mei te Antwerpen v. Ham burg. Texel vertr. verm. 12 Mei v. Bombay n, Kurrachee. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 8 MEI. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.00 Kindermatinee. 3.00 „Maak het zelf'-cursus. 4.00 Lezingreeks over „De Bouw en de afmetingen van het Heel al". 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Lezing over ,3ezoek aan onze bollenvelden". 6.15 Con cert door het Omroeporkest. Evert Miedema (tenor). 7.15 Gezondheidshalfuurtje. 8.01 So- li'stenconcert. Sepha. van Beinum—Jansen (viool), Eduard van Beinum (piano). 3.40 AVRO-Radio-Tooneel. In de pauze: Pers berichten. Na afloop: Gramofoonmuziek. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 nur 1852 M. (Uitsl. N.CJt.V.-uitz.) 11.00 Korte Ziekendienst'. 12.30 Middag concert. Sopraan, piano en orgel. 2.00 Gra mofoonmuziek. 3.00 Concert-trio. 5.00 Ki'n- deruurtje. Gramofoonmuziek. 6.30 Electrici- teitspraatje. 7.00 Causerie over „F. Goma- rus". 7.30 Boekbespreking. 8.00 Reci- teerwedstrijd m. m. v. instrumentaal kwar tet. Daarna persberichten. DAVENTRY, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Voor de vrouw. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Balladenconcert (sopraan, bariton). 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert. 1.50 Lezing roor Ce scho len. 2.15 Muziek. 2.20 Gedichtenvoorlezing. 2.50'Lezing: The dog. 3.05 Licht klassiek concert. Bolton-trio. 4.05 Concertorselbespe- ling. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Muziek. 5.35 Mu ziek. 5.35 Nieuwsber. 5.50 Tuinpraatje. 6.00 Muziek. 6.50 Oude Italiaansche cellomuziek-, 6.20 Lezing. 6.35 Muziek. 6.45 Historische causerie. 7.05 Lichte Engelsche muziek. H. Eisdell, tenor, Orkest. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Le zing: Joan of Are. 8.50 Nieuwsber. 8.55 Vo caal concert door Sir G. Henschel. 9.05 „De Meesterzangers", 3e acte. 11.00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 11.50 Orkestconcert. 3.05 Solistenconcert. 7.25 Orkestconcert, met medewerking van so listen. LANGENBERG, 462 M. 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or- kestconcert. 5.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Con cert. Werag-Orkest. 8.20 Hebreeuwsch-Euro- peesche muziek. Orkest, koor en solisten van de Werag. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 M. 11.20 Lezingen. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Le zingen. 7.20 Beelduitzending. 7.25 Voordracht 7.50 Vocaal concert. Daarna Orkestconcert. 8.50 Trioconcert. Daarna: Persberichten en tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 391.G M. 11.20 Feestelijke opening der ..Grola". 1.50 Orkestconcert. 3.35 Fröliche Dlchtung. Kathe Knop-Lukas en orkest. 4.20 Vocahl- en in strumentaal concert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Vocaal en instrumentaal concert. 10.05 Her uitzending van buitenlandsche stations. BRUSSEL, 511,9 M. 4.20 Trio-concert. 5,50 Gramophoonplaten 7.35 Avond van de Soc. Vlaamsche Radio- Club S. A. R. O. V,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14