PROPOS ZEILEN. VOETBAL IN SCHOTLAND. Een en ander uit de voetbalgeschiedenis van het land waar men het spel het meest weten schappelijk speelt. SNELWANDELEN. Wedstrijd KoopmanDe Nijs. Zondagmorgen elf uur begon de snelwan delwedstrijd tusschen dq bekende Haarlem- sche snelwandelaars Koopman en De Nijs. Precies op tijd werd op de Ged. Raamgracht gestart. De Haarlemsche motorbrigade zorgde ervoor dat niets den beide wandelaars in den weg stond. De route was naar Bennebroek en terug. Er werd goed partij gegeven; de loo- pers deden niets voor elkaar onder. Zoo was liet ook op den terugweg. Ja zelfs bij de fi nish waren ze nog gelijk, zoodat er geen of ficieels winnaar was. In het lokaal van den heer Van Gunstercn werden de beide kampers toegesproken door verschillende belangstellenden. De heer De Nijs stond den eersten prijs, een pendule, aan den heer Koopman af. Ver der werden de aardige publieksprijsjes onder de twee loopers verdeeld, terwijl ze als aan denken van den heer Van Gunsteren een me daille ontvingen. HONKBAL Vriendschappelijke wedstrijd. Ondanks den regen werd Zondagmorgen gespeeld Haarlem IIH. B. S. (B.) De eind uitslag was 2714 voor Haarlem. Om den Zilveren Bal. Ter eere van haar zesden verjaardag orga niseert de Honkbalclub „Haarlem" voor de vijfde maal seriewedstrijden met den Zilve ren Bal als wisselprijs. Door loting komen de acht deelnemende 'Amsterdamsche negentallen als volgt tegen over elkaar: a Ajax IIQuick 33. Eerste ronde: b V.V.G.A. I—T.O.G.O. c. A.G.H.C.Z.R.C. n d. Blauw Wit H—V.V.GJt. II. Tweede ronde: e. Winnaar bWinnaar c. f. Winnaar aWinnaar d. Finale: Winnaar e—Winnaar f. KORFBAL. BelgiëNederland (16) Te Antwerpen heeft gisteren het Neder- landsch korfbaltwaalftal den wedstrijd tegen België zonder moeite met 61 gewonnen. Haarl. Korfbalbond Advendo I—K. V- I (1—1) Beide partijen vertoonden een zeer slap 6pel, hoewel de sterke wind hieraan veel schuld had. De Advendo-verdediging met één heer tegen twee had het zwaar te verant woorden; A. v. d. Hees liet hier een zeer goede manier van verdedigen zien. Onverwacht neemt Advendo de leiding en wel door een zeer fraai afstandschot van H. Hirt. Door een fout van een der Advendo-dames maakt K. V. gelijk. Hiermee is de kans van een overwinning voor Advendo verkeken. Na omwisseling doet 't middenvak van Advendo nog eenig goed werk; hierin was Mej. van Teylingen in zeer goeden vorm. Als 't einde gefloten wordt, hebben de partijen de punten gedeeld. Advendo II—D. V. V. I (2—1) Heel wat beter spel gaven de jonge Adven- do-reserves te zien tegen de sterke ploeg van D.V.V. D.V.V. liet uitvallen en zoodoende was een gelijkopgaande strijd mogelijk. Door een wijziging in de Advendo-opstelling speelt de Advendo-aanval met één heer. Een enthousiaste strijd laat zich zien, 't middenvak van D.V.V. is door zeer goed samenspel veel beter dan dat van Advendo. Spoedig weet J. D'ix zijn heer te passeeren; met een mooi schot geeft deze aan Advendo de leiding. D.V.V. komt opzetten, maar de verdediging is op haar hoede; steeds onder schept C. Krelage de gevaarlijke aanvallen. Onverhoeds komt toch de gelijkmaker en wel als Mej. v. Lent een vrije kans heeft en zuiver den bal door den korf jaagt. Na wisseling is D.V.V. steeds aanvallend, 't verdedigen van Advendo laat vaak wat te wenschen, toch heeft D.V.V. met eenige mooie schoten pech. C. Krelage bezorgt ten laatste door een handig schot aan Advendo de overwinning. Het einde komt dan spoedig. HENGELEN. Onderlinge wedstrijd. Het was te voorzien, dat de vischcolleges van de openstelling van den vischtijd ge bruik zouden maken om hun geluk aan den waterkant te beproeven. Het Vischcollege „De Vereenigde Visscliers" had Zondagmor gen een ondcrlingen wedstrijd uitgeschre ven in de Ringvaart te Vijfhuizen. Des mor gens vier uur vertrok men van de Groote Houtbrug. Het weder was slecht en koud; de vangst niet groot. Gevangen werden 16 stuks baars boven de maat. De prijzen werden als volgt behaald: 1. J. v. Tongeren, 2. B. v.d. Wouwe, 3. J. J. Traksel, 4. P. W. Jansen, 5. B. Bos. 6. B. v. Riet, 7. J. C. Traksel. 8. S. v. As ten. 9. F. Diks. 10 P. Smit, 11. BUster. Na afloop werden door den voorzitter, den heer S. v. Asten, de prijzen aan de winnaars uitgereikt. KAATSEN. Frisia. Toen Zondagmorgen kwart voor tien de wedstrijd begon tusschen de zes uitgezochte kaatsers, stond de lucht al dreigend. Dat dreigen werd tenslotte echt regenen. Toch is de wedstrijd doorgegaan, al ondervonden d> spelers er allen den last van. De eerste strijd bracht zelfs veel bordjes aan de hang; het eind kwam pas met den stand 5 om 5 en 6 om 4. Daarna is er nog een keer gespeeld, maar de aanhoudende regen had veel van het en thousiasme gebluscht. Ook de dwarse wind ging een woordje mee spreken, en zoo kwam het eind hier spoedig, n-1. met als eindstam 5 om 2 en 6 om 4. Daarna zijn: H. Goyenga (opslag), S. Broersma (achterin) en R. Brandsma (voor in) aangewezen om „Frisia" te vertegen woordigen op den competitiewedstrijd van eerste klassers te Den Haag, op Zondag 9 Juni a.s. Het was op 9 Juli 1867, dat een aantal jongelui, leden van de Glasgow Young Men Christian Association, bijeen kwamen tot het vormen van een voetbalclub. Zij gaven de nieuwe vcreeniging den naam van Queen's Park F. C. en daarmede legden zij den grondslag tot een der beroemdste voetbal clubs. een club, die vrijwel over de geheele wereld bekend is. De Queen's Park F. C. werd opgericht als een amateur voetbalvereeni- ging, ze is dat tot op den huldigen dag ge bleven en zal dat ook in de verre toekomst blijven- Hoe moeilijk de strijd om het bestaan van een groote amateurclub in Schotland ook is, Queen's Park heeft weten vol te hou den en dat met succes. Niet alleen dat de club jarenlang op het veld een leidende po sitie heeft ingenomen, doch ze heeft ook een groot aantal schitterende voetballers aan Schotland geschonken, spelers, die aan het Schotsche voetbal de reputatie hebben be zorgd, waarin het zich tegenwoordig mag verheugen. De Queens Park is bovendien de gelukki ge eigenares van het grootste voetbalterrein der wereld. Het terrein dezer Schotsche voet balclub kan zeer gemakkelijk meer dan 100.000 toeschouwers bergen, er zijn zelfs wel wedstrijden geweest, waarbij 120.000 toe schouwers aanwezig waren en, wat meer zegt, ook het spel goed hebben kunnen zien. Het duurde geruimen tijd voordat het door de Queen's Park gegeven voorbeeld werd ge volgd, eerst in 1872 werden twee clubs opge richt, die ook thans nog bestaan en ook'nog een leidende positie innemen. Dat waren de Rangers en Third Lanark. Een jaar later werd op voorstel van Queen's Park besloten over te gaan tot het oprichten van den Schotschen Voetbal Bond. In datzelfde jaar speelde Schotland zijn eersten internationa len wedstrijd en wel tegen Engeland te Par- tick. In 1890 ging men over tot het vormen van een League en zoo snel nam daardoor de be langstelling voor voetbal in Schotland toe, dat men reeds drie jaar later, derhalve in 1893, overging tot het erkennen van het be- roepsspel, waarmede men eigenlijk slechts officieele goedkeuring hechtte aan een sedert eenige jaren reeds bestaanden toestand. De League heeft het spel eigenlijk gebracht op zijn tegenwoordige hoogte. Het is misschien niet algemeen bekend dat de man, die het League-systeem „ontdekte" en die het voor de eerste maal in Engeland in practijk bracht, Mr. William M'Gregor, een Schot van geboorte was- De Schotsche League bestaat uit 20 elftal len, waarbij alleen Queen's Park nog het zuivere amateurisme vertegenwoordigt. De strijd om zich te handhaven, is voor de groote Schotsche amateurclub niet altijd ge makkelijk geweest, ze is zelfs eenmaal gede gradeerd, doch reeds een jaar later her overde ze het eerste klasseschap. Ze staat dit seizoen in den eindstand op de 5e plaats, DE NATIONALE Zaterdag en Zondag heeft de Haarlemsche Jaoht Club weer één van haar twee-jaar lijks te verzeilen Nationale wedstrijden ge houden; zij kan met voldoening op deze wedstrijddagen terugzien. Het aantal deel nemers in de verschillende klassen was be vredigend; een kleine vooruitgang bij andere jaren was op te merken. Natuurlijk vormden de jollen de hoofdschotel er waren niet minder dan 30 aanwezig, verdeeld in 19 seniores en 11 juniores. Opmerkelijk was het geringe aantal sterklasse-jollen. Van deze nieuwe klasse moeten er nu bijna 30 in Nederland bestaan, de meesten ziet men echter nooit op de wedstrijdbaan verschij nen. De wedstrijden van Zaterdag. Te drie uur startte de J6 M2. klasse; van de 6 ingeschrevenen waren er 5 opgekomen, alleen Treub 33 was weggebleven. Onder de startenden merkten we een nieuwe 16 M2. op, n.l. de Windervanck van C. Blase: veel presteerde dit jacht nog niet, maar wan neer de eigenaar wat routine heeft opge daan. zal ongetwijfeld het succes ook wel komen. Maar nu moest hij de vlag strij ken voor de overige deelnemers die dank zij de Zaterdagmiddagwedstijden der H. J. C. beter getraind waren. F. Bernard behaalde een fraaie overwinning, na een vinnigen kamp met C. Bernard en v. Breemen. Om 3.15 startten de regenbogen, één van de voornaamste attracties van deze wed strijden. Het was dan ook een schitterende aanblik, toen ze alle vjjf, keurig op tijd startten. Braassemermeer, stuurman H. Natkou toonde zich wederom de matador in deze klasse en wist dadelijk na den start de leidingte nemen, om onbedreigd te winnen. Tegen de verwachting in, liet zijn groote concurrent Hollandia, zich de tweede plaats afsnoepen door de Zaankan- ter Duvel stuurman F. W. Koeman. Na dezen 'raaien wedstrijd was het op treden der Sterklasse sleohts matig; 3 deel nemers, waarvan 2 slecht startten en de Castor gemakkelijk won. Ook de Juniores Jollen startten op een enkele uitzondering na slecht, bijna allen waren 3 en meer sec. te laat. De Amster dammer E. Schmidt wist hier te winnen, ge volgd door Borgerhof—Mulder uit Oegst- geest. Tot slot van dezen eersten zeildag, kregen we de seniores-jollen te zien, het hoofd nummer en inderdaad de fraaie start van 19 jollen, was wel de moeite waard. Bohré Startte zeer handig en wist de leiding te nemen op den voet gevolgd door v. Lijnen Noomen (Zaandam), die hem een ronde lang als een schaduw volgde ,maar tenslotte toch moest laten ontsnappen. Aan 't eind van de tweede ronde, bij den boei te Spaarndam, was de volgorde: Bohré, v. Lijnen Noomen, Schoen, de Wit, Venema. de Visser en de rest volgde op grooten afstand, maar hier na kwamen onverwachts veranderingen. Bohré hield een bebakeningston voor een boei, ging uit zijn koers en zag zich daar door de overwinning ontgaan, daar de Wit door een hoogen slag te maken naar voren was gekomen en hem passeerde. Venema raakte een boei. en viel uit, maar gelukkig hield E. de Visser, de eer der Haarlemmers on door Schoen te passeeren en zich nog net als vierde bij de prïjswinners te plaat sen. De volgorde bij de finish was, de Wit, Bohré, v. Lijnen Noomen, de Visser, Schoen. wat wel een bewijs is van de kracht van deze amateurclub. Het Sclv :-he kampioenschap werd dit jaar gewonnen door de Rangers, die in 38 wedstrijden 57 punten veroverden en die 107 doelpunten wisten te maken. Eigen aardig is het dat de Queen's Park de eenige andere Leagueclub is, die dit seizoen het tot de drie cijfers wist te brengen. Ze maakte precies 100 doelpunten. V/at misschien niet van algemeene bekend heid is, dat is dat de Schotsche club Queen's Park tweemaal de Engelsche Cup heeft ge wonnen en wel in 1384 en '85. Queen's Park onderhoudt thans nog een geregelden band met het Engelsche voetbal door de jaarlijk- sche wedstrijden tegen de Corinthians. De Schotten staan bekend als uiterst zui nig, om niet te zeggen gierig. Men kent het verhaal van dien Schotschen voetbal-enthou siast. die naar Londen was gekomen om een Cupfïnal te zien. Men had hem het nummer opgegeven van de bus, die naar Crystal Palace waar vroeger de eindwedstrijden werden gespeeld liep. Zoodra onze Schot een bus met dat nummer zag, vroeg hij den conducteur hoeveel het kostte naar Crystal Palace: „Vier stuivers" was het antwoord. De Schot bedacht dat hij nog twee uur den tijd had, dies besloot hij wat geld uit te winnen door een stuk achter de bus aan te draven. Toen hij eindelijk vuurrood en klets nat nogmaals vroeg, hoeveel het nu nog kostte, was het antwoord: „Zes stuiver, je loopt in de verkeerde richting!" De zuinigheid van de Schotten spreekt ook In hun voetbal. 45e trachten met zoo weinig moeite zooveel mogelijk succes te hebben. Ze loopen zelf niet zoo buitengewoon hard, maar ze laten den bal voor zich loopen, zoo dat het spel zich ondanks het gebrek aan snelheid bij de spelers toch zeer snel verplaatst. Ze passeeren daarbij den bal vrijwel steeds langs den grond, daar een bal langs den grond steeds eerder zijn bestemming bereikt dan door de lucht. Balcontróle is echter de ziel van het Schotsche spel. Door langdurige oefening hebben de meeste Schotten het daarin ver gebracht. In dat meesterschap over den bal zit het succes der meeste groote Schotsche spelers. Juist daarom zijn Schot sche beroepsvoetballers in Engeland zeer wel kom en worden fabelachtige sommen voor hunne diensten betaald. Meermalen heeft men cheques van meer dan 100.000-voor hunne diensten uitgeschreven. Over het algemeen houden ze het spel kor ter dan de Engelsehen. In den laatsten tijd hebben de Schotten heel wat van hun leidende spelers naar Engeland geëxporteerd doch er is steeds nieuwe aanwas gekomen, zoodat op het oogenblik een Sehotsch elftal ook zonder de in Engeland spelende Schotten voor elk ver tegenwoordigend elftal een waardige partij is. C. J. GROOTHOFF. De wedstrijden van Zondag. Begonnen werd met de dames-jollen, waarvan om 11 uur 6 stuks afvoeren, allen gereefd, maar toch kwamen er enkele uit vallers. Mej. Visker was de eerste, die den strijd tegen water en wind opgaf. Ondertus- schen had Mej. Alberts de leiding genomen en al spoedig bleek, dat zij onbedreigd ging winnen om haar zooveelsten prijs te beha len. Mej. v. Beusekom nam al spoedig de twee de plaats in, terwijl mej. H. Hin, na scherpen strijd met mej. Roozen en mej. de Visser 3e werd. De beurt was hierna aan de 16 M2. klasse, die een goed gesloten start vertoonde. Het bleek al gauw dat v. Breemen met zijn laag zeilplan de race in handen had, hij won dan ook met een voorsprong van meer dan 5 minuten, op zijn naasten concurrent C. Bernhard. Spannend was de finish' tusschen num mer twee en drie vrijwijl gelijk sttoven C. Bernhard en Kol. de Visser door de eind streep; eerstgenoemde bleek echter met enkele centimeters gewonnen te hebben. Een schitterenden start vertoonden de beide regenbogen, Braassemermeer en Hol landia, die in volle vaart op 't schot afgin gen en onmiddellijk daarna ging bij beiden de half-winder razend snel omhoog, een staaltje van wedstrijd-techniek, waaraan velen een voorbeeld konden nemen. Dit geldt speciaal voor de eenige Haarlemsche deelnemer, de Pimpernel, want het duurde geruimen tijd voor dat zij er de half-winder bij had staan, waardoor zij dadelijk een achterstand kreeg te boeken. Braassemer meer wist, evenals Zaterdag, als de eerste bin nen te komen en kreeg daardoor tevens den hoofdprijs. Ook de start van de seniores-jollen was goed; speciaal Bohré was weer schitte rend weg, en nam evenals gisteren de lei ding. Het eerste eind vlak voor den wind ging alles goed, tot een zware bul de -eilers inhaalde. Hooger werden de witschuimde golven, harder striemden stormwind en re gen en zoo kwamen er al spoedig uitvallers. Diverse jollen sloegen om, of liepen vol. an dere kwamen in den oever terecht. Vooral de ongereefden hadden het zwaar te verant woorden. Bij de boei in Spaarndam was het aantal deelnemers dan ook tot de helft ge slonken en toen de tweede ronde werd in gegaan v/aren er nog maar 6 over. De Wit had de leiding, gevolgd door Baerselman, Bohré, Venema, Bakker en v. Troostenburg. Beide laatstgenoemden hadden toen reeds een grooten achterstand. De vier eersten streden echter nog een feilen strijd, waarbij de Wit en Baerselman een aanvaring kregen, die weliswaar zonder averij verliep, maar waardoor Baerselman gedisqualificeerd werd. Bohré wist op 't laat ste oogenblik nog eerste te worden, terwijl Venema door De Wit te passeeren tweede werd. Opmerkelijk was, dat de beide eerst aan komenden ongereefd waren, wat dus blijk baar toch het voordeeligst was, mits men maar boven water bleef. De baan der Junior es-jollen, evenals die der sterklasse werd tot één ronde afgekort, wat niet verhinderde, dat er slechts 2 Ju niores en sterklasse door den finish gingen. In heide gevallen werd de winnaar van den vorigen dag. ook winnaar van heden en win naar van den hoofdprijs. Schotsche voetbal- gasten. Dus morgenavond komen de Schotsche beroepsvoetballers In het Amsterdamsche Stadion ons Nederlandsche elftal een lesje geven. Met die overtuiging en dat voor nemen zullen zij ongetwijfeld komen, want Engelsche voetballers zijn ongewoon hard- leersch. Ze zijn zeer gesteld op die buiten- landsche reisjes, want je ziet nog eens andere landen, zonder dat het je een cent kost en je hoeft je over de wedstrijden zelf niet druk te maken. Die win je toch wel. De be sturen der clubs houden ook van deze toe ren, want de continentale clubs en bonden zijn bereid om veel, meestal veel te veel, te betalen en zoo brengt het aardig wat in het meestal niet al te best gevulde laadje. Wat de vermoedelijke uitslag betreft, een zestal Engelsche eerste klasseclubs, die in de laatste weken in Europa aan het toeren zijn geweest, hebben meer wedstrijden ver loren dan gewonnen, behalve de kampioenen Sheffield Wednesday, die een reeks overwin ningen behaalden in Zwitserland. Newcastle United echter werd in een wedstrijd in Tsjecho Slowakije zelfs ingemaakt met 81. En er zijn inderdaad Engelsche sportjourna listen die, zij het nog wat aarzelend, tot de conclusie komen, dat zelfs de Britsche profs niet zoo superieur meer zijn. Aarzelend zeg ik, want er worden nog steeds de bekende excuses bij aangevoerd. De verontschuldi ging, dat de Engelsche spelers zulke reisjes als vacantie beschouwen, waarbij ze zich niet hoeven in te spannen, zie ik nog altijd als een ernstige beschuldiging aan het adres van die spelers. Het beteekent toch, dat zij zich niet wenschen in te spannen voor iets, waarvoor ze zeer goed betaald worden door de continentale clubs. Ze moesten dat excuus dus liever uit schaamte achterwege laten. Het andere gebruikelijke doekje voor het bloe den van de nederlaag is, dat de spelers een lang inspannend seizoen achter den rug heb ben. Dit is natuurlijk waar, maar precies hetzelfde geldt voor de spelers der vaste- landsche clubs, die hen bestrijden en als de seizoenen van de laatsten al wat kleiner ge weest zijn, dan kan hiertegen afgeschreven worden, het onderscheid dat Engelsche profs de best getrainde voetballers ter wereld zijn. Verdere verontschuldigingen zooals slechte terreinen, minderwaardig materiaal, gemeen spel zijn voor wie iets van interna tionaal voetbal weet zoo onwaar en onwaar dig, dat wij er geen woorden over zullen vuil maken. En nu komen morgen de Schotten. Schrij ver dezes heeft toevallig door een langdurig verblijf in Schotland veel Sehotsch voetbal gezien. Welnu, het is veel beter dan het En gelsche, veel wetenschappelijker en mooier om te zien, waarbij ik er slechts aan behoef te herinneren, dat de meeste Engelsche clubs elk jaar weer vechten om Schotsche spelers te engageeren en dat de Schotten in interlandwedstrijden de Engelschen bijna altijd baas blijven. En daarom aarzel ik niet om voor Dinsdagavond een Schotsche zege te voorspellen tenminste alsals de heer en zich werkelijk een beetje willen in spannen. v Bloote tennisbeenen. Een jaar geleden (of is het al twee jaar) werden de toeschouwers bij het tennistour- nament te Wimbledon verrast door het Zuid- Af rikaansche speelstertje Miss „Billie" Tap-, scott. Zij werd van den eersten dag af een der bezienswaardigheden van dit grootsche tournament, hoewel zij in tenniscapaciteiten vergeleken bij Wills, d'Alvarez, Bouman e.t.q. nogal te kort schoot. Zij had een andere spe ciale attractie, want zij speelde haar wedstrijden zonderkousen. Nu kwam de Amerikaan Hennessy in hetzelfde tourna ment op de courts met een gestreepte fla nellen broek en hem werd gauw aan het verstand gebracht, dat dit in het ceremonieel MOTORCLUB „HAARLEM". De Vossenjacht- Zondag 2 Juni organiseerde de Motorclub „Haarlem", die nu ruim 50 leden telt, een zeer goed geslaagde Vossenjacht in de mooie om streken van Aerdenhout en Vogelenzang. De Ridder, onze bekende Haarlemsche grasbaanrijder fungeerde als de Vos, die zich in de duinen achter den Zandvoortschen- weg verstopt had. De door hem afgelegde route liep niet alleen over mooie rijwegen, doch ging ook door en over boschpaden, mui- zand en dergelijke, voor de hem zoekende jagers op hun motoren, allesbehalve gemak kelijk te berijden wegen. Een vos kruipt nu eenmaal overal door en zijn belagers moe ten zijn spoor ditmaal met krijtteekens af gezet, wel volgen! Om 10 uur des ochtends begonnen, was de jacht om half één weer beëindigd met het vinden van den vos. In het clubhuis der M. C. Haarlem, hotel Roozendaal te Overveen, had men na afloop dezer aller interessantste jacht een gezellig samenzijn. Met een toespraak van den voor zitter. den heer De Jongh, werden de fraaie prijzen uitgereikt aan de drie eerste jagers, die den vos gevonden hadden. In totaai slaagden 9 motorrijders er in. der schuil plaats van den vos te ontdekken. De namen dezer jagers en goede motorrijders zijn: 1. v. d. Broeke (eerste prijs: een bus „Le Roy" motorolie, inhoudende 5 L., beschik baar gesteld door de firma Vreede en Co.) 2. Peetoom (tweede prijs: 2 bussen Valvoline Motoroil, beschikbaar gesteld door Valvoline Oil Cy). 3. Ireger (derde prijs: een kunstvoorwerp, beschikbaar gesteld door den secretaris der M. C. H., den heer Sprenger.) De andere rijders, die er in slaagden, den vos ten laatste op te sporen, waren: Ber nards, Hauber, Bosman, Bank, Bonsel en Sprenger; de overige deelnemers keerden na tevergeefs zoeken naar het clubhuis terug. Er is in de bebouwde kommen met de voor geschreven maximumsnelheid door alle deel nemers strikt rekening gehouden. Hiermede toonde het bestuur der M.C.H. dat dezen rit uitschreef ten duidelijkste dat het motorrijden, mits beschaafd beoefend, niemand eenigen overlast aan doet!. Engeland niet door den beugel kon. Tennls- pantalons mogen van katoen, van linnen zijn in plaats van flanel, maar zij moeten smetteloos wit zijn. En op den tweeden dag kwam Hennessy in de traditioneele dracht. Maar je kunt een meisje maar niet zoo aan het verstand brengen, dat ze naar je mee ning onwelvoegélijk gekleed is. Je kijkt er naar, maar je zegt er niets over. En zoo werd Miss Tapscott beroemd. Welnu, deze Afrikaansche jonge dame is nu weer in Engeland en nog steeds versmaad zij de gebruikelijke beenbekleeding als zij speelt. De leiders van Wimbledon zijn hier door opgeschrikt, want dat gaat toch niet, het is niet de gewoonte. En de andere ten- nismeisjes zijn natuurlijk woedend. Zij zeg gen ook weer niet, maar denken zeker: dat spook trekt alle aandacht met liaar rare fratsen en aangezien wij zelf niets nieuws weten te bedenken, om de aandacht van haar af te leiden en op ons té vestigen, gaan we protesteeren. Zonder kousen, stel je voor, het is onbehoorlijk. Miss Tapscott verweert zich met de wel wat verbijsterende mededee- ling dat het dragen van kousen haar spel na- deelig beïnvloedt. Ja, wat zal zij anders zeg gen. Maar het baat niet en de organisatoren van dit wereld-tennistournament hebben een oekase uitgevaardigd, waarbij het dragen van kousen voor de deelneemsters verplich tend wordt gesteld. Zoodat miss Tapscott de kous op den kop en aan het been krijgt. En de wereld draait verder. Derby van Epsom. Over een paar dagen worden in Engeland weer 's werelds vermaardste jaar lij ksche paardenrennen gehouden, de klassieke Derby. Dan zullen op de renbaan te Epsom weer millïoenen guldens van eigenaar ver wisselen op den uitslag van een wedstrijd die drie minuten duurt en waarover reeds we kenlang de gemoederen over de geheele En- gelsch sprekende wereld in beroering zijn. Er is in het Vereenigd Koninklijk werkelijk zoowat niemand die niet jaarlijksch een gokje waagt op deze klassieke race. En we kenlang lanceeren in alle bladen de deskun digen hun wijsheid over het vermoedelijke resultaat. In den regel eindigen deze aan vankelijk elkaar tegensprekende profetieën met het uitroepen van een algemeenen fa voriet, voor dit jaar Cragadour van Lord Astor en een enkele keer wint deze favoriet dan wel, maar meestal niet. Het is elk jaar de gewoonte dat de Lon- densche Effectenbeurs een enorme sweep stake organiseert op den uitslag van de Derbyrace. Iedereen kan daarvoor kaarten koopen, het gezamenlijke gespendeerde be drag beloopt millioenen guldens en dan wor den onder de deelnemers de paarden ver loot. Er starten meestal ongeveer 20 paarden dus slechts 20 wedders of syndicaten van wedders verdienen er wat aan. Als je een van die twintig bent krijg je in elk geval, ook als je paard laatste aankomt, zoowat 750 gul den. Als je den favoriet trekt ben je een na tionale held en als de favoriet wint verdien je er een machtig fortuin. Dit jaar heeft men het becijferd op anderhalf millioen gul den.'Wordt je paard tweede dan krijg je ook nog het aardige doceurtje van 750.000 gulden ongeveer, voor nummer drie en vier is on geveer 390.000 en 204.000 gulden beschikbaar. Wanneer je een paard getrokken hebt ,en vooraf als het een der favorieten is, kun je dadelijk met je voorloopige geluk gaan schacheren. Dit maal is de favoriet Craga dour in de sweepstake getrokken door.... een zesjarig jongetje Billie Gibb geheeten. Zei ik te veel, dat iedereen moedoet? Maar vader Gibb wantrouwt blijkbaar favorieten, waarvoor alle reden is en dus heeft hij na mens zijn zoontje driekwart van diens aan spraken verkocht aan een aartsgokker, die hem er 144.000 gulden voor bood. Als Craga dour niet onder de vier eersten hoort is deze fantast zoowat dat heele bedrag kwijt, als het dier wint is hij volgens onze begrippen millionair. Maar vader Gibb dacht blijkbaar aan het spreekwoord van den vogel in de hand en de tien in de lucht en geef hem eens ongelijk. Onverbeterlijke gokkers zijn die Engel schen. ATHLETIEK R.-K. Athletiekdag te Heemstede. Bovengenoemde wedstrijden voor juniores georganiseerd door de Athletiekclub „A. C. Excelsior" vonden Zondagmiddag plaats op het Voetbalterrein van H. B. C. te Heemstede. Te twee uur werd aangevangen. Het weer was voor athletiek slecht, zoodat de publieke belangstelling niet bijzonder groot was. De uitslag was als volet - 60 M. hardloopen, 8 deelnemers ïn 2 series. Clubrecord G. Kos, A. C. A. Haarlem. 1. P. Huibers, Rood-Wit, tijd 9 1/5 sec. 80 M. hardloopen. 7 deelnemers, 2 series. Clubrecord J. Uttien, 11.5 sec. 1. J. Tisser. Rood-Wit, 11 1/5 sec. 2. P. Me- lief. Rood-Wit 12 sec. 250 M. 4 deelnemers: 1. v. Galen, Leonidas, tijd 44 2/5 sec. 320 M., 6 deelnemers: J. J. Burger, D.EM tijd 52 sec.; 2. p. van Kolk, Holland, 54 2 5 sec. 1000 M. hardloopen. 9 deelnemers: Clubrecord Joh. Mathot, A. C. E., 3 min. 29 sec. 1. J. Burger. D.E.M.. 3 min. 21 sec J. Tisser. Rood-Wit, 3 min. 22 sec.; 3. W. Vo gel, Holland. Hoog springen met aanloop, 5 deelnemers: Clubrecord A. Beaufort 1.23 M. 1. N. Jansen, Rood-Wit. 1.34. Verspringen met met aanloop 5 deelne mers: Clubrecord: Joh. Mathot. A. C. E., 4.49 M. 1. A. Sinnige, Leonidas. 4.46k- M. Speerwerpen, 4 deelnemers: 1. G. v. Brus sel. Rood-Wit. 22.40 M. Discuswerpen: Klasse A. 3 r!eclnem Klasse B. 4 deelnemers: 1. B Knik '- land 23.14 M. Kogelstooten, 4 deelnemers: Clubrecord r. Rood A.CJS., 10.23 M. 1. H. Nater. Rood-Wi'. 6.84 M. Estafette 4 X 60 M. Deelnemers; Leonidas I, Leonidas II, A. C. E. 1. Leonidas I. geen tijd. Estafette 4 X 80 M. Deelnemers: Alliance en Rood-Wit. 1. Rood-Wit 46 15 sec. Na afloop reikte de heer W. L. de Zwager onder dankzegging aan deelnemers en aan hen dis hadden medegewerkt tot zoo goed slagen van dezen dag, de prijzen aan de minnaars uit. WEDSTRIJDEN DER HAARLEMSCHE JACHTCLUB.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10