H. D. VERTELLINGEN FLITSEN TP wH t STADSNIEUWS FEUILLETON. Helen's Juweelen QSftJSfcuduii&i REMINGTON HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 28 MEI 1929 (N«drak Torbode»! •stanrarocbt roorbohcradcm.) door LIES JAMBROES, De Waanzinnige Eindelijk was ze buiten. De stad met haar Zee van lichten, rinkelende trams, gewirwar van auto's en fietsen was zij ontvlucht. Haar vriendinnen hadden haar niet begre pen en hadden haar Jaten gaan, sommigen schouderophalend, anderen met een trek om den mond van lichten spot over wat zij aanstellerij noemden. Nu liep ze op den stillen landweg. Links een moddersloot, waarin de kikkers hun avondliederen zangen in verschillende toonaard, hun liederen van verlangen, van levenslust, Rechts stroomde rustig de rivier in wier flauw geplooid oppervlak het maan licht als beweeglijke lichtplekken zich spie gelde, telkens zich wijzigend in vorm en intensiteit. De boomen in de verte waren donkerbladig maar in 't maanlicht dat al hun kruinen één deed schijnen hadden ze iets ouds en vermoeids iets wijs weemoedigs De onbegrijpelijke verre sterren doortonkel- den in hun strakke staal koele onbeweeg lijkheid de diepe hemelduisternis, terwijl de aardsche wolken groot, grauw rossig, vaag van omtrek, aandreven, al maar uit één hoek; het scheen wel rook van een geweldigen, ver verwijderden boschbrand... Rustige stilte was gedaald met verdwij nen van de roode avondzon en een zachte wind strooide de doordringende geur der velden door de lucht, als een bewijs van leven dat sluimerde en kracht gaarde voor den nieuwen dag. En zij stapte haastig den weg langs, schuw rechts en links kijkend als zocht zij wat, als vreesde zij wellicht iets. Waarom had zij ook nu plotseling weer de stad ver laten? Ze dwaalde, zocht, vluchtte Waarom dan toch? Gek zou ze worden als ze zoo doorging. En zich er tegen verzetten? Ze had het geprobeerd, probeerde het nog, anaar het ging niet, ze kon niet meer O, God, dat gehamer in haar hoofd, die band die aldoor vaster en vaster haar herse nen snoerdeMaar wat was zij dan voor een kind dat zoo van streek raakte en haar zenuwen niet in bedwang kon houden. Een tijd geleden was het over haar ge komen, als een onvermijdelijke versombe ring, als een onheil, dat onafwendbaar was dat zij voelde aankomen steeds nader. Zij was er bang voor geworden. Het had haar dag en nacht niet met rust gelaten. Altijd had zij die sombere muren gezien, die kleine ruitjes met dikke tralies, die hooge hekken om het park. En dan daar achter, dien griezeligen grijnzenden kop met die verwarde haren en starende oogen die haar maar altijd door aanstaarden. En als dan die diep liggende oogen begonnen te flik keren en die breede mond zich opende en haar toeriep niet langer te vechten, maar zich over te geven, daar zij toch zelf wel wist, dat ook zij daar hoorde, dat ook haar plaats niet meer in de maatschappij, maar achter dat hek was, dan voelde ze een schier onweerstaanbaren lust er heen te gaan en den grijnzenden waanzinnige de hand te drukken en te zeggen: „Broeder, hier ben ik! Bij jou en bij die anderen wil ik blijven, ik behoor niet meer bij hen daar buiten, in wat ze Maatschappij noemen. Hier is mijn plaats, achter het hek bij Jou die me be veiligen zal tegen een ieder, ook tegen me zelf". Hoe dikwijls had ze niet geprobeerd dat alles van zich af te zetten. Het waren maar denkbeelden, zc hoorde zc wel degelijk in het diukkc stadsleven. Maar telkens waren ze terug gekomen, die vermoeide aanvallen, dat gevoel of alles wegzonk in haar, die opkomende angst, die bekende grijnskop! Zoo zocht zij nu weer rust voor het be angst gemoed op den stillen landweg. Was het niet de rivier, die haar scheen toe te fluisteren: „Kom bij mij, t is hier beter dan achter het hek". Zou daar de plaats zijn die zij overal tevergeefs had gezicht, het heerlijke veilige thuis, waar zij het ver moeide hoofd zachtjes kon neerleggen, ter wijl de golfjes zachtjes haar zouden streelen zooals een moederhand strijkt langs de sla pen van haar ziek koortsig kind? Maar neen dat was toch te dwaas. Zij dacht aan haar jeugd, haar schoolleven. Wat was dat alles zonnig geweest. Wat had zij onbekommerd kunnen genieten van het leven toen de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. wereld voor haar openlag en bet haar toe scheen dat het Paradijs nog wel op aarde te vinden zou zijn voor haar, die er met overtuiging naa rzochtMaar toen was het immers gekomen, dat hek met hem. den zinnelooze. Nu kwam het haar nader dan ooit. De sterren leken haar toe te grijn zen als de oogen van dien eene daar achter het hek, de kwakende kikkers waren haar als stemmen, die riepen: „Kom, kom!" en het zachte fluisteren aan haar oor van een verleidelijk wezen. Maar toen zij zich aan het verleidelijke wilde toevertrouwen, en haar armen naar hen uitstrekte, was het dat sombere spook, dat haar al zoo dikwijls had gegrepen met zijn grijnslach en zijn onheilspellende oogen dat zij ontvluchten wilde, waarvan zij ontkomen moest. En zij liep harder en harder, langs den land weg, als een vervolgde, die den vijand op zijn hielen weet. Haar hoed had zij al ver loren, haar mantel wapperde in den wind. Voort, altijd maar voort, met het spook achter zich. Maar opeens wat is dat? Daar staat hij de booze voor haar, de armen uitgestrekt, of ze haar willen insluiten. Terug, stad waarts! En een nieuwe wedloop begint, tot ook hier weer dat monster haar voor is gekomen. Waarheen nu? Zij staat stil, als aan den grond genageld en naast haar, boven haar, achter haar. beginnen ze haar uit te lachen, de grijnzende koppen haar toe te schreeuwen ..Jij bent van ons, geef je nu maar over!" Zij wil uitschreeuwen den angst in haar. maar kan geen geluid geven; zij wil die duivels van zich afgooien, maar haar armen zijn als verlamd. Misschien is er redding daar, in dat zacht stroomend bed! Met in spanning van haar laatste krachten doet zij een sprong zijwaarts, 't Is alsof alles om haar heen wegzinkt, ze valt en blijft liggen aan den oever, in het hooge gras En de nacht schrijdt voort, de kikkers zwijgen reeds lang, de maan daalt naar den horizon en de rivier stuwt haar water voort, als maar maar voort, terwijl het meis je in het gras onbewust aan alles om haar heen, misschien nu bevrijd van de omhel zing van het angstwekkende spook daar ligt als een doode In den vroegen morgen vond haar zoo een naar de markt rijdende boer, die haar op zijn wagen naar het ziekenhuis bracht, dat zij na langdurige verpleging kon ver laten. sterker van lichaam, maarhet lichaam alleen. Kort daarna liep ook zij achter het hek DE WEENSCHE PERS OVER ANNIE WOUD. Een zeer groot succes voor onze stadgenoote. Annie Woud mocht bij haar eerste optreden te Weenen als soliste bij de Wiener Manner Gesangverein volgens de Reichspost storm- achtigen bijval Stürmischen Beifall oog sten- Das Neue Wiener Tageblatt schrijft, dat het eerste optreden van onze Haarlem- sche altzangeres te Weenen „kortweg een sensatie genoemd mag worden." „Een alt met een orgaan van zeldzame glans en welluidendheid en vnn een volhe'- en een kracht, die de groote Musikvereinsaal zonder eenlge moeite geheel beheerschte", schrijft de Reichspost, die ook de „innige voordracht" der zaftgeres roemt. „Een stem van bijzondere welluidendheid, waarvan de overgangen volmaakt zijn" schrijft o.a. de criticus van Das Neue Wiener Tageblatt. Ook Die Wiener Volkzeitung schrijft in enthousiaste termen over het succes van Annie Woud. NOG GOED AFGELOOPEN. Zondagnacht ontstond in de Petroleum- raffirmderij aan den Spaarndammerweg een brand, die gelukkig, doordat personeel van den Nachtveiligheidsdienst den brand ont dekte en de brandweer waarschuwde, spoe dig gebluscht kou worden, maar anders groote afmetingen had kunnen aannemen. In een tank was n.l. nog een klein laagje olie overgebleven en daar waren oude poets doeken op geworden, waarna de deksel was gesloten. Door zelfontbranding waren die doeken aan 't branden gegaan. Toen brand weerlieden den deksel oplichtten sloegen vlammen en dikker»- rook uit de tank. Maar met wat bluschpoeder werd het vuur spoedig bezworen. VEREENIGING „GRUNO". VIERING VAN HET 15-JARIG BESTAAN. Zooals de Friezen en de Zeeuwen in onze stad hun saamhoorlgheidsgevoel tot uiting hebben gebracht door het oprichten van een Friesche en een Zeeuwsche vereeniging, zoo hebben ook de Groningsche Haarlemmers (als wij ze zoo eens mogen noemen) hun „Veraineng Gruno", die nu al 15 jaar bestaat. Dit derde lustrum werd Zaterdagavond met groote opgewektheid gevierd in den schouwburg aan den Jansweg, die versierd was met de wapenschilden der verschillen de Groningsche gemeenten als Grootegast, Bierum, Loppersum, Uithuizermeeden enz. Eenige dames hadden zich in het schilder achtig Groningsch costuum gestoken, het geen aan de flink bezette zaal een aardigen aanblik gaf. Te ongeveer half 9 nam de voorzitter, de heer R. Harkema, het woord om de aanwe zigen, meer in 't bijzonder de afgevaardig den van Groningsche vereenigingen uit an dere plaatsen en van de te Haarlem bestaan de Friesche en Zeeuwsché vereenigingen, welkom te heeten. Voorts bracht spr. dank aan de leden, die door hun financieelen steun dezen feestavond mogelijk hadden gemaakt. De heer Harkema stelde voor een hulde- telegram te zenden aan den heer K. ter Laan burgemeester van Zaandam, den schrijver van het 5000 woorden bevattende Gronmgsch Woordenboek, dat onlangs voltooid en ver schenen is. Een exemplaar van dit Woor denboek, zoo waardevol voor Groningers, werd onder de aanwezigen verloot. De voorzitter zong verder den lof van het Groningsch en deelde mede dat er zelfs in het plat-Groningsch geschreven wordt. De waarde van het kennen van een dialect is groot en spr. is het eens met den man die gezegd heeft: „Ik beklaag diegenen, die in hun jeugd geen dialect geleerd en gespro ken hebben". Met politiek houdt de „Veraineng Gruno" zich niet op (applaus) en het ligt ook niet in haar bedoeling het Hollandsch door het Groningsch te doen vervangen. Met een „Blijft Groningers!" eindigde spr. zijn rede, waarna luid applaus klonk. Met veel entrain werd hierna door een uit leden van „Gruno" bestaand operettegezel schap onder regie van den heer J. H. Dieters, met als koorleider de heer B. Bulthuis en met pianobegeleiding van den heer Jan Textor, de operette „Als de Hoagdoorn bluit" opge voerd. Oude volksliedjes en dansen werden in dit door B. H. de Graaff geschreven zang spel ten beste gegeven en nieuwe liederen en refereinen van J. Dijkstra en Frieso Moole- naar waren ingelascht. Goed spel en aardige samenzangen vielen bij deze opvoering te genieten en de schil derachtige costuums (de handeling had plaats in het midden der vorige eeuw) droe gen er niet weinig toe bij dat het gebodene in dezen kring een zeer groot en trou wens verdiend succes had. Na afloop werd nog geruimen tijd gedanst. „Gruno" kan met voldoening op deze feestviering terugzien. Zij nog vermeld dat na de operette nog de Martini-toren een groot décor op het tooneel verscheen natuurlijk met luid ap plaus begroet. FINSCnE VOLKENBONDSVRIENDEN IN HAARLEM. Vrijdag 7 Juni zal een gezelschap van tien Finsche volkenbondsvrienden o.a. minister Enckell, de raadsheeren Pekkala en Zitting en de secretaris-generaal van de Finsche vereeniging „Pro Jure Nationum" Tudeur, dat de volgende maand een bezoek aan ons land brengt, Haarlem en omgeving bezoeken. Bij die gelegenheid zal de Haarlemsche af- deeling van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede het Finsche gezelschap ontvangen waarbij in het restaurant Hildebrand een lunch zal plaats vinden, waaraan ook leden kunnen deelnemen. VROUWENGROEP IN DEN VRIJHEIDS BOND. Op den Donderdag 30 Mei 's middags half drie in Dreefzicht te houden propaganda- middag van de Vrouwengroepen Haarlem Bloemendaal, Heemstede en Santpoort van den Vrijheidsbond, waarbij als spreker zal optreden de heer C. J. van Kempen, Oud- Gouverneur van* Sumatra's Oostkust, candi- daat voor de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, met het onderwex*p „De Invloed van de Europeesche Vrouw in Indië", zal mevrouw Jeekel-Schelteina eenige liederen ten ge- hoore brengen. De zaal zal worden versierd met Indische weefsels en bloemen, er zal thee worden aan geboden en de bezoeksters en bezoekers zul len worden vergast op verschillende soorten Indisch gebak, voor een deel speciaal voor dezen middag door een Indiër gebakken. Velen zullen zeker van dezen middag pro- fiteeren om hun kennis over Indië te ver diepen en zich voor te bereiden op de komen de verkiezing. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1439 HANDEN WASSCHEN Jantje laat 't water in de kom loopen rolt zorgvuldig mouwen op zyn I beproeft voorzichtig I de temperatuur met I een vingertop doet er wat warm bij, dan wat koud, laat alles weer wegloopen en ast de kranen op nieuw open neemt de zeep en wrijft die zachtjes op een vierkanten cen timeter huid speelt met zijn vin gertoppen in het wa ter droogt zijn handen af vouwt den handdoek op met den schoonen kant in het gezicht en gaat naar beneden (Nadruk verboden.) ZILVEREN JUBILEUM VAN DE R.-K. PAROCHIE ST. JAN. Zondag is het 25-jarig bestaan van de pa rochie St. Johannes de Dooper aan de Am sterdamstraat kerkelijk gevierd, 's Morgens half elf werd een pontificale H. Mis opge dragen door den Bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent. 's Avonds 7 uur had het pontificale Sluitingslof plaats, opgedragen door den vicaris-generaal van het Bisdom, mgr. M. P. J. Mollemann. Vele bewoners van de Amsterdamstraat en andere straten hadden de vlag met den wit gelen pauselijken wimpel uitgestoken. GECOMMITTEERDEN Tot gecommitteerden bij het eindexamen der Middelbare Technische School te Haar lem zijn door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen benoemd de heeren: G. Versteeg, architect's. N. A., te Amster dam, voor de afdeeling Bouwkunde; aange wezen door de Mij. tot Bevordering der Bouwkunst, B. N. A.; C. Thomése, hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat van Noord-Holland te Haarlem voor de afdeeling Weg- en Water bouwkunde; Ir. W. J. Burgersdjjk, directeur van de N. Z. H. Tramweg-Maatschappij .te Haarlem, voor de afdeeling Werktuigbouwkunde; Ir. W. L. L. van der Vegte, Ingenieur bij de Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken, te Beverwijk, voor de afdeeling Electrotech- niek; Ir. G. de Rooy. Ingenieur bij de Marine, te Voorburg, voor de afdeeling Scheepsbouw- kunde. De vier laatstgenoemde heeren zijn aange wezen door het Kon. Instituut van Inge nieurs. Mgr. N. B. P. SPIT t Mgr. N. B. P. Spit, bisschop van Deventer der oud-katholieke kerk is Vrijdagnacht te Amersfoort overleden. Mgr. Spit werd 7 Maart 1853 te Enkhuizen geboren. Hij ontving zijn opleiding tot pries ter in het Seminarie te Amersfoort, waar hij 29 Juni 1879 door mgr. Rinkel, bisschop van Haarlem, tot priester werd gewijd. Van 1874 tot 1880 was hij aldaar werkzaam als pre fect, en tot 1882 als detervitor. Li 1894 werd hij benoemd tot bisschop van Deventer en op 30 Mei 1894 te Rotterdam als zoodanig gewijd in de kerk zijner gemeente. Zijn heengaan is voor de oud-katholieke kerk een groot verlies aldus de N. R. C. GUNNING. Door het architectenbureau Krabshuis te Almelo is aan P. van 't Veer te Bussum en J. C. de Geers te Haarlem de bouw van 83 woningen en 2 winkelhuizen te Almelo opge dragen voor 232.991. EEN ROMANTISCHE GESCHIEDENIS, door JAQUES FUTRELLE. 28) „Maar maar, moeder", stamelde ze, vindt u hcusch, dat we die ultnoodiglng aan moeten nemen?" „Ja, natuurlijk", was het kalme antwoord. „I-Iet zal weer eens iets anders zijn. Mr. Colquhaun zal voor kok spelen. „Maar we kennen hem heelemaal niet!" protesteerde Cicely. „Hij kan wel een be drieger zijn! Hij wil er niet eens eerlijk voor uitkomen wie hij is. Hij kan wel een dief zijn". „Ik heb nog nooit met een dief gedineerd" en Mrs. Qualn glimlachte. „Ik geloof, dat ik het best aardig zou vinden". „Of een moordenaar!" ging Cicely voort. ..Ook niet met een moordenaar", zei Mrs. Quain kalm. „We hoeven heusch niet bU hem te gaan eten vervolgde Cicely In wanhoop, „enkel en alleen omdat hij nou toevallig mijn leven gered heeft". Er speelde een zonderlinge glimlach om van Derp's lippen een toegevende glim lach. „Wat mankeert Jou opeens?" vroeg Mrs. Quain aan Cicely. „Ik heb Mrs. Colquhaun gevraagd om hier eon bezoek te brengen en hij leek me, tenminste uiterlijk, op en top een gentleman toe. Waarom ben je zoo achterdochtig?" „O, weet ik het!" Cicely stond plotseling van tafel op en liep naar de deur, waar ze bleef staan en hen strak aankeek. „Heeft één van jullie ooit gehoord van een berucht misdadiger, die de Havik heet?" „De Havik!" zei Mrs. Quain. „De Havik!" echode van Derp. Skeet's gedachten waren ver weg, hij was bezig een rijmwoord voor Mercy te zoeken... Cicely ging door: „Die Colquhaun wordt er van verdacht de Havik te zijn, en daarom is detective Meredith hier. U hoeft me niet te vragen hoe ik dat weet, maar het is zoo! En de Havik wordt, onder anderen, verdacht van den diefstal van mijn ju weelen". En ze liep snel weg. Van Derp wierp een vragenden blik op zijn gastvrouw. Ze glim lachte. „Het zou wel typisdh zijn, vindt u niet, als Mr. Colquhaun de Havik was en Cicely's juweelen liad gestolen en ons later te eten vroeg!" zei ze. „Als ik ooit geweifeld had. of we die uitnoodiging aan zouden nemen of niet. dan weet ik nu wel zeker, dat we gaan zullen". Van Derp's oogen werden wijd open gesperd van verbazing, toen vernauwden ze zich plotseling tot spleetjes. Hij bedacht, dat jonge meisjes dikwijls heel gevoelig zijn voor de aantrekkelijkheden van knappe jonge mannen, die haar uit zee halen, als ze op 't punt staan te verdrinken; het werd tijd. dat hij tot daden overging. Dus hij volgde Mrs. Quain naar de serre met een sigaret in zijn mond en legde haar de zaak voor. Mrs. Quain zag hem nu voor het eerst zonder al zijn kleine gemanierdheid.)es, die zoo sterk deden denken aan Europeesche boulevards en zij schatte er hem des te hooger om. Het was bepaald verfrisschend om een jonge man opgewonden en verlegen en mensehelijk te zien, geheel vervuld van die grootste van alle emoties liefde. Maar plotseling viel hij weer terug in zijn precieze afgemeten manier van doen, waaraan ze zoo het land had. „Ik heb uw dochter lief", besloot hij. „Ik heb er haar niets van gezegd, en ik zal het ook niet doen, voor u mij daar uw permis sie toe geeft. Ik weet zeer goed dat dit zaken zijn, die ik eigenlijk met haar vader zou moeten bespreken, maar aangezien die niet hier is „U zult er toch heusch met hem over moeten praten", zei Mrs. Quain langzaam. En om u de waarheid te zeggen ik geloof niet, dat u zijn toestemming zult krijgen. Ik wil u niet kwetsen; ik zeg t alleen maar om u teleurstellingen te besparen". Van Derp maakte een zeer diepe buiging en retireerde zich. Een paar minuten later zag Mrs. Quain zijn lage. grijze auto de oprijlaan afglijden hij ging naar het telegraafkantoor. Het was bijna zes uur, toen hij' terug kwam. Bruce merkte, dat zijn gatsen, de één na den ander, hem nieuwsgierig aanstaar den, toen hij ze aan boord van de Pvramide ontving ze moesten iets over hem gehoord hebben. Dat kon het alleen zijn. Hij keek Cicely tweemaal vragend aan en tweemaal wendde ze met een schuldige blos haar gezicht af. Ze besefte opeens, dat ze zijn vertrouwen in haar leelijk beschaamd had dat ze eigenlijk iets heel leelijks en oneerlijks gedaan had. Had ze het er maar niet zoo uitgeflapt! Bruce heette zijn gasten welkom en ver dween toen met een kort excuus in de kleine keuken, terwijl hij hen verzocht het zich gemakkelijk te maken in de kajuit. Maar ze waren in een wonderlijke stemming het was net of zc zich niet op hun gemak voel-1 den. De stilte werd tenslotte verbroken door Skeets die een gramofoon ontdekte Hij zette hem op tafel en begon rond te snuffelen naar de platen. „Waar zijn je platen?" riep hij tenslot te. „In één van de laden van de tafel", en Colquhaun stak zijn hoofd om den hoek van de keuken. „Daar naast u, Mr. van Derp". Hij verdween weer. Van Derp trok de lade vlak bij hem open en haalde de foto van de kouseband van de Gravin van Salisbury tevoorschijn! De uitwerking was vei-won- derlijk! Hij wierp een snellen blik op de keuken, en toen iemand een vraag wou doen legde hij waarschuwend zijn vinger op zijn mond. Toen zei hij met een stem, die wat vreemd klonk: „Hier hebt u een plaat, Mr. Gaunt, en hij gaf er één door aan Skeets. En weer met dat veelbeteekenende gebaar om stil te zijn, legde hij de foto weer in de la, die hij haastig dicht deed.. ..De plaat begon te spelen en een oogenblik later stak Bruce zijn hoofd om liet hoekje. „Bijna klaar", zei hij. „Miss Quain, komt u de soep opdoen?" Niets van wilt u zoo vriendelijk zijn, of zoudt n me het genoegen willen doen Alleen maar een kort bevel om de soep te komen opdoen. En Cicely ging. Het Kwam niet in haar op om te weigeren, maar er lag een uitdagende glans in haar blauwe oogen, toen ze de kleine keuken binnenkwam. Hij zou haar natuurlijk op haar kop geven, omdat ze het hen verteld had! Moest ie durven! „U hebt het hen verteld", merkte hij rus tig op. toen zc naast hem stond. Hij consta teerde het feit alleen, vroeg niet eens, óf het zoo was. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON NO. 10756 VAMPYR STOFZUIGERS F 98.- GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij :Burghout, Harmen- jansweg 57 z, bankbiljet; Diermans, Leid- schestraat 38, bril; Steenbakker, Lange Molenstraat 42. chocolade; Coene, Pijlslaan 128, postduif; Kennel Fauna, herdershondje, gebracht door: Mevr. Zur Mühlen, Heeren- weg 279; Mej. v. Zanten, Stoofsteeg 6. grijze kat; Burger, Kenr.emerstraat 12, kinder schoen; Snel, Zonnesteeg 2rood teltje; Piasier, Harmenjansstraat 13, man chetknoop; Bur. v. Politie. Smedestraat, por- temonnaie met zwemkaart; v. d. Berg, Tesla- straat 60, gvmn.schoentjes; Uitenboogaard, <£en. Cronjéstraat 17 rood vulpotlood; Bur. v. Politie, Smedestraat. rijwielbelastingmerk; Bottelier, Soendastraat 54, idem; Smit. An- thoniestraat 55, idem; Straathof, Gr. Hout straat 52, rammelaar. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK Uit den Haag wordt ons geseind: De Hooge Raad heeft heden het beroep verworpen van den Haagschen accountant A. C. M., die in verband met de Veendammer Hypotheekbank wegens bedriegelijke bank breuk door het gerechtshof te Amsterdam veroordeeld was tot 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. SCHRIJFMACHINEHANDEL ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM TEL. 11161 Officieel Agent der N.V. Schrijfmachine Mij. Nienwe modellen voorradig Reis-Machinet Bergt i schoon WINTERKLEED1NG en BONTWERK geeulaniteerd (motvrij) op. HOEING'S STOOMERIJ ia het beste edrea. Telefoon 10873-10382 „En waarom zou ik het hun niet mogen vertellen", kaatste ze terug. „Geen enkele reden voor", gaf hij toe. „Het is niet meer dan eerlijk, dat mijn moeder weet „U hebt volkomen gelijk", zei hij rustig. „Ik wilde het alleen maar weten". Dat onverwachte antwoord bracht Cicely geheel van haar stuk, toen zei ze: „Ik heb het hun niet allemaal verteld". Toen ze de soep op hadden, maakte Bruce de lade naast van Derp open en haalde er de foto uit, die hij zonder eenige verlegen heid aan Mrs. Quain gaf. „Hebt u dat wel eens gezien?" informeerde hij, terwijl hij tusschen de gramofoonplaten snuffelde. „Er moet hier ergens een solo van Caruso zijn. Die zullen we even op zetten". Toen de foto weer tevoorschijn werd ge haald, vloog er even een gespannen blik in van Derp's oogen; de anderen keken nieuws gierig toe. „Wat is dat?" vroeg Mrs. Quain. „Dat is een heel bekende historische merkwaardigheid", verklaarde Bruce. „U kent de geschiedenis van de Orde van den Kouseband toch wel? Nu, het origineel heeft jaren lang in het Britsch Museum ge legen en toen zijn er verscheidene foto's van gemaakt. Ongeveer een jaar geleden is hij gestolen, en de politie van zoowat de heele wereld heeft er naar gezocht.Hij schünt nu in het bezit van een berucht misaadiger te zijn de Havik, die eigenlijk George Harrington Leigh heet". Hij had niet opgekeken, hij was nog bezig tusschen de gramofoonplaten te zoeken. „Hier is Caruso! Wilt u hem even opzetten, Mr. Gaunt?" (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6