BUITENLANDSCH OVERZICHT VOS TROUWENS ERNSTIGE WENDING IN CHINA. DE BETEEKENIS VAN DR. SOEN YAT SEN'S STOFFELIJK OVERSCHOT, KINADRUPPEL5 Gedenkteeken JL. Zegers HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 23 MEI DERDE BLAD 1929 Wat zal Feng doen? Belangrijke berichten uit Parijs. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Peng stuurde een kort en krachtig tele- feram aan Tsjing Kai Sjek en de regeering te Nanking meldende dat hij zich zelf als on afhankelijk beschouwde en de Nankingre- geering niet erkende. De heer Feng schijnt 28 generaals achter zich te hebben (wat in het gele rijk nu direct niet zoo verwonder lijk is) en zijn verklaring moet als een oor logsverklaring aan Tsjang Kai Sjek be schouwd worden. Voorts schijnt de man in het Noorden van zins te zijn, een regeering in Peking te stichten. Feng heeft, nadat de telegrafische discus sie tusschen hem en Nanking gesloten was, den diplomaten doen weten dat het wensche- lijk is dat zij zich neutraal houden, in den strijd tegen de onwettige regeering. Wat dit alles nu beteekent? Feng vertegenwoordigt de Noord-Weste lijke groep. Tsjang Kai Sjek het midden en Zuiden. De oude strijd tusschen deze twee gebieden, waarin Tsjang Kai Sjek en wijlen Tsjang Tso Lin, de hoofdpersonen waren, werd eindelijk beslecht na den dood van den maarschalk in het Noorden. ~at daarmee het noordelijk gebied volledig onderworpen zou zijn aan Tsjang Kai Sjek heeft men nim mer mogen veronderstellen. De bevolking van de diverse provincies, die bijna uitstier ven door uitputting en hongersnood zagen natuurlijk niets liever dan de consolidatie van den vrede. De groepen die belang hadden bij den oorlog, (rondtrekkend gespuis levend van plundering der gebrandschatte steden, dorpen en landstreken) en die voor den eer sten den besten generaal oie geld genoeg bood te wapen hepen, zien ook nu nog heil in den roof oorlog. Terwijl Tsjang Kai Sjek zijn macht concentreerde rondom Nanking, bereidde Feng met een stelletje generaals een tegenzet voor in Peking, wetende dat Tsjang Kai Sjek toch nog niet stevig genoeg in zijn schoenen stond. 't Is nu maar de vraag of de Noordelijke man over zal gaan tot de daadof dat Tsjang Kai Sjek zulks zal doen. 't Feit dat Feng openlijk den oorlog heeft verklaard kan beteekenen dat hij zoo ver met zijn voorbe reiding gevorderd is, dat hij een leger in het veld kan roepen. Ook kan hït een uitstrek ken van de voelhorens zijn, om te weten te komen hoe Nanking ageert. Men verwacht namelijk vooralsnog niet veel daadwerke lijkheid van Tsjang Kai Sjek. Een derde, zeer belangrijk punt ligt besloten in het feit dat juist nu het stoffelijk overschot van Dr. Soen Yat Sen, den apostel van de nieuwe ge dachte, van de renaissance in China; van 'Peking naar Nanking overgebracht zal wor den. Dit stoffelijk overschot van den hoogver- eerden Dr. Soen Yat Sen is het symbool van de vrijwording en de evolutie in China. Het feit dat de beenderen van den grooten doode niet naar Nanking getransporteerd zouden kunnen worden, omdat Feng in Peking dit belet, zou het prestige van de machthebbers In Nanking in ernstige mate aanranden. F. A. SCHACHT ONTVANGT HET RAPPORT. Wat bereikt werd. HET SYSTEEM OWEN YOUNG BEHOUDEN. Stamp. PARIJS,-22 Mei (N. T. A.) Naar Havas me dedeelt zijn ht door Sir Josiah Stamp uit gewerkte 'en voor de regeeringen bestemde rapport en het memorandum der crediteur delegaties hedenmiddag aan dr. Schacht, den leider der Duitsche delegatie, overhandigd. Op den grondslag van dit memorandum, dat zoowel de reserves der geallieerden be vat als de formules, welke zij dr. Schacht voor het opstellen zijner reserves voorstellen, verklaren de crediteurstaten zich bereid aan te nemen: lo. de gemiddelde annuïteit van 2050 millioen mark, gelijk Owen Young voor het herstel en voor de schulden gedurende de eerste 37 jaren voorgesteld heeft; 2o. de betaling der oorlogsschulden gedurende de laatste 22 jaar; 3o. bovendien zou den Bel gen met betrekking tot de tijden de Duit sche bezetting uitgegeven markbiljetten vol doening worden verschaft; 4o. tenslotte zou den. onafhankelijk van de kapitaalverschaf fing tot oprichting der bank voor de inter nationale betalingen, die staten, welken dit instituut van dienst zal zijn, nl. Duitschland, betalingen doen als bijdrage voor zijn func tion neering. Men ziet, zoo wordt verder in het Havas- bericht gezegd, dat het door de geallieerden voorgestelde systeem hetzelfde is als dat wat het memorandum van Owen Young bevatte, daar het binnen het kader van een gemid- deldö annuïteit van 2050 mark blijft, doch precies de schulden dekt en een resteerend bedrag voor de schadevergoeding overlaat. Het document der crediteuren voorziet er echter in dat de annuïteiten niet in een regelmatige volgorde van jaarlijks 25 mil lioen mark stijgen, gelijk het stelsel van Young voorstelde, doch dat practisch ge sproken de eene annuïteit boven, de an der onder de standaard-annuiteit zou lig gen. De achterstallige schulden zouden daar bij niet voortdurend stijgen. Wel moet ech ter het deel der- annuïteit, dat het te mobili- seeren resteerende bedrag vormt, constant zijn, opdat op deze wijze de mobilisatie ver gemakkelijkt wordt. Daarom om een com pensatie te verkrijgen bepaalt het memo randum der crediteuren dat voor het eerste jaar (waarvoor de schulden reeds betaald zijn) en voor het derde jaar, alsmede voor de laatste 17 jaren de annuïteiten lager zullen zijn als de gemiddelde annuiteit van 2050 millioen mark. De annuïteiten zouden evenwel hooger zijn in de andere jaren. Bo vendien bepaalt het geallieerde document dat het plan-Young van den len April 1929 tot 31 Maart 1966 geldig is, en wel ten op zichte der schulden alleen Duitschland pas na het laatstgenoemde tijdstip betalingen zal hebben te verrichten. Het N. T. A. meldt verder uit Parijs dat na het antwoord der crediteur-delegaties als aangenomen kan gelden: De zekerheids clausule met een lichte redactioneele wijzi ging; de z.g. politieke clausule, welke zegt dat de in het vooruitzicht gestelde regeling der schadevergoedingsquaestie niet slechts uit een zuiver economisch, doch ook uit een politiek gezichtspunt geschiedt; de z.g. clau sule der gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid, welke vastlegt dat voor het ten uitvoer brengen van het nieuwe schadever goedingsplan de samenwerking van alle deel nemende landen vereischt is; een bepaling, dat door het nieuwe plan alle tot dusver ge troffen overeenkomsten over de Duitsche be talingsverplichtingen vervallen, waaronder naar Duitsche -pvatting, ook de Belgische eisch tot terugbetaling der uitgegeven markbiljetten is begrepen, de bepaling, dat alle bevoordeeling van Duitsche firma's op politieke, economische of persoonlijke rechtsbescherming vervalt. Het onbeschermde deel, dat krachtens het plan-Young met 750 millioen mark jaarlijks begon en in den loop van 13 jaren tot een milliard zou stijgen en dat door de Duitsche delegatie op een vaste jaarlijksche betaling van rond 660 millioen was vastge steld, is in het antwoord der crediteurdele gaties op de volgende wijze aangegeven: Er zullen worden betaald: 660 millioen mark jaarlijks gedurende vijf jaren. Vap dat tijdstip af zal dit bedrag elke twee jaar met 25 millioen mark worden verhoogd, tot een maximum-bedrag van 960 millioen, dat 29 jaren wordt bereikt. Havas publiceert nog eenige gegevens uit het geallieerde memorandum, waaruit blijkt, dat het totale bedrag van de van Duitschland over een periode van 59 jaren geëischte an nuïteiten met een rente van 5 1/2 pet. rond 37 milliard mark bedraagt. Dit bedrag is in twee deelen verdeeld: lo. De vordering gedurende de eerste 37 jaren bedraagt 32.900 millioen mark met een gemiddelde annuïteit van 1.988.000.000 mark. Van de 32.00 millioen mark zijn 20.600.000.000 mark bestemd voor de oorlogsschulden der geallieerden en 12,300.000.000 voor de scha devergoeding in den feitelijken zin. Het mo- biliseerbare deel zal in kapitaalswaarde uit gedrukt 11 milliard bedragen, terwijl in Owen Youngs memorandum 15 milliard werd vastgesteld; 2o. Voor de periode der laatste 22 jaren wordt de Duitsche schuld op 2.900.000.000 mark (tegenwoordige waarde) vastgesteld, met toevoeging van 1.100.000.000 mark voor den rentedienst van het plan-Dawes. De an nuïteit van dit deel zal met 1.700.000.000 mark beginnen en in de laatste drie jaren tot 900 millioen teruggaan. - i rw Engelsche ver kiezing sdrukte. Er is eenige ophef ontstaan over de ver klaring van den heer Austin, directeur van de bekende automobielfabriek van dien naam, dat zijn fabriek als de Mc. Kenna, rechten weer ingetrokken mochten worden, genoodzaakt zou zijn om te sluiten, daar hij en de andere Britsche automobielfabrikanten zonder deze bescherming niet kunnen con- curreeren. Denison, Lagerhuislid voor de arbeiderspartij en vakvereenigingsleider heeft deze verklaring als een grove poging tot in timidatie van de kiezers beschouwd en ver klaarde dat wanneer de heer Austin zijn fabriek zou sluiten, de arbeidersregeering een ontwerp zou indienen, waardoor de voort zetting van het bedrijf verzekerd zou wor den. De conservatieven loopen nu op hun beurt daarover te hoop, omdat dit een dreigen met nationalisatie zou zijn. De heer Denison zegt echter dat, wanneer zulk een sluiting van een fabriek alleen een maatregel zou zijn om tot wederinstelling der rechten te dwingen, een poging der re geering om dit opzet te verijdelen gewettigd zou zijn. In het hoofdkwartier van de arbeiders partij ontkent noch bevestigd men dat Deni son voor de arbeiderspartij heeft gesproken, maar zeker is in ieder geval, dat hoewel Mc. Donald zich daar verleden herfst vager over uitliet, Snowden steeds met de grootst mogelijke stelligheid verklaard heeft, dat hij deze 33 1 3 pet. rechten op automobielen, instrumenten en uurwerken enz. zou ophef fen. (N.R.C.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regeL Dr M.NANNING'S s eETLUST-OPWEKKEND. /].30p.n. Welke plannen koestert Pribitsjewitsj?. Uit nadere berichten omtrent de arresta tie te Belgrado van den Kroatischen opposi tieleider Pribitsjewitsj blijkt, dat hij. onder verdenking van plannen te koesteren tot vorming met den democratischen leider Dawidowitsj van een eenheidsfront tegen de dictatuur, verbannen is naar een dorpje bij Kroesjewatsj. Deze maatregel grondde de politie op de wet tot bescherming van den staat. Natuurlijk heeft dit optreden tegen een populair leider groot opzien gewekt. Daarnevens meldt de correspondent van de „Köln.Ztg." dat wederom een tachtigtal hoogere officieren gepensionneerd is en door jongeren vervangen en dat een nieuwe func tie is ingesteld, nl. een opperste inspectie, rechtstreeks ressorteerende onder den pre mier. generaal Zivkowitsj, en boven de ver schillende departementen staande. Dit ambt zal vervuld worden door generaal Nikolitsj. DE BREMEN IN NEW-YORK. Het vliegtuig Bremen is met de noodige toespraken aan de stad New-York overge dragen. Van de vliegers, die indertijd met de Bremen van Oost naar West den Oceaan zijn overgestoken, was alleen de Ier Fitzmaurice aanwezig, die in de Ver. Staten gevestigd is. Baron von Huehnefeld. de schenker van het vliegtuig, is dood. Ingalls, van den New-York Central spoorweg, Pratt, de directeur van het Museum of Peaceful Arts, Fitzmaurice, Heu ser, de Duitsche consul en Walker, de burge meester van New-York, voerden het woord, aldus de N. R. C. De Duitsche gezant had zich laten verontschuldigen. Gedurende een half jaar zal het toestel komen te hangen in het station van den Grand Central boven den eersten trein van den New-York Central. Zoodra het nieuwe museum klaar is, verhuist het daarheen. DE BONDSDAG DER GEREFORMEERDE MEISJES- VEREENIGINGEN. 'S MIDDAGS VELE SPREKERS. Woensdagmiddag twee uur werd in de Groote Kerk de Bondsdag van de Meisjes- vereenigingen op Gereformeerden Grondslag voortgezet met een middagvergadering. De eere-presidente, mejuffrouw H. S. S. Kuyper opende deze middagvergadering. Nadat Psalm 89 vers 7 gezongen was, leidde mej. Kuyper den oud-minister van Oorlog den heer J. J. C. van Dijk in als spreker. Hem werd toegezongen ,,'t Is plicht dat ieder meisje". De heer Van Dijk hield een referaat over „Onze huwelijkswetgeving". Hij zette uiteen dat het huwelijk een diepere beteekenis moet hebben dan zuiver die van het burgerlijke huwelijk. De ordi nantie van het monogame huwelijk vindt haar oorsprong in de schepping zelf, en on danks tusschenkomst van de zonde kon dat huwelijk zich handhaven en werd opnieuw bevestigd door Jezus. Uit het Bijbelwoord volgt dat het huwelijk voor het geheele leven onontbindbaar is. Als men dan wijst op on gelukkige huwelijken, kan geantwoord wor den, dat deze slechts een gevolg zijn van het diep invreten van de zonde. Uit de schep pingsordonnantie volgt ook weer de verhou ding tusschen man en vrouw, het gezag van den man in het huwelijk. Niet tegen elke verandering in die verhouding zijn wij, maar wij eischen, dat zij slechts gebaseerd blijve op de ordinantie Gods. In tegenovergestelde kringen vraagt men of de vrouw dan min derwaardig is aan den man, wij zeggen ech ter: zij is anderwaardig. Een vastlegging van het huwelijk van overheidswege is niet overbodig, maar o.i. alleen niet voldoende. Spr. schetste achtereenvolgens de wettelijke bepalingen ten aanzien van het aangaan van het huwelijk, de ontbinding er van, het gezag in het huwelijk, het huwelijksgoede renrecht en de handelingsbevoegdheid in het huwelijk, en stelde de verschillen met de christelijke opvatting, gebaseerd op het zooeven geschetste, in het licht. Spr. kwam tenslotte tot de conclusie, dat hoewel de status quo goed is volgens Chr. beginselen, wijzigingen in de huwelijkswetgeving wel mogelijk zijn, maar dat front gemaakt moet worden tegen elke poging om de eenheid van het huwelijk te breken. Mejuffrouw Kuyper zegde den spreker dank en roemde hem als een strijder voor het Chr. geloof in het parlement. Vervolgens had een orgelbespeling plaats door den heer George Robert. Deze bracht het Largo van Handel en gedeelten uit de Zesde Sonate van Mendels sohn ten gehoore. Daarna werd het Bonds lied gezongen en de componist daarvan, de heer Pijlman uit Amsterdam, aan de ver gadering voorgesteld. De volgende spreker was ds. R. E. van Ar- kel, predikant van de Gereformeerde Kerk van Utrecht over „Uit uw Bondsinsigne". Dit insigne bevat de woorden van Salomo: „Zoo de Heere het huis niet bouwt, tever geefs arbeiden deszelfs bouwlieden daaraan, zoo de Heere het huis niet oewaart, zoo ver geefs bewaart het de wachter". Spr. schetste de symboliek van de woor den bouwen en bewaren, hij noemde het een belijdenis, dit bouwen en bewaren in den kern van het bondsleven op den Heere te wentelen, het niet als eigen werk aan te merken, hoewel de leden zelf ook bouwen en bewaren. Ds. Van Arkel wees op de zen ding, die de Gereformeerde vrouwen der toekomst z.i. hebben. Het huis, waarvan Salomo hier spreekt, dat is het gezin, dat is een tweede schoon, symbool voor meisjes dat in het insigne ligt, vooral ook omdat het er het middel punt van uitmaakt. Spr. vestigde naar aanleiding daarvan de aandacht op het huiselijk leven en het gezinsleven. Deze rede werd gevolgd door zang van „'t Is uw Zaak",, waarna mej. Kuyper eenige telegrammen voorlas, o.a. een van den heer H. Colijn, ten antwoord op het hem gezon dene. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. W. Siertsema, gereformeerd predikant te Haarlem. In onze dagen gaat het in het bijzonder, om de positie der vrouw, zeide deze, en wat zou het dan worden indien onze vrouwen niet behielden de plaats haar door God gegeven, welbewust van haar roe ping? Om die plaats te behouden is geest drift noodig, geestdrift ontleend aan Jezus Christus. Ds. Siertsema bracht den heer Robert dank en evenzoo de hulporganiste mej. Barbas v Dr de begeleiding bij het zingen, voorts de Haarlemsche afdeeling voor de ontvangst. Nog werd gezang 50 vers 4 gezongen, jvaarna ds. Siertsema met dankgebed sloot. Onthulling op „Meer en Bosch" Kijkje op het fraaie gedenkteeken. Woensdagmiddag half vier had op het terrein van de inrichting „Meer en Bosch" te Heemstede in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden de onthulling plaats van een gedenkteeken voor den heer J. L. Zegers, in leven directeur van „Meer en Bosch". Op den gedenksteen in het midden staan de volgende woorden: Ter nagedachtenis aan Jan Lambrecht Zegers, Directeur der Stichtingen voor toevallijders te Haarlem en Heemstede 1890 1912 Een man van liefde, kracht en gebed. Door vrienden opgericht 2 Maart 1929 Architect Korringa deelde ons mede, dat het gedenkteeken is uitgevoerd in Oberkir- chener zandsteen; het opschrift is uitgehou wen in geel-grijze landvormsteen; de treden naar het bassin zijn van z.g. „Flag-stones". Het bassin is in gewapend beton uitgevoerd. De kop, waar het water uit spuit, is van Brouwer's bouwaardewerk. De voorzitter der Commissie tot stichting van het gedenkteeken, broeder J. A. H o e- k e n d ij k, sp-ak een rede uit, waaraan wij het volgende u .Jeenen: „Hartelijk wel kom aan zoovele trouwe vrienden en dank bare vereerders van wijlen Jan Lambrecht Zegers, wiens tienden sterfdag wij op 2 Maart 1.1. herdachten. De langdurige en strenge winter was oorzaak dat we niet op dien datum, zooals de bedoeling was, dit mooie herinneringsteeken konden overdra gen. Nu geschiedt dat in de maand Mei, de meest geliefde maand en de meest beteeke- nende maand in het leven van den ontsla pene. Het grootste deel der belangrijke feiten in zijn leven, zijn geboorte op 28 Mei 1846 niet uitgezonderd, vielen in deze bloeimaand. Vóór ik namens de Commissie tot stichting dit monument overdraag aan de Christelijke Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem, breng ik al lereerst hartelijk dank aan de menschen, in wier hart het initiatief tot deze stichting oprees. Verder dank aan allen, die door hun sympathie en bijdragen dit 'werk hebben mogelijk gemaakt. En tenslotte aan allen, die zoo belangeloos en met zooveel liefde hieraan hebben gearbeid. Onder deze laat- sten noem ik vooral den bekwamen archi tect, den heer H. Korringa, de uitvoerders de heeren Zieren, Sabelis en Roest, en aan broeder L. H. de Haan. die met zulk een groote toewijding en liefde, doch ook zoo smaakvol den aanleg van het terrein er om heen heeft verzorgd. Het geheel doet denken aan den man. dien wij hier zoo hebben liefgehad: vierkant, massief, eenvoudig en solide. Alleen zijn sprekende kop, met de diep liggende, kleine, maar alles opmerken de oogen ontbreekt. En zijn stem, zijn zware, klankvolle stem wordt hier gemist. Hij had „Meer en Bosch" lief en was daar een zegen voor zeer velen. Wij danken God voor wat Hij in hem aan onze beide Stichtingen, aan de patiënten, zusters en broeders geschon ken heeft. Op 2 October 1890 kwam laij op „Meer en Bosch"; werkte hier twintig jaar als directeur en bleef tot zijn dood de hoog gewaardeerde secretaris van het bestuur". De heer Hoekendijk citeerde hierna een versje, dat de heer Zegers zoo gaarne zong en droeg vervolgens het gedenkteeken aan het bestuur over, waarbij hij den wensch uitsprak, dat het gedenkteeken nog vele ja ren zal blijven getuigen van de kracht, de liefde en het gebed van den heer Zegers. Spreker schetste tenslotte het leven, de werkkracht en de beteekenis van den ont slapene. Broeder F. H. Jonker hing daarna een krans aan het gedenkteeken en sprak daar bij het volgende: „Uit naam van de bewo ners onzer Stichtingen te Haarlem en te Heemstede, mannelijke en vrouwelijke pa- tienten, diaconessen en diaconen, wordt deze krans gehecht aan het gedenkteeken van den vaderlijken vriend, wiens voorbeeld en toewijding in dankbare herinnering voort leven in de harten van allen, die den heer Zegers hebben gekend en liefgehad". Ds. C. J. van Paassen zeide nog zel den zulk een behoefte te hebben gevoeld om te spreken als op dit oogenblik. nu hij na mens het bestuur der Stichtingen dit prach tige gedenkteeken mag aanvaarden. Hij verklaarde verheugd te zijn, dat hier zoo veel vriendinnen en vrienden van den heer Zegers tegenwoordig waren. „Deze was", zei spreker, „inderdaad een man van kracht, maar toch ook van teederheid en van gebed. Met zijn trouwe echtgenoote heeft hij hier vele jaren gewerkt. Nooit zullen wij hem ver geten. W ij hebben dit gedenkteeken dan ook niet noodig, maar na ons komen er weer andere geslachten en nu hoop ik maar, dat deze, als zij het gedenkteeken zien, zul len denken aan alles wat de heer Zegers voor de Stichtingen gedaan heeft. Hij werkte altijd met liefde en met toewijding. Ik dank u allen voor uw sympathie en denk hierbij aan de oude broeders, die den heer Zegers in zijn laatste levensdagen hebben bijgestaan. Namens het bestuur aanvaard ik met groote dankbaarheid dit gedenkteeken. Wij beloven, het in eere te zullen houden. Ook ben ik blij, dat wij dit van den heer Hoekendijk mogen ontvangen, want deze heeft wel het meeste aan den heer Zeger3 te danken gehad. Ik hoop, dat het gedenk teeken een sieraad van deze stichting mag blijven. Hier is een man van beteekenis ge weest, die niet zichzelf gezocht heeft, maar dien wij gezocht hebben en lief kregen. Mo ge Gods zegen rusten op dit huis, het per soneel en de patiënten". Hierna werd het gedenkteeken bezich tigd. Elders op het terrein werden versnaperin gen gepresenteerd, waarbij nog vele toespra ken, meest alle betrekking hebbende op het leven en werken van den heer Zegers, wer den gehouden. Het gesprokene werd door Huizen per radio uitgezonden, terwijl het in alle hoeken van de Kerk duidelijk door luid sprekers werd hoorbaar gemaakt. Dit was ook wel noodig want de kerk was geheel vol tot in alle hoeken. Na half zes, toen de bijeenkomst afge- loopen was, werden verschillende uitstapjes gemaakt, zooals een autotocht, een wandel tocht naar Elswout een uitstapje naar Groe- nendaal, bezichtiging van de Kloppersingel kerk. Het gaf op straat een enorme drukte. UIT DE DAKGOOT GEVALLEN. TOESTAND VAN HET MEISJE DEZELFDE. De toestand van het 18-jarige meisje, Marie Kops, dat Dinsdagavond ten huize van den heer P. J. M. van Tetering, uit de dakgoot viel, toen zij een bal wilde pakken en bij haar val door een glazen dak, op een steenen vloer en in den 2 M. diepen kelder terecht kwam, is nog dezelfde, dus ernstig. Aan de Maria-Stichting deelde men ons mede dat de patiënte, die zooals wij meldden een schedelbreuk heeft gekregen, evenals gisteren af en toe bij kennis is. Meermalen moeteen bestek of een ander uitge breid Drukwerk in zeer korten tijd gemaakt worden. Met haar ACHT zetmachines doet dat voor U, tot gewonen prijs, de drukkerij van Haarlem's Dagblad INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct>. per regeL Groote Houtstraat 15 Telefoon 15497 liliSM. f TOFZOIICil IM IU IF JU®. Een betrouwbaar Amerikaansch product KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. A. W. H. het als bestuurder van een vier wielig motorrijtuig daarmede rijden op zoo danige wijze, dat de vrijheid en de veilig heid van het verkeer wordt in gevaar ge bracht, vrijspraak. G. A. W. M. S. overtre ding van de Motor- en Rijwlelwet f 20 subs. 20 dagen hechtenis. P. F. S. het te Velsen met een motorrijtuig rijden met grooter snelheid dan 30 KM. per uur f 8 subs. 8 dagen hechtenis. G. v. A. overtreding van art. 437 W. v. S., vrijspraak. J. K. het van de geboorte van een kind niet tijdig aangifte doen bij den Ambtenaar van den Burgerlij ken Stand f 5 subs. 5 dagen hechtenis. L. v. R. overtreding van het Melkbesluit f 15 subs. 15 dagen hechtenis. J. D. v. d. H. overtreding van de Motor- en .Rijwlelwet en opgeven van een valschen naam f 10 subs. 2 weken tuchtschool en f 15 subs. 2 weken tucht school. G. H. S. overtreding van art. 9 sub3o der Motor- en Rij wiel wet f 6 subs. 1 week tuchtschool. N. V. openbare dronkenschap 3 dagen hechtenis en opzending naar eene Rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. M. B. B. het rijden op een rijwiel, terwijl deze niet is voorzien van een luici- klinkende bel f 1 subs. 1 dag hechtenis. A. H. het loopen op verboden grond, teruggave aan den voogd. J. J. H. idem f 3 subs. 3 da gen hechtenis. J. S. overtreding der Arbeids wet f 3 subs. 3 dagen hechtenis; K. v. B. overtreding van het Motor- en Rijwielregle ment f 10 subs, dagen hechtenis. M. J. W. v. d. H. overtreding der Hinderwet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. A. K. openbare dronken schap bij herhaling 2 dagen hechtenis. P. v. D. idem bij herhaling 2 dagen hechtenis. M. v. V. overtreding der Arbeidswet 2 maal f 2 subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. S. W. openbare dronkenschap f 5 subs. 5 dagen hechtenis. C. V. overtreding der Arbeidswet, 4 maal f I subs. 1 dag voor elke boete. J H. M. van R. overtrding van het Motor- en Rij- wiclreglement 1 15 subs. ,15 dagen hechtenis,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9