LAWNTINN8S GYMNASTIEK ATHLETHIEK HOLLAND-EGYPTE VOOR DEN DAVIS-CUP. OOK DE BEIDE ENKELSPELEN GEWONNEN. DE HAARLEMSCHE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. ZWEMMEN. DE PINKSTERFEESTEN TE ZAANDAM, NATIONALE WEDSTRIJDEN BIJ „TE WERVE". HET DUBBELSPEL DOOR HOLLAND GEWONNEN. (Van onzen medewerker) ZATERDAG. De tribunes van de M. E. T. S. te Scheve- ïiingen zijn slechts matig bezet, als natuur lijk over tijd (te laat beginnen is een ge woonte geworden in de tennis-wereld en vele bezoekers houden er wel degelijk rekening mede!) de Egyptische spelers Zahar en De- non, benevens de Hollanders Mr. Diemer Kool en Timmer het tenniscourt betreden. Na enkele oefenslagqp vangt het heeren dubbelspel aan, waarvan de uitslag, gelet op de resultaten van de enkelspelen op den vo- rigen dag wel eens beslissend kon worden voor het al of niet doorgaan van den wed strijd HongarijeHolland te Budapest in de derde ronde. De wedstrijd van Zaterdag ls tenslotte door de Hollandsche dubbel gewonnen, om dat hun percentage missers gunstiger was dan bij de Egyptenaren. Geen der vier spe lers kon ook maar zijn normalen vorm be naderen. Van combine was geen sprake. Zoowel de gasten als de gastheeren liepen elkaar soms achterna bij een lob of een smash. Denon had wel het ergste van de malaise te lijden. Zijn spel stond niets hoo- gcr dan goed eerste klasse-spel, hoewel on middellijk moet worden gezegd, dat de en kele goede momenten, die wij van hem za gen, het doorslaande bewijs leverden, dat hij wel tot de internationale klasse mocht wor den gerekend. Door zijn totaal uit vorm zijn heelt hij zich wellicht de nederlaag van dezen middag op den hals gehaald. Zahar werd er meermalen en begrijpelijkerwijze wanhopig onder, hoe zijn partner de gemak kelijkste volleys in 't net sloeg. Zahar ging er zelfs toe over om zijn partner tenslotte luide toe te roepen, hoe den bal te spelen; met een „let go!" liet Denon eenige ballen gaan, die dan ook werkelijk out gingen, wel ke hij ongetwijfeld gespeeld zou hebben en wellicht weer in het net.... Maar ook van de Hollandsche dubbel valt ditmaal weinig goeds te vertellen. Zoowel Diemer Kool als Timmer waren en bleven er hopeloos uit; zij sloegen hun slagen zon der eenige bedoeling, zonder eenige strate gie. zonder eenige plan-de-campagne. Dit element, het doellooze, het spelen zon der eenige lijn, doch slechts alleen naar de ingeving van het oogenblik, het moge al eenige bekoring hebben voor hen, die het avontuur willen, voor fraai tennisspel ls het een onoverkomelijke hinderpaal. Deze hinderpaal bleef van het begin af tot aan het eind bijna zonder uitzondering Het was dan ook doorloopend het toeval meer of minder geluk, welke de stroke deed winnen of verloren gaan. De Hollanders hebben het meeste geluk gehad en dus won nen zij de partij in vier sets. Het begin der eerste set doet nog niet ver moeden, welk verloop de partij zal nemen. De Hollanders vormen nog wel geen sluiten de combinatie, doch het serveeren is zeer goed en geeft aan beide Egyptenaren de grootste moeite door eigen onvastheid. De score loopt echter vrijwel gelijk op. Vooral de lob-smash-duels zijn soms zeer goed. Zahar verstaat de kunst om zeer goed diepe lobs geheel op de base-line te plaatsen en daardoor de beide Hollanders, die steeds naar het net richten, in moeilijke posities te brengen. Met 97 (de laatste game een love game op de zwakke service van Denon!) wint Holland de eerste set. In de tweede set gaat het met den Egyp- tischen dubbel veel beter. Denon schijnt zijn inzinking te zullen overwinnen. Ook in deze set herhaaldelijk mooie lob-smash-rallies tusschen Zahan en Denon, welke met afwis selend succes óf door Holland óf door Egyp te gewonnen worden. Met 36 winnen Zahar en Denon deze set verdiend, dank zij een zichtbaar herstel van den laatste. De derde set geeft eigenlijk nog de fraai ste momenten. Aan beide zijden van het net worden de heftigste pogingen gedaan om in den juisten vorm te komen, doch hoewel men denkt, dat dit telkens zal gaan lukken, verdwijnen die vleugjes weer evenzeer en komt het toeval het spel weer beheerschen Een „let go!'-bal, door Zahar geannonceerd en toch nog juist in, brengt de beslissing en geeft de set met 64 aan de Hollanders. Na de pauze dreigt het einde der Egypte naren nog overweldigend vlug te komen. De Hollanders hebben er tempo in gebracht en winnen door onvast spel hunner tegenstan ders game na game. Voor nog Zahar en De non zich kunnen herstellen is het al weer 6—1, waarmede de Hollanders set and match gewonnen hebben. Mr. Diemer Kool en Timmer slaan Zahar en Denon 9—7, 6—8, 64, 6—1. HOLLAND SLAAT EGYPTE MET 4—1. VOOR DE 3de RONDE MOET HOLLAND NAAR HONGARIJE. TIMMER -GRANDGUILLOT 7—5, 6—0, 3—6, 6—2. ZONDAG. De beide enkelspelen van Zondag hebben, wat qualiteit van het spel betreft, heel wat meer voldoening gegeven, dan het gepres teerde op Zaterdag. Het aanwezige publiek, dat de tribunes voor ruim de helft vulde, wist dit dan ook wel naar waarde te schat ten. Toch is ook In deze partij noch over den Egyptenaar, noch over den Hollander de ware tennls-geest gevaren. Het was wel voel baar, dat Grandguillot dichter bij zijn nor malen vorm speelde dan Timmer en daar mede dan ook bewees, dat Timmer inder daad een beter speler was, beter vooral door de techniek. De tweede set gaf daarvan wel het mooiste bewijs en deed Timmer in top vorm zien. Wat Grandguillot ook probeerde met listige drop-shots, voorzichtig spel, zelfs bijna niet stuitende service, niets mocht hem baten tegen het onweerstaanbare spel van Timmer die game op game oogstte. De eerste set geeft een zoeken naar weder zij dsche zwakke plekken en Grandguillot meent die bij Timmer op zijn backhand ge vonden te hebben. Die hoek wordt heftig bestookt en het lijkt er eenigszins op alsof Timmer dien druk niet zal kunnen weer staan. Eenige malen tracht hij er aan te ont komen door aanvallend op te loopen, doch steeds drijft Grandguillot met zijn kort-ge- slagen fore-hand-drive Timmer terug. Even wel, Timmer's beter techniek overwint, zij het met moeite en na afwisselend succes wordt de eerste game met 75 na veel moei te veroverd. Timmer komt ln de tweede game in pracht vorm. Grandguillot verdedigt zich in alle standen en met alle beschikbare middelen. Nog schiet hij eenige malen harde passeer- ba'.len langs de lijnen, geeft drop shots, doch tegen het bijna meesterlijke spel gaat hij game-loos in de tweede set verloren. De reactie blijft niet uit, als immer na zulk een periode. In de derde set komt Tim mer met 30 achter te staan, nog haalt hij op tot 3—2, het wordt nog 42, 43 en dan is dra' het einde met 6—3 voor den Egyp tenaar. De vierde set lijkt een herhaling te wor den van de tweede. Al heel spoedig is het 2_o voor Timmer, doch Grandguillot biedt fel tegenstand. Na 21 wordt in de vierde game geweldig gestreden; het wordt vele malen deuce met verloren en gewonnen winningstrokes. Met drop-shots komen beide spelers herhaaldelijk aan het net, heel kort worden de ballen over het net gesne den. totdat Timmer deze zwaar bevochten game verliest met het missen van een drop shot 2—2. Dn ook de vijfde game geeft vele malen deuce, werd even listig gewerkt met gesne den ballen, doch nu komt Timmer op 32. Nog gcel't Grandguillot zich niet gewon nen, moet de games eerst na feilen strijd aan Timmer laten, die tenslotte met 6—2 wint en daarmede het lot bezegelt van dezen Davis-Cup-wedstrijd. Holland heeft nu een 3—1 voorsprong en heeft dus gewonnen, ook al verliest Diemer Kool de nog resteerende Single. De Hollander heeft voor het vastleggen der Hollandsche overwinning een lang en warm applaus in ontvangst te nemen. De reis naar Hongarije is zeker geworden. Timmer slaat Grandguillot 75, 60, 36, 6—2. Mr. DIEMER KOOT.—ZAHAR 2—6, 8—6, 6—2, 6—1. Hoewel volgens programma Diemer Kool thans tegen Wahid behoorde te spelen, kon dit niet geschieden daar Wahid wegens fa milie-omstandigheden ijlings naar Egypte terug werd geroepen. Zahar moest thans zijn plaats innemen en heeft dit op goede wijze gedaan. De lange Egyptenaar wist zich door zijn eerlijke sportiviteit en openlijke waar deering voor het betere spel van zijn tegen stander al heel gauw de sympathie van het publiek te veroveren. Aan het einde werd hem bijna een ovatie gebracht, welke hij even élégant als zijn geheele optreden voortdurend was geweest, in ontvangst nam. Het feit der reeds vaststaande Holland sche overwinning gaf Zahar geen enkele re den om het laatste spel, dat eigenlijk qua wedstrijd geen belang meer had, nonchalant op te nemen. Integendeel, zijn harde cross drives houden Kool steeds op de base-line, wel wetende, dat Kool aan het net op zijn sterkst is. Wel probeert de Hollander dat eenige malen, doch evenals in het dubbelspel van Zaterdag, geeft Zahar dan weer die prachtige diepe lobs, welke Kool naar ach teren terug roepen. Met 62 oogst Zahar eigenlijk nog onbedreigd de eerste set. Het lijkt een Hollandsche catastrophe te worden als tot diep in de tweede set Kooi nog maar steeds niet het juiste tegenspel heeft gevonden. Eerst bij 3—0 komt dat langzamerhand en dan ontwikkelt zich in lange games het gevecht tusschen een steeds sterker spelenden Kool en Zahar, die voelt, dat het gevaar gaat dreigen. Diemer Kool brengt door drives in de hoeken Zahar uit zijn zekere positie, zoodat de returns hem min of meer moeite veroorzaken. Voor Kool is dit dan het sein tot oploopen en prachtige volleyer, als hij is, brengt hij dan zijn tegen stander in aile mogelijke tennis-perikelen. Wel komen nog de prachtige lobs, doch die zijn niet zóó diep meer dat Kool ze nog op half court weet te smashen. Tenslotte sleept de Hollander met 86 deze set uit het vuur, waarmede de eigenlij ke tegenstand van Zahar gebroken is. Want in de beide volgende sets heeft Kool zijn tegenstander in zijn macht. De lobs blijven uit en Kool komt steeds aan het net voor het afmaken. Nu en dan schiet Zahar scher pe passeerballen langs de lijnen, doch Kool blijft in het algemeen de situatie meester. De laatste sets brengen met 6—2, 61 aan hem de overwinning van dezen sportieven kamp. Mr. Diemer Kool slaat Zahar met 26, 8—6, 6—2, 6—1. Einduitslag: Holland slaat Egypte met 4—1. Ofschoon dan de Inschrijvingen voor de Haarlemsche tenniskampioenschappen niet bij dozijnen binnen waren gestroomd, of schoon uit den vloed van nieuwe competitie- clubs in Haarlem niemand het groote aan gedurfd had om voor dit tournament in te schrijven, ofschoon daardoor bijna alleen le den ven de groote club elkaar bckampten toch waren deze wedstrijden prettig en be langrijk. Zaterdag en op de beide Pinksterdagen is er getennist in den waren zin van het woord. Er was stijl te bekennen in het spel in 't al gemeen, er werd niet „geprikt!', zooals we dat nog maar al te vaak competitiespelers Zien doen, dit deed sportief aan en beter! Dlionncur aux dames beginnen we mei de damessingles. Het kampioenschap werd hier, zooals te verwachten was, behaald door mej. S. de Josselin de Jong, een all round Sportflguur met een ontzaggelijke dash en fighting spirit. Nadat ze mevr. Menso-Harfcog Heys v. Zouteveen in de eerste ronde in een moeilijken strijd had overwonnen, (drie sets) elimineerde ze frl. v. Randwijck in twee sets 64, 64 om in de finale in drie strait sets mevr. Bijleveld den tweeden prijs te laten. Deze had mevr. Schoutc en de gaste, mevr. El horst beiden in twee sets geslagen en uiter aard werd een spannende strijd verwacht. Dit ls inderdaad ook 't geval geweest. De first set was voor mevr. Bijleveld met 63. In de tweede scheen het een oogenblik of mej. S. de Josselin de Jong het onderspit zou delven, maar deze set sleepte ze toch uit het vuur met 75. Ook in de finalset ging het er warm aan toe, maar met groote ausdauer won mej. Josselin de Jong ook deze long set, nl. met 75. Het heerensingle kampioenschap ging in de finale tusschen Mac Neill en Jhr. B. W. F. v. Riemsdijk. Dit was een strijd van lange diepe drives, waarin de jongere v. Riemsdijk zijn meerdere vastheid demonstreerde en met 63, 64, overwon. In de finale gemengd dubbelspel sloegen mevr. en de heer Bijleveld mej. E. de Josselin de Jong en Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk, met 6—1, 75. Het heerendub- belkampioenschap kwam aan Modlich en dr. Ladenius die Eihorst en Bouman eerst n\et 60, 60 en tenslotte Mac Neill en Kern overwonnen mot 97, 62. Zeer tactisch brachten ze de tegenstanders met lobs uit hun spel. Voor het damesdubbelspel bestond ai zeer weinig belangstelling. Dit kampioen schap werd behaald aoor mej. Kern en mej. S. ae Josselin de Jong die mevr. Schoute en frl. v. Ranawijck sloegen met 6—1, 7—5. De prijzen bestonaen uit bekers, vulpen houders en dergelijke. De wedstrijdleiding was van mej. S. ae Josseiin de Jong en Jhr. B. W. F. v. Riemsdijk. Tenslotte geven we de uitslagen over de drie dagen; Hcerenenkelspel: M. Gunning v. v. Mac Neill, 6—2, 6—3; P. H. A. Bijleveld sL J. Ver- wey, 62, 60; H. A. C. v. Riemsdijk sl. C. H. Jonker, 6—3, 6—3; W/Kern sl. M. G. Jon ker, 6—2, 6—1; F. Elhorst sl. H. Hoeke, 6—4, 6—2, W. Modlich sl. M. Wijt, 6—0, 6—2; A. W. G. v. Riemsdijk sl. W. Modlich, 7—5, 7—5, W. Scholten sl. P. Quarles van Ufford, w.o., B. W. F. v. Riemsdijk sl. A. Schoute, 64, 6—3, dr. Eysvogcl sl. J. Dolleman, w.o.; Mac Neill Tl. Bijleveid 7—5, 6—4; B. W. F. van Riemsdijk sl. dr. Eysvogel 62, 61. Halve eindstrijd; Mac Neill sl. H. A. C. v. Riemsdijk, 6—0, 2—6, 6—2; B. W. F. v. Riems dijk sl. A. W. G. v. Riemsdijk, 6—2, 6—3. Finale: B. W. F. v. Riemsdijk sl. Mac Neill, 6—3, 6—4. Dames-enkelspel: Frl. van Randwijck sl. mej. L. Dekker, 1—6, 6—4, 10—8; mej. S. de Josselin de Jong sl. mevr. Menso 64, 46, 64; mevr. Elhorst sl. mej. M. Jonker, 62, 62; mevr. Bijleveld sl. mevr. Schoute, 6-M, 64, mej. S. de Josselin ae Jong sL Frl. van Randwijck, 64, 64; mevr. Bijleveld sl. me vrouw Elhorst 6—3, 6—3. Finale: mej. S. de Josselin de Jong sl. me vrouw Bijleveld 3—6, 7—5, 7—5. Gem. dubbelspel: mevr. Menso en dr. La denius sl. mej. M. Jonker en M. G. Jonker, 61, 6—1; mej. L. Dekker en P. Bouman sl. mevr. en den heer Kern 26, 97, 64; mevr. en de heer Bijlveld sl. Frl. v. Randwijck en W. Modlich 6—4, 3—6, 6—2; mej. E. de Josselin de Jong en A. W. G. van Riemsdijk sl. mej. E. v. Nes van Meerkerk en M. Gun ning 7—5, 6—1, mevr. en de heer Bijleveld sl. mevr. Menso en dr. Ladenius, 64, 61; mej. E. de Josselin de Jong en A. W. G. van Riemsdijk sl. mej. S. de Josselin de Jong en Mac Neill 68, 63, 63. Halve eindstrijd: mevr. en de heer Bijle veld sl. mevr. Menso en dr. Ladenius 64, 61, mej. E. de Josselin de Jong en A. W. G. van Riemdsijk sl. mevr. en den heer Elhorst, 6—3, 6—1. Finale: mevr. en de heer Bijleveld sl. mej. E. de Josselin de» Jong en A. W. G. v. Riems dijk 6—1, 7—5. Heeren dubbelspel: Mac Neill en Kern sl. Schoute en A. W .G. v. Riemsdijk 6—0, 6—3; B. W. F. v. Riemsdijk en H. A. C. v. Riems dijk sl. M. en C. W. Jonker, 63, 63; Mod lich en Ladenius sl. dr. Eysvogel en Jonge- neel 62, 63; Mac Neill en Kern sl. B W F. en H. A. C. v. Riemsdijk; Modlich en La denius sl. Elhorst en Bouman 6—0, 6—0. Finale: Modlich en dr. Ladenius sL Mac Neill en Kern 97, 62. Dames-dubbelspel: mej. E. van Nes van Meerkerk en mej. E. de Josselin de Jong sl mevr. Schoute en Frl. v. Randwijck 6—l] 6—0: mevr. Kern en mej. S. de Josselin dé Jong sl. mevr. Elhorst en mej. L. Dekker 64 61. Finale: mevr. Kern en mej. S. de Josselin de Jong sl. mevr. Schoute en Frl. v. Rand wijck 6—1, 7—5. Buitengewone alg. vergadering Ned. Zwembond. HET NIEUWE BESTUUR GEKOZEN. (Van een specialen medewerker). Op den eersten Pinksterdag werd in „American" te Amsterdam een buitengewone AJgemeene Vergadering gehouden met de hoofdschotel Bestuursverkiezing en eenige statuten en Reglements wijzigingen van bij zonderen aard. Na opening door den heer Kellenbach voor de laatste maal in zijn kwaliteit als voor zitter der Reorganisatie-commissie, werden de notulen der vorige vergadering goedge keurd. De Statuten-wijziging voortspruitend uit de reorganisatie-voorstellen had o.m. tot ge volg dat door een toevoeging aan Art. 6 (alinea 2) leden van een Sportvereeniging, tot een aantal van minstens 25, kunnen toe treden tot den N. Z. B., als onderdeel dier Sportvereeniging. Van de wijzigingen van het Huish. Regle ment, voorgesteld door de Reorganisatie- Commissie, welke werden aangerfOmen. mag als een der voornaamste gelden de toevoe ging aan Art. 2 waardoor de N. Z. B. ook het Zwemmend Redden op zijn programma heeft gebracht. Tevens werd door een voorstel van de Ver. „Zwemlust" (Utrecht) een stap in de goede richting gedaan betreffende samenwerking tusschen den N. Z. B. en den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen. Na een voorstel van O. D. Z. de leeftijdsgrens der adspiranten aangaande en waarbij o.m. dispensatie voor sommige gevallen mogelijk gemaakt wordt werd overgegaan tot de Bestuursverkiezing. Zooals te verwachten was drukte de Ver gadering haar vertrouwen uit in de Reorga nisatie-Commissie door hare leden in het Bestuur te kiezen. De heer Krul kon zich tot zijn leedwezen geen benoeming aanvaarden, waarna Mevr. TriebeisKoens zich weder bij acclamatie zag uitverkoren. Het Bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzitter C. F. Kellenbach: secretaris A. W. Sabel Tz.; Penningmeesteresse Mevr. J. E. Triebeis Koens; Commissarissen G. Blitz en A. H. Wissink. Nieuw ingesteld werd een Commissie van Appèl, waarmede men hoopt te bereiken o.m. dat onaangename en onverkwikkelijke voor vallen, zooals op 1.1. Jaarlijksche Alg. Verg. zich hebben afgespeeld, daarbuiten zullen blijven in de toekomst. Tot leden van deze commissie werden be noemd de heeren Dr. W. E. Merens, Mr. Hamers en H- Visser. Na eenige besprekingen van algemeenen aard werd deze matig bezochte vergadering gesloten. (Van onzen medewerker). Na wedstrijden en een uitvoering voor scholieren ving het eigenlijke turnfeest ter gelegenheid van het gouden jubileum van Concordia te Zaandam Zaterdagmiddag aan met een officieele ontvangst ten stadhuize en een receptie door het bestuur van Con cordia. Voor een en ander bestond buiten gewone belangstelling van de zijde van auto riteiten e.d. Des avonds werd een fakkel optocht gehouden, die het Zaandamsch? publiek voorbereidde oo de kern van de eigenlijke viering: de Pinksterfeesten. Zondag. Ook velen uit den Kennemer Turnkring waren getuige ran de gebeurtenissen die Zondag en Maandag plaats vonden. Ver schillende Kennemer vereenigingen. die niet in de wedstrijden mededongen, hadden voor deze gelegenheid zelfs uitstapjes naar Zaan dam georganiseerd. Het succes van vereeni gingen uit Kennemerland in de wedstrijden was zeer matig. Van deze clubs n.l. de T.V. Santpoort, de T. V. IJmuiden, Gratia te IJmuiden-Oost en Bato te Haarlem was óf een gedeelte niet opgekomen, óf haar werk v/as van dien aard. dat geen prijs kon wor den verkregen. Overigens zullen de Kenne mer gymnasten, die de feesten bijwoonden, geen spijt van hun uitstapje hebben gehad, want er was in Zaandam veel en van allerlei aard te genieten. Zondagmorgen werden on het Z.F.C.-terrein gymnastiekwedstrijden gehouden, n.l. ver- eenigings-driekampen en vereenigings-wed- striïden met eigen gekozen oefeningen. Vooral laatstgenoemde trokken veel be langstelling. Verschillende vereenigingen gaven dan ook prachtig werk op het gebied van vrije oefeningen e.d. te zien. Enkele clubs verhoogden de waarde van haar werk door een juiste kpuze van de muziek, die als grondslag voor de oefeningen deze begeleidde. Voorts waren er vereenigingen, die met een nummer uitkwamen, dat wij herhaaldelijk reeds op andere wedstrijden en uitvoeringen hebben gezien. 's Middags werd op hetzelfde terrein een uitvoering gegeven. Behalve algemeen vrije oefeningen voor alle ongeveer 700 deel nemende wedstrijd-turners(sters) werden daar te zien gegeven nummers door voor aanstaande vereenigingen en door do keur korpsen van het K.N.G.V. In de feesttent op „De Burcht" werd een eere-avond gegeven. Vele nummers stonden daar, evenals 's middags, op hoog peil. Maandag. Was het Zondag èl te frisch op het ter rein, Maandag werden de feesten begunstigd door beter weer. Op het Z.F.C.-terrein vond 's morgens de voortzetting plaats van de Zondag gehouden wedstrijden. Bovendien werden driekampen voor veteranen en athletiek-wedstrijden ge houden. 's Middags werden op verschillende open bare pleinen keur-nummers gegeven door ploegen uit vereenigingen en door de keur korpsen KJN-G.V. Een en ander veroorzaakte groote drukte in de feestelijk versierde stad. Na de demonstraties vond een groote op tocht met opluisteringen (als praalwagens, historische groepen, enz.) plaats, die haar besluit vond bij de feesttent, waar de prijzen werden uitgereikt. De dag werd besloten met een eere-avond, die vriiwel met dezelfde nummers bezet was als Zondagavond. Wegens ziekte van Concordia's directeur, den heer F. Sehoonberger, trad als hoofdleid ster op mej. M Hartog, die werd bijgestaan door mej. A. Schaap en de heeren P. Dier- dorp en W. Blauw, benevens door een aan tal jury-leden. De feestelijkheden bleken goed te zijn ge organiseerd. Door verschillende omstandig heden kon evenwel alles niet op tijd worden afgewerkt. Zoowel door het gemeente-bestuur als door de burgerij werd de jubileerende vereeniging groote oteun verleend, waardoor het mogelijk was, een feest te organiseeren, die zij het in 't klein te vergelijken was, vooral in opzet met het diamanten feest van het KJN.G.V., vorig jaar in Utrecht gehouden. Besluiten wij met de vermelding van de voornaamste uitslagen. Driekamp turners: 2e prijzen door Turnlust te Alkmaar, D.O.S. te Amsterdam, Kracht en Vlugheid te Utrecht (le prijzen niet toe gekend). Driekamp turnsters: le prijs door D.O.S. te Amsterdam. 2e prijzen door Bato te Am sterdam, De Halter te Alkmaar, Kracht en Vlugheid te Utrecht. Veteranen: 1. D. Boot (Alkmaar), 2. S. Bud ding (Alkmaar), J. Dibbets (Wormerveer). Klassikaal-brug dames: le prezen door Bato en D.O.S. oeide te Amsterdam. Vrije oefeningen (oude vorm) dames: le prijzen door Bato en D.O.S. te Amsterdam, kracht en Vlugheid te Utercht, Hercules te Middelie. Knotszwaaien dames: le prijzen door Kracht en Vlugheid, te Utrecht, U. D. I. te Naaldwijk, Simson te Koog a. d. Zaan. Vrije oefeningen (nieuwe vorm) dames: le prijs door Kracht en Vlugheid te Utrecht. Vrije oefeningen (oude vorm) heeren; zes tallen: le prijs Hercules te Middelie; twaalf tallen: le prijs D.O.S. te Amsterdam. Vrije oefeningen (nieuwe vorm) heeren; twaalftallen: le prijs Kracht en Vlugheid te Utrecht. BATO. Het dagelijksch bestuhr van „Bato" te Haar lem bestaatthans uit de heeren J. H. O. van de Wall, voorzitter, J. v. d. Vecht, secretaris (Karei van Manderstraat 29), J. Hoogstraate, penningmeester. Als commissaris van mate riaal wer dgekozen de heer J. de Braai. Haarlem wint voor den tweeden keer den Te Werve-beker. (Van onzen medewerker.) 2de serie: 1. J. Blaak, Te Werve 57.4 sec, 2. H. Vlasman, Pro Patria 58.6 sec. 3de serie: 1. N. Hoogerwerf, Haarlom, 53.7 sec. 2. J. Jansen, Feijenoord 53.9 sec. 4de serie: 1. W. Geurts, V. en L. 56.4 sec. 1. N. Ansems, Trekvogels 59.3 sec. Hoogerwerf heeft zijn kans voor de eer ste plaats in de halve beslissing door een te lankmoedig begin in de halve beslissing ver speeld. Om de vijfde en zesde plaats liep hij echter den snelsten tijd van dezen middag n.l. 53.1 sec. Finale. 1. Geurts, V. en L. 53.2 sec. 2. Jan sen, Feyenoord 54 sec. 3. J. Blaak, Te Werve 4. Visser, Feyenoord, 5. Hoogerwerf, Haar lem. 6. Du Hen, D. F. C. (Dordrecht). 1500 M. hardloopen: 1. J. Zeegers, A. V. 1923, 4 min. 17.6 sec. Een poging van hem om het 3000 M. record te verbeteren mislukte. 2. F. du Hen, D. F. C. 4 min. 18.6 sec. 3. W. F. Effern, Haarlem, 4 min. 20 sec. 4. P. Nieuwland, Feyenoord, 5. A. Klaasse, Haar lem, 6. P. Hartman, D. O. S. (Rotterdam). j 5000 M. hardloopen: 1. N. Baars, Pro Pa tria 16 min. 33 2/5 sec. 2. P. Hartman, D. O. S. 3. C. Peters, Trekvogels, 4fc-P. Leener, D. O. S. 5. J. Wolf, V. en L. A. Klaasse bleek nog niet ln conditie te zijn. Na eenige ronden gaf hij op, terwijl Pe per in training veel betere resultaten be reikt heeft. Een beetje meer zelfvertrou wen en resultaat zal spoedig komen. Ekkers van Te Werve won het 3 Eng. mijl snelwandel nummer in 24 min. 26 set. Vèrspringen met aanloop: 1. A. v. Welse- nes, Haarlem 6.75 1/2 M. 2. G. v. Raad. V. en L. 6.61 M. 3. J. de Vreede, H. P. S. V. 6.60 M. 4. G. v. Musscher, Haarlem 6.IS M. 5. Wlel- sen, A. V. 1923 6.16 M. 6. H. Bonte, Donar, Leiden. De aangewezen Jury bleek voor dit num mer niet geschikt. Hoogspringen met aanloop: 1. Kamstra, V. en L. 1.75JM. 2. Btihrman, Excelsior 1.70 M. 3. Schenk, Haarlem 1.65 M. 4. Mulder, H. P. 5. V. 1.65 M. 5. I. Colijn, V. en L. 1.65 M. 6. S. v. Musscher, Haarlem 1.60 M. Speerwerpen: 1. S. Meerburg, V. V. S. (Lei den) 51.19 M. 2. H. Kuip, V. en L. 45.48 M. 3. G. Vrijs, Zwaluwen 43.59 M. 4. C. de Regt, 5. A. v. d. Zee, Haarlem 42.54 M. 6. T. Adam, V. en L. 42.22 M. Een heel tactische verdeeling van de loopers, bezorgde Haarlem op de beide esta fette nummers, elf punten. Zoo liepen voor Haarlem de 4 X 400 M. v. d. Roozen, v. d. Zee, v. d. Putte en v. Musscher en haalden heel gemakkelijk een punt. 4 X 400 M.: 1. Feyenoord, 3 min. 41.5 sec. 2. Vlug en Lenig. 3. Pro Patria, 4. Trekvogels 5. Vlug en Lenig n, 6. Haarlem. Olympische estafette bezorgde Haarlem een eerste en een derde plaats. Dit laatste nummer was een van de beste nummers van den middag. Haarlem won met de volgende athleten. 800 M. Effern. 400 Hoogerwerf, 200 Rinkel 200 M. v. d. Berge. Tijd 3 min. 43 3.10 sec. Ned. record 3 min. 42.6 sec. De tweede ploeg, bestaande uit Branden burg, 800 M. Welsenes 400 M. v. d. Zee 200 M. en Benz 200 maakte een tijd van 4 min. 541/2 sec. en veroverde hiermede de derde plaats. Olympische estafette. 1. Haarlem 3 min. 43 9/10 sec. 2. Te Werve. 3. Haarlem II 3 min. 541/10 sec. 4. Vlug en Lenig. 5. D. F. C. Dord recht. 6. Pro Patria, Onder begunstiging van fraai weer (voor athletiek schijnt 't nooit te warm te kunnen zijn) werden Zaterdag en Maandag de groote nationale athletiek wedstrijden bij te Werve gehouden. Alles werkte mede, om dezen eersten be langrijken wedstrijd van dit jaar uitstekend te doen slagen. Groote publieke belangstelling, met uit stekende prestaties van de diverse athleten en voeg daarbij een athietiekterrain waar alle mogelijke zorg aan besteed was, en zcer geriefelijk en gezellig gelegen is, maakten dat dit athletiek-festijn absoluut geslaagd is. De Zaterdag was uitsluitend bestemd voor de nieuwelingen Hummel (Trekvogels) en Bijlstra (Vlug en Lenig) maakten in de se ries den besten tijd. Dorsman van Haarlem liep geen slechte 100 M. Hij plaatste zich in de finale als vijfde. Aan het nummer 3000 M. snelwandelen en 1000 M. hardloopen, namen geen Haarlem mers deel. 80 M. hardloopen had voor de Haarlem mer Over de Linden een eerste plaats kun nen zijn. Had hij in de finale niet naar zijn concurrenten omgekeken dan was de tweede plaats voor H.Lohoff (Trekvogels) geweest. Met minimum verschil werd hij nu .weede in 9.9 sec. Verder boekte Veunnan van Haar lem nog een succesje met hoogspringen. Nummer één sprong 1.70 M. terwijl Veurman met een sprong van 1.65 M. na loting met W. van Woerkum (V. en L.) en B. J. van Gel der (O. D, I.) een vierde prijs toegewezen zag Vermelding verdient nog de prestatie van den zeventien jarigen H. Kuip (V. en L.) bij 't speerwerpen; een worp van 48.89 M. be reikte deze veelbelovende jongeling. Maandag werd begonnen met 100 M. hard loopen. Berger van A. V. A. C. (Amsterdam) maakte van deze series den snelsten tijd n.l. 11.2 sec. Bij goede leiding wordt deze co- mingman een geducht concurrent van v. d. Berge. Haarlem haalde uit dit nummer dertien punten, met Van den Berge als eerste. Benz derde en Welsenes als vierde binnenko mende. Een fraaien strijd leverde de finale op. Na dat v. d. Berge op 50 M. nog achter was, wist hij toch met flink verschil te winnen. lste serie. 1. J. Both, V. en L. 11.5 sec. 2. A. Welsenes, Haarlem 11.9 sec. 2de serie: 1. A. Benz, Haarlem 11.7 sec. 2. A. 't Hart, Pro Patria 12.1 sec. 3de serie: 1. M. v. d. Berge, Haarlem 11.7 sec. 2. G. Bijlstra, V. en L. 12.1 sec. 4de serie: 1. C. Berger, A. V. A. C. 11.2 sec. 2. J. Rinkel, Haarlem 11.4 sec. Finale: 1. v. d. Berge. Haarlem, 11.3 sec. 2. Berger, A. V. A. C. Amsterdam. 3.Benz, Haar lem. 4. v. Welsenes, Haarlem. 5. Both, V. en L. Den Haag, 6. Bijlstra, V. en L. Den Haag. Discuswerpen leverde een gemakkelijke zege op voor den Haarlemmer Eysker. Vier Haarlemmers haalden samen 14 punten. Zelfs Petri wist na een bijna tienjarige af wezigheid voor een puntje te zorgen. Uitslag discuswerpen: 1. G. Eysker, Haar lem 38.14 1/2 M. 2. A. v. d. Zee, Haarlem, 34.24 M. 3. J. Colijn, V. en L. 34.03 M. 4. G. v. Raad. V. en L. 32.60 1 2 M. 5. J. v. d. Putte. Haar lem 29.03 M. 6. J. Petri, idem. 28.97 M. 400 M. hardloopen; lste serie, 1. H. du Hen D. F. C. 56.1 sec. 2. P. I-Iuibers, Feyendbrd 56.6 sec.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8