UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. SPORT EN SPEL DOOR DE INTERNATIONALE VOETBALWERELD HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 8 MEI 1929 VELSEN Dadelijk na de opening van de vergadering een geheime zitting van bijna anderhalf uur. Het verme.nigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting weer vastgesteld op 1.5. Een reserve-installatie voor het Waterleidingbedrijf. Gas kachels in de gangen van scholen. Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 7 Mei, des avonds 7 uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Wethouder Dunnebier is wegens onge steldheid afwezig. Het vermenigvuldigingscijfer. B. en W. stellen voor, het vermenigvuldi gingscijfer voor de plaatselijke inkomsten belasting dienst 19291930 weer vast te stel len op 1.5. Wordt goedgekeurd. Vastgesteld wordt de eerste suppletoire be grooting der gemeente, dienst 1929. Aangegaan wordt een grondruiling met den heer C. Klap te Velsen, ten behoeve van de verbreeding van den Stationsweg te Vel sen. Aangehouden wordt een voorstel tot wijzi ging der Bouw- en Woningverordening, ten doel hebbende een onjuiste wijze van ver kaveling tegen te gaan. Op verzoek van de directie van het P.E.N. wordt aan de provincie Noord-Holland ln erfpacht uitgegeven een strook grond van pl.m. 14 M2., ten behoeve van de vergrooting van het bestaande voedingspunt op het ter rein van het gasbedrijf. De jaarlijksche canon bedraagt f 10. Geheime zitting. Dadelijk na het goedkeuren der notulen gaat de raad in geheime zitting. Te 8.25 uur wordt de openbare vergadering heropend. De Burgemeester met verlof. 'Ingekomen is een bericht van den Com missaris der Koningin, dat aan Burgemeester Rij kens op zijn verzoek verlof is verleend om zich gedurende vier weken, te rekenen van 14 Mei af, buiten de gemeente op te hou den. Het venten in de gemeente. Ingekomen is een brief van den Voorzitter en den Secretaris van „Onderling belang" vereeniging van winkeliers en handelaren in aardappelen, groenten en fruit in deze ge meente, met verzoek een verordening in het leven te roepen om o.m. het venten in deze gemeente door elders woonachtige personen tegen te gaan. B. en W. stellen voor, afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat door het tref fen der gevraagde regeling geen gemeentelijk belang zou worden gediend. Wat aangaat den verkoop per maat, kunnen adressanten b.v. per advertentie de gebruikers waarschuwen de waren alleen per gewicht in te koopen. Een gemeentelijke regeling kan hieromtrent niet getroffen worden. De raad vereenigt zich met het afwijzend voorstel van B. cn W. Gezondheidscommissie. Goedgekeurd worden de rekeningen der Gezondheidscommissie over 1926 en 1927 en een wijziging der begrootingen voor 1928 en 1929. Afgekeurd vleesch. "B. en W. stellen voor, met de N.V. Neder- landsche Thermo-Chemische Fabrieken, ge vestigd te Amsterdam, een contract af te sluiten inzake de onschadelijkmaking van vee-cadavers en afgekeurd vleesch. De heer Vermeulen zal tegen stem men. Hij zou deze overeenkomst niet in het belang van de gemeente achten. Spreker maakt bezwaar tegen de wijze waarop B. en W. zijn reeds eerder gedane vragen om in lichtingen hebben beantwoord. Zij zijn na melijk bij de tegenpartij gaan informeeren, ln plaats van den juridisch adviseur der ge meente te raadplegen. Spreker ziet hierin het bewijs, dat B. en W. blijkbaar niet met den raad willen samenwerken. De Voorzitter protesteert tegen deze laatste woorden. Hij zegt, dat deze bewering er even naast is, als dat beweerd zou worden, dat de heer Vermeulen met opzet alle voor stellen van B. en W. aanvalt. Spreker merkt op, d,at B. en W. precies gedaan hebben, zoo als moest geschieden. De heer De Nobel spreekt in denzelf den geest als de heer Vermeulen. Spreker is van meening, dat er te weinig goede waar borgen zijn, om dit contract af te slui ten. De heer Visser wenscht nadere inlich tingen. De heer Sluiters is er ook tegen om dit contract aan te gaan. Hij geeft in over weging om de cadavers maar in den grond te stoppen, want hij vreest, dat er anders consumptie van gemaakt wordt. Hij stelt aan houding voor. Dit voorstel wordt met 21 tegen 3 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 18 tegen 6 stemmen. De op den jongsten Zondag gespeelde wed strijd ItaliëDuitschland heeft opnieuw de groote vooruitgang van het Duitsche voetbal bevestigd. De Duitschers slaagden er in met 21 te winnen, waarbij het geluk weliswaar wat aan den kant der gasten was daar over het geheel genomen, de Italianen iets meer in den aanval waren. Het goede werk der Duitsche achterhoede heeft het evenwel den Italianen onmogelijk gemaakt, het geduren de oen groot deel van den wedstrijd vertoon de meesterschap in het veld met een vol doend aantal doelpunten te bekronen. Op het veld te Turijn, waar de wedstrijd werd gespeeld, bleef geen plaatsje onbezet. Er konden niet meer dan 33.000 toeschou wers worden geborgen, wat jammer was, daar ettelijke duizenden daardoor niet in de gelegenheid waren den wedstrijd bij te wo nen. Voor de Italianen was dat des te onaan genamer, omdat men niet. zooals dat bij ons gebeurt, den wedstrijd uitzond.. Blijkbaar vreest men er in Italië voor, dat de toe schouwers het gemakkelijker en ook goed- kooper zullen vinden hoorders van den wed- strïjl te worden. Wel was echter toestem ming gegeven aan de Duitsche Radio-onder neming om den wedstrijd uit te zenden voor Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk. Dat is intusschen niet gemakkelijk geweest. Het in orde brengen van de installatie voor het uitzenden kostte in totaal niet minder dan f 9000. Ten slotte is dat uitzenden niet eens bijzonder gelukt, blijkbaar doordat dr. Laver die in Duitschland geregeld de groote wed strijden voor radio verslaat, hier gezeten was tusschen het publiek. Hij had een jas over het hoofd gedaan om het geluid van het hem omringende publiek zooveel moge lijk te dempen, doch geheel gelukte dat niet, zoodat. men in Duitschland anderhalf uur lang de Italianen heeft hooren brullen, waartusschen door men slechts met veel moeite kon hooren, wat dr. Layer over het spel te vertellen had. Reserve-installatie Waterleiding. Voor een regelmatige watervoorziening achten B. en W. het noodig, aan te schaf fen een reserve-installatie voor het oppom pen van water. Ook moet een nieuwe garage voor dat bedrijf gebouwd worden. B. en W. vragen voor de uitvoering van deze werken een crediet van f 22.000. Wordt toegestaan. Gaskachels. Voor het aanbrengen van gaskachels in de gangen der scholen J en E vragen B. en W. een crediet van f 1150. Wordt toegestaan. Reproductie kadastrale plans. Aan B. en W. wordt een crediet van f 710 toegestaan voor het doen vervaardigen van reproducties van de kadastrale plans der ge meente ten behoeve van den dienst van Openbare Werken. Het voorstel van Mevrouw Van Veen c.s. tot stichting van twee bewaarscholen, wordt in overleg met de voorstellers aangehouden. Gebruik gymnastieklokaal. B. en W. stellen voor af te wijzen een ver zoek van het bestuur der Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Olympia" te IJmuiden om aan deze vereeniging het gymnastiek lokaal van school J te IJmuiden in huur af te staan. Volgens B. en W. zullen de school kinderen er nadeelige gevolgen van onder vinden als geen behoorlijke reiniging van het lokaal plaats kan hebben wegens het in tensief gebruik er van. B. en W. achten het in het algemeen niet gewenscht, dat de les- en gymnastieklokalen der openbare scholen in medegebruik worden gegeven. De heer Ten Broeke vraagt of aan deze vereeniging niet het gymnastieklokaal van school C gegeven kan worden om zich te oefenen. Wethouder Tusenius antwoordt, dat dit te ver is. Spreker zet verder het standpunt van B. en W. uiteen. Hij heeft den in druk, dat het hier niet geldt een vereeniging, maar een gymnastiekleeraar, die daar wil laten oefenen om er wat mee te verdienen. Bovendien begreep spreker niet, waarom het bestuur, dat vele Christelijke leden telt, niet een lokaal in een bijzondere school ge vraagd had. Hem was geantwoord, dat dat inderdaad geschied was. maar toen was het verzoek afgewezen. Nogmaals zegt spr., da,t de gymnastieklokalen in de openbare scholen niet geschikt voor medegebruik zijn. De hoof den der scholen verzetten er zich ook met hand en tand tegen. De Voorzitter meent ook, dat het in (gebruik geven van een gymnastieklokaal niet ten koste van het onderwijs mag gaan. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Benoemingen. De heeren J. H. van Daalen en L. M. Lavoo worden voor het tijdvak 1 April 1929 tot 1 April 1930 weer benoemd resp. tot leeraar in de Engelsche taal en in de practijk der Schëepswerktuigkunde aan de Gemeentelijke Visscherij school. Tot leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs worden benoemd J. F. Bekker, te IJmuiden; mej. M. A. C. van Dalen, te Driehuis; mevrouw B. E. Kooi Hoogbruin te IJmuiden; J. Th. Verzijlbergh te IJmuiden; H. Lustig te IJmuiden; Chr. J. Rijperman te Velsen; Mr. K. Westerling te IJmuiden. In de vacature-Th. Ziegenhardt wordt be- De Italianen begonnen met een geweldig tempo, waardoor ze de Duitschers overrom pelden. De gasten werden door dat snelle aanvallen wel wat overdonderd en ten slotte ook wel wat zenuwachtig. Reeds na 10 minuten konden de Italianen dan ook met een schot, dat langs Stuhlfaut's han den in het doel vloog, de leiding nemen. Drie minuten daarna maakte Hornauer na zuiver samenspel, gelijk. Dat doelpunt gaf den Duitschers blijkbaar de overtuiging dat met rustig spel tegen de onstuimigheid der Italianen wel wat be reikt kon worden. Hoofdzakelijk door eigen onbezonnenheid werden in het eerste deel van den strijd twee Italiaansche spelers verwond. Ze werden onmiddellijk door in vallers vervangen. De pauze kwam met een gelijk spel. In de tweede helft heeft de Duitsche verdediging, met Stuhlfauth aan het hoofd, schitterend gespeeld. De beide achterspelers Beier en Weber vormden te zamen met den eenigszins als derde achter- speler dienstdoenden spil Leidberger. een vrijwel ondoordringbaar geheel, waartegen de Italianen telkens tevergeefs storm liepen. Indien de Duitsche aanval op hetzelfde peil van de verdediging gestaan had, zou de nederlaag der Italianen nog grooter gewor den zijn. Die aanval deed echter maar matig werk. De balkunstenaar Pöttïnger op de mid denvoorplaats, was tegen het doortastende spel der Italiaansche achterspelers niet be stand. Hij bracht er dan ook weinig van trerecht en miste verschillende makkelijke kansen. Twaalf minuten voor tijd was het Frank, die voor Duitschland het winnende doelpunt maakte. Die laatste minuten gaven nog een verwoeden strijd te zien, daar de Italianen met kracht en geweld trachtten den gelijk maker te krijgen. Het publiek liet zich hier bij natuurlijk niet onbetuigd, waardoor de duizenden luisteraars in het Duitsche vader land van het verloop van het laatste kwar- noemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Santpoort de heer G. de Jonge, te Santpoort. Rondvraag. De heer Vermeulen vraagt hoe het staat met de rioleering van den Driehuizerkerkweg aansluitende aan die van de Ver Loren van Themaatlaan. De Voorzitter antwoordt, dat deze vraag in het college van B. en W. behan deld zal worden. De heer Homburg vraagt hoe het staat met de kwestie der bevroren watermeters. Wethouder Tusenius wacht nog op rapporten. De heer Ten Broeke wijst op de weinige losgelegenheid in deze gemeente. Dit is ab soluut onvoldoende. Hij vraagt hierin ver betering. Wethouder N ij s s e n antwoordt dat deze kwestie de aandacht van B. en W. heeft. De heer Bosman klaagt over de ver ontreiniging in het Villapark. Ook vraagt hij of het juist is, dat aan de gemeente-politie verboden is om op de snelheidsmaniakken te letten. De Voorzitter antwoordt, dat dit ge deeltelijk waar is. Aan de gemeentepolitie is gezegd om eerst het meest noodige werk te doen en dan op de controle te letten. De Rijkspolitie moet ook maar eens wat doen. Te half elf wordt de vergadering geslo ten. CONCOURS VAN DE HARMONIEVEREENI- GING „CONCORDIA". Bij de op jongstleden Zondag gehouden loting is de volgende volgorde voor het uit komen der mededingende vereenigingen vast gesteld: lJAugustus: 3e afdeeling Fanfare met ver plicht nummer „Coriovallum" van Kessels: 1. Kunst na Arbeid, Amsterdam; 2 Excelsior Oostzaan; 3 Concordia, Schellinkhout. 2e afdeeling Fanfare met verplicht num mer „Fantaisie Pastorale" van Sam Vlessing: 1 Kunst na Arbeid, de Rijp; 2 Oefening kweekt Kunst, Ammerstol, 3 Wilhelmina, Santpoort. 3e afdeeling Harmonie met verplicht num mer „Menuet Printemps" van Maurice Hau- chard: 1. Willen is Kunnen, Haarlem; 2. Voorwaarts, Velsen; 3 Eensgezindheid, Kwa- dijk. Sup. Eere-afdeeling Harmonie met ver plicht nummer „Rosamunde" van Schubert: Zaanlands Kapel, Koog a. d. Zaan. 18 Augustus: 1 afdeeling Fanfare met ver plicht nummer Ouverture de l'Opera „Or lando" van J. Haydn; 1. Concordia, Abbe- kerk; 2. Concordia, Hoogkarspel; 3. Crescen do. Watergang. Uitmuntendheid Fanfare met verplicht nummer „Polonaise" van Paul Cappé; West- Frisia van Twisk. Eere-afdeeling Fanfare met verplicht num mer „Ouverture Neerlandia" van Emile Wes- lyl. Eendracht, Upendam, 2 Vriendschaps kring, Ankeveen, 3 Hugo, Heer Hugowaard. Superieure afdeeling Fanfare met verplicht nummer „Roi des Genies" van Weber; Cres cendo, Westzaan. 2e afdeeling Harmonie met verplicht num mer „Feest-Ouverture" van Sam. Vlessing: 1. St. Fidelius, Velsen, 2. Harmonie, Amster dam. 25 Augustus: le afdeeling Harmonie met verplicht nummer „Ouverture Stradella van Flot: 1. Linker Maasoever, Rotterdam; 2. Kunst en Vriendschap, Krommenie; 3. Kunst na Arbeid. IJmuiden-Oost; 4. Winkels Har monie, Winkel. Uitmuntendheid Harmonie met verplicht nummer „Le directeur de Theatre" van Mo-, zart: Harmonie Excelsior, Haarlem. Eere-afdeeling Fanfare met verplicht num mer „Neerlandia" van v. Wesly: 1. Eensge zindheid, Wormer: 2. Kunst na Arbeid, Zuid- Scharwoude, 3. Crescendo, Spaarndam; 4. Crescendo, Middelic. Super-eere afdeeling: No. 2 Eendracht van Velsen met „Rosamunde" van Schubert. 17 Augustus: Christelijke Fanfarecorpsen. 3e afdeeling met verplicht nummer Cario- vallum" van Kessels: No. 1 T.A.V.E.N.U. Op perdoes, 2 Brandweerfanfare, Bilthoven, 3. Crescendo, Amsterdam. Afdeeling Uitmuntendheid met verplicht nummer „Polonaise" van Paul Cappé: No. 1 Wilhelmina, IJmuiden. HAARLEMMERMEER UITSLAG AANBESTEDING. Namens het bestuur der schoolvereeniging te Oostzijde (Haarlemmermeer) werd door den architect C. van Damme te Hoofddorp in het openbaar aanbesteed het uitbreiden der school met één leslokaal en bijbehooren- de werken: De uitslag ls als volgt: tier van den strijd vrijwel niets hebben kunnen hooren. Het gebrul van het publiek overstemde al het andere. Het blijft ten slotte een kranig stuk werk van de Duitsche ploeg om in Italië, tegen dergelijke tegenstanders, een overwinning te behalen, al heeft het geluk Duitschland daarbij wel wat geholpen. Eigenaardig is het b.v. dat de Italianen 9 hoekschoppen te ne men kregen, de Duitschers daarentegen slechts een. Over de leiding van den Engel- schen scheidsrechter was men in beide kam pen zeer tevreden. Hij floot slechts weinig, alleen klonk de fluit indien het dringend noodig was. Vol lof waren de Duitschers over de houding van het Italiaansche pu bliek. Dat heeft anderhalf uur lang zonder op te houden of tc verslappen, de Italianen aangemoedigd doch het heeft daarbij ook meermalen goed spel der gasten met gejuich beloond. Toen de Duitsche spelers het veld verlieten, werden ze hartelijk toegejuicht. De beslissingen zijn in Engeland gevallen. Sheffield Wednesday heeft het League kam pioenschap veroverd, Bury en Cardiff City zullen degradeeren, de Bolton Wanderers hebben de Cup gewonnen, in den eindstrijd Portsmouth met 20 slaande. Nog enkele wedstrijden, waarbij de publieke belang stelling niet zoo buitengewoon groot zal zijn en de groote bal wordt weer voor eenige maanden opgeborgen, cricket, zal dan weer voor eenigen tijd de heerschappij over de Engelsche sportmenschen op zich nemen. Het seizoen is echter in schoonheid ge storven. immers het kampioenschap werd niet dan na zwaren strijd gewonnen en dat wel door het elftal, dat daarop op het oogen- blik wel het meest aanspraak kan maken. De strijd om de laatste plaats heeft de ge moederen geruimen tijd in spanning gehou den. vooral over de vraag of het aan Ports mouth, dat in den eindstrijd voor de Cup moest spelen, zou gelukken aan degradat' te ontkomen. Het elftal slaagde daarin doch het is vrij zeker, dat het succes in dien strijd de grondslag heeft gelegd voor de nederlaag te Wembley tegen de Bolton Wanderers. Voetbal, gespeeld onder een dergelijken druk ais in de Engelsche League het geval is. zoo dra kampioenschap of degradatie op het spel staan, eischt nu eenmaal van de spelers veel Perceel I ibeton en metselwerk): Kinkel en Bras te Nieuw Vennep voor f 3899. Perceel II (timmer- ijzerwerk): Jansen en Appelman te Nieuw-Vennep voor f 2687; Jac. Timmer te Hoofddorp voor f 2360. Van Driel en Bik te Leimuiden voor f 2295. Perceel III (schilderwerk): C. Pannekoek te Mijdrecht voor f 495; M. Kortenoever te Nieuw-Vennep f 399. Massa: Jansen en Appelman te Nieuw- Vennep f 7881,50; Kraan. Beijeman en Co. te Amsterdam voor f 9666: Gebr. Luiing te Nieuw-Vennep voor f 6446.. De gunning werd aangehouden. HEEMSTEDE WITTE KRUIS-FILM. Maandagavond werd voor de afdeeling Heemstede van het Witte Kruis de bekende Witte Kruisfllm vertoond. Het was jammer, dat de zaal van het R.-K Vereeniglngsge- bouw slechts voor de helft gevuld was. Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester, hield een korte propagandistische openings rede. Hij vond het een verheugend verschijn sel, dat de jeugd zoo ruimschoots op dezen avond vertegenwoordigd was, omdat het voor al noodig is aan het opkomende geslacht de gezondheidsmaatregelen voor te houden. Voor leden van het Witte Kruis is het wel eens nuttig te zien waaraan en hoe de con tributie besteed wordt. Hulde bracht spreker aan de Wijkzusters, die zoowel in de ziekenhuizen als bij het huis bezoek zulk een opwekkenden geest weten te brengen Spreker wees er op, dat Dr. Mol van Bloe- mendaal er veel toe heeft bijgedragen om de Witte Kruis-film te vervaardigen. Daarna werd door Dr. Th. W. Beekers, lid van het hoofdbestuur, een toelichting gege ven bij de film. Daarbij gaf hij een overzicht van de geschiedenis van het Witte Kruis en herinnerde er aan. dat te Heemstede een af deeling werd opgericht in 1886. Spreker be treurde het dat er te Heemstede nog slechts 400 leden zijn. Dat aantal kan T —1 vertien- dubbeld worden. Daarna werd door Dr. Th. W. Beeker, lid ten van hoofdbestuursleden en propagandis ten, verder kijkjes bij den ontsmettingsoven te Alkmaar, Hilversum en Hoofddorp; 2e kijkjes in de magazijnen, de wijkzusters in actie, de badinrichting te Halfweg, 3e de strijd tegen de tuberculose, 4e de consultatie- bureaux en de groote ziekeninrichtingen en de herstellingsoorden. De film werd met belangstelling gevolgd. Jhr. van Doorn bracht dank aaii den heer Beeker voor zijn toelichting. KRACHTSPORT WORSTEL WEDSTRIJ DEN. Op 4 en 5 Mei liet het district Amsterdam en omstreken van den N. K. bond de 2e klas kampioenschappen van Noord-Holland wor stelen verwerken. De volgende leden der H. K. V. Haarlem wisten beslag te leggen op: H. Kokkelkoren le prijs Veder-afdeeling met 25 punten; Douma 2e prijs Bantam-afdeeling met 20 punten. POSTDUIVEN. HAARLEMSCHE POSTDUIVENBOND. Wedvlucht van Roosendaal, afstand pl.m. 95 K.M. Losgelaten 8.10 uur. De eerste honderd prijzen werden als volgt behaald: A. Schuiten 1, 4, 9, 10, 12. 90, 91; W. Draijer 2, 7, 14: W. Keur 3, 38; J. Dorsman 5. 15; A. Flkkert 6. 8, 13. 16, 17, 21, 40, 69; Groot 11, P. Koning 18, 92; J. de Vries 19, 43, 83, Wits, 20; Spoor, 22, 66, W. Dorsman 23, 78, 98, H. Holsken 24. 34. 42, 71. H. Roos dorp 25, W. Petrie 26, 30, 50; C. Koning 27, P. Bosse 28, 55, 100; H. Dingerdis 29, 74, 75, 95; E. Paap 31, 32, 60; J. J. Petrie 33. 49, 81, H. Fikkert, 35, 36. 72, 96, 97; Koelemijer 37, 47, 93. G. Kop 39, P. Dik 41, C. Wilkes 44. van Tongeren 45, 57, Blommaert 46, J. Bakker 48, 70; P. v. d. Pol 51, 88. 89: C. Kortekaas 52, H. Willemse 53, J. v. d. Meijde 54, 79, 99. Lansdorp 56, J. van Es 58, Harmsen 59, 73, van Daalen 61, 94, J. Heesemans 39, Bonke 63, J. Lasschuit 64. 65, 84; Neuman 67. J. Klumper 68, G. Kors 77, 85; J. van Leeuwen 80, v. d. Broeke 82, Stappers 86, Luijken 87. Eerst getoonde duif om 9.26.36. Snelheid 1218.8 M. per minuut. HAARL. AMSTERDAMSCH KWARTIER. Bovengenoemde vereeniging hield een kas vlucht van uit Vilvoorde. 160 K.M. België). De meer dan men zoo oppervlakkig zou denken. Er wordt in dergelijke wedstrijden zooveel energie verbruikt, dat de spelers geruimen tijd noodig hebben om zich weer volkomen te herstellen. Het was dan ook voor ingewij den wel duidelijk, dat Portsmouth het tegen de Bolton Wanderers hard te verantwoorden zou hebben daar de Boltonians de laatste wedstrijden voor de League vrij van alle zor gen hebben kunnen spelen. Indien Ports mouth even frisch in het veld had kunnen komen als de Bolton Wanderers, zou het wel waarschijnlijk geweest zijn, dat de Zui delijken hun merkwaardig succes in de Cup wedstrijden, gebaseerd om hoofdzaak op ste vig, doortastend spel, zouden hebben voort gezet. Nu konden ze dat spel slechts in het eerste gedeelte van den strijd geven. De Bol tonians waren in die helft ongetwijfeld de minderen .doch ze slaagden er in zich staan de te houden. In het tweede gedeelte bleek spoedig, dat de Zuidelijken aan het eind van hun krachten waren, maar toch zouden ze wel in staat geweest zijn Bolton het- maken van doelpunten ook verder te beletten, in dien een ongeval, hun voortreffelijken ach terspeler Bell overkomen, hen nog niet meer gehandicapt had. Door dat ongeval was Portsmouth genoodzaakt de verdediging te reorganiseeren. Daardoor kreeg Butler, de gevaarlijkste man in den aanval van Bolton, meer vrijheid. Twaalf minuten voor het ein de zond hij een hard schot in. dat den doel- verdediger passeerde. Mackie. een der ach terspelers, deed nog een poging om te red den doch zonder dat hij er iets aan kon doen trapte hij het leder over de lijn, waar mede de wedstrijd was gestreden. Wat ver der volgde was van geen beteekenis meer. Het tweede doelpunt, even voor het einde door Blackmore voor de Bolton Wanderers gemaakt bracht daarin geen verandering meer. Zoo wonnen de Boltonians dezen eind strijd en kon Seddon, de aanvoerder van de Wanderers, de zoo fel begeerde Cup uit de handen van den Prins van Wales, in ont vangst nemen. Nog meer dan de Cup zullen de 11 gouden medailles de spelers van Bolton met vreugde hebben vervuld. Een dergelijke medaille is wel de meest begeerde voetbalher innering in Engeland. Zelfs de gouden me daille. ciie de beroepsspelers van den Engel- schen Voetbalbond kunnen krijgen voor het spelen in een internationalen wedstrijd, prijzen werden als volgt behaald; le prijs G. Meulenbroek, 2e J. J. Hart, 3e Th. H. de Droog, 4e J. H. Hart Jr., 5e J. Radsma, 6e H. C. Gans. 7e D. van Kampen. 8e II. J. Petter, 9e P. Kaptijn, 10e W. v. d. Veldt, lie C. J. de Graaf, 12e F. H. v. Kleef, 13e P. v. d. Veen. 14e A. van Tongeren, 15e J. T. Terhorst, 16e S. Heitlager. 17e J. Handgraaf. 18e C. Konfng; 19e J. Joon; Eerste duif aankomst 9—3445. Eere prijzen behaalden G. Meulenbroek. H. C. Gans. J. H. Hart Jr. (klokje), J. J. Hart en Th. H. de Droog. „DE LUCÜTGIDS". Genoemde vereeniging hield haar eerste concours van Roosendaal 95 K.M. Aan deze vlucht werd door de xeden deel genomen met 386 duiven. Deze werden om 8 uur 10 min. in vrijheid gesteld. De prijzen werden als volgt behaald: K. Wits 1. 41, 54. 62, W. Spoor 2. 9. 24. 49; H. Koelemeler 3. 5, 15. 38. 71; T. Mens 4. 14, 17, 37. 74. 78; J. Lasschuit 6, 7. 10. 45, 46. J. Harmse 11. 51, 46, 63. 69. 75; G. Kors 12. 13, 55; L. van Bragt 16. 20. 39, 44. 50. 60; W. Smit 18. 22. 27. 31, 72. J. V. d. Klugt 19; O. Katée 21. 68. Joh. v. d. Pol 23. 32. 64, B. II. Gort 25. 30. 40. 48. 58 73; M. Burger 26. 61; A. Timmermans 28. 57, P. Boerjan 29; J. W. Radsma 33. 34. 35; H. Phllippo 36, P. M. Kok 42, 43. 59; Chr. Goisler 47. 52. J. v. Duijn 53, 65. 70, 76: Ed. van Bree 66, 67; J. Leurs 77. De eerste duif bereikte een snelheid van 1119.90 meter per min., laatste prijswinnen de duif 1029.90 m. p. min. Deze vereeniging hield ook een wedvlucht van Vilvoorde. Afstand 162 K.M. Aan deze vlucht werd deelgenomen met 290 duiven, die te 8 uur met Zuidenwind losgelaten werden. De navolgende prijzen werden behaald: P. M. Kok 1, 17. 44. 51; J. V. Duijn 2. 7. 46. 54,58; A. J. Kloek 3. 21. 37, 41; Joh. v. d. Pol 4. 16. 20. 29, 52; K. Wits 5. 35. 53. Ed. v. Bree 6. 12, 40; G. Kors 8. 19. 26. 31; L. v. Bragt 9. Th. Cornet 10. 55; H. Koelemeler 11 13 18 27. Th. Mens 14, 22. 36; J. Harmse 15. 45. 57: B. H. Gort 23; J. Lasschuit 24. 47; J. Leurs 25; W. Steijl 28; W. H. Spoor 30 39. 43. M. 32. 34 W. Smit 33. 45. H. Philiono 33, 50, 56; A. J. Timmermans 4?: p. Roerian 48. De eerste duif bereikte haar hok te 9 uur 35 min, met een snelheid van 1727 meter per minuut. De laatste duif 9 uuur 41 min. Snel heid 1610 M. per minuut. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Bovengenoemde vereeniginc hield met 100 duiven een wedvlucht van Vilvoorde, afstand 160 K.M. De priizen werden als volrt gewonnen: 1. 2. 4. 10, 15, 17 N. Leuven; 3. 11 A. van Zadel. 5 Gebr. Lareman, 6. 7. 9 W. Eekhof. 8 W. van Huis: 12. 14. 20 A. Verdonschot: 13. 19 A. E/e- leens, 16 H. Vellinga; 18 E. D. des Bouvric. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Vilvödrde, af stand 160 K.M. Wind Zuid; los 8 uur. snel heid 1700 meter per minuut. Eerste dui' 9.37.20; laatste duif 9.43.54. De nrijzen werden als volgt behaald: J. H. v. d. Broeke 1 10 23 43 en 52; J. J. v. d. Meij- den 2 6 38 49 en 60; P. A. Rosse 3 16 20 36 en 42: J. de Vries 4 9 11 14 20 35 46 en 47: J. J. Petri 5 7 12 32 40 48 en 56: H Flkkert 8 19 29 30 58; R. Slot, 13 21 22 28 en 57: P. J. M. van Tetering 15 27 31 en 55; W. Petri 17 24 en 39 J. J. Doeglas 18 37 41 44 en 59: P. J. van Daa len 25 51 en 54: H. Roosdorp 33e; C. J. van Tongeren 34 45 50 en 53, „DE ZWALUW". Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Vilvoorde afstand 162 K M. De prijzen werden als volgt behaald; M. Riebeek 1. 19. Th. de Reep, 2. 4 18. 20. H. C. Hartman Jr. 3. 13. 15, A. v. d. Worff 5. 10. 17. J. Heintjes 6. 9, 16. J. de Graaf 7. W. Bakker 8, 21, J. Slobbe 11, 14, G. N. v. d. Linden 12. DAMMEN. COMPETITIE DAMBOND DISTRICT HAARLEM en OMSTREKEN. Maandagavond speelden te Beverwijk fnhet clublokaal delr Bevcrwiiksche Damclub voor bovengenoemde competitie: Haarl, Damclub IV, Castrieumsche Damclub Haarlem. II, Castrlcum. P. G. M. Ottolini Sr.—G. Sprenkeling 1—1 H. van Lunenburg Jr.W. Beumer 2—0 J. H. Reedijk—J. strik 0—2 J. OtterA. Scheerman 11 G. Eising—A. de Zeeuw 2—0 N. L. SomersK. Lensen 2—0 Jac. Fr. v. Garderen—J. Huisman l—l F. W. de Pater (n.o.)—J. Steeman 0—2 J. Willemse (n.o.)W. Stek (n.o.) 11 F. Moerbeek—P. Gootjes 0—2 Totaal 10—10 wordt niet zoo hoog gewaardeerd, zoodat er dan ook verschillende internationale spelers zijn, die er de voorkeur aan geven in plaats van de medaille het voor ee.i internationalen wedstrijd vastgestelde honorarium te krij gen. De Cup heeft overigens ook dit jaar weer het noodige geld aan het rollen gebracht. Alleen de eindstrijd werd bezocht door ruim 90.000 toeschouwers, waarvan cr duizenden gekomen zijn uit Bolton en uit Portsmouth, zoodat een niet onaanzienlijk bedrag aan reiskosten moest worden uitgegeven. Als men leest van de geweldige hoeveelheden consumptie, door de duizelden alleen in het Stadion gebruikt, dan duizelt men werkelijk. Zoo heeft men b.v. ongeveer 600 K.G. thee noodig gehad om de dorstigen tc laven! De recette bedroeg 280.000. Aan belastingen, huur van het terrein enz. is ongeveer f 100000 uitgegeven zoodat er voor de beide clubs en den Bond nog 180.000 over bleef ter ver deeling. Ieder kreeg dus alleen van dezen wedstrijd 60.000. Vooral voor Portsmouth, dat het in dc League niet al te best heeft gedaan, ls het goud van de Cup een uitkomst. In Madam Tussaud's museum te Londen, waar alle Engelsche beroemdheden, in was uitgebeeld, te zien zijn, heeft men ter eere van de overwinning van Bolton, ook een plaats ingeruimd voor het beeld van Seddon, den aanvoerder van Bolton. Maandag is Seddon eens met zich zelf gaan kennis maken. „Zoo, ben ik dat!" merkte hij op. toen hij tegenover zijn beeld kwam te staan. Hij kwam blijkbaar onder den Indruk van het feit. dat hij zoo plotseling een be roemdheid was geworden; hij bleef tenmin ste zóó lang het beeld bewonderen, dat hU den tijd vergat en eerst op het allerlaatste oogenblik er aan dacht, dat de trein, waar mede het elftal naar Leeds moest gaan om den laatsten Leaguewedstrijd te spelen niet op hem zou wachten, al was hij dan ooi: nog zoo beroemd. Met behulp van een auto kori hij tenminste nog maar op het uiterste oogenblik den trein halen. C. J. GROOTHOF*. Bilthoven, 4 Mei 1929. Hoe Duitschland-in Italië won. Het geluk aan den kant der gasten. De radio-uitrending. Hulde voor de houding van het Turijnsche publiek. Het slot van het Engelsche voetbalseizoen. De Bolton Wandereres winnen den Cup. Een recette van 280.000.De veelbegeerde Cup- xnedailles. Seddon in was.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13