BUITENLANDSCH OVERZICHT VEEL GESCHREEUW IN DEN PRUISISCHEN LANDDAG DE COMMUNISTEN WILLEN DE SCHULD OP DER-'""ING SCHUIVEN. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 14 MEI 1929 DERDE BLAD Communistisch tumult. Grove scheldpartij T BELANGRIJKSTE NIEUWS In den Pruisischen landdag is de bloedige eerste Mei ter sprake gekomen. De commu nisten begonnen hun campagne met een motie van wantrouwen tegen den premier Braun en tegen minister van binnenland- sche zaken Grzesinski. Onmiddellijk daarop dienden de Duitsch-nationalen (als tegen gif!) een motie in om den politie-beambten die zich begin Mei zoo hebben moeten uitslo ven, een extra toelage te verzekeren. Daarop ontketende zich het communistisch tumult: zoo zéér, dat de laatste motie niet behandeld kon worden. In koor hieven de volgelingen van Moskou daarop het scheidgezang aan: „bloedhond" en „arbeidersmoordenaar" dat gericht was tegen Grzesinski, die op dat oogenblik 't huis binnen trad. Toen Grzesinski daarop de sprekerstribune betrad, werd de herrie zoo groot dat de zitting geschorst moest worden. De grootste lawaaischopper, de communist Jendretzky, die in de verboden uniform van de Rotfronters verschenen was, werd de zaal uitgezet en voor geruimen tijd geschorst. 12 communisten volgden in den loop van de zitting die nog 7 keer geschorst werd, zijn voorbeeld. Een weggestuurde communist kwam terug, plaatste zich naast Grzesinsky op de sprekerstribune en ging een speech af steken. Dit was het hoogtepunt, onbeschrijfelijk was het tumult, dat zich vour de overvolle publieke tribune afspeeld. Eindelijk verlieten de communisten onder het zingen van de Internationalen in gesloten colonnes de zitting. Tenslotte wees Grzesinski nog alle schuld voor de onlusten van zich en de re geering af. Hij merkte terecht op, dat alleen de com munisten schuld dragen: „Wie zich tegen de regeering plaatst, zal de macht van de re geering voelen!" Dit is billijk. De communisten mogen schreeuwen zoo hard als zij willen, zij vinden een goed ge organiseerde macht tegenover zich. En Ber lijn is nog geen Moskou. P. A. Interessante détails. De Parijsche correspondent van de „He rald Tribune" publiceert in zijn blad den ge- heelen inhoud van het plan van Owen Young In zake een Internationale Bank. Volgens den correspondent zou het stuk 42 bladzijden groot zijn. In het plan wordt geen plaats van vestigingvoorgesteld, doch een stad in Ne derland wordt als waarschijnlijk aangege- yen. De bank zou onder beheer komen te staan van een directorium van 25 leden, waarvan de zes voornaamste schuldeisehers en Duitschland, ieder twee, terwijl de overige negen mogendheden elk één lid zullen aan wijzen. Bovendien zullen Frankrijk en Duitschland ieder nog een derde lid benoe men. De presidenten van de Europeesche circu latiebanken en voor de Vereenigde Staten, de gouverneur van de Federal Reserve Bank te New York maken eveneens deel uit van het bestuur 'van de bank. Zij benoemen elk een lid. Het geheele directorium benoemt den directeur-generaal, die de functie van den agent-generaal voor de schadevergoe- dingsbetalingen overneemt. De bank zal op gericht worden met honderd millioen dollar aandeelenkapitaal, waarvan 25 pCt. zal wor den gestort. Een reservefonds wordt gesticht waarin 25 pCt. der winst komt, totdat het fonds het dubbele van het aandeelenkapitaal zal bedragen. De overige winst wordt voor de betaling van 6 pCt. dividend bestemd. Zuid-Slavië tegen Owen Young De Zuid-Slavische regeering heeft naar het Z. S. Tel. Ag. meldt aan Frankrijk en Engeland megegedeeld dat zij geen verla ging kan aanvaarden van het aan Zuid- Slavië toegekende percentage van de door Duitschland op te brengen schadevergoe dingssom. De conferentie Stamp-Schacht. PARIJS, 13 Mei (N. T. A.) Sir Josiah Stamp en dr. Schacht zetten hun besprekin gen over de opstelling van het rapport voort. Zij confereerden geruimen tijd en naar ver luidt werden resultaten bereikt zoodat men hoopt, dat Stamp reeds morgenmiddag het concept aan de delegraites kan voorleggen. Vandaag zal Owen Young onderhandelen over de hoogte van het niet beschermde deel der annuïteit var. zijn cijferschaal. Men ver klaart, dat dit bedrag met de wenschen der Franschen nopens de commercialisatie in overeenstemming kan worden gebracht. Van Engelsche zijde wordt gemeld, dat Parker Gilbert te Parijs is aangekomen en een onderhoud met Stamp heeft gehad. Verliezen en successen compenseeren elkaar. In Lyon, waar radicalen en socialisten elkaar ditmaal krachtig bestreden, hebben de socialisten 27 zetels weten te bemachti gen, tegen de radicalen 23 en de gematigden zeven. In deze omstandigheden heeft Hsr- riot die juist dezer dagen zijn 25-jarig burgemeesterschap zou vieren verklaard zijn functie neer te leggen, omdat hij niet, zooals hij al eens vroeger gezegd had, wil re- geeren met steun van de „reactie". Aangezien het echter zeer moeilijk zal zijn, zonder hem een college van B .en W. samen te stellen, ma? men zich afvragen of dit besluit defini tief blijven zal. Dr. Augagneur, zijn voor naamste tegenstander, hoewel politiek zijn geestverwant, is er niet geslaagd een zetel te veroveren. In Marseille, aldus het Hbld.. triomfeert de jeugdige senator-maire Flaissières aan het hoofd van zijn socialistische lijst. De socia listen blijven ook hetsta dsbestuur vormen van Bordeaux en dat van Rijsse1. waar ech ter de maire zelf, het jonge Kamerlid Salen- gro, alleen niet herkozen is. In Toulon be haalde de afgevaardigde Escartefigue de overwinning op den eveneens socialistischen aftredenden maire. In Angers veranderde de kartel-meerderheid in een nationale; in Rouaan gebeurde juist het omgekeerde. Zoo schijnen, voor zoover de resultaten reeds bekend zijn, de winsten en de verlie zen over geheel Frankrijk genumon, elkaar vrijwel te compensereen. Nogal verontrustend zijn de uitslagen in den Elzas, waar autonomisten en communis ten een waar monsterverbond gesloten had den men weet, dat het communisme in den laatsten tijd bij voorkeur hec nationalis tische masker voordoet. Deze ve.bonden tro?- pen veroverden met name het stadsbestuur van Straatsburg en van Colmar. Hoe deze zoo uiteenloopende partijen daar opbouwend werk zullen verrichten, blijft voor het oogen blik een raadsel. Maar als verschijnsel is deze triomf van wat Ln de nieuw herkregen provincie anti-Fransch is voor Parijs een onaangenaam feit. Na den aanslag op Woldemaras De Litausche politie heeft dezer dagen een student gevangen genomen, die sterk ver dacht wordt den moordaanslag op den pre mier Woldemaras te hebben verricht. Thans meldt een draadloos bericht uit de hoofdstad van Litauen, dat 60 studenten zijn gearresteerd, verdacht van samenzwering om 'de regeering omver te werpen en den pre mier te vermoorden. KOWNO 13 Mei (W. B.) De student Vose- lius heeft, na langdurig hardnekkig zijn deelneming aan den aanslag op Woldemaras te hebben geloochend, tenslotte bekend en ook zijn handlangers genoemd. De namen worden voorloopig in het belang van het on derzoek geheim gehouden. De Prins van Wales verklapte wie Audax is. De „Evening Standard" maakt bekend wie Audax is, die 100.000 guinjes had gegeven voor het hospitaalfonds. Het is de heer Geor ge Roberts uit Wimbledon, directeur van verschillende maatschappijen. De Prins van Wales had, naar de corres pondent van het Hbld. verteld was, reeds eenige dagen geleden in zijn golfclub de identiteit van Audax verklapt. Eenige uitslagen van Fransche gemeenteraadsverkiezingen. PARIJS, 12 Mei fHavas). De uitslagen der herstemmingen voor de gemeenteraden lui den ,wat Parijs betreft: Conservatieven vier (aantal zetels onge wijzigd); republikeinen 19 (winst drie); linksch-republikeinen 22 (ongewijzigd); on- afh. radicalen vijf (winst één); radicalen en radicaal-socialisten zes (winst één); republ.- socialisten en onafh. socialisten vier (verlies twee); socialisten elf (verlies drie); commu nisten negen (ongewijzigd). COLMAR13 Mei (B. T. A.) Te Colmar zijn 21 autonomisten en negen communisten gekozen. De oude gemeenteraad bestond uit radica len en socialisten. PARIJS, 13 Mei (V. D.) Op verschillende plaatsen is het naar aanleiding van de herstemmingen voor de gemeenteraadsver kiezingen tot incidenten gekomen. In een Parijsch kiesdistrict vormden, bij het bekend maken van den uitslag, com munisten een optocht, welke onder het zingen van de Internationale door de straten trok. Bij een handgemeen met de politie werden drie personen gewond, terwijl ver schillende communisten gearresteerd werden. Ook op andere plaatsen moesten communis ten verspreid worden, ook daar kwam het tot botsingen, waarbij zoowel demonstranten als politie-agenten werden gewond. Te Ivry werden politie-beambten, die een communistische betooging wilden verhinde ren, uit de ramen van de huizen in de om geving met flesschen en bloempotten ge worpen. De curatoren in den kelder. Zaterdag Is het aan de universiteit van Des Moines in den staat Iowa tot wilde stu dentenrelletjes gekomen, zegt de Tel. De onlusten braken uit, toen de studenten ver namen, dat de curatoren dezer universiteit, die gefinancierd wordt door de Baptistische bijbel-unie van Noord-Amerika, bijna alle professoren hadden ontslagen. De strijd tus- schen de curatoren en de professoren is van ouden datum en van religieuzen oorsprong. De curatoren eischen, dat het onderwijs zich strikt aan den bijbel zal houden, waartegen het meerendeel der professoren, die modern gezind zijn, zich verzet. Toen de studenten kennis kregen van hef massa-ontslag, schoolden zij samen voor de universiteitsgebouwen, vernielden de inrich ting der collegezalen en richtten groote schade aan, alvorens de politie er in slaagde den toestand meester te worden. De curato ren, die door dit gewelddadig optreden wer den verrast, vluchtten in den kelder, waar zij zich barricadeerden. Eenige orthodoxe professoren, die aan de zijde der curatoren stonden, vielen in handen der studenten en werden geducht afgeranseld. Ten slotte verlieten de curatoren onder bescherming der politie den kelder. Zij wer den door mannelijke en vrouwelijke studen ten uitgejouwd en met rotte eieren bekogeld Een politiecordon omringt thans de univer siteitsgebouwen om verdere onlusten te voor komen DE ZUIDERZEEWERKEN. HET SCHIET GOED OP. Aan de jongste driemaandelijksche mede- deelingen betreffende de werkzaamheden voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee is het volgende ontleend: Nadat het werk voor den dijk langs het boezemmeer tegen het einde van 1928 in verband met de ingevallen vorst was stop gezet, kon de uitvoering niet eer worden hervat dan op 13 Maart. Daarna werd het aanbrengen van kleibekleeding op het d:;k- lichaam zoomede het afwerken van de lei- dammen langs het buitenkanaal der keersluis bij het Oostpunt voortgezet. Door de goede organisatie van het werk en de voortvarendheid waarmede de uitvoe ring is geleid, bleek intusschen de aanvan kelijk bepaalde tijdsduur van 90 weken aanzienlijk te kunnen worden bekort, en wel zoodanig, dat de voltooiing van de werken in het vorojaar van 1929 in plaats van in den nazomer van dit jaar kon worden tegemqet- gezien. Een zoodanige vervroegde voltooiing strook te echter niet met het programma der in 1929 voor de indijking en droogmaking van de Wieringermeer uit te voeren werken, in het bijzonder niet met de- uitvoering van de baggerwerken tot vorming van de hoofd kanalen in den toekomstigen polder, waar mede behalve de maatschappij tot aanne ming van Zuiderzee werken ook de N.V. Baggerbedrijf De Vries en Van den Bosch en de Maatschappij tot uitvoering van Zui derzeewerken thans bezig zijn. Deze bagger werken zullen waarschijnlijk tot in het na jaar van 1929, en in elk geval tot na de sluiting van den in aanleg zijnden meerdijk tusschen Den Oever en Medemblik, moeten worden voortgezet Na de sluiting van dezen dijk zal het dan niet meer mogelijk zijn, het in de Wieringermeer werkzame of nog te werk te stellen baggermaterieel aan of af te voeren en om de noodige brandstoffen enz. aan te voeren, anders dan door het kanaal KolhornOostpunt, de in aanbouw zijnde 10 M. wijde keersluis bij de Oostpunt en verder door het Balgzandkanaal, aange zien de bij Medemblik en De Haukes in aan bouw zijnde 7 M. wijde schutsluizen te nauw zijn voor het doorschutten van het breedge bouwde baggermaterieel. De keersluis bij de Oostpunt zal echter niet vóór het najaar van 1929 gereed kunnen komen, en tot zoo lang moet derhalve in den dijk langs het boezemmeer een opening worden gespaard om de scheepvaartverbinding in stand te houden. Met de maatschappij tot aanneming van Zuiderzeewerken is daarom een overeen komst gesloten tot wijziging van de opleve ringsbepalingen van bestek no. 41 Z. W., in dier voege, dat de sluiting van een der twee in den boezemmeerdijk nog aanwezigen ope ningen en wel die ter plaatse van het Ulke- diep nabij de Oostpunt, niet vóór 1 Augustus 1929 zal aanvangen, en die van de andere opening, ter plaatse van het Molendiep, niet vóór half October d.a.v. HET FLESCH-TRIO BIJ TOONKUNST. Zooals wij reeds mededeelden zullen ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst drie buitenge wone kamermuziekconcerten gegeven wor den door het Flesch-trio en wel op Donder dagavond 23 Mei Zaterdagavond 25 Mei en Zondagmiddag 26 Mei in den Stadsschouw burg. Het Flesch-trio bestaande uit de hee- ren Carl Flesch, Carl Friedberg en Gregor Piatigorsky zal o.m. werken uitvoeren van Beethoven, Mozart, Brahms, Schubert en Schumann* MELK EN EIEREN VERLOREN GEGAAN. Maandagmorgen half tien ontstond in de Atjehstraat een botsing tusschen een taxi en een driewielig transportrijwiel. Dit laatste werd beschadigd. Bovendien gingen 50 L. zoete en 15 L. karnemelk en veertig eieren ver loren. VELSEN DE AFSLUITING VAN DEN DRIEHUIZER KERKWEG. EEN NIEUW BESLUIT VAN B. EN W. Het lid van den gemeenteraad de heer S. Baarda, heeft de volgende vragen tot Bur gemeester en Wethouders gericht: lo. Hebben Burgemeester en Wethouders kennis genomen van het vonnis van den Kantonrechter te Haarlem j.L Woensdag ge daan in verband met de overtreding van het verbod tot het met een motorrijtuig be rijden van den Driehuizer Kerkweg te Vel- sen in de richting Oost naar West of Noord naar Zuid door J. L. U. wonende te IJmuiden volgens welk vonnis verdachte werd ontsla gen van rechtsvervolging? 2o. Kan de Raad van Burgemeester en Wethouders verwachten, dat z-ij zoo spoedig mogelijk die maatregelen zullen treffen, welke tot gevolg hebben, dat de afsluiting van genoemden weg in de bedoelde richting in overeenstemming is met de desbetreffen de bepalingen van het motor- en rijwiel reglement, zulks in verband met de veilig heid van 't verkeer en van de bewoners van genoemden weg? Naar wij vernamen hebben Burgemeester en Wethouders inmiddels een nieuw besluit genomen, dat wij hieronder laten volgen: „Burgemeester en Wethouders der gemeen te Velsen; Overwegende dat door de tijdelijke af sluiting, voor het verkeer van den Rijks straatweg tusschen Velsen en Santpoort, dit verkeer zich, zonder nadere regeling grooten- deels zal verplaatsen naar den Driehuizer- kerkweg, welke weg op eenige plaatsen van te geringe breedte is om daarover met motor rijtuigen in beide richtingen te rijden; Overwegende dat het daarom in het be lang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer over een gedeelte van laatstgenoem den weg gewenscht is dit verkeer in één richting te leiden,; Gezien de machtiging verleend bij Raads besluit van 26 September 1928 no. 6; besluiten: Onder intrekking van hun besluit d.d. 21 Maart 1929, het gedeelte van den Driehuizer- kerkweg te Velsen, gelegen binnen de be bouwde kom, in dc richting Oost-West en Noord-Zuid gesloten te verklaren voor alle motorrijtuigen". Bestuurders van motorrijtuigen kunnen dus verwachten, dat zij bij een overtreding van het besluit wederom „pp de bon" ko men. DE LANDEN DER VERBORGEN SCHATTEN. Het groote land in het westen, door Co lumbus ontdekt en naar Amerigo Vespucci genoemd, was sinds langen tijd het toe vluchtsoord van allen, die den bedriegelij- ken prikkel van het goud boven alle aard- sche genoegens der menschheid verkozen. De millioenen-avonturiers van de oude we reld hebben dit rijke land toch nog niet kun nen uitputten. Nog tegenwoordig zijn er schoenpoetsers en krantenjongens, die mil- lionair worden en conquistadoren, die naar het goud van Mexico. Peru en Bolivia zoe ken. Het goud van Mïdden-Amerika. dat in den tijd van Columbus geheel Spanje rijk heeft gemaakt, is nu moeilijk te vinden. De gelukkige tijden, toen keizer Montezoema een kamer tot de zoldering met goud vullen liet, om zich van den ruwen Cordez te kunnen loskoopen, zijn thans voorbij. De Indo's heb ben de waarde van het goud leeren kennen, toen ze het niet meer bezaten en slechts zel den gelukt het nu, de verborgen rijkdommen der Inca's en der Azteken op te sporen. Me nigmaal gelukt het evenwel, want in het gebergte, in donkere holen en geheimzinnige tempels der eens zoo bloeddorstige goden liggen nog schatten waarbij bijv. de staats schulden van Nederland een peulschilletje zijn. Kort geleden gelukte het bijv. den Ameri - kaanschen officier John Gillespri in de grot van Santa Clara een milüoenenschat te on: - dekken. Het was in Juli 1926 toen een inboor ling in Mexico City den directeur van de National Bank een bezoek bracht en hem een zaakje voorstelde betreffende verborgen schatten. De directeuren van groote banken staan tegenover dergelijke zaakjes afwijzend Doch in Mexico City is het geloof aan de schatten van de Inca's nog niet geheel ver dwenen. En de directeur gaf aan dn mo dernen schatgraver en veroveraar John Gil lespri de opdracht de beweringen van den Indo te onderzoeken. Het zoeken naar schat ten is ln Mexico met levensgevaar verbon den. De oude Indo's kenden, evenals de oude Egyptenaren geheimzinnige vergiften, waar in de schatten werden gedrenkt, om iedere indringer met den dood te straffen. De expe ditie was, evenwel met moderne chemi sche middelen voorzien, om de vergiften on schadelijk te maken De resultaten van deze expedities overtroffen alle verwach tingen. Op den berg Santa Clara betrad men volgens de aanwijzingen van den Indo een tunnel, welke naar de diepte voerde. Daar vond men een groot hol, dat door een licht straal uit de zoldering werd verlicht. De straal viel op twee buitengewoon groote af godsbeelden met oogen uit edelgesteenten en met gouden, eveneens met diamanten be zette wapens. Talrijke edelgesteenten in goud gevat, straalden van de wanden van het hoL De waarde van de schatten bedroeg mil- lioenen van dollars. De opbrengst werd ver deeld tusschen de deelnemers der expeditie. De beelden, uit geschiedkundig oogpunt zeer belangwekkend, werden aan het Nationaal Museum te Mexico gegeven. TELEFOON-STREEKNETTEN. Op vragen van het Tweede-Kamerlid den heer Bulten over de tarlficeering en techni sche inrichting van telefoon-streeknetten. heeft de minister van waterstaat o.a. geant woord: Van verschillende zijden hebben de belang hebbenden herhaaldelijk en in ruime mate gebruik gemaakt van de hun geboden gele genheid hun zienswijze over het tariefsvraag- stuk in al zijn onderdeelen te doen kennen, terwijl verder de administratie het oordeel heeft ingewonnen van vooraanstaande des kundigen. In verband daarmede vindt de minister geen aanleiding, nog een bijzonder onderzoek aangaande de wenschelijkheid van behoud en uitbreiding van streeknetten. als de thans bestaande, door een andere instantie dan ge noemde administratie te doen instellen. EXPLOITATIE MIJ. „ZUIDERHOUT". Maandag werd in het gebouw der Haarl. Bankvereeniging de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden der Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen „Zuiderhout". Besloten werd dit jaar geen dividend uit te keeren. De aftredende commissaris, de heer G. F. Perquin, werd herkozen. DE BRUG KON NIET MEER DICHT. Maandagmiddag werd het verkeer over den Spaarndamschenweg ongeveer twee uur gestremd door dat een zware hijschkraan, die uit de haven van de werf Conrad naar het Spaarne gesleept werd beklemd raakte in de opening van de ophaalbrug in den Spaarn damscheweg. De automobilisten zijn maar omgereden door de Patrimoniumbuurt. Onlangs hebben vrij mededeeling gedaan van de verloving van Prins Louis Ferdinand van Pruisen met de beroemde filmactrice Damita. Dit is de eerste foto van het paar. Prins Louis is werkzaam aan de vliegtuigfabrieken van Ford. FEESTGANGERS Het was op den overdrukken bollendag, op Hemelvaartsdag. Een gezellig dikke juf frouw stond op een van de drukste punten, by de Zandvoortsche laan, met een troepje kinderen, die haar tante noem den. Het gezelschap bestond uit een baby in een kinderwagen, een kind van een paar jaar in een soort trekwagen, die tegenwoordig sulky heet, drie jongens en een meisje, sa men precies een half dozijn. Tante stak het eerst den Heerenweg over met de baby in den kinderwagen en bracht die veilig aan den overkant; intusschen had zij het vijftal gelast, rustig op haar te wachten. Toen stak zij den Heerenweg weer over, haalde de sulky met kind en het viertal en zette met het heele gezelschap koers de Zandvoortschelaan op, waarbij het oudste jongetje onder haar wakend oog de sulky trok. Later werd het heele stoetje opgemerkt, wachtend voor den slagboom vóór den spoorweg. De drie jongens kregen den tun nel onder de halte ln het oog en vroegen wat dat was. „Ga maar eens kijken", zei tante, waarop de knaapjes zich ondergronds waagden en het meisje, minder heldhaftig achter bleef. Triomfantelijk staken de drie jochies aan den anderen kant gekomen, naast elkaar op een rij de hand op bij wijze van groet aan tante. De slagboom ging omhoog. De stroom van wachtende auto's, motorfietsen, fietsen, voetgangers, stak de spoorbaan over. Ook tante waagde zich in het gewoel der wereld, den kinderwagen duwende met de eene hand en de sulky trekkende met de andere hand, terwijl zij een wakend oog hield op het meis je. Zoo trok het stoetje weer terug, de Zand voortsche laan af, naar Heemstede toe. Omstanders hadden gehoord, dat de jongens ln overweging hadden gegeven de Leidschc- vaart af te gaan en om te loopen bij de Manpadslaan, maar daar zag tante niet door. Er kwam dus niet van. Maar wie zou, ook zonder dat, geen eerbied hebben voor tante, die in zulk een overstelpende drukte als Donderdag moeds genoeg had om er op uit te trekken met zes kinderen, een sulky en een kinderwagen, die allemaal zonder onderscheid haar voortdurend toezicht noo- dlg hadden! Tantes, als gij niet bestondt, moest gij uit gevonden worden. BOSCHBRAND TE WOLFHEZE. GROOT ONHEIL VOORKOMEN. Maandagmiddag, omstreeks kwart voor drie, werd boschbrand ontdekt ln de bosschen nabij hotel Wolfheze. Dank zij het krachtig optreden van de Oosterbeeksche boschbrand weer, bijgestaan door het personeel van het hotelwist men den brand spoedig meester te worden. Een gunstige omstandigheid was het, dat het brandende gedeelte te bereiken was met de auto-brandspuit, die spoedig ter plaatse was. Daar de brand ontstaan was in de onmiddellijke nabijheid van de Bilderberg en het Schilderslaantje werd het ergste ge vreesd. Met een straal werd water gegeven en slaagde men erin verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Ongeveer 1 H.A, bosch ls echter in vlammen opgegaan. In de haven van Stockholm ligt het Duitsche watervliegtuig waarmee de Zweedsche vlie geroverste Ahrenberg een Oceaanvlucht wil maken, gereed. De laatste voorbereidselen worden thans getroffen. Op onze foto's ziet men „de Junkersvoor het vlot en daar onder de bemanning, van links naar rechts: Mecanicien Malm, Ahrenberg en luitenant Floden.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9