BEWAREN Villi BONT BUITENLANDSCH OVERZICHT WEILL ZOON GEDURENDE DEN ZOMER DE BUITENLANDSCHE PERS EN DE OVEREENKOMST IN PARIJS. TEGENSPRAAK VAN REUTER, DOCH EVENZEER BERICHTEN DIE HET TEGENOVERGESTELDE DOEN VERONDERSTELLEN GEMENGD NIEUWS SCHEEPVAARTBERICHTEN BARTELJORISSTRAAT 26-28 BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 10 JUNI 1929 Zal het Rijnland dit jaar ontruimd worden? T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Tn Amerikaansche officieele kringen geeft inen uiting aan zijn voldoening over het feit, dat de besprekingen der deskundigen tot een resultaat geleid hebben. Men zegt, dat de ver houding tusschen de vroegere oorlogvoeren den thans verbeteren kan. De bladen leveren nog weinig commentaar. In Wallstreet is men eveneens voldaan over het tot stand komen van het Youngplan. De Engelsche bladen beperken zich tot het vermelden van een slotbericht over de Vrijdag geëindigde onderhandelingen te Pa rijs. In een gedeelte van de ochtendbladen wordt een uittreksel van het Youngplan ge publiceerd. De „Times" schrijft, dat de deskundigen hun rapport evenals te zijner tijd het Dawes- plan geheel van kracht willen doen worden. Het is niet duidelijk waarom zij deze voor waarde gesteld hebben met het oog op het feit, dat zij op verschillende punten verder dan hun bevoegdheid zijn gegaan in de eer ste plaats wat de verdeelingsquota betreft. De deskundigen verklaarden dat zij de ver antwoordelijkheid voor het geheel niet kun nen aanvaarden, wanneer eenige on- derdeelen veranderd worden. Het is reeds vrij zeker, dat de onderhandelingen te Parijs een nieuwe conferentie van diplomaten en financiers noodig maken om te onderzoeken of en welke aanvullingen noodig zijn en op welke wijze het plan in werking moet treden. In het bijzonder wordt het noodzakelijk ge acht nog een statuut op te stellen voor de op te richten internationale bank. Deze con ferentie zou te Londen plaats hebben. In de „Daily Express" wordt gezegd, dat 'de ontruiming van het Rijnland zeker is zoo dra het Youngplan door de regeeringen zal Zijn goedgekeurd. Voor zoover andere ochtendbladen de over eenkomst van Parijs in een hoofdartikel be handelen bepalen zij zich er toe de belang rijkste punten te behandelen. De Berlijnsche bladen publiceeren uitvoe rig den inhoud van het plan zonder reeds uitvoerig commentaar op de bijzonderheden yan het plan te leveren. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" merkt op, dat het wisselend lot van dit plan, dat eerst aangenomen, daarna verworpen en ten slotte toch weer aangenome nis, niet voor zijn groote beteekenis getuigt. De „Boersenkurier" schrijft, dat de last gedragen moet worden, hoewel zij niet op economische overwegingen zijn vastgesteld. De grens, waar vraag en aanbod zich ten slotte gevonden hebben, is door de overwin naars vastgesteld. Het „Berliner Tageblatt" ziet de beteeke nis van de overeenkomst van Parijs daarin, dat het Youngplan een einde maakt aan don verlammenden toestand van onzekerheid en oen bodem gegeven heeft aan het vat der schadevergoeding, waarin reeds dertig of veertig milliard mark aan Duitsche betalin gen zijn verdwenen. Wij moeten weliswaar nog 35 milliard mark betalen, doch van nu af zal elke mark den schuldenlast vermin deren. De „Vossische Zeitung" zegt, dat de voor stelling absurd is, dat een volk twee gene raties lang aan andere volken oorlogsscha devergoeding moet betalen en meent te kun nen hopen, dat ook bij de geallieerden en ze ker in de Vereenigde Staten eens het econo misch inzicht zal overwinnen, waarna de in ternationale oorlogsschulden wel niet zullen worden geannuleerd doch belangrijk vermin derd. De „Vorwaerts" acht de politieke gevolgen van de overeenkomst de belangrijkste. Het blad meent, dat de kwestie der internationale schulden en de schadevergoeding definitief uit het stadium van den strijd der onderhan delingen is gekomen. Het resultaat van de conferentie van des kundigen wordt door de Fransche ochtend bladen zeer verschillend beoordeeld. Zeer objectief lijkt de „Petit Parisien", welk blad !het Youngplan een compromis noemt, dat aan de wenschen van geen der partijen ge heel voldoening geeft. De „Echo de Paris" acht het de grootste fout van het Youngplan en in dit opzicht is het een herhaling van de fout van het Dawesplan te veronderstellen dat Duitsch- land besloten is bijna zestig jaar lang zijn overwinnaars en schuldeischers schadever goeding te betalen. Ook de socialistische „Oeuvre" is wan trouwend en vraagt of Frankrijk van zijn schulden bevrijd wordt als het door de des kundigen vastgestelde betalingsplan niet functionneert omdat Duitschland zijn ver plichtingen niet nakomt. Wanneer deze kwestie niet opgelost is. zal Frankrijk de overeenkomst niet kunnen ratificeeren. De nationalistische „Avenir" acht het de grootste verdienste van de werkzaamheden der deskundigen, dat zij de Duitsche schul den thans definitief vastgesteld hebben. De „Ere Nouvelle" meent, dat het door de deskundigen vastgestelde compromis een grootere psychologische dan technische waar de heeft. Het slagen van de besprekingen in Hotel Georg V betcekent een nieuwe stap op den langen weg naar den vrede. Tenslotte vestigen wij nog even de aan dacht op het heen en weer geschrijf over de al- of niet ontruiming van het Rijnland. Reuter spreekt de mogelijkheid pertinent te^cn. doch de groote bladen zijn erg zeker in hun beweringen. Wij achten de kans in ieder geval ruim aanwezig dat de ontruiming d:t jaar zal plaats vinden. Doch zekerheid k^n men omtrent deze quaestie niet hebben. temeer daar reeds blijkt dat nog aan vullende conferenties noodzakelijk zullen zijn. r. a. Onverwachte rede van MacDonald De nieuwe Engelsche premier heeft 'n geheel onverwachte en in het program niet aange kondigde rede voor de radio gehouden, aldus de N.R.Ct. MacDonald zeide: „Wij zijn zoo juist van Windsor teruggekeerd en hebben de zegels van onze waardigheid uit handen van Z .M. ontvangen, zoodat onze regeering nu ook grondwettig begonnen is. Op dit oogenblik heb ik behoefte u allen mede na mens mijn ambtgenooten, te danken voor het vertrouwen, dat gij ons op 30 Mei geschonken hebt. Wij zullen geen minuut verliezen om een begin van uitvoering aan ons program te geven, hetwelk luidt: vrede in het binnen land. herstel van de industrie en vrede naar buiten tot heil van het geheele menschdom. Nopens twee benoemingen wil ik een enkel woord ter verklaring zeggen. Minister Tho mas heeft een nieuw departement gekregen en zal met alle kracht, die hem en zijn mede werkers bezielt, het probleem der werkloos heid en nationale opleving inleiden. Dit zal eenigen tijd kosten en op dit oogenblik ben ik zelfs nog sceptisch gezind nopens de mo gelij kheid om binnen een jaar het aantal werkloozen te kunnen terugbrengen tot wat wij een normaal cijfer plegen te noemen. Maar houdt u overtuigd, dat alles wat kan gedaan worden, ook zal gedaan worden en dat noch tijd, noch moeite zal ontzien wor den. Henderson is aan het hoofd van het depar tement van buitenlandsche zaken geplaatst, een keuze die ons niet teleurstellen zal. Dooi de al het andere overheerschende belangrijk heid van het vraagstuk der ontwapening en mede wegens het nauwelijks minder belang rijke feit van een spoedige overeenkomst met Amerika zal ik ditmaal nog zélf mee naar Genève gaan. Na de overeenstemming in Parijs. Aan het rapport van de Parijsche schade vergoedingsconferentie ontleenen wij nog het volgende: In het tijdvak 1 September 1929 tot 31 Maart 1930 zal 742.800.000 markt zijn ver schuldigd, welk bedrag stijgt tot 1.804.300.000 mark in het jaar 1 April 1933 tot 31 Maart 1934, waarna de herstelbetalingen toenemen tot 2,427,500.000 mark in het jaar 1965/1981. Zij zullen daarna dalen tot 1.687.600.000 mark in 1980/1981, vervolgens verminderen tot 897.900.000 mark in 1986/1987. De betalingen zulien thans uitsluitend ge waarborgd zijn door de plechtige belofte door Duitschland afgelegd, zoodat voortaan alle panden en controle zullen vervallen. Omtrent de Dawes-leenen 1924 wordt een overeenkomst met de trustee tot vereen voudigde regeling voorgesteld. De obligaties der Deutsche Rijkssporen worden ingetrokken, terwijl ook de deelne ming aan het bestuur door buitenlanders vervalt, aldus de N. R. Crt. De rijksspoorwegmaatschappij zal gedu rende 37 jaar 660.000.000 mark per jaar be talen en dienovereenkomstig aan de Inter nationale Bank ter beschikking stellen. Deze heffing volgt in rang onmiddellijk op de vorderingen uit hoofde van loonen en sala rissen. De industrie-belasting vervalt als interna tionale belasting. Duitschland heeft het recht te verklaren, dat zijn financieele en oeconomische toe stand door gedeeltelijke of volledige betaling van het deel der schulden, dat door de transferbescherming opgeschort kan wor den, ernstig zou kunnen worden gestoord. In dit geval zal een bijzondere commissie bij de Internationale Bank bijeenkomen, ten einde hieromtrent te beraadslagen. Deze commis sie zal, zoowel aan de crediteurstaten als aan de bank, dan daaromtrent maatregelen voorstellen. Omtrent de commercialiseering der schuld wordt bepaald, dat indien de Internationale Eank zulks wenscht Duitschland schuldbrie ven, door het rijk en de landen gewaarborgd aan de bank ter beschikking zal moeten stellen, waardoor een deel der annuïteiten wordt gekapitaliseerd. Onder bepaalde omstandigheden heeft de bank het recht zulks van Duitschland te eischen, indien een crediteurstaat eigen lee ningen op deze wijze wenscht te convertee- ren. Voorbarige berichten omtrent Rijnlandontruiming? De berichten uit Londen volgens welke reeds voorbereidingen tot de ontruiming van het Rijnland tegen October gemaakt wor den. zijn voorbarig en misleidend. Ongetwij feld hangt de ontruiming in de lucht en houden de regeeringen der geallieerden er zirc-h reeds mee bezig, maar tot nu toe is niet alleen nog geen besluit genomen om in eon bepaalde maand de bezetting op te heffen, maar zijn zelfs tusschen de Fransche en Engelsche regeeringen nog geen inleiden de besprekingen over dit ontwerp gevoerd. Dc Daily Mail verklaart echter, in een telegram uit Parijs, dat, onder voorbehoud van dc goedkeuring van het plan-Young door alle regeeringen, de ontruiming van het Rijnland zeker schijnt. In denzelfden geest bericht de Morning Post uit Parijs. In de kringen der deskun digen, schrijft het blad, hoopt men, dat de regeeringen in staat zullen zijn over een te komen, dat de bezettingstroepen op 1 Sep tember worden teruggetrokken. De zwervende Trotzki. Trotzki heeft in een telegram aan Ramsay MacDonald om een pasvisum verzocht waar bij hem vergunning wordt verleend naar Engeland te komen. Trotzki motiveert zijn verzoek niet dringende gezondheidsredenen. De Duitsche pers over de nieuwe schadevergoedings regeling. De Duitsche pers bevat uitvoerigen be schouwingen over de te Parijs geteekende nieuwe regeling voor de schadevergoediing. De rechtsche bladen keuren de regeling al gemeen af; zoo zegt de Lok. Ang. dat de rechten die Duitschland tot dusverre nog had, zijn ingeruild tegen drogbeelden. De bladen van regeeringspartijen toonen daarentegen waardeering voor het werk der Parijsche conferentie. Wel erkennen zij dat aan Duitschland zeer zware lasten zijn opge legd, maar zij stellen daar tegenover dat nu de verlammende toestand van onzekerheid een einde zal nemen. Deze bladen merken voorts op dat de nieuwe regeling de bezitting van Duitsch ge bied tot een onding maakt. Jowitt, de afvallige. Jowitt, de nieuwe advocaat-generaal, die van de liberale partij naar de Arbeiderspar tij overging, zeide volgens de „Evening News" dat hij geen woord in het openbaar wilde zeggen tot de storm, over zijn stap ontstaan, is geluwd. Desniettemin voegde hij hieraan toe, dat hij tot de Arbeiderspartij is overgegaan, omdat hij het in het landsbe lang achtte, dat „all the brains" en men- schen van ondervinding in de nieuwe re geering kwamen. ANTI-JOODSCHE BEWEGING IN POLEN. Naar het Wolffbureau uit Warschau meldt, duren de anti-semietische nationalistische betoogingen te Lemberg voort, waarbij reeds enkele gewonden gevallen zijn. De studenten, die de bevrijding eischen van hun gearresteerde collega's, sturen aan op een algemeene studentenstaking. De re geering schijnt zich echter niet te zullen la ten intimideeren. De bisschoppen te Lemberg verklaren in een openbrief het eens te zijn met de studen ten, die de Joden beschuldigen van versto ring van de R.-K. processie. De bisschoppen betreuren, dat de schuldigen aan die versto ring niet onmiddellijk ter verantwoording zijn gex-oepen, waardoor de latere incidenten voorkomen zouden zijn. DE UITBARSING VAN DEN VESUVIUS. Uit hetgeen de Italiaansche bladen melden omtrent het verloop der uitbarsting blijkt dat de schade betrekkelijk gering is. Behalve een aantal wijngaarden en bosschen, is een vijftigtal huizen in de gehuchten Campitelli, Pagana en Avino verwoest. De reden dezer betrekkelijk geringe schade is dat de lava- stroomen hun vroegere beddingen hebben ge volgd. Het plaatsje Terzigno, dat op zulk een wonderlijke wijze gespaard is gebleven, telt 4000 inwoners. Het produceert voornamelijk wijn. Reeds was het ontruimd, doch tal van bewoners zijn al naar hun haardsteden te ruggekeerd. De gevaarlijke zóne wordt zorgvuldig be waakt door militairen, en de Italiaansche bladen bevatten mededeelingen dat alle tou- ristenauta's, die zich zonder speciale vergun ning in de zóne bevinden, zullen worden ge- confisceerd. Dank zij de goede vodrzorgs- maatregelen zijn er geen menschenlevens te betreuren. Volgens een draadloos bericht, uit Napels is sedert Dinsdag in den half uitgedoofden vulkaan van Pozzuoli een zekere werkzaam heid waar te nemen. Sedert de eruptie van den Vesivius stijgen daar sterke zwaveldam pen omhoog. HET PROCES-STINNES. In het proces tegen Hugo Stinnis Jr. en zijn medebeklaagden, die beschuldigd worden van de 'bekende knoeierijen met staatsobli gaties, is het verhoor van Nobhmann voort gezet. Op een vraag van den officier van justitie, waarom verdachten de leening- stukken, die zij als oud-bezit wilden aan geven, juist in het buitenland kochten, ant woordde Nothmann, dat men het buiten landsche bezit als een geheel beschouwde, onverschillig of de stukken ononderbroken in handen van den aanmelder waren ge weest of van eigenaar waren verwisseld. Het ging vooral om dubieuze aanspraken daar volkomen vaststaande vorderingen alle reeds waren voldaan. Het was juist de be doeling geweest, twijfelachtige vorderingen er door te krijgen. Dat verklaarde ook, dat de eigenaars van dergelijke dubieuze vor- Öfc-ingen bereid waren geweest om bij valorisatie van hun stukken een deel van hetgeen zij ontvingen als commissie af te staan. De officier van justitie antwoordde op deze uiteenzetting van verdachte dat het toch uitermate vreemd was, dat de buiten landsche banken en spaarbanken juist van de verdachten gebruik moesten maken voor de aanmelding der te valoriseeren vorderin gen. Deze instellingen hadden dit toch zelf kunnen doen. waarmee zij de dure tusschen- President Taft, de hoogste Amerikaansche rechter en voormalig president van dc Vereenigde Staten is ernstig ziek. komst van de verdachten hadden verme den. Nothmann ontkende, dat Stinnes zijn geld beter in zijn eigen industrieele ondernemin gen had kunnen gebruiken, dan het te steken in de door verdachten op touw ge zette transacties. Verdachte Bela Gross verklaarde, dat hij van den beginne af de zaak zoo had opge vat, dat nieuw-bezit als oud-bezit zou wor den aangemeld. Nothmann verzocht ten slotte den pre sident, Gross de vraag te stellen of hij er bij bleef, dat Nothmann 9000 mark had achtergehouden van de door Stinnes gestorte gelden. Gross antwoordde dat hij zulks nooit had gezegd. SLUITING VAN BERLIJN'S AMUSEMENTSBEDRIJVEN VOORKOMEN?. De Berlijnsche gemeenteraadscommissie voor financieele en belastingzaken hield zich bezig met de voorstellen, uitgaande van het café- en amusementsbedrijf te Berlijn, tot verlaging der belasting op de publieke ver makelijkheden. De woordvoerders der par tijen legden er den nadruk op, dat een verzachting der genoemde belasting gewet tigd is, terwijl de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur zich bereid verklaarden hun medewerking te verleenen tot het uit den weg ruimen van misstanden. Ten slotte werd een uit vijf leden be staande sub-commissie ingesteld, die zal on derzoeken, welke gevolgen uit een verminde ring der belasting voor de gemeentelijke financiën zullen voortspruiten. De definitieve beslissing zal op 14 dezer vallen. DE GEYSERS VAN AMERIKA. Het Yellowstone park is het grootste en wel ook het beroemdste der Amerikaansche na tionale parken. Geen andere streek kan met dit natuurmonument worden vergeleken. Het Yellowstone park ligt in den staat Wyo ming. Het is honderd K. M. lang en negentig K. M. breed. Het is een vulkanische hoog vlakte met een gemiddelde hoogte van 2400 M., omgeven door bergtoppen, die daarboven Liitsteken van 600 tot 1200 meter hoogte. Het park heeft boven ongeveer 100 geysers, meer dus dan de geheele overige wereld. In het geyserbekken puft, sist en rookt de aarde als waren hier duizenden onderaardsche fa brieken aan den arbeid. Er zijn hier zoowat vierduizend heete, evenals talrijke koude bronnen, waarvan er vele geneeskrachtig wa ter leveren. Waterpoelen schitteren in alle mogelijke, meestal zachte kleuren. De geysers behooren tot de schoonste en zeldzaamste natuurverschijnselen. Deze hee te fonteinen bevinden zich op de meest ver scheidene plaatsen der aarde, doch het is eigenaardig, dat ze niet in de tropen, doch hoofdzakelijk in de gematigde en koude stre ken voorkomen. Dit, met groot geweld uit den bodem -^borrelende water, is bijna kokend, wanneer het aan de oppervlakte komt. Het geyserbekken van het Yellowstone- park is door liooge, met bosschen begroeide bergen omgeven, welke een prachtig pano rama bieden over het dal, waaruit overal stoomwolken opstijgen. De lucht is met zwa veldampen overvuld en de aarde gromt en bromt. Geweldige fonteinen met kokend water springen in de hoogte, schitterend en kleu- renschietend tot de straal in een regen van schitterende paarlen ineen valt. Ofschoon de oude vulkanen geen teekenen van leven meer geven, sist de aarde uit dui zenden spleten. Talrijke poelen puffen en koken. Menige geyser heeft zijn bekken met de uitgezochte kleuren van safier en sma ragd versierd. Anderen hebben terrassen ge bouwd. Hier staat een klip uit glas, een berg uit zwavel. Aan een berghelling ver toonden zich de versteende overblijfselen van een voorhistorisch woud, dat nu agaat, jas pis, amethist enz. is samengesteld. In een wolk van waterstofjes stort donderend een geweldige rivier honderden voeten in een bergkloof, waarvan het gesteente in een kleu- rensymphonie gloeit. Intusschen springt de gids, die ons verge zelt, als een gems van rots op rots en de be zoekers volgen hem, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, ofschoon uit ieder gat en onder lederen steen rook te voorschijn komt. Een warme beek glijdt tusschen rotsen en kleine steenen voort. Overal ziet men warme bron nen, kokende en opborrelende. Zwarte ope ningen, des te afschrikwekkender, omdat men daarin geen water ziet, doch waaruit wolken rook opstijgen, dat is de afgrond van den geyser. Een stok wordt in den grond gestoken om van den eenen heeten steen naar den andere te kunnen springen, de stok zinkt weg in week, rookend, zwavelig kiezelzand. Men doet een verkeerden stap en grijpt met de eene hand naar een rotspunt, doch men laat da delijk los, want de rots brandt als vuur. Men glijdt slechts een vingerbreed uit de voet stappen van den gids en reeds steekt men met den voet in zulk een heet water, dat men het uitschreeuwt van de pijn. Men gelooft, dat men zich heeft verbrand, doch zóó erg is het niet. Doch wanneer men een handbreedte zou afwijken van den weg van den gids dan zou het gedaan zijn, men zou reddeloos verloren zijn, want daar beneden kookt het inktzwarte water. Nebraska 7 te Southampton, Pacifickust n. Rotterdam. Oostkerk 6 te Kobe v. Amsterdam. P. C. Hooft 6 v. Singapore, A'dam n. Batavia. Pollux 7 te Pto. Columbia v. Sta. Marta. Ridderkerk p. 7 Perim, R'dam n. Kurrachee. Rijperkerk 3 te Rotterdam v. Amsterdam. Reggestroom 7. v. Lagos n. Duala. Saleier 7 v. Marseille, Batavia n. Amsterdam. Sumatra 8 te Hamburg v. Rotterdam. Simon Bolivar 6 v. Curasao n. Pto. Cabello. Stuyvesant p. 7 14 u. Azoren, Amsterdam n. W.-Indie. Scheldestroom 5 .v Konakry n. Havre, W.- Afrika n. Amsterdam. Schiekerk 7 v. Rangoon, R'dam n. Calcutta. Statendam 8 te Plymouth, New-York n. R'dam. Tjerimai 8 v.m. te Rotterdam v. Java. Tsisaroea 7 te Sjanghai v. Batavia. Zeelandia 8 8 u. v. Southampton, Buencs- Aires n. Amsterdam. Zeelandia 7 21 u. v. Cherbourg, Buenos- Aires n. Amsterdam. IJstroom 7 te Durban v. East Londen. Alderamin 8 Juni n.m. van Rotterdam naar Wladiwostock. Ares 8 Juni van Amsterdam naar Ham burg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. BONTWERKERS EN DAMESKLEEDERMAKERS Bovnkerk 8 Juni n.m. van Madras, Cal-* cutta naar Rotterdam. Bali 6 Juni van Rangoon naar Batavia. Djambi 5 Juni te Norfolk van Java. Drechtstroom 7 Juni te Liberia, West- Afrika naar Amsterdam. Edam 8 Juni n.m. van Havana, Rotterdam naar New-Orlans. Eemdijk 8 Juni 15 u. van Antwerpen naar Rotterdam, passeerde 8 Juni 20 u. 5 min. Vlissingen. Grotius 7 Juni van Padang, Batavia naar Amsterdam. Hoogkerk 8 Juni n.m. van Rotterdam naar Calcutta. Krakatau 8 Juni te Port Said, New-York naar Java. Maasdam 8 Juni 16 u. 30 min van Bou logne, Rotterdam naar New-Orleans. Moena 8 Juni van Batavia naar Amster dam. Poelau Laut 8 Juni van Amsterdam naar Java. P. C. Hooft 8 Juni te Batavia yan Am sterdam. Rotterdam 8 Juni te New-York yan Rot terdam. Salland 8 Juni van Hamburg naar Amster- dam. Statendam 8 Juni 6 uur 5 min. van Ply mouth, New-York naar Rotterdam, 9 Juni 3 uur (Gr.), voorgaats van den N. Waterweg verwacht. Springfontein 8 Juni van Hamburg naar; Amsterdam. Streefkerk 8 Juni 13 uur van Suez, Rot terdam naar Calcutta. Scheldestroom 18 Juni van West-Afrika te Havre en 20 Juni te Amsterdam verwacht. Venezuela 8 Juni yan Hamburg naar Am sterdam. Volendam 8 Juni van New-York naar Rot terdam. Vulcanus 8 Juni van Amsterdam naar W. Afrika. Alwaki p. 7 Finisterre 10 13 u. v. Buenos- Aires te Rotterdam verwacht. Alkmaar 6 te COquimbo v. Amsterdam. Andijk 8 te Hamburg v. Rotterdam Alkaid 7 v. Bordeaux, A'dam n. W.-Afika. Buitenzorg p. 8 6 u. Ouessant, R'dam n. Java. Binnendijk 7 te Baltimore v. Rotterdam. Blijdendijk 7 v. Port Said, Java n. New-York. Barneveld p. 7 Dungeness, A'dam n. Corral. Baralt 6 te Panama. Boskoop 7 v. Havre, W.-Indië n. Amsterdam. Bilderdijk 7 10 u. 4 m. 300 mijl Z. West van Valtenia, Baltimore n. Rotterdam. Baralt 7 te Cristobal. Ceres 6 v. Duala n. Lagos. Dj ember p. 7 17 u. Finisterre, Java n. R'dam. Delftland 7 v. Santos, Amsterdam n. Buenos- Aires. Eemstroom 8 v. Cuxhaven n. Amsterdam. Giekerk 7 v. Genua n. Marseille, Beira n. Rotterdam. Helder 6 te Guantanamo v. Curasao. Indrapoera 8 12 u. v. Colombo, R'dam n. Java. Jan Pieterszoon Coen p. 7 Ouessant, Am sterdam n. Batavia. Kota Gede 7 v. Djedda, Rotterdam n. Java. Koudekerk 7 v. Kurrachee n. Rotterdam. Kennemerland 7 v. Kribi n. Campo. Leerdam 7 v. Coruna, New-Orleans n. R'dartï. Maasdam p. 8 Vlissingen. Rotterdam 1. v. Antwerpen n. New-Orleans. Madoera 7 te Belawan Deli, Batavia n. A'dam, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Dr. H.NANNING's HAEMOFERRIN Bloedvonmenci versterkingsmiddel f 2.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p '/z »gsch BLOEMEND AAL. Bevallen: D. N. Verweyde Goeyen z. G. M. SellenraadSluijter d. Getrouwd: G. Bakker en A. Roessen. Overleden: B. J. M. Warmerdam, 2 j., A. H. Wilbrink, 80 j., W. M. Visser 36 j., J. C, Homan, 46 jaar. HAARLEIVÏMERMEER. Bevallen: H. C. BoltHerfst, dochter; P. H. Storchartv. d. Blom.dochter; P. Steevens van der Veld, zoon; G. HolEijk, dochter; K. MangnusOorthuis, zoon; C. Degenaars— Guldemeester, zoon. Ondertrouwd: J. van Wirdum en E. J. Tates, G. Tates en E. van Wirdum. P. Kozijn en G. Tromp, S. Kuijer en H. P. Hoebeke, R. Roo- denburg en M. C. van Santen, D. Blem en M. Buis, W. Flore en M. van der Hengst, F. van Os en P. van der Hengst, L. Rus en G. Graauwelman. Gehuwd: A. van Bentem en W. Gorissen, P. van der Lek en W. M. Slager, Z. Tak en E. van Opstal, J. Griekspoor en A. J. van Groeningen, J. C. Knook en H. C. Knook, N. G. Verburg en S. Duizer, C. van der Blij en W. DoL HILLEGOM. Ondertrouwd: H. Raaphorst en W. Both. G. J. J. Telkamp en L. v. d. Vooren. Getrouwd: F. Zwartjes en E. C. van Meg- gelen. Bevallen: A. E. Warmenhoven-Elfring, z. C. van de Loo-de Rooy, d. C. A. M. De- del-Burger, d. A. M. Brussee-de Nijs. d, M. E. Sassen-Persoon, z. J. M. Zonne- ycld-Lommerse, d,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14