H n Kik. ATHLETIEK ROOSENHARTsRIJWIELEN CRICKET. NED. CRICKETBOND. Rood ea Wit-Haarlem HAARL. CRICKETBOND. HENGELEN. LAWNTENNIS. De Competitie. WATERPOLO. POSTDUIVEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. fel UW lil Ned. Voetbalbond. DE UITSLAGEN. Ranglijstjes. KAMPIOENSCHAP VAN Promotie Derde Klasse. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Wie de doelpunten voor „Haarlem" maakten. KRACHTSPORT Guus Scheffer naar Weenen. NIEUWE GRACHT 6-10-12 Rood en Wit wint de eerste plaatselijke ontmoeting met Ü1 runs. Maas neemt 8 wickets en bowlt den „hat trick." Onder slecht weer had Zondag aan de Spanjaardslaan bovengenoemde wedstrijd plaats. Om half één kan pas worden begonnen, Rood en Wit trekt dan na het verliezen het natte veld in en Haarlem gaat batten. Drs. B. Kleefstra en W. Misset openen op het bowlen van Bruin en Schmeink. Eerstgenoemde speelt enkele hooge ballen gevaarlijk dicht bij de handen der fielders, doch heeft het geluk aan zijn zijde, hij wordt niet eerder gevangen door Bierman in de slips, voordat hij 33 runs heeft gescoord. Voor lunch vallen er nog 2 wickets. Bruin vangt Smit voor 4 en Davidson vangt Sasburg voor 4, beide op het bowlen van v. d. Togt. Met lunch' zijn er 7 wickets neer voor 80 runs. Visser en v. Dalsum houden na lunch ge- ruimen tijd stand. Er doet zich dan een eigen aardig incident voor: Schmeink, die bowlt, raakt met den bal een musch, die laag over de pitch is gevlogen, in de vlucht, wel een zeer zeldzaam voorkomend feit! De Rood en Witters zijn van plan het doode vogeltje te bewaren en op te zetten, dat op zoo onge lukkige wijze op hun veld het leven verloor. De door Schmeink gebowlde bal leyerde nog een run op voor Haarlem, zonder dat zij er op scoorden, hij ging n.l. door de aanra king met den vogel wide. Visser en v. Dalsum kwamen beide in de dubbe cijfers, Visser werd voor 14 door v. d. Togt gebowled en v. Dalsum maakte er 15, voordat v. d. Togt hem in de slips vangt op het bowlen van Bruin. Vos werd door Kruyt gebowld voor 2 en Ton bleef not out met 7, waarna de innings op 116 sloot. Schmeink en v. d. Togt, resp. met 4 voor 44 en 3 voor 25 deden goed werk met den bal; Kruyt nam verder 2 wickets voor 5 runs en Bruin 1 voor 37. Rood en Wit opent haar innings met v. Bueren en Bierman, de aanval wordt voor- loopig gevormd door Maas en Nagtzaam. Beide batsmen spelen zich in en hebben er vrij spoedig het oog in, waarvan eenige boundaries het resultaat zijn. De openings stand levert ditmaal 53 runs op, alvorens v. Bueren door Maas voor een goede 23 wordt gebowld. Bierman en Elias nemen dan de bowlerij geducht onder handen en brengen het samen tot 96, op welk totaal Maas ook Bierman voor een uitstekende, kanslooze 47 met een mooien bal bowlt. Met Schmeink in, komt de 100 op de telegraaf; op 111 wordt Elias voor een harde 30 door Ton goed ge- stumpt op Maas' bowlen. Schmeink en Swens weten het Haarlem-totaal dan te pas- seeren en komen ook beiden in de dubbele cijfers, voordat zij als slachtoffer van Sas burg vallen, die Nagtzaam met bowlen heeft vervangen, Smit vangt Schmeink voor 13 en Swens wordt voor 12 gebowld, v. d. Togt wordt na slechts 1 run te hebben gescoord schitterend met één hand door Kleefstra in de slips gevangen op het bowlen van Maas, waarna B. Davidson, die dan in komt, voor het bekende vroolijke nummer zorgt; na eenige boundaries te hebben geslagen, gaat Sasburg twee maal voor zes, de laatste een formidabele klap in den Hout. Als hij er 25 heeft, stumpt Ton hen echter, alweer op Maas' bowlen, die kort te voren ook het wicket van Kruyt had gekregen voor 1, door een zeer mooien vang van Healy Jr. op cover-point. Nadat Davidson verdwenen was, neemt Maas met zijn twee volgende ballen ook v. Eeghen en Bruin, de laatste heel goed door hem zelf gevangen, waarmede hij dus de „hattrick" nam. Een mooie prestatie, Arnold! Hij had dezen dag met den bal weer zeer veel succes, zijn cijfers 8 voor 77 bewijzen dit wel: Sas burg bowlde 234. Het totaal van Rood en Wit werd met 7 extra's 177. J. v. Baasbank bleef met een goedgespeelde 19 not out. Rood en Wit waagt dan, met nog pl.m. 11/2 uur speeltijd een poging om het derde puntje te veroveren, welke echter mislukt, want met 7 wickets neer voor 37 runs, is de tijd ver streken. Ze moest dus met 2 punten tevreden zijn. In de tweede Haarlem-innings maakte Healy Jr. 21 runs, waarna Davidson hem schitterend op point vangt en Maas runde zich zelf uit voor 10. De overigen brachten er niet veel van terecht; Misset werd door Elias op zeer ongewone wijze uitgerund! In deze innings bowlde Bruin 3 voor 17 en Schmeink 2 voor 16: De scores zullen we in ons volgend nummer public eeren. Rood en Wit IIIR. C. H. II. R. C. H. n leverde een fraaie prestatie door het sterke R. en W. III aan de Span jaardslaan te slaan. R. en W. bat eerst en scoort 122, waarvan F. Freni een goede 46; C. v. Kempen 10; J. Faber 17; W. F. Bok 12; extra's 12. Bowlingcijfers R. C. H.: Nieman 129. W. Klein 3—44; J. Hellihgman 4—37, R. de Vries 1—0. R. C. II. staat hierna voor de keus den tijd uit te spelen of de benoodigde runs te slaan. Zij slaagt er in den wedstrijd uit het vuur te sleepen door in de laatste minuut de win ninghit te scoren. Het totaal werd 125 voor het verlies van 6 wickets. Hiervan scoorde A. Muller een harde 34 not out; verder W. Klein 14; J. Numan 16; J. Hellingman 10, R. de Vries 18 not out. Voor R. en W. bowlde J. de Vries 3—40; J. Faber 0—10; Jhr. C. L. v. Lennep 038; F. Freni 19, C. v. Kempen 1—10. H. v. d. Berg 0—8. De Grundel. Zondag hield het Vischcollege „De Grun del" ter gelegenheid van de opening van het seizoen een onderlingen wedstrijd op baars in de Ringvaart te Vijfhuizen. Er was veel animo, maar de vangst was slecht. De uitslag luidt als volgt: Eerste prijs H. Koelemeij, tevens kam- pioenvisscher: 2e prijs Chr. Duits,; 3e prijs J. Pirets: 4e prijs Leo Duits; 5e prijs G. Martens. 6e prijs D. Meijs. De prijzen werden met een toepasselijk woord door den voorzitter in het clublokaal yan L. Scheidier, Spaarne 28, uitgereikt. Te Parijs. Naar De Courant meldt won Helen Wills het damesrenkelspel in ae Fransche kam pioenschapwedstrijden. In het heeren-enkel- spel sloeg Borotra zijn landgenoot Cochet in de halve finale, zodat de eindstrijd heden wordt gespeeld tussdhen Borot-ra en Lacoste. De derby in de tweede klasse, welke Zon dag op Stoop's banen gestreden werd. is voor beide Haarlcmsche teams, T. E. D. en T. C. H., een fraaie afsluiting van het tennis-sei- zoen geworden. De algemeene verwachting dat T. C. H. het niet al te lastig zou hebben tegen T. E. D. is niet bewaarheid! IntegendeeL Met iets meer veine had T. E. D. zelfs ïunnen winnen doch de finishing touch, het absoluut be- heerschen bij de laatste beslissende slagen, ontbrak. Zoo kon het gebeuren, dat in beide mixed-partijen set-points door de T. E. D.- combinaties vernietigd werden, ook al door het niet versagen der T. C. H.'ers. Waren deze partijen eens gewonnen, T. E. D. had haar eerste zege mogen behalen en welver diend! Jammer! De beide heerenenkelspelen leverden ook al tegen verwachting, voor T. E. D. twee winstpunten op. Het gelukte v. d. Weiden met vastheid, eentonige vastheid Reuvekamp Gille geen kans te geven in zijn normale spel te komen Toen het afgeloopen was, had Reuvekamp eigenlijk nog niet gespeeld, zoo moeilijk ligt hem het spel van v. d. Weiden. Een soortgelijke tactiek paste Ramaker keurig toe in zijn single tegen Blom. De T. C. H.-man is een vervaarlijk spe ler, die ecther wel eens vervaarlijk mis slaat, met vervaarlijk enthousiasme. En dus ging Ramaker tegen hem ten strijde met zachtere wapens, wat Blom moeilijk te verwerken vond. Met harde klappen ging de bal dar. out of in het net. Het enkele malen listig lijk varieeren van Ramaker van hard en zacht spel was soms verrassend voor Blom. De dames-single gaf een grootsehe strijd met beide dames in topvorm. Mej. Redeker wilde haar suprematie handhaven, wat haar tenslotte met inspanning van alle tennis- krachten in haar, gelukte; mej. Verster wilde evenzeer die suprematie breken. In drie sets moest zij tenslotte de overwinning aan mej. Redeker laten na een zeer goede partij. Deze laatste wedstrijd van T.' E. D. heeft maar al te zeer bewezen, dat T. E. D. tot be ter in staat is dan in dit seizoen over het algemeen vertoond. T. C. H. nS. M. V. is uitgesteld wegens regen. De overige uitslagen luiden: T. E. D. I—T. C. H. I (2—5; Heerenenkel: v. d. Weiden slaat Reuve kamp Gille 64, 64 Th. Ramaker slaat Blom 6—4, 2—6 7—5. Damesenkel: mej /Redeker slaat mej. Ver ster 26, 61, 4S. Gemengd dubbel: mej. Redeker en Blom slaan mej. Verster en Ramaker 46, 64, 57. Mej. Vlieger en Reuvekamp Gille slaan mej. Senft en v. d. Weiden 4—6, 62, 68. Heerendubbel: Reuvekamp Gille en Blom slaan v. d. Weiden en Tijsseling, 26, 4—6 Damesdubbel: mej. Redeker en Vlieger slaan mej. Senft en mej. Verster 06, 3—6. GAME AND SET—TERRY (0—7) Heerenenkel: Rypma verliest van de Rui ter 46, 26; Sikkes verliest van Melse 2—6, 5—7. Damesenkel: mej. v. Walen verliest van mevr. Melse 57, 26. Gemend dubbel: mej. v. Walen en v. Wa len verliezen van mevr. en de hr. de Rui ter 06, 06. Mej. Smits en Sikkes verlie zen van mevr. en de heer Melse 16, 15. Heerendubbel: Rypma en Sikkes verliezen van de Ruiter en Melse 26, 26. Damesdubbel: Mej. v. Walen en mej. Smits verliezen van mevr. de Ruiter en mevr. Melse 2—6, 6—1, 3—6. SWIFT I—T. E. D. O (7—0). Heerenenkel: Addicks slaat Aanstoot 64 119. Raaymakers slaat v. Hezel 63, 62. Damesenkel: Mej. Wamsteker slaat mej. v. Laer 63 63. Gemengd dubbel: Mej. Wamsteker en Kroon slaan mej. v. Laer en v. d. Klashorst 63 64. Mej. Kamstra en Addicks slaan mevr. en den heer van Hezel 64 64. Heerendubbel: Kroon en Raaymakers slaan Aanstoot en v. d. Klashorst 75 1513. Damesdubbel: Mej. Kamstra en mej. Wam steker slaan mej. v. Laer en mevr. v. Hezel 6—2 6—3. DUINLUST—T.C.S.B. Hl (3—4) Heerenenkel: Verwey verliest van Moes 1 6, 46. Verhagen slaat Roeske 61 36 61 Damesenkel: Mevr. Spronk verliest van mej. de Jong 46 36. Gemengd dubbel: Mevr. Spronk en Verwey verliezen van mej. de Jong en Moes 26, 57. Mevr. Verwey en Verhagen slaan mej. Muller en Diessens 62, 75. Heerendubbel: Verwey en Verhagen slaan Roeske en Tiessens 60 63. Damesdubbel: Mevr. Spronk en mej. v. Nop verliezen van mej. de Jong en mej. Muller 1—6 1—6. T. C. H. Ill—ADVANTAGE II (4—3) Heerenenkel: Kotte slaat Bijvoet 62 63 v. d. Stadt slaat Allard 75 64. Damesenkel: Mej. v. Doorn verliest van mej. Povel 79 06. Gemengd dubbel: Mej. Wamsteker en Kotte slaan mej. Povel en Bijvoet 61 2—6 75. Mej. v. Doorn en v. d- Stadt slaan mevr. Bijvoet en Allard 63 26 64. Heeren dubbel: Kotte en v. d. Stadt ver liezen van Allard en Bijvoet 26 16. Dames dubbel: Mej. Wamsteker en mej. v. Doorn verliezen van de dames Povel 16 5—7. T. C. S. B. n—GOOD LUCK (6—1) Heerenenkelspel: Nieman sl. Randag 79 6—3 8—6. Ir. de Kamper sl. v. d. Schot 60 60. Damesenkelspel: Mej. v. d. Haar sL mej. Schmitz 64 60. Gemengd dubbelspel: Mej. v. d. Haar en Dr. De Crauw sl. mej. Schmitz en Randag 6_i 0—6 6—1. Mevr. Lodder en Ir. de Kamper sl. mej. Grupping cn Tulleken 62 61. Heerendubbelspel: Dr. De Crauw en Nie man verl. van Randag en Tuileken 36 61 4—6. Damesdubbelspel: mevr. Lodder en mej. v. d. Haar sl. mej. Schmitz en mej. Grupping 7—5 6—4. Polo-dag te Utrecht. „H. P. C." EN „HAARLEM" NEMEN MET SUCCES DEEL (Van een onzer medewerkers) De jaarlijksche polodag te Utrecht mocht zich nu niet direct in aangenaam zwem- weer verheugen. De deelneming was desniettegenstaande ruim voldoende. Den ganschen dag waren, uigenomen de finales, drie speelvelden in gebruik. Van de clubs uit onze omgeving namen H. P. C. I en „Haarlem" aan het tournooi deel. Zij boekten beiden successen. H. P. C. kwam uit in de afdeeling n, die der tweede klassers, en wel in den eersten wedstrijd tegen R. Z. C. I. Met eenige vrees werd de kamp tegen de snelle Rotterdam mers door de Heemsteders tegemoet gezien, doch weldra bleek het, dat de H. P. C-'ers sterker waren. Zij vertoonden een vlot sa menspel, waartegen de Rotterdammers niet voldoende waren opgewassen. Spoedig ge lukt het Braam te doelpunten, onmiddellijk gevolgd door een tweede, Dit is nog niet vol doende. Nog voor de rust maken Braam en Kooijman er 40 van. In de tweede helft doelpunt Krul voor R. Z. C. Kooyman en Braam verhoogen daarna weer H. P. C.'s score tot 61, gevolgd door een succes der Rotterdammers, waardoor het einde kwam met 62. Aangezien Neptunus (Zaandam) gewon nen had van A.Z. enP.C. met 3-1, kwamen H. P. C. I en Neptunus I tegen elkander voor de finale. H. P. C. komt weer snel opzetten. Braam maakt twee fraaie doelpunten, Kodde zwemt op en maakt het derde doelpunt. De Zaan dammers konden het tempo onmogelijk vol gen, waardoor de H.P.C.'ers telkens konden loskomen van hun tegenstanders. Ook de overigens snelle Dekker en Dil konden niet voldoende uitrichten, en de Vries werd af doende door Kodde bewaakt. Kooyman maakte voor de rust nog een vierde doelpunt. De tweede helft leverde geen ander spelbeeld op dan het eerste gedeelte. Vele aanvallen van H.P.C., taai verdedigen van Neptunus. De Heemsteders voerden ten slotte de score op tot 80, door Kooyman en Uitendaal. Daar „Haarlem" in afdeeling m voor de eerste ronde had vrijgeloot, moest het re sultaat der ontmoeting „de Zijl"„Star", de tegenstanders voor de tweede ronde aanwij zen. „Star" won dien wedstrijd, waardoor „Haarlem" kon kennismaken met het polo- spel van den nieuwen 3de klasser. Onze stad- genooten wonnen welverdiend met 41. Ze waren veel sneller dan de Utrechtenaren, en profiteerden daar goed van. Liezenberg, in de achterhoede spelend, blonk uit. In de finale kwam Z. C. „Haarlem" nu te gen den winnaar van de ontmoeting „Zwem- lustDe Vest". Zwemlust won met 4—1, zoo dat we dus den wedstrijd Z. C. H.Zwemlust konden aanschouwen. Een zeer snelle ontmoeting tussehen twee tegenstanders, die elkander weinig toegaven. In den gestelden speeltijd kon geen beslis sing worden verkregen, zoodat moest wor den verlengd. In deze verlenging slaagde „Haarlem" erin, een doelpunt te maken door Zeeman, en daarmede den eindstrijd te winnen. De uitslagen waren: Afdeeling I U. Z. C. I—A. Z. I Maas IL. Z. C. I Dolfijn IMaas I D. J. K. I—U. Z. C. I Finale te spelen op 4 Aug. Afdeeling III A. De Zijl—Star ZwemlustDe Vest HaarlemStar HaarlemZwemlust na verl. Afdeeling III B. A. Z. 3Maas 2 U. Z. C. 3-D. J. K. 3 A. Z. P. C. 2— R. Z. C. 2 Dolfijn 3—U. Z. C. 3 Maas 2—A. Z. P. C. 2 Finale 4 Aug. Afdeeling n A. Nept. (Z.) I—A. Z. P. C. I 3—1 H. P. C. I—R. Z. C. I 6—2 Nept. (Z.) I—H. P. C. I 0—8 A. Z. P. C. IR. Z. C. I, gew. bij loting door R. Z. C. 4—1 1—0 2—1 uitgesteld 1—3 4—1 4—1 1—0 2—3 6—0 3—1 0—2 0—5 Afdeeling II B. IJ 2—Dolfijn 2 D. J. K. 2—Nept. (Z.) 2 U. Z. C. 2Nept. 2 A. Z. 2—U. 2 Finale te spelen op 4 Aug. U. Z. C.—R. D. Z. 2 IJ 1—R. Z. C. 1 H. D. Z. 1—U.Z.C. U. Z. C.—R. D. Z. Dames. 5—1 0—5 11—0 0—5 6-0 1—2 1—2 0—5 De Snelpost. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude duiven, van Corbeil (Frankrijk), afstand 444 K.M. De duiven werden te 6 uur in vrijheid gesteld, met Noord-Oosenwind, zij kwamen als volgt aan: J. Zomerdijk 1 3 12: P. Martens 2 7 8, H. Stappers 4 14, J. v. d. Linden 5, W. Klumper 6, Jac. Kuperus 9 17; H. Keerwolf 10 11; K. Paap 13; M. Luijken 15 18, B. v. d, Meer 16. Eerste duif getoond 2.46.47, 847 M. per mi nuut; laatste duif 3.38.40, 744 M. per minuut. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 ■11 TELEFOON 12225 KLEERMAKER Van den Berge wint de Haarlem den eersten estafette. (Van onzen medewerker.) 100 M. in 10.8 sec. prijs op 4 x 100 M. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de voetbal- en athletiekvereenigïng Hel las, heeft deze vereeniging internationale athletiekwedstrijden georganiseerd. Behalve een groot aantal der bekendste Nederlandsche athleten, kwamen Belgen en Duitschers uit.Enkele Belgen, zooals Brochart en De Grande hadden wel ingeschreven, doch zijn niet aan den start verschenen. Ook mochten Pasma (polsstokhoog) en Peters (vèrspringen) niet deelnemen, van de K. N. A. U. (zij waren aanwezig) omdat deze Ned. recordhouders niet van een startbewijs voor zien waren. Peters heeft buiten mededinging 6 M. 89 gesprongen. Welsenes haalde 6 M. 74 en zag zich hierdoor als eerste geplaatst. Van den Berge heeft schitterend geloopen. Sengstock (Duitschland en Carain (Bel gië) klopte hij in de finale met twee meter. Ook v. d. Zee was eerste. Reeds met een sprong van 3 M. was de overwinning be haald. Sterke wind en aanhoudende regen maak ten de baan en aanloop voor het springen ongeschikt voor record verbeteringen. De 4 X 100 M. werd, na een weinig strijd met België, gemakkelijk door Haarlem ge wonnen. Series 100 M. Internationaal; le serie: 1. J. C. Elema „A. V. 1926" (Gro ningen) 11.4 sec., 2. Schepelman, (Duitsch land), 2e serie: 1. M. v. d. Berge, Haarlem 11.2 sec., 2. Carain, België; 3e serie: 1. Sengstock, Duitschlande 11,2 sec. 2. C. Ras, Sneek; 4e serie: 1. Dryendin, België, 11.4 sec., 2. Rinkel. Haarlem. 5e serie: 1. W. Peters, Zwolle (buiten mbededinging) 11,2 sec., Dauby, België. 3. Benz. Haarlem. Demi-finale 100 M.. Internationaal: le serie: 1. Dryendin, België, 11,2 sec., 3. Sengstock, Duitschland, 3. Carain, België. 2e serie: l. v. d. Berge, Haarlem 11 sec., 2, Ras, Sneek, 11.2 sec. Beslissing 100 M. Internationaal: 1. v. d. Berge. E. riem 10.8 sec.. 2 Carain, België, 11 sec.. 3. Sengstock, Duitschland. 1500 M. hardloopen. 1. J. Zeegers, Amster dam. 4 min. 22 2 5 sec., 2. Vlseur, België, 4 min. 29 3 5 sec., 3. Reek. Duitschland. 5000 M. hardloopen. 1. Defleurquln, België,, 2. Vlseur. België, 3. v. Garderen, Leeuwar den, 4. Hartman, Rotterdam, 4 X 100 M. estafette: le serie. 1. Haarlem 49 sec., 2. Rapldltas (Groningen), 49.4 sec., 2e serie: 1. België 47.8 sec., 2. A. V. ,1926", Groningen; 3. Duitsch land. Finale: 4 X 100 M. estafette: 1. Haarlem 45 sec., 2. België. 3. A. V. 1926, Groningen, 4. Ra- piditas. Vèrspringen met aanloop Internationaal: 1. W. Peters Zwolle (buiten mededinging) 6. M. 89, 2. Welsenes, Haarlem, 6 M. 74, 3. Ele ma. Groningen 6 M. 29.. Speerwerpen: 1. J. Knol. Amsterdam, 50 M. 45. 2. Coster. Groningen, 49 M. 50. 3. Elema, Groningen 39 M. 45. Polsstokhoogspringen: 1. A. v. d. Zee, (Haarlem). 3 M. 2. Th. v. Hoogen (Gronin gen) 2.90 M., 3. J. Haitsma (Amsterdam) 2.50 Meter. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND FeijenoordVelocitas 12 Go aheadSparta 21 AFDEELING I. Promotie tweede klasse: Haarlem—Zeeburgia 1—1 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: FortunaXerxes 21 AFDEELING m. Promotie tweede klasse: P. E. C.—N. E. C. 3—2 .AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Staatsmijn EmmaVlissingen 52 De Valk—Wilhelmina 0—0 'D. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. P. S. V. 6 4 0 2 8 19—8 Feijenoord 6 4 0 2 8 13—8 Go-ahead 6 3 0 3 6 15—9 Sparta 4 1 1 2 3 3—5 Velocitas 6 1 1 4 3 3—23 De KennemersAlphen (31) In een buitengewoon goed gespeelden wed strijd is het aan De Kennemers gelukt hun kans op promotie te behouden, door Alphen een 31 nederlaag toe te brengen, waardoor deze Rijnmenschen werden uitgeschakeld. Te 2 uur fluit scheidsrechter Rommes de beide elftallen in het veld, waarna Alphen aan de thuisclub bloemen-aanbiedt. De Kennemers spelen tegen regen en wind In, doch direct gaat het fraai combineerend op de Alphen-veste af. Voorloopig weten echter de backs onheil te voorkomen- Bij een Alphen-aanval weet v. d. Ploeg nog juist den bal weg te werken. Bij een goed opgezetten Kennemers-aanval plaatst Groot den bal keurig naar Naberman, die met een hard schot den Alphen-doelman passeert (10). Even later zet v. Stralen keurig voor doel, waar Honig klaar staat om met een hard schot den voorsprong te vergrooten (20). Dan wisselen de aanvallen elkaar snel af, waarbij het de Alphen rechtshalf gelukt drie minuten vóór de rust onhoudbaar tegen te scoren (21). Na de rust hetzelfde spel met beide par tijen om beurten aanvallend. De Kennemers- middenlinie verstaat haar taak thans beter, dan tegen V.V.A.; voortdurend wordt de voorhoede opgestuwd. Vooral Kluft valt in deze periode door zijn fraai kopwerk op. Het gelukt v. Stralen met een vleugelschot den voorsprong tot 31 te vergrooten. De Ken nemers spelen thans rustig verder en hoewel Alphen alle pogingen in het werk stelt om den achterstand in te halen, slaagt zij hierin door goed verdedigen van Duivemans en Lindner niet. R. C. H.Stormvogels (40) Zaterdagavond heeft op het R.C.H.-terrein de wedstrijd tussehen R.C.H. en Stormvogels (een der demi-finales voor het plaatselijke kampioenschap» plaats gevonden; die is ge decideerd door de Racing gewonnen. Van stonde af aan wordt in een snel tem po gespeeld met aanvankelijk Stormvogels iets in de meerderheid. De defensie van R.C.H. weerstaat den druk echter en langzamerhand komt ook de aanval van de thuisclub iets meer opzetten. Diverse aanvallen worden goed opgezet: herhaaldelijk moet Wagenaar er thans aan te pas komen. Kos krijgt eveneens gelegenheid zijn kunnen te toonen; hij stopt o.a. een hoog schot meesterlijk. Blinkhof kan telkens ook ingrijpen zoolang getracht wordt met kort passeeren voor doel te komen. Als eindelijk Ruls een bal goed doorspeelt en van de Lugt mist, loopt Verkerk door en met een hard schot passeert hij Wagenaar. Kort hierna is liet rusten. Na de rust is R.C.H. weer het eerst in het offensief. Al spoedig forceert Hanse een corner, die hij goed neemt en nadat eerst Ruis kopt, schiet Kedde via den doelpaal nummer twee in het Stormvogels-doel. Dan is Stormvogels geruimen tijd sterker. Haak gaat naar voren: de druk op het R.C. H.-doeï wordt bedenkelijk groot. Nu is het vooral Prevost, die overal is en alles met ferme trappen retourneert. Bovendien is Kos in het doel thans ongenaakbaar en houdt een paar zeer lastige schoten. De RC.H.-voorhoede komt weer eens in actie en na een goeden voorzet van Hessels naar den geheel vrijstaanden Verkerk schiet deze laatste ineens enorm hard in. Stormvogels geeft zich niet gewonnen: in tegendeel. er wordt zoo mogelijk nog fana tieker doorgespeeld. Echter komt er een doelpunt aan de andere zijde als Verkerk den bal vrijspeelt voor Hanse, die nummer vier langs Wagenaar kogelt. In de laatste minuut maken de IJmuldenaren nog een goal, die wegens buitenspel geannuleerd wordt. Daar op is het tijd; R.C.H. heeft verdiend ge wonnen. VOOR DE COMPETITIE: De Geus 16 Oldenburg 9 Huysmans 8 Snooy 8 Verwaal 7 Iseger 6 Bieshaar 5 Van Polanen 3 W. van Daalen 2 VOOR DEN BESLISSINGSWEDSTRIJD TEGEN D. E. C.l Verwaal Oldenburg Snooy VOOR DE PRO! De Geus Verwaal Bieshaar Huijsmans Iseger Kammeijer Oldenburg Onkenhout S 1 1 7EDSTRIJDEN: 4 2 1 1 1 1 1 1 De eenige Nederlander. Aan onzen bekenden stadgenoot den heer Guus Scheffer. die het vorig jaar Nederland bij de Olympische Spelen op zulk een kranige wijze vertegenwoordigde, door een derden prijs te bemachtigen (het verschil met den Olympischen kampioen bedroeg slechts vijf K.G.). is een even mooie als verdiende on derscheiding ten deel gevallen. Hij wordt' namelijk als eenige Nederlander door den Ned. Krachtsportbond uitgezonden naar Weenen, om daar deel te nemen aan de wed strijden om de Europeesche kampioenschap pen in het gewichtheffen. Scheffer zal weer uitkomen in de afdeeling Midden A gewicht. Hij ontmoet daar dezelf de tegenstanders als bij de Olympische Spe len en daar hij op het oogenblik uitstekend getraind is. zal hij ze wel weer goed partij geven. Er zullen niet minder dan 114 athle ten aan de wedstrijden deelnemen; hiervan komen er 33 uit in de afdeeling Midden A gewicht. Scheffer vertrekt 13 Juni naar Weenen en zal vergezeld worden door zijn helper P. Mollema, eerelid van de H. K. V. „Haarlem". Het eerste treffen heeft 16 Juni plaats.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11