BUITENLANDSCH OVERZICHT Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen. Doos 30 ct. DE GROOTE TIJD VOOR ENGELAND DEFINITIEVE CIJFE RS DER BELGISCHE VERKIEZINGEN. GEMENGD NIEUWS Vijf jaren Britsch regeeringsbeleid' MARKTN1EUWS HAARLEM'S DAGBLAD DERDE BLAD WOENSDAG 29 MEI 1929 Redevoering van Lloyd George. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Aan den vooravond der Eng. verkiezingen. 't Belangrijkste Nieuws geeft vandaag geen aanleiding tot commentaar. Te Wrexham sprekende zeide Lloyd George volgens het Hbld., dat in de laatste 50 of 60 jaar een liberale regeering synoniem was ge weest met welvaart. Door een regeerïngs- verandering, waarbij men een bewind zou krijgen, dat met kracht en energie, met hel der doorzicht wist wat het doen wilde, en het stelselmatig en doeltreffend ten uitvoer bracht, dat met moed en met goeden wil"zijn plannen volvoerde, was een algeheele terug keer van welvaart te verkrijgen. Wanneer in den tusschentijd de liberale plannen in wer king waren gesteld, zouden ze arbeid ver schaffen aan de werkloozen en de industrie gereed maken voor het herstel dat komen moest. Populariteit van 't Koningshuis misbruikt? De „Star" maakt met verontwaardiging melding van het onlangs ook door ons mede gedeelde feit, dat het conservatieve hoofd kwartier een brief in facsimile van Stanley Baldwin verspreidt, voorzien van het Ko- nniklijk wapen, waarin deze een persoonlijk beroep doet op de kiezers om op de conser vatieve candidaten te stemmen. Het blad zegt, dat met dit strooibiljet, waarop de naam en het adres van den drukker niet vermeld staan een onwettige handeling is verricht, die met een boete van 100 en ontneming van het stemrecht gestraft kan worden. De „Evening News" maakt eveneens mel ding van de ernstige critiek, die het zondi gen tegen de etiquette door het gebruik ma ken van papier voor officieele doeleinden be stemd, voor een partij groep, in het land heeft gewekt. De populariteit van het koningshuis wordt daarmee ten voordeele van een enkele partij misbruikt, aldus het blad. De vreemde eend De Arbeiderspartij van Brentford and Chiswick (Londen) richtte een protest tot den Franschen gezant naar aanleiding van de tegenwoordigheid dezer dagen in een kie zersvergadering onder supporters van den conservatieven candidaat van den Fran schen Kamerafgevaardigde Henri Haye. Het protest is gebaseerd op drie gronden, waar van de voornaamste is, dat tusschenkomst van een buitenlandschen Kamerafgevaardig de in de binnenlandsche politiek van Enge land in strijd is met het internationaal ge bruik en een noodlottigen invloed kan oefe nen op de vriendschappelijke betrekkingen. Er wordt op gewezen, dat de ondersteuning van den conservatieven candidaat aanstoot gevend voor en unfïir is tegenover Arbeiders en Liberalen beiden, die zich gelijkelijk heb ben uitgesproken ten gunste van interna tionalen vrede< en ontwapening. M inderhedenprocedure. GENèVE, 28 Mei (VJD.) Met betrekking tot het in Londen door de commissie-van-drie van den V. B. Raad, bestaande uit Chamber lain, Quinones de Leon en Adatsji, uitge werkte minderheden-rapport vernemen wij de volgende bijzonderheden: Genoemd rapport bevat allereerst, een reeks voorstellen inzake een verhoogde publit citeit van de tot dusverre gevolgde proce dure in minderheidskwesties en vervolgens 16 memoranda der afzonderlijke regeeringen, alsmede 11 memoranda van enkele organi saties met betrekking tot de toekomstige regeling van de minderhedenbescherming bij den V. B. De voorstellen van de commissie-van-drie zijn de volgende: 1. Het jaarverslag van den secretaris-ge neraal van den Volkenbond zal in de toe komst een feitelijke opgave bevatten om trent de binnengekomen klachten van min derheden, welke via de commissie aan den Raad van den V. B. zullen worden voorge legd. Deze mededeelingen van den secretaris generaal aan de plenaire V. B. Vergadering zullen echter een streng feitelijk karakter be waren, zonder dat nader op de kernen van de minderhedenklachten zal worden inge gaan. 2. De secretaris-generaal van den V. B. zal aan de klagende minderheden mededeelen, of hun klachten door het secretariaat ont vankelijk zijn bevonden en derhalve aan de commissie-van-drie van den V.B.-Raad zijn doorgezonden. Tot dusverre ontvingen de minderheden geen enkele inlichting omtrent het lot van hun klachten. De minderheden moeten echter aan enkele formeele voor waarden, als beknoptheid, vermelding van de bron van herkomst e.d., voldoen. 3. De publicatie der minderhedenklachten zal afhankelijk gesteld worden van de toe stemming der betrokken regeeringen. 4. De mogelijkheid blijft bestaan, dat de leden van den Raad van den V. omtrent den ai-beid van de commissie in minderhe- denzaken op de hoogte worden gehouden. 5. Het rapport wijst de gedachte van een controle op de doorvoering der minderheids- verdragen door den V. B.-Raad categorisch van de hand en verwerpt dit in verband met het Duitsc.he voorstel tot instelling van een minderhedencommissie bij den VB. 6. Ten slotte wijst het rapport eveneens de deelname van de belanghebbende mogend heden aan den arbeid van de commissie-van- drie inzake minderhedenproblemen af. Verkiezing Hermans bevestigd BRUSSEL, 27 MeL (B. T. A.) Ward Her mans is te Mechclen op de lijst der front partij gekozen. De eerste vrouw in de Belgische Kamer. BRUSSEL, 28 Mei (B. T. A.) De autono- mistische candidaat in Eupen-Malmédy is niet gekozen. De te Luik door de socialisten op de com munisten veroverde zetel zal worden inge nomen door mejuffr. Lucie Dejardin, de zuster van een socialistisch afgevaardigde. Zij zal het eerste vrouwelijke kamerlid zijn. Nog eens de uitslag der Bel gische verkiezingen. BRUSSEL, 28 Mei (V.D.) Naar thans vaststaat hebben de verkiezin gen het volgend resultaat gehad. De socialisten hebben 817.622 stemmen (in 1925 820.160). De katholieken hebben 833.982 stemmen (in 1925 798.520). De liberalen hebben 369.031 stemmen (In 1925 302.780). De verdeeling der mandaten is nog niet definitief. De Vlaamsche nationalisten ver werven in ieder geval 11 zetels. Het is zelf: mogelijk, dat er nog een 12de bijkomt. Merkwaardigerwijze werd in Brussel de com munist Jacques M.'.'.o gekozen, terwijl Pierre Nothomb, de candidaat der fascisten een ne- dc:laa0 leed. Waarom Ratsjitsj moordde. In het proces-Rasjitsj vroeg de president den beklaagde, op wien hij het eerst had ge schoten, waarop hij verklaarde, het eerst op Parnar te hebben gemikt, daar deze met de grootste verbittering beleedigingen uitte en hij de overtuiging had gekregen, dat Par nar de boosaardigste tegenstander was. Hij verklaarde te hebben geschoten, omdat hij zich in een toestand van rechtmatige verde diging bevond. Vervolgens werd voorlezing gedaan van de door bekl. voor den rechter van instructie afgelegde verklaringen, waarin hij klaagt over de hem door Raditsj c.s. aangedane be leedigingen. Hij had Parnar, die hem als plunderaar en dief had behandeld, satisfac tie gevraagd. Daar hij deze niet kreeg, had hij geschoten. Op de vraag of hij de daad in overleg met anderen had gepleegd antwoordde Ratsjitsj, dat hij geheel alleen en op eigen initiatief uó schoten had gelost. HET WEDERVAREN VAN EEN PACIFISTE IN AMERIKA. Het hooggerechtshof der V. S. bepaalde dat in het buitenland geboren vrouwen, die wei geren ter verdediging der regeering wapens te dragen en zich onder alle omstandigheden tegen het gebruik maken van de gewapende macht verzetten, het Amerikaansche burger recht niet kunnen yerkrijgen. Deze beslissing werd genomen in de zaak der bekende Hongaarsche pacifiste Rosika Schwimmer, die op het oogenblik te Chicago woont, en die bij het onderzoek inzake haar naturalisatie-aanvraag had verklaard, dat zij eventueel niet de wapens zou opvatten om de grondwet der V.S. te verdedigen. Mevr. Schwimmer had aangevoerd, dat het bondscongres de vrouwen uitdrukkelijk van den militairen dienst uitsluit en wel door de bepaling, dat de gewapende staatsmacht uit weerbare mannen moet bestaan. VALSCHE MUNTERS BIJ DE ZUIDZEE. Zelfs onder de inboorlingen van de Zuid- zee-eilanden, wier munten nog op de laag ste trap van de economische ontwikkeling staan, vindt men valsche munters. Ze zijn daar even gevreesd als in de beschaofde lan den en worden naar de ruwe zeden van deze landen niet zelden ook daarmede overeen stemmend gestraft. Op een eiland is een schelp, die sapl-sapi heet, de gangbare munt. Het zijn kleine roode schelpen, waarin gaten worden geboord, zoo dat ze aaneen geregen kunnen worden. Hon derd van deze schelpen worden omgewisseld tegen goederen voor een waarde van 5 dol lars. De schelpen zijn zeer mooi, zoo vertelt een reiziger in die streken. Ik maakte van deze schelpen een soort deurgordijn, waar door ik al spoedig als een rijk man werd be schouwd. Doch het gordijn werd al korter en korter, zoodat ik wel verplicht was het weer weg te nemen. Mijn Inlandsche bedienden konden, als ze langs dit gordijn gingen, de vex-zoeking niet weerstaan, een paar schel pen weg te nemen. Een blanke handelaap, die meende erg slim te zijn, liet in Europa van celluloid de schelpen namaken en bracht ze in omloop. De inboorlingen liepen er eerst in, maar toen ze ontdekten, dat ze waren be drogen. vond men, op een morgen, den val- schen munter, doodgeslagen. Het menschen- eten komt in deze gebieden nog voor, maar niemand roerde het lijk aan, omdat ze niets lusten van een valschen munter. Als kleine munten wordt meestal tabak gebruikt, dat naar het gewicht, meer of minder groote munt voorstelt. Zonder tabak in de Zuidzee te reizen, zou net zoo zijn alsof men bij iedere tramrit een bankbiljet van f 100 wil laten wisselen. Men geeft fooitjes in den vorm van tabak. Ook zout wordt gaarne als ruilmiddel aangenomen. 22-JARÏGE BARONES DIEVEGGE VAN JUWEELEN. De inhechtenisneming van de 23-jarige barones Helga von Manroy, welke naar men weet, bekend heeft voor een groot bedrag aan juweelen te hebben gestolen, heeft al gemeen opzien gebaard. Het verhoor moest voorloopig gestaakt worden daar de baro nesse een zenuwschok heeft gekregen. Zij genoot het volle vertrouwen van haar tante, gravin Hermersdorf, en wist precies waar de juweelen bewaard werden. Verder wordt door de N.R.C. uit Berlijn gemeld Tijdens afwezigheid van haar tante en moeder in December maakte zij van de ge legenheid gebruik om de kostbaarheden te stelen. Waar zij de cassette de geheele maand verborgen heeft weten te houden is nog een raadsel. Tegen het midden dezer maand kwam het tusschen moeder en dochter tot een twist, waarna de dochter het huis verliet. Voor den schijn aanvaardde ze korten tijd de betrekking van stenotypiste bU een ad vocaat. Een deel der Juweelen bracht de barones daarop naar een bankiertje om ze te laten beleenen. De bankier gaf haar een klein voorschot op voorwaarde dat hij eenige juweelen naar Hanau mocht sturen om de ouderwetsche zetting te doen veranderen. Een briljanten collier benevens een sie raad van Russische herkomst zouden ver anderd worden. De Berlijnsche politie heeft zich onmiddellijk met Hanau in verbinding gesteld om de sieraden in beslag te doen nemen. Voorts moet een kostbaar parel snoer zich reeds te Weenen bevinden. Verder wordt vermeld dat de verloofde van de barones zich een kogel door het hoofd heeft gejaagd. Hij scheen bij de zaak betrokken te zijn geweest. DE ZESJARIGE MOORDENAAR. Zooals men zich herinnert werd de vorige week het zesjarig jongetje, dat te Paintsville, in Kentucky, zijn kameraadje met een ge weer doodschoot, veroordeeld om tot zijn een en twintigste jaar in een opvoedingsge sticht door te brengen. Thans wordt uit New York gemeld, dat de zaak werd verwezen naar het Hof van beroep, dat de beslissing van de rechtbank waarbij deze zich niet com petent verklaarde om kennis te nemen van het geval, werd vernietigd. Intusschen blijft de jongen onder de hoede zijner ouders in afwachting van een nieuw beroep door het openbaar ministerie. CANDIDAAT OVERLEDEN. De arbeiderscandidaat voor Rugby, Yates, is aan een hartkwaal overleden. De verkie zing in dat district is nu tot 13 Juni uitge steld. STALIN VOOR VIJFTIEN JAAR- In het Taj Mahal-Hotel te Bombay, aldus Josef Melnik in het te Berlijn verschijnende „Tagebuch", ontmoette ik eens een daarheen uitgeweken Kaukasischen kok, die zoo ver heugd was, iemand te spreken, die de bergen van zijn land kende, dat hij in zijn geestdrift eigenhandig een „Schafschlijk" voor mij ge reed maakte, hét wereldberoemd geworden Kaukasische gerecht: lam aan het spit ge braden en geserveerd. Hij hield bij die ge legenheid een gastronomische voordracht, die een Brillat Savarin enthousiast had kun nen maken. De idee kwam toen bij mij op, of er niet een zeker verband bestaat tusschen een nationale politiek en een werkelijk na tionale kookkunst. Onlangs werd ik aan deze gebeurtenis van vijftien jaren geleden herinnerd, toen een jeugdvriend en vroegeren partijgenoot van een veel grooteren Kaukasiër, van den sovjet dictator Stalin, vertelde van de jeugd van den man, die stellig de sterkste wil heeft en in strategisch opzicht de handigste is van alle tegenwoordig floreerende dictatoren. Alle eer aan Mussolini, maar sovjet-Rusland, dat na den oorlog meer land heeft verloren dan Italië met zijn aanwinst van na den oorlog groot is, vormt nog altijd het zesde deel van onze onrustige aarde. Dictator in Rusland zijn, tegenstanders gelijk Trotzki ca. verslaan daar is een kerel voor noodig. Een gebeurtenis, die de jeugdvriend van Statin mij uit den jongelingstijd van den dic tator vertelde, heeft psychologisch bijzon dere waarde, omdat zij het wezen van den gesloten en almachtigen Stalin eenigszins ontsluiert en licht werpt op de ziel van een man, die het lot van een groot land in han den heeft. Het is een anecdote van kostbaren aard, waarvan Prosper Merimée zooveel hield die het wijze woord heeft geschreven: „In de geschiedenis houd ik alleen van anecdoten en van de anecdoten heb ik het liefst die, waarvan ik mij voorstel, dat zij een goede voorstelling geven van het karakter van een bepaald tijdperk. Of van een bepaalde histo risch^ figuur, gelijk in het onderhavige geval. Stalin was oorspronkelijk student in de theologie'of. zooals men in Rusland gewoon lijk zeide: „Bseminarist". Toen hij student in de theologie was, zette hij reeds een samen zwering op touw, waaraan nog andere stu denten medeplichtig waren. De geheime po litie kwam er achter en de studenten werden gearresteerd. In revolutionnaire kringen mompelde men, dat Stalin bij het verhoor de namen van zijn medeplichtigen had ge noemd. Door een vriend daarover onder vraagd, antwoordde Stalin: „Natuurlijk! Had ik mijn trawanten niet genoemd, dan zouden zij verder theologie hebben gestudeerd en priesters zijn geworden. Nu zijn zij uit het seminarium verwijderd, worden nergens meer opgenomen en moeten, of zij willen of niet, rcvolutionnair blijven". Aldus denkt een staatsman of een misda diger, in ieder geval een doelbewust wils- merxsch, een dictator in spe. In het licht van deze anecdote gezien worden ook de klachten van met Macchiavclli minder verwante lie den gelijk Trotzki begrijpelijk. Trotzki dreig de, toen hij op het toppunt van zijn macht was aangekomen, in een druk besproken ar tikel, de bourgeoisie „met heet ijzer uit te branden". Stalin geeft de voorkeur aan het lam aan het spil gebraden. Een Kaukasische nuance. Schafschlijk. door Mr. Stanley Baldwin, Eerste Minister van Groot-Brittannië en Ierland. Aan den vóóravond van de verkiezingen in Engeland publiceeren wij het onderstaand belangrijk document: een artikel geschreven door Engeland's eersten minister, Stanley Baldwin, waarin deze zijn regeerbeleld in de afgeloopen vijf jaren verdedigt. Een goed geslaagde caricatuur van Stanley Baldwin. Den vrede te zoeken in binnen- en buiten land is voortdurend het doel geweest van onze conservatieve regeering. En hoeveel succes wij hiermede gehad hebben blijkt dui delijk wanneer wij den toestand van 1924, toen wij de regeering aanvaardden, vergelij ken met den tegenwoordigen toestand. De spheer van wantrouwen en wrijving die in geheel Europa in 1924 heerschte is wegge vaagd door een reeks gebeurtenissen, waarin de Britsche regeering een hoofdrol heeft gespeeld: het verdrag van Locarno, Kellogg's Pact en de internationale overeenkomst voor de herstel-quaestie. Als het resultaat van onze onverdroten werkzaamheid zijn in verschillende deelen der wereld minder beteekenende oorzaken van een mogelijken oorlog weggenomen en waar binnenlandsche strijd onvermijdelijk was. als in China, zijn wij door tijdig ingrij pen in staat geweest het conflict binnen ze kere grenzen te beperken en het leven en da eigendommen van duizenden onschuldige lieden te beschermen. Door onze politiek en door ons voorbeeld hebben we alles gedaan dat ln onze macht was om de zaak van den wereldvrede te be vorderen. in het bijzonder wat betreft de ontwapening. Groot Brlttannië heeft onder de conservatieve regeering de wereld geleid naar beperking van bewapening. Vergele ken met 5 jaar geleden hebben wij de kosten voor bewapening verminderd met bijna zeven en een half milllioen pond sterling per Jaar. Vergeleken met 1914 zijn de levende strijd krachten in dit land, ln weerwil van den noodzakelijken groei van de militaire lucht macht, met meer dan een kwart millioen man verminderd. In het eigen land hebben wij evenveel suc ces gehad met ons voortdurend streven een spheer van vrede en harmonie te scheppen. Toen wij de regeering aanvaardden in 1924 heerschte er in de geheele industrleele we reld een geest van onrust en wantrouwen, die zijn hoogtepunt bereikte ln de rampspoedige gebeurtenissen van 1926. Wij mogen met recht zeggen, dat door met kracht en ge duld en volharding op te treden in dien kri tieken toestand, wij het land op den weg naar de welvaart hebben gebracht en een beteren geest in het geheele land hebben ge schapen. Gedurende de laatste twee jaren zijn er veel minder werkdagen verloren door industrieele geschillen dan gedurende óén enkel ander jaar sinds nu 40 jaar geleden voor het eerst archieven cn statistieken op het gebied der industrie werden bijge houden. Evenals vrede ln het buitenland noodig la voor het welzijn van de menschheld ln het algemeen is vrede in het eigen land noodig voor het geluk van het eigen volk en ik durf te verklaren dat nóch de politiek, nóch de methoden van een der beide andere politieke partijen den toestand van harmonie en een dracht hadden kunnen scheppen, waarin wij nu leven. (Nadruk verboden.) ELECTRIFICATIE IN BRITTANJE De uitvoering van de plannen voor een eenheidsstelsel van electrificatie in Brittanje neemt nu zichtbare vormen aan. Een net werk van electrische kabels is reeds over een groot deel van het grondgebied gespannen. De kabels zijn bevestigd aan masten van 25 M. hoog, ten getale van zes per mijl. Het eerste jaarrapport van den „Centralen Elec- triciteits-Raad", onder wiens oppertoezicht het werk plaats heeft, vertelt een en ander over de gemaakte vorderingen. Veel onder handeling en overleg met plaatselijke elec- triciteitsfabrieken, die of moeten verdwijnen of in het algemeene plan deel moeten heb ben en dan vaak met het oog op uniforme electrische spanning moeten worden gereor ganiseerd, zijn noodig. Voor zoover zulke on derhandelingen zijn afgeloopen, en dat geldt bereids voor tweevijfde van de oppervlakte van het land waar driekwart der bewoners gevestigd zijn, is de oprichting van het net in vollen gang. DE LONDENSCHE BOBBIES VIEREN FEEST. Omtrent de viering van het eeuwfeest der Londensche politie meldt het Hbld. nog dat het Metropolitan Police Corps de aan gekondigde parade heeft gehouden met een politiemacht bestaande uit 55 „superintendenten". 515 inspecteurs, 1340 „sergeanten" en 10.800 agenten. Na afloop daarvan werd een défilé ge houden, waarbij de route was afgezet door 1500 specialconstabels, die voor deze gelegen heid dit werk hadden overgenomen van de geregelde politie. Meer <ian 2000 andere con- stabels deden dienst op het paradeterrein in Hyde Park. De koning had een telegram van geluk- wensch gezonden, waarin hij zijn bewonde ring uitspreekt voor de doeltreffende organi satie van het corps. De Prins van Wales woonde het défilé bij. en «ie hoofdcommissaris Lord Byng maakte bekend dat de politie in alle rangen dit jaar een extra verlof van drie dagen zal krijgen. HET LEVEN DER ZEEHONDEN. EEN REGEERINGSONDERZOEK. Het Hbld. verneemt dat van regeerings- wege een onderzoek wordt ingesteld naar de levensgeschiedenis en speciaal naar de voe dingswijze der zeehonden. Omtrent dit laat ste is steeds dc algemeene opinie geweest, dat de zeehonden zeer bepaald vischeters en dientengevolge voor de visscherij zeer schadelijk zijn. De omvang dezer schade staat evenwel in het nauwste verband met de soort van visch, die genuttigd wordt en hiervan is slechts zeer weinig nauwkeurig bekend; daarenboven is in den laatsten tijd door onderzoekingen in Engeland gebleken, dat, naast visch, ook dikwijls andere dier soorten worden gevreten. Het is daarom zeer toe te juichen, dat thans ook in Nederland een dergelijk onder zoek wordt ingesteld; met de uitvoering daar van is belast dr. B. Havinga, Droogbak la, Amsterdam. Indien iemand in de gelegen heid mocht zijn inlichtingen tc geven betref fende de levensgeschiedenis en de voedings wijze der zeehonden, dan zal dr. Havinga deze gaarne ontvangen. Het meest wordt na tuurlijk prijs gesteld op het toezenden van gevulde magen, die, dichtgebonden cn flink in papier en'zoo mogelijk in een kistje ver pakt, aan vorengenoemd adres gezonden kunnen worden; de gemaakte onkosten wor den gaarne vergoed. DE QUARANTAINE VAN IIET STOOMSCHIP BANGKOK. De correspondent van de Matin tc Duin kerken schrijft over de quarantaine, te Rotterdam opgelegd aan het Fransche schip Bangkok, meldt de N.R.C. Het schip kwam uit Duinkerken. Het onderzoek van den ge zondheidstoestand aan boord door dc Fran sche overheid had tot geen enkele opmer king geleid. Op 7 Mei liep het er binnen. De Bangkok loste er 10.000 ton c.oprah, waarbij 5000 ton graan, die bijna in hun geheel aan de silo afgeleverd werden. Na afloop van de lossing werd hot schip ontsmet en van ratten gezuiverd. Het laad de toen 2000 ton verschillende koopwaar voor Indo China en vertrok 23 Mei naar Rotterdam met een patent, geviseerd door den consul van Nederland. Daar moest de bemanning aan land gaan en het schip opnieuw van ratten worden gezuiverd. Heb is dus gedurende 48 uur opgehouden. De gezagvoerder en degenen voor wie de lading bestemd was. hebben op het con sulaat van Frankrijk geprotesteerd tegen een maatregel die volgens het bericht door niets gerechtvaardigd werd. De recdcrij zal het Fransche departement van buitenland- sche zaken van het incident in kennis stel len. ONZE GEZANT TE PARIJS WEER HERSTELD. De Nederlandsche gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon, heeft, hersteld van zijn ziekte, de leiding van Hr. Ms. gezantschap aldaar weer op zich genomen, meldt de N.R.C. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. Qp Uw uitstapje kunt U op aangename wijze zelf thee of koffie zetten met den zoo practischen kleinen Mcta- Snelkoker cn de zindelijke Meta-Blokjes. de ideale brand stof ter vervanging van spiritus. BLOKJES EN TOESTELLEN z)Jd overal »crkft|ghaai r Purmerend, 28 Mei 1929. COÖP. CENTRALE EI ER VEILING. Aanvoer: 252.161 eendeneieren, per 100 KG. f 4.90 a f 5.10. 130.723 kippeneieren per 70—85 KG. f 7.90- f 8.20; 65—66 KG. f 6.20—f 6.60; 63—64 KG. f 6—f 6.40: 60—62 KG. f 5.60—f 6; 58—59 KG. f 5.50f 5.90; 56—57 KG. f 530—f 5.60; 53—55 KG. I 5.10—f 5.40; 50—52 KG. f4.80— f 5. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9