HAAPIEM'S DAGBLAD De Koningin-Moeder te Zandvoort BURGERLIJKE STAND MARKTNIEUWS SCHEEPVAARTBERICHTEN WOENSDAG 8 MEI 1929 VIERDE BLAD Bezoek aan Badhuis „Zeeduin" De aankomst op het Tramplein. Een meisje biedt H. M. bloemen aan. Feest te Zandvoort! Oranjefeest! Vlaggen van de openbare gebouwen; vlag gen ook van vele particuliere woningen; vlagversieringen aan sommige balcons. De muziektent op het tramplein getooid met vlaggedoek. Oude Zandvoorters met oranje op de zwarte jassen. Ook veel andere inwo ners met oranje gesierd. Feest te Zandvoort: de Koningin-Moeder komt! Sedert 1873, toen Koningin Sophie het bad huis „Zeeduin'.' opende, heeft de badplaats geen officieel Koninklijk bezoek gehad. Geen wonder dus dat de op dit gebied niet ver wende Zandvoorterstsijn uitgeloopen, ook al, omdat het zoo'n uitgezochte stralende dag is. Te ongeveer drie uur nadert de auto met den Koninklijken standaard en waarin ge zeten zijn de Koningin-Moeder, Freule Schimmelpenninck van der Oye, Hofdame en Baron Sixma van Heemstra, Adjudant van de Koningin-Moeder, de grens der gemeente. De burgemeester, de heer H. v. Alphen en de Comm. van Politie de heer F. B. Lovink, zijn aanwezig. De burgemeester heet de hooge bezoekster welkom. Het zoontje van den heer Van Alphen biedt bloemen aan, die Koningin Emma vriendelijk aanvaardt. Dan zet de Kóninklijke auto zich weer in beweging, thans voorafgegaan door een auto, waarin de burgemeester en de com missaris gezeten zijn. Het eerste doel van het bezoek is nu het Herstellingsoord voor mannen, vrouwen en kinderen Badhuis „Zeeduin". Koningin Em ma wordt hier ontvangen door jhr. mr, D. E. van Lennep, voorzitter van het bestuur van „Zeeduin". Het jongste patiëntje biedt een boUquet aan, pe hooge bezoekster wordt naar de ontvangkamer geleid, waar aanwe zig (zijn: de directrice: zuster van Melle, de geneesheer-directeur: de heer C. A. H. Gerke, arts en oud-burgemeester Beeckman, be stuurslid. Even een kort onderhoud en dan begint de rondgang door de inrichting. De Koningin-Moeder toont voor alles de grootst mogelijke belangstelling. Over allerlei dingen laat zij zich inlichten. Niets ontgaat haar aandacht. Innemend en vriendelijk onder houdt. zij zich met de bedlegerige patiënten; aan ieder der verpleegden njiikt zij eigen handig een aandenken of een versnapering uit. (Van te voren had de vorstelijke bezoek ster reeds voor alle zalen groote bouquetten gezonden). In de met tapijten en bloemen feestelijk versierde eetzaal worden daarna verver- schingen gebruikt. De dames-bestuursleden: mevrouw van Alphen, mevr. Gerke en mevr. Straatsma en ook het verplegend personeel worden aan de Koningin-Moeder voorge steld. Zij onderhoudt zich op vriendelijke wijze met de aanwezigen. Jhr. mr. van Lennep vraagt verlof een kort woord te mogen spreken. Spr. dankt op hartelijke en gevoelvolle wijze Koningin Emma voor de welwillendheid, waarmede zij dadelijk in een bezoek toestemde en voor haar belangstelling in het Huis en ge waagt van de liefde die het Nederlandsche volk haar toedraagt. Wij allen zijn u zeer dankbaar voor uw bezoek", zegt spr., die ein digt met het uitspreken van den wensch dat de Koningin-Moeder nog lang moge gespaard blijven voor de Koningin, de Prinses en voor het Nederlandsche volk. De hooge bezoekster verklaart zeer vol daan te zijn over haar bedoek aan de inrich ting. Het bezoek, dat drie kwartier zou duren, heeft vijf kwartier geduurd. Nu rijden de auto's naar het Tramplein, waar een aardige en treffende hulde plaats heeft. De kinderen van de openbare- en bijzon dere scholen staan hier geschaard. En om het plein heen staan dikke rijen menschen. Tal van belangstellenden ook voor de ra men der huizen in de omgeving- Als de auto's naderen, klinkt luid gejuich en hoera-geroep. De kinderen zwaaien met hun oranje en rood-wit-blauwe vlaggetjes. De auto's houden bij het postkantoor stil. De heer E. Dees, organist der N. H. Kerk en koor dirigent, staande op een verhooging mid den op het plein, geeft een teeken. Het gejuich verstomt. De kinderen zetten, onder leiding van den heer Dees het eerste vers van het Wilhelmus van Nassouwe in. Frisch en vroolijk klinkt de kinderzang over het plein. Dan weer gejuich en gezwaai met vlaggetjes. De jongste leerlingen van alle scholen bieden Koningin Emma bloemen aan.. Een aardig oogenblik. De heer Dees wordt aa» de Vqrstin voorgesteld en door haar gecomplimenteerd. Ook de heer Meijer, voorzitter van de Zand- voortsche feestcommissie en de hoofden der scholen stelt de burgemeester aan H. M. voor. Dan gaat de Koningin-Moeder in haar auto staan, lacht de kinderschaar vriendelijk toe en wuift met haar zakdoek. Aan het ge juich van de jeugd komt haast geen einde. Nu rijden de auto's weg. Er is niet veel tijd meer. Een zeer kort bezoek wordt nog gebracht aan de Clara - Stichting, waar de directrice en het jongste patiëntje bloemen aanbieden en de Vorstin zich, in den auto gezeten, eenige oogenblik- ken met de Directrice onderhoudt. Hetzelfde geschiedt aan Huize „Sterre der Zee" aan den Hoogenweg, waar ook bloemen worden aangeboden en de pastoor en de kapelaan aan de Koningin-Moeder worden voorge steld. Daarna geleiden de burgemeester en de commissaris de hooge bezoekster naar de grens der gemeente, waar zij van beiden har telijk afscheid neemt. Zij verklaart zich uiterst voldaan over haar bezoek, toont zich zeer dankbaar voor alles wat zij heeft gezien en zegt, dat zij alleraangenaamste indruk ken medeneemt, vooral ook van de huldiging door de kinderen. De uitstekende wijze waarop de orde was bewaard had Koningin Emma ook zeer aangenaam aangedaan. Het Koninklijk bezoek aan Zandvoort, dat zulk een allerprettigst verloop had, is geëindigd. Zij nog vermeld dat de gang der kinderen op het Tramplein werd begeleid door eenige leden van de Zandvoortsche muziekkapel en versterkt door eenige Zandvoortsche zang- vereeni gingen. Als een aardigè bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat de Koningin-Moe der door haar secretaris telegraphisch me- dedeeling van haar bezoek had doen zen den aan mevrouw Volkervon Bippen, wo nende aan den Strandweg te Zandvoort en wier vader vroeger hofarts is geweest aan1 het hof van den vorst van Waldeck Pyr- mont, den vader van Koningin Emma. De Koningin-Moeder had mevrouw Volker verzicht, aan Zeeduin te willen komen, aan welk verzoek mevrouw Volker gaarne vol deed. De hooge bezoekster onderhield zich eenigen tijd met haar en haalde eenige jeugdherinneringen op. Wij vernamen dat het initiatief voor het bezoek aan „Zeeduin" is uitgegaan van bur gemeester van Alphen, bestuurslid der in richting. Het kenmerkende van dit Herstel lingsoord en daarom was het een Ko ninklijk bezoek overwaard is dat er man nen, vrouwen en kinderen in worden opge nomen (thans zijn er 27, in het seizoen zijn er wel 100). In dit opzicht onderscheidt het zich van waarschijnlijk wel alle stichtin gen van dezen aard in ons land, die immers altijd bestemd zijn voor mannen, of vrouwen of kinderen, afzonderlijk. Misschien is dit nog niet zoo algemeen bekend en daarom willen wij er bij deze gelegenheid even de aandacht op vestigen. De Koningin-Moeder verlaat het badhuis .Zeeduin". Geheel links de burgemeesterde heer H van Alphen, in het midden Jhr. Mr. D. E. van Lennep, voorzitter van het bestuur litie, Smedestraat, ■•van Tiet badhuU Reeduin", geheel -rechts de oud-bjirgcmeestcr, de heer, J. Beeckman. Putten, Anslijnstraat .67, idem. HOE MOET DE ETALAGE VERLICHT WORDEN? VERLICHTINGSWIJZE TOEGELICHT DOOR EEN EXPERT. Een hoogst balangwekkende lezing heeft Dinsdagavond een der ingenieurs van de Philipsfabrieken, de heer G. B. van de Werfhorst in de bovenzaal van het Gemeen telijk Concertgebouw gehouden voor de Groote Houtstraatvereeniging, over „Practi- sche wenken voor Etalage-verlichting." De heer A. van Weerden opende als voor zitter de bijeenkomst met welkomstwoorden in het bijzonder tot de vertegenwoordigers van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. De heer v. d. Werfhorst begon zijn uiteen zettingen met te markeeren hmet essentieele verschil tusschen winkelverlichting en eta- lageverliching. Als bevrediging van drie pri maire eischen ten aanzien van de verlichting van een gewonen winkel gaf hij aan een rij diffusoren te plaatsen boven de toonbank. Gebruik in uw winkel noch in uw étalage „naakte lampen", die geven immer een on- aangenamen indruk. Ook wat de tarieven betreft bestaat ver der 'n principieel verschil tusschen winkel en étalage. Aan het G. E. B. stellen wij hoogere eischen dan aan eenig ander bedrijf. Op de feestdagen in December eischen wij zelfs een dubbele capaciteit van centrale, netten en transformatoren. Voor enkele uren op die dagen heeft het Bedrijf zich het geheele jaar op dubbele capaciteit in te stellen. Het enorm verlies gedurende de rest van het jaar aan renteloos materiaal en afschrijving daar op moet de winkellier betalen, vandaar de duurte der tarieven. De winkel is de lastigste verbruiker voor de centrale, daar hij afnemer is uitsluitend op de overbelaste spitsuren. Geheel anders is het met de zooveel langer verlichte étalage. Vandaar dat de tarieven voor étalageverlichting veel gunstiger kun nen zijn en het zaak is voor eiken winkelier bij verschillende tarieven door een strenge scheiding het een het ander te doen com- penseeren. Etalageverlichting schetste spreker als den goedkoopsten vorm van reclame. Het licht in de etalage mag zijn een lokmiddel, maar geen hoofdzaak, die de aandacht blijvend vasthoudt en haar zou afleiden van het ge- etaleerde. Dus in de etalage nooit een zicht bare lichtbron! De heer v. d. Werfhorst schetste het effect van gericht licht, dat van de heldere lamp en van 't diffuus licht dat van de argen- ta-lamp. Het eerste geeft positieve schaduw werking, felle contrasten, spiegeling, het an der niet. Onze waardeering van het licht wordt be- invloed door kleur- en lichtcontrasten door spiegeling, door het silhouet, dat wij eigenlijk met den geest zien. De kleur, die wij zien, wordt gevormd door het licht. Dit alles lichtte de heer v. d. Werfhorst nader toe met een .uitgebreide serie lantaarn plaatjes. Duidelijk was daarop te zien goede en verkeerde opstelling der reflectoren, het nadeel van spiegels en vitrines, het voordeel van een voetlijst, zoodat in elk geval de be schouwer van de etalage niet verblind wordt. Bij spiegelruiten aan de achterzijde der etalage dient reflectie voorkomen te worden door de lamp te maskeeren met een valletje. Na deze verduidelijking met lichtbeelden, waarbij ook de contrastwerkingen bij de ge velverlichting goed te zien waren demon streerde de heer v. d. Werfhorst bij een drie tal model-etalages nog de verschillende wij zen van belichting, de horizontale, de verti cale met haar verschillende schaduwwerkin gen, de belichting met kleurfilters en .spotlight". Terecht mocht de heer Van Weerden den spreker en de Philipsfabrieken dank zeggen voor hun welwillende voorlichting van den Haarlemschen winkelier. De aanwezigen bezichtigden daarna nog de keurige étalages. ORANJEBOND „PRINSES JULIANA" Het bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana" in het Amsterdamsche Kwartier deelt mede, dat op de felicitaties op 30 April jj. aan de Koningin en Prinses Juliana dank- telegrammen zijn ontvangen. DRANKBESTRIJDING Door het hier ter stede gevormde Blauwe Week Comité, samengesteld uit verschillende drankbestrijdersvereenigingen, wordt op He melvaartsdag des morgens te acht uur een openbare bijeenkomst gehouden op het Ge meente Speelterrein aan het Prinsen Bol werk. Door de muziekvereeniging „Voor waarts", directeur de heer van Tienen, zal aan deze bijeenkomst medewerking verleend worden, terwijl verder een spreker zal op treden. Om half tien zullen de meetinggangers. welke per rijwiel naar Purmerend trekken, wegrijden, om 10 uur gaan de deelnemers die per trein reizen. Naar aanleiding van de Blauwe Week zal door de federatie Haarlem van de Nederl Vereeniging tot Afschaffing van alcoholhou dende dranken op Dinsdag 12 Mei een ver gadering worden gehouden in het gebouw Caecilia, waar de heer Klok als spreker zal optreden. Het geheelonthouders zangkoor „Kunst Adelt" onder leiding van den heer Meijersveer, zal de bijeenkomst met eenige zangnummers opluisteren, verder zijn er nog muziek en declamatie. DE TENTOONSTELLING BIJ TEYLER Heden en Donderdag is de tentoonstelling van teekeningen door Hollandsche Meesters der 17de eeuw in Teyler's Museum voor het laatst geopend. Wie deze collectie die te Lon den op de tentoonstelling geëxposeerd was dus nog wil bezichtigen doe het spoedig. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Heerens Damiatestraat 36, armband: Wit kamp, Gen. Bothastraat 107, auto-onderdeel, Kiosk bij veerpont over het Spaarne, arm band; v. Dam, de Witstraat 95, kinderbril; Prijs, Gen. Cronjéstraat 54. duimstok; Krupp Carolingenstraat 20, hondenpenning: Kennel Fauna, bruin hondje, gebracht door van Dijk Heerensingel 129, kat (grijs-wit), gebracht door v. Leersum, Reitzstraat 33; Gombault, gesticht Joh. de Deo, portemonnaie met in houd; (Maerten van Heemskerkstraat tus schen 11 en 12 uur v.m.), Zijlstra, Kenau hofje 8 C, kinderschoentje; Bulters, Slacht huisstraat 94 rd., stalenboek; Braspenning, A. L. Dyserinckstraat 45, tasch; Bur. van Po- rijwielbelastincmerk, y. DE JANSBRUG. DE AFDAMMING DOORGEBROKEN. Zooals bekend, was voor het werk van de vernieuwing van de Jansbrug het leggen van een dam noodzakelijk. Naar wij vernemen is hedenmorgen plotseling een wel ontstaan onmiddellijk vóór den dam, waardoor een verschuiving plaats had en het afgedamde gedeelte weer is volgeloopen. Het herstel van een en ander za! een paar dagen eischen HET 10-JARIG BESTAAN VAN HET VROUWENKIESRECHT Door de af deeling Haarlem van de Sociaal Democratische Vrouwenclub zal de herden king van het feit, dat 10 jaar geleden aan de vrouwen' in ons land het kiesrecht werd verleend, door het houden van een openbare bijeenkomst, worden herdacht. Reeds heeft het bestuur de toezegging ontvangen dat Mr. M. Mendels dien avond als spreker zal op treden en verder worden pogingen in het werk gesteld om eveneens voor dien avond een spreekster een inleiding te doen houden. BOUWWERKEN. Aan de aannemers Schiphorst en Philips te Haarlem zijn de volgende bouwwerken opge dragen: Het verbouwen van perceel Nieuwegracht 78 en Parklaan tot Showroom en Garage, het verbouwen der boven-KroonzaJen Groote Markt en het bouwen van een R.-K. school voor voorbereidend lager onderwijs aan de Linschotenstraat. DE TROUWPLECHTIGHEID VÓÓR HEMELVAARTSDAG Het was vanmorgen weer stampvol in de groote hal van ons Stadhuis. Daar stonden namelijk 22 paren (vijf meer dan het vorig jaar) met him familie en vrienden op de komst van den ambtenaar van den Burger lijken Stand te wachten, die hén in den echt zou verbinden COLLECTE. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis dat op 13 14, 15, 16 en 17 Mei 1929, binnen deze gemeente zal worden gehouden de collecte ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden. (Fonds voor Oud-Militairen) en beveelt die collecte aan in de milddadigheid der ingezetenen. Met nadruk wordt er door den burgemees ter op gewezen, dat de opvatting van hen, die de roeping van het fonds niet kennen en dit fonds beschouwen als een soort van armenbedeeling voor oud-militairen, geheel onjuist is. Geen aalmoes wordt den gewezen krijgsman gegeven, maar een jaarlijksche gratificatie nevens militair pensioen cf gage- ment, door de natie aan den oud-soldaat aangeboden als een stoffelijk blijk van waar deering zijner diensten, als eene gepaste hul de voor hem, die haar heeft verdiend Eene ruime opbrengt der jaarlijksche col lecte is tot aanvulling van dit fonds zeer noodig, omdat het daardoor alleen mogelijk zal zijn om óf nieuwe categorieën van deel- gerechtigden te vormen óf wel de voorwaar den van opneming in de bestaande catego rieën. te vergemakkelijken, want dikwijls komt de pijnlijke noodzakelijkheid voor, dat niet kan worden voldaan aan aanvragen van verdienstelijke oud-militairen, omdat de voor waarden van opneming in het fonds zoo moeilijk zijn gemaakt. DIENST VOOR BLOEDTRANS FUSIE. HET ROTTERDAMSCHE ROODE KRUIS BEGINT ER MEE. Het bestuur van de afdeeling Rotterdam van het Roode Kruis had gisterenmiddag de directeuren van de ziekenhuizen aldaar, ver tegenwoordigers van den Gemeentelijken ge neeskundigen dienst en van de Gezondheids commissie bijeengeroepen om hun oordeel te vernemen over de inrichting van een or ganisatie van een dienst voor bloedtransfusie, zooals die in Engeland en Oostenrijk onder leiding van het Roode Kruis reeds bestaat. De bedoeling van een dergelijken dienst is om in voorkomende gevallen, waarbij een patiënt ernstig bloedverlies heeft gehad, of waarin geven van gezond bloed het eenige middel is, dat tot herstel van anders onge neeslijke patiënten kan leiden, onmiddellijk gevers van dat gezonde bloed ter beschikking te hebben. Men wil daartoe een lijst samen stellen van gezonde personen, bereid om na eersten oproep bij een dergelijke operatie hun bloed af te staan. Nadat alle aanwezige doktoren hun sympathie met het plan hadden uitgespro ken, nam het afdeelingsbestuur op zich een ontwerp voor een dienst gereed te maken, waarna men in een volgende bijeenkomst dat ontwerp, nader met den doktoren onder de oogen zal zien, meldt de N.R.C. ONZE HOLLANDSCHE MOLENS. BEHOUD VAN DEN MOLEN TE NIEUW-VENNEP? Maakten wij er onlangs melding van dat het te voorzien was, dat de in het dorp Nieuw Vennep staande groote windmolen die zooveele jaren aldaar de omgeving tot een aesthetisch geheel heeft gemaakt zou worden gesloopt om plaats te maken voor electrische drijfkracht, thans vernemen we dat er kans is, dat het vooreerst zoover wel niet komen zal. De vereeniging „de Holland sche Molen", die op dit gebied reeds met zoo veel succes is werkzaam geweest, zal met den eigenaar vermoedelijk een regeling treffen teneinde den molen te behouden. UITGAAN. Schouwburg Jansweg. Donderdag (Hemelvaartsdag) en Zondag zal door het gezelschap De Narren (directrice JPaula de Waart) een tweetal voorstellingen in bovengenoemden schouwburg worden ge geven van de succes-blijspel-operette „Gek ke Lotje", van Paul Schwartze, vrij bewerkt door Paula de Waart naar de bekende suc cesschlager: Ich kiisse Ihre Hand, Madame, In the Moonlight, Meisje oh Meisje! In Den Haag en Rotterdam werd deze ope rette reeds met veel succes opgevoerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. FOTOGRAFISCH ATELIER „RICH E" Gr. Houtstr. 169 I MODERNE DAMES- en Tel. 13472 Haarlem HEEREN PORTRETTEN DE WERKLOOZEN. GEMEENTELIJKE STEUNREGELING. Daar momenteel de buitengewone werkloos heid zoo goed als geheel is opgeheven en er zelfs in sommige bedrijven meer vraag dan aanbod is van werkkrachten, is zooals men ons mededeelt bij de autoriteiten de vraag naar voren gekomen, of er thans geen ver andering behoort te worden gebracht in de steunregeling. Wel zijn er nog een aantal werkloozen in geschreven aan de Arbeidsbeurs, doch bij dezen heeft de werkloosheid, hetzij aaneen gesloten, hetzij met onderbreking (de losse arbeiders) een permanent karakter en voor hen is feitelijk de steunregeling niet in het leven geroepen. De uitkeering welke aan de uitgetrokkenen wordt verstrekt bedraagt f 13.50 voor man en vrouw, plus f 1.50 voor ieder kind, waar van dan weder de helft der eventueele ver dienste wordt afgetrokken. Als met deze regeling iemand met drie kinderen, die dus een bedrag ontvangt van f 18, in een week 4 dagen aan den arbeid is en in deze 4 dagen f 20 verdient, dan wordt hem 10 gulden van zijn steunbedrag in min dering gebracht en ontvangt hij dus nog acht gulden als steun. Door B. en W. is thans besloten, dat geen ondersteuning meer zal worden verstrekt aan hen die minder dan drie dagen in een be paalde week werkloos zijn. VELSEN ETALAGE-WEDSTRIJD. De Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden .Wijkeroog" organiseert aan het einde dezer week een etalagewedstrijd. De wedstrijd neemt a.s. Vrijdag een aanvang. Des avonds zal de jury een uitspraak doen. In verband met dezen wedstrijd hebben B. en W. toestemming verleend, de winkels tot 10 uur in plaats van tot 8 uur open te houden. DE BURGEMEESTER MET VERLOF. Aan den Burgemeester is op zijn verzoek verlof verleend om zich gedurende vier we ken, te rekenen van 14 Mei a.s. af, buiten de gemeente op te houden. HEEMSTEDE BAZAR „BRONSTEE SCHOOL". Men schrijft ons: Een radiotoestel is op verschillende scho len reeds een zeer bruikbaar leermiddel ge bleken en zal in de toekomst vermoedelijk een nog grooter plaats bij het onderwijs gaan innemen. Bij het hoofd en personeel van de Bron- steeschool bestond ook al geruimen tijd het plan om tot aanschaffing van een toestel te komen. Thans is besloten, óm op Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Mei a.s. een bazar, in de school te houden, die naar men hoopt, zoo veel op zal brengen, dat een toestel gekocht kan worden. Door verschillende leerlingen zijn reeds voorwerpen vervaardigd als handwerkjes en houtsnijwerk. Voorts hebben de ouders der leex-lingen, enkele firma"s en winkeliers reeds hun medewerking toegezegd. Daar er ten slotte voor vele attracties gezorgd is, zullen velen Vrijdagavond van 7 tot 10 of Zaterdag van 3 tot 5 en 7 tot 10 uur wel eens een kijk je komen nemen in het gymnastieklokaal van genoemde school. ZANDVOORT OPBRENGST VEILING. Ten overstaan van notaris van Doesburgh te Haarlem werd Dinsdagmiddag in café restaurant „Zomerlust" te Zandvoort geveild een villa met erf aan den Koninginneweg 7 te Zandvoort. De opbrengst was 5000. HAARLEMMERMEER. Bevallen: G. KulkZorge, zoon; N. Blaauw- Hoogendoorn, dochter: A. B. A. Hoogervorst— Leunenburgh, dochter; A. H. Korsman—Leen- slag, dochter; A. de VriesGroenewoud, zoon. Ondertrouwd: A. Brouwers, en L. C. Kiste- maker. Overleden: Aaltje Gelein. 83 j„ wede. van P. Bleeker: Gijsbert Nicolaas Verwoerd, 34 j., geh. met J. Verbeek: Cornells Dam, 9 mnd., zoon van W. Dam; Arend Jolink, 2 mnd., zoon van H. Jolink; Adriaantje Elisabeth Kruit hof, 2 j., dochter van J. J. Kruithof. Purmerend, 7 Mei 1929. COÖP. CENTRALE EIERVEILING. Aanvoer 255.833 eendeneieren per 100 f 5— f 5.20. Kippeneieren 140.000, per 70—85 KG. f 8.60; 65—66 KG. f 6.20—f 6.60; 63—64 KG. f 6— f 6.30; 60—62 KG. f 5 50—f 6; 58—59 KG. f 5.40—f 5.80; 56—57 KG. f 5.30—f 5.60: 53—55 KG. f 5—f 5.40; 50—52 KG. f 4.90—f 5.10. Batoe 7 Mei te Suez, Batavia naar Am sterdam. Brielle 4 Mei te Iqulque, naar Manta. Grijpskerk p. 7 Mei Vlissingen, Antwer pen n. Amsterdam Kilstroom p. 7 Mei Ouessant, West-Afrika n. Amsterdam. Kota Gedeh 7 Mei 15 u. van Hamburg n. Rotterdam. Madoera 7 Mei te Batavia van Amster dam. Rijnland 6 Mei 20 u. van Santos, Buenos Aires n. Amsteradm. Radja p. 7 Mei Perim, Batavia n. Amster dam. Sibajak p. 7 Mei 15 u. Kaap Guardafui, 12 Mei 12 u. te Suez verwacht, Batavia naar Rotterdam. Soekaboemi 7 Mei te en van Port Soedan Batavia n. Rotterdam. Tosari p. 7 Mei Vlissingen n. Antwerpen Rotterdam n. Batavia.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14