HAARL. VOETBALBOND ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE. Sportfeest Midd. Techn. Scholen INTERNATIONAAL ARBEÏDERSSPORTFEEST ZEILEN. WIELRIJDEN KORFBAL. Haarl. Korfbalbond POSTDUIVEN. BILJARTEN. DAMRUBRIEK. pa B C] 8 8 Hf 8 j 6 1! H 61 8 m R. C .H. wint in Dordt den fraaien Sportpark-beker. Zaterdagavond om kwart over zeven speel de R.C.H. met een zeer incompleet elftal tegen D.F.C. en slaagde er in, na een zeer behoorlijken wedstrijd met 30 te win nen. Reeds van den aftrap is R.C.H. sterk in den aanval; bij D.F.C. wordt het gemis van De Bruin sterk gevoeld. Bij R.C.H. gaat het daarentegen in de achterhoede perfect. Het duurt dan ook oetrekkelijk niet lang, dat W. Kedde een mooi doorgespeelden bal van Verkerk door snel inloopen weet te benutten. Deze voorsprong mist op het onvolledige team zijn uitwerking niet; met groot enthou siasme wordt veroer gestreden. Verkerk kogelt een paar maal tegen de lat en dan plotseling vergroot hij met een zeer mooi schot uit een voorzet van Hessels den voor sprong. De tweede helft heeft D.F.C. het nadeel van den laagstaande zon en slaagt er maar niet in, om werkelijk gevaarlijk voor het R.C.H.-doel te komen. Daarentegen wordt ook nu weer bij R.C.H. heel aardig gespeeld. Er komt menig hachelijk moment voor het Dordtsche doel, waarbij keeper Born menig staaltje goed keepers werk liet zien. Toch kan hij niet verhinderen dat J. Kedde na mooi opbrengen van Verkerk den bal met een fiksche hoofdbeweging in den uitersten hoek van zijn ioel deponeert. Daarmede is voor de Racing de overwinning een voldon gen feit. Het geheele Dordtsche elftal komt naar voren, doch Ruis, Krom en Prevost staan zóó subliem te spelen, dat elke bedreiging voor Kos reeds in de kiem gesmoord wordt. Met het verstrijken van den geheelen speel tijd heeft D.F.C. dan ook geen enkele maal gescoord; R.C.H. wint derhalve met 30. Te voren was reeds gespeeld de wedstrijd tusschen de beide Dordtsche tweede klassers OD.S. en Merwede welke in een 30 over winning van Merwede was geëindigd, zoodat dus de finale gespeeld moest worden tusschen Merwede en R.C.H. Voor de eindstrijd tusschen Merwede en R.C.H. ,moest R.C.H. nog een speler mis sen n.l. Verkerk, die zich wenschte te sparen voor den wedstrijd van het Oostelij k- Zwaluwen-elftal tegen Dusseldorf te Arn hem. Zoodoende kwam L. Kuit nu op diens plaats en bestond de R.C.H.-voorhoede uit vier spelers uit het derde plus de linksbin nen uit het tweede elftaL Ook nu weer werd van stonde af aan, goed aangepakt en al was het spel aanvan kelijk niet zoo goed als tegen D.F.C., toch was al dadelijk zichtbaar dat ook nu het behalen van de overwinning zeer goed moge lijk was. Toch duurde het nog vrij lang voor dat Kuit er in slaagde om een voorzet van Hessels in een doelpunt om te zetten. Met dezen voorsprong daalde nu het tempo wat, waardoor Merwede de kans schoon zag om wat meer aanvallend op te treden. In verband met de groote warmte wordt extra lang gerust en dan wordt een aanvang gemaakt met de tweede helft. Reeds spoedig neemt R.C.H. het initiatief tot den aanval, doch de voorhoede kan maar niet tot het maken van een doelpunt komen, totdat ein delijk een der achterspelers van Merwede in het strafschopgebied den bal met de hand sneelt en de toegestande strafschop door Ruis benut wordt. Ook nu weer ziet het er naar uit dat R. C. H. binnen is, omdat de Dordtenaren min of meer uitgespeeld lijken. Ruis maakt dan de overwinning tot een feit als hij een goed door Hessels voor doel ge plaatsten bal langs den doelman kopt. Even komt nog een kleine opleving bij de tegen partij als deze van af den aftrap den bal medeneemt en door een misverstand in de R.C.H.-defensie toch een tegenpunt weet te maken. Daarmede hebben zij echter al hun kruit verschoten en als de heer Kapitein inrukken blaast, heeft de Racing ook nu een verdiende overwinning behaald. Direct na afloop reikte de heer Dirk Lotsy de behaalde prijzen uit en kon R.C.H. den kostbaren wisselbeker voor een jaar mede naar Haarlem nemen. De R.C.H.-junioren behalen den tweeden prijs in het Junioren-tournooi van Blauw wit. Junioren-tournooi. Blauw-Wit heeft gedurende de Pinkster dagen een junioren-tournooi georganiseerd waaraan niet minder dan twaalf elftallen deelnamen, die in vier af deelingen van drie riftallen waren ingedeeld en waarvan de winnaars de eindstrijden zouden spelen. De R.C.H.-juniores behaalden overwinningen op D.E.C. (40), en Blauw Wit A (10) en bereikten daardoor de demi-finale, waarin Blauw Wit B de tegenpartij werd. Ook van dit elftal werd met 2—1 gewonnen en zoo werd de eindstrijd bereikt, waarin Z.V.V. zich eveneens geplaatst had door een over winning op D.W.S. Deze eindstrijd werd ech ter jammer genoeg met 2na verlenging door R.CH. verloren. D. I. O.Ripperda (11) Geen van beide partijen had belang bij den uitslag wat wel te merken was, zoowel aan het spel als aan de sterkte der elftal- len. - Het voornaamste feit voor de rust was wel dat een der D.I.O.-invaüers zijn club de lei ding gaf, welke stand tot rust bleef. Na de hervatting dezelfde matige vertoo- 'r.ing; nu is het Ripperda, die een doelpunt maakt (11). Aan beide zijden worden nog eenige fraaie kansen gemist, en dan iS"het tijd. Het H. V. B.-elftal. Het H.V.B.-elftal, dat Zaterdag 25 dezer op een nader te noemen terrein tegen het A.V.B.-elftal zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld: Doel: K. van den Brink (Kennemerland) Achter: J. Pronk (IJ.F.C.), B. van Gelder (IJ.F.C.). Midden; Rijk Prins (Kennemerland). I. Groeneveld (V.V.IJ.), J. Lodder Jr. (Kenne merland). Vóór; K. van der Steen, P. Langerels., J. (IJ.F.C.) (Kennemerland) Blinkhof, J. Spek, W. v. d. Steen. (IJ.F.C.) (Tweede Jeugd) (IJ.F.C.) TramvogelsH. T. M. 2 (71) De Hagenaars brengen dadelijk een bezoek aan het Tramvogels-doel, echter zonder suc ces. Wanneer de „Geeltjes" het dan ook eens probeeren. is het al spoedig hun linksbinnen, de score op kalme wijze open. (10). Weinige minuten later ïs het dezelfde spe ler. die er na fraai samenspel 20 van maakt. Dan probeeren de H.T.M.-ers het ook eeni ge malen, doch zij zijn voor het Tramvogels- doel gekomen, niet bijzonder gelukkig met schieten, terwijl hier de achterhoede verder niet al te veel kansen geeft. Wanneer de Tramvogels-linksbuiten het leder toegespeeld krijgt, rent hij vlug langs het lijntje en schiet dan kalm in en het is 30. Hoewel volkomen verdiend blijft het be geerde tegenpunt je voor de H.T.M. uit. De Tramvogels-linksbuiten ziet dan nogmaals kans te doelpunten. Dit was een zeer gemak kelijk houdbare bal. (40). Na het kopje thee geven de H.T.M.'ers ter stond goed partij; zij weten al spoedig een corner te forceeren. Deze zeer goed door links genomen, wordt in een doelpunt om gezet. (41). Dit brengt eenig leven in de brouwerij. Ge- ruimen tijd zit de voorhoede der Hagenaars thans voor het Tramvogels-doel, echter zon der goals te maken. Wanneer de middenvoor der Geeltjes het leder fraai toegespeeld krijgt van links, maakt hij er onhoudbaar 51 van. Het overwicht der H. T. M. is nu voorbij; de Tramvogels nemen het spel weder in handen. Met een fraai schot maakt hun linksbuiten den zesden goal. (61). Hoewel de nederlaag voor H.T.M. een vol dongen feit is, speelt haar ploeg nog fanatiek verder, jammer dat echter succes uitblijft. Kort voor het einde krijgt de Tramvogels- middenvoor nog een fraaie kans, welke hij benut (71), zoodat het einde dezer ont moeting komt met een verdiende 71 over winning voor de thuisclub. Zondag begonnen op het terrein van het Kennemer Lyceum de bekerwedstrijden voor leerlingen der Middelbare Technische Scholen te Amsterdam, Dordrecht, Utrecht en Haar lem. De uitslagen van de athletiekwedstrijden waren als volgt: Hardloopen 100 Meter (finale)1. Th. Ruys 12 4,5 sec.; 2. Jongenelen 13 sec.; 3. Keulen. Verspringen zonder aanloop. 1. E. Meer- tens 2.63 M.; 2. J. Plas 2.57 M.; 3. P. Hoff 2.541a M. Verspringen met aanloop: 1. E. Glerum 5.96 M., 2. Huyer 5.73 M.; 3. Plas 5.72 M. 4 x 100 Meter Estafette: 1. Dordrecht 50 sec.; 2. Haarlem 51 1/5 sec.; 3. Amsterdam 52 2/5 sec. De Hockeywedstrijden, die op het terrein aan de Kleverlaan gespeeld werden, hadden het volgende resultaat; DordrechtAmsterdam DordrechtHaarlem Haarlem—Amsterdam 1—0 2—0 1—2 Het resultaat van de puntentelling van den eersten dag is als volgt: Dordrecht 15 punten Haarlem 12 Amsterdam 3 In ons volgend nummer zullen wij een uit voerig verslag en den einduitslag publiceeren. (Van een specialen medewerker). Gedurende de Pinksterdagen vond op het sportterrein Houtrust te Den Haag het eerste internationale samentreffen plaats van de arbeiderssportbeweging in Nederland. Het feest werd op eersten Pinksterdag officieel geopend door een demonstratie van de deelnemers in sportcostuum door de straten van Den Haag. Vanaf de Prinsegracht marcheerde een kleurrijke stoet van onge veer 1500 deelnemers naar het sportterrein, die vanwege het publiek groote belangstel ling ondervond. Na aankomst op het terrein defileerde de stoet voor de officieele tribune, waarop zich talrijke vooraanstaande personen uit de ar beidersbeweging bevonden. Het hoofdnummer van dezen dag was een voetbalwedstrijd tusschen een vertegenwoor digend elftal van België en Holland, welke na een vlotgespeelden wedstrijd, waarbij de Bel gen technisch heel wat beter spel lieten zien dan de Hollanders, door België met 41 ge wonnen werd. Alvorens echter tot dezen wedstrijd kon worden overgegaan werden een groot aantal toespraken gehouden, waardoor de wedstrijd meer dan een uur te laat kon aanvangen. De heer W. Drees, wethouder van Den Haag, sprak namens het partijbestuur der S.D.A.P. een welkomstwoord, de heer J. J. Langen namens de Haagsche arbeidersbewe ging, de heer F. v. d. Walle namens het Nederlandsch verbond van Vakvereenigingen, de heer Leo Deutsch namens den Oostenrijk- schen Arbeiderssportbond.Alle sprekers legden er den nadruk op, dat de arbeiderssportbe weging er niet op uit is sportsterren te kweeken, maar snort voor de massa en door de massa te willen doen geven, terwijl de Heer Leo Deutsch mededeelingen deed over de groote deelname aan de organisatie in zijn land. Aan de gymnastiek- en athletiekwedstrij den werd deelgenomen door Holland. Oosten rijk en Duitschland. terwijl de Belgen alleen aan den voetbalwedstrijd deelnamen. Haarlemsche Jachtclub De vijfde serie wedstrijd der Haarlemsche Jachtclub had Zaterdag plaats. Ditmaal werd alleen deel genomen door de 16 M2. klasse, omdat de jollenzeilers grootendeels naar Loosdrecht waren. Daar er een flinke bries uit het N.-O. woei. werd met laag tuig ge zeild. wat wel npodig bleek, daar er nog wind genoeg was; van den stuurman was een ge oefende kijk noodig om het rank vaartuig weer in veilige haven terug te voeren. Dit gelukte dan ook zonder averij. De gelukkige winner was weder de heer Van Breemen, met ongeveer 2 minuten voorsprong op de laatst aankomenden. De jongeheer C. Bernhard, hoewel nog een jong zeiler, wist met veel inspanning de tweede plaats te veroveren. Hij belooft een goed zeiler te worden. De uitslag was als volgt: M. v. Breemen, „Treub" 4 gew. tijd 0.31.51. 1 punt. C. Bernhard, idem 1, gew. tijd 0.32.58, 2 punten. F. Bernhard. idem 5, gem. tijd 0.33.2S. 3 p. C. W. de Visser, idem 6, gem. tijd 0.33.49, 3 punten. Moeskops wint in Parijs. Uit Parijs wordt aan de N. R. Ct. gemeld: De klassieke Pinksterprijs, die ieder jaar in het Pare des Princes verreden wordt, ver zamelt zonder uitzondering de meest beken de sprinters van het oogenblik en moet hier om tot de belangrijkste rennen ter wereld gerekend worden. Ook ditmaal hebben wij ze allen aan den start gezien: Mïchard, den wereldkampioen, Faucheux, den nationalen kampioen. Bergamïni en Martinetti, de beste Italiaansche cracks en onzen Moeskops, waar van al te voortvarende specialisten telkens weer beweren, dat hij zijn tijd gehad heeft. En telkens is de Nederlandsche reus weer bereid om op een onbetwistbare wijze te de- monstreeren, dat deze weerprofeten ongelijk hebben en dat hij nog steeds van het kaliber is, waarmede een wereldtitel gewonnen wordt. Zoo heeft Moeskops in de eerste ronde geen moeite gehad om Couder en Delord te slaan. In den halven eindstrijd zegevierde hij over Schilles en Marcel-Jean. En in de finale moest hij het opnemen tegen Michard en Bergamini. Hier was bij onzen landgenoot die stalen wil om te winnen, en met een bijna bovenmenschelijke kracht slaagde hij er in op geheel regelmatige wijze. Even voor de klok zette Moeskops aan, toen hij nagenoeg op dezelfde hoogte was als zijn tegenstan ders. Het ging er dus om wie de snelste was, er waren geen verrassingen mogelijk. En zie, in 'n tuimelende vaart kwam hij aan, onmid dellijk gevolgd door Bergamini, terwijl Mi chard terrein verloor en met een wiel voor sprong kwam onze landgenoot onder dave rend gejuich der toeschouwers als eerste over de streep. De wedstrijden in het Stadion. Zondag hadden in het Stadion te Amster dam o.a. de volgende wedstrijden plaats: Wedstrijd op race-motoren voor beroeps rijders (3 ritten van 4000 M.); Ie rit: 1. E. Quaglieni, Italië (2 min. 46 3/10 sec); 2. H. Herculeijns, Holland;3 O. Trelle, Duitsch land, 2e rit, 1. Quaglieni (2. min. 8 sec.), 2. Herculeijns, 3. Trelle, 3e rit: 1. Herculeijns (2 min. 10 1/5 sec.), 2. Quaglieni, 3. Trelle. Einduitslag: 1. Quaglieni, 4. p.; 2. Her culeijns 5 p„; 3. Trelle, 9 p. Wewstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders: (3 ritten van 25 K.M.: le rit 1. Leddy (Ceuremans Sr.,) 21 min. 11 4/5 sec.; 2. Schlebaum (Massicot) op 490 M., 3. Snoes (Kaser) op 1300 M., 4. v. d. Wulp (Slesker) op 3000 M., 5. Blekemolen (Lehmann) op 3250 M. 2e rit: l.Snoek 21 min. 55 3/5 sec., 2. Schlebaum op 10 M., 3. v. d. Wulp op 625 M., 4. Leddy op 995 M., 5. Blekemolen op 2750 M.[ 3e rit: 1. Leddy, 21 min. 31 1/5 sec.; 2. Snoek op 150 M., 3. V. d. Wulp op 1750 M., 4. Schle baum op 2150 M., 5. Blekemolen op 4250 M. Einduitslag: 1. Leddy 6 p.; 2. Snoek, 6 p; 3. Schlebaum 8 p., 4. v. d. Wulp 10 p., 5. Ble kemolen 1" p. H. S. V. „De Kampioen". Op tweeden Pinksterdag werd onder groote belangstelling een aanvang gemaakt met de recordritten voor den Kikkertbeker Hoewel eenige renners door omstandigheden verhin derd waren, kwamen toch nog 13 deelnemers aan den start. P. Kossen kon niet deelnemen, daar hem j.l. Donderdag, in training in het Stadion zijnde, een ernstig ongeval over kwam. Hij had namelijk het ongeluk een sleutelbeen te breken, waardoor een operatie noodzakelijk bleek. Dit is wel jammer, daar Kossen juist weer voor het eerst als amateur zou starten. Wij wenschen hem spoedige beterschap toe. Negen deelnemers reden het traject twee maal Noordwijk geheel uit. Gestart werd om de twee minuten als volgt: Siccama 10.00 uur, Schell 10.02, Egmond 10.04, en vervolgens Gruyters, Baak, v. d. Broek, Baardman, Tabel, Groot, Koper, Schij- venaar, Balm en v. d. Beeke. De uitslag was: le Schijvenaar 1-36-32; 2e Egmond 1-37-38; 3e de Groot 1-41-0; 4e Schell 1-41-23; Gruyters en Balm 1-42-19; Tabel 1-44-40; Baardman 1-45-21; v. d. Broek 1-47-5; v. d. Beeke 1-47-8. H. S. C. „Excelsior". Op tweeden Pinksterdag hield „Excelsior" een handicap-wedstrijd over pl.m. 30 K.M. Als 1ste vertrok M. Bos om 10 uur 4 min., 2e J. van Santé 10.5, 3e R. v. d. Putten 10.6, 4e W. v. Dok 10.7, 5e C. de Nijs 10.8,30, 6e Th. v. d. Putte 10.9. De aankomst was als volgt: 1ste M. Bos, tyd 45.13, 2e C. de Nijs 44.36, 3e W. v. Dok 46.6, 4e J. v. Santen 47.06, 5e R. v. d. Putten 47.43. 6e Th. v. d. Putten (zadelpech). Dinsdag vergadering en prysuireiking. D. S. V. I kampioen. D. s. V. 1— G. S. D. 2 (3—1). Daar de aangewezen scheidsrechter niet. opgekomen was, werd de wedstrijd geleid door den heer Porringa. In het begin was G. S. D. het meest aan vallend; vooral de dames weerden zich. De D.S.V.'ers waren nog niet goed ingewerkt; zij hadden veel moeite om het vlugge spel van G. S. D. in toom te houden. Zij vielen goed aan, maar door veel pech bleven doel punten uit. Nadat ongeveer 20 minuten ge speeld was, nam G. S. D. de leiding en wist die tot rust te behouden (01). Na de hervatting was D. S. V. ver In de meerderheid en maakte dan ook spoedig gelijk. Den enthousiaste aanvallen van G. S. D. werden onschadelijk gemaakt. De stand voor D. S. V. werd weldra 21 en door een keurig doelpunt opgevoerd tot 31. De nieuwe verdediging wist erger te voorkomen, zelf viel G. S. D. maar weinig meer aan. Toen de scheidsrechter einde blies, had D. S. V. den wedstrijd gewonnen en tevens het kampioenschap der 2e klasse van den H. K. B. behaald. Het bestuur werd door den heer Porringa namens G. S. D. gelukgewenscht. Haarl. Amst. kwartier. Bovengenoemde vereenie-ing hield een wedvlucht van Mons 'België). De prijzen werden als volgt behaald: J. H. Hard Jr. 1. 2. 7. 17, C. Koning 3. 4. 15. 20. J. J. Hart. 5. 14. 16. J. B. Handgraaf 6. 9. J. F. Ter horst 8. 21. J. Radsma 10. 12. 19. G. Meulen- broek 11. Th. de Droog 13. Heïtlager 18. Eerstaankomende duif 11,23,3. De Snelpost. De vereenlging ..De Snelpost" hield een wedvlucht van Mons, afstand 217 KM. Los 8,45 uur. De uitslag was als volgt; J. v. d. Meer 1, J. Zomerdijk 2, 42, W. Akkooij 3. 9. P. Martens 4. 8, 22. 31. 33. 36, J. Paap. 5. 21. W. Klumper 6. 12, 41. H- Stap pers 7. 27. 43. J. Kaperus 10. 19. 35. Th. Veen 11. 18. W. Venbroek 13. J. v. d. Linden 14, 15. Th. Donkerwolken 16, 17. 40. G. Koster 20, J. v. Es 23. 24, H. Keerwolf 25. 37. 43, J. Klum per 26, 39, J. Hommes, 28. W. Flotman 29, W. Boogaard 30. Jac. Kuperus 35. Eerste duif behaalde een snelheid van 1366 Meter per Min., laatste duif 1257 Meter per minuut. Massakamp „D. E. S."„Insulinde Wederom zijn zes partijen gespeeld van bovengenoemden massakamp. De strijd werd geopend met de partij Blj- leveld (Insulinde)—Sanders (D.E.S.) Terwijl eerstgenoemde er weinig van terecht bracht, speelde de laatste een goede partij en had daardoor spoedig (je leiding, welke hij lang vasthield. Aan het einde kwam de Amster dammer wat beter op stoot en wist eindelijk nog even de leiding over te nemen. Met een serie van 17 kwam de Haarlemmer weer voor en maakte de 150 caramboles cadre vol in 48 beurten. Zijn partner noteerde 136. Daarna traden Van Nifterink (Insulinde) en Brauckman (D.E.S.) in het strijdperk. Doordat de „Insulinde"-man voor zijn doen slecht speelde, was hij spoedig een heel eind ten achter bij zijn Haarlemschen partner, die een behoorlijke partij speelde. Later, toen deze wat verslapte, wist hij wat bij te komen, maar het was te laat. om de partij te kunnen redden. Toen Brauckman de 150 caramboles cadre in 37 beurten bijeen had, stond hij op 114. Soesbergen (Insulinde) hield de eer voor zijn vereeniging op tegen Tuninga (D.E.S.), die als invaller speelde. De Amsterdammer maakte een tamelijke partij en daar de „D. E.S."-man er niet in was, won hij onbedreigd met 70 om 39. Wanders (Insulinde) was niet opgewassen tegen Klaasen (D E S.), die aanvankelijk zeer mooi speelde. In 10 beurten was de stand reeds 51 om 23. Van een Inzinking van zijn tegenstander wist Wanders geen gebruik te maken. Eerst op het laatst kwam hij op dreef; doch te laat om de partij te redden. Met een serie van 10 maakte Klaasen aan alle onze kerheid een einde. De stand was 125 om 103 voor „D.E.S." De volgende „Insulinde"-speler bracht er nog minder van terecht tegen De Nijs (D. E. S.) Wij hebben Pieters stukken beter ge zien. De „D.E.S."-man was dadelijk in actie en noteerde reeds 56, toen zijn partner er pas 12 had. De Nijs gaf geen krimp en maakte series van 15 en 17, waardoor het 87 om 23 werd en de partij voor Insulinde niet meer te winnen was. In 35 beurten had de Haarlem mer de 125 caramboles cadre bijeen, terwijl de Amsterdammer slechts 51 noteerde. In een razend vlugge partij klopte N. N. (D.E.S.) den Amsterdammer N. Helle. Er was ook in dezen kamp geen spanning, doordat de „Insulinde"-man ver beneden zijn kracht speelde, terwijl de „D. E. S."-speler juist bui tengewoon op dreef was. Deze maakte ver scheiden series van dubbele cijfers. Spoedig kwam het einde in zicht en met 16 en 3 eindigde de Haarlemmer de partij van 150 caramboles cadre in 31 beurten, toen Helle er 61 had. Het resultaat van den avond was: „Insu linde" 535 en „D.E.S." 739 caramboles. H.B.C.—VRIENDENKRING. De wedstrijden tusschen 'beide bovenge noemde vereenlgingen zijn weder vervolgd met drie partijen in het lokaal van „Vrien denkring" aan den Kruisweg. De eerste ontmoeting ging tusschen De Zwart (H.B.C.) en Wagenaar (Vrienden kring) waarbij de eerste een voorgift van 50 caramboles toestond. Het werd een zeer spannende partij, waarin de H. B. C.-man een serie van 23 maakte. Toch kon hij slechts 2 punten inloopen daar Wagenaar zeer mooi speelde en zijn partner voortdurend bij hield, zonder evenwel groote series te scoren. Toen De Zwart 102 noteerde maakte hij de 100 vol in 29 beurten. Ook in de volgende partij tusschen Graut- stuck (H. B. C.) en N. Duits (Vriendenkring) waren de krachten aan elkaar gewaagd. Aan het slot kwam Duits er wat beter In. waardoor hij de overwinninw nog juist wist te behalen met den stand: 100 om 90 in 55 beurten. Ook de laatste strijd tusschen Jan Metz (H.B.C.) en P. Kobus (Vriendenkring) was spannend. De beide kopspelers der vereenl gingen speelden voor wat zij waard waren. Er werden verschillende mooie series gemaakt. Jan Metz o.a.: 25, 10. 30 en 21 achter elkaar en late een fraaie 40. Ook Kobus liet zich niet onbetuigd; hij scoorde 29. 20, 28, 13, enz. Zoodoende bleef het onzeker, wie de overwinning zou behalen. Toen de stand 190 om 193 was voor Kobus, maakte Jan Metz aan alle onzekerheid een einde door met 10 te eindigen: 200 om 193 in 24 beurten. e stand van den avond was: H. B. C. 392, Vriendenkirng 443 caramboles. Na 6 partijen: H. B. C. 755, Vrienden kring 443 caramboles. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad- hulsstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. Probleem Nr. 1425. Auteur: J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout. Opgedragen aan den heer W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. ZWART "m 4» éM Wi I 'CT ■wF\ Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 6 7 13 14 16 19 20 35 en 41 en een dam op 30. Wit 11 schijven op: 21 22 25 28 32 34 37 39 42 44 en 46. Wit speelt en wtnt. Oplossingen van dit vraagstuk worden ingewacht tot uiterlijk Maandag 27 Mei a.s. bij den redacteur dezer rubriek. Nu tegenwoordig voor z.g. „flankspel-par- tijen" bijzondere voorliefde bestaat, publi ceeren wij nu eens een interessante partij, gespeeld volgens het flankspel-systeem. PARTIJ Nr. 1426. gespeeld te Amsterdam in den wedstrijd tusschen de Damvercenfging „Excelsior" I en de „Haarlemsche Damclub" I tusschen: E. van Zanten (Excelsior) met Wit en J. W. v. Dartelen (Haarlemsche Damclub I) met Zwart. 1. 32—28 18—23 2. 3329 De tegenwoordig zeer moderne voortzetting. 23 32 3. 37:28 19—24 4. 39—33 14—19 5. 44—39 Vos speelt hier altijd 4137 en op Zwart 20—25 en 25 14 Wit 46—41. 10—14 6. 41—37 12—18 7. 50—44 7—12 8. 46—41 Zie bemerking bij den 5den zet. De door Wit gevolgde voortzet ting komt vrijwel met Vos' spel systeem overeen, echter met dit verschil dat Vos, wanneer Zwart niet uitrullt door 2025 en 25 14, immer 3430 laat volgen voordat de schijven 44 en 50 worden opgebracht. 1—7 9. 37—32 17—21 10. 41—37 21—26 11. 31—27 5—10 12. 37—31 26 37 13. 42 31 18—23 14. 29 18 12 23 15. 34—29 23 34 16. 40 29 20—25! De inleiding tot de flankspel- partij. Daarom ging Zwart niet uit den stand door 2025 en 25 14! 17. 29 20 15 24 18. 47—42 Natuurlijk gaat 4440 niet we gens 24—29, 19 30. 16—21. 7—12 en 13 35, waarna schijf 24 ver loren zou Taan. 10—15 Zeer terecht aat Zwart het „val. letje" nog even openstaan, om dat l.."erdoor Wit tevens ge dwongen wordt met zijn langen vleugel te spelen. - 19. 31—26 7—12 Wit 4440 gaat nog steeds niet. 20. 27—21 16 27 21. 32 21 14—20 22. 36—31? Beslist zwak! Thans forceert Zwart de betere stelling. 11—16! 23. 31—27 Gedwongen! 12—18! Wit 2722 gaat niet wegens Zwart 16 27, 18—23 (Wit 28—22) 2328! en wint een schijf, want 2217 gaat niet wegens 2832, 24—30 en 20 47. 24. 42—37 18—23 25. 3732 9—14 26. 44—40 4—9 27. 40—34 23—29! 28. 34:23 24—30! 29. 35 24 20 18! Thans staat Wit's sterke vleugel zeer ongunstig. 30. 45—40 2—7 31. 40—35 14 29 Om den uitruil 3530 en 39 30 te verhinderen door 19—23 onz. 32. 49—44 19—24 33. 28—22 Deze zet Is thans vrijwel ge dwongen. want 44—40 gaat niet wegens 18—23 en op 39—34 'olgt Zwart 24—30 enz. 7—11 34. 32—28 9—14 35. 48—42 14—19 36. 33—29 24 33 37. 38:29 20—24! 38. 29:20 15:24! De Witte stelling wordt zeer pre cair! Wit 4440 gaat nog steeds niet wegens 19—23, 39—34 kan niet door 24—30 enz., terwijl bo vendien Zwart mot 18—23 een winststelling dreigt te forceeren. 39. 42—38 18—23! 40. 38—32 Gedioongen. 23—29! 41. 43—38 Vr.'.'wel d« eenl"~! 29—34! 42. 39 30 25 34 43. 44—39 Gedwongen. 34 43 44. 38 49 24—29! Wit is verloren. 45. 49—43 29—34! 46. 43—38 34—39 47. 38—33 39—44 48. 33—29 44—50 49. 36—31 8—12 50. 31—26 11—17 51. 22:11 50:36 52. 32—28 16 7 53. 21—17 12 21 54. 26 17 36—47 Wit geeft opl OPLOSSIN GGEN De auteursoplossingen van de problemen Nos. 1419 en 1420 zijn; Nr. 1419. W. van Daalen. Wit: 37—32 32—28 43—39 24—20 33—28 40 7 35 2 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Nr. 1420. P. W. Kliphuis Jr. Wit: 27—22 50 39 38—32 39 10 25 14 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Befde problemen werden correct opgelost door: W. van Daalen, J. v. d. Vlugt F. A. Berkemcier, A. de Jong, W. J. A. Matla, R. Harteerink. H. O. To-misse. J Wie'°n-»a. Jac. Fr. van Garderen. J. van Looij. J. P. van Eijk, P. Mollema, H. Greeuw.. J. Poppen. J. van der Giessen. J. C. van Waard. G. A. Ot- tolini Jr., P. G. van Engelen en J. L. Ver steeg, allen te Haarlem: M. Liefferlng, F. H. Kluen en J. Roland Kuijk. allen te Hc_mste- de: J. B. Sluiter Jr. te Aerdenhout: G. L. Gortmans te Zandvoort: W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep: T. E. Galjaard te Hillegom; J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.-H.) en P. Kleute Jr. te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7