u Cricketbesdaouwingen. NED. CRICKETBOND. Rood en Wit-Phoenix. H. C. C. I-Haarlem I. HAARL. CRICKETBOND, CRICKET IN ENGELAND UW I j KLEERMAKER DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Promotie Tweede Klasse, Promotie Reserve 2de Klasse. VOETBALNIEUWS. A.s. Zondag U.V.V.-Haarlem. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. RESERVE 2e KLASSE A BUITEN DE COMPETITIE. ©e eerste competitie-Zondag heeft voor onze stadgenooten prachtige successen opge leverd. In de eerste plaats moest aan de Span jaardslaan de jongste Amsterdamschc eerste klasser in het zand bijten: de overwinning van 66 runs gaf o.i. niet voldoende het groo- te verschil in cricketcapaciteiten tusschen «leze beide vereenigingen weer. Rood en Wit beschikt over een buitengewoon goed elftal, dat zeer zeker eenl goeden gooi naar het kampioenschap zal doen. Het beste deel van de ploeg is ongetwijfeld de aanval. Zoowel Schmeink als Bruin zijn bowlers van klasse; vooral de laatste kan af en toe totaal onbe speelbaar zijn. Daarbij was het fielden, al thans j.l. Zondag, een openbaring. Buiten gewoon actief wisten de jonge Rood en Wit ters zich ten opzichte van de Amsterdam- sche batsmen te tooncn; de runs kwamen dan ook met groote moeite. Ch. Lungen maakte de uitzondering en wist door bru taal batten zijn club voor grooter onheil te behoeden; hij had evenwel niet over gebrek aan geluk te klagen toen Schmeink in het begin van zijn innings, het wicket raakte zender dat de bails er af vielen. Overigens bleek deze Amsterdammer de eenige goed soelende cricketer. Het fielden der hoofdste- delingen was abominabel en minder dan het tweede-klasse peil. Het Rood en Wit-totaal is dan ook maar matig te noemen; de jonge lefthander Hagenaar liet evenwel zeer fraai spel zien; zijn 88 waren van prima quali- teit. Indien hij met Bruin op de mat het spel niet had moeten forceeren, zou zeker de eerste century in de competitie zijn gescoord. Zijn spel is beter, geschoold er zouden wij zeggen, dan het vorige seizoen; zijn re pertoire slagen is belangrijk uitgebreid. Wij kunnen Rood en Wit gelukwenschen met zulk een belangrijken steun. De overige batsmen gaven geen oogen- bllk vertrouwen, noch Swens, noch Van Bue- ren, noch Van Eeghen bicken het zeer ma tige bowlen meester te zijn; hierin ligt o.i. liet zwakke punt van de Rood en Wit-ploeg. Hopeloos is het evenwel niet: de genoemde batsmen beschikken over voldoende capaci teiten om behoorlijke scores te maken; het is o.i. slechts een kwestie van vertrouwen. Ko men de hecren bijtijds met het slaghout in vorm, dan voorzien wij een spannenden wedloop tegen de Haagsche elftallen om den begeerden kampioenstitel. In de tweede plaats valt de prachtige overwinning van R. C. H. op. Het is uitste kend gezien van den competitieleider, om de jonge Haarlemmers op het laatste moment nog in de sterke afdeeling A. op te nemen. De V.V.V.-reserves kregen geen voet aan den grond, hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan zeer constant bowlen en verder aan het werkelijk uitnemende veldwerk. Dit fielden zal door menigen eerste-klasser worden be nijd; het was af. Alleen aan het ingooien kan nog meer zorg worden besteed, doch dit is een kwestie van oefening. Het batten is ook hier het zwakste deel, al maakte Blankenstein een vrij gunstige uitzonde ring. Een goede coach zou wonderen kunnen verrichten, daar veel spelers den noodigen aanleg bezitten. Ook de Rood en Wit-reserves omzeilden een moeilijke klip, door (zij het met gering verschil) de sterke V.R.A.-p!oeg te overwin nen. Het zal overigens voor Mr. Davidson c.s. niet gemakkelijk vallen om in deze ster ke afdeeling den kampioenstitel te verdedi gen. De eerste cricketdag bracht dus voor onze Haarlemsche clubs ongekende successen: vol vertrouwen wachten wij dan ook het verclcre verloop van onze cricket-competitie af. UMPIRE. DE HAARLEMMERS WINNEN OOK IIUN TWEEDEN COMPETITIEWEDSTRIJD. Op tweeden Pinksterdag speelde Rood en Wit haar tweeden thuiswedstrijd voor de competitie tegen het Haagsche Phoenix, wel ke in een overwinning met 49 runs eindigde, voornamelijk, dank zij uitstekend spel van A. v. Baasbank, die voor Schmeink inviel en zeer verdienstelijk debuteerde, een snel ge scoorde 28 van P. Hagenaar en een zeer goe de 28 van aanvoerder J. v. Eeghen. Rood en Wit, dat den toss wint, gaat eerst fielden en Bruin en v. d. Togt openen den aanval op W. Kien en H. Mulder. Vooral Kien heeft er weer spoedig goed het oog in cn staat uitstekend te spelen. Alvorens hij door P. v. Bueren goed op cover-point werd gevangen had hij 'n mooie 30 gescoord Zijn partner Mulder werd mooi door A. v. d. Togt in de slips gevangen voor 14 runs. Wunder gaat na uitstekend fielden van v. Bueren run out voor 12, waarna Greimering 28 runs bijeen slaat, waarna Bierman hem zeer gelukkig gebowld krijgt, als hij nl. een bal van hem in zijn palen haalt. Er zijn dan vier wickets neer voor 6.3 runs; daar K. v. Dael voor hij gescoord had goed door v. Baasbank op square-leg werd gevan gen, hiermede Bruin zijn tweede wicket be zorgende. Van de overige Hagenaars Is het alleen Th. Everard. die als tiende man een vroolijke 12 bij elkaar rammelt voordat op Bruin's bowlen Elias hem schitterend aan de boun dary ving. Nadat met de lunch de stand 691 was, sloot de innings met inbegrip van 4 extra's op 119. Bruin had met 4—37 uitstekend ge bowld. Rood en Wit, dat dus voor de niet moei lijke taak staat, trekt met v. Bueren en Bier man naar de wickets. Beide batsmen komen in de dubbele cijfers; v. Bueren met een on zekere 11, Bierman met 18, Elias, gebowld door Gammon voor 4 en Swens, gevangen door Th. Elias op het bowlen van Greime ring voor 0. maken het kort, doch Hagenaar en de jeugdige van Baasbank doen het be ter. Beiden zijn liet vrij eenvoudige bowlen spoedig meester en zorgen dan voor de noo- dlge runs. Met enkele goede boundaries voe ren zij de score flink omhoog. Hagenaar valt na een mislukten omhaal als slachtoffer van Gammon voor 28, waarna dezelf:'bowler eveneens verwoesting in het huis van v. d. Togt aanbrengt, nadat deze eerst een goede 17 runs had gescoord. In gezelschap van aanvoerder van Eeghen. slaagt v. Baasbank er dan in, met een single het Phoenix totaal te passeeren, hetgeen hem oen open doekje bezorgt. De batsmen leggen er. nu de overwinning een voldongen feit is geworden, flink het hout op, waarvan diverse boundaries het gevolg zijn. Greimering, tenslotte weet ook beide wickets van laatstgenoemde batsmen te ver overen: A. v. Baasbank wordt voor een zeer goede 33, waarmede hij tevens topscorer werd, schitterend door K. v. Dael gestumpt, terwijl J. v. Eeghen voor een keurige 28 den l.b.w. dood etierf. Mr. B. Davidson zorgde met een vroolijke, doch niettemin goed gespeel V 16 voor wat vuurwerk, waarna ook hij als slachtoffer van Greimering viel, nadat K. v. Dael wederom zijn talent als wicketkeeper getoond had, door op het juiste moment zijn palen om tc halen. J. Kruit, die inmiddels 6 runs bljelkaar had geslarren bleef tenslotte not out, daar Bruin van den eersten bal dien hij van Greimering kreeg, door G. v. Dael werd gevangen. Met 2 extra's werd het totaal 168. Greimering bleek van de Haagsche bowlers weJ de beste, hoewel zijn cijfers 6 voor 56 o.i. wel eenigszins geflatteerd zijn. Gammon nam 3 wickets voor 73 runs en Wunder veroverde het resteerende wicket voor 19 runs. Voor de volledip-e cijfers verwijzen wij naar onderstaande scoren. De scores luiden als volgt; lste innings Phoenix. W. Rieu c P. v. Bueren bowled Bruin 30 H. Mulder c. v. d. Togt bowled Kruyt 14 Th. Wunder run out 12 P. H. Greimering bowled Bierman 28 K. c. Dael e. v. Baasbank b. Bruin 0 J. Everard run out 2 F. Gammon bowled A. v. d. Togt 6 G. Lob run out 5 G. v. Dael l.b.w. M. Bruin 2 Th. Everard c. Elias b. M. Bruin 12 Fr. Everard not out 4 Extra's 4 Totaal 119 O. M. R. W. 25 11 37 4 18 2 55 1 6 1 22 1 10 11 Bowlingcijfers: M. Bruin A. v. d. Togt J. Kruyt G. M. Bierman lste innings Rood en Wit. P. A. Lammerts v. Bueren c. Fr. Everard b. Greimering 11 G. M. Bierman b. Gammon 18 P. C. Hagenaar b. Wunder 28 Th. Elias b. Gammon 4 A. v. Baasbank st. K. v. Dael b. Greimering 38 J. J. Swens c. Th. Everard b. Greimering 0 A. v. d. Togt b. Gammon 17 J. v. Eeghen l.b.w. b. Greimering 28 Mr. B. Davidson st. K. v. Dael b. 28 Greimering 16 J. Kruyt not out 6 M. Bruin c. G. v. Dael b. Greimering 0 Exta's 2 Totaal Bowlingcijfers: F. Gammon R. H. Greimering F. Wunder W. Kien Th. Everard 168 O. M. R. W. 4 76 25 1 56 6 3 19 1 2 17 1 8 Het was geen gemakkelijke taak waar voor Haarlem I gesteld werd, om het sei zoen te moeten openen met een uitwedstrijd tegen het eerste elftal der Haagsche. Doch hoewel de uitslag dit niet zou doen vermoeden heeft Haarlem zich hiervan goed gekweten. Er is eenige verandering in het elftal ge komen, daar Hazes en Fortgens dit jaar mei uitkomen, en v. d. Bergh en v.-Woerkom ver trokken zijn. Vooral Hazes als bowler werd wel gemist. Ton, hoewel nog geen v. d. Bergh, heeft zich verdienstelijk van de hem opgelegde taak gekweten en heel wat lastige ballen werden door hem naar behooren gestopt. Maas verloor den toss en zoodoende trok H. C. C. I om 18 minuten over elven het veld in. De Haarlem-innings wordt geopend door Kleefstra en Tekelenburg. Schill en Koele- man bowlen. Tekelenburg wordt spoedig in de slips gevangen op het bowlen van Schill. Een schitterende catch van v. Tienhoven als tweede slips maakte een einde aan zijn le ven. v. d. Lee, nu inkomend sloeg over een full pitch van Schill heen en kon voor 1 verdwij nen. Maas komt Kleefstra gezelschap houden, doch laatstgenoemde gaat evenals Tekelen burg. in de slips gevangen door v. Tienhoven op liet bowlen van Schill, na 5 gescoord te hebben. De jongste Healy komt nu in en met Maas wordt de collapse nu gestuit. Terwijl Healy verdedigt, produceert Maas eenige bounda ries. Voor een goede 23 moet hij echter ver dwijnen, in het verre veld gevangen door R. Schill, op het bowlen van Jansen, die Schill heeft vervangen. Nagtzaam was spoedig verdwenen even eens slachtoffer van M. Jansen. Misset houdt Healy geruimen tijd gezelschap en beiden la ten diverse goede slagen zien. Healy sklat 0.a. Edcrsheim, die Koeleman heeft ver vangen, voor 6. Even voor de lunch wordt hij door Max Jansen voor een solide 22 ge- bowled. Direct na de lunch valt Misset's wicket, gevangen op silly mid-off door v. Tienho ven op het bowlen van Jansen. Hij scoorde een goede 15. Blok en Dalhuizen maken het niet lang. Voor 7 en 10 vallen zij als slachtoffer van Koeleman en Jansen. Ton gaat run out nav 2 runs gescoord te hebben en op 105 sluit de Haarlem-innings, waaronder 17 extra's. Koeleman die het beste bowlde veroverde slechts Iwicket ten koste van 35 runs. Jan sen nam 5 wickets terwijl de overige 4 voor Schill waren. H. C. C. opent met de gebroeders v. Manen. A. v. Manen wordt spoedig door Maas ge- bowled voor 1. E. J. A. Schill die nu inkwam wordt voordat hij gescoord heeft achter het wicket gemist, doch gaat op 10 run out. Intusschen staat H. v. Manen solide te spelen en slaat diverse boundaries. Max Jan sen maakt vlug 14 runs en wordt dan ge- bowled door Maas. Dan is het de beurt van v. Manen om t,e verdwijnen, goed door Dalhuizen gevangen in het verre veld voor 46. Hierna komt een groote stand tusschen Vis en Schill. Na 22 gemaakt te hebben wordt R. Schill door Maas gevangen op het bowlen van v. d. Lee die Nagtzaam even heeft vervangen. Koeleman slaat er vrootijk op los, terwijl ook Vis hoe langer hoe vrijer wordt. Vooral Nagtzaam moet het ontgelden, hoewel zijn bowlen niet slecht Is. Als Maas eenige leg- breaks op Koeleman loslaat, laat deze zich verleiden om uit zijn crease te komen en wordt, als hij mist. door Ton gestumpt. v. Moorsel heeft aan drie ballen genoeg en gaat 1.b.w. Maas. Spoedig daarna sluit Fokker de innings op 200 voor 8 terwijl R. Vis met 61 not out blijft. Maas bowlde 5 voor 96 wat gezien het to taal zeer goed is. Nagtzaam liet 76 runs op zich slaan zonder dat hij een wicket veroverd terwijl v. d. Lee 1 voor 25 nam. Haarlem werd opnieuw ingestuurd, doch op 70 voor 1 gaf H. C. C. op. Kleefstra 35 not out en Healy 18 not out zorgden voor het totaal Edersheim bowlde 1 voor 11. Haarlem verloor dus op de eerste innings. Enkele momenten uitgezonderd was het fielden goed, het bowlen constant vooral van Maas, die als altijd weer onvexmioeid was. Een goede change-bowler zou echter zeer nuttig zijn. VleermuizenHaarlem II. Daar Haarlem II enkele spelers van haar eerste elftal heeft moeten afstaan is dit team dit jaar wel verzwakt. Dit ondervond het reeds bij haar eersten uitwedstrijd naar Bussum, waar Vleermui zen moest worden bekampt. Haarlem II won den toss en verkoos fiel den. Toen op 19 reeds 4 wickets neer wa ren, zag het er voor Haarlem niet slecht uit. Doch Steen en Vos stuitten de collapse. Vos scoorde een goede 31. Daarna kwam Burger in, die na ettelijke malen gemist te zijn, het hout er op legde en een harde 51 scoorde. Steen bleef not out met 49 en op 1S2 voor 27 sloot de Vleermuizen-captain de innings. Bowlingcijfers natuurlijk niet fraai. Visser 2 voor 50, Vos 1 voor 28, de Noo 1 voor 35, v. Dalsum 3 voor 52. Extra 27. De Haarlem-innings was een komen en gaan. Alleen B. Smits kwam met 20 in de dubbele cijfers. Voor Vleermuizen bowlde Burger 5 voor 28, Schutte 4 voor 26. Voor de tweede maal ingestuurd, deed Haarlem II beter. Op 27 voor 1 gaf Vleer muizen op. De Koe 10 not out en v. Dalsum 12 not out. Haarlem n verloor dus op de le innings met 135 runs. BloemendaalRood en Wit III. Gewonnen door Rood en Wit met 20 runs. Dank zij goed bowlen en uitstekend fiel den slagen de Bloemendalers er in het ster ke Rood en Wit battingteam voor het niet zeer hooge totaal van 82 runs uit te krijgen. Hiervan scoorden A. van Baasbank 15, H. v. d. Berg 16, F. Freni 16 en C. A. van Kem pen 17. Bowlingcijfers Bloemendaal G. van Dam 436, J. Beijk 423 en L. v. d. Meij 015. Het toch al niet bepaald sterke batten der Bloemendalers bleek hierna al spoedig door ongeoefendheid nog beneden de verwachtin gen te blijven. Hoewel het bowlen der gasten zeker niet moeilijk was, werd het totaal slechts 61. J. Smits met 14 en G. van Dam met 12 kwamen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers Rood en Wit 010. J. Faber 626 en A. van Baasbank 36. Rood en Wit won dus met 20 runs. De wedstrijden in de tweede helft van de vorige week zijn vrijwel alle in een beslissing geëindigd. Het schijnt, dat de bowlers zich aan de nieuwe omstandigheden hebben aan gepast en thans een behoorlijk gebruik ma ken van de nieuwe wedstrijdbepalingen. Het gemiddelde aantal runs per wicket was veel lager, dan anders, zoodat de aanvallers wel in hun nopjes geweest zullen zijn. Zuid-Afrika kreeg zijn eerste nederlaag te slikken tegen Surrey, in welken wedstrijd aanvoerder Fender zich van zijn beste zijde liet kennen en uit een totaal van 229, een krachtige 79 scoorde, terwijl de 2e innings een fraai gespeelde 98 bracht. De Oval bespe lers wonnen met 125 runs tengevolge van vrij zwak batten der gasten. Alleen Morkel onderscheidde zich in de 2e innings met een goed gespeelde 86. In een buitengewoon interessanten wed strijd wist Lancashire een zeker schijnende nederlaag in een overwinning om te zetten. Lancashire werd nl. doory den Derbyshire- bowler Mitchell (534) voor 85 uitgegooid, waarna R. Tyldesley de tegenstanders, dank zij fraai bowlen, voor 181 aan den kant zette. De tweede innings gaf wederom schitte rend bowlen van Tyldesley (633; in beide innings 1281) met het gevolg, dat Derby het nu slechts tot 78 bracht. De benoodigde 175 runs werden toen door Lancashire voor slechts 3 wickets gescoord. Gloucester versloeg Essex, dank zij een goed gespeelde 127 van Hammond in de eer ste innings, terwijl Tate en Wensley (Sussex) korte metten maakten met de hekkensluiters van het vorige jaar. Cambridge speelde een draw tegen Gla- morgen in een wedstrijd met hooge totalen. De studenten scoorden 344 (Harbinson 130) en 3411 (Harbinson 109*, Killick 200*), ter wijl de profs, met 329 en 1525 antwoord den. In de afgeloopen week wisten de Zuid- Afrikaansche gasten zich van de nederlaag, tegen Surrey geleden, te herstellen; zij brachten Middlesex een 8 wickets nederlaag toe. In dezen wedstrijd onderscheidde de all- rounder Marhel zich ditmaal met dsn bal, door 7 Londensche batsmen voor 61 op te ruimen. De totalen waren: Middlesex 132 en 240; Zuid-Afrika 291 en 852. De veteraan Rhodes heeft het kunststukje uitgehaald om in den wedstrijd tegen Essex negen wickets te nemen voor 39 runs! Hij was totaal onbespeelbaar, waardoor de te genstander het zeer lage totaal van 67 scoorde! Natuurlijk wonnen de Tykes gemak kelijk met innings. Surrey sloeg Warwickshire met 148 runs en wederom was het Fender, die èn door z'n bowlen èn door zijn batten (94 en 52) den doorslag gaf. Worcester haalde 5 punten bin nen in de draw tegen Somerset' Worcester 253 (Wright 99) en 81—5; Somerset 108. Nottinghamshire behaalde een even fraaie als onverwachte inningsoverwinning op Kent. De 427 cier kampioenen (A. W Cavr 123) werd beantwoord met 255 en 135 ?an Kent. Alleen Hardinge. kon in de eerste innings met een prachtig gespeelde 73, het bowlen van Bar rat! in Larwood meester blijven. Sussex wist tenslotte gemakkkelijk Glou cester den baas te blijven. Hammond faalde in beide innings, hetgeen blijkbaar voldoen de was om de overwinning te behalen. Het vergrootte wicket maakte weinig indruk op Bowley, die in 2 innings resp. 78 en 280 maakte. Sussex scoorde: 280 en 410 voor 2 wickets. Gloucester 134 en 182 (Dipper 83). UMPIRE. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 Mi TELEFOON 12225 BH Vier wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Go Ahead wint twee maal van Velocitas. Feijenoord en P. S. V. winnen om beurten van elkaar. U. V. V. degradeert naar de tweede klasse. Ook de promotie kansen van Haarlem II staan er prachtig voor. Excelsior, Xerxes en Fortuna in punten- aantal gelijk. ZONDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Go Ahead—Velocitas 7—0 Feijenoord—P.S.V. 3_o AFDEELING II Promotic tweede klasse: XerxesFortuna 43 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: Ensch. BoysN.E.C. i3 MAANDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasGo ahead 02 P. S. V.Feijenoord 40 AFDEELING I Promotie tweede klasse: Zeeburgia—U. V. V. i_o Promotie derde klasse: AlphenDe Kennemers 31 Promotie reserve tweede klasse Haarlem 2Spartaan 2 31 AFDEELING II Reserve eerste klasse: Sparta 2—Feijenoord 2 3—3 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Staatsmijn Emma—Vlissingen, uitgesteld. Feijenoord gesp. gew. gel. verl. pt. voor-tee. 4 3 0 1 6 10—6 P. S. V. 5 3 0 2 6 17—7 Go-ahead 4 2 0 2 4 12—6 Sparta 2 1 1 0 3 2—1 Velocitas 5 0 1 4 1 1—22 Afd. I. Haarlem 2 1 1 0 3 6—3 Zeaburgia 3 1 2 0 4 3—2 U. V. V. 3 0 12 1 1—5 Afd. n. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. Excelsior 2 10 12 4—3 Fortuna 2 10 12 6—6 Xerxes 2 10 12 4—5 Afd. m. N. E. C. 2 2 0 0 4 4—1 P. E. C. 1 0 0 1 0 0—1 Ensch. Boys 1 0 0 1 0 1—3 Afd. V Frisia 3 2 0 1 4 11—6 G. V. V. 2 1 0 12 3—5 Bato 3 1 0 2 2 6—9 Haarlem II 2 1 1 0 3 53 Spartaan II 2 0 1 1 1 3—5 0 0 0 0 0 0—0 Wij vernemen, dat a.s. Zondag voor de promotiecompetitie tweede klasse Zondag niet de wedstrijd HaarlemZeeburgia wordt gespeeld, maar U.V.V.-Haarlem. Voor U.V.V. heeft deze wedstrijd niet de minste beteekenis, want zij is toch al naar de tweede klasse gedegradeerd. Voor Haar lem is deze strijd daarentegen allerbelang rijkst. Ten eerste kunnen zij dien beschou wen als een heel nuttige oefenpartij voor den zwaren wedstrijd HaarlemZeeburgia, die de beslissing moet brengen. De situatie is nu zoo, dat Haarlem in ieder geval van Zeebur gia moet winnen, als zij eventueel a.s. Zondag van U.V.V. mocht verliezen. Wint Haarlem daarentegen in Utrecht, dan bezit zij één punt meer dan Zeeburgia en dan behoeven de roodbroeken aan den Schoterweg slechts gelijk te spelen om Haarlem weer in de eerste klasse terug te brengen. Met de Pinksterdagen zijn niet minder dan vier wedstrijden om het kampioenschap van Nederland gespeeld. Volgens verwachting won Feijenoord Zondag in Rotterdam met 30 van P. S. V. Barendrecht benutte een voorzet van Pijl en gaf aan Feijenoord de leiding. Met dezen stand kwam rust. Een half uur na de hervatting verhoogde Sinke, we derom na een voorzet van Pijl, den voor sprong. Dicht bij het einde maakte Baren drecht er 30 van. Go ahead maakte Zondag in Deventer met Velocitas korte metten. Zij stuurde haar met een 70 nederlaag naar huis terug. Hier kwam rust met 30. Vooral in de tweede helft was het een onbelangrijke wedstrijd. Go ahead voerde den stand tot 70 op, waar mede, het einde kwam. Velen zullen wel gedacht hebben, dat P. S. V. op tweeden Pinksterdag in Eindhoven wel revanche zou nemen. Dit is dan ook ge beurd, maar het werd haar gemakkelijk ge maakt. omdat verschillende spelers uit de Rotterdamsche club geblesseerd waren. o.a. Bul Sr., Van Heel en Rixoord, dus de geheele middenlinie. Rust kwam met 10. In de tweede helft voegde P.S.V. er nog drie goals aan toe, zoodat de einduitslag 40 werd. Ook in Groningen werd Velocitas door Go ahead geklopt, zij het nu met kleinere cij fers. In de eerste en in de tweede helft werd door Go ahead slechts één goal gemaakt. De Velocitas-voorhoede kon ook in dezen wed strijd. die door ruw spel ontsierd werd, het net niet vinden. Haarlem 2Spartaan 2 (31) Haarlem II, dat eenige weken geleden in Amsterdam tegen Spartaan II gelijk speel de, wist nu op beide punten beslag te leggen, waarmee zij wel iets meer kreeg, dan haar toekwam. Het was jammer, dat de elftalcom missie een wijziging in de Haarlem-ploeg had aangebracht. Van Polanen nl., die de laatste vijf wedstrijden zeker de beste voor hoedeman was, werd om onbegrijpelijke re denen vervangen door Bieshaar, die in het geheel niet voldeed. Haarlem H had zoodoende de volgende op stelling: Hoeben, Van der Valk, Van Balen Blanken, Torringa, Buissink, Muringer, Borghouts, Kammeijer, Bieshaar, Groeneveld, Onkenhout. Haarlem trapt af en komt direct voor het Spartaan-doel, waar de bal echter wegge werkt wordt. Het spel gaat eenigen tijd gelijk op en neer, met Haarlem iets in de meerder heid. Succes komt echter aan den anderen kant, als de linksbinnen van Spartaan den bal vrij krijgt en met een hard schot in den bovenhoek aan Spartaan de 'eiding geeft. (0—1). Haarlem wordt nu sterker en hot duurt niet lang, of Groeneveld maakt er met een mooi schot 11 van. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is eerst Spartaan sterker; eenige harde schoten worden door Hoeben zeer verdienste lijk gestopt. Haarlem's keeper speelde boven dien den geheelen wedstrijd uitstekend; de overwinning is dan ook voor een groot deel aan hem te danken. Bij een aanval van Haar lem maakt één der achterspelers van Spar taan hands in het beruchte gebied, waardoor Haarlem een penalty ten deel valt. Deze wordt door Onkenhout benut. (21). Spartaan geeft den moed nog lang niet op en doet eenige gevaarlijke aanvallen. Deze worden echter afgeslagen. Als bij een Haar lem-aanval tenslotte Onkenhout Haarlem's derde doelpunt maakt, is de overwinning een feit. (3—1). Het einde komt dan ook met dezen stand. De scheidsrechter, tegen wien het publiek zeer onbehoorlijk optrad, had de leiding vol komen in handen. E. D. O.—Union '05 (Crefeld) (1—1) Evenals in Duitschland eindigde ook deze wedstrijd in een gelijk spel, een uitslag die de krachtsverhouding goed weergeeft. Toch hadden de Duitschers o.i. een betere spel opvatting, dan E.D.O., want het zoogenaamde positiespel werd door de Duithschers heel goed toegepast. Dat zij hierdoor niet meer scoorden, was in hoofdzaak te wijten aan het uitstekende spel van de ED.O.-verdedi- ging, en ook omdat zij het samenspel wat te ver doorvoerden. Overigens een prettig team om aan het werk te zien, want de tegenpar tij wordt door haar enthousiast spel gedwon gen om, evenzoo te werken. Daardoor krijgt men in het geheel niet het idee van een vriendschappelijken wedstrijd, wat men bij dergelijke ontmoetingen ondervindt. Vóór de wedstrijd een aanvang neemt, krijgt men eerst de gebruikelijke huldigin gen: de Duitschers krijgen bloemen en E.D.O. krijgt een zijden wimpel in de Union-kleu- ren. Een talrijk publiek is aanwezig, als scheidsrechter Twisterling het sein voor den aanvang geeft. Bij den eersten aanval, die na den aftrap volgt, wordt al direct door E.D.O. over het Duitsche doel geschoten. De roodzwarten pakken goed aan, waardoor Union even te rug wordt gedrongen. De gasten moeten zich eerst nog wat los spelen, want het is hun aan te zien dat zij den vorigen dag ook hebben gespeeld. Na eenigen tijd komen zij dan ook opzet ten; zij beheerschen thans het spel. Geluk kig dat de E D.O.-verdediging in een goeden vorm is, want de Duitschers zitten er gewel dig op. Eenmaal moet Meehhorst hieraan te pas komen, want de E.D.O.-backs moeten heel wat werk verzetten. Intusschen zit de E.D.O. aanval oclc niet stil; die weet menig tegen- zoek te brengen, maar ook hier is de achter hoede in uitstekenden vorm. Union speelt een snel open spel, maar voor den goal wordt te lang gewacht met schie ten. waardoor de E.D.O.-backs steeds in kun nen grijpen. Ook hebben de bezoekers be paald pech, als de bal eenige malen wordt ingesclu ten, maar steeds tegen een E.D.O.- speler aan. Eindelijk hebben de Duitschers succes, als uit een corner, door Goerts genomen, de bal achter Meenhorst verdwijnt (0—1). Hiermee komt de rust. De tweede helft was zoo mogelijk nog in teressanter, want wie gedacht had, dat door de warme temperatuur de spelers wel wat vermoeid zouden zijn, is bedrogen uitgeko men. Althans het spel was zeer snel, met de gasten wederom een tikje in de meerderheid. Weer kopt de midvoor uit een mooien aanval tegen de lat. De E.D.O.-voorhoede speelt thans heel goed; een kopbal van Oomen bezorgt den keeper eenige moeilijkheden. Ook weet deze keeper een drietal, wel iets te scherp voor doel geplaatste voorzetten fraai te onder scheppen. Dan constateert de scheidsrechter hands in het strafschopgebied. Dinkla maakt hier door gelijk (1—1). De Duitschers geven den moed niet op;' Meenhorst wordt geducht op de proef ge steld. Tanis krijgt in moeilijke positie nog een kans, maar op een meter afstand werkt hij den bal over de lat. Hoe er aan beide zijden ook gewerkt wordt, gescoord wordt er niet meer. zoodat deze prettige wedstrijd iu een gelijk spel eindigt.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6