BUITENLANDSCH OVERZICHT Zuinigheid C&J2 OVER DE PLANNEN VAN HET MINISTERIE- MACDONALD. NA DE REGELING VAN HET HERSTEL-VRAAGSTUK KOMT DE ONTRUIMING VAN HET RIJNGEBIED AAN DE ORDE. BINNENLAND CLIXCR, HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 7 JUNI 1929 De houding van de Liberalen tegenover het Arbeiders-kabinet. Het ministerie-MacDonald is nog niet samengesteld, maar er moet toch nie.t veel meer aan ontbreken. Verwacht woi-dt, dat de leider der Arbei derspartij zijn belofte, dat hij Zaterdag met de volledige lijst van zijn medewerkers op Windsor bij den Koning zal komen, zal kun nen inlossen. Officieel is nog niet bekendd wie de man nen van het nieuwe kabinet zullen zijn, imaar officieus weet men te Londen al heel wat namen te noemen. Niet-officieele voorspellingen stemmen er in overeen, dat J. H. Thomas belast zal worden met het werkloosheidsvraagstuk. Hij zal geen minister van Arbeid worden, doch naar verluidt, den nieuwen post van minis ter van werkloosheid bekleeden.. Het ministerie van arbeid zal afzonderlijk worden gehouden. Thomas heeft met betrekking tot bestrij ding der werkloosheid eigen plannen, waar over hij in zijn verkiezingsredevoeringen reeds een en ander heeft gezegd. Reorgani satie en ontwikkeling derr spoorwegen is een daarvan. Hij is van meening, dat de herleving van de Trade Facilities Act de spoorwegmaatschappijen in staat zou stellen het plan uit te werken voor electrificatie en andere methoden van modernisatie, die zij op het oogenblik niet kunnen beginnen, doordat zij geen leeningen kunnen opnemen op voldoend vooröeelige voorwaarden. Tevens heeft hij de noodzakelijkheid aangegeven van een ringbaan om Londen, teneinde de vertraging en kosten te vermijden van het vervoeren van goederen dwars door Londen Verder schijnt een zijner plannen te zijn een betere regeling van het ouderdoms pensioen voor mannen van 60 of 65 jaar, zoodat deze groepen op de arbeidersmarkfc plaats zullen maken voor jongere krachten, die op het oogenblik werkloos zijn. Hij is van meening, dat de besparing op werkloos heidsuitkeer ing een groot deel van de hier aan verbonden kosten zal kunnen goed maken. In een interview zeide Thomas er zich van bewust te zijn, dat de bestrijding van de werkloosheid met zeer groote bezwaren ge paard zal gaan, doch hij verklaarde zich v.an ganscher harte "aan deze zaak te zullen wijden en geen halve maatregelen te willen nemen. Verder zal de Arbeiderspartij een nationaal economische commissie benoemen welke de wetenschappelijke basis van de in- dustrieele ontwikkeling zal onderzoeken. In de gebieden, waar een sterk overschot aan geschoolde arbeiders bestaat, zal getracht worden door een gedeelte hunner naar an dere gebieden te doen verhuizen, lucht te verschaffen. Overigens zal de Arbeidersre- geering de emigratie aanmoedigen. In den zoogenaamden wetenschappelijken generalen staf der regeering, die den mi nister van arbeid, den minister van het vervoerwezen en dien der gezondheid zal omvatten, rust de beslissing bij Thomas. Volgens de Londensche bladen is de be noeming van Arthur Henderson tot minister van buitenlandsche zaken zoo goed als zeker, hetgeen van andere zijde echter weer wordt tegengesproken. Doordat de benoe ming van Thomas tot minister der werk loosheid thans vaststaat, zou het vraagstuk der bezetting van het ministerie van buiten landsche zaken des te moeilijker zijn ge worden. Thomas zal waarschijnlijk ook de functie van Zegelbewaarder op zich nemen. Reuter noemt Henderson ook als minister van Buitenlandsche Zaken. Verder worden nog genoemd: William Graham: handel. Snowdenfinaanciën. Naar verluidt zal het nieuwe ministerie Zaterdag of Maandag zijn eerste bijeenkomst houden. Daarna zal MacDonald een korte vacantie nemen, die hij door zal brengen te Lossiemouth. MacDonald en Lloyd George Zal MacDonald op den steun der Libera len kunnen rekenen? De Daily Chronicle, het orgaan van Lloyd George, schrijft: „Wij wachten de nieuwe regeer ing zonder vooroordeel af. Wij zullen haar daden en haar politiek bestudeeren en haar het ver trouwen geven, dat zij verdient. Natuurlijk zullen wij ons het onbeperkte recht voorbe houden, te critiseeren of af te keuren, waar ons dit noodig voorkomt. Onze onveranderde beginselen zullen ons tot gids strekken, waar bij wij tevens geleid woeden door ons gezond verstand en de behoeften van het land". De „Daily News" (een ander liberal blad) zegt: „Wij gelooven, dat het land na een kleine minderheid van onverzoenlijken te hebben verwijderd, verlangend is, dat Mac Donald en zijn kabinet een eerlijke kans wordt gegeven. De loop van de wereldpolitiek belooft zeer zeker hun ettelijke gelegenheden te geven, in een sfeer, waarin de premier reeds bewijzen van buitengewone bekwaam heid heeft gegeven". Baldwin is dakloos. MacDonald, Snowden en Thomas hebben Donderdag in Downing-street met Baldwin geconfereerd. Baldwin heeft de officieele ambtswoning nog steeds in gebruik en zijn positie is ietwat gecompliceerd doordat hij eenigen tijd geleden zijn particuliere woon huis in Londen heeft verkocht. Hij is dus dakloos! MacDonald zal wachten met hei betrekken der ambtswoning tot Baldwin elders een onderdak heeft gevonden. MacDonald heefteen Hollandsche huishoudster! Ishbel MacDonald. de dochter van den nieuwen Engelschen premier, die weduwnaar js, zal volgens dc „Evening Standard" dit maal niet voor dezelfde huishoudelijke vraag stukken staan als in 1923, toen zij de ambts woning van den premier, Downingstreet 10. inspecteerde en het een „erg gecompliceerd" huis vond. Er is namelijk tegenwoordig vast personeel en bovendien heeft (zoo weet dc „Evening Standard" te vertellen) MacDonald een uitstekende Nederlandsche huishoudster. De groei der Engelsche Arbeiderspartij. Arthur Henderson, de secretaris der En gelsche Arbeiderspartij, heeft een staatje op gemaakt waaruit de snelle groei van de La gerhuisfractie der partij in den loop van deze eeuw blijkt. Bij de algemeene verkiezin gen van 1900 behaalde zij slechts 2 zetels, welk aantal in 1906 tot 29 steeg: bij de ver kiezingen van Januari 1910 waren het er reeds 40 en bij die van December van het zelfde jaar 42. In 1918 kwam de partij op 57 zetels, in 1922 op 142 en in 1923, toen de Ar beiderspartij aan de regeering kwam, had zij er 191. Toen die regeering het volgende jaar ten val werd gebracht, daalde het zeteltal tot 151 om bij de jongste algemeene verkie zing tot 288 te stijgen. Bijna de helft der gekozenen, namelijk 126, zijn vakvereenigingsmannen. Er zijn 8 leden van den algemeenen raad van het vak verbond gekozen onder wie de voorzitter, Ben Tillett, en de ondervoorzitter, Ben Turner. De ontruiming van het Rijnland. De particuliere besprekingen tusschen de Volkenbondsafgevaardigden to Madrid heb ben, zooals de „Daily Telegraph" schrijft, niet de beteekenis, die men er gewoonlijk aan hechten kan. Volgens hem zou Briand door een besluit van het Fransche Kabinet ge bonden zijn om te Madrid een zeer terug houdende houding aan te nemen. Dat sluit natuurlijk niet uit dat hij een onderhoud zal kunnen hebben met dr. Sresemann over den door het aannemen van het rapport der Parijsche deskundigen geschapen toestand. Briand zou dan bij den Duitschen minister van buitenlandsche zaken aandringen op het instellen van een verzoeningscommissie, die alle moeilijkheden, voortspruitende uit de demilitariseering van de Rijnland-zone, uit den weg moet ruimen. Intussohen is men met de onderhandelin gen daarover nog slechts weinig opgescho ten. Weliswaar heeft Briand in December te Locarno er in toegestemd, dat de onder handelingen over het herstelvraagstuk en over de instelling dezer commissie parallel zouden loopen, doch door de langdurige on zekerheid omtrent het verloop der onder handelingen te Parijs, was dit onmogelijk. Twee maanden geleden heeft de Duitsche re geering te Parijs doen weten, dat zij niet zou toestemmen in het handhaven van zulk een commissie tot na 1835. Op dit punt zal Briand zijn standpunt in een afzonderlijk memoran dum neerleggen. Een soortgelijk memoran dum zou ook door het ministerie van buiten landsche zaken te Londen reeds zijn uitge werkt. Men acht het waarschijnlijk, dat een conferentie, die in zeer veel opzichten zal overeenkomen met de conferentie van Aug. 1925 te Londen, zal worden bijeengeroepen om de ontruiming van het Rijnland te be spreken. Het minderheden-vraagstuk. In de kringen van de Britsche delegatie rekent men zoo wordt ons uit Madrid ge seind algemeen met de waarschijnlijkheid, dat de nieuwe minister van buitenlandsche zaken van Engeland (dus Henderson) spoe dig in Madrid zal arriveeren, terwijl hij in elk geval aan .de Maandag aanvangende openingszitting van den Volkenbondsraad zal deelnemen. Verder verwacht men, dat de Britsche mi nister den wensch der Engelsche regeering naar verdaging van de minderhedenkwestie tot September zal overbrengen, onder uit drukkelijk beding, dat de Engelsche regeering zich alle vrijheid in deze kwestie zal voorbe houden en het Londensch minderhedenrap- port eerst grondig wil onderzoeken. Voor de in officieele kringen verwachte private onderhandelingen tusschen de ver schillende ministers van buitenlandsche za ken tijdens de volgende week, zal als ver tegenwoordiger van België hetzij minister Hijmans. hetzij de vroegere gezant te Londen baron Moncheur, optreden. Algemeen vestigt zich'de indruk, dat dank zij de aanwezigheid van Stresemann belangrijke besprekingen omtrent het herstel- en het minderheden vraagstuk zullen plaats vinden. De commissie uit den Volkenbondsraad voor het minderhedenvraagstuk, waarin alle Raadsleden zitting hebben, heeft Donderdag haar eerste geheime zitting gehouden. De ge- heele ochtend was gewijd aan de voorlezing van het omvangrijke rapport van de commis- sie-van-drie te Londen. Bij de opening der zitting werd hulde ge bracht aan het werk van Chamberlain, die nu afgetreden is als Britsch gedelegeerde van den raad. De Herstel-overeenkomst. Uit Parijs wordt ons geseind: Het staat thans definitief vast, dat de on- derteekening van de overeenkomst der des kundigen heden. Vrijdagmiddag om vijf uur in Hotel „George V" zal geschieden. De zit ting zal openbaar zijn. Voorloopig zullen de deskundigen hun initialen onder het stuk zetten. De officieele tekst is in het Duitsch, Engelsch en Fransch gesteld. Heden zal ech ter alleen de Engelsche tekst geparafeerd worden, daar de tijd voor een onderzoek der beide andere teksten ontbreekt. Bij een onderhoud omtrent de publicatie werd besloten, dat de tekst in de hoofdste den van dc deelnemende landen Zaterdag in cie morgenuren aan de pers zal worden me degedeeld. De Paus en Mussolini. Het eenige Italiaansche blad dat den brief van den Paus aan Gasparri van commentaar voorziet, is het ultra-fascistische blad „Im- pero". Zijn redacteur Settimelli betreurt het, dat de Paus als polemist heeft geschreven en Mussolini al te heftig heeft aangevallen. Hij schrijft o.m.: „Geen ware fascist kan het dulden, dat de Paus den Duce censureert, die naar wij nog maals in herinnering brengen, hier voor cen suur vatbaar is Wij, fascisten, hebben ge zworen hem zonder discussies te gehoorza men en duizenden jongemannen zweren elk jaar met het geweer in den vuist hetzelfde. Nooit hebben wij de Kerk beleedigd en der halve mag de kerk het Fascisme niet belee- digen!" Een ander punt in den brief van den Paus, dat den redacteur van de „Impero" niet be valt, is dat, waar wordt gezinspeeld op de herleving van de oppositie in de pers, welke eenigen tijd geleden vernietigd is geworden. Alleen fascisten mogen het fascisme aan cri- tiek onderwerpen! De Duce is een man, door de Voorzieningheid gezonden, en dat mag NIEMAND ooit vergeten („Niemand" in hoofdletters gedrukt!) Verder wordt ons nog uit Rome geseind: Met de uitwisseling der ratificatie-oorkon den der Lateraanverdragen, welke Vrijdag zal plaats vinden, krijgt de Vaticaan-stad de in het verdrag toegekende gebiedsuitbreiding. De nieuwe grenslijn is voorloopig slechts aangegeven door een schutting, die nader hand zal worden vervangen door een mooi smeedijzeren hek. Aan de ingangen van de Vaticaan-stad zullen wachten van Zwitsers worden opgesteld. Na de uitwisseling van de oorkonden zal de benoeming geschieden van den pauselijken nuntius bij den koning en van den Italiaanschen zaakgelastigde bij den Heiligen Stoel. UIT DE DUITSCHE POLITIEK. De D. nationale rijksdagfractie heeft be sloten voor den tweeden termijn van den pantserkruiser te stemmen. Dit besluit is van groote politieke betee kenis omdat door deze houding van de D. nationalen de goedkeuring van den tweeden termijn verzekerd is. óók als de soc.-dem. soms mochten tegenstemmen. Volgens de „D. Allg. Z." waren in het D. nationale kamp eerst tendenzen aanwezig om de coalitieregecring op dit terrein, moei lijkheden te bereiden. TUSSCHEN CHINA EN RUSLAND DE VERHOUDING BUITENGEWOON ERNSTIG. Eerst is uit Moskow gemeld, dat er een breuk ontstaan was tusschen Rusland en China. Daarop volgde een gedeeltelijke tegenspraak uit Nanking. Maar nu geeft ook de nationale regeering van China toe, dat het tusschen beide landen spant. Het departement van buitenlandsche zaken te Nanking deelde namelijk aan de persvertegenwoordigers mede, dat de ver houding tusschen China en Rusland buiten gewoon ernstig is. .Hij gaf te kennen, dat de mogelijkheid bestond, dat de nationale re geering van China gedwongen zou kunnen worden tot draconische handelingen over te gaan. Zijyhad de normale betrekkingen met Rusland reeds afgebroken.. De Sovjets onder houden nog consulaten in het noorden van China en China had zijn diplomatieken vertegenwoordigers nog niet uit Moskou teruggeroepen. DRIE MENSCHEN LEVEND VERBRAND. In den nacht van Woensdag op Donderdag is brand uitgebroken in een drogisterij te Wanne-Eickel, die door de aanwezige licht brandbare stoffen, als benzine, terpentijn en spiritus, snel om zich heen greep, en de be woners in de bovenverdiepingen in gevaar bracht. Ondanks het snelle ingrijpen van de brandweer konden niet alle bewoners gered worden. De eigenaar van de drogisterij en twee zoons van een in dat huis wonende we duwe, kwamen in de vlammen om. De oor zaak moet waarschijnlijk geweten worden aan zelfontbranding van chemicaliën. EEN KETELONTPLOFFING. Uit New Orleans wordt ons geseind: In een fabriek van chemische producten aan de Mississippi had een ontploffing plaats Een persoon werd gedood, tien personen werden gewond. Het geweld der ontploffing slingerde een grooten ketel door het dak heen tot een hoogte van ongeveer 130 meter. De fabriek zelf werd totaal verwoest. DE FILMOORLOG TUSSCHEN AMERIKA EN FRANKRIJK. Reuter seint ons uit Washington: Donderdag werd een belangrijke stap ge daan in den oorlog, die sedert eenigen tijd aan den gang is tusschen de Amerikaansche en Fransche filmbelangen. Het departement van Buitenlandsche Zaken deelde op ver zoek van de Amerikaansclie binnenlandsche filmbelangen aan de Fransche regeering mede. dat de Amerikaansche films geheel uit de Fransche markt zullen worden ge nomen, indien de voorgenomen verhouding van 4 tot 1 op ineevoerde films in Frank rijk wordt ingesteld. INDUSTRIëELE SPIONNAGE. De recherche te Saarbrücken is een i- dustrieele spionnage op groote schaal oo het spoor gekomen, waardoor een fabriek van koelinrichtingen ernstig is benadeeld Een ingenieur der fabriek, die een nieuw fabricagesysteem aan een concurreerendc firma te Staatsburg had verraden, is ge arresteerd evenals een handlanger te Straats burg, bij wien men enkele der origineele stukken terugvond.Bij het onderzoek bleek dat de spionnen verder nog medeplichtigen hadden te Dresden. Stuttgart, Chemnitz, waar nog een verdachte werd aangehouden, en zelfs te Oslo. DE RELLETJES TE FINSTERWOLDE. De heer Schaper stelt vragen. Het Tweede Kamerlid de heer Schaper heeft aan den minister van justitie ge vraagd: 1. Is de minister bereid, ten spoedigste een ernstig en onpartijdig onderzoek in te stel len naar hetgeen voorviel in den avond van Dinsdag 28 Mei j.l. te Finsterwolde, toen de marechaussee een aantal schoten loste op oe bevolking, waarbij dc persoon van Eltjo Simens rioodelijk werd gewond? 2. Wil de minister, zco noodig in overleg met zijn ambtgenooien van binnenlandsche zaken cn landbouw en van defensie, maat regelen treffen, dat door politie en mare chaussee niet noodeloos tot bloedvergieten wordt, overgegaan? 3. Wil de minister aan de Kamer mededee- ling doen van de resultaten van zijn onder zoek en van de bevelen, door hem in dezen te doen of gedaan? GRATIE-VERZOEK VOOR DIENSTWEIGERAAR. EEN Dc man naar een kliniek voor zenuwzieken overgebracht. Men meldt aan de N. R. Crt.: In de Ramaerkliniek voor zenuwzieken te Loosduinen is een dienstweigeraar opgeno men, die tot 10 maanden gevangenisstraf veroordeeld was wegens principieeïe dienst weigering. Hij was gedetineerd in de bijzon dere strafgevangenis te Scheveningen. Maandag 27 Mei deden zich de verschijn selen van een ernstige zenuwoverspanning bij hem voor. Om deze reden werd hij opge nomen op de ziekenzaal van de bijzondere strafgevangenis. Donderdag wilde hij geen voedsel tot zich nemen en verergerde zijn toestand dusdanig, dat hij Vrijdag 31 Mei op medisch advies vervoerd werd naar de Ra- maer-kliniek voor zenuwzieken te Loosdui nen. Zijn toestand is buitengewoon ernstig. Dinsdag heeft zijn moeder, die hiertoe uit Leeuwarden was overgekomen, een gra tie-verzoek voor haar zoon bij de Koningin ingeleverd. FOKKERVLIEGTUIGEN HONGARIJE. IN Een schandaal in het ïfongaar- sche Parlement. Men schrijft uit Boedapest aan het Hbla.: Naar aanleiding van het vliegtuigongeluk boven den Donau by Boedapest, waarbij twee personen het leven verloren, hield cie democratische afgevaardigde Karol Rassay voor enkele dagen een parlementsrede waar in hij erop wees, dat het verongelukte vlieg tuig behoorde tot een serie van zes, die in October 1922 bij de „N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek" werden gekocht. De Hongaarsche luchtverkeersmaatschappij, die van den staat een subsidie van 55.000 gulden had ontvangen, betaalde voor de vliegtuigen totaal 123.000 gulden, in welken prijs ook de provisie van 60.000 gulden begrepen was. Wie deze provisie ontving, is op het oogen blik nog niet duidelijk. De directeur dei- Maatschappij beweerde dat die aan hoog geplaatste beambten der Nederlandsche fa briek werd betaald, waartegenover de direc teur beschuldigd wordt, dat geld zelf te heb ben opgestreken. Op het oogenblik is die zaak voor het gerecht. Overigens schrijft het financieel weekblad „A Pérzvilag", dat de toenmalige directie der Hongaarsche maat schappij beschuldigd wordt machines te hebben gekocht, die al niet meer geheel nieuw waren, terwijl reeds in de directiever gadering van October 1926 door een der toenmalige functionarissen zou verklaard zijn, dat de machines rijp waren, om door nieuwe te worden vervangen. Het blad verneemt van de N.V. „Neder landsche Vliegtuigenfabriek", die in dit be richt genoemd wordt, dat de voorstelling als zouden de in 1922 gekochte machines toen maals niet nieuw zijn geweest, volslagen on waar is. terwijl eveneens de insinuatie als zou eenige provisie zijn uitbetaald aan „hooggeplaatste beambten der fabriek", met kracht kan worden tegengesproken. Overigens is het ook de fabriek bekend, dat in Hongarije naar aanleiding van be weerde onreglmatigheden een strafproces hangend is tegen den toenmaligen directeur der Hongaarsche Luchtverkeersmaatschap pij, waarvan echter, noch wat den aard der beschuldigingen, noch wat het verloop er van betreft, iets naders bekend is. De voor malige directeur is inmiddels vervangen en daar over den staat van dienst of het on derhoud der machines hier verder niets be kend is, kan ook niet beoordeeld worden in hoeverre deze vliegtuigen voor vervanging in aanmerking kwamen. AUTO TE GRONINGEN IN 'T WATER GEREDEN. INZITTENDEN DOOR TWEE JONGELUI GERED. Donderdagavond om 10 uur, reed te Gro ningen een auto, waarin zich de bestuurder en een passagier bevonden en komende uit de Museumstraat, door onbekendheid met den weg in het inkzwarte water van het Rei- temakersreige. meldt de Tel. De 15-jarige Geertruida Bonsema zag het ongeval voor haar oogen gebeuren cn maakte onmiddel lijk alarm. Eenige oogenblikken later sprong de 19-jarige J. Lentz. van den wil in het wa ter. welk voorbeeld even later aan den over kant gevolgd werd door den 17-jarigen W. Groen. Met voor hen beiden groot levensge vaar werd in de heerschende duisternis on der een plasregen de bestuurder, de 22-jarige Weytse Heeg uit Leeuwarden uit den auto gehaald. Deze sprong echter na op den wal te zijn geweest weer te water, waarna zij met hun drieën het portier van den auto, die inmiddels geheel onderwater was verdwenen openrukten en den passagier, den 24-jarigen Eddie Wintjoks uit Leeuwarden, die toen reeds bewusteloos was, uit den wagen trok ken. Beide drenkelingen werden bij bewoners ter plaatse binnengebracht, waar dr. Van der Velde de eerste hulp verleende. Inmid dels was de brandweer met het Sincktoeste! verschenen en trachtte den auto te lichten. De passagier Wintjoks bleek veel water en drijvend vuil binnengekregen te hebben: ce geneesheer achtte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a ttO Ct». per regel. Ï-Jct is U niet on verschillig hoeveel benzine, olie en banden dc auto Uwer keuze verbruikt, immers dc vcrbruikskosten komen eiken dag opnieuw te rug. Ook in dc Nieuwe Citroen modellen heeft de oude reputatie van zuinigheid zich gehand haafd. N.V. AUTOMOBILES CITROÊN A M S T E R D A M Weteringschans 81-89 Te HAARLEM vertegenwoordigd door N.V. v.h. Fa. GEBRS. H. F. KIMMAN, Wagenweg 810; te BEVERWIJK: DE VRIES, Garage „Frisia" geeft geuren smaak aan uw glaasje* CA7Z ZOON VAN PEKELA, I GRONINGEN. J HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. HET VOLLEDIGE PROGRAMMA. Voor het. bezoek van de Koningin en do de Koningin-Moeder aan Amsterdam is het volgende programma vastgesteld: Zaterdag 8 Juni pl.m. 12 uur. Aankomst van de Koningin per auto zonder gevolg, ten paleize. Pl.m. 14.14: De Koningin van het paleis per auto naar Centraal Station. 14.30: Ontvangst en intocht van de Ko ningin-Moeder. 15.15: Huldiging op Damrak en Dam door vereenigingen met banieren cn vaandels en zanghulde op den Dam. Zondag 9 Juni. Kerkgang. 14 uur: Rijtoer. Bezoek aan Koninklijk Oud heidkundig Genootschap (Ingang Hobbema- straat) en zanghulde op Jonas Daniel Meyer- plein. 16 uur: Terug ten paleize. Maandag 10 Juni: 11.30 Plechtigheid In de Nieuwe Kerk. 16.30. Ontvangst deputatie voor aanbieding huldeblijk ten paleize. 20 uur. Diner ten paleize. Dinsdag 11 Juni. 11 uur. Uitrijden pT auto van de Koningin. Bezoek aan „Arti et Ami- cltiae". 15.30. Ontvangst huldigingscommissie ten Paleize. 19.50. Vertrek naar Concertgebouw per auto. 20 uur. Aankomst Concertgebouw ter bij woning concert. 21.30. Vertrek Concertgebouw. 21.45. Aankomst ten paleize. Woensdag 12 Juni. 11.30Aubade van pl.m, 14000 zangers op den Dam. 14 uur. Vertrek Kon. Familie per rijtuig, naar Stadion. 14.30 Plechtigheid in Stadion pl.m. 16.11 vertrek van Stadion. Rijtoer. 17.15. Aankomst ten Paleize pl.m. 19.30 ver trek van H.M. de Koningin-Moeder, van het Paleis per auto naar Soestdijk. Donderdag 13 Juni 10 uur vertrek van Pa leis tot het brengen van een bezoek aan de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij aan de overzijde van het IJ. 10.30. Aankomst aldaar. 11.30. Vertrek van Nederlandsche Scheeps- bouwmij. Kleine autotocht overzijde IJ. Pl.m. 12.15 terug ten Paleizi). 14.30 Rijtoer en bezoek Opleidingsschool Christelijke Maatschappelijke Arbeid, De Lairessestraat 114, pl.m. 16.30 terug ten Pa leize. PRINSES JULIANA. IIccft een tentamen gedaan. In verband met den wensch van Prinses Juliana om bij het einde van haar Leidsche studiën in enkele vakken een tentamen af tc leggen, heeft gisteren ten overstaan van prof. Christensen het eerste dier tentamen plaats gehad. Het tentamen, dat uitnemend is geslaagd, berof de geschiedenis van den godsdienst. GEEN INCIDENT OP DE „SIRIUS"? BELGISCHE TEGENSPRAAK. Het (officieuze) Belgische Telegraaf- Agentschap deelt mede. dat het bericht van de „Nieuwe Soerabajnsehe Courant", als zou zich tijdens het verblijf van Kroonprins Leo pold aan boord van de „Sirius" in verband met de publicaties van het „Utrec.htsch Dag blad" een pijnlijk incident hebben voorge daan, van allen grond ontbloot is.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13