ZWEDEN - NEDERLAND (6-2) Lawn Tennis VOETBAL Een smadelijke 62-nederlaag. Smeets maakt de beide HoUandsche doelpunten Van Kol trapt eenmaal in eigen doel (Van onzen specialen verslaggever.) Stockholm, Zondagmiddag. Tn stroomenden regen wordt naar het Stadion gereden en wanneer men daar on geveer te kwart over één arriveert, is de val van het regenwater niet minder geworden. Het Stadion is hetzelfde, dat in 1912 voor de Olympische Spelen gebruikt werd en kan ongeveer twintigduizend menschen bevat ten. Het grootste deel der plaatsen zijn zit plaatsen en de onoverdekte tribune is een dak van paraplus. Niettemin wordt er lus tig tot het begin van den wedstrijd aan com munity singing gedaan en ook aan gemeen schappelijk fluiten, uitstekend in de maat, een nieuwigheid op het gebied. De sintel- baan rond het voetbalveld is met water be dekt en ook het middenveld is drassig. Dat het veld glad is, zal straks blijken. Precies te twee uur komen de elftallen in het veld. Zestien Jacksongirls uit een revue te Stockholm stellen zich op en onder even zooveel HoUandsche vlaggetjes betreden de Nederlanders het veld. Evenzoo gaat het met de Zweden. Het Nederlandsche volkslied, zacht begeleid door muziek, wordt door een kcor gezongen. Onder leiding van den Deenschen scheids rechter Otto Remke stellen de elftallen zich als volgt op: Zweden: Lindberg Anderson, Krook. Hansson, Helgesson, Bil'ing, Nilsson, RydeU, Kaufelat, Dahl, Kroon. Nederland Homborg, v. d. Griend, Tap. Kools. Landaal v. d. Zalm, v. d. Wilöt, Smeets, Van Kol, de Bruin» Van der Meulen. Van Kol wint den toss en kiest het geringe voordeel van den wind. Direct ontstaat een angstig moment voor ons doel, maar de ach terhoede redt. Onmiddellijk er op komen de onzen naar voren. Keurig samenspel levert Homborg den bal voor de voeten. Hoog geeft de Blauw-Witter den bal voor doel, Smeets zet zijn hoofd er onder, doch eenlge decime ters te hoog gaat de bal over de deklat. Aan den anderen kant is het Kroon, die te hoog schiet. Het veld is inderdaad zeer glad. Tap geeft den bal snel naar Landaal. die weer naar binnen geeft en dan kanjert Tap er op los. Lindberg, de Zweedsche doel- verdediger, heeft het leer niet klemvast. Pre cies op de lijn houdt hij. De Nederlanders spelen voor wat zij waard zijn, alles goed doordacht en goed en de uitvallen der te standers zijn niet gevaarlijk. Nadat even het woord aan de Zweden is geweest, zet Van der Griend door naar Hom borg, die e.en hoekschop forceert. Prachtig voor doel kopt Kools in, maar Anderson staat toevaUig goed en het doglpunt blijft uit. Nederland is beslist beter. Niettemin heeft Van der Wildt even terug te spelen op Van der Meulen in een moeilijke positie en Kroon lost plotseling een harden schuiver. Het Zweedsche doel ontkomt aan een door boring, wanneer Van der .Griend goed voor doel staat, maar een zacht schot lost, dat Kroofc nog van richting verandert. Na dertien minuten komt Dahi alleen voor doel te staan en Van der Meulen is ultgeloo- pen. Opwindende oogenblikken volgen. De backs stellen zich in doel op en houden het schot. Even later staat Van der Meulen drie me ter voor het doel en houdt opnieuw. Weer wordt geschoten, een Nederlandsch been schopt weg. Het eerste doelpunt. Dan maakt Dahl een einde aan de ütua- tie en het is onder luid „heja"-geroep der Zweden 10 voor onze tegenstanders. De Zweden maken even gebruik van de inzinking der onzen. Prachtig voorspelen van Tap levert Kdols een prachtige kans, maar hij wordt niet geheel zuiver op zij gc- ;set, hetgeen zich later herhaalt met Tap. Van Kol maakt hands. Dicht bij het strafschopgebied maakt van Kol in de negentiende minuut hands en de vrije schop door Rydell heeft succes. Het is 20 voor Zweden. Van der Meulen werd het uitzicht belemmerd door tegenstanders, die niet afgedekt stonden en greep naast het leer. Een groote fout van onze backs. Een vrijen schop tegen Zweden schiet Van der Zalm over. Nu worden de Zweden sterker na de beide doelpunten. Kroon kogelt hoe langer hoe beter in en het is erg jammer, wanneer Kools Landaal in staat steltte scoren dat deze zeer zacht naast schiet. Het HoUandsche doel wordt voortdurend in gevaar gebracht. De achterhoede neeft last van het gladde terrein en is niet safe, vooral de Bruin niet. Nederland heeft na een half uur vreesdijk veel pech wanneer een hard schot van Tap tegen den paal terecht komt als de keeper tevergeefs uitvalt.. Van den paal komt 't leder weer bij hem en dan redden de backs verder. Intusschen heeft het nog steeds niet op gehouden met regenen en op het veld ko men plassrm. Dan komt er weer een mooie aanval der Oranjehemden. Homborg zet het leer uitstekend voor en Kools kopt weer over. De Zweden blijven sterker in het veld. Smeets als half-speler is zwak. Voortdurend komen Blauwhemden voor ons doel, maar van der Meulen is safe. Ondanks het feit. dat het niet zoo goed met de mlddenllnic gaat, probeert de voor hoede het telkens. Weer hebben de Hollan ders pech met eenige kopballen. Lindberg houdt één juist in den hoek. Wanneer Tap naar Landaal doorgeeft, loopt Lindberg in. Hij schiet het leer tegen Landaal aan. Het einde van de eerste helft nadert. De Zweden waren de laatste tien minuten wat. minder aanvallend en het spel ging vrij wel gelijk op. In de laatste minuut voor rust houdt van der Meulen nog op schitterende wijze een laagschot en in de paar laatste seconden een kogel op doel uit een vrijen schop. Dan komt rust met 20. De tweede helft. Direct na de rust zitten de Zweden er ge weldig op. Telkenmale wordt ons doe! be dreigd. Van der Meulen -gooit een keer weg om te redden. De onzen laten zich met won derlijk gemak passeeren, zoodat Krook weer eens een van zijn gevaarlijke schoten kan lossen. De aanvallen der onzen zijn niet ge- r vaarlijk en het spel wordt in deze periode opnieuw te kort gehouden, waardoor de hee- ren niet vrij genoeg ten opzichte van elkaar staan. Een corner op het Zweedsche doel stelt Van der Griend in staat een diagonaal schot op korten afstand te lossen. Maar Lindberg staat op de juiste plaats. Even daarna een hoekschop. Dan begint van Kol den buitenspel-val op te zetten en vier Zwe den tegelijk loopen er in. Kools geeft den bal aan van der Griend, die de Zweedsche backs passeert en nog nei kan schieten. Weer gaat de bal een decime ter te hoog over de deklat. Nadat de Zweden voor het Hollandsche doel hebben gezeten, waar Smeets op van der Meulen terugspeelt, komt Tan voor Lind berg. Een hard schot en de keeDer valt uit, slipt halverwege, maar de Zweed heeft wet,' geluk en houdt net. Homborg blijft in de voorhoede uitstekend werken en geeft tel' kenmale den bal bijzonder goed voor doel. Maar het middentrio benut de kansen niet. Even wordt gepauseerd voor de Bruin. Hij blijkt in een botsing geraakt te zijn ca ver laat eenige minuten het veld. Na de rust worden geen invallers meer toegestaan, al leen voor de doelverdedigers, zoodat net ge lukkig is, dat de Bruin weer kan meespelen. Memoreeren wij. dat het nog steeds regent. In het veld blijven de Zweden voortdurend sterker. Wanneer Nilsson niet voldoende gedekt wordt, gaat het op het Nederlandsche doel af. maar gelukkig redt van der Zalm. -Sen an dere doorbraak wordt onderbroken door bui tenspel. De Blauwhemden staan weer met vieren in den val. De tegenstanders worden weer veel beter en bedreigen den Haarlem mer, die ten koste van een hoekschop redt. Het overwicht van Zweden wordt hoe lan ger hoe grooter. Het derde doelpunt. Nadat voor buitenspel is geappelleerd scoort Rydel met een onhoudbaar schot in de 28e minuut. (30). Het eerste tegenpunt en van Kol schiet in eigen doel. I-Iet wordt nu sensationeel, want In twee minuten worden twee doelpunten gescoord, aan eiken kant één. Uit een voorzet van Landaal krijgt Smeets, die in de voorhoede is gezet, den bal vrij. Het eerste doelpunt is er (31): de eer is gered. Maar dan begaat van Kol een blunder, ge lijk in den wedstrijd tegen Schotland.' Hij speelt op Van der Meulen terug, wanneer deze niet in zijn doel staat. Nu gaat de bal niet naast, maar regelrecht ln het doel (4—1). In een struggle van Van der Meulen alleen tegen twee Zweden voorkomt de Haarlem mer direct er op een vijfde doelpunt ten koste van een hoekschop. Het overwicht der Zweden is enorm. De Hollanders spelen slecht. Waar de bal komt, staat een Zweed. Het wordt een volkomen collapse. Op het gladde terrein bewegen de Nederlanders zich niet gemakkelijk. De laatste doelpunten. Nadat Van der Meulen met den vo.et uit getrapt heeft, scoort Rydell .opnieuw (5—1). I-Ielaas levert een struggle voor het andere doel geen resultaat op. Er is nog tien minuten te spelen en de gastheeren blijven sterker. Tot ons geluk for ceert Landaal een corner en uit een kopbal scoort waarachtig Smeets, die steeds voor is blijven spelen, het tweede doelpunt. (5—2) Nadat Van der Meulen nog eenige malen gestopt heeft, scoort Nilsson, om de zaak nog beroerder te maken het zesde doelpunt, waardoor do stand 6—2 wordt. Acht doel punten in een internationalen wedstrijd! De middenlinie blijft falen. De tegenstanders staan volkomen ongedekt. Met eenig geluk houdt Van der Meulen nog een bal. Het is tegen het einde een volkomen belegering van het Nederlandsche doel, afgewisseld door een enkelen zwakken aanval. De tegenstan ders spelen met de onzen als de katten met dc muizen. Onder deza omstandigheden komt het einde met een smadelijke neder laag. gesp. gew. gel. verl. pt. v. teg. P. S. V. 7 5 0 2 10 22—10 Go-ahead 7 4 0 3 8 17—10 Feijenoord 8 4 0 4 8 14—11 Sparta 6 2 13 5 6—8 Velocitas 6 114 3 3—23 Ned. Voetbalbond. DE UITSIAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Sparta—P. S. V. 2—3 Go aheadFeijenoord 21 AFDEELÏNG I Promotie derde klasse: D. W. S.Helder 41 V. V. A.De Kennemers 20 AFDEELÏNG II Tweede klasse B: Steeds HoogerFortuna 34 VriendenschaarOlvmpia 32 AFDEELÏNG III. Promotie tweede klasse: N. E. C.Ensch. Boys 13 AFDEELÏNG TV. Promotie tweede klasse: VlissingenWilhelmina 34 Ranglijstjes. Promotie tweede klasse. AFDEELÏNG III P. E. C. 3 2 0 1 4 7—6 N. E. C. 4 2 0 2 4 7—7 Ensch. Boys 3 1 0 2 2 7—8 AFDEELÏNG IV. Staatsmijn Emma 4 3 0 1 6 17—8 Wilhelmina 3 2 1 0 5 74 De Valk 3 111 3 3—7 Vlissingen 4 0 0 4 0 816 AFDEELÏNG V (Niet uitgespeeld). Frisia 4 3 0 1 6 15—7 Bato 3 1 0 2 2 6—9 G. V. V. 3 1 0 2 2 4—9 Promotie Derde Klasse. V. V. A. 4 2 2 0 6 52 Alphen 4 1 1 2 3 5—6 Dc Kennemers 4 1 1 2 3 5—7 D. w. S. 3 2 0 1 4 11—3 Rapiditas 3 2 0 1 4 5—4 Helder 4 1 0 3 2 4—13 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De beslissing omtrent het kampioenschap van Nederland is ook gisteren nog niet ge vallen. P. S. V. won met 32 van Sparta en Go-ahead zegevierde met 21 over Feijen oord. De Rotterdamsehe clubs zijn hiermede definitief uitgeschakeld. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er zelfs nog een beslissingswedstrijd tusschen P. S. V. en Go-ahead moet gespeeld worden, namelijk als P. S. V. haar laatsten wedstrijd (thuis tegen Velocitas) verliest en als Go- ahead haar laatsten wedstrijd (uit tegen Sparfca) wint. Maar er zullen er niet Yeel zijn, die dit gelooven. P. S. V. heeft nog maar één puntie noodig om kampioen van Nederland te zijn. De stand luidt thans als volgt: KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. HaarlemE. D. O. (46) Na het voor de Haarlem-spelers zoo zwaar afgewerkte programma, was het begrijpelijk dat er in eerste instantie weinig animo meer was voor het spelen van wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem. We kunnen dit ook zeer goed begrijpen, vooral als men v/eet, dat speciaal in de promotiewedstrijden nogal veel blessures zijn opgeloopen en wel van dien aard, dat in een week tijd niet minder dan vijf spelers onder behandeling waren. Drie weken heeft de masseur van Haarlem, de heer Admiraal, dagelijks werk gehad om de spelers weer in orde te brem gen; een geneesheer is er aan te pas moe ten komen om de spelers te behandelen met dit gevolg dat eenige spelers voor een pro motiewedstrijd werden afgekeurd. Er was dus voor de Haarlem-spelers eigen lijk wel een gegronde reden om het er voor- loopig bij te laten. Tenslotte heeft het geheele elftal zich be reid verklaard om te spelen en alleen het feit, dat Iseger en Huysmans geblesseerd waren, was de oorzaak dat niet het geheele elftal aanwezig ken zijn. De wedstrijd, dien Haarlem Zaterdag tegen E.D.O. gespeeld heeft, was er een van het goede soort; de roodzwarten hebben hun handen volgehad en alleen in de laat ste tien minuten behaalde E. D. O. de over winning. Zeer te betreuren was het, dat in dezen wedstrijd eenige E.D.O.-spelers zich niet kon den bedwingen wegens de beslissingen van den scheidsrechter en het terrein wilden verlaten. Het was een pijnlijk moment voor scheidsrechter Westerbeek. Tegenover Boeree was hij zelfs zeer lank moedig. Deze was onder gefluit van het pu bliek in het kleedhuis verdwenen. Toen be dacht hij zich blijkbaar en kwam weer in het veld terug. De scheidsrechter had hem toen het verder meespelen moeten verbieden. De andere E.D.O.-back Kuil kon door zijn be stuur en medespelers slechts met moeite worden weerhouden om het veld te verla ten. E.D.O. probeerde een nieuwen centervoor; deze deed dikwijls goede dingen; hij zal er waarschijnlijk wel inkomen na wat in gespeeld te zijn. Haarlem door den H.V.B. en door E.D.O. gehuldigd. Vóór den aanvang werd Haarlem gehul digd door den H.V.B. bij monde van den heer A. v. d. Aart. die daarbij bloemen aan bood. De heer Steenkist sprak namens E.D.O. en overhandigde aan den Haarlem-aanvoer der een prachtige groote placque in étui Voorzitter Hin sprak tot den H.V.B. en aan E.D.O. woorden van dank. In het begin zijn de roodzwarten in de meerderheid; de Haarlemverdediging moet direct haar talenten toonen. Vooral De Vries toont zich in deze periode een uitnemend dcelverdediger. De roodbroeken weten de E.D.O.-aanvallen te weerstaan en als Haar lem den aanval overneemt is het Verwaal, die De Geus in de gelegenheid stelt om Meenhorst te passeeren (1—0). E.D.O. speelt geenszins ontmoedigd ver- dei-. Kort hierop wist E.D.O. gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen (12). Toen kwam Haarlem in de meerderheid en wist steeds in oen aanval te blijven. Kuil c.s. moesten steeds handelend optreden. Toch weet Haarlem vóór rust niet gelijk te maken. In de tweede helft speelde Haarlem nog beter; steeds moest Meenhorst er aan te pas komen. Wel zat de E.D.O.-voorhoede niet stil, maar in hoofdzaak werd op de E.D.O.- helft gespeeld. De gelijkmaker komt van den voet van De Geus (2—2). E.D.O. tracht zich dan los te werken, maar toch blijft Haarlem in de meerderheid. Als Verwaal alleen voor Meenhorst wordt „geno men" geeft Westerveld strafschop. Kammeijer trapt tegen de lat, waarna de bal wordt weg- weggewerkt. Toch komt Haarlem weer terug- en een goede voorzet van rechts wordt door Snooy hard ingeschoten (32). Kort hierop komt bovengenoemd incident voor. Als de orde na langdurige discussies weer hersteld is, blijkt de stemming er niet beter op geworden te zijn. Wederom valt Haarlem aan; Bieshaar. die nu voor speelt, scoort on houdbaar (42). Dan zijn er nog toen minuten te spelen; het blijkt dat Haarlem het er dan bij laat liggen. De achterhoede speelt nu zeer laks. Tanis krijgt gelegenheid om tweemaal te sco ren (44). Nog blijft het er niet bij; E.D.O. neemt de leiding; Dinkla benut dan nog een nenalty. (4—6). ZwaluwenRoode Duivels. Voor den wedstrijd Zwaluwen tegen Roode Duivels, die op 16 Juni a.s op Houtrust in Den Haag zal worden gespeeld, is het Zwa luwen-elftal als volgt samengesteld.: Doel: Quax (A.D.O.) Achter: Van Run (P.S.V.) rechtsback, Stuve (Enschedé) linksback. Midden: Breitner (A.D.O.), Halle (Go ahead), Schlosser (Heracles), Vóór: Elfring (Alcmaria), van Kesteren (H.B.S.), Bakhuys (Z.A.C.), Van Loon (Wil lem 2), Van Gelder V.U.C.) Als scheidsrechter is uitgenoodigd de heer W. Eymers. Voor af zal van half twee tot drie uur een wedstrijd plaats vinden tusschen twee Weste lijke jeugdelftallen. De wedstrijden zullen van twee uur af, worden opgeluisterd door muziek van het muziekkorps „Dc Haagsclie Politie". Na de promotie van „Haarlem" Honderden gelukwenschen. „Velen in den lande verheugen zich over het feit, dat Haarlem weer in de eerste klasse is terug gekeerd". Er is geen blad, dat we dezer dagen in onze handen kregen, dat niet deze of dergelijke woorden in zijn kolommen had. En dat dit geen ijdele woorden waren, bleek ons bij een bezoek aan den secretaris van Haarlem, (ten heer J- P- van Balen Blanken, waarbij ons inzage gegeven werd in den grooten stapel gelukwenschen, die Haarlem na den wedstrijd tegen Zeeburgia ontving. Gelukwenschen in den vorm van telegrammen, brieven en briefkaarten. Onze lezers weten reeds, dat Haarlem on middellijk na den beslissenden wedstrijd in het clubhuis gefeliciteerd werd door Mr. M. Slingenberg namens het gemeentebestuur: Dr. C. Spoelder namens H. F. C.; den heer H. Scheen namens R.C.H. en tenslotte noj door het sympathieke Zeeburgia. Natuurlijk willen onze lezers ook gaarne weten, welke vereenigingen en personen daarna hun gelukwenschen hebben aange boden. Uit den aard der zaak is het ondoen lijk om ze alle te noemen. Daarom doen we er maar een greep uit. Felicitatiebrieven werden o.a. gezonden door E.D.O., H.F.C., Excelsior, V.U.C., Be Quick (Groningen), U.D., Frisia, AD.O., V.S.V., Wilhelmina, P.S.V., 't Gooi, N.O.AX)., D.E.C., Zandvoort, Velox, C.V.V. (Charlois), Xerxes, Allen Weerbaar (Bussum), Haarl. Voetbalbond, Politie Sportvereeniging Haar lem, Bodegraven, Cricketclub Albion, Korf balclub Haarlem, H.A.V. Haarlem, Haarl. Scheidsreehtersvereeniging; door de scheids rechters Mr. Van Bisselick, Boekman, Van der Lee, Vrugt, Westerbeek en Visser. Ver der door de heeren Jan. Albert en Jur Haak, oud-secretaris J. A. J. Paulen; Hein Kremer uit Hengelo (die in 1897 meehielp om Haar lem in de eerste klasse te brengen)oud bestuurslid en eerelid Kruseman; den N. VE.-official Wijnmalen; Mr. Kokosky uit Amsterdam; J. Admiraal en Bakker namens vele Haarlem-getrouwen in Limburg. Aan den brief van H.F.C. ontleenen we het volgende: „Zooals vanzelf spreekt zien wij met verlangen uit naar de traditioneele ontmoetingen HaarlemH.F.C., zooals er zoovele in vroegere jaren zijn gespeeld; wij zijn er v.an overtuigd, dat deze ook dan weer in de meest aangename verstandhou ding zullen worden gespeeld". Van D.E.C., die dn vermaarden beslissings wedstrijd tegen Haarlem in Hilversum ver loor, kwam de volgende brief in: „Namens het bestuur van onze vereeniging wenschen wij u van harte geluk met het behaalde succes. Het was ons waarlijk een genoegen te vernemen, dat het uw kranig elftal ge lukt was, wederom het eerste-klasseschap te heroveren. Wij hopen voor het oude Haar lem, dat het wederom zeer vele jaren met veel succes in de eerste klasse zal deel nemen". De heer J. Admiraal, die de spelers zoo uitstekend als masseur verzorgd heeft, schreef o.a,: „Veel heb ik de spelers gekne pen, doch zooals ze mij gisteren hebben laten knijpen, is me nog nooit gebeurd!" Telegrammen werden o.a. gezonden door: Ajax, Blauw Wit, V.O.C., Feijenoord, Quick (Den Haag, D.F.C., Spartaan, Frisia, Go ahead, Kennemers, athleten uit Groningen, de scheidsrechters Van Gessel, Mutters, Jan Grootmeijer en Romeyn. Door den N.V.B.- official Coldewey. De oud-H.F.C.'ev Otto Menten telegrafeerde uit Scheveningen: „Een hartelijke geluk- wensch in aangename herinnering aan mijn fairen tegenstander Jan en oprecht succes in uw oude klasse toegewenscht". Uit Medan kwam het volgende telegram: „Met weder terugkeer eerste klasse en kam pioenschap tweede elftal onze gelukwen schen. Angenent, Brakel, Hazevoet, Lamp Mei,jer en Smit". Uit Semarang: „Gelukgewenseht promotie eerste. Kampioenschap tweede. Bianchi, Fred Hartog, Holt, Middelborg, Oeikanging. Oeikangtjwan, Verwaal en Lo Hartog". De bekende oud-speler Karei Koster seinde uit Singapore: „Hartelijke gelukwenschen Haarlem eerste-klasser". De onvergetelijke keeper Jules Utermark stuurde uit Penang het volgende telegram: „Hoera! Allen hartelijk gefeliciteerd!" Tenslotte kwamen nog gelukstelegrammen binnen van: Sparta H.V.V., H.C.C. H.B.S. en donateur Jonker uit Den Haag. Sparta seinde de volgende vier veelzeggende woorden: „Welkom in ons midden". En dan waren er natuurlijk nog een massa brieven en telegrammen van particulieren. Maar uit deze korte bloemlezing is het aan onze lezers wel duidelijk geworden, dat de terugkeer van Haarlem in de eerste klasse alom toegejuicht is. De secretaris, de heer J. P. van Balen Blanken, kan dus voor loopig nog niet op zijn lauweren gaan rusten, niet alleen in boven genoemde kwaliteit, maar ook als aanvoer- van het tweede elftal, dat nog zulk een prachtkans heeft om te promoveeren naar de reserve eerste klasse. Dit elftal moet name lijk nog twee zware Van Balen Blanken wedstrijden speten. Maar ook allel gelluk- wcnschen dienen beantwoord te worden. „Ik doe dat echter graag", verzekerde hij ons lachend, „want als ik dat niet behoefde te doen, zou Haarlem nu nog tweede-klasser zijn!" Vergadering Int. Football Board. Zaterdag vergaderde te Parijs de Interna tionale Football Board, waarbij de Fifa ver tegenwoordigd was door de heeren C. A. W. Hirschman (Nederland), dr. Bauwens (Duitschl.) en Delaunay (Frankr.) secreta ris. Verder waren natuurlijk de vertegen woordigers aanwezig van Engeland, Wales, Schotland en Ierland. Aan de Tel. ontleenen we het volgende: Van de diverse ingediende voorstellen werden er slechts twee aangenomen. Hei- eerste betrekking hebbende op het niet vol doen aan de gestelde eischen van de voetbal schoenen, het tweede op de plaats van den keeper bij een penalty. In het vervolg zal een speler, wiens schoe nen niet reglement-air zijn, het veld moeten verlaten, doch in tegenstelling met tegen woordig, na verwisseling van schoenen en na zich bij den scheidsrechter te hebben aan gemeld, weer aan den match mogen deelne men. Wat de plaats van den keeper bij een penalty aangaat, zal die zich in het ver volg noch voor, noch achter, maar óp de doellijn moeten bevinden, hetgeen ook tot dusverre de bedoeling, doch niet volkomen duidelijk in het reglement omschreven was. Tevoren had de internationale commissie der F.I.F.A. voor de spelregels vergaderd. Ge zien de houding van sommige spelers bij in ternationale matches verzoekt de commissie den scheidsrechters, de spelregels streng- toe te passen en er eventueel niet voor terug te schrikken werspannige spelers te bevelen het veld te verlaten. Binnen 48 uur zullen dan de scheidsrechters in een dergelijk geval een rapport moeten indienen bij den secretaris der F.I.F.A. Automatisch wordt een speler, die tijdens een internationale match uit het veld is verwijderd, geschorst voor de eerst volgende officieele match, waaraan hij moet deelnemen, ongeacht of het een competitie match is of een internationale wedstrijd. De competitie ten einde. THANS KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. De meeste tennis-teams genoten reeds gis teren van den eersten vrijen dag, tenminste vrij van competitiewedstrijden. De tournooien hebben ook al weer een aanvang gemaakt en vele competitie-spelers fladderen dezen zo mer weer over ons land om hier en daar eens neer te strijken voor deelneming aan zoo'n tournament. Slechts enkele teams zagen zich nog aan competitie gebonden voor het afspelen van enkele resteerende partijen van een door re gen uitgestelden wedstrijd. Haarlem was er één van; zij moest bijkans haar geheelen thuiswedstrijd tegen Spiegel nog uitspelen. Dat de Haarlemmers inder daad dit seizoen zeer goed voor den dag gekomen zijn, werd ook thans weer beves tigd door een klinkende 71 overwinning.' Wij wezen reeds eerder op het speciaal voor „de groote club" verheugende feit, dat het mooie competitie-resultaat in hoofdzaak aan de jongere spelers is te danken geweest. Vooral de verrichtingen van de van Riems- dijks hebben wij met belangstelling ge volgd, doch de prestaties van de dames me vrouw Menso. mej. de Josselin de Jong, mevr. Kern (met haar echtgenoot) en anderen deden evenmin daarvoor onder en hielpen herhaaldelijk mede aan het behalen van ste vige overwinningen. Aan Haarlem ons eere- saluut en felicitaties, ook al is dan het kam-! pioenschap niet behaald kunnen worden.^ De gedetailleerde uitslagen luidden: HAARLEM—SPIEGEL (7—1). Heerenenkel: Jhr. H. A. C. van Riemsdijk slaat Buysman 61, 6—2. Damesenkel: mej. E. de Josselin de Jong slaat mevrouw Heslenfeld 86, 26, 60. Gemengddubbel: heer en mevrouw Kern slaan mevrouw Heslenfeld en Buysman 86, 6—2; mevrouw Menso en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk slaan mej. v. Dorp en Rinkel 62, 6—4. Heerendubbel: Kern en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk slaan Buysman en Rinkel 26, 13—11, 9—7. Damesdubbel: mevrouw Kem en mej. E. de Josselin de Jong slaan mevrouw Heslen feld en mej. v. Dorp, 6—2, 7—5. WESTKUST—A. M. N. (7—0). Heerenenkel: Borgerding slaat Oderkerk 6—3, 6—2. Damesenkel: mej. Grimberg slaat mevr. Rijke 6—1, 6—2. Gemengddubbel: mej. Grimberg en Cassee slaat mej. Rausch en Brakema 6—3, 6—1, mej. G. Reyenga en C. Denys slaan mevr. Rijke en Oderkerk 6—2, 6—3. Heerendubbel: Cassee en Borgerding slaan Oderkerk en Brakema 64, 36, 63. Damesdubbel: mej. Grimberg en mej. Reyenga slaan mevrouw Rijke en mej. Rausch 61, 63. OM DEN DAVIS-CUP. HongarijeNederland. BOEDAPEST, 8 Juni (V. D.) In de heden -lhier gespeelde tenniswedstrijden Hongarije Holland om den Daviscup versloegen Tim mer en Diemer Kool, Von Kehrling en Peter! 1—6, 6—2. 4—6, 6—3, 6—2. Hongarije leidt met 21. BOEDAPEST. 9 Juni (V. D.) In de heden alhier gespeelde tenniswedstrijden Hongarije Nederland om den Daviscup versloeg Die mer Kool Takacs met 62, 62, 64. De partij tusschen von Kehrling en Timmer werd afgebroken bij den stand 8—6, 6—3, 3—6 voor Von Kehrling. De stand is dus 2—2 met een afgebroken partij. De wedstrijd wordt heden Maandagmiddag uitgespeeld. POSTDUIVEN. Haarlemsche Postduivenbond. Jubileum-wedvlucht van Toury. Los om 7.20 uur. In concours 1175 duiven le duif om 1 uur 37 min. Snelheid 1329.7 M. per minuut. Eerste 100 nummers: W. Draijer 1 21 38. J. Libbenga 2, F. J. Neuman 3, A. Serne 4 20, J. de Vries 5 14, Cornet 6 33, P. Koning 7 51, J. II. Hart 8 77, J. v. Leuven 9 19, J. Verver 10, W. Petrie 11 74, Schïjvenaar 12, H. Hölsken 13 82, N. Leuven 15 63 A. Dorsman 16, Ven broek 17 G. Kors 18, J. J. Hart 22 44, A. Fik- kert 23 35 78, H. Fikkert 24 98, J. Zomerdijk 25. J. Klumper 26 73, Vellinga 27. J. J. Petrie 28, A. Schuiten 29 41 62 87, de Droog 30. Zon neveld 31, v. .d Broeke 32, J. v. d. Linden 34. 54, P. v. Daalen 36 43 70. P. v. d Pol 37 79* Joh. v. d. Pol 38 39 49 65 95. A. Roosdorp 40 K. Paap 42, J. G. Kuperus 45 55 93. Stappers 46 100, v. d. Klugt 47, Riebeek 48. P. Bosse 50 06, van Bree 52. Radsma 53. Krijgsman 57 van Bragt 58. G. Kop 59, Koelemeijer 60. van Huis 61, H. Heesemans 64, Kortekaas 66 92. Th. Mens 67. des Bouvrie 68. R. Slot 59 Wit- teveen 71. W. Klumper 72 81. Doeglas '75 76. Weidema 80, Voorting 83, Gebr. Laarman Sl! W. Keur 85, Lansdorp 86. P. Boeree 39, J. Phi- lippo 90 91, J. G. v. d. Meer 94, Schuitema ker 96, Mes 97, van Deursen 99.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6