■s U!T DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. RAADSVERGADERING. \iv I3ABB© RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 31 MEI 1929 ZANDVOORT Aan de Zandvoortsche medici zal het oordeel gevraagd worden over het voorstel van den heer Fraenkel betreffende inenting tegen diphterie en kinkhoest. Met 8 tegen 4 stemmen besloten tot weder-instelling van een Commissie voor Georganiseerd Overleg. Het vermenigvuldi- gingscijfer weer vastgesteld op 1.8. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zandvoort op Donderdag 30 Mei, des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. De heer Gunters is met kennisgeving af wezig. Ingekomen stukken. Ingewilligd wordt een verzoek van een koop man uit het buitenland Achour Rabak, om op -t strand met tapijten en shawls te mo gen venten tegen betaling van f 200. De heer D r u y f geeft in overweging in te willigen een verzoek van twee personen om ijs op het strand te mogen verkoopt Hij meent dat men die menschen niet moet ver hinderen om in de zomermaanden wat te verdienen, dan kunnen ze misschien nog wat overleggen voor den winter. Bij niet-inwilli- ging van het verzoek is de kans groot, dat de gemeente hen dan geldelijk moet steu nen. De heer Molenaar spreekt in denzelf den geest. Hij vraagt een mogelijkheid te scheppen, dat die menschen van den zomer wat "kunnen verdienen. De heer Koning vraagt of het niet mo gelijk is, aan de menschen een plaats aan te wijzen op een afstand van de tenten. De Voorzitter antwoordt, dat er een raadsbesluit bestaat, waarbij bepaald is, dat slechts twaalf pachters van ijskarren op het strand mogen venten. B. en W. hebben zelfs nog een vergunning aan een dertienden ge gadigde verleend, in de hoop, dat de raad daartegen geen bezwaar zou hebben. Spreker geeft den raad in overweging, deze zaak te£ afdoening aan B. en W. over te laten. Dan zullen zij trachten een goede oplossing te vinden. De raad verklaart zich hiermede accoord. Aangehouden wqrd een voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement tot uit zending van patiënten naar een ziekenhi- richting. Op verzoek van den heer Mole naar werd na een langdurige discussie be sloten, dit agendapunt in een geheime zit ting te behandelen. Diphterie en kinkhoest. De heer Fraenkel dient een voorstel in betreffende inenting tegen het gevaar van diphterie en kinkhoest. B. en W. deelen mede dat in de laatste ja ren geen gevallen van diphterie en kinkhoest zijn voorgekomen. Het overgroote deel van de bevolking zal er niet voor te vinden zijn om zich tegen kinkhoest een serie inentingen te laten geven, zoodat deze maatregel zeer wei nig nut zou hebben. Voorts meent het col lege dat in een gezonde plaats als Zandvoort geen reden is om zich tegen alle besmette lijke ziekten, waaronder ook roodvonk en typhus ressorteeren te doen inënten en advi- seeren derhalve het verzoek niet in te willi gen. De heer Fraenkel bepleit aanneming van zijn voorstel. Juist omdat er in den zo mer zooveel kinderen van elders komen (al dus had Prof. Storm van Leeuwen aan spre ker geschreven), is. het gevaar voor besmet ting met diphterie en kinkhoest zeer groot. Ook andere geneeskundigen zijn het hier mede eens. De heer Siegers meent, dat de raad niet afwijzend tegen het voorstel van den heer Fraenkel moet staan, omdat de inenting als een goed voorbehoedmiddel tegen deze ziekten beschouwd kan worden. Wethouder Padt verklaart, dat B. en W. dit voorstel zullen aanhouden, totdat zij het advies van de Zandvoortsche geneeskundi gen hebben ingewonnen. Belasting op honden. Aan de orde komt een verzoek van de af- deeling Zandvoort der Vereenlging tot be scherming van dieren betreffende een wijzi ging der verordening van belasting op de honden, namelijk om aan on- en minvermo genden algeheele vrijstelling te verleenen. B. en W. adviseeren afwijzend Op verzoek van den heer Molenaar wordt ook dit agendapunt aangehouden. Kraamverpleging. De commissie van bijstand voor sociale aangelegenheden adviseert, om het subsidie voor Kraamverpleging, uitgetrokken op de begrooting voor 1928 met f 200 te verhoogen en eveneens voor 1929. De raad vereenigt zich hiermede, nadat de heer Molenaar verklaard heeft, dat hij (ook al staat hij niet onsympathiek tegen over het werk der kraamverplegingi zich als raadslid niet verantwoord acht om het sub sidie voor 1928 te verhoogen, omdat hij niet voldoende ingelicht is. Georganiseerd Overleg. Ter vaststelling wordt aangeboden de ver ordening tot regeling van de wijze van over leg in zaken van ambtenaren en werklieden van de gemeente Zandvoort. De Voorzitter vraagt, of het wel ge- wenscht is, in Zandvoort weer een commis sie voor georganiseerd overleg in het leven te roepen, omdat niet alle belanghebbenden zich zullen aansluiten, zooals bijvoorbeeld de ambtenaren ter secretarie; bovendien bestaat er in Zandvoort voldoende contact tusschen de werklieden en B. en W. in den raad. Spre ker acht een dergelijke commissie dus over bodig. 4 De heer F or re r is van een andere mee ning; hij zegt datt Zandvoort wèl rijp is voor een commissie van Georganiseerd Overleg, als men haar besluiten maar niet in den wind slaat. Aan hen, die in dienst van de gemeente zijn, moet een zekere mate van medezeggingschap gegeven worden. De heer Geers verwondert er zich over, dat B. en W. nu met zulk een voorstel ko men, omdat het vorig jaar vele verslechte ringen voor het gemeentepersoneel zijn tot stand gekomen, zonder dat men er aan ge dacht heeft, de betrokken organisaties hier over t.e hooren. Spreker is niet tegen een juist en goed toegepast georganiseerd over leg, maar hij zou het betreuren als dit voor stel alleen ter tafel is gebracht uit verkie- zmgsdoeleinden. Wehouder Padt vraagt of de heer Geers het nu wel werkelijk meent, dat het B. en W. geen ernst zou zijn met hun voorstel en of hij het wel werkelijk meent, dat het al leen verkiezingspraktijken van het verleden of van de toekomst zijn geweest, die hen tot het indienen van dit voorstel geleid hebben. Spreker merkt op, dat indertijd de heer Geers zelf voor honderd procent heeft meegewerkt om sommige ambtenaren op wachtgeld te stellen. Het past den heer Geers dus niet, hiervan aan B. en W. een verwijt te maken. De heer Druyf zegt, dat de patriarchale tijd voorbij is, dat alleen de werkgevers over de arbeidsvoorwaarden beschikten. De werk- neemrs eischen nu ook medezeggingschap en daarvoor is een Commissie voor Georgani seerd Overleg noodig. De heer Molenaar verdraait zijn hand er niet voor om, of het Georganiseerd Over leg in Zandvoort komt of niet. Hij verwacht er niet het minste resultaat van. Toch zal hij niet tegenstemmen. De raad verklaart zich met 8 tegen 4 stem men voor de instelling van de Commissie voor Georganiseerd Overleg. Tegen stemden de leden Siegers, Geers, Van der Mij én Koning. Vóór stemden de leden Zwaan, Padt, Ko ning, Elffers, Molenaar, Termes, Druyf en Fraenkel. De verordening wordt daarop goedgekeurd nadat eenige door den heer F o r r e r voor gestelde redactiewijzigingen zijn aangeno men. Ventvergunningen. Het verzoek van de Zandvoortsche Groen te- en Fruithandelaarsvereeniging „Een dracht", om ventvergunningen alleen tegen betaling van een zeker bedrag aan de ge meente te geven, wordt ingewilligd. Het vennenigvuldigingscijfer. B. en W. stellen voor, net vennenigvuldi gingscijfer der plaatselijke inkomstenbelas ting dienst 1928-'29 weer vast te stellen op 1.8. De heer Druyf is van meening, dat dit college niet de capaciteit heeft gehad, om Zandvoort van de financieele misère af te helpen. Hij en de heer Fraenkel wenschen daarvoor geen verantwoording te dragen. De Voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. Hij verklaart, dat de kwade posten niet mee zullen vallen, maar de mo gelijkheid bestaat ook, dat er 'voordeeltjes komen. Den heer Druyf verwijt hij, dat deze, die lid van de financieele commissie is, zijn bezwaren niet in die commissie te berde heeft gebracht, maar weggebleven is. Men kan niet tegelijk de kapitaalkrachtigen in Zandvoort houden en de belasting te verhoo gen. Vóór de stemming verlaten de heeren Druyf en Fraenkel de raadszaal. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Vastgesteld worden de instructies voor personeel van Publieke Werken en Bedrij ven. Goedgekeurd wordt een voorstel tot wijzi ging der Algemeene Politieverordening. De agendapunten betreffende de benoe ming van een badman voor de douchebad inrichting en de uitbreiding van het Water leidingbedrijf zullen eveneens in geheime zitting worden behandeld. Uitkijktoren. Het voorstel tot verpachting van den Uit kijktoren wordt goedgekeurd. Stuk strand voor speel plaats. Voorgesteld wordt om voor twee jaren gra tis een stuk strand ter breedte van 10 M. aan het Kinderhospitum „Clara-Stichting" af te staan voor speelplaats voor de kinderen de zer stichting. Goedgekeurd. Tegemoetkoming verpleeg- kosten. De agent van politie-rechercheur Doorne kamp vroeg een tegemoetkoming in de kos ten van verpleging van een zijner kinderen in de Maria-Stichting te Haarlem. Dit verzoek wordt ingewilligd. Tot leden der commissie van bijstand voor •onderwijs en sociale aangelegenheden wor den benoemd de heeren Termes en Van der Mij. De Z. V. V. „Zandvoort"- verzocht vijftig karren bagger gratis van de gemeente voor het voetbalterrein te mogen ontvangen. Wordt toegestaan. Rondvraag. De heer Forrer vraagt of het juist is, dat eenige badexploitanten de prijzen slechts met vijf cents hebben verlaagd, inplaats van vijftien cents, zooals de heer Gunters in een vorige vergadering verklaard had. De Voorzitter antwoordt, dat de ex ploitanten alleen tot een verlaging van den badprijs kunnen overgaan, als het rijden met de koetsjes niet meer noodig is. Nu dit nog steeds plaats moet hebben, konden zij de prijzen niet met vijftien cents verlagen. Spreker is nochtans verheugd, dat de prijs desniettegenstaande toch nog met vijf cents verlaagd is. De heer Druyf is van meening, dat de verlichting van den boulevard onvoldoende is. De Voorzitter antwoordt, dat de ver lichting tegenwoordig veel beter is, dan vroeger. Eerst waren er lampen van 75 kaar sen en thans van 100. Hij vraagt, de zaak te laten rusten totdat de plannen voor verbree ding van den boulevard aan de orde komen. Te kwart over elf wordt de vergadering gesloten. De raad gaat dan nog in geheime zitting. DE WETHOUDER VAN ONDERWIJS. Gedurende de zomermaanden zal de heer N. Padt, wethouder van Onderwijs en Sociale Aangelegenheden, des Zaterdagsnamiddags geen spreekuur houden. BEZOEK VAN DUITSCHE TOERISTEN. Naar we vernemen zullen de leden van de „Allgemeine Deutsche Automobielen Klub" afdeeling Rhijnland, van 810 Juni a.s. een bezoek brengen aan onze badplaats. ZONNEBADEN. Door de badinrichting „Neptunus" van het Hotel d'Orange zal ingaande a.s. Zaterdag de gelegenheid worden opengesteld om op het terras van het hotel zonnebaden te kunnen nemen. Badkaarten zijn verkrijgbaar aan het badkantoor en bij den portier van het hoteL HONDENBELASTING. Naar we vernemen zal door den heer T. Molenaar, lid van den raad dezer gemeente, bij den gemeenteraad een voorstel worden ingediend, om de hondenbelasting op pro gressieve leest te schoeien. HEEMSTEDE Het vermenigvuldigings- cijfer vastgesteld op 1. Ongewenschte toestanden op Groenendaal. Er komt een begraaftoestel. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdagavond onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig wegens ongesteldheid mevr. Bigot en de heer Schelvis. Ingekomen stukken. Ingekomen is een adres van het hoofdbe stuur van den Algemeenen Bond van Politie personeel in Nederland houdende verzoek de akte van bekwaamheid als agent van politie vanwege dezen bond uit te reiken, te willen erkennen alsmede een subsidie te willen verleenen aan den door dezen bond in het leven geroepen cursus. Zal worden behandeld bij de a.s. be grooting. Voorts is ingekomen een advies van de St. Martha Vereeniging afd. Haarlem der Ned. R.K. Centrale Vereeniging tot bescher ming van meisjes houdende verzoek voor het jaar 1930 wederom een subsidie toe te staan van f 100. Zal worden behandeld bij de aanstaande begrooting. Stembureau*. Benoemd worden verschillende stembureaux, in verband met de a.s. verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. Zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen de in ons blad vermelde voorst-ellen betreffende: toetreding van de gemeente als lid van het Congres voor kin- derzorg; verhooging van toegestane credie- ten; aanschaffing van een begraaftoestel; vernieuwing van kadastrale kaarten; het geven van den naam van Eschdoornbrug aan de brug over de Bleekersvaart tusschen Eschdoornlaan en Kerklaan; het verhuren van moestuinen en boomgaard te Groenen daal; vaststelling van het vermenigvuldigings- cijfer op 1; de begrotingswijzigingen; ver andering St. Antoniusschool. Aangeboden wordt de herziening XLVI van het Uitbreidingsplan dat ter visie zal worden gelegd. Rondvraag. Mevrouw De V o o g tde Vogel zegt dat er op Groenendaal veel vogelnestjes worden uitgehaald. Beter toezicht, vooral bij den Waterdel, is noodzakelijk. De bosch wachters zijn niet altijd gemakkelijk te her kennen. De Voorzitter zegt dat het niet gaat voortdurend een bewaker bij den Waterdel te plaatsen. De bewakers die wel te her kennen zijn aan hun uniform moeten door het geheele bosch van 60 H.A. loopen. Het uithalen v.an vogelnestjes wordt ook op andere plaatsen gedaan. Er wordt door de bewakers wel op gelet en er zal nog meer op gelet worden. Dit is eigenlijk een quaestie van opvoeding en- onderwijs, dus van ouders en onderwijzers. De zaak zal onder de aan dacht der onderwijzers worden gebracht. Mevrouw De Voogt klaagt verder over het ingooien van ruiten in de gemeente, o.a. bij de Belvedère op Groenendaal. Den Voorzitter zijn deze feiten be kend. Zij zijn gerapporteerd en er wordt op gelet. Dit is ook een zaak waar de on derwijzers in kunnen medewerken. De heer De Boer klaagt over ontsieren de reclame, vooral verkiezingsreclame. De Voorzitter deelt mede dat op één avond door de politie 40 biljetten zijn afge scheurd. Deze reclame is inderdaad onaan genaam en ontsierend. Aan de betrokken vereenigingen zal worden gevraagd, er mede op te houden. De heer Van der Erf brengt onge wenschte toestanden op Groenendaal ter sprake. Het toezicht is daar blijkbaar on voldoende. Het is thans zoo, dat er menschen zijn, die met hun gezinnen er niet durven komen, vooral op Zondag. Er bestaat toch een bepaling die verbiedt dat personen op Groenendaal in ongewenschte houding zit ten of 'liggen. Er gebeuren nu dingen die veel erger zijn dan nestjes uithalen. De Voorzitter zegt dat deze zaak de volle aandacht heeft van B. en W. Persoon lijk heeft spr. op Tweede Paaschdag gecon stateerd dat strenger aanpakken gebiedend noodzakelijk is. Er zijn dan ook al perso nen uit Groenendaal gezet. Onder het pu bliek schijnt de neiging om zich onbeschaafd te gedragen, toe te nemen; misschien een gevolg van de moderne kleeding. B. en W. hebben de zaak in hun vergadering bespro ken en zullen zeer tot spr.'s spijt strenge maatregelen nemen, die voor het publiek onaangenaam zijn. Binnenkort zul len deze merkbaar worden. De heer v a n d e r E r f vraagt het plant soen in de Javalaan, dat in desolaten toe stand verkeert, in orde te brengen. Hierna sluiting der openbare zitting. VERGADERING TUTNLIEDEN- VEREENIGING Woensdagavond vergaderde bovengenoem de vereeniging in het lokaal voor Chr. P.e- langen. Er was vrij veel belangstelling. Naar aanleiding van de slechte deelne ming aan de excursie verzocht de voorzitter de excursies beter te bezoeken. Over de groote jaarlijksche excursie ontwikkelde zich een geanimeerde gedachtenwisselin g. De alge meene wensch was dit jaar eens een groote stad te bezichtigen. De meeningen waren vrij verdeeld over een bezoek aan Den Haag dan wel Rotter dam. Tenslotte besliste de stemming in het voordeel van Den Haag. De bedoeling is dan te bezoeken de plantsoenen, de kassen dei- diergaarde, het Vredespaleis en verdere leer zame bezienswaardigheden. Het bestuur kreeg opdracht om een en ander ie regelen, om op de volgende verga dering met definitieve plannen te komen. Hierna had de keuring plaats van het in- gezondene. De heer B. Nieuwenhuis had ingezonden Bouquainville en Saxifraga PyramidaUs. De heer M. Bloemendaal zond eenige pracht exemplaren witlof en de heer C. v. ieperen een fraaie collectie groenten. Inzenders hiel den de gebruikelijke inleiding, waarna de keuringscommissie, bestaande uit de heeren v. d. Hoeve. Nobbe en Heere de volgende punten toekende: BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. V! cc f 't Haantje van den toren schreeuwde, „Ik zou je helpen, beste maat. Als je me eerst eens wou zeggen, Hoe dat nu wel 't beste gaat. Als ik van mijn spits wordt afgeschoten. Wat gebeurt er dan met mij „Wel." zei Redneb. „dan kun je vliegen, Overal heen, want je bent dan vrij." „Dat moest waar wezen." riep 't haantje, „Want 't is zeker cn gewis, Dat, op ccn spits tc moeten draaien, Vaak heel erg vervelend is." En namv'lijks had het gesproken. Of 't klonk boneden: pief, poef, paf, En toen schoot men met ccn kogel, Het haantje van den toren ai. Stel je voer een haantje-van-dendoren, dat wegvliegt. Zouden de menschen het niet missen? B. Nieuwenhuis 2 maal 10 punten, M. Bloe mendaal 10 punten en C. v. Iperen 8 punten. Vervolgens werden nog besproken de te hou den kleine excursies. Het bestuur kreeg opdracht te trachten toestemming te krijgen voor verschillende buitens en tuinen. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER PERSONALIA Door burgemeester en wethouders zijn de betrekkingen van concierge en bode (por tier) ten raadhuize weer vereenigd. Als zoo danig is met ingang van 1 Juni benoemd de gemeentewerkman F. J. Koopman en zijn echtgenoote D, Koopman-Olivier, wonende te Hoofddorp. VERLAGING DER ELECTRICITEITS- TARIEVEN. Het Comité van Actie inzake verlaging der electricfteitstarieven in de gemeente Haar lemmermeer hield een vergadering van ge- machtigen der twintig aangesloten organisa ties in „De Beurs" te Hoofddorp. Er is thans van Ged. Staten bericht geko men, dat de stroomprijs met 1 Juli a.s. ver laagd zal worden. Het vast recht1 ondergaat geen wijziging", doch de prijs van 10 cent voor elke verbruikte K.W. wordt tot 5 cent verlaagd. Er werd nog een voorstel van het bestuur aangenomen om uit dankbaarheid voor de verkregen prachtige resultaten te trachten de enkele honderden guldens bijeen te bren gen, die nog noodig zijn oin het geschilderd portret van Dr. J. P. Heije en diens echtge noote, dat door den burgemeester Mr. A. Slob werd aangekocht en reeds keurig gerestau reerd een plaats in het raadhuis heeft ge kregen, aan de gemeente over te dragen. RUITERSPORT. Bij het te Gorcum gehouden coneours- hippique was de deelneming van landelijke rijvereenigingen zeer groot. Niet minder dan 10 vereenigingen waren opgekomen. Wij laten hieronder de uitslagen volgen, voor zooveel betreft leden van landelijke rij vereenigingen uit deze omgeving. Individueele dressuurproef: kl. B.: Ie pr. J. Gehrels te Haarl.meer met Bleuté (19 1/5 p.)3e pr. Chr. van Wijk te Haarlemmermeer met Anton (17 2/5 p.)4e pr. A, Nieuwen- huizen te Haarl.'meer met Losta (17 1/5 p.). Springconcours klasse B. 2e pr. J. Gehrels te Haarlemmermeer met Bleuté, 0 fouten in 57 sec.; 5e pr. Chr. van Wijk te Haarl.meer met Anton, 0 fouten In 59 sec. Allen hadden 16 punten voor houding, zit en wijze van rijden. GRAANBEURS. In de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: tarwe wit 11.25—1175; rogge 11.—11.25; gerst chevalier 11.5012.haver 10.50 11.witte duiveboonen 15.16. groene erwten 15.—16.—; karwij 44.— 45.;Blauwmaanzaad 34.35.ka- nariezaad 20.22.Alles per 100 K.G. VELSEN OOK „EUPHONIE" IN VELSERBEEK. Het lijstje der muziek vereenigingen die dezen zomer in Velserbeek zullen concer teeren bevatte tot nu toe slechts harmonie- en fanfarecorpsen. Thans is echter ook „Euphonie" tot een concert uitgenoodigd en wel op 24 Juli a.s. des avonds van 7 3/4 tot 9 3/4 uur. IJMÜÏDEN JUBILEUM IJMUIDEN'S MANNENKOOR. TJmuiden's Mannenkoor directeur de heer N. J. Arisz, vierde Donderdagavond zijn 20-jarig bestaan met een uitstekend ge slaagd concert in Thalia, dat door een zeer talrijk publick werd bijgewoond. Het koor, dat sedert de laatste uitvoering belangrijk gegroeid schijnt te zijn, zong een tweetal liederen n.l. Herder's Zondags- lied van Kreuzer en Haec Dies van N. Hoogerwerf. Een krachtig applaus volgde op elk lied. De tooneelvereeniging „Varia" gaf ter af wisseling een blijspelletje „De Aardschok", waarover hartelijk gelachen werd. Nadat het koor ten tweedenmale was opgetreden n.l. met Der Fremdenlegionar van Wengert en Gebed voor den Tempel van Roeske, brak het officieele gedeelte van den avond aan, n.l. het complimenteeren van het bestuur der feestvierende vereeniging. De eere-directeur de heer N. Gonlag en de directeur hadden met 't bestuur op het podium palatsgenomen om de gelukwenschen in ontvangst te nemen. Haast geen enkele plaatselijke vereeniging ontbrak: Tooneelvereeniging „Varia" opende de rij. Dan volgden achtereenvolgens Vel- sen's Z wemver eeni ging, „Looft den Heer", IJmuiden's Bloei, Concordia, de O. K. Zang- vereeniging Crescendo. IJmuider Korfbal club, Gem. Zangver. Polyhymnia, Winke liers- en Handelsver. Groot-IJmuiden. Man nenkoor Zanglust. Kunstkring, IJmuiden's a Capellakoor, R.K. Tooneelvereeniging Kunstkring, R.K. Zangverecniging Zang en Vriendschap, Chr. Mandolineclub Amicitia, Accordeonvereniging IJmuiden's Roem. Ned. Hervormde Kerk, Chr. Jongel. Vereeniging erf Euphonie. Elke felicitatie braoht telkens weer een bloemstuk op het tooneel, zoodab na afloop der mondelinge gelukwenschen een 20-tal bloemenmanden en ruikers het podium sierde. De heer Gonlag feliciteerde namens het hoofdbestuur der vereeniging van Koordirigenten. Verder hadden nog vele vereenigingen telegrafisch of schrifte lijk gefeliciteerd. De heer van Houwelingen bedankte voor de gelukwenschen. Na afloop der huldiging begon het bal, dat niet zoo heel spoedig afgeloopen was. MET SCHADE BINNENGELOOPEN. Donderdagmorgen is alhier binnengekomen het Engelsche tankstoomschip British Ensign dat ter hoogte van North Foreland tijdens een dikken mist in aanvaring is geweest met het Italiaansche stoomschip Susa. Het stoomschip ligt aan den Noordelijken oever van het buitenleidingskanaal. Aangezien eenige tanks lekkage hebben bekomen is de tanklicjrter Colonia van Rot terdam langszijde gelegd om een gedeelte der lading over te nemen, waarna het stoom schip de reis naar Amsterdam zal voort zetten. DE EERSTE HARINGLOGGER BINNEN. Donderdagmiddag is de eerste haringloggcf in dit seizoen te IJmuiden binnengekomen, n.l. de KW 37 met 9 last pekelharing. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS ZATERDAG 1 JUNI. HILVERSUM, 1071 M. ff 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinsky- Theater. Amsterdam. 3.30 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over „De Bouw en Wezen der Materie". 4.45 Lezing door Prof. Dr. A. A. Nijland over „De bouw en de afmetingen van het Heelal". 5.45 Gramofoonmuziek. 6.01 Con- eert door de Stafmuziek van het 5e Regt, infanterie. 8.00 VARA. Toespraak; „Wat zeg gen de vrouwen er van". 8.20 VARA. Concert, Pfano-kwartet en solisten. VARA. Radiotoo- neel. Causerie. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert! door het KRO,-trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Concert in IJsselstein. Koor. orkest en solisten. 4.00 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoon muziek. 6.30 Vertelkwartiertje. 6.45 Journa listiek weekoverzicht. 7.00 Gramofoonmuziek, 7.30 Causerie over St. Thomas. 8.00 Concert. Orkest en koor. 9.30 Nieuwsberichten. 11.00 Mandolineconcert. DAVENTRY, 1561 ML 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Heti Carlton Octet. 3.50 Balladenconcert. The Masks on R. Sharpe, cello. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuws berichten. 6.50 Muziek. 7.05 Strijkkwartetten van Haydn. 7.20 Omroeppraatjc. 7.35 Sport- praatje. 7.50 Licht orkestconcert. Orkest. E. Griffin. sopraan. R. Easton, bas. 9.20 Nieuws- ber. 9,35 Causerie: London. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété. Dans-orkest en varióté-artisten. Aansl. van het Palladium. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Kinderuurtje. Daarna dansmuziek. 6.55 Kinderhalfuurtje. 8.35 Concert. Moderne muziek. Daarna dansmuziek. LANGENBERG, 462 M 10.35 en 12.45 Gramofoonmuziek. 1,25 Or kestconcert.. 6.05 Orkestconcert. 8.20 Vroolij- ke avond. Westfalia-Orkest. Ernst Arnold, Gustav Jacoby cn Senff Georgi. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 M. 12.20 Lezingen en lessen. 5.20 Orkestcon cert. 6.20 Lezingen en lessen. 8.05 „Blaubart", kom. opera van Offenbach. Daarna -nuz. HAMBURG, 395 M. 5.20 Moderne filmmuziek door orkest. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Concert. Norag-orkest. B. Jakschtat, piano. 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15