INGEZONDEN SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-GIESBERS O) RADIO-PROGRAMMA HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 7 JUNI 1929 ARROND.-RECHTBANK. Beter thuis op het water. Zaterdagmiddag 6 April bracht een schip per te Halfweg twee kennissen naar de tram. Op het, Plein, waar bij de tramhalte geen vluchtheuvels zijn werd hij bij het overste ken aangereden door een auto. Hij brak zijn been op twee plaatsen, heeft 17 dagen in de Mariastichtfng moeten blijven en kan ze ker in de eerste maanden nog niet werken. Een der kennissen, een aannemer uit Half weg heeft gezien, dat de auto hard reed. minstens 40 K.M., maar hU remde sterk. Het remspoor was 12 M. Het slachtoffer zei, dat de auto „ontaard hard" reed. De bestuurder was niet verschenen. Tegen den veldwachter heeft hij gezegd zich niet van schuld bewust te zijn. De aangeredene was volgens hem plotseling den weg overge stoken. De bestuurder meende niet, dat het ongeval zoo ernstig was. Het O. M. vroeg een boete van f 100 of 30 dagen. Uitspraak 20 Juni. Met volle kracht achteruit. Op 13 Maart is op de Kinderhuisvest een wielrijder door een auto overreden, met ge volg, dat hij bewusteloos werd opgenomen. Zijn rechterknie was geblesseerd, hij heeft drie weken zijn werk als kantoorbediende niet kunnen doen en zijn overjas en pak zijn bedorven. Voor die schade wenschte hij zich civiele partij te stellen tot een bedrag van f 155.—. Het ongeluk Is ontstaan doordat de chauf feur, een 28-jarige Haarlemmer achteruit is gaan rijden, nadat hij benzine had bijge vuld. De aangeredene reed vlak achter de auto. Volgens verdachte is de schade aan de jas grooter geworden omdat de hulpverlee- nenden haar hebben opengescheurd om het Slachtoffer te kunnen verbinden. Een voorbijganger sprak als getuige van een ontzettenden gang van de auto. De be stuurder kon z.i. den fietser niet zien. Het O.M. requireerde een boete van f 100 subsidiair 1 maand hechtenis. Verdachte verdient f 17.50 per week, hij zcide de boete niet te kunnen betalen. Uitspraak 20 Juni. Dc luidruchtige radio. Voor het Kantongerecht had zich 6 Maart 1929 te verantwoorden een Haarlenssch café houder, omdat in Januari in zijn café radio- muziek hoorbaar was geweest, terwijl hij geen vergunning had. Twee rechercheurs hadden het buiten ge hoord. Maar bezoekers, die aan het biljarten geweest waren, hadden er niets van gehoord, dan wat zoemen, dat ook van een auto af komstig kon zijn. De café-houder zei, dat hij het toestel in zijn slaapkamer had staan. De rechercheurs vertelden gezien te hebben, dat verdachte naar het toestel ging en het afzette. De kantonrechter veroordeelde den café houder tot f 5 of 5 dagen. Verdachte was in hooger beroep gegaan. De behandeling bracht echter geen nieuwe dingen aan het licht en het O. M. vroeg be vestiging van het vonnis, zooais het in eer ste instantie gewezen is. Dc verdedigster, mr. A. Suze Staalman, uit Den Haag wees er op, dat verdachte door zijn appel niet den goedkoopsten weg volgt, maar recht zoekt. Zij vroeg vernietiging van het vonnis van don kantonrechter cn vrijspraak. Uitspraak 20 Juni. Een misdrijf met appelen. Dé man kwam aan de deur met een wa gen, waarop een mand appelen stond. Me vrouw was boven en de werkster hielp. „Hier zijn de appelen, die meneer besteld heeft, juffrouw". Mevrou-ouw, riep de werkster naar boven, hier zijn de appelen, die meneer besteld heeft. Mevrouw, lichtelijk verrast, gestoord in haar bezigheden, zei, dat ze er niet van wist. Zij had meneer niet gevraagd om appelen te bestellen. En de werkster bracht de boodschap over. „Man, je zal abuis zijn," veronderstelde ze, „mevrouw weet ner gens van." Wist de koopman haar echter duidelijk te maken, dat dit nog niet het criterium was cp het gebied van appelbestellingen, 't Kon een verrassing zijn, nietwaar en meneer had de appelen heuschelijk besteld. 't Was trouwens de appélenman van vroe ger, en tenslotte nam mevrouw ze dan maar. 't Kon wel, dat meneer er voor gezorgd had. Zoo kreeg mevrouw dan 40 pond appelen in huis, van 23 cent 't pond, cn betaalde maar voor 38, vanwege den massa-aankoop, dus acht gulden vier en zeventig. Veronder stelde althans, die hoeveelheid te hebben ge kregen, maar kwam na weging tot de ont dekking, dat dc korting blijkbaar ook op het gewicht betrekking had. zijnde er 'n aanzien lijk manco, en evenzeer waarschijnlijk op de kwaliteit, gezien de aanwezigheid van rneer dan' één „rotten appel in dc mande". En deed haar echtvriend 's avonds de verrassende mededeeling, dat hij appelen besteld had. Daar stond de koopman nu voor de Recht bank en bekende onder nauw bedwongen tranen, dat de bestelling van meneer fictief was. De appelen had hij van de markt. Hij is trouwens geen handelaar, maar grond werker. „Maar ziet. mijn jongen was ziek en ik had geen geld." Meneer had alleen maar gezegd: We hebben op het oogenblik geen appelen noodig, maar ik zal aan mijn vrouw vragen of ze aan je denkt. Hij was overigens een nette man, het rc- classeeringsrapport luidde gunstig. Als hij nu onder de hoede komt van het Genoot schap tot zedelijke verbetering der gevan genen. zei de officier van justitie, dan zal een voorwaardelijke straf van drie maan den gedurende drie jaar proeftijd wei een rem zijn, voor het geval do handel met zijn verleidingen hem weer trekt. We mogen wel verwachten, dat dc Recht bank Donderdag die meening blijkt te dec— len. Zoodat het avontuur wel zal afloopsn tot aller bevrediging, niet het minst tot d;e van meneer en mevrouw zelf, die niet zóó wraakzuchtig zijn. UITSPRAKEN. A. P. v. d. H., arbeider, wonende te Haar lem. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet" twee geldboetes ieder van twintig gulden subs, voor elke boete 10 dagen hecht. GROOTE HOUTSTRAATVEREENIGING. Deze vereeniging zal 25 Juni a.s. 20 iaar bestaan. Er zal op Dinsdag 11. Juni in „Cen traal" een vergadering gehouden worden om de herdenking van dit jubilé te bespre ken. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. L. G. P. R. het van de geboorte van een kind niet tijdig aangifte doen bij den Amb tenaar van den Burgerlijken Stand f 5 subs. 5 dagen hechtenis. P. J. v. W. overtreding van art. 3 van het Motor- en Rijwielregle ment f 8 subs. 3 dagen hechtenis. R. van L. overtreding van art. 11 van het Motor- en Rijwielreglement f 3 subs. 3 dagen hechte nis. J. A. v. d. H. overtreding der politiever ordening van Bloemcndaal f 10 subs. 10 da gen liechenis. Th. H. A. overtreding der alg. pol. verord. van Bloemen daal f 2 subs. 2 da gen hechtenis. C. W. idem f 8 subs. 8 dagen hechtenis. C. H. S. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. W. F. P. het te Haarlem als straat muzikant zijn bedrijf uitoefenen op den openbaren v/eg zonder vergunning f 3 subs. dagen hechtenis. P. A. G. overtreding der pol. verordening van Zandvoort f 8 subs. 8 dagen hechtenis. M. D. het loopen over ver boden grond f 2 subs. 2 dagen hechtenis. F. H. W. overtreding der arbeidswet 6 maal f 2 subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. H. P. het als bestuurder van een met een paard bespannen wagen daarmede zich begeven op den spoorweg f 3 subs. 3 dagen hechtenis. C. V. het als schipper van een stoomvisschers- vaartuig daarmede varen in het voor de scheepvaart openstaande vaarwater, terwijl d»t vaartuig niet aan bakboordzijde was voorzien van een lantaarn die een helder rood licht uitstraalt f 3 subs. 3 dagen hech tenis. K. H. overtreding der Leerplichtwet f 10 subs. 1 dag hechtenis. H. D. idem f 1 subs. 1 dag hechtenis. P. R. overtreding der Arbeidswet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. O. idem f 3 subs. 3 dagen hechtenis. H. P. M. V. overtreding van het Motor- en Rijwiel reglement f 15 subs. 15 dagen hechenis. A*- V. idem f 20 subs. 20 dagen hechtenis. J. L. de Z. overtreding van artt. 22 en 20 van de Motor- en Rijwielwet f 10 subs. 10 dagen hechtenis en f 10 subs. 10 dagen hechtenis. J. L. M. het opkooper zijnde, eene hoeveel heid lood en zink koopen zonder daarvan aanteekening te houden f 20 subs. 20 dagen hechtenis. A. W. v. Z. het geen voldoende zorg dragen voor het onschadelijk houden van een onder zijne hoede staanden hond f 15 subs. 15 dagen hechtenis. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 8 uur Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.14 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middagdienstcn: 9.30 uur. Zondag te 9.15 uur. Donderdag 1.30 uur: Avonddiensten bij het invallen van „nacht" Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen: tusschen de Middag- en de Avonddiensten. De Middagdiensten en dë Avonddiensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het GemeentegeDOUw L. Wijngaardstraat 14. De overige diensten, ook de Middagdienst op Donderdag, vinden plaats ter Synagoge, L. Begijnestraat 11. VEILING TE VOGELENZANG. Ten overstaan van notaris Wlldervanck de Blécourt te Bloemendaal werd Donderdag avond in café Graaf Floris te Vogelenzang geveild een heerenhuis Beckslaan 28, Vogel zang. Kooper P. Bos, Vogelzang, voor f 6605. Een heerenhuis Beckslaan 30. Kooper E. J. van Donselaart qq., Vogelenzang voor f 7000. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per regel. smaakt als room VELE PItEMIèRES BIJ DE II. O. V. De H. O. V. geeft deze maand haar leden- eoncerten Dinsdag 11, 18 en 25 Juni in den Stadsschouwburg. Op het eerste is solist de heer Jo Overste, eerste violist der H. O. V. Het programma vermeldt o.a. de Romance voor strijkorkest van Jos. de Clercq, onzen stadgenoot. Op het tweede is soliste Else Thole, alt. Het programma vermeldt van „Twee orkeststukken" van Victorine de Jong, a. Lente en b. Herfst de eerste uitvoering. Op het derde ledenconcert treedt als solist op de heer Joh. Spies, solo-fluitist der H. O. V. De H. O. V. en hij zullen voor het eerst uitvoeren het Concert voor fluit en orkest van Joh. Joachim Quanz. VEREENIGING VAN JONGE LIBERALEN. Deze vereeniging houdt een bijeenkomst in café „Brinkmann" op Zaterdag 8 Juni. Mr. J. Huges uit Arnhem zal spreken over „Waarom Liberaal". Mcj. Solangc Cats zal eenige pianowerken van Debussy ten gehoore brengen. Na de vergadering is er gelegenheid tot dansen. NED. REISVEREENIGING. Het aantal deelnemers aan de groote zee reis der Nederlandsche Reisvereeniging naar Barcelona is thans in die mate gestegen, dat hel doorgaan van den tocht verzekerd is. Gelijk men weet. is het doel van de reis niet enkel de wereldtentoonstelling, maar er zal ook een bezoek gebracht worden aan het eiland Palma, het grootste der Balearische eilanden, waar verschillende voet- en auto tochten op het programma staan. In Spanje wordt o.a. een excursie per spoor en auto ondernomen naar het Montserratgebergte. De reis geschiedt met het 15720 ton groote luxe-stoomschip „Alésia" der Fabre-lyn, dat plaats biedt aan pl.m. 600 deelnemers. Mede werking hebben toegezegd Professor J. van Baren, van de Wageningsche Landbouw hoo- geschool, voor wat dc wetenschappelijke lei ding betreft. (Onderstaande berichten zijn reeds in ee. deel van de vorige oplaag opgenomen). ZENDVERGUNNING VOOR RADIO-AMATEURS. DE VOORWAARDEN. De Minister van Waterstaat heeft de voor waarden vastgesteld, waarop aan Radio amateurs een zendvergunning kan worden verleend. Om een machtiging te verkrijgen moet men den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben en voldaan hebben aan een in te stellen onderzoek omvattende kennis van de beginselen van magnetisme, electriciteit en radiotechniek, voorts kennis van de Neder landsche wetgeving op radiogebied en van het Verdrag en Algemeen Reglement van Washington (voor zooveel betreft de bepa lingen omtrent zendvergunning aan ama teurs), terwijl verder nog bedrevenheid wordt geëischt in seinen en opnemen op het gehoor van morsetekens met een snelheid van 8 woorden per minuut. De kosten voor deelneming aan dit onder zoek bedragen 5. Het onderzoek zal worden afgenomen door een daartoe in te stellen examencommissie. De Nederlandsche Vereeniging voor Radio- telegrafie en de Ned. Vereeniging van Inter nationaal Radioamateurisme zullen hierin een werkzaam aandeel nemen terwijl de ge noemde commissie in hoofdzaak uit leden dezer beide vereenigingen zal worden samen gesteld. In bijzondere gevallen kan vrijstel ling van dit onderzoek worden verleend. De gebruiksmachtiging is bestemd voor het doen van proefnemingen voor een louter persoonlijk doel, zonder geldelijke overwe gingen. Uitzendingen mogen plaats vinden op golf lengten van 5—5,35, 10—10,7, 20,8—21,4. 41— 42,8 Meter en voorlooprg ook van 7585 Meter en met een zendvermogen van maximum 50 Watt. Gebruik van gedempte, of gedempt- ongedempte golven alsmede z.g. werk- en ruststroomen is verboden. Als vergoeding van de kosten van controle en administratie is een bedrag van 10. per jaar verschuldigd. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Blaauw, Breestraat 5rood, armband. Bur. v. Politie, Smedestraat, boeken. Tevernc, Lange Boogaardstraat 14, badpak, muts en handdoek. Bur. v. Politie, Smedestraat, collier. Sparrcboom. Voorzorg straat 27, Duitsche herdershond. Kennel Fauna: bruine hond, gebracht door: Wan- hooy, Feithstraat 5; wit-zwarte fox, gebracht door: Boekei, Oranjeboomstraat 14; zwart witte kat, gebracht door: Sandbergen. Saen- redamstraat 4 B.; nest jonge katten, gebracht door: Heringa, van 't Hoffstraat 123; zwart witte kat, gebracht door: Muller. Gr. Hout straat 110. Wijnands, Zijlweg 98, kerkboek R.K, de Vries, Schoterweg 80. manchetknoop. Bakker. Linschotenstraat 13. portemonnaie met inhoud; Greeuw, A.L. Dyserinckstraat 22, kinderportemonnaie. Carle. Oostvest 82, idem. v. Looy, Tugelastraat 48, taschje met inhoud. Koot. Zijlweg 57. schrijf garnituur, len Bosch. IO Hrniicinnd 71zw. riiwlelbelas- tingmerk. v. Wort, Gen. Joubertstraat 17rd„ Idem. Boei. Boeresteeg 11. idem. Toepoel, Brouwerskade 25zw. idem. v. d. Zwan, Ge weerstraat 43, idem. LEVENSVERZEKERING. In de algemeene vergadering van de N-V. Algemeene Noord-Hollandsche Maatschappij van Levensverzekering te Haarlem werd het jaarverslag uitgebracht. Daaraan ontleenen wij Het verzekerd kapitaal vermeerderd met de rente steeg tot 16.017.919. De rekening „Premiën en Koopsommen" wijst als saldo een bedrag aan van 526.422,93, vergeleken bij het eindcijfer een vooruitgang in premie-ontvangst van 16.463.86 1/2. De waargenomen sterfte bedroeg 62,7 pet. van die, welke berekend was. Met inbegrip der lijfrente werd in 1928 een bedrag van 180.721,44 uitgekeerd. De premie-reserve moest een verhooging ondergaan van 216. 662, 43. Door deze verhooging komt de premie reserve op de Balans voor met een bedrag van 2.595.083,10, onder welk bedrag niet begrepen is de premie-reserve voor posten, welke bij andere Maatschappijen in herver zekering werden gegeven en die voor reke ning van de herverzekeraars komt. De rente-ontvangst bedroeg dit jaar 141.791,64 tegen een bedrag van 133.651.49 1/2 in 1927. De gemiddelde gekweekte rente in 1928 be droeg 5.20 pet. De vergadering hechtte hare goedkeuring aan de Balans en Winst- en Verlies-rekening. De verschillende voorstellen omtrent bij en afschrijving en winstverdeeling werden aangenomen. De heer Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berk hout wprd met algemeene stemmen als com missaris herkozen. STADS -BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aantal bezoeken in Mei 8024 waarvan 3874 aan de Krantenkamer en 1411 aan de alge meene leeszaiil. Uitgeleend werden 6679 boeken. RADIO EN DE ANTI-OORLOGSSTRIJD. Het Vredes Studie Bureau te Laren heeft den volgenden oproep tot de aangesloten organisaties gericht: ..Er heeft zich een vereeniging gevormd onder den naam „Radio-Omroep der Huma nitaire en Idealistische stroomingen in Nederland". (H.I.R.O.) Deze vereeniging stelt zich ten doel de radio-omroep aan te wenden voor de be wustmaking en bevordering van de algemeene broederschap. Zij tracht dit doel te bereiken door het organiseeren van speciale radio-uitzendin gen, welke georganiseerd worden door het dagelijksch bestuur. De oproep om lid te worden is gestuurd aan 38 vereenigingen, met het doel hun leden tot het ildmaatschap aan te sporen, onder welke vereenigingen het V.SJ3. met het verzoek dit ier kennis te brengen aan de Vredesgroepen. Zoowel vereenigingen als personen kunnen lid zijn. De contributie is gesteld op een minimum van f 1 per jaar per persoon; voor ver eenigingen zal het later worden vastge steld. Als de H.I.R.O. een 3000 leden telt, moet de Minister rekening houden met onze aan vraag. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan om ons idealistisch streven door den aether te zenden en geeft zooveel mogelijk leden op aan dden secretaris, den heer G. ded Boer, Westzijde 140, Zaandam". BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. „Dat kan ik je niet bezorgen, Het spijt me voor je, beste vent. Jullie mogen niet vergeten, Dat jullie niet op d'aarde bent. Een vogelnestje kun je krijgen, Met 'n paddestoel klaar gemaakt. Of misschien, dat onze hutspot Jullie toch nog beter smaakt." „Geef maar, wat je kunt missen, Als het onzen honger stilt, Doch wil het ons daad'lijk brengen." „Best," zei de dwerjf, „zooals je wilt." Schotel op schotel kwam binnen, En na niet te langen tijd. Zei Billy, op zijn buikje kloppend: „Dat was een heerlijk, fijn ontbijt." Ze schijnen genoeg tc hebben csn een heele school te voeden. DRANKBESTRIJDING. Op het van vele zijden tot het meeting comité der neutrale geheelonthoudersorgani saties in Noord-Holland (A.N-.GO.B., I.O.G.T. N.V. en S.O.V.) gerichte verzoek, om de jaar lij ksche provinciale meeting voor geheel onthouding en plaatselijke keuze te Haarlem te houden, heeft genoemd Comité gunstig beschikt, nu het bevoegde gezag er geen bezwaar tegen heeft, dat te de r stede op Zondag gedemonstreerd wordt. Nu wordt op Zondag, 14 Juli te Haarlem op het terrein van ,,'t Huis te Zaanen" be doelde meeting belegd Reeds is bekend, dat de Oud-Secretaris der Noord-Hollandsche propagandacommissie der Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholhou dende dranken, de Heer J. Duinker van Nij megen, als spreker zal optreden. Jeugdorganisaties zullen hare medewerking ter opluistering verleenen. Aan de meeting gaat een optocht vooraf. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactif zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. ZWERVENDE DIEREN. M. de R., Het is nu weer de tijd, dat er volop jonge katten gratis te verkrijgen zijn. Dat deze dieren de menschen wel eens tot een last kunnen zijn, is begrijpelijk, maar dat er nog menschen gevonden worden, die zulke jonge dieren maar op straat zetten en denken: ,een ander zal er zich wel over ontfermen", is ten strengste af te keuren. Woensdag- trof ik weer zulk een uitgehongerd klagend diertje langs den weg loopen. Gelukkig passeerde juist de auto van den heer Klaassen (Kennel Fauna,), die het beestje meenam. Als men met deze dieren geen raad weet om ze kwijt te raken, laat men dan een boodschap n.aar Kennel Fauna sturen en tegen een geringe vergoeding wor den ze van huis gehaald. J. ZIJLSTRA, Brandtstraat 15, Haarlem. Flandria p. 6 Portsmouth, Amsterdam n. Buenos Aires. Alkaid 4 te Bordeaux Amsterdam n. W. Afrika. Amstelkerk 5 v. Takoradi n. Monrovia. Alkmaar 4 te Antofagasta v. Amsterdam vertrok naar Coynimbo. Almelo 5 v. Curasao naar Europa. Alcinous 5 te Liverpool van Swansea. Alcor 5 v. Alexandrië Australië naar Rot terdam via Hamburg. Alderamin 6 te Rotterdam van Amster dam. Breda 4 v. Guayaquil n. Paita. Christiaan Huygens 6 te Genua Batavia naar Amsterdam. Ceres 4 v. Abonema n. Duala. W.-Afrika n. Amsterdam. Cottica 5 v. Madeira n. Plymout. W.- Indië naar Amsterdam. Djember p. 6 9 u. Sagres Batavia naar Rotterdam. Drechtdijk 4 te Vancouver v. Rotterdam Eemdijk 6 te Antwerpen van Rotterdam. Flandria p. 6 4.30 Lydd, Amsterdam naar B.-Aires. Geiria 5 10 uur n.m. v. Montevideo, Am sterdam naar Buenos-Aires. Hoogkerk 6 te Rotterdam van Antwerpen. Madioen p. 5 14 uur Perim, Rotterdam n. Java. Madoera 4 te Singapore, Batavia naar Am sterdam. Medan 6 te Batavia van Rotterdam. Maaskerk p. 5 Dungeness, Amsterdam n. W.-Afrika. Mapia p. 5 Perim,. Amsterdam naar Bata via. Nieuw Amsterdam 5 van Southampton, Rotterdam naar New York. Orestes 6 te Hamburg van Amsterdam. Oldekcrk p. 5 Ouessant, Japan naar Rot terdam. Orania 5 v. Rio de Janeiro, Buenos-Aires n. Amsterdam. Pollux 4 van Curasao n. Sta. Marta. Prins Fred. Hendrik 5 te New York van W.-Indië. P. C. Hooft 5 v. Belawan Deli, Amsterdam naar Batavia. Rand fontein 4 te Tanya van Amsterdam. Riouw 5 v. Singapore, Amsterdam naar Batavia. Rotterdam p. 5 Cape Race, Rotterdam n. N.-York. Rierfontein p. 4 Malta, Amsterdam naar Port Natal. Samarinda 5 tc New York van Java. Saparoea 5 v. Genua, Amsterdam naar Ba tavia. Vulcanus 5 v. Hamburg naar Amsterdam. Van Rensselaer 6 te Amsterdam v. W.- Indië. Zeelandia 6 te en v. Coruna, Buenos-Aires naar Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGElf a 60 Ct». per regel LEVERT ALLE SOORTEN TOESTELLEN a CONTANT EN OP CONDITIËN SCHOTERWEG 70 ROOD 5 N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS ZATERDAG 8 JUNI. HILVERSUM, 1071 M. 10.— Morgenwijding. 12.15 Concert doof het AVRO-Kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinsky- Theater te Amsterdam. 3.30 Lezinrrreekc over Bouw en Wezen der Materie, door Dr. C. H. Sluiter. 4.15 Gramofoonmuziek. 5.00 Orgel concert door Frans Hasselaar. 6.01 Conc:rt door het AVRO-Kwintet. 8.00 VARA. Uit- zendavond. 8.00 Orkestconcert. 8.25 Voor dracht. Komische schetsen. 8.45 Orkestcon cert. 9.10 Toespraak over het Zwarte Goud. 9.30 Orkestconcert. 10.00 Persber. 10.15 Voor dracht. 10.35 Orkestconcert. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijd sein. 12.15 Concert door het KRO.-trio. 1.15 Gramofoonplatenconcert. 2.00 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Journalistiek weekoverzicht. 6.00 Uitzending uit het Chi cago-Theater te Eindhoven. 7.30 Populaire voordracht over: Tandheelkunde ën kinder ziekten. 8.00 Gramofoonplatenconcert. 8.30 Beiaardbespeling ter gelegenh. v. d. inwij ding v. d. nieuwe beiaard i. d. toren van O. L. Vrouwekerk te Breda. 10.00 Vroolijk pro gramma. Accordeónmuziek en humorist, 10.00 Nieuwsberichten. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Con cert. Carlton Hotel Octet. 3.50 Concert. Squire Celeste Octet. C. Whittle, baritop. L. Fairney, mezzo sopraan. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Scriabin. 7.20 Lezing: Broadcast music. 7.35 Sportpraatje. 7.50 Programma op verzoek. M. Constanduros, humoriste. L. Gowings, tenor. Orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: In London. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété. Dansorkest en va- riété-artisten. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramofoonplatenconcert. 4.05 Kïn- deruurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoon platenconcert. 8.35 Populaire muziek door het orkest. 9.35 Dansmuziek. LANGENBERG 462 M. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Gramofoon muziek. 1.25 Concert. Werag-orkest. 6.05 Con cert. Traben-Trarbacher Mandolineclub. Vroolijke avond. Daarna tot 1.50 Dans muziek. ZEESEN, 1649 M. 12.20 Lezingen en lessen. 5.20 Orkestcon cert. 6.20 Lezingen. 8.20 Concert. A. Becker, orkest, 9.20 Concert. Prof. Issay Barmas, viool. S. Kfss-Gottfried, piano. G. Schwartz, bariton. Daarna dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 5.20 Kamermuziek (piano, viool, cello). 6.20 Orkestconcert. 8.35 Concert door de ver- keerspolitiekapel. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 511 NL 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Orkestconcert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prjjsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10