UIT DE OMSTREKEN TOOV INGEZONDEN HANDELSBLAD TIJDSCHRIFTEN ARR'S BVi OUTBROOD SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 14 MEI 1929 BEVERWIJK REDDERS GEHULDIGD Bij konink. besluit van 27 Maart werd als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen penning voor monschlievend hulp betoon toegekend aan de hecren W. T. Koel man tc Wijk aan Duin en F. C. A. Hendrikse, agent van politie te Beverwijk wegens een door hen gedane poging tot redding van den 18-jarlgon P. A. Knogjes op 21 Januari j.l., die in de Ringsloot door hot ijs was gezakt. Men zal zich horinneren dat het slachtolfer, ondanks het kordate optreden van de hee ren Koelman en Hendrikse hot leven bij het ongeval verloor. De uitreiking van het eererteeken benevens hot getuigschrift vond Zaterdagmiddag plaats op het bureau van politie, in tegen woordigheid van het geheclc politiecorps, cien opperwachtmeester der Kon. Mare chaussee Boomstra, den brigade-comman dant der Rijksveldwacht J. Kentsol, alsmede van vele leden van marechaussee en rijks veldwacht. De heer Koelman, die zeevarende is, was niet aanwezig, zoodat de eereteekenen alleen aan den heer Hendrikse konden worden uit- gcrolkt. De burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten las het rapport van het ongeval voer en voegde daaraan toe, dat hij, toen hij van het ongeval kennis had gekregen, onmiddellijk het plan had opgevat, de aan dacht van den Commissaris der Koningin op het gedrag van beide kloeke mannen te ves tigen, hetgeen niet zonder gevolg is geble ven. Te betreuren is het, aldus de Burge meester, dat de drenkeling niet het leven heeft mogen behouden, voor spreker is het echter een groote voldoening, dat beide mannen hun leven in de waagschaal heb ben gesteld. Opdat hun gedrag voor anderen een voorbeeld mag zijn, achtte spreker het gewenscht de uitreiking ïpet de noodige openbaarheid te doen geschieden. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat beiden de onderscheidingen waardig zouden dragen en het hun in lengte van jaren gegeven mag zijn, anderen aan te sporen, hun voorbeeld to volgon, speldde de Burgemeester de me daille op de borst van den heer Hendrikse. De Inspecteur van Politie, de heer Ragut, daarna liet woord voerende, achtte deze on derscheiding een groote eer voor het corps, te meer daar het de eerste keer is, dat een a.gont van Beverwijk deze onderscheiding ten deel valt. Namens het corps was voor beLdc mannen ccn draagmedaillie ter be schikking gesteld, waaraan spreker als per soonlijk huldeblijk oen bouton toevoegde. Na afloop der plechtigheid werd de eerewijn geschonken en bleven allen nog eenigen tijd gezellig bijeen. EEN VOORSTEL TOT DADING. Bij besluit van 11 Mei 1927 besloot de Raad dezer gemeente, een elsch in rechten dn tc stellen tegen P. P. Pruys, aannemer te Santpoort, waarbij van hem, als kooper van dc bouwterreinen aan de Carel Hendrik Moensstraat, terzake van een drietal begane overtredingen van dc verkoopvoorwaarden, een boete werd geëischt van f 1000 voor elke overtreking. Deze overtredingen boston den in hoofdzaak in het verkoopen der wo ningen, hetgeen niet geoorloofd was, be nevens, het in ontvangst nemen van sleutel- geld door een der koopers alsmede het ver huren tegen een hoogeren prijs dan overeen was gekomen. De advocaat der gemeente Mr. A. Moens te Beverwijk deelt Ihans mede, dat hij met be trokkenen heeft besproken de mogelijkheid de procedure bij wijze van dading te beëindi gen en gemeend heeft dit aan het oordeel van B. en W. te moeten voorleggen. Mede namens den betrokkene W. J. Bruyns te Haarlem is daarop het volgende voorstel gedaan.. Ie Bruijns deponeert bij u een bedrag ge lijk aan de ontvangen sleutelgelden, opdat dit vanwege de gemeente Beverwijk aan de betrokkenen kan worden gerestitueerd. 2e. Bruijns verbindt zich tegenover de ge meente Beverwijk op -verbeurte eener voor elke overtreding verschuldigde boete van f 1000 om den termijn, waarvoor de huur prijs van f 6.50 inclusief waterleiding zou gelden, te verlengen met drie jaren en diens volgens gedurende dien tijd voor geen hooge ren prijs een der bedoelde woningen te ver huren. 3e. Bruijns voldoet de declaratie te dezer zake, voor proceskosten voor de gemeente. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, dat er alleszins redenen zijn, om het aanhangige geschil op de voorgestelde wijze te doen beëindigen. GEVONDEN VOORWERPEN. Handschoen, stofbril, portemonnaie. IJMUIDEN WIJKGEBOUW EN JEUGDKERK. Onder groote belangstelling vond Zater dagmiddag het plaatsen van een gedenk steen plaats in het in aanbouw zijnde Wijk- gebouw, tevens Jeugdkcrk der Ned. Her vormde Gemeente aan de James Wattstraat. Dc plechtigheid werd o.a. bijgewoond door de predikanten en kerkeraadsleden dier ge meente. de leden der bouwcommissie, de pre dikanten uit IJmuiden-Oost en Velsen. den predikant der Chr. Gereformeerde Kerk, de architecten, de heeren W. van BUtters- wljk, Wagenlngen en Ant. ten Broeke, IJmuiden, opzichter P. G. Brinkhorst, de aannemers Gebr. Wijker en Van Duin enz. Nadat de aanwezigen Ps. 103:1 hadden ge zongen, heette dc wijkpredikant Ds. H. J. Dljkmeester allen welkom bij deze feestelijke bijeenkomst, waarop men volgens spreker, de aanvankelijke vervulling ziet van het plan. dat 6 Jaar geleden ontworpen, zooveel arbeid en voorbereiding heeft geëischt. Na voorlezing van Ps. 27:4, welk woord is gebei teld in cien steen, die geplaatst zou worden, gat de spreker een korte uiteenzetting van de beteekenis van het gebouw, waarna de oorkonde, die achter den steen zou worden ingemetseld, werd voorgelezen. Mevrouw Dyckmeester-van Lennep volbracht daarna dè plechtigheid der inmetseling. Achtereen volgens voerden daarna het woord Ds. Erd- man als president van den Kerkeraad, de heer Doavondans als jeugdouderling. waar na een telegram werd voorgelezen van den oud-wijkpredikant Ds. T.- J. van Oostrum Soode te Arnhem. Daarna voerden nog het woord Dr. W. Kroese namens dc aangren zende wijkgemcente, Ds. W. S. van Leeuwen namens de gemeente te Velsen en de heer A. ten Broeke namens zijn collega, den op zichter en de aannemers. Ds. T. A. Bakker, predikant der Chr. Gereformeerde Kerk bracht een gelukwensch over namens zijn gemeente. Met het gemeenschappelijk zingen van Gcz. 96 werd dc plechtigheid gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. (Willemsplein). Zwart jasje, rijwielmerken, kinderbril, zakje aardappelen, huissleutel, dameshandschoen, gewicht, hankbiljet, paar handschoenen. Fordsleut.pitje. (Engelmundusweg) Gummibal, bril, kip, geldstuk, mandje sierspeld, stuk damesbont, paar hemds mouwen. Bankbiljet, gouden medaillon, rolletje druk werk, sportschoen HILLEGOM PERSONALIA. Ds. A. M. Berkhoff te Amsterdam heeft be dankt. voor het beroep bij de Christ. Gerefor meerde kerk te Hillegom. VELSEN BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn or. de navolgende bouwvergun ningen verleend: Aan de afdceling Velsen van de Noord- hollandsche Vereeniging „het Witte Kruis" tot het bouwen van een wijkgebouw aan de Kennemerlaan, hoek Napierstraat, IJmuiden, aan de Vereeniging voor Christelijk On derwijs der Hervormde Gemeente te IJmui den tot het op- en verbouwen van de Insin- gerschool aan de James Wattstraat, hoek Stephenson straat, aldaar; aan R. Gomes Hzn., te IJmuiden, tot het bouwen van twee pakhuizen en een werk plaats aan de Industriestraat, aldaar; aan de N. v. Bouw- en Exploitatie Maat schappij „Energie" te Santpoort, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan den Brede- roodschweg, aldaar; aan de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken te Jmuideln, tot het bouwen van een kantoor, schaftlokaal e.d., op het fabrieksterrein, aldaar; aan J. Smit te IJmuiden, tot het bouwen van twee woonhuizen aan de Kennemerlaan, aldaar; aan K. Bakker te IJmuiden. tot het bouwen van 4 woonhuizen aan den Groeneweg, hoek Kastanjestraat, aldaar. DE ENKIIUIZER BEIAARDIER EN DE „INTERNATIONALE". De N. R. Ct. schrijft: Uit de soc.-dem. raadsfractie is den raad van Enkhuizen verlof gevraagd voor het hou den van de volgende interpellatie in de raadsvergadering van Maandag: 1. Zijn B. on W. bereid, den raad mededee- ling te doen van het antwoord, dat de heer J. Kofman ontving op zijn vragen, inzake de wekelijksche carillonbespeling? 2. Zoo neen, zijn B. on W. dan bereid den raad mede te dealen, hoe hun houding was of zal zijn in genoemde kwestie? 3. Ontving de heer Crevecoeur (de beiaar dier, die op 1 Mei de Internationale op het carillon van den Zuiclertoren speelde) reeds mededeeling van de ontstemming van den burgemeester of van B. en W. omtrent de opvatting van'zijn taak? 4. Zoo ja, is het college dan genegen den raad mededeeling te doen in welken vorm dat geschiedde? De correspondent van de N. R. Ct. voegt hieraan toe. dat de gemeenteraad onlangs bij meerderheid de meening heeft uitgespro ken, dat men niet wenschte, dat liederen als bijv. de Internationale op het carillon zou den worden gespeeld. Dit geschiedde naar aanleiding van een verzoek om subsidie tot restauratie van het carillon. Verder, dat de burgemeester jegens den heer Crevecoeur zijn afkeuring over het gebeurde op 1 Mei reeds heeft uitgesproken. VEREENIGING VOOR NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Op de Maandagavond in de bestuurskamer van hot gebouw der M.T.S. gehouden jaar vergadering van de Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs te Haarlem, deelde de voor zitter. de heer Ir. P. J. van Voorst Vader Jr., o.m. het volgende mede: De begrootingen van de verschillende scholen en cursussen over 1929 werden goed gekeurd door den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen. De M.T.S., de A .BS. en ook de cursussen hadden wederom in 1928 een grooten toeloop van leerlingen en verkeerden in bloeienden toestand, Hetgeen zeker grootendeeis te danken is aan de toe wijding en medewerking van het personeel INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Ctö, per repel. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redacti zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. BEROEPSKEUZE. In uw rubriek voor vragen wordt aan de lezers van uw blad menig belangrijk-advies verstrekt in voor hen moeilijke gevallen. Mij trof in uw blad van 8 dezer een ant woord op de vraag omtrent opleiding tot vlieger. Een direct antwoord op die vraag geeft uw medewerker niet. En begrijpelijk; wil men daar afdoend op antwoorden, dan zou een tijdroovend onderzoek over de verschil lende eischen dio voor een opleiding noodig zijn en de bestaande mogelijkheden in bin nen- en buitenland, moeten voorafgaan. Mag Ik u en de iezers van uw blad die het aangaat, daarom nog eens wijzen op het bestaan van het Gem. Bureau voor Beroeps keuze alhier? Daar zijn de gegevens van bo- vehgenoemde opleiding en rxnog zooveel an dere, volledig aanwezig en wordt gaarne aan belanghebbenden advies gegeven bij het kiezen van een beroep. Hoogachtend, De directeur, DE GEVAARLIJKE HOEK. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het stukje over den gevaarlijken hoek GierstraatDoelstraat in uw blad van 11 Mei. meen ik te moeten op merken, dat voorgestelde slooping van het hoekperceel slechts een halve verbetering zal blijken te zijn, en zeker geen rust zal ge ven, aan de bewoners van de Doelstraat of aan hen die er dikwijls komen. Wat toch Is het geval? De toch al niet breede Doelstraat mag zich verheugen in een druk verkeer (helaas uit beide richtingen) en het loopen op de smalle trottoirs waar het gaan of pas- seeren van 2 personen onmogelijk is, wordt nog gevaarlijker omdat de auto's er ook vaak gebruik van maken. Een groote auto kan uit de Gierstraat de Doelstraat niet in komen zonder van het trottoir gebruik te maken. En willen we het bekende spreek woord van het kalf en de put niet bewaar heid zien, dan is een spoedige verbetering een dringende eisch. Het is te hopen, dat deze opmerking onder de aandacht van den Commissaris van Politie zal komen. Eerst wanneer het verkeer ook in de Doelstraat in één richting zal worden geleid, is de verbetering in uw blad bespro- kc- een algeheele verbetering, en de bewo ners van de Doelstraat kunnen gerust ijn. Uw abonné M. Haarlem, 12 Mei 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET aigemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 Ons Tooneel, het Maandblad voor het dilettanten-tooneel, is deze maand geheel aan het openlucht-spel gewijd. Arn. Saal- born schrijft over Het Openluchtspel en zijn mogelijkheden, Souffleur geeft een artikel over Het Openluchttheater te Oisterwijk, Louis van Gasteren haalt persoonlijke herin neringen op en toont zich weinig enthou siast yoor openluchtspelen in een artikel „Openluchtkunst", de redacteur Frank Arnol- di, herdenkt het werk van mevrouw Amy Grothe-Twiss en haar openluchttheater het eerste in Nederland te Hilversum, Kommer Klcyn belicht enkele technische kanten van het openluchtspel ook in ver band met de door hem geleide opvoeringen van Didoler Henk Bakker toont zich de practische dilettant-acteur in „Het open luchtspel door dilettanten in de practijk", A. C. C. de Vletter blijft ook In zijn artikel „Het Openluchtspel" de eeuwige optimist, Bernard Canter schrijft hoe kan het an ders? in „Het openluchtspel in Nederland" over zijn eigen „Poppenkast", Miehels heeft het over het grimeeren voor het openlucht spel en de heeren Ulderink, Benes en Wie link geven eveneens beschouwingen aan het openluchtspel gewijd. Een interessant num mer. NIEUWE UITGAVEN. Bij Van Holkema en Warendorf's Uit gevers-Maatschappij te Amsterdam zijn twee plattegronden verschenen, bijgewerkt tot 1929, van Amsterdam en 's-Gravenhage en omgeving. Het zijn uiterst nauwkeurig en duidelijk bewerkte platte gronden op flinke schaal (1:10.000) waarop spoor- en tramlijnen dui delijk staan aangegeven. De plattegrond van Den Haag geeft bovendien een tramgids. Verder zijn er uitvoerige stratenlijsten en een opgave van de voornaamste openbare gebouwen, bezienswaardigheden, monumen ten schouwburgen enz. In de Volksuniversiteits Bibliotheek is ver schenen: „Geschiedenis van het Christelijk Onderwijs" door P. Oosterlee. (Uitgave Erven F. Bohn, Haarlem). Bij de Hollandia-Drukkerij te Baarn worden uitgegeven „De 52 Zondagen op be zoek bij de kinderen", door mevrouw T. Ja gerMeursing. De schrijfster wenscht met haar achter eenvolgens verschijnende vertellingenreeks de jeugd voor iederen Zondag een boeiend verhaal thuis tc bezorgen, dat zich leent om in den huiselijken kring te worden voorgele zen. De getinte illustraties van Ella Rieniers- ma en Pierre Pinot verhoogen de aantrekke lijkheid van déze uitgave. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Al vliegend over heg hoogc ne,<4t. Zoo hcog, en naar liet scheen zq.o veF, Riep Billy, met oen droeve ste*tt „Och, Redneb, helpen wij toch ,Jerl" „Blijf hier maar vliegen, heen e*n weer," „Misschien knap ik liet zaakje Wellicht krijgt dc adelaar van mi.\," Zei Redneb „nog wel op z'n kop." Redneb verliet het schip nu. En vloog naar het adelaarsnest, Denkend :„Wacht maar, adelaar. Wie 't laatst lacht, lacht het best." Bij 't nest zittend, zeide hij: „Heb jij het vliegen wel geleerd, 'k Wed, dat je me niet krijgen kunt, Hoe jij het ook probeert." Denk je, glat Redneb zelf gevangen wordt? INGEZONDE N MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. GE KUNT NIET ZONDER V1TAMINELN in de juiste verhoudingen. Eet Alkmaar 11 Mei te Curasao v. Amster dam. Amsterdam 12 Mei te Antwerpen, Chili n. Amsterdam. Astrea 10 Mei v. New-York n. Ha'fti. Abbekerk p. 13 Mei 6 u. Sagres, Rotterdam n. Australië. Arendskerk 12 Mei te Duinkerken, Austra lië n. Rotterdam. Alcyone 13 Mei n.m. te Rotterdam v. Bue nos Aires. Alcinous 12 Mei 7 u. 58 m. 80 mijl Z.-West van Land's End. Batavia n. Londen en Am sterdam. Almelo 9 Mei te Corral van Amsterdam, vertrok n. Antofagasta. Amstelkerk 11 Mei te Las Palmas van Am sterdam, vertrok n. Sierra Leone. Alderamin p. 12 Mei 7 u. Ouessant, 14 Mei 6 u. van Japan te Rotterdam verwacht. Alcor 11 Mei van Rio de Janeiro, Rotter dam n. B.-Ayres. Baarn 10 Mei te Antofagasta van Amster dam vertrok n. Huasco. Binnendijk 11 Mei 10 u. 44 m. 140 mijl Z.Z.West van Valentin, Rotterdam naair Boston. Bennekom 12 Mei te Antwerpen v. Ham burg. Blijdendijk 12 Mei van Batavia n.' New- York. Boschdijk 11 Mei van New-York n. Java. Bandoeng 11 Mei te St. Nazaire, Batavia n. Rotterdam. Blommersdijk 12 Mei v. Rotterdam naar Boston. Crijnssen 12 Mei te Amsterdam van Ham burg. Celaeno 12 Mei van Santa Marta n. Puerto Columbia. Calypso 10 Mei van New-York n. Vene zuela. Deli p. 12 Mei 11 u. Galle, Rotterdam n. Batavia. Drechterland 11 Mei te Antwerpen van Amsterdam. Delfland 12 Mei v. Peroambuco, Amster dam n. Buenos Ayres. Deucalion 12 Mei te Amsterdam v. West- Indië. Enggano 13 Mei te Amsterdam v. Java. Eemdijk 11 Mei v. St. Thomas, Pacifickust n. Rotterdam. Fauna p. 12 Mei 12 u. Azoren, Amsterdam n. Guatamala. Flandria 12 Mei v. Pernambuco, Buenos Aires n. Amsterdam. Flandria 11 Mei 10 u. v. Bahia. Buenos- Ayres n. Amsterdam. Gaasterdijk 12 Mei te Rotterdam van Vancouver. Grijpskerk 12 Mei van Rotterdam n. Kaapstad. Hoogkerk 12 Mei te Rotterdam v. Kurra- chee. Kota Inten. p. 12 Mei 9 u. Perim, Rotter dam n. Batavia. Kota Baroe p. 12 Mei 2 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Kedoe 12 Mei 12 u, te Sabang, Rotterdam n. Batavia. Lochkatrine 11 Mei te Londen, Pacifickust n. Rotterdam. Manipi 12 Mei te Batavia v. Rotterdam. Moerdijk 10 Mei te Vancouver van Rotter dam. Nias 11 Mei te Durban v. East London. Nieuw Zeeland, 10 Mei te Singapore van Melbourne. Ouderkerk 13 Mei v. Amsterdam n. Japan. Px-inses Juliana p. 11 Mei Perim, Amster dam n. Batavia. Phrontis 12 Mei v. Liverpool n. Hamburg. Polydorus p. 12 Mei Gibraltar, New-Yox-k n. Java. Peui-sum 12 Mei te Amsterdam van West- Indië. Palembang p. 12 Mei 17 u. Perim, New- Yoi'k n. Java. Poelau Roebiah u. 12 Mei Dover, Amster dam n. Makassar. Rokan 13 Mei t.e Batavia v. Rotterdam. Rijndam p. 13 Mei Lizard, New-York n. Rotterdam. Reggestroom 13 Mei te Amsterdam van Hamburg. Saleier 11 Mei te Belawan Deli. Java naar Amsterdam. Stuyvesant 12 Mei te Amsterdam v. West- Indië. Streefkerk 12 Mei van Hamburg n. Ant werpen. Somruelsdijk p. 10 Mei Ouessant, Rotter dam n. Calcutta Stadsdijk 12 Mei van Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Sibajak p. 12 Mei 15 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Tjerimai 13 Mei 11 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Tambora p. 12 Mei Kaap del Armi, Rotter dam n. Batavia. Ternate 12 Mei te Soerabaya v. Rotter dam. Tabanan p. 13 Mei 1 u. Ouessant, Rotter dam xx. Batavia. Triton 12 Mei 15 u. te Bremen v. Ham burg. Tjisaroea 10 Mei te Batavia v. Sjanghai. Tjipoxxdok 11 Mei te Cebu. Tj:' et 11 Mei te Manila. Van ^ensselaer 11 Mei van Cristobal n. Puerto Colombia. Zaan' - nd p. 12 Mei 9 u. Fernando Noronha Amsterdam n. Buenos Ayres Zeelandia 11 Mei v. Montevideo, Amster dam n uenos Ayi-es. Ilennemerland 11 Mei v. Las Palmas, Am sterdam n. W.-Afrika. Qberon w Mei te Hamburg van Rotter dam. Ox-estes 12 Mei v. Lagos n. Accra. P. C. Hooft p. 12 Mei Gibx'altar, Amsterdam n. W.-Afrika. oembilan 11 Mei te Batavia v. New-York. Karimata 11 Mei v. Batavia n. Amster dam. Rotoi 12 Mei te Sabang, Amsterdam n. Java. Johr.n de Witt, 12 Mei te Batavia van Am sterdam. WOENSDAG 15 MEI. HILVERSUM, 1071 M. 1000 Morgenwijding. 12.15 Concert door ïf-r AVRO"'fcrio- 2-00 Klndermatinée. 3.00 „Maak het zelf'-cursus. 4.00 Lezfngreeks over „De Bouw en de afmetingen van het Heel al 5.00 Gramofoonmuziek. 6.01 Concert door hst AVRO-trio. 7.15 Lezing over „Volken bondsdag". 8.01 Weldadigheldsavond door personeel van het Reg. Genietroepen te Utrecht. Toespraken door kapt. J. Zwart, Generaal C. J. Snijders, serg.-maj. O. J. van Rijswijk, luit. Jhr. C. Storm van 's-Gra- vesande. Mxxzikale medewerking van de Ge- niexnuziek, Dubbelmannenkwartet, Volks zang, serg.-maj. A. van Trotsenburg (le vensliedjes). 9 30 Conceit door het Omroep orkest. H.oo Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzending). 11-00 Ziekendienst. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Giamofoonplaten. 3.00 Concert. Instrumen tale solisten. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Causerie over „Het gebruik van electriciteit in onze woningen". 6.30 Causerie over „Uit de ge schiedenis van Leiden's stadhuis". 7.00 Cau- sei-ie over „Het harmonium en zijne verzor ging". 7.30 Causerie over „Wat de zending geeft en wat zij vraagt". 800 TT'i-«>ndincr uit de Ned. Herv. kerk tc Velp (Geld.) Orgel, mderkoor, mannenkoor en gemengde ico nen. Sprekers. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra- mofoonplaten. 1.20 Gramofoonplaten. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.15 Intermezzo. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing. 4.05 Het John Fry- Strijkkwartet, Betty Humby (piano). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal intermezzo, 6.35 Nieuwsbei-ichten. 6.50 Tuinbouwpraatje. 7.00 Muzikaal intermezzo. 7.05 Orgel-recital. 7^20 Lering. 7,35 Muzikaal ïxitermezzo. 7.45 Le- zingè 8.05 Militair orkest. Hardv Williamson (tenor). 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Politieke redevoering. 10.05 Nieuwsbei'ichten. 10.10 Solisten-concert. Licco Amar (viool). Gun- ther Ramin (harp). 10.55 Voorlezing. 1120 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Symphonxe-concert. 4.05 Orkest-con cert. 6.55 Pathé-gramofoonplaten. 8.20 Lite raire voordracht. 8.55 Orkest-concert. Mile. Yvonne Astruc (viool). LANGENBERG 462 M. 10.35 Gramofoonplaten. 12.15 Muziekuit- zending voor scholen. 12.55 Gramofoonpla ten. 1.25 Orkestconcert, 420 Boekbespreking. 6.05 Orkestconcert. 8.20 Concert door het Werag-orkest, Jakob Ros (pano). Als Inter mezzo: „Die Insel", van Herbert Eulenberg. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1651 M. 12.20 Lezingen. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Lezingen. 8.20 Beelduitzending. 8.25 Causerie 8.50 Orkestconcert. Celeste Chop-Groenevelt (piano). 9.50 Voorlezing. Daarna: Persbe richten en tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.35 Liedjes bij de luit. 5.20 Rocoomu Orkest en solisten. 6.20 Orkestconcert. 7.45 „Der Liebe Augustin", operette in 3 acten van Fall. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Tnoconcex't. 6.50 Gramofoonmuziek. S.35 Accordeomnuziek. 8.50 Symphonieconceris

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10