Heringa Wuthrich - Haarlem Centrale Verwarming DE MOORDZAAK TE GIESSEN-NIEÜWKERK. DIOC. R.jT HAARL. VOETBALBOND, KAPOKMATRASSEN WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 3 JUNI 1929 (Adv. Ing. Med. noemt „de opvoedende waarde van de sport". Pie lijkt wel een wonderlijken climax te vin den in een brullende menschenmassa voor een tribune, na een gewonnen promotie. Maar dat is dan ook de climax niet het is maar een bijkomstig symptoom. Eenige jaren geleden, toen onze oudste Haarlemsche club, de H. F. C., dezelfde be proeving als Haarlem had doorgemaakt en terugkeerde in de hoogste afdeeling, waar in haar plaats was, weergalmde de Hout van de vreugde-uitbarsting over dat heuge lijke fait. Nu laaide de geestdrift hoog op Haarlem's domein in Noord-Haarlem. De oude tegenstanders zijn weer samen, in de zelfde competitie, in hetzelfde competitie oord waarin zij elkaar zoo vaak en zoo fel bestreden hebben. Het is goed zoo. Nog beter is het besef, op nieuw gewekt door het enthousiasme van den Haarlem-aanhang op dezen Zondag, dat wij Hollanders toch niet het akelig-nuchtere volk zijn waarvoor anderen, en vooral wij zelf, ons zoo vaak plegen te verslijten. Al is het dan „maar sport", die nu weer eens het tegendeel bewijst. Een vertegenwoordiger van de club Zee- burgia, die al jaren vecht voor promotie, en die ook ditmaal nog niet slaagde ofschoon zij in de promotie-competitie ongeslagen bleef, behoorde Zondag tot de eersten die na den wedstrijd Haarlem kwamen geluk- wenschen. Ook dat is een uiting, en een van de allerbeste, van de opvoedende waar de van de sport.... R. P. DE ACTIE VAN HET N. Z. H. T. M-PERSONEEL. VER3ETERINGEN GEVRAAGD. In het orgaan der Nederlandsche vereeni- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel wordt voortgegaan met bespreking der door deze vereeniging to stellen eischen voor de positie van het personeel der N. Z. H. T. M. Opgemerkt wordt, dat de z.g. karenzdag, het niet uitbetalen van den len ziektedag dient te vervallen. De bepaling, dat de directie aan een be ambte bij eervol ontslag een uitkeering kan verstrekken van ten minste 7 dagen de volle bezoldiging en in maximum 24 dagen, dient aldus de vakvereeniging te worden herzien. Een uitkeering van ten. hoogste 35 dagen voor ieder vol dienstjaar wordt bil lijk geacht. Het tegenwoordige reglement houdt de bepaling in, dat de dienstbetrekking zal ein digen als de exploitatie van een lijn, waarop de beambte dienst doet, wordt gestaakt. Ook in deze bepaling wordt verandering voor gesteld, omdat het daardoor mogelijk zou zijn dat beambten met heel voel dienstjaven overcompleet komen en ontslagen worden, terwijl pas in het bedrijf aangestelde be ambten, toevallig op een andere Lijn ge plaatst zijnde, in het bedrijf gehandhaafd zouden blijven. Mocht het in de toekomst voorkomen, dat door inkrimping of ïeorga- nisatie van het bedrijf ontslag van perso neel noodig zou zijn, dan dient er voor deze mensc-hen een behoorlijke wachtgeldregeling in het leven te worden geroepen. Momenteel bestaat o.m. de bepaling, dat aan weduwen van personeel een uitkeering verstrekt wordt van 60 dagen de bezoldiging van den echtgenoot. Voorgesteld wordt deze uitkeering op 90 dagen ie bepalen. Dan worden uitvoerig besproken de wijzi gingen die de organisatie wenscht in het overleg met de directie. Mogelijk zal moeten worden gemaakt, dat de vakvereeniging ook voor persoonlijke gevallen onmiddellijk kon optreden en dus het betrokken personeellid niet verplicht is, eerst zelf de zaak bij de di rectie in behandeling e geven en pas bij af wijzing de hulp der vakvereeniging kon Inroepen. In het bestaande reglement komt de be paling voor, dat de directie de vakvereeni ging in de gelegenheid stelt haar meening kenbaar te maken over alle zaken de plich ten en rechten van het personeel rakende. Deze bepaling dient noodzakelijk te ver anderen. Het artikel zal aldus gelezen moe ten worden: „De Directie pleegt met de Hoofdbesturen en/of de besturen van onderdeelen eener vak vereeniging overleg enz. Tot heden kunnen de vakvereenigingen liun opmerkingen maken. Daarmede wordt wel eens, niet altijd, rekening gehouden. Ge constateerd wordt, dat de beteekenis der vakvereeniging door haar sterk toenemend ledental, door de hooge opvatting harer taak en vooral door het begrip van haar juiste positie in het maatschappelijk leven, ver uit gegroeid is boven datgene wat het bestaande reglement haar biedt. De vakvereeniging zoo wordt betoogd zou op weg zijn naar de medezeggenschap in de bedrijven. Reeds zit de Bondsvoorzitter in den Raad van Beheer voor het groote HSagsche Tram- wegbedrijf en als de teekenen niet bedrie gen, dan zal naast de plaats die voor de vak vereeniging is ingeruimd in den Spoorweg- raad, ook over niet al te langen tijd een plaats voor den personeelvertegenwoordiger in den Raad van Commissarissen der Neder landsche Spoorwegen worden vrijgemaakt.. Gezien deze feiten, meent de leiding der organisatie, dat de bij de N. Z. H. T. M. voor gestelde wijziging uiterst bescheiden is. VERGROOTING VAN DE LEEGTTWATER. Aan het plan om de watermachine vr/i den Haariemmermeerpolder „de Leeghwater" bij de Kaag. te vergrooten. zal nu binnenkort uitvoering worden gegeven. Teneinde den watertoevoer grooter te maken, zal ook de Hoofdvaart over een afstand van eenige Kilometers worden uitgediept. Met dit werk zal met de baggermachine, die reeds gearri veerd is. over enkele dagen een aanvang worden gemaakt. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de R.K. St. Joseph- school A te Hoofddorp (hoofd Mej. Rom- mens) is benoemd Mei. D._M. G. Schoutens te Amsterdam. Het revisie-verzoek voor den Hoogen Raad. DE VEROORDEELDEN VOORLOOPIG NIET IN VRIJHEID GESTELD. De President van den Hoogen Raad, Jhr. Mr. W. J. H. de Savornin Lohman, bracht in deze zaak rapport uit. Het revisieverzoek is gegrond op de omstandigheid, dat de hoofd getuigen Kroon en Vermeer op hun verkla ringen zijn teruggekomen. De President achtte het noodig, op het vonnis van de rechtbank en hetgeen sedert is voorgeval len nader in te gaan, omdat de indruk is ge wekt dat rechtbank en Hof zich aan een gra ven blunder hebben schuldig gemaakt en partijdig vonnis gewezen hebben. Spreker concludeerde, dat de verklarin gen der Kroon's en van Vermeer wel een be langrijk bestanddeel van het bewijs vormen, doch door andere verklaringen gesteund worden en de rechtbank dus niet over éen nacht ijs gegaan is. Mr. Roobol hield daarna zijn pleidooi. 1-Iij zei o.a.: „De rechtvaardiging van het recht is niet zoozeer hierin gelegen dat het onrecht straft, als wel daarin, dat het in zich zelf de middelen biedt, in zijn naam gepleegd onrecht ongedaan te maken. Terecht wordt daarom ook de toepassing van het instituut der revisie aan het hoogste rechtscollege overgelaten, en is de taak van den advocaat, die een revisiezaak zal behandelen de schoon ste die voor een pleitbezorger is te vinden. Te meer klemt zulks indien het mij mocht gelukken uwen Raad reeds nu aanvankelijk van dG begane dwaling te overtuigen. Dit nu is mogelijk, ja zeker, en de reden daarvoor zal u uit het navolgende blijken: 3 Augustus 1923 wordt een baanwachter te Giescn-Nicuwkerk klaai-blijkelijk vermoord gevonden, uit zijn woning wordt geld ver mist, diefstal en moord worden met elkander in verband gebracht, Teunissen en Klunder als auteurs van beide beschouwd. Was daartoe aanleiding te vinden in het voorafgaande leven van deze beide men- schen? Wie waren deze verdachten en hoe stonden ze bekend? Ten nadeele van T. was niets bekend, zelfs politie- en kantonrechter hadden zich nog nooit met hem bemoeid. Hij had een deugd zaam gezin, stond bij zijn werkgevers zeer in aanzien, verdiende dubbel en dwars zijn brood, en maakte het niemand lastig. Groote sommen gelds werden hem dikwijls toevertrouwd en nooit werd dat vertrouwen beschaamd. Op rekening van Klunder stonden enkele kleine mishandelingen, vermogensdelicten waren nimmer door hem gepleegd. Ook hij verdiende zeer goed zijn brood, was vrijgezel, en werd door zijn. werkgevers gerespecteerd. Tusschen 1923 en 1925 vervalt hij al meer en meer tot armoede, de flinke ambachtsman die goed zijn brood verdient, wordt overal geweerd, en kan geen werk meer vinden, hij gaat met kleine koopwaar den boer op, pleegt desondanks geen vermogensdelicten. Het ge lukt eindelijk den rechercheur de Jong, hem te doen arresteeren, thans definitief. Na een langdurig vooronderzoek wordt ein delijk van deze beide menschen bewezen het ergste wat van iemand te bewijzen is, dief stal en doodslag. Van deze beide menschen, die elkaar amper kennen, geen vriendschaps relaties onderhielden, gezellig bij derden te huis waren, wordt aangetoond, dat ze om streeks elf uur in den nacht dat huis hebben verlaten en mét welke plannen. Plotseling, togen elf uur vragen ze om een hamer. Over een inbraak is voor dien tijd ten huize van de Kroons niet gesproken en toch zooals later blijkt, hebben zij dien ha mer daartoe meegenomen. De afspraak om te gaan inbreken moet dus reeds voor het bezoek aan de Kroons zijn gemaakt, maar dan is het ook een raadsel waarom ze aan de Kroons een hamer ter leen vragen, dit moet dien beiden toch wel verdacht zijn voorge komen, temeer onbegrijpelijk, waar Klunder, een timmerman, die een volledige gereed schapskist bezat, en eenige huizen vanaf de Kroons woonde, hamers maar voor het grij pen had. Raadselachtig blijft reeds het be gin van het drama. De daad zelve, door wie de klappen zijn uitgedeeld is nooit bewezen en dat ondanks hun verregaande openhartigheid, want toch terwijl ieder moordenaar zijn daad zal ver zwijgen, komen zij na volbrachte taak ver tellen, dat de hamer dien ze hebben geleend goede diensten heeft bewezen en dat zij daar een vent mee hebben doodgeslagen en dat ze vervolgens vijf gulden hebben te pakken ge kregen en alle anderen vinden dit zoo schoon dat ze op den goeden afloop gezamenlijk bier zitten te drinken. Pleiter gaat verder de verschillende lezin gen van het voorgevallene na en zei o.a.: Na hun eerste mededeeling omtrent het gebeurde, zeggen ze daarover niets verder dan dat ze hun eerste gezelschap de goedge meende verzekering geven, dat ze de kans loopen ook eens neergeslagen te worden als ze wat verder vertellen. Na twee jaar komen dan eindelijk de Kroons met het bekende verhaal, dat als spil heeft, den bij- en van hen geleenden hamer. Thans is duidelijk waarom twee jaren moesten verloopen, voordat dit verhaal op de proppen kwam. Hier ontmoeten wij den getuige Mynster, den spil van het ge- lieele drama. Mynster, die volgens Kroon aan hem gruwelijk het land heeft wegens concurrentie, verklaart den bewusten moordhamer bij Kroon te hebben gezien, ja zelfs in handen te hebben gehad. Eenige andere menschen, een juffrouw Grooten- boer, een juffrouw Bouwman, geven hierop aanvullende verklaringen. Daartegenover verklaren de kinderen van Kroon, dat de hamer hun vader niet toe behoort. nadat hun door de politie was me degedeeld. dat ze den hamer van hun va der terugbrachten, maar deze kinderver klaring wordt niet geaccepteerd. De kinderen van een zekeren Stuy, geen familie van den heer Stuy te Baarn, welke Kroon wel hielpen met het kloppen van het ijs (waartoe de hamer volgens Mynster dien de) hebben dezen hamer nooit gezien. Een verklaring blijft nog mogelijk, maar die is zeer gewaagd. De Kroons hebben den hamer voor hun kinderen verborgen, omdat ze hem beschikbaar wilden stellen voor het opknap pen van doodslagen en dergelijke karweitjes. Daarmede is tevens hun juiste paedagogie aangetoond en bovendien verklaarbaar, dat dien avond de hamer voor een dergelijk kar weitje direct te vinden was. Maar neemt men deze inderdaad onzinnige verklaring niet aan. en neemt men een oogenbiik aan dat inderdaad de hamer van Kroon was en deze door T. en K. was geleend, dan blijft toch altijd de vraag: wat bezielde dan toch de Kroons en Vermeers om deze menschen te beschermen? Eerst toch worden ze kort na den moord tien dagen opgesloten met zijn vijven, maar ze weten van niets, later weer opgesloten weten T. cn K- en Vermeer van niets en komen de Kroons successievelijk tot hun J bekentenis, en als die er uit is, zijn en blijven ze plus royaliste que le roi. Wanneer toch de deuren van Leeuwarden reeds lang achter T. en K. zijn dichtgedaan en twijfel aan de verklaringen der Kroons begint te rijzen, wordt eindelijk tegen hen een meineedinstructie geopend, en moet Kroon rekenschap en verantwoording geven omtrent den hamer. Hij voelt wat hem boven het hoofd hangt, hij begrijpt dat hij de kans loopt voor een ernstige gevangenisstraf. Hij grijpt middelen aan om de waarheid van zijn valsche verklaringen te staven en discht een verhaal op hoe door hem de hamer is ge maakt. Hij is echter niet slim genoeg, zijn leugen is te doorzichtig, een justitie- des kundige zit er bij en zegt dat die verklaring onmogelijk is. Kroon voelt den grond onder zijn voeten wegzinken, hij weet niets te zeg gen dan het onbenullige: „Dat moet wel een vreemden indruk maken." Die indruk schijnt echter niet zoo vreemd te zijn geweest, als Kroon meende, immers men vond er geen aanleiding in Kroon voor meineed te vervolgen, en schorste de instruc tie. Hier liet de justitie zich de kans ontglip pen om zelf het geheim van haar dwaling op te lossen. Thans nu de Kroons volledig hebben toe gegeven den hamer niet te kennen en dat hun geheele verklaring gefantaseerd was, is het onmogelijk om te twijfelen aan de be trouwbaarheid van deze laatste verklaring, en daarbij staat dan tevens vast dat Mynster en consorten, zich, om het maar zacht te zeggen, hebben vergist. Pleiter betoogde, dat de Jong, rijksrecher cheur. niet geheel onbevooroordeeld staat. Dit blijkt uit de stukken, waarbij uit diens eigen handschrift wordt aangetoond dat hij bepaalde verklaringen aan de Kroons voor de rechtbank adviseerde. De betrouwbaarheid in dezen van de Kroons en daarmede de gegrondheid van het eerste revisiemiddel zijn hiermede voldoen de toegelicht en ook de overige revisiemid delen zijn hiermede voldoende gestaafd. Verder ging pleiter de andere getuigen verklaringen na. Pleiter eindigde: Zoo ben ik dan aan het eind van mijn pleidooi gekomen en vlei ik mij er mee uwen raad en alle Nederlanders, behalve de redactie van een groot dagblad, van de gegrondheid van mijn revisieverzoek te hebben overtuigd. Een verdere toelichting behoeven de feiten thans niet, trouwens ook niet in de instructie in de meineedzaak van de Kroons is voor den spoed van deze zaak het verhoor van getuigen a décharge, die zouden kunnen bewijzen de.geheele wijze van tot stand komen van de eerste valsche ver klaringen van de Kroons, uitgesteld. De stuk ken, die uw Raad reeds bezit toonen volko men aan, dat T. en K. onschuldig te Leeu warden zitten. De wijze, waarop door uwen Raad reeds is bepaald, dat op heden aldus op acht dagen na de ontvankelijkverklarir.g, aldus op minder dan tien dagen, de open bare behandeling omtrent de gegrondverkla- ring kan plaats hebben geeft mij den hoop, dat direct na de gegrondverklaring T. en K- op vrije voeten zullen worden gesteld. Door den heer procureur-generaal werd mij ver- zekerd, dat déze menschen geen dag langer onnoodig zouden wordéh gekweld. Geeft uw Raad hen thans hun vrijheid terug door de zaak te verwijzen naar een1 ander Hof en vaardigt hij geen bevel tot ge vangenhouding uit, dan zal hij voldoen vol ledig aan de schoone taak in het begin van mijn pleidooi geschetst. Van uwen Raad zal alsdan volledig rechtsherstel uitgaan en dankbaarheid zal heerschen in de harten van twee onschuldigen en hun families kennissen en vrienden, die rekenen op de rechtvaardigheid en billijkheid van u, mijnheer de president, van u, heeren Raden en van u mijnheer den Procureur-Generaal. Het requisitoir. Vervolgens nam de proc.-generaal Mr. Tak breedvoerig reouisitoir. Aanvoerend dat wan neer hij de verklaringen van mej. K. en haar man leest hij er van overtuigd is, dat in de zen stand van het'geding absoluut onwaar heid. wordt gesproken. De proc.-generaal oordeelde echter, dat tenslotte de feitelijke rechter hier moet be slissen. Van invrijheidstelling kan in elk geval bij eindbeslissing geen sprake zijn, daar deze personen gevaarlijk zijn voor de maatschap pij. Spr. requireerde verwijzing der zaak naar het Gerechtshof, dat van de zaak nog geen kennis heeft genomen, met bevel tot ge vangenhouding van de veroordeelden. Hierna kreeg Mr. Roobol het woord. De uitspraak werd bepaald behoudens ver vroeging op 24 Juni a.s. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. VOETBALLERS GEWOND. LICHTENFELS, 3 Juni (V.D.) Gisteren middag reed een vrachtauto met 17 voet ballers van een sportvereeniging uit Bayreuth te Wuestenselbitz tegen het in de bocht van van den weg staande schoolgebouw. De auto sloeg om en de inzittenden kwamen er onder. Zeven personen werden ernstig ge wond. Twee der gewonden, die in levensge vaar verkeeren, konden niet vervoerd wor den en zijn in het plaatselijke ziekenhuis opgenomen. T. IJ. B. B. n—VITESSE I (2—3). Vóór rust zijn de partijen vrijwel aan el kander gewaagd; beide clubs scoren twee maal. Was de algemeens verwachting, dat T. IJ. B. B. wel als overwinnaar uit den strijd zou komen, Vitesse dacht daar anders over; zij zit direct goed op den bal, terwijl T. IJ. B.B. zichtbaar verzwakt. Vitesse ziet kans om de leiding te nemen (23). Wel krijgt T.IJ.E.B. even vóór rust een penalty, maar deze wordt niet benut. Einde 32 voor Vitesse. GERUCHTEN OVER EEN MANOEUVRE TEGEN R.-K. LEDEN DER EERSTE KAMER. DOOR R.-K. LEDEN DER PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Tijd meldt: „Er loopen zonderlinge geruchten over een voornemen der Katholieke fractie in de Pro vinciale Staten van Noord-Holland, om thans zitting hebbende, hoogst verdienste lijke Eerste Kamerleden te vervangen cp geen andere gronden dan die van persoon lijke en democratische voorkeur. Daar ons deze geruchten ongelooflijk voorkwamen, hebben we er een onderzoek naar ingesteld en zij werden ons tot onze verbazing beves tigd. Zaterdag zou op de gecombineerde ver gadering van de Katholieke Statenleden uit het geheele land een manoeuvre worden ge waagd, om het advies te doen luiden over eenkomstig het bovenbedoelde voornemen. „Indien inderdaad dit te onzaliger ure op gekomen plan bij verrassing zou slagen, werd niet alleen een hoogst gevaarlijk prae- cedent voor de toekomst geschapen, maar zou ook op de goede kansen voor de Tweede Kamerverkiezingslijst op 3 Juli a.s. een ern stig nadeelige invloed worden geoefend. Want het onderlinge vertrouwen zou deerlijk ge schokt, de goede stemming en de eenheid zelfs met scheuring bedreigd worden." INGEZONDEN MEOEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. EIGEN FABRIKAAT MET VOLLE GARANTIE J. G. WASSENAAR, JANSWEG 17 naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 769.0 m.M. te La- coruna; laagste barometerstand 747.8 m.M. te Sarna. Verwachting tot fn den avond van 4 Juni: Meest matige, tijdelijk afnemende Westelij ken tot Zuid-Westelijken wind, zwaar be wolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, weinig veran dering in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 769 m.M. Stand van heden 756 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059. 3 Juni. 55 F. 53 F. 56 F. Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden tot 12 uur Haarlem, 3 Juni. Bevallen: 30 Mei: J. C. van WijkStet z. 31 Mei: F. J. DuivenvoordenKnegjes d., I. PelsmaBouwhuis z. W. de Langev. Dijk, z. J. M. TeeuwenBerndsen, z. 1 Juni: P. v. Vueren—de Best d. E. J. Geerisvan Luijtelaar d. Overleden: 30 Mei: L. Vosv. 't Wout, 51 j., Velserstraat; 1 Juni; D. Pander, 44 jaar, KI. Houtweg. BOMAANSLAG IN OLDEN BURG. TWEE GEBOUWEN LICHT BESCHADIGD. OLDENBURG, 3 Juni (V.D.) In den afge- loopen nacht is een bomaanslag gepleegd op het gebouw van het landsdepartement van financiën te Oldenburg en op de Landsbank. De explosie had te ongeveer 10 minuten voor 3 plaats. Door de luchtdruk werden alle rui ten op het marktplein en van de Landsbank ingedrukt. De springstof is waarschijnlijk neergelegd tusschen beide gebouwen. Ook de ruiten van de Lambertikerk werden inge drukt. In het bankgebouw zijn alle deuren eveneens opengerukt. De gebouwen hebben alleen schade geleden op de plaats waar de lading springstof was neergelegd. Het geluid van de ontploffing was tot ver in de stad te hooren. Politie en justitie waren spoedig ter plaatse, maar van den dader is tot nog toe niets bekend. De lading springstof heeft hij met een uurwerk tot ontploffing gebracht. JACKIE COOGAN GEOPEREERD. LOS ANGELES. 3 Juni (Reuter). De jeugdige filmartist Jackie Coogan werd Za terdag ongesteld. Zondag is hij aan een ernstige blindedarmontsteking geopereerd. Zijn toestand zou weer uitstekend zijn. ONTPLOFFING IN EEN OLIEFABRIEK. BAVIA. 3 Juni (Wolff-bureau). In een oliefabrick alhier heeft een ernstige ont ploffing plaats gehad. Zes arbeiders v/evden swaar gewond. Twee worden er nog vermist. TWEE KINDEREN TE WATER. EEN VERDRONKEN. AMSTERDAM, 3 Juni (V.D.) Zondagmid dag geraakten twee kTnderen van den schip per W., in den Amstel nabij den Oudekerker dijk al spelende te water. Het oudste kind wist zelf uit het vrije ondiepe water te komen. Een tweejarig meisje even wel is in het water blijven liggen en werd na korten tijd levenloos opgehaald. Pogin gen ori de levensgeesten weer op te wekken faald.— ONTPLOFFING IN EEN VUURWERK FABRIEK. ELKTON MARYLAND 1 Juni (N.T.A.). Tengevolge van een ontploffing in een vuurwerkfabriek alhier zijn vier arbeiders gedood en zeven gewond. VIER PERSONEN VERBRAND. COSEL, Oppersilezië)Bij een brand in een naburige hoeve zijn drie kinderen en een oude grootmoeder omgekomen. WOLKBREUK. SOFIA, 1 Juni (Wolffbureau)' In het noorden van Bulgarije heeft een wolkbreuk groote schade aangericht. Twee kinderen zijn verdronken. CHAMBERLAIN NAAR MADRID? LONDEN, 2 Juni. (V.D.) Naar verluidt wijzen alle teekenen er op, dat Sir Austen Chamberlain zal deelnemen aan ds confe rentie van den V. B. raad in Madrid. Mocht dit bevestigd worden, dan zal de minister van buit. zaken waarschijnlijk reeds Dinsdag uit Londen vertrekken, daar nog voor het bijeen komen van de conferentie het rapport over de minderheden zal worden behandeld. 1736? 450ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 3 Juni. 5e Klasse. I7e Lijst. Ho'oge prijzen: 19S4 2913 .10831 1S702 19405 1000. 9546 10726 13462 19S43 ƒ400 18S9 3576 6767 11397 14608 15530 f200. 2660 5318 7266 11557 12990 13S76 15096 18651 20041 20187 20S93 ƒ100. Prijzen van "0 42 1S7 313 416 42S 705 979 992 1002 1049 1065 1125 1130 1365 13S7 1409 1506 1540 1558 1559 1563 1571 1601 1906 1973' 2207 22S6 2434 2437 2626 2701 2855 28S9 2S93 3146 3155 3179 3221' 3241 3495 3504 36391 3657 3779 3922 3986 3994 4006 4057 4110' 4123. 4218 4324 4594 4632 4679 46SO 4754! 4S24 4836 4S74 4890 4952 4969 5040 5100* 5110 51S4 5191 52-59 5301 5.393 5555 556lJ 5603 57S6 5813 5859 5S65 5S93 5982 5998" 6223 6310 6327 6367 6454 6512 6525 6547 663S 6679. 67.91 ,69S3 6996 6997 7073 7168 73S5 7508 7537 .7571 7580 7632 7644 7681 7688 .7713 7721 7S37 7923 7933 7943 7980 .8091 SI47 8218 83S9 8520 8535 8946 9095 9224 9552 9562 9611 9620 9704 970S 9822 9832 9952 10069 10074 10109 10153 10226' 10372 10427 10453 10493 10761 10963 11010 11050 11059 11098 11186 11206 11213 11217 11633 116811 11752 11771 11794 11967 12012 12057 12310 12406 .12505 12645 13774 12951 12958 13045 13048 13093 13124 13150 13242 13281 13308 13441 13497 13712 13S21 13875 13959 13964 14134 14251' 14430 144441 14.4S8 14555 14592 14756 14831' 14S40 148S7 14977) 14999 15005 15250 15376 15398 15402 15419 15642 15723 ,15795. 15819 1592Ö. 15951 16000 -16114 1613? 16154 16170 16505 16562 16S58 16975 17081 17105; 17255 17407 17426 17445' 17446 17657 17690 17S07j I7S20 17865 47868 17975 1S016 1S137 18219 18244 18540 1S67S 18722 18809 .1S822 1SS68 18S74 19089] 19092 19097 19141 19163 19202 19339 19372 19409 19438 19492 19497 19504 19934 20098 20157 20170 20236 20341 20379 20564 20g84 20896 20946 20994' 5 269 494 7 S3 840 865 NIETEN: 73 115' Ï45 21 323 329 341 352 397 505 531 541 576 603 614 760 '246 469 1179 1320 1894 2167 2392 2564 2S22 1181 1399 1965 2196 2401 2585 2S35 3001 3006 3107 3115 3256 3273 3484 3555 3824 3907 4070 4119 425S 4277 446S 4492 4667 4733 4851 4949 5174 5177 5212 5376 5418 5630 5697 615S 6165 6421 6423 65S0 6718 6862 6903 7088 7110 7311 733S 7518 7520 7675 7678 7846 7848 SG36 S043 8217 S2S7 8517 8594 8799 8812 9027 9060 91S3 9219 9459 9507 9727 9755 99S2 99S8 >10173 10223 10626 10642 '10775 1077S .10923 10926 11215 11261 11507 11508' 'l 1695 11S07 ■11940 120S9 '12356 I244I 112631 12656 (12926 12939 113175 I31S4 13354 13496 I3S17 13S61 14050 14080 14374 143S4 14605 14625 14945 14974 15133 15136 15344 15349 15459 15492 15704 15717 15905 1590S 16101 16113 16242 16278 16436 164S4 16714 16733 16855 16S60 17070 17073 17209 17220 17429 17505 17790 17837 17997 18012 18242 18269 18433 1S435 TS699 1S655 18924 18937 19037 19062 19260 59309 19503 19521 196S4 1973S 19S74 19904 20131 20134 2CI4I4 20416 20601 20624 20S27 20844 -20980 20959. 1189 1429 2014 2209 2408 2636 2S57 300S 3156 3308 3573 3919 4120 4297 4541 4739 5001 5237 5451 5S19 6190 6426 6720 6923 7157 7354 7526 7707 7850 8058 831S 8647 SS52 9093 9233 9514 9796 10020 10502 10645 10788 10945 11348 11523 I1S17 12157 12494 12691 12949 13192 13578 13867 14096 14511 14629 15002 15140 15364 15525 15758 15976 16135 16342 16489 16743 16914 17092 17221 17601 17 863 1S0S9 1S2S4 1S444 18676 1S978 19076 19340 19564 19S03 19926 20142 20421 20662 20S71 1430 1536 2015 2079 2237 231S 2415 2433 2687 2733 2S62 2945 3033 3036 3157 3159 3348 3373 3681 3733 3949 3950 4135 41S7 4303 4304 4554 4592 4744 4764 5004 5060 1104 1270 1627 2092 2338 2484 2751 2957 3039 3164 3435 3736 3953 4202 4343 1140 1280 1640 2101 2384 2519 2781 2972 -3091 3231 3457 3753 3999 4230 4372 4660 4767 5107 1167, 1297 1759' 213 V 2391] 2546 2789 2989 3099 3246", 3478 j 3757 4014 4239 4412 4663 4804 5166 5238 5456 5948 6242 6429 6825 6933 7210 7390 7527 7718 7S56 80S1 8321 S669 8S56 9121 925S 9597 9S03 10039 10503 10703 10S26 10976 11350 11579 118-13 12174 12545 12707 12956 13202 13703 13S7S 14135 14543 14674 15052 15193 15369 15531 15770 159S3 16174 16365 16515 16771 16994 17100 17252 17617 17S71 1S135 18296 18455 18715 189S5 190S7 19364 19612 19834 19938 20147 20455 20659 20SS1 5314 5317 5525 5530 5957 5986 6293 6297 6477 6495 6833 6835 6965 6974 7222 7254 7399 7413 7567 7599 7730 7768 7882 7895 S096 81S4 S374 8379 S6S0 8697 8862 SSS6 9136 9139 93S7 9427 9636 9652 9817 9868 1007S 10081 10516 10521 10706 10756 10S71 10876 11031 11060 11360 11363 115S6 11596 11877 11894 12206 12213 12553 12576 12791 12S0S 12999 13103 13232 13262 13714 13750 13971 13973 14182 14184 14545 14575 14688 14703 15060 15098 15200 15269 155S6 15393 1557S 15625 15777 15S53 15991 15996 16194 16217 16386 16412 16524 16540 16^14 16827 16996 16999 17116 17159 17329 17348 17637 17741 17933 17964 1S1S1 18208 1S316 183S4 18459 1S525 18734 18756 1S994 19003 19129 1915S 19445 19484 19624 19643 19837 19S55 2001S 20030 20214 20229 20498 20506 20678 20682 20927 20943 5346 535# 5578 5602f 6062 6092 6312 6412 6499 6576 6S37 6854 7031 7053 7259 72S8 7421 7513 7622 7628 7794 7824 S022 8033 8194 8209 8410 8507. 8726 8795 8997 9013 9147 9180 9436 9439 9680 9714 9S95 9936 10118 10154- 10591 10625 10764 10774; 10S79 10SS5! 11116 11197, 11367 11396' 11645 11666- 11902 11918' 12314 12332 12600 12622 12861 12SS6 13163 13167i 13333 13334 13779 13794 13990 13994 14264 142 7S! 14591 1459S 14743 14S32; 15121 15129; 15291 15295; 15405 15444 15646 1565S 15899 15902, 16006 1601» 16221 16228 16416 16432 16552 16556 16S30 16S43 17019 17035 17178 17202 17365 17377 177S2 17786 17981 17992 1S234 1S239 18398 18417 18565 1S567 18757 1SS41 19004 19030 19171 19194 19496 19498 19649 19659 19S56 19S60 200S1 20120 20244 20545 20542 20545 20727 20S04 20966 20976

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2