MIMIIJERs FRIESCHE HEERENBAAI STADSNIEUWS j INGEZONDEN MEDEDEELINCEN i 60 Cl., per reset. H. D. VERTELUNGEN VOOR FIJNPROEVERS 77 FEUILLETON. Helen's Juweelen HAARLEM'S DAGBLADVRIJDAG 31 MEI 1929 (Nadruk VMrbod«a| autcrararecht roorbakotidaii.) Een Fantasie door HAASTONE MAYER Het was zoo'n echte, onvervalschte, tries tige. I-Iollandsche November-Zondag. Den geheelen morgen had het al geregend. De lucht was grauw en zwaar bewolkt. Ook nu nog. na twaalf uur dreinde de regen en vormde steeds grooter plassen in den tuin. De laatste planten, die het nog lang vol gehouden hadden te bloeien, hingen nu slap en zwaar van den regen met gebogen takken naar den grond te staren als verlangden zij naar de plek, waar zij wilden rusten. De anders zoo drukke laan vol wandelaars cn fietser-s was thans bijna geheel verlaten. Een enkele, onder een parapluie gebogen ge stalte ging haastig voorbij. Dit was nu de Zondag, waarnaar Willem zoo verlangend had uitgezien. Hij had zich voorgenomen een flinke wandeling te ma ken, daarna ja, daarna wat niet al. En nu was dat alles in letterlijken zin in het water gevallen. Aan uitgaan viel niet meer te denken. Den geheelen dag zou het wel regenen blijven. Voor het raam naar buiten starende, zag hij in de plassen de waterbellen op en neer dansen. Neen, hij zou het thuis moeten, zoeken. Wat geeft de Radio vandaag? Even kijken. Hilversum: Kerkdienst, mu- ziek. boekenpraatje, muziek, kinderuurtje, voordracht, opera. Hei. is genoeg, tenminste voor een gewoon mensch. Maar iemand, die gedwongen is thuis te blijven en zich verveelt, is geen gewoon mensch meer. Die verlangt meer of liever, verlangt juist wat anders. Dat andere, wat niet aangeboden wordt, dat zou hij willen. Treft hij dit nu op een ander station aan, dan deugt dat toch niet. want de zangeres ofdie pianist ofkortom, dat wil hij nu eenmaal ook niet. Hij wilweet het tenslotte niet. Nu ja, hij wil wat niet kan. Willem bladert nog even in den Radio- gids en legt hem daarna teleurgesteld neer. Een volgend oogenblik staat hij voor de boekenkast. Wat moet hij hier nu ook weer doen O ja Een boek. Hij neemt er een uit de least, kijkt het in, zet het weer neer, neemt een an der. Neen, ook dat niet, dat heeft hij nog kort geleden gelezen. Dusdaar is verder niets by, ofschoon in de kast nog vele an dere, ja zelfs ongelezen boeken staan. Een oogenblik later staat hij weer voor het raam, tuurt de lucht in. Alles nog even grauw. De regen geeft nog steeds met volle handen van haar overvloed. Willem gaat even zitten, neemt gedach teloos den Radio-gids weer ter hand. Hij bla dert. Hilversum: Niets. Huizen: Ook niet. Ber lijn, Bern Hij begint teekenen van belangstelling te geven. Wanneer je dan toch thuis moet blij ven, kun je ook even goed naar het buiten land gaan, liefst zoover mogelijk. Berlijn, Bern, Breslau, Brussel, Budapest! Ja, Budapest; dat lijkt al wat. Daar is hij nog nooit geweest. Juist vandaag een mooie gelegenheid om er naar toe te gaan. Wei neen, andersom, je haalt Budapest naar je ;toe! Met een hand omdraaien en het is er. Even het programma nagaan. Concert door het Tziganen-orkest. No. 2. Een fantasie. Dat is het! Een fan tasie. Waarom zou hij ook niet wat kunnen fantaseeren? Hij probeert op Budapest af te 6temmen. Het gaat! Daar heeft hij het al! Café-rumoer dringt de kamer binnen. Ge schuifel van voeten en verzetten van stoe len, gerinkel van glazen vermengd met ver wijderde stemmen, alles ver weg en toen vlak bij. Daar doorheen het stemmen van instrumenten. Hij tracht zich in te denken, hoe het daar zijn zal. Met gesloten oogen ziet hij de zaal waarin het orkest is opgesteld. Zigeuners met donkerbruine oogen Jn kleurige costuums zijn het, die spelen. In de zaal zitten overal chique gekleede dames en heeren, de uitgaande wereld van de I-Iongaarsche hoofdstad. Kellners loopen druk heen en weer. Er heerscht een opge wonden stemming. No. 2 van het programma: Een Fantasie, komt nu aan de beurt. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN a 60 CU per regel. -<"<4 Wa it EEN ROMANTISCHE GESCHIEDENIS, door JAQUES FUTRELLE. 3D „Zoo zoo!" Van Derp wipte peinzend aan zijn glas. ..Ik ben benieuwd of u me zoudt willen vertellen, wat er gisteravond eigenlijk gebeurde, toen u van tafel op stond en druipnat terug kwam?". „Dal kan ik ook niet", antwoordde Bruce, terwijl zijn gezicht betrok. „Ik kan u al leen zeggen, dat ik een groot gevaar voor ons allen voorzag, en dat er niets gebeurde. Dat; gevaar dreigt me nog. Dat is alles". En vreemd genoeg gebeurde het, dat twee mannen, die elkaar eerst met blijkbaar wan trouwen beschouwd hadden, nu stevig el- kaars handen drukten, toen van Derp af scheid nam. Bruce bracht den middag door met de Pyramide schoon te maken en den motor na te zienVlak voor zonsonder gang schreef hij een kort briefje aan Cicely en ging het op de bus brengen, gevolgd door een van Meredith's man nen. De nacht viel, een donkere, vochtig-warme nacht. Van het riek van de Pvramide af kon Bruce het jicht. van de Zeemeermin zien, op niet meer clan een paar honderd meter afstand en op het strand hoorde hij den man, die Meredith er achter had ge laten om de wacht te houden, druk rede neeren met kaptein Barry. Het scheen dat de .man. verlangend naar wat menschclijk gezelschap, de Zeemeermin voor een oogen- Een zigeuner uit het orkest treedt een wei nig naar voren. Hij neemt zijn viool onder den kin, heft zijn strijkstok op en stemt zijn viool. A.a. E.e D.a d.a. G-d. G.d. Een weinig heen en weer zwevend zijn deze noten door de hancl, die de sleutels van de viool ge lijktijdig omdraait. De viool is gestemd. Het publiek blijft doorpraten. 1-Iet komt hier immers niet om de muziek. Als het gesprek hapert, geeft men zich het air van te luisteren of als het heel mooi is, mogelijk dat dan daardoor het ge sprek even stokt. De Zigeuner zal beginnen. Hij staart voor zich uit. Wat zal hij spelen? Iloe zal hij het publiek aan zijn spel boeien? Hij grijpt in de snaren en zet in met een prachtig accoord. Daarop volgen rijen van huppelende no ten, die aan vlugge, dartele kindervoetjes doen denken. Met uitgestrekte armpjes loopt zij haar vader, den vioolspeler tegemoet. Zijn kind, zijn Ziska, ziet hij voor zich, zooa'.s zij was nog een klein meisje zijnde. Het jubelt in zijn hart en daardoor ook in de zaal, door de tonen, die hij laat huppelen met zijn strijkstok. Het publiek begint eenïge belangstelling te toonen, hetgeen te bemerken is aan het mindere rumoer. De muziek gaat over in langzamer tempo: Andante, daarna Adagio. De speler neemt het kind in zijn armen en streelt het, geeft het teedere namen, zijn Ziska. Ook in de zaal vervloeien teedere klanken. Het is of de strijkstok de snaren liefkoost, zoo zacht sleepend komen de tonen uit de viool. Een melodie, zóó liefelijk en gespeeld in een heerlijk flageolet laat zich thans hooren. Speler en instrument zijn één. Is niet op dit moment zijn kind, dat hij zoo hartstochte lijk liefheeft, zijn Ziska, eenig kind van zijn te vroeg gestorven, geliefde vrouw, in zijn armen? Zijn aangeboren muzikaal talent is de vertolker van zijn innigste gevoelen. Het publiek zwijgt thans geheel. Het voelt, hier wordt kunst geboden. Wat klinken zij lief en zacht, wat smelten zij weg, die tonen. O! alles wil hij haar ge ven, zijn Ziska. Met volle handen geven wat hij heeft en tegelijkertijd geeft hij het pu bliek het beste van zijn kunst. Even later gaat de muziek over in mineur. Smartelijke tonen brengen ontroering in den kring der luisteraars, die thans geboeid zijn aan den speler. Contrasteerende tonen, door twee en drie- dubbelgrepen voortgebracht laten zich eenigen tijd hooren. Waar worstelt de kun stenaar mede? Ach, weer beleeft hij dien droeven tijd van angsten en beven over het lot van zijn kind. Daar ligt zij ernstig ziek en worstelt met den vijand van het leven. Wie zal het winnen? Hoort, hoe weemoedige klanken door de zaal gaan! Heel zijn vaderhart lijdt mede met zijn kind, zijn Ziska. Het is een hopen en vreezen. Eindelijk schijnt er verbetering te komen in den toestand van de kleine zieke. Het gevaar schijnt geweken. Thans gaat een jubelen door de zaal. De viool juicht hoog, heel hoog. Zijn Ziska is genezen, is weder het lieftallige, bruinge- lokte meisje van voorheen. Fijne trillers volgen elkaar snel op. Het is één en al jubel; jubel over het hei wonnen leven. De speler eindigt met ieis plechtigs. Een lofzang zou men het kunnen noemen. Nauwelijks zijn de laatste tonen verklon ken of het publiek juicht den speler toe. Da verend handgeklap, gestamp met voeten en gerinkel van glaswerk, alsmede het geroep van Ho! Ho! houden geruimen tijd aan. Welzeker publiek, juich den kunstenaar toe! Gaf hij U niet het beste, wat hij had? Na dit alles opende Willem weder de oogen en bemerkte, dat hij nog in zijn kamer was. HU, de fantast? Ofhad hU onbewust een werkeiyke geschiedenis meebeleefd? Hij stond op en keek naar buiten. Nog steeds regende het. De planten in den tuin strekten verlan gend de armen naar de aarde. zy wilden graag rusten nu, alsof zij er weet van heb ben, dat zy daarna weer zullen bloeien. Mooier, grooler misschien. Het technisch wonder, de radio, had ook dezen dag een wonder verricht. Een tevreden mensch stond thans voor het raam te staren. ARROND.-RECHTBANK. Inbraak te IJmuiden. In den avond van 27 Maart van dit jaar is te IJmuiden aan de Trawlerkade in het magazijn van de N.V. Industrie- en Handel- Maatschappij ingebroken. Er is een houten cassa weggenomen, waarin 35 gulden was en voorts een aantal kleedingstukken behoo- rende aan die N.V. Als verdacht van deze voorwerpen zich wederrechteiyk te hebben toegeëigend had zich te verantwoorden een 33-jarig varensgezel uit IJmuiden, thans ge detineerd. Hij zou zich toegang verschaft hebben door over de poort of den muur te klimmen, een glasruit van een kantoorlokaal in te drukken, althans te vernielen en er door te gaan. Een dame, die tegenover het gebouw der N.V. woont heeft een man zien loopen met de cassa op zyn rug, zij heeft hem zien te rugkomen met twee anderen en over den muur zien klimmen. Maar of het deze ver dachte was kon deze getuige niet zeggen, zy heeft haar man en den directeur der maat- schappij gewaarschuwd. Dezen zyn het gebouw ingegaan. Eerstge noemde heeft iemand gezien, die nochtans tengerder was dan deze verdachte. De president: Misschien is hij bijgekomen in de voorloopige hechtenis! Verdachte ontkende er geweest te zyn. De directeur der N.V. heeft wel iemand ge hoord, maar zyn zaklantaarn ontstekende niemand gezien. Een agent van politie te IJmuiden heeft by zekeren v. E. een koopman te IJmuiden de cassa en zeemansgoederen teruggevonden en bij diens schoonvader begraven in den tuin c-en zakdoek met geld. Op de binnen plaats der N.V. is ook geld verborgen gevon den. Bij dezen v. E. woonde een 31-jarig v/erkman C. J. M. Deze getuigde dat de ver dachte hem meer dan eens voorgesteld heeft om mee te gaan naar het bewuste pand, waar wel wat te verdienen was. Get. is tenslotte daarvoor bezweken en meegegaan. Hij heeft verdachte geholpen toen deze de cassa en de kleeren uit het magazijn gehaald had. Hij heeft het gestolene in veiligheid gebracht. Een zeer belangrijk getuigenis dus. Een belangrijk getuigenis was ook dat van den koopman v. E., die vertelde hoe ver dachte en M. de voorwerpen bij hem thuis gebracht Rebben. De vrouw van den koopman vertelde nog belangrijker dingen. Toen zij 's avonds thuis kwam waren de mannen bezig de cassa in de kachel te verstoken, opdat de politie het voorwerp niet zou zien, zeiden zij. De klee dingstukken lagen in een hoek. Van M. heeft getuige toestemming ontvangen om geld uit zyn jasje te halen. Zy heeft dat gedaan en het geld in haar zak gestoken. Zij had het bij zich, toen zy naar haar ouders ging. Toen de politie een onderzoek instelde heeft zy het geld maar in den tuin verborgen, waar het dan later gevonden is. Deze getuige heeft ook gezien, dat ver dachte een wondje aan zijn schouder had. Verdachte zei dat door prikkeldraad in het duin te hebben gekregen, hy bleef ontken nen. Zyn strafblad is echter lang niet schoon. De officier van justitie achtte het bewijs door de getuigenverklaringen voldoende ge leverd. Hij requireerde 1 1/2 jaar gevangenis straf. De verdediger, mr. L. G. van Dam, ontzeg de eenige bewijskracht aan de herkenning door een der getuigen, en door de vergarin gen van v. E. en M. kan niet bepaald worden welk aandeel verdachte in de historie had. De eenige aanwyzing daarvoor zou het wondje moeten zyn. PI. kwam er tegen op, dat thans als be trouwbare getuigen gehoord worden M. en v. E., die straks als verdachten terecht staan. De zaak had niet gesplitst mogen worden. PI. vroeg vrijspraak. Uitspraak Donderdag. De helper. De vorige getuige, de varensgezel M. stond vervolgens terecht als verdacht behulpzaam te zijn geweest bij de inbraak. Dezelfde ge tuigen werden gehoord. Na zijn getuigenis in de vorige zaak was natuurlijk niet anders dan een bekentenis van verdachte te ver wachten. Wegens medeplichtigheid en heling vroeg het O. M. twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak Donderdag. De heler. De vorige getuige, de koopman v. E. stond tenslotte terecht .vegens het aannemen van geld en geschenken in verband met de vo rige zaak. Ook nu werden dezelfde getuigen gehoord. Deze verdachte, die ook bekende, heeft evenmin een schoon strafblad Hij vroeg een voorwaardelijke straf. Het Leger des Heils heeft zich bereid ver klaard toezicht op hem te oefenen Het O.M. wilde een voorwaardelijke veroordeeling vra gen, verdachte heeft geen ruzie willen heb ben met zyn commensaal, daarom heeft hy het gestolene in huis genomen. Spr. vroeg drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De verdediger, mr. A. Beets, beval dit ten sterkste aan. Uitspraak Donderdag. De belasting ontdoken. Een timmerman uit Ilpendam stond te recht wegens onjuiste belastingaangifte. Als inkomen over het jaar 1924 en de drie vol gende jaren had hij opgegeven het bedrag aan huishoudgeld, dat hU aan zyn vrouw gaf. De rest beschouwde hij blijkbaar als be- noodigd voor zijn bedrijf, maar hy zeide te goeder trouw. Er was ongeveer 3500 per jaar te weinig opgegeven, dat in de belasting 200 scheelde. Verdachte laat nu zijn kas door een ac countant byhouden, want op het aangifte biljet worden zooveel vragen gesteld, dat het zijn verstand te boven gaat. Het O.M. achtte kwade trouw wel bewe zen, doch wilde in verband met het geringe bedrag slechts een boete vragen, n.l. 300 of 30 dagen. Verdachte zeide het lydend voorwerp te zijn geworden van den inspecteur der belas tingen. Uitspraak 13 Juni. Alle bewijzen tegen hem. De eerste getuige was een juffrouw die een winkel heeft in mode-artikelen aan de Be- gynestraat te Beverwyk. Die juffrouw is in den nacht van 13 op 14 Maart opgeschrikt, doordat zij de winkelbel hoorde gaan. Het was even over twee. Twintig minuten later hoorde ze de bel weer gaan. Dat er om dien tyd klanten waren kon zy redehjkerwijze niet veronderstellen. Zy ging naar beneden en vond de laden in de toonbank open. In de winkellade lagen wel afgebrande lucifers, maar niet het geld, dat er 's avonds in was blijven liggen. Verder waren er druppeltjes kaarsvet. De deur was met een valschen sleutel geopend.Dit alles was het gevolg van een bezoek, dat een ongeveer 30-jarig siga renmaker uit het aardbeiendorp 's nachts had gemeend aan den winkel te moeten brengen. Dat veronderstelde tenminste de dagvaarding, maar verdachte zei, dat hy nergens van wist. r Naar een getuige vertelde was de sigarenma ker dien avond nog tot half twee in een café geweest, ,,'t Was een keurig net persoon". Verdachte vertelde, dat hij niet heelemaal nuchter was geweest. De ryksveldwachter Beekman, heeft op zyn surveillance den sigarenmaker aange houden en gefouilleerd. Het was toen tien voor half drie. Hy heeft de valsche sleutels gepast op de deur van den winkel. Ze pasten precies. Verdachte gaf toe de sleutels in zyn zak gehad te hebben, maar kon niet aannemen iets als dit in dronkenschap te hebben ge daan. Waarom hy de sleutels gemaakt had kon hy niet zeggen. Hy was werkloos, maar werkt nu te Alkmaar. Het O.M. zei dat verdachte nog niet zoo dronken was of hij kon met den sleutel het slot wel vinden. Er zyn 34 andere sleutels op geprobeerd, maar daarvan paste niet een. Alle bewijzen zyn tegen hem. De officier vroeg drie maanden gevangenisstraf. Uitspraak Donderdag. macht uitoefent. „Wie deze ring bezit zal mij eeuwig beminnen en door mij bemind worden". Bruce Colquhaun. Cicely las het briefje nog eens en nog eens. terwyl er een zachte uitdrukking in haar blauwe oogen kwam en de koppige, strakke lyn van haar rooden mond zich ontspan de. Het briefje verraste haar in 't geheel niet; zc vond dat het heelemaal overeen kwam met dengeen. die het geschreven had overmoedig, geheimzinnig, onweerstaan baar. Natuurlijk zou ze hem ervoor op z'n kop geven, als ze hem weer ontmoette dat was niet meer dan zyn verdiende loon voor zoo'n brutaliteit; maar toch zou ze voor geen geld ter wereld afstand willen doen van dat kleine ringetje' Hy had het gedragen toen ze het kreeg was het nog w,arm door zyn aanraking van zijn hand!„zal mij voor eeuwig beminnen en door mij bemind worden!"En misschien was hy een dief, of een moordenaar! Skeets kwam lawaaiig binnen stappen na zyn eerste ochtendbezoek aan Mercy Dale. Cicely ontwaakte uit haar zoete droomen. „Skeets, je houdt toch niet meer van me, hè?" vroeg ze plotseling. Skeets wist niet wat hy zeggen moest. Hy bleef stokstijf staan, als een verlegen school jongen, en keek haar vragend aan. „Eh, ja jawel!" stamelde hy. „Ik ge loof van wel". „Ik geloof van wel!" herhaalde Cicely min achtend. „Zeg me de waarheid! Je houdt niet van me!" „Wel eh sedert dien dag, toen je zoo eigenwijs en eh koel was, ben ik niet heelemaal „Vooruit ma.ar", moedigde Cicely aan. „Ik KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. C. v. H. het loopen over verboden grond f 1 subs. 1 week tuchtschool. A. de V. over treding van het Motor- en Rijwielreglement: en opgeven van een valschen naam 2 subs. 2 dagen hechtenis en f 10 subs. 10 dagen hechtenis. A. M. het te Bloemendaal als be stuurder van een rijwiel zich aan een mo torrijtuig vasthouden en zich daardoor laten trekken f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J. d. M. hst zender ..^u.-.ning langs den sooorweg loopen f 1 subs. 1 dag hechtenis. C. H. A d, M. idem f 1 subs. 1 dag hechtenis. J. Ch. v. H. overtreding van het Motor- en Rijwielre glement f 3 subs. 3 dagen hechtenis. H. F. v. d. H. het te Haarlem zonder vergunning "an - -'gemeester en Wethouders met een voer tuig buiten noodzaak rijden op een trottoir f 2 subs. 2 dagen hechtenis. B. G. openbare dronkenschap f 10 subs. 10 dagen hechtenis. H. T. overtreding van het Motor- en Rywlel- reglemerit f 2 subs. 2 dagen hechtenis. Th. v. d. P. idem f 3 subs. 3 dagen hechtenis. C. W. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. W. Ch. F. het te Haarlem zonder vergunning toe laten, dat in eene tapperij muziek wordt ge maakt f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. D. K. overtreding der Leerplichtwet f 2 subs. 1 dag hechtenis. G. van G. idem f 2 subs. 1 dag hechtenis. H. K. overtreding der Invalidi teitswet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. C. L. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 10 subs. 10 dagen hechtenis. B. C. B. v. d. E. overtreding der Arbeidswet f 6 subs. 6 dagen hechtenis. H. J. C. overtreding der Ongeval lenwet f 8 subs. 8 dagen hechtenis. C. H. T, overtreding van art. 73 Motor- en Rijwiel reglement f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Til. C. S. het niet tydig aangifte doen by den. Ambtenaar van den Burgerlyken Stand van de geboorte van een kind f 8 subs. 8 dagen hechtenis. C. S. overtreding der ongevallen wet f 8 subs. 8 dagen hechtenis. N. W. S. ..3m f 8 subs. 8 dagen hechtenis. F. Th. v, d. V. overtreding van het Motor- en Rijwiel- reglement, geen toepassing van straf. OVERNEMING VAN EEN BRUG. Op het provinciaal wegenplan van Zuid- Holland komt o.a. voor de weg van de Zilk, loopende door de gemeente Hillegom naar de Ringvaart (Haarlemmermeer). In verband daarmede wenscht gemelde provincie aan haar te zien overgedragen de niet aan die provincie in eigendom toebehoorende gedeel ten van bedoelden weg. De brug in dien weg over de Trekvaart HaarlemLeiden onder Hillegom, met den oprit van 18 M., is eigen dom van de gemeenten Haarlem en Leiden. Het onderhoud daarvan is geheel voor reke ning van Haarlem. De provincie Zuidholland wenscht de brug met oprit in eigendom, be heer en onderhoud te aanvaarden, mits de gemeente Haarlem aan haar in eens 4431 voldoet. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar. INGEZUNDL^ MEDE >EEL1NG£N a tiü Cts. per regel. Bergt uw WINTER KLEEDING en BONTWERK ichoon en geeul; niseerd (motvrjj) op. HOEING'S STOOMERIJ 'a het beste drea. Telefoon 10873 10382 hou niet van jou, dus je zult mijn hart niet breken". Skeets loosde een zucht van verlichting, waarna zijn gelaat een diep-melancholieke uitdrukking aannam, terwijl hy dramatisch op één been stond te wiebelen. „Nu, als het zoo met je gesteld is", be kende hy, „wil ik wel zeggen, dat ik niet meer zoo veel voor je voel als „Met andere woorden, sedert Miss Dale je uit het water gevischt heeft „Vin je d'r ook geen beeldje?" barstte Skeets opgewonden los, terwijl z'n heele dichterziel uit z'n oogen straalde. „Frisch, lief. eenvoudig, onbedorven en „Ja, ja, ik weet het", knikte Cicely vol enthousiasme. „En nu we mekaar begrijpen, moet ik je iets vertellen. Moeder heeft een telegram gekregen van vader, waarin hij verkondigt, dat ik onmiddellijk met je moet trouwen! Moet! Snap je dat?" „Moet?" Skeets herhaalde het woord op standig. „Ik ben er heelemaal niet op ge steld om met jou te trouwen en ik geloof ook niet, dat jy er erge behoefte aan hebt?" „Nou, dan vertikken we het!" Het was een intellegent idee voor Skeets. „Weet je", ratelde hy verder, „m'n ouwe heer heeft gedreigd, dat als ik niet met jou trouwde, hy al z'n millioenen aan de Fidji Eilanden zou geven. My een biet! Wat beteekent geld, als je van een meisje houdt, dat „Afgesproken, dan?" vroeg Cicely. „We doen het niet?" „We doen het niet!" beloofde Skeets. En ze bezegelden hun overeenkomst met een stevlgen handdruk. (Wordt vervolgd.) blik verlaten had. Hij stond snel op, be studeerde den donkeren hemel boven zich aandachtig, ging toen naar beneden en trok zijn badpak aan. Daarna legde hij een plaat op de gTamo- foon en bracht hem in beweging. Kapitein Barry en de schildwacht van de Zeemeer min staakten hun gesprek om te lultseren... Toen de plaat afgeloopen was, wachtte hy een minuut of vyf, en legde er toen een andere op. Toen dc eerste klanken ervan de toehoorders op het strand bereikten, glipte Bruce onhoorbaar over den kant van de Pyramide in het water en begon met een krachtigen slag naar de Zeemeermin te zwemmen. De plaat speelde nog, toen hy aan boord klom, naar de hut sloop, dc toevoerbuis voor de benzine met een prop goed ver stopte en weer in zee terug glipteI-iy had de Pyramide bijna weer bereikt toen de plaat ophieldHU klauterde aan boord en dertig seconden later speelde er alweer een nieuwe plaat Hoe zeer ze ook op gelet hadden, Meredith's mannen aan den wal hadden niets verdachts kunnen opmer ken. Niet meer dan een minuut later begon de motor van de Pyramide te putteren en te tuffen, langzaam zette de boot zich in be weging. Aan de wal ontstond plotseling een opgewonden gedraaf en geroep, en drie mannen staken van wal af in een roeiboot, die koers zette naar de Zeemeermin. Bruce keek om vlak voor dat hy om de Second Cliff heen stuurde. „Dat kost ze minstens een uur", merkte hij vergenoegd op, „en tegen dien tijd kan ik Huil al voorbij zyn". De vervolging was weer begonnen, maar de vervolgers dansten nog hulpeloos op de golven in Bass Cove. Dien nacht werd er nog een groote in braak in Boston gepleegd. Ditmaal waren de Weldon Blakes de slachtoffers, die be roofd werden van juweelen ter waarde van ongeveer twintig duizend dollar. Ook hier werd een briefje gevonden: „Mijn groeten aan Mr. Meredith. De Havik!" Meredith was nog niet hersteld van den schok van Bruce's brutale ontsnapping in de Pyramide, toen deze inbraak hem een tweeden slag toebracht. En het vreemdste van alles vond hy het feit, dat dit tweede briefje met een totaal andere hand was geschreven dan het eersteHy vloog in galop naar den handschriften-expert, Dr. Harvey. Weer het langdurige onderzoek, waarop de geleerde verklaarde: „Er is een typische overeenkomst tusschen dit tweede briefje en het briefje, met de 'hieroglyphen in den hoek, maar ze zyn niet door denzelfden persoon geschreven. Er be staat groot verschil tusschen het eerste en het tweede briefje, maar ze zyn door den zelfden persoon geschreven". Meredith wandelde vervolgens naar Pro fessor Wayne. „Dit tweede briefje", verkondigde die ge leerde heer. „is ongetwijfeld dezelfde hana als het papiertje met de hiëroglyphen in den hoek. Dus dat eerste briefje is niet geschre ven door den persoon, die deze twee briefjes heeft geschreven". Meredith ging rijns weegs met zijn han den in zijn haar. HOOFDSTUK X. „Beste Miss Quain. Ik heb nog ver geten u te zeggen, dat die ring een geheime

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6