T N T] NIEUW 1 I I RADIO PROGRAMMA MAKEN 9 SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 24 MEI 1929 DE A.-R. EN DE STEMBUS STRIJD. REDE MR. H. B IJLE VELD. In het gebouw „De Nijverheid" hield de anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" Donderdagavond een druk bezochte vergadering. Spreker was het lid der Tweede Kamer Mr. H. B ij 1 e v e 1 d die behandelde het onderwerp: „De naderende stembus". Spr. zeide, dat ditmaal de Deputatenver- gadering der A.-R. Partij een bijzonder ka rakter droeg daar de partij herdacht haar 50-jarig bestaan en daar zij mocht gedenken hoe al die jaren haar beginselen ongerept zijn gehandhaafd. Het is noodig dat de leden van de Partij immer het program van begin selen levendig voor den geest houden. Im mers, dank zij dat program van beginselen, kwam de Partij tot een vrijheid die menig een haar benijdt. Er kwam een vrijheid van onderwijs en er kwam meer, dat reden geeft om God te danken. Het diende dus te zijn dat allen die buigen voor des Heeren wil staan ten aanzien van groote problemen schouder aan schouder, eensgezind. Maar al dus is dat niet. Er is een kwaad des verdeeld heid. Denk maar aan het optreden van den heer Kersten. Tegen dien man verdienen de A.-R. aan hun program van beginselen vast te houden, een program dat is naar l»et Woord Gods. Het is noodig, dat de A.-R. zich al meer en meer principieel gaan orienteeren en vast houdende aan haar beginselen den stembus strijd ingaan. Wij zijn anti-revolutionnair, aldus spr. en dies tegen den geest van de Fransche Revolutie gekant, een geest die zich nu nog in allerlei vorm openbaart. Maar ook zijn wij christelijk-historisch, de echte Chr.- Hist. Dat houdt in, dat wij willen probeeren christenen te zijn en dat wij dus licht in duisternis zullen krijgen indien wij gehoor zaam aan God zijn. ook licht ten aanzien van allerlei groote problemen. Maar ook houdt dat in, dat wij historisch zijn, dat wij weten, dat God de geschiedenis maakt en alles leidt, dat wij belijden, dat God regeert. Aldus gaan de A.-R. den stembusstrijd in. Het is een strijd waarin 't gaat om geeste lijke dingen, evenals in 1925, betoogde spr. Aan die dagen van 1925 en wat daarna in 't parlement plaats had, gaf spr. enkele her inneringen. Na dien kwam er een inter mezzo kabinet, dat aan de lijn vast hield geen principle ele politiek, van het Kabinet uitgaande, maar ook niet in de Kamer en van haar uitgaande een principieele politiek. Daarvan was een gevolg dat de belangstel ling van het volk voor 't politieke leven zien der oog is verzwakt. Want het volk wil een principieele politiek. Eenige van die punten, die de A.-R. Partij in haar stembusprogram op den voorgrond stelt werden door den spreker ontvouwd. Het gaat, deed hij uitkomen, om te komen tot de gerechtigheid Gods op sociaal gebied, om positie te nemen in de koloniale politiek, om de handhaving van groote goederen van- geestelijke waarde. Het gaat om de handha ving van het recht óók bij de handhaving van het nationaal volksbestaan, al willen dan de A.-R. gaarne steunen den arbeid van den Volkenbond. Ook ten aanzien daarvan gaat het om de toepassing van groote begin selen van geestelijken aard. Verder dient ge handhaafd de hoogheid en de heiligheid van het huwelijk tegenover allen die deze aan randen willen en de echtscheiding willen ver gemakkelijken. Alléén in den weg van de gehoorzaamheid aan Gods ordeningen is het heil te vinden, zette spr. aan het einde zijner rede uiteen. Er werden den spreker eenige vragen ge daan. In zijn antwoord vond spreker gele genheid nog nader aan te geven het stand punt dat de A.-R. Partij inneemt tegenover de partij van Ds. Kersten. De voorzitter Mr. A. Bruch bracht den spreker een woord van dank en wekte daarbij allen op te trach ten dat zooveel stemmen op de A.-R. lijst worden uitgebracht dat het mogelijk is dat óók Mr. Bijleveld weder in de Kamer terug keert. Daarna sloot Mr. B ij 1 e v e 1 d de vergade ring met dankgebed. VRIJHEIDSBOND. PROPAGANDA-AVOND. In de groote achter-bovenzaal van café restaurant Brinkmann hield Donderdag avond de afdeeling Haarlem van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" een propa- ganda"-avond. Als sprekers traden op de heeren C. J. van Kempen oud-Gouverneur van Sumatra's Oostkust en de heer Ed. G. Schürmann, voor zitter van den Kon. Ned. Middenstandsbond. De heer van Kempen behandelde het on derwerp: „Nederland en Indië". Spr. herinnerde aan de koloniale paragraaf ïn het program van den Vrijheidsbond. Dat program vraagt aandacht niet alleen voor de beteekenis van Indië voor Nederland, maar ook voor de beteekenis vanNederland voor Indië. Over Suriname zeide spr. dat particulier initiatief daar noodig is om het land ook verdere ontwikkeling te brengen. Wat Ned. Oost-Indië betreft: nadat van Heutz gezorgd had dar daar orde en regel kwamen, beleefde Indië een tijdperk van grooten opbloei. De liberale gedachte heeft doorgewerkt in Indië, ook onder die gouver neurs-generaals, die zich niet gebonden be hoefden te achten, door de liberale beginse len. Indië mag een wereldvoorraadschuur ge noemd worden. Het uitvoercijfer bedroeg in 1927: 1650 milliard en de invoer 925 millioen. Dit is te danken aan Nederlandsche energie (applaus) Vele Indische werknemers hebben thans een oneindig beter bestaan omdat de Wes- tersche energie hen in staat stelde meer te verdienen dan zij als gewone kampong- of dessahmannen deden. Een gunstige economische ontwikkeling valt in Indië te constateeren en daardoor is bij voorbeeld beter volksonderwijs moge lijk geworden. Om dit zoo te doen blijven is noodig hand having van ons Nederlandsch gezag, het Nederlandsch bestuur dat zoo zegenrijk is geweest voor Indië. De Nederlandsche ont wikkeling in Indië neemt hand over hand toe. Jammer is het dat valsche leuzen onder de bevolking worden verspreid. Een bevolking die te vergelijken is met- een kind en nog niet rijp voor zelfbestuur. Maar daarom moe ten wij toch de Indische ontwikkeling zoo veel mogelijk steunen. Sor. eindigde zijn rede. met het hoogst gunstig oordeel van eenige deskundige bui tenlanders over ons bestuur in Indië aan te halen. Er mag dus gezegd worden, dat wij in Indië op den goeden weg zijn met hel vlogen van de liberale gedachte tot op heden. Hierna behandelde de heer Schürmann het onderwerp: „Middenstanders, stemt li beraal!" Spr. vestigde er de aandacht op dat de Vrijheidsbond is vóór opheffing van den klas senstrijd en gispte verder de leuze van nationale ontwapening der vrijzinnig-demo craten. Ontwapening wil de Vrijheidsbond, maar dan een Volkenbondsontwapening via Genève. Verder wil de Vrijheidsbond wettelijke ge lijkwaardigheid tusschen man en vrouw, hetgeen nog niet beteekent algeheele gelijk stelling van man en vrouw. De vrouw moet niet de plaats van den man innemen. „Geen politiek in den aether!" is een an dere leuze van don Vrijheidsbond. De Radio zij univedseel. Het is zeer gewenscht dat de Vrijheids bond versterkt in de Tweede Kamer om nog beter te kunnen waken voor de richting van den kerkelijken en van den sociaal- en vrij- zinnlg-democratischen kant. Komende tot den middenstand zeide spr. dat er veel meer menschen tot den midden stand behooren dan zij zelf wel weten. De middenstanders staan tusschen kapitaal en arbeid. Sedert 1860 zijn Nederlanders eigenlijk pas winkeliers geworden. In 1902 werd de Alg. Middenstandsbond opgericht, nadat eerst al eenige plaatselijke organisaties waren ge sticht. Een gevaar is dat de middenstand te veel vrienden heeft. Men wil wel den midden stand helpen maar niet door een midden stander naar de Kamer af te vaardigen. Spr. juicht het daarom toe dat de Vrijheidsbond nu een middenstander een kans geeft. Wat wil nu de middenstand? Hij is niet tevreden met de bestaande wet ten die zijn bestaan regelen. Zoo is daar bij voorbeeld de Arbeidswet. Er is nu een wetsontwerp van minister Slotemaker de Bruine op de winkelsluiting. Het is een prul. Spr. critiseerde deze wet scherp. De midden stander wordt hier het kind van de rekening ook ten opzichte van het werktijdbesluit, waarbij evenmin rekening ls gehouden met de practijk. En dat komt omdat de minister niet op de hoogte is met de behoeften van den middenstand. Daarvoor moet er eerst een middenstander in de Kamer komen! Er zijn tal van wetten die den Midden stand ontzettend knellen: de.nieuwe ziekte wet. de zegeltjesplakker ij, de personeele be lasting, de zakelijke belasting op het bedrijf (die in Rotterdam f 900.000 per jaar op brengt) Ei- is in Nederalnd noodig een krachtige, bloeiende middenstand. Voor den kleinen man moet worden opgekomen en de werk loosheid moet worden bestreden door aan moediging van het particulier initiatief en door bevordering van de algemeene welvaart In 's Lands vergaderzaal moet het ook klin ken: dat het land groot belang heeft bij de menschen die niet. van hun kapitaal maar van hun arbeid leven. Bij de gedachtenwisseling vroeg de heer van Brakel wat de Vrijheidsbond denkt te doen als er inzake ontwapening te Genève niets gebeurt. Zal de Vrijheidsbond dan aan dringen op meer actie? De heer Schürmann antwoordde dat Ne derland er niet bij gebaat zal zijn te ontwa penen als geen der andere landen dat wil. Langs diplomatieken. en parlementairen weg zal dan getrocht moeten worden het moge lijke te bereiken. Maar het onmogelijke eische men niet. De heer Van Kempen wees den debater er nog op dat de Vrijheidsbond krachtig streeft naar internationale ontwapening. De voorzitter, de heer C. Sorgdrager, sloot hierna de vergadering met een opwekkend woord en dank aan- de sprekers. KAMERVERKIEZING. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De burgemeester van Haarlem maakt be kend, dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal de kie zer, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 57 b tot en met 57 j der Kies wet. in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere ge meente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze bevoegdheid ge bruik wil maken, deelt uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming bepaalden dag in persoon ter secretarie van een ge meente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stem ming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente in welke hij op de voor deze verkiezingen gel dende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt, waarvan een af schrift aan den kiezer wordt uitgereikt. De kiezer die heeft medegedeeld in een an dere gemeente dan die op welker kiezerslijst hij voorkomt aan de stemming te willen deelnemen, behoort tot het stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. Bij onzekerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn gemachtigde mogen niet meer deelne men aan de stemming in de gemeente op welker kiezerslijst de kiezer voorkomt. Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van den burgemeester der ge meente van dit adres de oproepingskaart voor de stemming in die gemeente NEDERLANDSCHE NATUURHISTORISCHE VEREEMGING. De afdeeling Haarlem en Omstreken der bovengenoemde vereeniging deelt ons mede, dat de jaar lij''.sche algemeene vergadering van het hoofdbestuur met de afdeelings af gevaardigden dit jaar in Augustus te Haar lem zal worden gehouden. Het is gewoonte geworden aan deze ver-, gaderingen een congres van natuurliefheb bers te verbinden, welke congressen zich hoe langer hoe meer in populariteit mogen verheugen. Voor de voorbereiding van het a.s. congres werd uit de leden der ^fdeeüng Haarlem een commissie samengesteld, welke een uitge breid programma voor de te houden excursies opmaakte, FEESTEN KONINGINNEDAG. PLANNEN VOOR HAARLEM-OOST. Nu de Julianabond en het Bavo-comité vereenigd zijn, als onderafdeeling der ver eeniging Koninginnedag, spreekt het van zelf, dat zij 31 Augustus ook feest zullen vieren met de kinderen der leden-buurtbe woners. Hierbij wordt de buurt zoo ruim mogelijk genomen, omvattende het Amster- damsche Kwartier, Bavodorp, Slachthuis kwartier, enz. in één woord, alle buurten en straten ten Oosten van het Spaarne ge legen. Voor het organiseeren van zulk een ge combineerd feest, is (zeer begrijpelijk) veel geld noodig. Daarom heeft het tegenwoor dig bestuur van den Oranjebond „Prinses Juliana" plannen beraamd, waarvan het welslagen zal afhangen van de medewerking der bewoners vn Haarlem-Oost. In navolging van andere buurtverenigin gen zal het bestuur dezer dagen op ruime schaal circulaires verspreiden met de uit- noodiging zich allen aan te sluiten, als lid of begunstiger, bij deze afdeeling der Ver eeniging „Koninginnedag". Eenige dagen na de verspreiding der cir culaires zullen de propagandisten de bewo ners komen bezoeken, om, waar dat noodig mocht zijn, aan te dringen lid te worden, of verdere inlichtingen te verstrekken. Indien nu allen naar vermogen aan deze plannen financieel steun bieden, staat reeds thans vast dat het feest op 31 Augustus a.s. waarvoor de plannen reeds in voorbereiding zijn genomen, schitterend zijn zal. „Het moet zoo schrijft het bestuur op de herdenkingsdagen van ons Vorsten huis Oranjefeest zijn voor oud en jong, rijk en arm en dus geheel Groot-Haarlem om vatten, onder centrale leiding van het hoofd bestuur der Vereeniging Koninginnedag. De buurten Leidsche Kwartier en Rozenprieel kunnen dus bij die omvatting niet worden gemist. Wellicht ontmoeten wij de medewer kers uit die buurten op het eerstvolgende algemeene Oranjefeest. Zij zullen vanzelf sprekend, hartelijk welkom zijn". BEBOUWING IN HAARLEM NOORD. AAN RIJKSSTRAATWEG EN HOOGERWOERD. Langen tijd scheen het alsof het bouwen aar. den Rijksstraatweg in Haarlem-Noord nabij de openbare lagere school hokte; als of verder bouwen in de naaste toekomst niet te verwachten was. Maar daarin is de laatste maanden groote verandering gekomen. Op het gedeelte naar de grens van Santpoort zijn aaan de Oostzijde reeds eenige mooie woningen verrezen en eenige zijn nog in aanbouw. Aan den Westkant gaat het niet zoo vlug, maar ook daar zijn enkele huizen gebouwd de laatste maanden, terwijl een blok van 17 stuks aan die zijde reeds onder de kap is. Men kan thans verwachten, dat de Rijks straatweg weldra tot aan de Noordgrens be bouwd zal zijn. Dan is de aandacht geconcentreerd op de enkele krotten tegenover de St.-Bavokerk, waardoor het nog onmogelijk is de z.g. Vo gelenbuurtstraten doelmatig op den Rijksweg aan t.e sluiten. Eenige der krotten zijn reeds verwijderd maar een vijftal huisjes moet nog noodzakelijk worden opgeruimd. Wanneer zal hiertoe besloten worden? Het is evenzeer te verwachten, dat de Rijksweg tusschen Soendaplein en Overton- straat in de naaste toekomst een belangrijke wijziging in bebouwing ondergaan zal. Toen de Raad van voormalig Schoten destijds na lange discussies besloot het bouwen van win kels aan den Rijksstraatweg toe te staan, verrezen aldra een paar winkelhuizen. Se dert zijn in menig woonhuis winkelzaken gevestigd. Ook werden reeds een paar per- ceelen verbouwd tot winkel en zelfs is enkele weken geleden een winkelhuis geopend nabij het Soendaplein.' De nog steeds aangroeiende bebouwing in Haarlem-Noord zal het aantal winkels- en daardoor het veranderen van woon- tot winkelhuizen wel sterk bevor deren. De bebouwing van het Hoogerwoerd com plex is wel in een snel tempo gegaan. Slechts in enkele jaren tijds is daar een woningen- blok verrezen van een zeer gewild type. En nauwelijks is het groote stuk weiland ten Westen van het woningencomplex in exploi tatie genomen of het bouwen van midden standswoningen en landhuisjes wordt in massa uitgevoerd. Het is daar in dien Weste lijken hoek van Haarlem een en al leven. Een groot terrein is men bezig op te hoogen, waarvoor het zand per „trein" door het Kle verpark wordt aangevoerd. Het riolerings werk is daar klaar. Schooltuintjes zijn en komen er in aanleg met als. wachter in de onmiddellijke nabijheid den ouden water molen van den Schoterveerpolder. die. zooals men weet, behouden blijft. Binnen af zien- baren tijd zal Westelijk Haarlem bebouwd zijn tot aan de Delft. VEREENIGDE BINNENPOLDER Bij de verkiezing voor den Vereenigden Binnenpolder onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, werd tot lid van het bestuur gekozen de heer G. P. Vreeburg te Spaarn woude. Deze benoeming had plaats in de vacature van den heer P. H. Vink, die on langs tot voorzitter werd benoemd: :®rT' DE RUïNE VAN BREDERODE. Een aardig boekje. Bij den uitgever C. A. Mees te Santpoort is verschenen „De ruïne van Brederode" door J. S. Visser. Het boekje dat bijna honderd pagina's telt en. naast een duidelijke wan- delkaart van het gebied tusschen Schoten en het Noordzeekanaal, een aantal illustraties bevat, heeft een handig formaat en is goed uitgevoerd. Het boekje is geschreven omdat de heer J. S. Visser het van belang vond zijn aantee- keningen en verzamelde gegevens bijeen te voegen, maar vo'oral omdat er geen schrif tuur over de ruïne in den handel is en toch tallooze bezoekers belang stellen in de ge schiedenis van de ruïne en van het geslacht van Brederode. Eenige beschrijving van leefwijze, huise lijk verkeer, aanval en verdediging van den burcht, geven een kleinen kijk op het leven in de Middeleeuwen. Velen, die belang stellen in de historie van de ruïne zullen dit boekje zeker met aan dacht willen lezen. Het is vlot en onderhou dend geschreven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. ARROND.-RECHTBANK. DE HANDELSCOMBINATIE DIE NIET BESTOND. Een Haarlemsch arbeider stond 28 Maart voor de Arrondissements Rechtbank terecht er van verdacht 13 November 1928 een land bouwer te Stiens listiglijk en bedriegelijk te hebben opgelicht door een partij van 26 Hli. aardappelen te bestellen op naam van de „Handelscombinatie Eigen Hulp" te Haarlem, die echter niet bestond, en deze aardappelen niet te betalen. Verdachte was toen niet verschenen. Twee werklooze Haar- lemsche arbeiders hadden met hen meege werkt dooi' als directeur en adjunct-direc teur van die combinatie te fungeeren, wat zij naar hun getuigenis, als een grap be schouwden. De aardappelen waren trouwens onverkoopbaar geweest, omdat het poot- aardappelen waren, en geen handelsartikel. De leverancier van de aardappelen heeft na een informatie bij een oud-Haarlemmer, ge meend te doen gehad te hebben met de be kende verbruikscoöperatie „Eigen Hulp". De rekening beliep f 131.60. De eisch was vier maanden gevangenisstraf. De Recht bank veroordeelde verdachte bij verstek conform dien eisch. Donderdag werd na gedaan verzet deze zaak opnieuw behandeld, de getuigen wei-den wederom gehoord, zonder dat dit echter een ander licht op de zaak wierp. Getuige a décharge was C. O., rijwielhersteller te Haarlem. Deze heeft met een der betrok ken arbeiders op 6 Mei een ontmoeting ge had, waarbij deze laatste zou hebben laten doorschemeren, dat hij niet uit de grap maar opzettelijk als directeur was opgetre den. De betrokken getuige, J. H. D., ont kende dit ten stelligste. De waarnemend substituut-officier van justitie, mr. Stam requireerde bevestiging van het verstekvon- nis. De verdediger mr. H. O. Drilsma, meende dat de getuigen medeplichtig zijn aan de oplichting. Indien hun onderteekening als directeur en adjunct-directeur had ontbro ken, zou de leverancier op de briefkaart niet ingegaan zijn. Er was bewuste samenwerking met de anderen. Daarom heeft verdachte dit feit niet gepleegd, maar mede-gepleegd. Hij is niet, zooals door het O.M. wordt aangeno men dader, maar mede-dader. Mr. Drilsma vroeg daarom vrijspraak. De uitspraak is. 6 Juni. UITSPRAKEN. 1. S. de V., landbouwer wonende te Haar lemmermeer. Appèl overtr. Jachtwet. Vrijge sproken. 2. H. H. R., koopman, wonende te Amster dam. „Appèl overtr. Alg. Politieverordening Velsen" Vonnis Kantonrechter Haarlem be vestigd. 3. N. D., werkman, wonende te Hillegom. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielreglement", vonnis Kantonrechter Haarlemmermeer be vestigd. 4. J. P. v. d. G., schoenmaker, wonende te Edam. „Art. 246 W. v. S.". Een jaar gev.straf o. v. GEEN VERKEERSBELEMMERINGEN. Een lezer schrijft ons: „Herhaaldelijk gebeuren er ongelukken in onze omgeving. Daaraan is - helaas! - niets te doen. Maar wel moeten wij er voor waken, dat alles gedaan wordt om ongelukken zoo veel mogelijk te voorkomen. Verkeersbelem- meringen moeten vermeden worden. Ik heb opgemerkt, dat daaraan op het Verwulft niet altijd de hand gehouden wordt. De mandenmaker die daar zijn zaak heeft, neemt meermalen het geheele trottoir in beslag. Bovendien staan er ook op dat punt vaak wagens. Daardoor zijn de voetgangers wel gedwongen om midden op den rijweg te loopen. Dat is natuurlijk gevaarlijk. Eenige keeren heb ik hier „bijna" een ongeluk zien gebeuren. De mandenmaker zal natuurlijk wel pre cariorechten betalen, maar het geld dat in de gemeentekas komt weegt niet op tegen het gevaar dat het gevolg daarvan is. Nu het mooi weer geworden is, zitten vele trottoirs voor cafés vol bezoekers. Meest al staan er voor die terrassen dan ook nog auto's. Het gevolg is ook daar dat de voet gangers op den rijweg hun toevlucht moeten zoeken. Beter zou het daarom zjjn om af te zien van de precariorechten en de trottoirs voor de voetgangers te reserveeren", ZATERDAG 25 MEI. HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschlnsky-Theater te Amsterdam. 3.30 Lezing over het onder werp: Bouw en wezen der materie. doorDr. C. H. Sluiter. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Lezing door Ir. H. B. Holsboer over: Doel en streven der Hoogere Textielschool. 5.30 Con cert door het Omroeporkest. Duo Brez20 en Brockx. 8.00 VARA. Concert m. m. v. vocale- en instrumentale solisten. Daarna: Uitzending uit de Studio m. m. v. een pianokwartet en zang. 11.15 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VARA. Persberichten. HUIZEN. 336.3 Rf. Na 6 uur 1852 RL Uitsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijd sein. 12.15 Concert door het KRO.-trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje Gelaarsde Kat", sprookjes. 5.30 Gramofoon muziek. 6.35 Causerie over reizen in Duitsch- land. 6.45 Journalistiek weekoverzicht. 8.00 Concert- en declamatie-avond. Vocaal Trio en orkest. 9.30 Nieuwsberichten. 11.00 Optre den van de Columbia Three. DAVENTRY. 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Hulshoüdpraatje. 12.20 Prijsuitdeeling op de scholen. 1.20 Or kestconcert. 3.50 Concert door een fanfare corps. G. Hall. sopraan. W. Watcyns. bariton, Marsden Colliery Band. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Liederen van Debussy. 7.20 Lezing. 7.35 Le zing over Lawn-tennis. 7.50 Variété. Dansor- kest en varfété-artisten. 9.20 Nieuwsberich ten. 9.35 Lezing: The week in London. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Concert. Orkest. O. Groves, sopraan R. Chigneli, bariton. 10.55 Dansmuz. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Symphonieconcert. 4.05 Kinderuurtje, en dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest. Mile Ferrare, zang. LANGENBERG. 462 M. 10.35 Gramofoonmuziek. 1.25 Orkestcon cert. 6.05 Concert- Westfalia Orkest. 8.20 Vroolijke avond. Orkest, Jazzband en solis ten. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN. 1649 M. 12.20 Lezingen. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Lezingen. 8,30 Toespraak. 8.50 Concert. Daar na: Persberichten en tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG. 391.6 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Militair orkes. 11.05 Orkesconcert. BRUSSEL. 511 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orkestconcert. Alphacca 22 Mei 12 uur 180 mijl Z.W. van Ouessant, Buenos-Ayres naar Rotterdam. Alkmaar 21 Mei te Guayaquil van Amster- dam. Amstelkerk 22 Mei van Lagos naar Duala. Bondowoso 22 Mei te Calcutta van Ba tavia. Borneo 22 Mei van Havre, Batavia naar. Amsterdam. Binnendijk 22 Mei te Boston van Rotter dam. Burgerdijk passeerde 22 Mei Lizard, Bos ton van Rotterdam. Boskoop 22 Mei 12 uur 300 mijl van Land's End, Chili naar Amsterdam. Bodegraven 21 Mei te Arica van Amster dam. Drechtdijk 17 Mei van Cristobal, Rotter dam naar de Paclfickust. Djember passeerde 23 Mei 4 uur Perim* Batavia naar Rotterdam. Flandria 23 Mei van Lissabon, Buenos- Aires naar Amsterdam. Fauna 22 Mei te S. Juan de Porto van Am sterdam. Grijpskerk passeerde 21 Mei Dakar, Am sterdam naar P. Natol. Gemma 20 Mei te Hong Kong, Japan naar. Rotterdam (verb.) Grootendijk passeerde 21 Mei de Azoren, Antwerpen naar de Paclfickust. Garoet 23 Mei 7 uur te Padang. Hamburg naar Makassar. Karimata 22 Mei van Colombo, Batavia n. Amsterdam. Kambangan 21 Mei van Padang naar Djeddah. Lochgoil 21 Mei te Vancouver, Rotterdam naar de Pacifickust, Lochmonar 22 Mei te Londen, Paclfickust naar Rotterdam. Maasland 25 Mei te IJmuiden verwacht, Buenos Aires naar Amsterdam. Mars 23 Mei te Hamburg van Amsterdam. Medan 19 Mei van Port Swettenham, Rot terdam naar Batavia. Meliskerk 22 Mei van Mozambique naar Beira. Meerkerk 23 Mei te Suez, Calcutta naar Rotterdam. Nickerle 22 Mei 23 uur te Havre van W.- Indië vertrok 23 Mei 15 uur naar Amsterdam, Noorderdijk 16 Mei van Los Ahgeles, Pa-i cifickust naar Rotterdam. Palembang 22 Mei 21 uur te Sabang, New-* York naar Batavia. Prins Frederlk Hendrik 20 Mei van Bar bados naar Trinidad. Pollux 18 Mei te Curaqao van Amsterdam- Polydorus passeerde 22 Mei Perim, New- York naar Java. Prinses Juliana 22 Mei van Belawan Deli, Amsterdam naar Batavia. Rietfontein 23 Mei te Antwerpen van Am sterdam. Sibajak 25 Mei 8 uur van Batavia te Rot terdam verwacht Streefkerk passeerde 23 Mei Dungeness, Rotte/dam naar Bombay. Stella 22 Mei van St. Thomas naar Land's End (v.o.) Salland passeerde 23 Mei 5 uur Dungeness, Buenc-3 Aires naar Amsterdam. Sumatra 22 Mei te Genua, Beira naar Rot terdam. Statendam passeerde 22 Mei Cape Race, Rotterdam naar New-York. S5antar 19 Mel van Seattle naar Batavia. Salland passeerde 22 Mei Ouessant, Buenos Aires naar Amsterdam. Tosari 22 Mei 24 uur van Genua, Batavia naar Rotterdam. Van Rensselaer 22 Mei van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Venezuela 23 Mei te Amsterdam van West Indië. Volendam 22 Me! van Southampton, Rot terdam naai* New-York. iJselkerk 22 Mei van Calcutta naar Rot terdam,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7